1/13 |
AOETT All Comers Meet
|
Miami, FL |
|
1/20 |
Bethany Christian Elementary Conference Meet 1
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
1/21 |
Embry-Riddle Indoor/Outdoor Challenge
|
Daytona Beach, FL |
|
1/21 |
Larry Wooten Invitational
|
Miami, FL |
|
1/21 |
Lecanto Day Clinic and All Comer's Meet
|
Lecanto, FL |
|
1/28 |
Bethany Christian Elementary Series 2
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
1/28 |
Dade County Youth Fair MS Championship
|
Miami, FL |
|
1/28 |
PHEAT presents 2nd Annual Cobra Trials
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
1/28 |
PHEAT presents SPANN Field of Dreams
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
2/1 |
Sam Burley Foundation MS Invitational
|
Miami, FL |
|
2/3 |
Catholic Grade School Meet for Diocese of St. Augustine
|
Jacksonville, FL |
|
2/3 - 3/28 |
North Cape Coast Conference Qualifier
|
Titusville, FL |
|
2/4 |
Bethany Christian Elementary Series 3
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/4 |
Broward Elite Athletic Club Indoor/Outdoor Preseason Showcase
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/4 |
knights of Columbus Middle School Invite
|
Southwest Ranches, FL |
|
2/4 |
North Florida Speed All-ages Track Meet
|
Tallahassee, FL |
|
2/4 |
Northwestern MS Invitational
|
Miami, FL |
|
2/4 |
Tallahassee Striders All-Ages Track Meet
|
Tallahassee, FL |
|
2/7 |
Indian Rocks Christian Middle School Meet
|
Largo, FL |
|
2/7 |
Miami-Dade MS Championship Qualifier
|
Miami, FL |
|
2/8 |
Ransom Everglades Preseason Quad
|
Coral Gables, FL |
|
2/9 |
Bartow Yellow Jacket Relays - CANCELLED
|
Bartow, FL |
|
2/9 |
Lipham Relays
|
Largo, FL |
|
2/9 |
Manatee Preseason Classic Developmental Meet
|
Bradenton, FL |
|
2/9 |
New Tampa Preseason Classic
|
Tampa, FL |
|
2/9 |
Pine Crest Preseason Classic
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/9 |
Ransom Everglades MS Meet
|
Coral Gables, FL |
|
2/10 |
AstroNaut Preseason Classic
|
Titusville, FL |
|
2/10 |
Bolles Preseason Mini Meet
|
Jacksonville, FL |
|
2/10 |
BSPK Preseason Classic
|
St. Johns, FL |
|
2/10 |
Early Hawk Invitational
|
Clermont, FL |
|
2/10 |
Flagler Pinnacle Classic
|
Bunnell, FL |
|
2/10 |
Gulf Quad Meet
|
New Port Richey, FL |
|
2/10 |
MCC 1st All Comers Pre-Season Classic Invitational
|
Melbourne, FL |
|
2/10 |
Spruce Creek Time Trials
|
Port Orange, FL |
|
2/11 |
Citrus Sports & Apparel All Comers Track Meet
|
Lecanto, FL |
|
2/11 - 2/18 |
ACC Respect Life Invitational
|
Miami, FL |
|
2/11 |
Bethany Christian Elementary Series 4
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/11 |
Cardinal Gibbons Preseason All Comers Distance Carnival
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/11 |
Cardinal Newman Pre-Season Invitational
|
West Palm Beach, FL |
|
2/11 |
Hallandale All-Comers Meet
|
Hallandale, FL |
|
2/11 |
Kathleen Pre-Season All Comers Meet
|
Winter Haven, FL |
|
2/11 |
Lake Mary Rams All-Comers Meet
|
Lake Mary, FL |
|
2/11 |
Miami-Dade MS Championship
|
Miami, FL |
|
2/11 |
Seahawks Open
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
2/11 |
SEBASTIAN OPEN
|
Sebastian, FL |
|
2/13 |
Ferguson Small Meet
|
Miami Kendall, FL |
|
2/13 |
Riverview Quad
|
Riverview, FL |
|
2/13 |
Spoto Tri Meet
|
Riverview, FL |
|
2/13 |
St. Petersburg High Vs. Lakewood High
|
St. Petersburg, FL |
|
2/13 |
Tri meet. Leto/Alonso/Robinson
|
Tampa, FL |
|
2/14 |
LCS Varsity Kick-off
|
Tallahassee, FL |
|
2/14 |
DeLand Quad Meet
|
Deland, FL |
|
2/14 |
Park Vista Season Opener
|
Boynton Beach, FL |
|
2/14 |
Sandalwood Tuesday Meet #1
|
Jacksonville, FL |
|
2/14 |
Shorecrest Middle School Meet
|
St. Petersburg, FL |
|
2/14 |
St. John Neumann Mini-Meet
|
Naples, FL |
|
2/15 |
Early Bird Eagle Invitational
|
Tarpon Springs, FL |
|
2/15 |
Golden Gate High Tri-Meet
|
Naples, FL |
|
2/15 |
Lecanto Panther Invitational
|
Lecanto, FL |
|
2/15 |
PURE ATHLETICS AT THE NTC PRIVATE ELEMENTARY/MIDDLE SCHOOL TRACK
|
Clermont, FL |
|
2/15 |
Saint Andrew's Quad Meet
|
Boca Raton, FL |
|
2/15 |
Spruce Creek Developmental Meet #1
|
Port Orange, FL |
|
2/16 |
Chamberlain Quad
|
Tampa, FL |
|
2/16 |
Chamberlain Quad
|
Tampa, FL |
|
2/16 |
Chargers Invitational
|
St. Petersburg, FL |
|
2/16 |
Developmental Meet #1 (Manatee HS) - CANCELLED
|
Bradenton, FL |
|
2/16 |
KHS Open
|
Lakeland, FL |
|
2/16 |
Oak Hall Middle School Mini Meet
|
Gainesville, FL |
|
2/16 |
Panther Invitational
|
Orange Park, FL |
|
2/16 |
PYC MS Meet #1
|
Clearwater, FL |
|
2/17 |
Anclote Invitational
|
Holiday, FL |
|
2/17 |
Bear Track Invitational
|
Naples, FL |
|
2/17 |
Bobcat Relays
|
North Port, FL |
|
2/17 |
Bolles Mini Meet #2
|
Jacksonville, FL |
|
2/17 |
Calvary Christian Warrior Invitational
|
Clearwater, FL |
|
2/17 |
Carl Friedland Memorial
|
Orlando, FL |
|
2/17 - 2/18 |
Louie Bing Classic
|
Miami, FL |
|
2/17 |
Nease Relays
|
Ponte Vedra Beach, FL |
|
2/17 |
Royal Open
|
Orlando, FL |
|
2/17 |
Royal Palm Beach Invitational
|
Royal Palm Beach, FL |
|
2/17 |
St. Johns Night Relays
|
Orange Park, FL |
|
2/17 |
Westminster Academy MS Meet
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
2/18 |
Tiger Relays
|
Pensacola, FL |
|
2/18 |
Booker Hill Relays
|
Jacksonville, FL |
|
2/18 |
Charles Johnson Jr. Invitational
|
Tampa, FL |
|
2/18 |
Embry-Riddle First/Last Chance Meet
|
Daytona Beach, FL |
|
2/18 |
Evolution Speed Kick Off Classic
|
Kissimmee, FL |
|
2/18 |
Florida High School Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
2/18 |
George Jenkins Invitational Track Meet
|
Lakeland, FL |
|
2/18 |
Ida Baker Indoor/Outdoor Challenge
|
Cape Coral, FL |
|
2/18 |
Lake Brantley Open
|
Altamonte Springs, FL |
|
2/18 |
Oak Hall Mini Meet
|
Gainesville, FL |
|
2/18 |
Ocala Forest Wildcat Invitational
|
Ocala, FL |
|
2/18 |
Ocala Forest Wildcat Invitational
|
Ocala, FL |
|
2/18 |
Sanford-Seminole Open at the NTC
|
Clermont, FL |
|
2/18 |
West Kendall Championship
|
Miami Kendall, FL |
|
2/18 |
Westminster Academy Relays
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
2/20 |
Bob Mosher - Wildcat Open
|
Winter Park, FL |
|
2/21 |
AP Meet
|
Avon Park, FL |
|
2/21 |
Belen Quad Meet
|
Miami, FL |
|
2/21 |
Dual Meet - Osceola & East Lake
|
Tarpon Springs, FL |
|
2/21 |
Jesuit Tri Meet
|
Tampa, FL |
|
2/21 |
Lake Region Open
|
Eagle Lake, FL |
|
2/21 |
LOLHS
|
Land O Lakes, FL |
|
2/21 |
Mandarin Home Meet 1
|
Jacksonville, FL |
|
2/21 |
Martin County Freshman Sophomore Meet
|
Stuart, FL |
|
2/21 |
Northside Christian Middle School Meet
|
St. Petersburg, FL |
|
2/21 |
Sandalwood Tuesday Meet #2
|
Jacksonville, FL |
|
2/21 |
Westminster Academy Varsity Home Meet
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
2/22 |
Blanche Ely Mini Meet #1
|
Pompano Beach, FL |
|
2/22 |
Boyd Anderson Tri Meet #1
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
2/22 |
Deltona Quad Meet #1
|
Deltona, FL |
|
2/22 |
Race for the Gate
|
Naples, FL |
|
2/22 |
Spruce Creek Developmental Meet #2 - CANCELLED
|
Port Orange, FL |
|
2/23 |
Brookside vs Booker @ Sarasota
|
Sarasota, FL |
|
2/23 |
Central Florida Metro League - Meet #1
|
Casselberry, FL |
|
2/23 |
Lake Placid High School Meet 1
|
Lake Placid, FL |
|
2/23 |
Laurel, Woodland @ McIntosh
|
Sarasota, FL |
|
2/23 |
Providence Selman Open
|
Jacksonville, FL |
|
2/23 |
PYC MS Meet #2
|
Clearwater, FL |
|
2/23 |
Saint Andrew's HS Invitational #1
|
Boca Raton, FL |
|
2/23 |
South Sumter Raider Invitational
|
Bushnell, FL |
|
2/23 |
St. Andrews Varsity
|
Boca Raton, FL |
|
2/23 |
Vikings Open
|
Fort Walton Beach, FL |
|
2/24 |
Annual-Flagler Technical Institute -East Coast Classic
|
Bunnell, FL |
|
2/24 |
Ram Invite (aka Jim Anderson Living Legend Invite)
|
Sarasota, FL |
|
2/24 |
Danny Brown Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
2/24 |
Anquan Boldin Invitational - Pahokee
|
Pahokee, FL |
|
2/24 |
Bozeman Invitational
|
Panama City, FL |
|
2/24 |
Charlotte Quad
|
Punta Gorda, FL |
|
2/24 |
Highlander Invitational
|
Orlando, FL |
|
2/24 |
Jesse Forbes Middle School Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
2/24 |
Jupiter Relays
|
Jupiter, fl |
|
2/24 |
Pine Crest Home Open
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/24 |
Warrior Middle School Invitational
|
Miami (Palmetto Bay), FL |
|
2/24 |
Wildcat Relays
|
Wauchula, FL |
|
2/25 |
Jesse Forbes HS Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
2/25 |
Chiles Championships
|
Tallahassee, FL |
|
2/25 |
Jim Smith Invitational
|
Naples, FL |
|
2/25 |
West Coast Invite
|
St. Petersburg, FL |
|
2/25 |
All Broward Catholic Conference Track Meet
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
2/25 |
Berkeley Invitational
|
Tampa, FL |
|
2/25 |
Big Blue
|
Southwest Ranches, FL |
|
2/25 |
Drew Relays
|
Jonesboro, GA |
|
2/25 |
Eastside Invitational
|
Gainesville, FL |
|
2/25 |
Ferguson Falcon Invite
|
Miami Kendall, FL |
|
2/25 |
Hawks Time Trial - Closed Meet to SPR&F Club Athletes Only
|
Port Orange, FL |
|
2/25 |
Lake Brantley Invitational
|
Altamonte Springs, FL |
|
2/25 |
Saints Open
|
Jacksonville, FL |
|
2/25 |
Seminole County Middle School Championships
|
Oviedo, FL |
|
2/25 |
St. Cloud Track Invitational
|
St. Cloud, FL |
|
2/25 |
The Fellowship of Christian Athletes Panhandle Championships
|
Pensacola, FL |
|
2/25 |
Walter Dix Relays
|
Coral Springs, FL |
|
2/25 |
Wharton Wildcat Invitational
|
Tampa, FL |
|
2/25 |
Wildcat/Raiders Invitational
|
Pensacola, FL |
|
2/27 |
Admiral Farragut Middle School Meet
|
St. Petersburg, FL |
|
2/27 |
Spartan Invitational
|
Miami, FL |
|
2/27 |
Steinbrenner Quad meet
|
Lutz, FL |
|
2/28 |
Blanche Ely Mini Meet #2
|
Pompano Beach, FL |
|
2/28 |
Boyd Anderson Tri Meet #2
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
2/28 |
Chiefland dual
|
Chiefland, FL |
|
2/28 |
Coral Shores Quad Meet: Ransom, Curley, Gulliver
|
Tavernier, FL |
|
2/28 |
Dual Meet - Palm Harbor & East Lake
|
Tarpon Springs, FL |
|
2/28 |
Fivay Invitational
|
Hudson, FL |
|
2/28 |
Gateway Conference Meet
|
Jacksonville, FL |
|
2/28 |
Greater Orlando Athletic Conference #1
|
Winter Park, FL |
|
2/28 |
Gulf Breeze, Milton, Niceville, Navarre
|
Navarre Beach, FL |
|
2/28 |
Jesuit Tri Meet
|
Tampa, FL |
|
2/28 |
Mandarin Home Meet 2
|
Jacksonville, FL |
|
2/28 |
Osceola Home Meet
|
Kissimmee, FL |
|
2/28 |
Palatka Classic
|
Palatka, FL |
|
2/28 |
Richard Allen Relays
|
Largo, FL |
|
2/28 |
Spoto Quad Meet #2
|
Riverview, FL |
|
2/28 |
The Villages Home Meet #1
|
The Villages, FL |
|
3/1 |
Deltona Quad Meet #2
|
Deltona, FL |
|
3/1 |
Jimmy Everett Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
3/1 |
Osceola County Elementary Invitational @ Harmony HS
|
St. Cloud, FL |
|
3/1 |
Spruce Creek Developmental Meet #3
|
Port Orange, FL |
|
3/2 |
Branford dual
|
Branford, FL |
|
3/2 |
Brookside vs Heron Creek @ Laurel Middle
|
Sarasota (Nokomis), FL |
|
3/2 |
Central Florida Metro League - Meet #2
|
Casselberry, FL |
|
3/2 |
Chiefland track meet
|
Chiefland, FL |
|
3/2 |
Choctaw Indians Open
|
Fort Walton Beach, FL |
|
3/2 |
KHS INVITE
|
Lakeland, FL |
|
3/2 |
Lady Tarpon Invitational
|
Punta Gorda, FL |
|
3/2 |
Palm Bay Dual Meet
|
Palm Bay, FL |
|
3/2 |
PYC MS Meet #3
|
Clearwater, FL |
|
3/2 |
Sarasota, Woodland @ Venice
|
Venice, FL |
|
3/2 |
Wildwood Invitational
|
Wildwood, FL |
|
3/3 |
Wolfpack Classic
|
Jacksonville, FL |
|
3/3 |
St. Petersburg Championship
|
St. Petersburg, FL |
|
3/3 |
Astronaut Developmental meet #1
|
Titusville, FL |
|
3/3 |
Bartram Trail Bear Classic
|
Jacksonville, FL |
|
3/3 |
Bolles Bulldog Classic
|
Jacksonville, FL |
|
3/3 |
Booker Invitational
|
Sarasota, FL |
|
3/3 |
Calvary Invitational
|
Clearwater, FL |
|
3/3 |
Emerald Coast Middle School Invitational
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
3/3 |
FBA Lions Invitational
|
Naples, FL |
|
3/3 |
Frank Lay Patriot Invitational
|
Pensacola, FL |
|
3/3 |
Hernando Kiwanis Invitational - CANCELLED
|
Brooksville, FL |
|
3/3 |
Husky Invitational
|
Winter Park, FL |
|
3/3 |
Jeff Wentworth Relays
|
Orlando, FL |
|
3/3 |
Larry Kelly Invitational
|
Orlando, FL |
|
3/3 |
Mitchell Invitational,#10
|
New Port Richey, FL |
|
3/3 - 3/4 |
Nike Panther Relays
|
Fayetteville, GA |
|
3/3 |
OAKLEAF MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL
|
Orange Park, FL |
|
3/3 |
Phillip Dummer Elite Classic
|
Melbourne, FL |
|
3/3 |
Pine Crest MS Home Open #1
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/3 - 3/4 |
Sam Burley Hall of Fame Invitational
|
Miami, FL |
|
3/3 |
Seminole Ridge Invitational
|
Loxahatchee, FL |
|
3/3 |
UT Track Classic
|
Tampa, FL |
|
3/3 |
Warrior Invitational
|
Jupiter, fl |
|
3/4 |
Suwannee Invitational
|
Live Oak, FL |
|
3/4 |
Craig Speziale Memorial Invitational
|
Ponte Vedra Beach, FL |
|
3/4 |
Montverde Eagle Invitational
|
Montverde, FL |
|
3/4 |
Nash Higgins Relays
|
Tampa, FL |
|
3/4 |
Naples Eagle Invitational
|
Naples, FL |
|
3/4 |
Willie Williams HS Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
3/4 |
Willie Williams Middle School Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
3/4 |
All Saints Academy Middle School Invite
|
Winter Haven, FL |
|
3/4 |
Ascender Relays at IMG
|
Bradenton, FL |
|
3/4 |
Big Bend Middle School Showdown
|
Tallahassee, FL |
|
3/4 |
Big D Relays
|
Deland, FL |
|
3/4 |
Bob English Classic Relays
|
Lakeland, FL |
|
3/4 |
Charlie Harris Relays
|
Altamonte Springs, FL |
|
3/4 |
FAMU Rattler Relays
|
Tallahassee, FL |
|
3/4 |
Hallandale Invitational
|
Hallandale, FL |
|
3/4 |
NACAC Championships-Community Race
|
Boca Raton, FL |
|
3/4 |
Pine Crest Panther Relays
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/4 |
Seahawks Invitational
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
3/4 |
Spruce Creek Invitational
|
Port Orange, FL |
|
3/6 |
Citrus Sumter Middle School Early Bird Invitational
|
Lecanto, FL |
|
3/6 |
Crystal River Middle School Invitational
|
Crystal River, FL |
|
3/6 |
Embry Riddle vs West Virginia Wesleyan
|
Daytona Beach, FL |
|
3/6 |
Florida School of Deaf and Blind Meet
|
Saint Augustine, FL |
|
3/6 |
Greater Orlando Athletic Conference #2
|
Winter Park, FL |
|
3/6 |
Trenton High School Meet
|
Trenton, FL |
|
3/7 |
Belen Meet: OLOL, NW Chr, Mater, PT, LaSalle, RE, Col, FC, WWC
|
Miami, FL |
|
3/7 |
Bozeman March Madness
|
Panama City, FL |
|
3/7 |
Crusader Classic MS Invitational
|
Miami, FL |
|
3/7 |
Eagle Quad
|
Tarpon Springs, FL |
|
3/7 |
Jesuit Tri Meet
|
Tampa, FL |
|
3/7 |
Key West Home Meet
|
Key West, FL |
|
3/7 |
Lafayette High
|
Mayo, FL |
|
3/7 |
Lecanto High School Freshman Sophomore Meet
|
Lecanto, FL |
|
3/7 |
Metro EAST Fresh/Soph Championship
|
Winter Park, FL |
|
3/7 |
Saint Andrew's MS Invitational #1
|
Boca Raton, FL |
|
3/7 |
Sebring Meet 1
|
Sebring, FL |
|
3/7 |
St. Petersburg Middle School Championship
|
St. Petersburg, FL |
|
3/7 |
Volusia/Flagler Fresh/Soph
|
Bunnell, FL |
|
3/8 |
Bishop Kenny JV Meet 4
|
Jacksonville, FL |
|
3/8 |
Blanche Ely Mini Meet #3
|
Pompano Beach, FL |
|
3/8 |
Boyd Anderson Tri Meet #3
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
3/8 |
Inverness Middle School Track Meet
|
Inverness, FL |
|
3/8 |
Marion County Elementary Track Meet
|
Ocala, FL |
|
3/8 |
Metro Fresh/Soph Championship
|
Winter Park, FL |
|
3/8 |
Osceola County Middle School Invitational @ Osceola HS
|
Kissimmee, FL |
|
3/8 |
Seminole Athletic Conference Freshman/Sophomore -Sem County Only
|
Lake Mary, FL |
|
3/8 |
Suncoast Chargers Meet
|
Riviera Beach, FL |
|
3/8 |
Volusia/Flagler Fresh/Soph Meet
|
Port Orange, FL |
|
3/8 |
Warhawk Invitational
|
Seminole, FL |
|
3/8 |
Wharton Tri Meet
|
Tampa, FL |
|
3/9 |
Chiles Freshman-Sophomore Championships
|
Tallahassee, FL |
|
3/9 |
Lady Gator Relays
|
Cape Coral, FL |
|
3/9 |
Brookside vs Pine View @ Woodland
|
Unknown, FL |
|
3/9 |
Calvary Christian Academy Middle School Invite
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/9 |
Cedar Key dual
|
Cedar Key, FL |
|
3/9 |
Central Florida Metro League - Meet #3
|
Casselberry, FL |
|
3/9 |
Hawks Practice Meet
|
Port Orange, FL |
|
3/9 |
Lake Placid High School Meet 2
|
Lake Placid, FL |
|
3/9 |
Lakeland City Meet
|
Lakeland, FL |
|
3/9 |
Park Vista Invitational
|
Boynton Beach, FL |
|
3/9 |
Pasco Invitational
|
Dade City, FL |
|
3/9 |
Paxton Meet
|
Paxton, FL |
|
3/9 |
St. Stephen's Falcon Invite
|
Bradenton, FL |
|
3/9 |
The Ridge Championship
|
Frostproof, FL |
|
3/9 |
The Villages Home Meet #2
|
The Villages, FL |
|
3/10 |
Ed Wells Jr. - Kiwanis Invitational
|
Clearwater, FL |
|
3/10 |
Fort Myers Edison Relays
|
Ft. Myers, FL |
|
3/10 |
Berkeley Tailgate Meet
|
Tampa, FL |
|
3/10 |
Bolles Middle School Invite
|
Jacksonville, FL |
|
3/10 |
Calvary Christian Academy Eagles Invitational
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/10 |
Charlotte Invitational
|
Punta Gorda, FL |
|
3/10 |
Deltona Invitational
|
Deltona, FL |
|
3/10 |
Friday Knight Invite
|
St. Johns, FL |
|
3/10 |
Tariq Barfield Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
3/11 |
Bill Wilson Invitational
|
Sebastian, FL |
|
3/11 |
RAIDERS INVITATIONAL
|
Alachua, FL |
|
3/11 |
Miramar Invitational
|
Miramar, FL |
|
3/11 - 3/18 |
ACC All Saints Invitational
|
Miami, FL |
|
3/11 |
Aggie Invitational
|
Pensacola, FL |
|
3/11 |
Brian Jaeger Elite Classic
|
Winter Park, FL |
|
3/11 |
Cardinal Gibbons Field Open
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/11 |
CSN Invite
|
Naples, FL |
|
3/11 |
Dade Christian Crusader Invitational
|
Miami, FL |
|
3/11 |
ERYRC 1
|
Ft. Myers, FL |
|
3/11 |
Florida Youth Invitational
|
Clermont, FL |
|
3/11 |
Kowboy Invitational
|
Kissimmee, FL |
|
3/11 |
Panther Middle School Invitational - CANCELLED
|
Lecanto, FL |
|
3/11 |
Ron Hall Invitational
|
Jasper, FL |
|
3/13 |
Battle on the Ridge
|
Babson Park, FL |
|
3/13 |
Bradford
|
, FL |
|
3/13 |
Greater Orlando Athletic Conference #3
|
Orlando, FL |
|
3/13 |
Land O' Lake Home Meet
|
Land O Lakes, FL |
|
3/14 |
24 Annual Clay County Championships
|
Middleburg, FL |
|
3/14 |
Belen Home Meet #3
|
Miami, FL |
|
3/14 |
Blanche Ely Mini Meet #4
|
Pompano Beach, FL |
|
3/14 |
Bolles Relay Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
3/14 |
Crusader Tuesday Meet
|
Pensacola, FL |
|
3/14 |
Manatee County Freshman/Sophomore Championship
|
Palmetto, FL |
|
3/14 |
Mandarin Home Meet 3
|
Jacksonville, FL |
|
3/14 |
Mitchell Quad Meet
|
New Port Richey, FL |
|
3/14 |
Nova Sharks Invitational
|
Miramar, FL |
|
3/14 |
Palatka Panther Invitational - CANCELLED
|
Palatka, FL |
|
3/14 |
Saints Field Event Challenge
|
Jacksonville, FL |
|
3/14 |
The Kings Academy Varsity Invitational
|
West Palm Beach, FL |
|
3/15 |
Alachua County Championship
|
Gainesville, FL |
|
3/15 |
Archbishop McCarthy meet #1
|
Southwest Ranches, FL |
|
3/15 |
First Coast JV Championships
|
Jacksonville, FL |
|
3/15 |
FSUS Field Event Meet
|
Tallahassee, FL |
|
3/15 |
Lake Mary Development Meet Series #1
|
Lake Mary, FL |
|
3/15 |
Marianna Bulldog Relays
|
Marianna, FL |
|
3/15 |
Trinity Prep Invitational
|
Winter Park, FL |
|
3/16 |
Loretta Purish Invitational
|
North Fort Myers, FL |
|
3/16 |
Astronaut Developmental meet #2
|
Titusville, FL |
|
3/16 |
Bay County Championship
|
Panama City Beach, FL |
|
3/16 |
Bob Hayes Middle School Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
3/16 |
Central Florida Metro League - #4
|
Casselberry, FL |
|
3/16 |
Dwyer Panther Relays
|
Palm Beach Gardens, FL |
|
3/16 |
Fr. Jorge Sardina S.J. Invitational
|
Miami, FL |
|
3/16 |
GC Raiders Burger King Invitational
|
Belle Glade, FL |
|
3/16 |
Greyhound Invitational
|
Winter Park, FL |
|
3/16 |
Providence Spring Break Invite
|
Jacksonville, FL |
|
3/16 |
Saints Freshmen/Sophomore Meet
|
Jacksonville, FL |
|
3/16 |
Wilkinson Jr High Home meet #1
|
Middleburg, FL |
|
3/17 |
Bell High dual
|
, FL |
|
3/17 - 3/18 |
IMG Academy Invitational
|
Bradenton, FL |
|
3/17 |
IMG Collegiate Invitational
|
Bradenton, FL |
|
3/17 |
MCC 3rd Annual Spring Classic Invitational
|
Melbourne, FL |
|
3/17 - 3/18 |
Miami Hurricane Invitational
|
Coral Gables, FL |
|
3/17 - 3/18 |
UCF Black & Gold Challenge
|
Oviedo, FL |
|
3/17 - 3/18 |
USF Bulls Invitational
|
Tampa, FL |
|
3/18 |
Bob Hayes Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
3/18 |
Dade County Youth Fair HS Championship
|
Miami, FL |
|
3/18 |
Polk County Championships
|
Lakeland, FL |
|
3/18 |
Royal Invitational
|
Orlando, FL |
|
3/18 |
Steven Garst Memorial Invitational
|
Pensacola, FL |
|
3/18 |
Westminster Academy Varsity Invitational
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
3/18 |
Wolfpack Invitational
|
Fort Myers, FL |
|
3/20 |
BCAA North Central Qualifier
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
3/20 |
BCAA South Central Qualifier
|
South Plantation, FL |
|
3/20 |
Dual Meet- Largo @ St. Petersburg High
|
St. Petersburg, FL |
|
3/21 |
Avon Park Meet #1
|
Avon Park, FL |
|
3/21 |
BCAA North Qualifier
|
Pompano Beach, FL |
|
3/21 |
BCAA South Qualifier
|
Hallandale, FL |
|
3/21 |
Belen Home Meet #4
|
Miami, FL |
|
3/21 |
Coral Shores/St.Brendan/Carrollton
|
Key Largo, FL |
|
3/21 |
Doug Patton Memorial Meet
|
Inverness, FL |
|
3/21 |
GMAC South Qualifier
|
Miami, FL |
|
3/21 |
Lee County MS North Regional Track Meet
|
Cape Coral, FL |
|
3/21 |
Osceola Home Meet #2
|
Kissimmee, FL |
|
3/21 |
Plant dual meet
|
Tampa, FL |
|
3/21 |
Walter Jshombach Memorial Track Meet
|
Stuart, FL |
|
3/22 |
Archbishop McCarthy meet#2
|
Southwest Ranches, FL |
|
3/22 |
Benjamin Invitational
|
Palm Beach, FL |
|
3/22 |
Benjamin Track Meet
|
Palm Beach, FL |
|
3/22 |
Citrus County Middle School Championships
|
Crystal River, FL |
|
3/22 |
Crestview Bulldogs Open
|
Crestview, FL |
|
3/22 |
Dual Meet - Tarpon Springs & East Lake
|
Tarpon Springs, FL |
|
3/22 |
GMAC North Qualifier
|
Miami, FL |
|
3/22 |
Jesuit Quad Meet
|
, |
|
3/22 |
Lee County MS South Regional Track Meet
|
Fort Myers, FL |
|
3/22 |
Leon County Middle School Relays
|
Tallahassee, FL |
|
3/22 |
Osceola County Elementary Invitational @ Gateway HS
|
Kissimmee, FL |
|
3/22 |
Pine Crest Combo JV #1/ MS #2 Meet
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/22 |
Poinciana Relays
|
Kissimmee, FL |
|
3/22 |
Sumter County Middle School Championship
|
Wildwood, FL |
|
3/23 |
Booker, Heron Creek @Woodland
|
, FL |
|
3/23 |
Brookside vs Venice and McIntosh
|
Sarasota, FL |
|
3/23 |
Lake Placid High School
|
Lake Placid, FL |
|
3/23 |
Lee County MS East Regional Track Meet
|
Ft. Myers, FL |
|
3/23 |
Maclay Quad Meet
|
Tallahassee, FL |
|
3/23 |
Mustang Invitational
|
St. Petersburg, FL |
|
3/23 |
Paxton Meet #2
|
Paxton, FL |
|
3/23 |
Putnam County Championships
|
Palatka, FL |
|
3/24 |
5-Star Conference Championships
|
Bunnell, FL |
|
3/24 |
adidas Raleigh Relays
|
Raleigh, NC |
|
3/24 |
Astronaut Invitational
|
Titusville, FL |
|
3/24 |
BCAA Championships
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/24 - 3/25 |
FSU Relays
|
Tallahassee, FL |
|
3/24 |
Heartland / Wildcat Invitational
|
Wauchula, FL |
|
3/24 |
MCIAC Championships
|
Ocala, FL |
|
3/24 - 3/25 |
Miami Hurricane Collegiate Invitational
|
Coral Gables, FL |
|
3/24 |
Tarpon Invitational
|
Punta Gorda, FL |
|
3/24 |
Thunder Invitational
|
Sarasota, FL |
|
3/24 - 3/25 |
UNF Spring Break Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
3/25 |
Bill Stamper Invitational
|
Winter Park, FL |
|
3/25 |
Florida D2 Challenge
|
Daytona Beach, FL |
|
3/25 |
GCR Youth Track and Field Meet
|
Naples, FL |
|
3/25 |
GMAC Championship
|
Miami, FL |
|
3/25 |
Manuel-Griffen-Fraundorfer Relays
|
Tampa, FL |
|
3/25 |
MCC FRESH/SOPH/VARSITY CLASSIC - Cancelled
|
Melbourne, FL |
|
3/25 |
The Gainesville Striders Invite
|
Gainesville, FL |
|
3/25 |
USATF Trailblazers Invitational
|
Tampa, FL |
|
3/27 |
All-Catholic Conference Championship
|
Miami, FL |
|
3/27 |
Booker, Heron Creek @ Woodland
|
North Port, FL |
|
3/27 |
Collier County Freshman Sophomore Invitational
|
Naples, FL |
|
3/27 |
Greater Orlando Athletic Conference #4
|
Orlando, FL |
|
3/28 |
Crystal River Invitational
|
Crystal River, FL |
|
3/28 |
Cobra Relays
|
Ft. Pierce, FL |
|
3/28 |
Bell
|
Bell, FL |
|
3/28 |
Bulldog Preview
|
Stuart, FL |
|
3/28 |
Central Florida Metro League - Championships
|
Casselberry, FL |
|
3/28 |
Dual Meet Ridgeview HS vs. Clay HS
|
Orange Park, FL |
|
3/28 |
Dual Meet Ridgeview HS vs. Clay HS
|
Orange Park, FL |
|
3/28 |
Gulf Quad Meet
|
New Port Richey, FL |
|
3/28 |
Hillsborough County American Division Western Conference
|
Tampa, FL |
|
3/28 |
Hillsborough County Federal Division Western Conference
|
Riverview, FL |
|
3/28 |
Hillsborough County National Division Western Conference
|
Seffner, FL |
|
3/28 |
Mandarin Home Meet 4
|
Jacksonville, FL |
|
3/28 |
Nature Coast Shark Classic
|
Brooksville, FL |
|
3/28 |
North Cape Coast Conference Qualifier
|
Titusville, FL |
|
3/28 |
Palm Beach County Central Conference
|
Lake Worth, FL |
|
3/28 |
SACC Conference Championships
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
3/28 |
Trinity Catholic vs. Dunnellon Dual Meet
|
Ocala, FL |
|
3/28 |
Wakulla High School Quad Meet
|
Crawfordville, FL |
|
3/29 |
Leon County Middle Meet #1
|
Tallahassee, FL |
|
3/29 |
Archbishop McCarthy meet # 3
|
Southwest Ranches, FL |
|
3/29 |
DeLand Meet #2
|
Deland, FL |
|
3/29 |
Dual Meet - Dunedin & East Lake
|
Tarpon Springs, FL |
|
3/29 |
Lake Asbury Tri Meet
|
Riverview, FL |
|
3/29 |
Lecanto Middle School Last Chance Meet
|
Lecanto, FL |
|
3/29 |
Mount Dora Kiwanis Invitational
|
Mount Dora, FL |
|
3/29 |
Oak Hall Middle School Invitational
|
Gainesville, FL |
|
3/29 |
Oakleaf JH - Bradford MS Dual Meet
|
Orange Park, FL |
|
3/29 |
Osceola County Elementary Invitational @ Celebration HS
|
Celebration, FL |
|
3/29 |
Palm Beach South Conference
|
Delray Beach, FL |
|
3/29 |
PBC West Conference
|
Loxahatchee, FL |
|
3/29 |
Pine Crest Combo JV #2 / MS #3 Meet
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
3/29 |
Saint Andrew's MS Invitational #2
|
Boca Raton, FL |
|
3/29 - 4/1 |
Texas Relays
|
Austin, TX |
|
3/30 |
Nassau County Championships
|
Yulee, FL |
|
3/30 |
Orange Park Junior High Tri-Meet
|
Orange Park, FL |
|
3/30 |
Palm Beach County North Conference
|
West Palm Beach, FL |
|
3/30 |
PBC Non-Conference Qualifier
|
West Palm Beach, FL |
|
3/30 - 4/1 |
Pepsi Florida Relays
|
Gainesville, FL |
|
3/30 |
Sebring Meet 2
|
Sebring, FL |
|
3/30 |
St Johns County River Conference Championships
|
St. Augustine, FL |
|
3/30 |
St. John Neumann Home Meet
|
Naples, FL |
|
3/30 |
St. Lucie County Championship
|
Ft. Pierce, FL |
|
3/30 |
Sunshine Athletic Conference EAST
|
Wesley Chapel, FL |
|
3/30 |
Winter Haven Invitational
|
Winter Haven, FL |
|
3/31 |
Andrews Invitational
|
Gulf Breeze, FL |
|
3/31 |
Cape Coast South County Qualifier
|
Melbourne, FL |
|
3/31 - 4/1 |
Embry Riddle Spikes Classic
|
Daytona Beach, FL |
|
3/31 |
Indian Rocks Christian Invitational
|
Largo, FL |
|
3/31 |
King's Academy Middle School Invitational
|
West Palm Beach, FL |
|
3/31 |
Lancer Relays - CANCELLED
|
Greenacres, FL |
|
3/31 |
Marcus Freeman Invite
|
North Port, FL |
|
3/31 - 4/1 |
Mobile Challenge of Champions
|
Mobile, AL |
|
3/31 |
Mustang River City Distance Carnival
|
Jacksonville, FL |
|
3/31 |
Providence Middle School Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
3/31 |
Riverdale Invitational
|
Ft. Myers, FL |
|
3/31 |
The Ron Riddle Classic
|
Green Cove Springs, FL |
|
3/31 |
West Side Sunshine Athletic Conference Meet
|
Hudson, FL |
|
4/1 |
South Florida University Invitational
|
Miramar, FL |
|
4/1 |
Chandra Cheeseborough Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
4/1 - 4/2 |
V12 Athletics Invitational
|
Jacksonville, FL |
|
4/1 |
All Saints Academy Invite
|
Winter Haven, FL |
|
4/1 |
Big Bend Conference Championship
|
Tallahassee, FL |
|
4/1 |
Cancelled JJ Corbett Invitational Track Meet
|
Bartow, FL |
|
4/1 |
Fr. Luis Ripoll S.J. Invitational
|
Miami, FL |
|
4/1 |
Hawks Practice Meet
|
Port Orange, FL |
|
4/1 |
Lutz Prepartory and Hillsborough Harriers Invitational One
|
Land O Lakes, FL |
|
4/1 |
Marianna 1A-2A Pre-District
|
Marianna, FL |
|
4/1 |
Miramar Relays
|
Miramar, FL |
|
4/1 |
North Capitol Invitational
|
Washington, DC |
|
4/1 |
Orlando CYS Grade School T&F Mini Meet 1A
|
Altamonte Springs, FL |
|
4/1 |
Orlando CYS Grade School T&F Mini Meet 1B
|
Altamonte Springs, FL |
|
4/1 |
Orlando CYS Grade School T&F Mini Meet 1C
|
Orlando, FL |
|
4/1 |
Rutherford Ram Relays
|
Panama City Beach, FL |
|
4/1 |
The Villages Buffalo Invitational
|
The Villages, FL |
|
4/2 |
FCA TRACK CLUB MEET #1
|
Orlando, FL |
|
4/3 |
Bolles Sprint/ Field Meet
|
Jacksonville, FL |
|
4/3 - 4/4 |
Lee County Middle School Championship
|
Ft. Myers, FL |
|
4/3 |
Levy County Championship
|
Cedar Key, FL |
|
4/4 |
AVON PARK MEET #2
|
Avon Park, FL |
|
4/4 |
Collier County Athletic Conference Championships
|
Naples, FL |
|
4/4 |
Coral Springs City Championship
|
Coral Springs, FL |
|
4/4 |
FSUS/SJPII Dual
|
Tallahassee, FL |
|
4/4 |
Gold Coast Championship
|
Boca Raton, FL |
|
4/4 |
Greater Orlando Middle School Series Championship
|
Orlando, FL |
|
4/4 |
Hillsborough Co. Vernon Korhn Western Conference Championships
|
Tampa, FL |
|
4/4 |
Jay QB Invitational
|
Jay, FL |
|
4/4 |
Lake Region Mid- Season meet
|
Eagle Lake, FL |
|
4/4 |
Manatee County Varsity Championship
|
Bradenton, FL |
|
4/4 |
Metro East Championship
|
Winter Park, FL |
|
4/4 |
MSAA - Lauderdale Lakes Tri Meet #1
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/4 |
Nease Frosh/Soph Invitational
|
Ponte Vedra Beach, FL |
|
4/4 |
North Broward Prep Dual Meet
|
Coconut Creek, FL |
|
4/4 |
Oak Hall Mini Meet 1A, 2A Schools - CANCELLED
|
Gainesville, FL |
|
4/4 |
Paul R. Smith Meet #1
|
Holiday, FL |
|
4/4 |
River Ridge Middle School Meet
|
New Port Richey, FL |
|
4/5 |
Blanche Ely Mini Meet #5
|
Pompano Beach, FL |
|
4/5 |
Citrus/Sumter Middle School Championships
|
Bushnell, FL |
|
4/5 |
Cobras/Chargers Last Chance District Tune Up
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/5 |
Deltona Quad Meet #3
|
Deltona, FL |
|
4/5 |
Ferguson HS Last Gasp invite
|
Miami Kendall, FL |
|
4/5 |
Fort Lauderdale City Championships
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
4/5 |
Homestead Quint: Palmetto, Carol City, South Dade, Goleman
|
Homestead, FL |
|
4/5 |
Hustlers Twilight Classic Invitational
|
Melbourne, FL |
|
4/5 |
Jackson County Championship
|
Marianna, FL |
|
4/5 |
LCS Middle School Meet #2
|
Tallahassee, FL |
|
4/5 |
Metro West Championship
|
Winter Park, FL |
|
4/5 |
Okaloosa County Championship
|
Fort Walton Beach, FL |
|
4/5 |
Osceola County MS Invitational @ Celebration HS
|
Celebration, FL |
|
4/5 |
Sarasota County MS Championship
|
North Port, FL |
|
4/6 |
1A & 2A Pre-District Meet
|
Marianna, FL |
|
4/6 |
Dick Melear Memorial Palm Beach County Championship
|
Jupiter, fl |
|
4/6 |
Cape Coast Conference Championship
|
Merritt Island, FL |
|
4/6 |
Don Hall Invitational Orange Park High School
|
Orange Park, FL |
|
4/6 |
Dual Meet Lake Asbury Jr vs Oakleaf Jr
|
Orange Park, FL |
|
4/6 - 4/7 |
Gateway Conference Championships
|
Jacksonville, FL |
|
4/6 |
George Jenkins Senior Night Meet
|
Lakeland, FL |
|
4/6 |
Hernando-Citrus Classic
|
Weeki Wachee, FL |
|
4/6 - 4/8 |
Lee County Athletic Conference Championship (LCAC)
|
Cape Coral, FL |
|
4/6 |
Orange Belt Conference Championship Meet
|
St. Cloud, FL |
|
4/6 |
Pasco Middle School meet at River Ridge
|
New Port Richey, FL |
|
4/6 |
Pinellas County Athletic Conference (PCAC)
|
Clearwater, FL |
|
4/6 |
Sarasota County Championship
|
Sarasota, FL |
|
4/6 |
Seven Springs MS Meet 1
|
New Port Richey, FL |
|
4/6 |
Trenton High School Meet
|
, |
|
4/7 |
Anclote Quad
|
Holiday, FL |
|
4/7 |
Bay County MS Championship
|
Panama City Beach, FL |
|
4/7 |
Bulldog Showdown
|
Stuart, FL |
|
4/7 |
Dade Christian Last Chance Invitational
|
Miami, FL |
|
4/7 |
Father Time Freshman & Sophomore Meet hosted
|
West Palm Beach, FL |
|
4/7 |
Friday Night Final
|
Jacksonville, FL |
|
4/7 |
Friday Night Spikes
|
Jacksonville, FL |
|
4/7 - 4/8 |
Hurricane Alumni Invitational
|
Coral Gables, FL |
|
4/7 |
Karl Flammer Ford Invitational
|
Clearwater, FL |
|
4/7 |
Lake-Sumter County Championships
|
Bushnell, FL |
|
4/7 |
Oak Hall Field Only Duel Meet
|
Gainesville, FL |
|
4/7 |
Pine Crest JV-MS Combo Finale
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
4/7 |
Saint Andrew's HS Invitational #2
|
Boca Raton, FL |
|
4/7 |
Saints Invitational
|
Winter Park, FL |
|
4/7 |
Santa Rosa County Championship
|
Navarre, FL |
|
4/7 |
South Florida MS Conference
|
Miami, FL |
|
4/7 |
Wally Keller Invitational
|
Punta Gorda, FL |
|
4/8 |
Chiles Capital City Classic
|
Tallahassee, FL |
|
4/8 |
Florida Elite Invitational
|
Kissimmee, FL |
|
4/8 |
Lake Mary Open
|
Lake Mary, FL |
|
4/8 |
Loretta Smith Middle School Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
4/8 |
Lutz Preparatory and Harriers Invitational Two
|
Land O Lakes, FL |
|
4/8 |
Orlando CYS Grade School T&F Mini Meet 2A
|
Altamonte Springs, FL |
|
4/8 |
Orlando CYS Grade School T&F Mini Meet 2B
|
Altamonte Springs, FL |
|
4/8 |
Orlando CYS Grade School T&F Mini Meet 2C
|
Orlando, FL |
|
4/8 |
Pre-State at IMG Fueled
|
Bradenton, FL |
|
4/8 |
Steinbrenner Invitational
|
Lutz, FL |
|
4/8 |
Westminster Middle School Invitational
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/9 |
Wakulla County T&F MS Meet (Conference Championship)
|
Crawfordville, FL |
|
4/9 |
JAC Youth Games
|
Jacksonville, FL |
|
4/10 |
FHSAA 2A District 1
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
4/10 |
FHSAA 3A District 2
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
4/10 |
North Florida Invitational
|
North Florida, FL |
|
4/11 |
Crews lake Middle School Invite
|
New Port Richey, FL |
|
4/11 |
FHSAA 1A District 1
|
Jay, FL |
|
4/11 |
FHSAA 1A District 14
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/11 |
FHSAA 1A District 4
|
Jacksonville, FL |
|
4/11 |
FHSAA 2A District 2
|
Tallahassee, FL |
|
4/11 |
FHSAA 3A District 5
|
Clermont, FL |
|
4/11 - 4/13 |
FHSAA 3A District 8
|
St. Cloud, FL |
|
4/11 |
FHSAA 4A District 7
|
Riverview, FL |
|
4/11 |
Gulf MS Meet 2
|
New Port Richey, FL |
|
4/12 |
FHSAA 1A District 13
|
West Palm Beach, FL |
|
4/12 |
FHSAA 1A District 9
|
Daytona Beach, FL |
|
4/12 |
FHSAA 2A District 14
|
Belle Glade, FL |
|
4/12 |
FHSAA 2A District 4
|
Jacksonville, FL |
|
4/12 |
FHSAA 2A District 8
|
Orlando, FL |
|
4/12 |
FHSAA 3A District 12
|
Naples, FL |
|
4/12 |
FHSAA 3A District 15
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
4/12 |
FHSAA 3A District 7
|
Lecanto, FL |
|
4/12 |
FHSAA 4A District 4
|
Winter Park, FL |
|
4/12 |
FHSAA 4A District 9
|
Stuart, FL |
|
4/12 |
Leon County Schools Middle School Meet #3
|
Tallahassee, FL |
|
4/12 |
Osceola County Elementary Invitational @ Liberty HS
|
Kissimmee, FL |
|
4/12 |
SAC Championships - DUPLICATE
|
Altamonte Springs, FL |
|
4/12 |
Seminole Athletic Conference Championships
|
Lake Mary, FL |
|
4/13 |
Bayonet Point Middle School
|
Hudson, FL |
|
4/13 |
East Pasco County MS Championships
|
Wesley Chapel, FL |
|
4/13 |
Emerald Coast MS Pole Vault Meet
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
4/13 |
FHSAA 1A District 15
|
Miami, FL |
|
4/13 |
FHSAA 1A District 2
|
Panama City, FL |
|
4/13 |
FHSAA 1A District 3
|
Tallahassee, FL |
|
4/13 |
FHSAA 1A District 6
|
Clearwater, FL |
|
4/13 |
FHSAA 2A District 11
|
Sarasota, FL |
|
4/13 |
FHSAA 2A District 12
|
Naples, FL |
|
4/13 |
FHSAA 2A District 3
|
Jacksonville, FL |
|
4/13 |
FHSAA 4A District 3
|
Clermont, FL |
|
4/13 |
FHSAA 4A District 5
|
Lakeland, FL |
|
4/13 |
Northeast Florida Independent Middle School Track Championship
|
Jacksonville, FL |
|
4/13 |
Paul R. Smith Meet
|
Holiday, FL |
|
4/13 |
WJHS Home meet #2
|
Middleburg, FL |
|
4/15 - 4/17 |
Flow Carifta Games
|
Willemstad, |
|
4/15 |
Breakaway/Apopka TC Open
|
Clermont, FL |
|
4/15 |
Drew Invitational - Cancelled
|
Jonesboro, GA |
|
4/15 |
Matrix Invitational
|
Tampa, FL |
|
4/15 |
Niceville, Milton, Gulf Breeze, Navarre Quad Meet
|
Navarre Beach, FL |
|
4/15 |
NTC/Pure Athletics Spring Invitational
|
Clermont, FL |
|
4/17 |
FHSAA 4A District 10
|
Loxahatchee, FL |
|
4/17 |
FHSAA 4A District 12
|
Boca Raton, FL |
|
4/17 |
FHSAA 4A District 15
|
Miami, FL |
|
4/18 |
FHSAA 1A District 11
|
Melbourne, FL |
|
4/18 |
FHSAA 2A District 6
|
The Villages, FL |
|
4/18 |
FHSAA 3A District 14
|
Stuart, FL |
|
4/18 |
FHSAA 3A District 3
|
Tallahassee, FL |
|
4/18 |
FHSAA 3A District 4
|
St. Augustine, FL |
|
4/18 |
FHSAA 3A District 6
|
Bunnell, FL |
|
4/18 |
FHSAA 4A District 1
|
Bunnell, FL |
|
4/18 |
FHSAA 4A District 13
|
South Plantation, FL |
|
4/18 |
FHSAA 4A District 16
|
Miami, FL |
|
4/18 |
West Pasco MS Championships
|
Hudson, FL |
|
4/19 |
Challenger Middle School Tri Meet
|
Brooksville, FL |
|
4/19 |
Cuda Throws Last Chance Throws Meet
|
Sarasota, FL |
|
4/19 |
FHSAA 1A District 10
|
Orlando, FL |
|
4/19 |
FHSAA 1A District 12
|
Palm Beach, FL |
|
4/19 |
FHSAA 1A District 5
|
Gainesville, FL |
|
4/19 |
FHSAA 2A District 10
|
Tampa, FL |
|
4/19 |
FHSAA 2A District 16
|
Miami, FL |
|
4/19 |
FHSAA 3A District 1
|
Pensacola, FL |
|
4/19 |
FHSAA 3A District 11
|
Punta Gorda, FL |
|
4/19 |
FHSAA 3A District 13
|
Sebastian, FL |
|
4/19 |
FHSAA 3A District 9
|
Tampa, FL |
|
4/19 |
FHSAA 4A District 2
|
Port Orange, FL |
|
4/19 |
FHSAA 4A District 8
|
Seminole, FL |
|
4/19 |
LCS MS Championship Meet
|
Tallahassee, FL |
|
4/19 |
MSAA - Lauderdale Lakes Tri Meet #2
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/19 |
Osceola County Elementary Invitational @ Osceola HS
|
Kissimmee, FL |
|
4/20 |
FHSAA 1A District 16
|
Miami, FL |
|
4/20 |
FHSAA 1A District 7
|
Bradenton, FL |
|
4/20 |
FHSAA 1A District 8
|
Ft. Myers , FL |
|
4/20 |
FHSAA 2A District 13
|
Titusville, FL |
|
4/20 |
FHSAA 2A District 15
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
4/20 |
FHSAA 2A District 9
|
Frostproof, FL |
|
4/20 |
FHSAA 3A District 10
|
Clearwater, FL |
|
4/20 |
FHSAA 3A District 16
|
Miami, FL |
|
4/20 |
FHSAA 4A District 11
|
Boynton Beach, FL |
|
4/20 |
FHSAA 4A District 14
|
Pembroke Pines, FL |
|
4/20 |
FHSAA 4A District 6
|
Tampa, FL |
|
4/20 |
Lutz Preparatory Meet
|
Land O Lakes, FL |
|
4/20 |
OLJH Home Meet #2
|
Orange Park, FL |
|
4/21 |
FHSAA 2A District 5
|
Gainesville, FL |
|
4/21 |
FHSAA 2A District 7
|
Holiday, FL |
|
4/21 |
Osceola County MS Invitational @ Osceola HS
|
Kissimmee, FL |
|
4/21 - 4/22 |
USF Collegiate Invitational
|
Tampa, FL |
|
4/22 |
Empire Athletics/Windspeed Invitational
|
Clermont, FL |
|
4/22 |
ERYRC 2
|
Ft. Myers, FL |
|
4/22 |
FLYRA MS South Regional Championships
|
Miami, FL |
|
4/22 |
FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
|
Santa Rosa Beach, FL |
|
4/22 |
Hawks MS & ES Invitational
|
Port Orange, FL |
|
4/22 |
Lauderdale Lakes Relays - CANCELLED
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/22 |
Marion County Middle School Championship
|
Ocala, FL |
|
4/22 |
Miami Elite Track Club Invitational
|
Miami, FL |
|
4/22 |
Pure Athletics AAU Invite
|
Clermont, FL |
|
4/22 - 4/23 |
The Sun Conference Championships
|
Daytona Beach, FL |
|
4/24 |
Okaloosa County MS Conference Preliminary
|
Fort Walton Beach, FL |
|
4/25 |
Duval County Eastern Division Middle School Championship
|
Jacksonville, FL |
|
4/25 |
Duval County Western Division Middle School Championship
|
Jacksonville, FL |
|
4/25 |
FHSAA 1A Region 1
|
Jacksonville, FL |
|
4/25 |
FHSAA 2A Region 1
|
Jacksonville, FL |
|
4/26 |
Duval County Northern Division Middle School Championship
|
Jacksonville, FL |
|
4/26 |
Duval County Southern Division Middle School Championship
|
Jacksonville, FL |
|
4/26 |
ERYRC Relays
|
Fort Myers, FL |
|
4/26 - 4/27 |
FHSAA 2A Region 4
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
4/26 |
MSAA - Lauderdale Lakes Tri Meet #3
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/26 |
Northern Division Middle School
|
Jacksonville, FL |
|
4/26 |
Okaloosa County Middle School Track Championship
|
Fort Walton Beach, FL |
|
4/26 |
Osceola County MS Invitational @ Osceola HS
|
Kissimmee, FL |
|
4/26 |
South Florida Track Circuit - Twilight Meet #1
|
Miami, FL |
|
4/26 |
Winding Waters Middle School Tri Meet
|
Weeki Wachee, FL |
|
4/27 |
FHSAA 1A Region 2
|
Largo, FL |
|
4/27 |
FHSAA 2A Region 2
|
Orlando, FL |
|
4/27 |
FHSAA 2A Region 3
|
Tampa, FL |
|
4/27 |
FHSAA 3A Region 1
|
Tallahassee, FL |
|
4/27 |
FHSAA 4A Region 1
|
Bunnell, FL |
|
4/27 |
FHSAA 4A Region 3
|
Miramar, FL |
|
4/27 |
FHSAA 4A Region 4
|
Miramar, FL |
|
4/27 - 4/29 |
The Penn Relays Carnival
|
Philadelphia, PA |
|
4/28 |
Clay County Junior High Championship
|
Orange Park, FL |
|
4/28 |
FHSAA 1A Region 3
|
Orlando, FL |
|
4/28 |
FHSAA 1A Region 4
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
4/28 |
FHSAA 3A Region 3
|
Clearwater, FL |
|
4/28 |
FHSAA 3A Region 4
|
Miami, FL |
|
4/28 |
Tom Jones Memorial Classic
|
Gainesville, FL |
|
4/29 |
Bring the Heat Invitational
|
Charlotte, NC |
|
4/29 |
Central Florida Gliders Spring Track Classic
|
Altamonte Springs, FL |
|
4/29 |
Big Bend Striders Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
4/29 |
Space Coast Invitational
|
Titusville, FL |
|
4/29 |
Collier County District Championships
|
Naples, FL |
|
4/29 |
FHSAA 3A Region 2
|
Lakeland, FL |
|
4/29 |
FHSAA 4A Region 2
|
Lakeland, FL |
|
4/29 |
FLYRA Nature Coast Region MS TF Championsh & Elementary Showcase
|
Lecanto, FL |
|
4/29 - 4/30 |
Orange Bowl FLYTAF Championship
|
Miramar, FL |
|
4/29 |
Orlando CYS Grade School T&F Championship
|
Orlando, FL |
|
4/29 |
Pine Crest MS Qualifier
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
4/29 |
Villages Local Senior Games
|
The Villages, FL |
|
5/3 |
DS Parrott Middle School Tri Meet
|
Brooksville, FL |
|
5/3 |
Duval County Middle School City Championships
|
Jacksonville, FL |
|
5/3 |
Osceola County Elementary Championships
|
St. Cloud, FL |
|
5/5 |
Miramar Middle School Invitational
|
Miramar, FL |
|
5/5 - 5/6 |
FHSAA Outdoor State Finals
|
Bradenton, FL |
|
5/5 |
Seminole Twilight
|
Tallahassee, FL |
|
5/6 |
Blazin Ravenz Invitational
|
Clearwater, FL |
|
5/6 |
Hawks Throws & Jumps Challenge
|
Port Orange, FL |
|
5/7 |
IMG Academy Throws Challenge
|
Bradenton, FL |
|
5/8 |
JAC Middle School Qualifier
|
Jacksonville, FL |
|
5/8 |
MSAA Region 1 North
|
Coral Springs, FL |
|
5/9 |
Escambia County MS Qualifier
|
Pensacola, FL |
|
5/9 |
MSAA Region 2 North Central
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
5/9 - 5/11 |
Orange County Middle School Championship
|
Orlando, FL |
|
5/10 |
East Osceola County MS Invitational
|
Kissimmee, FL |
|
5/10 |
MSAA Region 3 South
|
Western, FL |
|
5/10 |
South Florida Track Circuit - Twilight Meet #2
|
Miami, FL |
|
5/11 |
Hernando County MS Championship
|
Weeki Wachee, FL |
|
5/11 |
MSAA Region 4 South Central
|
South Plantation, FL |
|
5/11 |
West Osceola County MS Invitational
|
Kissimmee, FL |
|
5/12 - 5/14 |
ACC Championship
|
Atlanta, GA |
|
5/12 - 5/13 |
Atlantic Sun Conference Outdoor Championship
|
Jacksonville, FL |
|
5/12 |
Avery Creek Distance Showcase at Trinity Prep School
|
Winter Park, FL |
|
5/12 |
Friday Night Under The Lights
|
Brooksville, FL |
|
5/13 |
727 Youth Track Club Springtime Open
|
St. Petersburg, FL |
|
5/13 |
FLYRA Middle School State Championship
|
Bradenton, FL |
|
5/13 |
Jacksonville Track Club Meet #1
|
St. Johns, FL |
|
5/13 |
NTC/Pure Athletics Sprint Elite Meet
|
Clermont, FL |
|
5/13 |
Young Achievers Relay Games
|
Ponte Vedra Beach, FL |
|
5/16 |
PBC West Region Middle School Track Meet
|
Loxahatchee, FL |
|
5/17 |
Escambia County MS Championship
|
Pensacola, FL |
|
5/17 |
MSAA Championships
|
Coral Springs, FL |
|
5/17 |
Osceola County MS Championships
|
Kissimmee, FL |
|
5/17 |
PBC North Regional Middle School Track Meet
|
Riviera Beach, FL |
|
5/17 |
PBC South Region Middle School Track Meet
|
Boca Raton, FL |
|
5/19 |
Broward Elite Athletic Club Showcase
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
5/20 |
Atlantic Coast Club Championships
|
Miami, FL |
|
5/20 |
Deland Summer Track Opener
|
Deland, FL |
|
5/20 |
Elite Athletics of South Florida TC Invitational
|
Miami, FL |
|
5/20 |
Epitome of Excellence Classic
|
Jacksonville, FL |
|
5/20 - 5/21 |
IMG Academy Multi Meet (Hept / Dec)
|
Bradenton, FL |
|
5/20 |
Polk County Middle School Championship
|
Winter Haven, FL |
|
5/20 |
Stars of Tomorrow
|
Gainesville, FL |
|
5/23 |
WINGFOOT MILE
|
Atlanta, GA |
|
5/25 - 5/27 |
NAIA Outdoor National Championships
|
Gulf Shores, AL |
|
5/25 - 5/27 |
NCAA Division I East Preliminary
|
Lexington, KY |
|
5/25 - 5/27 |
NCAA Division I West Preliminary
|
Austin, TX |
|
5/25 - 5/27 |
NCAA Division II Championships
|
Bradenton, FL |
|
5/25 - 5/27 |
NCAA Division III Outdoor Championships
|
Geneva, OH |
|
5/26 - 5/28 |
BAYTAF Classic
|
Tampa, FL |
|
5/26 - 5/28 |
Caribbean Scholastic Invitational
|
Havana, |
|
5/27 |
Flo Golden South Classic
|
Clermont, FL |
|
5/30 |
Palm Beach County Middle School Meet
|
Palm Beach, FL |
|
6/1 - 6/3 |
Great Southwest Classic
|
Albuquerque, NM |
|
6/1 - 6/3 |
U.S Paralympic Championships
|
Riverside, CA |
|
6/2 - 6/4 |
adidas Boost Boston Games
|
Somerville, MA |
|
6/2 - 6/3 |
JAC Combined Events Classic
|
Jacksonville, FL |
|
6/3 |
AAU District Qualifier - Florida (Gainesville)
|
Gainesville, FL |
|
6/3 |
AAU District Qualifier - Florida (Kissimmee)
|
Kissimmee, FL |
|
6/3 |
AAU District Qualifier - Florida (St. Augustine)
|
St. Augustine, FL |
|
6/3 |
AAU District Qualifier - Florida (Tallahassee)
|
Tallahassee, FL |
|
6/3 |
AAU District Qualifier - Florida (Tampa Bay)
|
Tampa, FL |
|
6/3 |
AAU District Qualifier - Florida Gold Coast
|
Miramar, FL |
|
6/3 |
JAC Daylight Lift Lifter
|
Jacksonville, FL |
|
6/7 - 6/10 |
NCAA Division I Outdoor Championship
|
Eugene, OR |
|
6/9 - 6/10 |
Music City Distance Carnival
|
Nashville, TN |
|
6/9 - 6/11 |
NorthWest Classic
|
Miramar, FL |
|
6/10 |
Tallahassee Zoom Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
6/10 |
Jacksonville Track Club Meet #2
|
Jacksonville, FL |
|
6/10 |
Running for Christ AAU Invitational
|
Tampa, FL |
|
6/15 - 6/17 |
USATF Hershey National Junior Olympic Championship
|
Winter Park, FL |
|
6/16 - 6/18 |
New Balance Nationals Outdoor
|
Greensboro, NC |
|
6/17 |
Brooks PR Invitational
|
Renton, WA |
|
6/17 - 6/18 |
Florida Sunshine State Games
|
Sebastian, FL |
|
6/17 - 6/18 |
PHEAT presents Inter-Squad Multis and Hurdles
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
6/22 - 6/25 |
AAU Region 10 Qualifier
|
Miramar, FL |
|
6/22 - 6/25 |
AAU Region 9 Qualifier - Minneola
|
Clermont, FL |
|
6/22 - 6/25 |
AAU Region 9 Qualifier - Tallahassee
|
Tallahassee, FL |
|
6/22 - 6/25 |
USATF Outdoor Championships
|
Sacramento , CA |
|
6/23 |
Broward Elite Athletic Club Summer Open #1
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
6/24 |
JAC Daylight Showcase Showdown
|
Jacksonville, FL |
|
6/26 - 6/30 |
USATF Youth Outdoor Championship
|
Bloomington, IN |
|
6/30 - 7/1 |
PHEAT presents Inter-Squad Multis Tune Up Meet
|
Lauderdale Lakes, FL |
|
7/6 - 7/9 |
USATF Region 4 Junior Olympics
|
Jacksonville, FL |
|
7/7 - 7/8 |
AAU Primary Championships
|
Kissimmee, FL |
|
7/7 - 7/9 |
American JavFest
|
East Stroudsburg, PA |
|
7/8 |
JAC Daylight Open
|
Jacksonville, FL |
|
7/8 |
Tru Fit Miami Invitational
|
Miami, FL |
|
7/9 - 7/15 |
AAU National Club Championship
|
Kissimmee, FL |
|
7/15 |
Broward Elite Athletic Club Summer Open #2
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
7/15 |
Ernie Sims Invitational
|
Tallahassee, FL |
|
7/15 |
Jacksonville Track Club Meet #3
|
St. Johns, FL |
|
7/21 - 7/23 |
Pan-American Junior Athletics Championships
|
, |
|
7/22 |
JAC Street Vault at the Duval County Courthouse
|
, |
|
7/24 - 7/30 |
USATF National Junior Olympic Championships
|
Lawrence, KS |
|
7/29 - 8/5 |
AAU Junior Olympic Games
|
Ypsilanti, MI |
|
7/29 |
Jacksonville Track Club Meet #4
|
St. Johns, FL |
|
8/4 - 8/5 |
JAC Combined Events Championship
|
Jacksonville, FL |
|
8/5 |
Evolution Summer Run Series & All Sports Battle
|
Winter Park, FL |
|
8/5 |
JAC Junior Olympic Championship Summit of America
|
Jacksonville, FL |
|
8/12 |
Gulf Winds Track Club Mile at the Breakfast on the Track
|
Tallahassee, FL |
|
9/23 |
SevenRivers Middle School and Elementary School Classic
|
Lecanto, FL |
|
9/30 |
Jacksonville Senior Games
|
Jacksonville, FL |
|
11/11 |
CYS Orange County MS Mini Meet 1A
|
Altamonte Springs, FL |
|
11/11 |
CYS Orange County MS Mini Meet 1B
|
Altamonte Springs, FL |
|
11/11 |
CYS Orange County MS Mini Meet 1C
|
Orlando, FL |
|
11/15 |
TPS Hoka One One Postal
|
Winter Park, FL |
|
11/17 |
CANCELED: HOKA ONE ONE POSTAL 2 MILE RACE & JAVELIN CLINIC/COMP
|
Ft. Lauderdale, FL |
|
11/17 |
Trojans Hoka One One Postal
|
Tallahassee, FL |
|
11/18 |
CYS Orange County MS Mini Meet 2A
|
Altamonte Springs, FL |
|
11/18 |
CYS Orange County MS Mini Meet 2B
|
Altamonte Springs, FL |
|
11/18 |
CYS Orange County MS Mini Meet 2C
|
Orlando, FL |
|
11/18 |
CYS Volusia County MS Mini Meet 1
|
Daytona Beach, FL |
|
11/18 |
Kyle Conrad Memorial MS Track Meet
|
Stuart, FL |
|
12/2 |
CYS Orange County MS Championship Meet
|
Orlando, FL |
|
12/2 |
CYS Volusia County MS Mini Meet 2
|
Daytona Beach, FL |
|
12/9 |
Throws Coach Florida - All throws meet
|
Clermont, FL |
|
12/16 |
Catholic Grade School Championship and Alumni Run
|
Jacksonville, FL |
|
12/16 |
CYS Volusia County Championship Meet
|
Daytona Beach, FL |
|
12/16 |
ERYRC Time Trial
|
Ft. Myers, FL |
|
12/16 |
PHEAT presents Maroon and Gold Indoor/Outdoor Challenge
|
Hallandale, FL |
|
12/16 |
Winter Classic ETA Track Series
|
Winter Park, FL |
|
1/9 |
Battle for the Gate
|
Naples, FL |
|
1/27 |
Windermere Intrasquad Meet
|
Windermere, FL |
|