Elite Performances

106 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 24.96 Jadzia Beasley Lincoln HS
200 Meter Dash Finals 24.97 Tamani Wilson Lincoln HS
200 Meter Dash Finals 25.14 Sharrika Barnett Oak Ridge HS
200 Meter Dash Finals 25.20 Symone Mason Miami Southridge HS
200 Meter Dash Finals 25.26 Alfreda Steele Pasco HS
200 Meter Dash Finals 25.28 Kayla Heard Stanton Prep
200 Meter Dash Finals 25.60 Cedrina Singletary Paxon School for Advanced Studies
200 Meter Dash Finals 25.84 Nya'h Whitted Oak Ridge HS
200 Meter Dash Finals 25.85 Nia Flagg Gainesville HS
200 Meter Dash Finals 25.86 Shankeise Shivers Northeast HS (Oakland Park)
200 Meter Dash Finals 25.87 Asia Joe Clay High School
200 Meter Dash Finals 26.01 Kiana Robinson Grovetown HS
200 Meter Dash Finals 26.12 Nathal Mcmillion Unattached FL
200 Meter Dash Finals 26.13 Janae Caldwell Spoto HS
200 Meter Dash Finals 26.15 Aniyah Williams Gainesville HS
200 Meter Dash Finals 26.16 Jordyn Hankins Greenbrier High School
200 Meter Dash Finals 26.17 Janaya Chambers Stanton Prep
200 Meter Dash Finals 26.20 Daneisha Woodside Fort Lauderdale Track Club
200 Meter Dash Finals 26.24 Destiny Fowler First Coast HS
200 Meter Dash Finals 26.34 Tiera Cleveland Lake Asbury Junior High
3000 Meter Run Finals 10:50.20 Mallory Liggett Hilton Head
3000 Meter Run Finals 10:50.95 Claire Farnsworth Lecanto HS
400 Meter Dash Finals 55.39 Sharrika Barnett Oak Ridge HS
400 Meter Dash Finals 56.46 Kayla Heard Stanton Prep
400 Meter Dash Finals 56.85 Cassondra Hall Northside, Warner Robins
400 Meter Dash Finals 58.13 Tamani Wilson Lincoln HS
400 Meter Dash Finals 58.18 Janaya Chambers Stanton Prep
400 Meter Dash Finals 58.47 Kayla Woulard Northeast HS (Oakland Park)
400 Meter Dash Finals 58.56 Jordan Fields Creekside HS
400 Meter Dash Finals 58.62 Symone Mason Miami Southridge HS
400 Meter Dash Finals 58.85 Kayla Johnson Miami Southridge HS
400 Meter Dash Finals 59.46 Jeyland Valentin Northeast HS (Oakland Park)
400 Meter Dash Finals 59.56 Cydney Delley Evans High School
400 Meter Dash Finals 59.69 Chenelle Ricketts Northeast HS (Oakland Park)
400 Meter Dash Finals 59.95 Tia Steward Alonso HS
400 Meter Dash Finals 59.97 Casly Israel Northeast HS (Oakland Park)
55 Meter Hurdles Finals 8.19 Domonique Turner Osceola HS (Kissimmee)
55 Meter Hurdles Finals 8.29 Brittany McGee Admiral Farragut Academy
55 Meter Dash Finals 6.93 Teahna Daniels First Academy (Orlando)
55 Meter Dash Finals 7.02 Cassondra Hall Northside, Warner Robins
55 Meter Dash Finals 7.04 Alfreda Steele Pasco HS
55 Meter Dash Finals 7.14 Nia Flagg Gainesville HS
55 Meter Dash Finals 7.16 Symone Mason Miami Southridge HS
55 Meter Dash Finals 7.18 Chelsea Francis Atlantic Coast HS
55 Meter Dash Finals 7.22 Aniyah Williams Gainesville HS
55 Meter Dash Finals 7.23 Cedrina Singletary Paxon School for Advanced Studies
55 Meter Dash Finals 7.27 Asia Joe Clay High School
55 Meter Dash Finals 7.29 Keosha Sanders Rockledge HS
55 Meter Dash Finals 7.30 Jadzia Beasley North Florida Speed Track Club
55 Meter Dash Finals 7.30 Jadzia Beasley Lincoln HS
55 Meter Dash Finals 7.31 Domonique Turner Osceola HS (Kissimmee)
55 Meter Dash Finals 7.34 Destiny Fowler First Coast HS
55 Meter Dash Finals 7.39 Shaniya Williams South Dade Express Track Club
800 Meter Run Finals 2:22.30 Harley Horsley Tavares HS
Long Jump Finals 5.58m Brittany McGee Admiral Farragut Academy
Pole Vault Finals 3.35m Frances Rice Bolles HS
Pole Vault Finals 3.35m Zoe Harper Ponte Vedra HS
Pole Vault Finals 3.81m Carson Dingler First Presbyterian Day School
Pole Vault Finals 3.81m Nati Sheppard Ransom Everglades School
Pole Vault Finals 3.96m Nicole Carroll Tampa Catholic HS
HS Boys Mark Athlete Team
200 Meter Dash Finals 21.59 Ryan Clark Banneker
200 Meter Dash Finals 22.57 Rasheed Tatham St. Thomas Aquinas HS
200 Meter Dash Finals 22.70 Tj Ashley North Florida Speed Track Club
200 Meter Dash Finals 22.75 Brian Herron Flight400 Track Club
200 Meter Dash Finals 22.75 Marquise Cooper Grayson High School
200 Meter Dash Finals 22.75 Tremayne Flagler Star Track TC
200 Meter Dash Finals 22.77 Shaun Shivers Lauderdale Lakes Middle School
200 Meter Dash Finals 22.83 John Burt North Florida Speed Track Club
200 Meter Dash Finals 22.83 Tyler Johnson Miami Southridge HS
200 Meter Dash Finals 22.83 John Burt Lincoln HS
200 Meter Dash Finals 22.86 Jaariq Charles Cocoa HS
200 Meter Dash Finals 22.94 Corey Bonner Fort Walton Beach HS
200 Meter Dash Finals 22.94 Jeffery Hulon Jr.
200 Meter Dash Finals 22.97 Latrell Williams Columbia HS
200 Meter Dash Finals 22.98 Darrion Williams Wekiva HS
3000 Meter Run Finals 9:07.23 Dominic Williams Robert E. Lee HS
400 Meter Dash Finals 49.12 Ryan Clark Banneker
400 Meter Dash Finals 49.53 Dominic M Smith Jr Creekside HS
400 Meter Dash Finals 50.08 Rasheed Tatham St. Thomas Aquinas HS
400 Meter Dash Finals 50.70 Tyler Johnson Miami Southridge HS
400 Meter Dash Finals 50.74 Marquise Cooper Grayson High School
400 Meter Dash Finals 50.76 Jaariq Charles Cocoa HS
400 Meter Dash Finals 51.02 Warren Coombs Greenbrier High School
400 Meter Dash Finals 51.28 Jason Salazar Northeast HS (Oakland Park)
400 Meter Dash Finals 51.33 Sawyer Bilton Boca Raton HS
55 Meter Hurdles Finals 7.55 Damion Thomas Northeast HS (Oakland Park)
55 Meter Hurdles Finals 7.57 Braxton Canady Paxon School for Advanced Studies
55 Meter Hurdles Finals 7.62 Tremayne Flagler Star Track TC
55 Meter Hurdles Finals 7.63 John Burt North Florida Speed Track Club
55 Meter Hurdles Finals 7.63 John Burt Lincoln HS
55 Meter Dash Finals 6.53 Seneca Milledge Fort Myers Middle Academy
55 Meter Dash Finals 6.55 Latrell Williams Columbia HS
55 Meter Dash Finals 6.55 Tremayne Flagler Star Track TC
55 Meter Dash Finals 6.56 Chauncy Smart Lake Region HS
55 Meter Dash Finals 6.57 Darrion Williams Wekiva HS
55 Meter Dash Finals 6.62 John Burt North Florida Speed Track Club
55 Meter Dash Finals 6.62 Shaun Shivers Lauderdale Lakes Middle School
55 Meter Dash Finals 6.62 John Burt Lincoln HS
800 Meter Run Finals 1:59.11 Jack Rogers Robinson HS
Long Jump Finals 6.83m Jeffrey Spence Spruce Creek HS
Long Jump Finals 6.88m Seneca Milledge Fort Myers Middle Academy
Long Jump Finals 6.97m Jeremy Lawson Gainesville HS
One Mile Run Finals 4:28.98 Connor Vaughan Wolfson High School
One Mile Run Finals 4:30.39 Trey LaNasa Fort Walton Beach HS
Pole Vault Finals 4.42m Brenton Rosa Trinity Christian School Dublin
Pole Vault Finals 4.57m David Bell Bishop Kenny HS