Challenger K-8 Track Meet

Brooksville, FL

Complete Results

Athletics Scoring Providers                              DirectAthletics MeetPro

                              Challenger K 8 Meet                               

                   Springstead HS, Spring Hill, FL - 5/9/2018                   



Women's 55m Hurdles

Finals

============================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 

============================================================================

   1 GRAHAM, Alysia       DS Parrot Middle Sch       9.68  NW    2  (1)   6 

   2 ROSARIO, Lisa        Challenger K-8 Schoo      10.49  NW    2  (2)   4 

   3 CARUANA, Makayla     West Hernando Middle      10.60  NW    2  (3)   3 

   4 GRANT, Kayla         DS Parrot Middle Sch      10.68  NW    2  (4)   2 

   5 DENIS, Nicole        Challenger K-8 Schoo      10.95  NW    2  (5)   1 

   6 BRADWELL, Mariah     DS Parrot Middle Sch      11.12  NW    1  (1)     

   7 JOHNSON, Jalynn      West Hernando Middle      11.19  NW    1  (2)     

   8 SCARANO, Angelique   Powell Middle School      11.22  NW    1  (3)     

   9 COONS, Diamond       Powell Middle School      12.02  NW    1  (4)     

  10 TURNER, Sage         West Hernando Middle      12.06  NW    1  (5)     

  11 COOPER, Jai-Ariyah   Powell Middle School      12.12  NW    1  (6)     

  12 VASTANO, Vanessa     Challenger K-8 Schoo      12.19  NW    2  (6)     



Men's 110 Meters 5 Hurdles

Finals

============================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 

============================================================================

   1 SILVESTRE, Justin    DS Parrot Middle Sch      16.49  NW    2  (1)   6 

   2 WOOLDRIDGE, Afton    West Hernando Middle      16.88  NW    2  (2)   4 

   3 LANGLEY, Demarcus    DS Parrot Middle Sch      16.91  NW    2  (3)   3 

   4 HARRIS, Cameron      West Hernando Middle      17.09  NW    1  (1)   2 

   5 LENNAMON, Quinn      Challenger K-8 Schoo      17.15  NW    2  (4)   1 

   6 FIGUEORA, Alexy      Powell Middle School      17.34  NW    1  (2)     

   7 BROWN, Deshawn       West Hernando Middle      17.56  NW    1  (3)     

   8 ANDERSON, Canyon     Challenger K-8 Schoo      17.76  NW    2  (5)     

   9 ELTHZROTH, Julius    DS Parrot Middle Sch      18.21  NW    2  (6)     

  10 IRIZZARY, Anthony    Powell Middle School      18.47  NW    1  (4)     

  11 KELCZEWSKI, Evan     Challenger K-8 Schoo      18.60  NW    1  (5)     

  12 RENKER, Eric         Powell Middle School      19.63  NW    1  (6)     



Women's 100 Meters

Finals

============================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 

============================================================================

   1 WHITE, Reggie        DS Parrot Middle Sch      12.98  NW    2  (1)   6 

   2 KANAAR, Ava          Challenger K-8 Schoo      12.99  NW    2  (2)   4 

   3 HOLLAND, Ta'Nia      DS Parrot Middle Sch      13.23  NW    2  (3)   3 

   4 CAPEL, Serenity      Powell Middle School      14.06  NW    2  (4)   2 

   5 SEAMAN, Briana       Powell Middle School      14.21  NW    2  (5)   1 

   6 LANCE, Jada          DS Parrot Middle Sch      14.24  NW    2  (6)     

   7 JOHNSON, Jalynn      West Hernando Middle      14.70  NW    1  (1)     

   8 FLORKOWSKI, Andi     West Hernando Middle      14.80  NW    1  (2)     

   9 ANDERSON, Macie      Challenger K-8 Schoo      14.83  NW    1  (3)     

  10 CUEVAS, Isabel       Challenger K-8 Schoo      15.08  NW    1  (4)     

  11 VALENZUELA, Zia      Powell Middle School      15.11  NW    1  (5)     

  12 CARUANA, Makayla     West Hernando Middle      15.18  NW    1  (6)     



Men's 100 Meters

Finals

============================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 

============================================================================

   1 MOSS, Chris          Challenger K-8 Schoo      11.94  NW    2  (1)   6 

   2 GATES, Kyle          West Hernando Middle      12.44  NW    2  (2)   4 

   3 HARIPERSAD, Jordan   Challenger K-8 Schoo      12.82  NW    2  (3)   3 

   4 BELL, Jaron          West Hernando Middle      12.91  NW    2  (4)   2 

   5 WILSON, Cire         DS Parrot Middle Sch      13.00  NW    2  (5)   1 

   6 CALISE, Stephen      Challenger K-8 Schoo      13.25  NW    2  (6)     

   7 HO, Allan            Powell Middle School      13.31  NW    1  (1)     

   8 DALEO, Joseph        West Hernando Middle      13.40  NW    1  (2)     

   9 ASHBY, Braiden       DS Parrot Middle Sch      13.57  NW    1  (3)     

  10 GARGUILO, Lucas      Powell Middle School      14.10  NW    1  (4)     

  11 HUMPHREY, Robert     Powell Middle School      14.49  NW    1  (5)     



Women's 1600 Meters

Finals

==============================================================

  Pl Name                 Team                       Time Pts 

==============================================================

   1 GRANT, Zoey          DS Parrot Middle Sch    5:57.43   6 

   2 CULLUM, Madalyn      Challenger K-8 Schoo    6:00.65   4 

   3 BARCO, Isabella      Challenger K-8 Schoo    6:18.89   3 

   4 MCCALL, Hayley       Powell Middle School    6:37.46   2 

   5 BRADLEY, Amber       Powell Middle School    7:11.01   1 

   6 SOWERS, Megan        DS Parrot Middle Sch    7:15.83     

   7 HUBBS, Celine        Powell Middle School    7:17.71     

   8 HUMPHREY, Emani      Powell Middle School    7:19.43     

   9 PALYO, Ashley        West Hernando Middle    7:22.32     

  10 BRADLEY, Riley       Challenger K-8 Schoo    7:22.62     

  11 GANS, Alyssa         Powell Middle School    7:29.17     

  12 BODDEN, Jamaica      Powell Middle School    7:29.61     

  13 SCIORTINO, Hannah    Powell Middle School    7:31.06     

  14 PENCE, Emma          Powell Middle School    7:32.94     

  15 PADRON, Joy          Powell Middle School    7:34.06     

  16 JOHNSON, Abigail     Powell Middle School    7:48.63     

  17 EIRMAN, Brianna      Powell Middle School    7:56.27     

  18 WILLIAMS, Leah       West Hernando Middle    7:59.52     

  19 NICOTRA, Anastasia   Powell Middle School    8:03.16     

  20 PIOLI, Jahzara       Powell Middle School    8:05.15     

  21 WILHELM, Abigail     Powell Middle School    8:10.39     

  22 PARISH, Amelia       DS Parrot Middle Sch    8:10.57     

  23 FLYNN, Breanne       Powell Middle School    8:18.10     

  24 CALVERT, ALEXANDRA   Powell Middle School    8:36.51     

  25 SAVELLI, Mia         Powell Middle School    8:37.96     

  26 SITFFLER, Kimberly   Powell Middle School   10:04.40     



Men's 1600 Meters

Finals

==============================================================

  Pl Name                 Team                       Time Pts 

==============================================================

   1 CARBONE, John        West Hernando Middle    5:20.85   6 

   2 FAULKINGHAM, Evan    Challenger K-8 Schoo    5:39.03   4 

   3 FAHEY, Noah          Challenger K-8 Schoo    5:43.46   3 

   4 FOULKS, Jesse        DS Parrot Middle Sch    6:02.41   2 

   5 MENDES-SOTO, Carlos  Powell Middle School    6:02.66   1 

   6 MORALES, Nehemiah    West Hernando Middle    6:08.15     

   7 HAGER, Corbin        Challenger K-8 Schoo    6:13.83     

   8 MUNOZ, Gabriel       Powell Middle School    6:17.31     

   9 BUTLER, Kyle         Challenger K-8 Schoo    6:23.17     

  10 SMITH, Elijah        Powell Middle School    6:23.53     

  11 BRASCH, Ryan         DS Parrot Middle Sch    6:23.76     

  12 SULLIVAN, Javon      Powell Middle School    6:27.94     

  13 MCCULLUM, Zachary    Challenger K-8 Schoo    6:30.34     

  14 DANCHISE, Andrew     Challenger K-8 Schoo    6:58.60     

  15 MOSS, Charles        Powell Middle School    7:18.81     

  16 WILLIAMS, Noah       West Hernando Middle    7:35.42     



Women's 4 x 100m Relay

Finals

============================================

  Pl Team                 Sq       Time Pts 

============================================

   1 DS Parrot Middle Sch  A      52.32   6 

   2 Challenger K-8 Schoo  A      56.03   4 

   3 Powell Middle School  A      56.08   2 

   4 West Hernando Middle  A    1:00.40     



Men's 4 x 100m Relay

Finals

============================================

  Pl Team                 Sq       Time Pts 

============================================

   1 Challenger K-8 Schoo  A      49.10   6 

   2 West Hernando Middle  A      51.85   4 

   3 Powell Middle School  A      53.06   2 



Women's 400 Meters

Finals

=======================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 

=======================================================================

   1 OWENS, Jashenna      DS Parrot Middle Sch    1:04.05   2  (1)   6 

   2 GRANT, ALexa         DS Parrot Middle Sch    1:09.81   2  (2)   4 

   3 CULLUM, Madalyn      Challenger K-8 Schoo    1:10.67   2  (3)   3 

   4 CARUANA, Makayla     West Hernando Middle    1:10.91   2  (4)   2 

   5 GRANT, Zoey          DS Parrot Middle Sch    1:11.17   2  (5)   1 

   6 SEAMAN, Giavanna     Powell Middle School    1:11.27   2  (6)     

   7 DENIS, Nicole        Challenger K-8 Schoo    1:11.50   1  (1)     

   8 WILLIAMS, Alyssa     Powell Middle School    1:12.79   1  (2)     

   9 VALENZUELA, Zia      Powell Middle School    1:14.42   1  (3)     

  10 SHAVERS, Ja'Niyah    West Hernando Middle    1:18.07   1  (4)     

  11 HOWARD, Lanie        Challenger K-8 Schoo    1:20.01   1  (5)     

  12 EOFF, Summer         West Hernando Middle    1:25.21   1  (6)     



Men's 400 Meters

Finals

=======================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 

=======================================================================

   1 ANDRESS, Owen        Challenger K-8 Schoo      57.82   2  (1)   6 

   2 WADE, Breon          West Hernando Middle      59.24   2  (2)   4 

   3 BELL, Jaron          West Hernando Middle      59.52   1  (1)   3 

   4 SILVESTRE, Justin    DS Parrot Middle Sch      59.97   2  (3)   2 

   5 CHANCEY, Peyton      West Hernando Middle    1:00.57   2  (4)   1 

   6 KELCZEWSKI, Evan     Challenger K-8 Schoo    1:04.69   1  (2)     

   7 WILHELM, William     Powell Middle School    1:04.75   2  (5)     

   8 HARIPERSAD, Jordan   Challenger K-8 Schoo    1:05.85   1  (3)     

   9 CAPEL, John          Powell Middle School    1:09.79   1  (4)     

  10 LEAVITT, Nathaniel   Powell Middle School    1:11.18   1  (5)     

  11 MILLER, Blake        DS Parrot Middle Sch    1:12.72   1  (6)     



Women's 800 Meters

Finals

=======================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 

=======================================================================

   1 APPLETON, Hannah     Challenger K-8 Schoo    2:42.73   3  (1)   6 

   2 GRANT, Kasee         DS Parrot Middle Sch    2:45.85   3  (2)   4 

   3 THACH, Kaliyana      Challenger K-8 Schoo    2:53.36   1  (1)   3 

   4 BARCO, Isabella      Challenger K-8 Schoo    2:53.52   3  (3)   2 

   5 DAY, Elizabeth       Challenger K-8 Schoo    2:54.25   3  (4)   1 

   6 TAYLOR, Hannah       DS Parrot Middle Sch    2:54.68   3  (5)     

   7 FERRIS, Rielli       Challenger K-8 Schoo    2:54.72   3  (6)     

   8 ANDERSON, Sidney     Challenger K-8 Schoo    2:54.76   3  (7)     

   9 SHAVERS, Ni'Jayah    West Hernando Middle    3:01.95   3  (8)     

  10 PAGE, Kimberly       Challenger K-8 Schoo    3:02.00   3  (9)     

  11 CHUDYK, Lilly        Challenger K-8 Schoo    3:05.66   3 (10)     

  12 MOBLEY, Robyn        DS Parrot Middle Sch    3:07.24   3 (11)     

  13 BOZEK, Brittany      Challenger K-8 Schoo    3:10.12   2  (1)     

  14 HUBER, Serna         DS Parrot Middle Sch    3:11.70   1  (2)     

  15 BERNARD, Cortlyn     Challenger K-8 Schoo    3:12.08   2  (2)     

  16 TAYLOR, Leah         Challenger K-8 Schoo    3:12.67   1  (3)     

  17 EIRMAN, Brianna      Powell Middle School    3:13.89   2  (3)     

  18 WASHINGTON, Rain     DS Parrot Middle Sch    3:16.11   1  (4)     

  19 SCIORTINO, Hannah    Powell Middle School    3:17.16   2  (4)     

  20 PACKARD, Alysaa      Powell Middle School    3:17.44   1  (5)     

  21 SWEENEY, Zoe         West Hernando Middle    3:18.39   2  (5)     

  22 REESE, Jade          Challenger K-8 Schoo    3:20.45   1  (6)     

  23 MCCALL, Hayley       Powell Middle School    3:21.13   3 (12)     

  24 HUBBS, Celine        Powell Middle School    3:21.19   3 (13)     

  25 BRADLEY, Amber       Powell Middle School    3:21.74   2  (6)     

  26 PADRON, Joy          Powell Middle School    3:22.18   3 (14)     

  27 BODDEN, Jamaica      Powell Middle School    3:24.13   3 (15)     

  28 AZDELL, Ella         Challenger K-8 Schoo    3:24.13   2  (7)     

  29 HUMPHREY, Emani      Powell Middle School    3:24.46   3 (16)     

  30 GRANT, Alexis        DS Parrot Middle Sch    3:25.97   1  (7)     

  31 JOHNSON, Abigail     Powell Middle School    3:26.05   2  (8)     

  32 BEETZ, Alyssa        Challenger K-8 Schoo    3:26.07   2  (9)     

  33 GREER, Madison       Challenger K-8 Schoo    3:26.24   1  (8)     

  34 PENCE, Emma          Powell Middle School    3:26.87   3 (17)     

  35 NICOTRA, Anastasia   Powell Middle School    3:31.55   3 (18)     

  36 DEMITRO, Jaysa       West Hernando Middle    3:32.62   2 (10)     

  37 WILHELM, Abigail     Powell Middle School    3:32.96   2 (11)     

  38 CALVERT, ALEXANDRA   Powell Middle School    3:33.37   2 (12)     

  39 PIOLI, Jahzara       Powell Middle School    3:33.84   3 (19)     

  40 FLYNN, Breanne       Powell Middle School    3:35.23   2 (13)     

  41 SAVELLI, Mia         Powell Middle School    3:35.59   2 (14)     

  42 WILLIAMS, Alyssa     Powell Middle School    3:37.38   3 (20)     

  43 HILL, Sophia         West Hernando Middle    3:40.52   2 (15)     

  44 LAWRENCE, Aaliyah    Challenger K-8 Schoo    3:43.07   1  (9)     

  45 PAGAN, Adamaris      West Hernando Middle    3:43.87   2 (16)     

  46 VENDRONE, Gina       Challenger K-8 Schoo    3:47.82   1 (10)     

  47 HUNT, Audrey         DS Parrot Middle Sch    3:49.90   1 (11)     

  48 SHAW, Victoria       DS Parrot Middle Sch    3:55.27   1 (12)     

  49 KISER, Skyla         DS Parrot Middle Sch    3:55.30   1 (13)     

  50 RUIZ, Amanda         Challenger K-8 Schoo    4:02.33   1 (14)     

  51 STIFFLER, Kimberly   Powell Middle School    4:15.23   2 (17)     



Men's 800 Meters

Finals

=======================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 

=======================================================================

   1 CARBONE, John        West Hernando Middle    2:24.86   3  (1)   6 

   2 FAULKINGHAM, Evan    Challenger K-8 Schoo    2:30.01   3  (2)   4 

   3 CABAL, Emanuel       Challenger K-8 Schoo    2:31.09   3  (3)   3 

   4 RIGGINS, Isaiah      DS Parrot Middle Sch    2:38.46   3  (4)   2 

   5 ROBINSON, Bryon      Challenger K-8 Schoo    2:39.21   1  (1)   1 

   6 BRITTAIN, Andrew     Challenger K-8 Schoo    2:40.17   3  (5)     

   7 WEIS, Anthony        Challenger K-8 Schoo    2:40.50   1  (2)     

   8 DEFLIPPIS, Michael   Challenger K-8 Schoo    2:42.11   2  (1)     

   9 FAHEY, Noah          Challenger K-8 Schoo    2:43.48   3  (6)     

  10 EDWARDS, Logan       Challenger K-8 Schoo    2:45.55   2  (2)     

  11 PYE, Hunter          Challenger K-8 Schoo    2:47.89   3  (7)     

  12 MORALES, Nehemiah    West Hernando Middle    2:48.83   3  (8)     

  13 MENDES-SOTO, Carlos  Powell Middle School    2:48.88   3  (9)     

  14 RENKER, Eric         Powell Middle School    2:51.91   1  (3)     

  15 HALTER, Joseph       Challenger K-8 Schoo    2:53.41   2  (3)     

  16 BUTLER, Kyle         Challenger K-8 Schoo    2:53.84   2  (4)     

  17 MORRIS, Omario       Challenger K-8 Schoo    2:55.45   1  (4)     

  18 ROMERO, Mathew       Challenger K-8 Schoo    2:55.49   1  (5)     

  19 SKINNER, Joseph      Challenger K-8 Schoo    2:59.88   1  (6)     

  20 RIZZUTO, Mathew      Challenger K-8 Schoo    3:00.36   1  (7)     

  21 ROSARIO, Isaac       Challenger K-8 Schoo    3:01.15   1  (8)     

  22 MUNOZ, Gabriel       Powell Middle School    3:02.48   3 (10)     

  23 THOMPSON, Jacob      Challenger K-8 Schoo    3:02.65   1  (9)     

  24 MOSS, Charles        Powell Middle School    3:04.55   3 (11)     

  25 FOULKS, Jesse        DS Parrot Middle Sch    3:05.23   2  (5)     

  26 MAGYAR, Austin       Challenger K-8 Schoo    3:06.57   1 (10)     

  27 MCCULLUM, Zachary    Challenger K-8 Schoo    3:11.27   1 (11)     

  28 WILLIAMS, Noah       West Hernando Middle    3:11.66   1 (12)     

  29 LAROCCA, Kaden       Challenger K-8 Schoo    3:11.79   1 (13)     

  30 CALISE, Michael      Challenger K-8 Schoo    3:17.86   2  (6)     

  31 SMITH, Elijah        Powell Middle School    3:19.42   3 (12)     

  32 SULLIVAN, Javon      Powell Middle School    3:19.78   3 (13)     

  33 ANDERSON, Conner     Challenger K-8 Schoo    3:20.59   2  (7)     

  34 CASSON, Holden       Challenger K-8 Schoo    3:22.04   2  (8)     

  35 KERN, Nicholas       Challenger K-8 Schoo    3:37.08   2  (9)     

  36 FIGUEROA, Xavier     Challenger K-8 Schoo    3:39.72   2 (10)     

  37 KRIENES, Cannon      Challenger K-8 Schoo    3:43.37   2 (11)     

  38 ASHWORTH, Colton     DS Parrot Middle Sch    3:47.30   2 (12)     

  39 DANCHISE, Andrew     Challenger K-8 Schoo    4:03.06   2 (13)     

  40 CESPEDES, Ayden      Powell Middle School    4:05.88   3 (14)     

  41 CHADZYNSKI, Rasznu   Challenger K-8 Schoo    4:32.29   2 (14)     



Women's 200 Meters

Finals

============================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 

============================================================================

   1 HOLLAND, Ta'Nia      DS Parrot Middle Sch      26.90  NW    2  (1)   6 

   2 WEISSMAN, Kennedy    Challenger K-8 Schoo      27.01  NW    2  (2)   4 

   3 KANAAR, Ava          Challenger K-8 Schoo      27.07  NW    2  (3)   3 

   4 OWENS, Jashenna      DS Parrot Middle Sch      28.01  NW    2  (4)   2 

   5 CAPEL, Serenity      Powell Middle School      29.66  NW    2  (5)   1 

   6 SOTO, Shailah        Powell Middle School      30.10  NW    2  (6)     

   7 LANCE, Jada          DS Parrot Middle Sch      30.17  NW    1  (1)     

   8 JOHNSON, Jalynn      West Hernando Middle      31.42  NW    1  (2)     

   9 COOPER, Jai-Ariyah   Powell Middle School      31.57  NW    1  (3)     

  10 MCQUOWN, Arriana     West Hernando Middle      31.73  NW    1  (4)     

  11 PATUFKA, Nicole      West Hernando Middle      32.27  NW    1  (5)     

  12 SENZIG, Ashlyn       Challenger K-8 Schoo      32.44  NW    1  (6)     



Men's 200 Meters

Finals

============================================================================

  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 

============================================================================

   1 MOSS, Chris          Challenger K-8 Schoo      24.86  NW    2  (1)   6 

   2 GATES, Kyle          West Hernando Middle      25.16  NW    2  (2)   4 

   3 FIGUEORA, Alexy      Powell Middle School      26.13  NW    1  (1)   3 

   4 ROSS, Matthew        West Hernando Middle      26.16  NW    2  (3)   2 

   5 WILSON, Cire         DS Parrot Middle Sch      26.62  NW    2  (4)   1 

   6 CALISE, Stephen      Challenger K-8 Schoo      27.27  NW    1  (2)     

   7 FAULKINGHAM, Evan    Challenger K-8 Schoo      27.75  NW    1  (3)     

   8 SUARETTE, Cody       West Hernando Middle      28.02  NW    1  (4)     

   9 ASHBY, Braiden       DS Parrot Middle Sch      28.03  NW    2  (5)     

  10 WILSON, Ja'Darius    Powell Middle School      28.74  NW    1  (5)     

  11 GARGUILO, Lucas      Powell Middle School      29.59  NW    1  (6)     



Women's 4 x 400m Relay

Finals

============================================

  Pl Team                 Sq       Time Pts 

============================================

   1 Challenger K-8 Schoo  A    4:43.06   6 

   2 DS Parrot Middle Sch  A    4:58.59   4 

   3 Powell Middle School  A    5:15.65   2 

   4 West Hernando Middle  A    5:40.86     



Men's 4 x 400m Relay

Finals

============================================

  Pl Team                 Sq       Time Pts 

============================================

   1 Challenger K-8 Schoo  A    4:11.52   6 

   2 West Hernando Middle  A    4:25.45   4 

   3 DS Parrot Middle Sch  A    4:39.71   2 

   4 Powell Middle School  A    4:56.15     



Men's High Jump

Finals

=====================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 

=====================================================================

   1 MORGAN, Myles        Challenger K-8 Schoo    5-2             6 

   2 HO, Allan            Powell Middle School    5-0           3.5 

   2 HILL, Tyreese        West Hernando Middle    5-0           3.5 

   4 WOOLDRIDGE, Afton    West Hernando Middle    5-0             2 

   5 BURNETT, Fabreyon    DS Parrot Middle Sch    4-8             1 

   6 ANDERSON, Canyon     Challenger K-8 Schoo    4-8               

   7 IRIZZARY, Anthony    Powell Middle School    4-6               

   8 HAGER, Corbin        Challenger K-8 Schoo    4-6               

   9 OVERTON, Clinton     DS Parrot Middle Sch    4-4               

     BOLTON, Bradon       West Hernando Middle       NH              

     DROSS, Jordan        DS Parrot Middle Sch       NH              



Men's Long Jump

Finals

==========================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Wind Pts 

==========================================================================

   1 WILLIAMS, Jordan     DS Parrot Middle Sch   16-7            NW    6 

   2 GATES, Kyle          West Hernando Middle   16-0            NW    4 

   3 BELL, Jaron          West Hernando Middle 15-11.5           NW    3 

   4 TAFELSKI, Gabe       DS Parrot Middle Sch  15-10            NW    2 

   5 KELCZEWSKI, Evan     Challenger K-8 Schoo 15-4.25           NW    1 

   6 MORGAN, Myles        Challenger K-8 Schoo 15-3.50           NW      

   7 FIGUEORA, Alexy      Powell Middle School  14-10            NW      

   8 BURNETT, Fabreyon    DS Parrot Middle Sch 14-9.50           NW      

   9 PULLEN, Connor       Challenger K-8 Schoo 14-7.50           NW      

  10 WILSON, Ja'Darius    Powell Middle School   14-3            NW      

  11 CAPEL, John          Powell Middle School 13-9.50           NW      



Men's Shot Put

Finals

=====================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 

=====================================================================

   1 WILLIAMS, Devin      DS Parrot Middle Sch   38-7             6 

   2 TOLBERT, Christopher West Hernando Middle   36-3             4 

   3 BURTON, Thomas       DS Parrot Middle Sch   35-9             3 

   4 SUARETTE, Cody       West Hernando Middle   35-6             2 

   5 MITCHELL, Brenden    DS Parrot Middle Sch   35-6             1 

   6 MCFADDEN, Adrian     West Hernando Middle  33-11               

   7 WILKES, Corwin       Challenger K-8 Schoo   32-8               

   8 PATTERSON, Romeo     Challenger K-8 Schoo   31-8               

   9 CROMER, Christian    Challenger K-8 Schoo   29-3               

  10 HUMPHREY, Robert     Powell Middle School   28-6               

  11 CESPEDES, Ayden      Powell Middle School   21-2               



Men's Discus

Finals

=====================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 

=====================================================================

   1 TOLBERT, Christopher West Hernando Middle  124-9             6 

   2 WILLIAMS, Devin      DS Parrot Middle Sch  113-5             4 

   3 WILKES, Corwin       Challenger K-8 Schoo 108-10             3 

   4 BURTON, Thomas       DS Parrot Middle Sch  104-3             2 

   5 HILL, Tyreese        West Hernando Middle  100-8             1 

   6 MOGA, Conner         Challenger K-8 Schoo   99-5               

   7 PATTERSON, Romeo     Challenger K-8 Schoo   93-0               

   8 MITCHELL, Brenden    DS Parrot Middle Sch   91-2               

   9 SUARETTE, Cody       West Hernando Middle   91-1               

  10 RENKER, Eric         Powell Middle School   82-7               

  11 HUMPHREY, Robert     Powell Middle School   77-4               

  12 CESPEDES, Ayden      Powell Middle School   62-9               



Women's Long Jump

Finals

==========================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Wind Pts 

==========================================================================

   1 WHITE, Reggie        DS Parrot Middle Sch 15-11.5           NW    6 

   2 WEISSMAN, Kennedy    Challenger K-8 Schoo  15-11            NW    4 

   3 THOMPSON, Ezryel     Challenger K-8 Schoo   13-9            NW    3 

   4 SEAMAN, Briana       Powell Middle School   13-2            NW    2 

   5 TURNER, Sage         West Hernando Middle   12-9            NW    1 

   6 FLORKOWSKI, Andi     West Hernando Middle 12-8.50           NW      

   7 WILKERSON, Skyler    DS Parrot Middle Sch 12-8.50           NW      

   8 TAYLOR, Courtney     DS Parrot Middle Sch   12-4            NW      

   9 SCARANO, Angelique   Powell Middle School 12-3.50           NW      

  10 COONS, Diamond       Powell Middle School 11-6.75           NW      

  11 DEMITRO, Jaysa       West Hernando Middle 11-5.50           NW      

     SENZIG, Ashlyn       Challenger K-8 Schoo       NM                   



Women's High Jump

Finals

=====================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 

=====================================================================

   1 MCGEE, Danielle      Challenger K-8 Schoo    4-8             6 

   2 ERB, Kaylin          Challenger K-8 Schoo    4-8             4 

   3 WILKERSON, Skyler    DS Parrot Middle Sch    4-4             3 

   4 ERB, Emilie          Challenger K-8 Schoo    4-2             2 

   5 TAYLOR, Courtney     DS Parrot Middle Sch    4-2             1 

   6 SHAVERS, Ni'Jayah    West Hernando Middle    4-0               

   7 GRANT, Kayla         DS Parrot Middle Sch    4-0               

     MOWATT, Asia         West Hernando Middle       NH              

     DEMITRO, Jaysa       West Hernando Middle       NH              

     SOTO, Shailah        Powell Middle School       NH              



Women's Shot Put

Finals

=====================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 

=====================================================================

   1 LEE, Heaven          DS Parrot Middle Sch  31-10             6 

   2 SCARANO, Angelique   Powell Middle School  30-10             4 

   3 JONES, Calionna      DS Parrot Middle Sch   29-7             3 

   4 WILHELM, Mary        Powell Middle School   27-8             2 

   5 MCGEE, Danielle      Challenger K-8 Schoo   27-7             1 

   6 EVANS, Natalie       Challenger K-8 Schoo  24-10               

   7 GENOVESE, Tabitha    Challenger K-8 Schoo   24-7               

   8 GARDNER, Narye       West Hernando Middle   24-1               

   9 WATSON, Ver'Naje     DS Parrot Middle Sch   23-2               

  10 MOLINA, Ciarrah      West Hernando Middle   22-8               

  11 GANS, Alyssa         Powell Middle School   22-0               

  12 SALTZ, Barbara       West Hernando Middle   18-1               



Women's Discus

Finals

=====================================================================

  Pl Name                 Team                     Mark     conv Pts 

=====================================================================

   1 LEE, Heaven          DS Parrot Middle Sch   83-8             6 

   2 EVANS, Natalie       Challenger K-8 Schoo   79-0             4 

   3 JONES, Calionna      DS Parrot Middle Sch   66-5             3 

   4 HICKS, Lyn'Neyah     Powell Middle School   66-2             2 

   5 SALTZ, Barbara       West Hernando Middle   63-8             1 

   6 MCELROY, Kristen     Challenger K-8 Schoo   60-7               

   7 PAULSON, Angela      Challenger K-8 Schoo   59-5               

   8 MOLINA, Ciarrah      West Hernando Middle  53-10               

   9 GANS, Alyssa         Powell Middle School  51-11               

  10 HOLLAND, Ja'Mariona  DS Parrot Middle Sch  48-11               

  11 HENAO COCA, Manuela  West Hernando Middle  48-10               

  12 WILHELM, Mary        Powell Middle School   35-8               



Boys Scores                                                                     

=====================================

  Pl Team                      Score 

=====================================

   1 West Hernando Middle       71.5 

   2 Challenger K-8 Schoo         59 

   3 DS Parrot Middle Sch         44 

   4 Powell Middle School        9.5 

Girls Scores                                                                    

=====================================

  Pl Team                      Score 

=====================================

   1 DS Parrot Middle Sch         84 

   2 Challenger K-8 Schoo         72 

   3 Powell Middle School         21 

   4 West Hernando Middle          7