Half-Mile Timing & Data Hy-Tek's MEET MANAGER
11/10/01 10:46 AM 2001 FHSAA State Cross Country Series Page 2
2001 FHSAA Region 1 Cross Country Finals
Columbia High School: Lake City, Florida - Saturday 11/10/01
Event 6 Boys 3 Mile Run Class 3A
BOYS' TEAM SCORES
Rank School Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
==== ======================= ===== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ==== ====
1 Ridgeview 37 1 4 7 9 16 23
2 Columbia 76 3 12 19 20 22 25 64
3 Wolfson 105 11 14 18 29 33 35 36
4 Fort Walton Beach 123 8 10 24 26 55 65 69
5 Washington (Pensacola) 145 13 30 31 32 39 44 61
6 Choctawhatchee 181 17 21 37 50 56 60 66
7 Clay 188 15 38 41 46 48 73
8 Pine Forest 194 2 6 53 62 71 75 79
9 Niceville 211 34 42 43 45 47 52 59
10 Pace 222 28 40 49 51 54 58 63
11 Gainesville 229 5 27 57 68 72 77 80
12 Ribault 365 67 70 74 76 78 81 82
Event 6 Boys 3 Mile Run Class 3A
PLACE ATHLETE NAME YR SCHOOL TIME SCORE
===== ========================= == ========================= ======== =====
1 Yaracs, Lee R 12 Ridgeview 15:15.68 1
2 Wilson, Anthony 12 Pine Forest 15:25.34 2
3 Cooper, Robert 12 Columbia 15:31.10 3
4 Bell, Tyrone P 12 Ridgeview 15:37.30 4
5 Barnett, Ryan J 12 Gainesville 15:51.96 5
6 Padilla, Michael 11 Pine Forest 15:59.46 6
7 Johnson, Andrew B 11 Ridgeview 15:59.80 7
8 Dempsey, Gallagher 12 Leon 16:02.40
9 Haag, Jason 10 Fort Walton Beach 16:06.45 8
10 Murphy, James J 11 Ridgeview 16:10.25 9
11 Henry, Steven 11 Fort Walton Beach 16:12.32 10
12 Davis, Justin L 9 Wolfson 16:13.43 11
13 Marshall, Marcus L 11 Columbia 16:23.33 12
14 Nickinson, Chris 11 Washington (Pensacola) 16:24.96 13
15 Roberts, Kyle B 11 Wolfson 16:27.79 14
16 Woods, Aric 11 Clay 16:28.25 15
17 Hans, Scott C 10 Ridgeview 16:31.25 16
18 Duhart, Jimarko 12 Choctawhatchee 16:35.87 17
19 Glick, Caleb J 11 Wolfson 16:37.60 18
20 Brill, Cody L 11 Columbia 16:37.88 19
21 James, Jessie R 12 Columbia 16:41.25 20
22 Gagne, Jeremy 12 Choctawhatchee 16:43.20 21
23 Smith, Jonathan D 12 Columbia 16:44.26 22
24 Holstein, Robert A 10 Ridgeview 16:47.68 23
25 Williams, Walter 9 Rutherford 16:49.24
26 Kinnebrew, Tyler 12 Fort Walton Beach 16:53.53 24
27 Daniels, Phillip G 12 Columbia 16:57.41 25
28 Delgado, Isaac 10 Fort Walton Beach 16:58.04 26
29 Fitz-William, Timothy 12 Gainesville 17:02.28 27
30 Greene, Zachary 9 Pace 17:05.89 28
31 Coleman, James M 9 Wolfson 17:06.15 29
32 Wilkes, Patrick 11 Washington (Pensacola) 17:08.64 30
33 Mason, Mitchell 9 Washington (Pensacola) 17:10.22 31
34 Poindexter, Scott 12 Lincoln 17:10.86
35 Chiles, Robert 9 Washington (Pensacola) 17:11.56 32
36 Pratt, Derek J 12 Wolfson 17:13.04 33
37 McKelvey, Ryan 12 Niceville 17:16.14 34
38 Allen, Grant M 12 Wolfson 17:17.55 35
39 Murphy, Bryan L 10 Wolfson 17:23.32 36
40 Curtis, Joshua 10 Choctawhatchee 17:24.31 37
41 Turner, Tim 10 Clay 17:24.81 38
42 Mayes, Eric 9 Washington (Pensacola) 17:29.32 39
43 Cooper, Thomas 12 Pace 17:30.93 40
44 Herrington, Alex 11 Clay 17:32.68 41
45 Gagner, Matthew 9 Niceville 17:33.29 42
46 Pepper, Justin 9 Niceville 17:37.54 43
47 Fricke, Ben 9 Washington (Pensacola) 17:38.51 44
48 Sander, Stephen 11 Niceville 17:39.91 45
49 Dusinberee, Kevin 12 Clay 17:40.20 46
50 Kubitz, Adam 10 Niceville 17:41.60 47
51 Verboncoer, Joe 12 Clay 17:42.87 48
52 Bolin, Andrew 12 Pace 17:43.16 49
53 Dalton, Jacob 12 Choctawhatchee 17:43.42 50
54 Mills, Derek 12 Pace 17:54.56 51
55 Abertha, George 9 Niceville 17:56.25 52
56 Rode, Justin 12 Pine Forest 17:58.02 53
57 Holladay, Ryan 10 Pace 18:04.78 54
58 Seitz, Matthew 9 Fort Walton Beach 18:05.72 55
59 Janriazo, Joseph 11 Choctawhatchee 18:09.88 56
60 Brooker, Wess T 11 Gainesville 18:11.47 57
61 Beal, Robert 12 Pace 18:11.92 58
62 Gagliardi, Joseph 9 Niceville 18:13.71 59
63 Kinne, Chris Choctawhatchee 18:15.58 60
64 Thompson, Chris 10 Washington (Pensacola) 18:15.96 61
65 Hicks, Darius 10 Pine Forest 18:18.74 62
66 Garrett, Chad Pace 18:21.84 63
67 Cummings, Matthew R 10 Columbia 18:25.34 64
68 Chance, Zach 10 Fort Walton Beach 18:26.39 65
69 Sprinkle, Joshua 9 Choctawhatchee 18:32.37 66
70 Hughley, Mario I 10 Ribault 18:37.75 67
71 MACDONALD, Brodie J 10 Gainesville 18:40.08 68
72 Smiley, Matthew 10 Fort Walton Beach 18:41.81 69
73 Wyman, Jackie L 10 Ribault 18:42.05 70
74 Nelson, Andrew 10 Pine Forest 19:08.90 71
75 Hall, Jonathan M 12 Gainesville 19:15.67 72
76 Tenore, Chris 9 Clay 19:16.01 73
77 Rackley, Brandon D 10 Ribault 19:22.71 74
78 Caldwell, Tre' 11 Pine Forest 19:36.55 75
79 Hall, Jervon Ribault 19:36.80 76
80 Canty, Benjamin J 10 Gainesville 20:00.38 77
81 Washington, Robert K 9 Ribault 20:10.39 78
82 Wilson, Aaron 10 Pine Forest 20:15.20 79
83 Moore, Matthew J 12 Gainesville 20:45.36 80
84 Williams, Lewis E 11 Ribault 22:33.45 81
85 Prescott, Chapman Ribault 22:36.54 82