Distance Results

Girls 880
1. Shannon Heninger, JUPITER HIGH SCHOOL 2:19.79; 2. Melissa Pealman,
SPANISH RIVER HIGH 2:23.80; 3. Sadie Wells, ASTRONAUT 2:26.17; 4. 
Jennifer Schoendenst, JAX-BISHOP KENNY HIGH 2:27.54; 5. Eliana Copez, 
SPANISH RIVER HIGH 2:28.78; 6. Melissa Short, JAX-SANDLEWOOD HIGH 
2:29.25; 7. Kelly McKean, JAX-BISHOP KENNY HIGH 2:29.31; 8. Leah 
Scanlin, JAX-EPISCOPAL HIGH 2:29.92; 8. K Thomas, JAX-WOLFSON HIGH 
2:29.92.

Girls One-Mile
1. Erin Merten, JAX-STANTON COLLEGE PREP 5:12.67; 2. Sara Darling, 
SPANISH RIVER HIGH 5:15.32; 3. Natalie Reid, NEASE HIGH SCHOOL 5:17.
59; 4. Mary Gaskins, JAX-BISHOP KENNY HIGH 5:18.62; 5. Kara Scanlin, 
JAX-EPISCOPAL HIGH 5:25.03; 6. Eliana Copez, SPANISH RIVER HIGH 5:26.
41; 7. Elizabeth Paulk, TALLAHASSEE-LINCOLN HIGH 5:27.90; 8. Heather 
Knoopfle, GAINS - BUCHHOLZ 5:28.26. 

Girls 2-mile
1. Erin Merten, JAX-STANTON COLLEGE PREP 11:12.80; 2. Sara Darling, 
SPANISH RIVER HIGH 11:16.70; 3. Ellison Eagin, TALLAHASSEE LEON HIGH 
11:38.30; 4. Joyce Guerra, NEASE HIGH SCHOOL 11:53.50; 5. Nicole 
Biscuitt, SPANISH RIVER HIGH 11:55.40; 6. Kingsley Broughton, NEASE 
HIGH SCHOOL 11:57.60; 7. Tamara Roldridge, JAX-BISHOP KENNY HIGH 
12:02.30; 8. Elizabeth Paulk, 
TALLAHASSEE-LINCOLN HIGH 12:04.80. 

Girls 4x880
1. SPANISH RIVER HIGH 9:51.50; 2. ASTRONAUT 10:07.00; 3. GAINS - 
BUCHHOLZ 10:10.00; 4. MIA - SOUTHRIDGE 10:14.00; 5. ORLANDO EVANS 
10:22.00; 6. JAX-EPISCOPAL HIGH 10:28.50; 7. TALLAHASSEE- MACLAY 
10:30.60; 8.GAINESVILLE HIGH 10:30.60. 

Boys 880
1. Dewayne Robinson, LAKE CITY COLUMBIA HIGH 1:56.02; 2. Wayne Moore,
ATLANTA-B E MAYS HIGH 1:58.76; 3. Pritelannd, ASTRONAUT 1:59.08; 4. 
Ryan Neese, NEASE HIGH SCHOOL 2:00.40; 5. John Rainer, OCALA FOREST 
SCHOOL 2:00.51; 6. Brian Guertin, MIDDLEBURG HIGH 2:01.00; 7. M 
Williams, JAX-WILLIAM M. RAINES 2:04.24; 7. Andrew Morite, JAX-BISHOP 
KENNY HIGH 2:04.24. 

Boys 2-mile
1. Marcus Tanner, CHIEFLAND HIGH 9:32.11; 2. Jeff Cross, NEASE HIGH 
SCHOOL 9:54.88; 3. Andrew Russell, TALLAHASSEE-LINCOLN HIGH 10:01.91; 
4. Zack Heissner, JUPITER HIGH SCHOOL 10:03.20; 5. Henry, ST JOHN 
COUNTRY DAY 10:07.06; 6. M Rogers, JAX-WOLFSON HIGH 10:10.20; 7. 
Belind, GAINS - BUCHHOLZ 10:15.94; 8. Ryan Knopfle, GAINS - BUCHHOLZ 
10:20.10. 

Boys 4x880
1. HOMESTEAD SENIOR HIGH 8:17.50; 2. JAX-BISHOP KENNY HIGH 8:17.60; 
3. VERO BEACH HIGH SCHOOL 8:18.50; 4. TALLAHASSEE- MACLAY 8:19.90; 5. 
HIALEAH MIAMI LAKES 8:30.10; 6. SPANISH RIVER HIGH 8:30.20; 7. JAX-
FORREST HIGH 8:32.80; 8. FT LAD-ST THOMAS AQUINAS 8:34.10.