Event 2 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Wood, Marlon 12 HBOR 23-00.00 10
2 Dixon, Sean 11 CHBL 22-03.00 8
3 Ivery, Eddie 12 CHBL 22-00.00 6
4 Young, Kejuan 10 WHAR 21-07.00 5
5 Young, Keon 10 WHAR 21-06.50 4
6 Holton, Daniel 11 CHBL 20-11.00 3
7 Hall, Antwan 10 HBOR 20-07.75 2
8 Moon, Joshua 10 GAIT 20-00.50 1
Event 4 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Young, Kejuan 10 WHAR 45-01.50 10
2 Wood, Marlon 12 HBOR 43-00.00 8
3 Lewison, Fabian 11 CHBL 42-01.00 6
4 Young, Keon 10 WHAR 41-11.00 5
5 Ellick, Chris 11 WHAR 41-05.00 4
6 Hall, Antwan 10 HBOR 40-09.00 3
7 Gammons, Carlton PIPK 40-08.25 2
8 Lawson, Brandon 10 SPET 40-02.50 1
Event 6 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jones, Jason 10 CLEA 150-11.00 10
2 Muwwakkil, Munir 10 PIPK 150-02.00 8
3 Hall, Joe 11 WHAR 138-11.00 6
4 Turner, Justin 12 HBOR 138-03.00 5
5 Poleon, Paul 12 WHAR 135-09.00 4
6 Whitman, Christopher 11 GAIT 134-07.00 3
7 Russell, William 11 WHAR 132-10.00 2
8 Thomas, Michael 12 GAIT 124-07.00 1
Event 8 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vavra, Samuel 12 CLEA 52-00.50 10
2 Perez, Gilberto 12 LETO 49-08.00 8
3 Dukes, Elijah 12 HBOR 46-07.00 6
4 Jones, Jason 10 CLEA 45-02.00 5
5 Daniels, Antoine 12 PIPK 44-04.50 4
6 Master-Cerda, Miguel 11 CLEA 42-00.00 3
7 Whitman, Christopher 11 GAIT 41-06.00 2
8 Greenwood, Jason 12 CLEA J41-06.00 1
Event 10 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Saslow, Sam 12 WHAR 12-06.00 10
2 Peterson, Justin 12 SPET 12-00.00 8
3 Hendry, Thomas 11 SPET J12-00.00 6
4 Herzing, Brannon 11 WHAR 11-06.00 5
5 Shepherd, Jonathan 12 LETO 10-06.00 4
6 Daines, William 10 GAIT 10-00.00 3
7 VanBebber, Thomas 11 GAIT J10-00.00 1.5
7 Zanetos, Michael 11 CLEA J10-00.00 1.5
Event 12 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Young, Keon 10 WHAR 5-10.00 10
2 Young, Kejuan 10 WHAR 5-08.00 8
3 Gammons, Carlton PIPK 5-06.00 6
4 Luper, Justin 11 GAIT 5-04.00 4
4 Long, Jamar 9 WHAR 5-04.00 4
4 Harp, Tanner 11 GAIT 5-04.00 4
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Durham, Adam 11 WHAR 14.54 10
2 Patrick, James 11 HBOR 14.56 8
3 Shepherd, Jonathan 12 LETO 14.88 6
4 McGill, Kareem 12 CHBL 14.98 5
5 Gilbert, Daniel 12 PHAR 15.16 4
6 Woolridge, Christopher 11 LETO 15.35 3
7 Nangle, Ahmad 11 WHAR 15.64 2
8 Johnson, Jeffrey 11 WHAR 16.37 1
Event 16 Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ray, Laphonso 12 WHAR 10.70 10
2 Davis, Chris 11 GIBB 10.81 8
3 Harris, Jason 9 CLEA 11.40 6
4 Wilson, Chris 11 WHAR 11.47 5
5 Ethriga, Rashad 9 GIBB 11.72 4
6 Gibson, Ron 12 GIBB 11.81 3
7 Harris, Chadwick 12 CLEA 11.85 2
8 Wood, Marlon 12 HBOR 11.90 1
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Gibbs High School 'A' 42.65 10
2 Wharton High School 'A' 42.68 8
3 Clearwater High School 'A' 43.12 6
4 Hillsborough High School 'A' 43.45 5
5 Pinellas Park High School 'A' 44.78 4
6 St. Petersburg High Schoo 'A' 44.92 3
Event 20 Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dixon, Sean 11 CHBL 49.71 10
2 Braithwaite, Glenroy 11 WHAR 50.71 8
3 Allen, Dante 12 GAIT 50.74 6
4 Lewison, Fabian 11 CHBL 51.18 5
5 Young, Kejuan 10 WHAR 52.15 4
6 Nathaniel, Shannon 11 WHAR 52.21 3
7 Pitts, Charles 10 PIPK 55.02 2
Event 22 Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Jeffrey 11 WHAR 39.47 10
2 Patrick, James 11 HBOR 39.60 8
3 Woolridge, Christopher 11 LETO 40.19 6
4 Russell, Jonathan 12 WHAR 40.27 5
5 Downing, James 11 CLEA 40.44 4
6 Nangle, Ahmad 11 WHAR 41.06 3
7 Gray, Justin 10 HBOR 42.55 2
8 Shepherd, Jonathan 12 LETO 43.19 1
Event 24 Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ray, Laphonso 12 WHAR 22.41 10
2 Ethriga, Rashad 9 GIBB 22.50 8
3 Harris, Jason 9 CLEA 23.07 6
4 Smith, J PIPK 23.21 5
5 Davis, Chris 11 GIBB 23.50 4
6 Edwards, Larry 11 WHAR 23.63 3
7 Davis, Dajuan 10 GIBB 23.97 2
8 Davis, Thomas 9 GIBB 23.98 1
Event 26 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Clearwater High School 'A' 8:30.00 10
2 Wharton High School 'A' 8:38.30 8
3 Palm Harbor University 'A' 8:45.40 6
4 St. Petersburg High Schoo 'A' 8:48.00 5
5 Pinellas Park High School 'A' 8:54.00 4
6 Gaither High School 'A' 8:56.10 3
7 Chamberlain High School 'A' 9:16.70 2
Event 28 Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fedorenko, Kostyantyn 10 LETO 4:34.19 10
2 Calder, Brian 11 CLEA 4:39.83 8
3 Rodriguez, Jose 9 WHAR 4:42.03 6
4 McCarthy, Gregory 12 WHAR 4:42.50 5
5 Poppick, Anthony 12 PHAR 4:49.87 4
6 Hofstra, Clayton 10 SPET 4:53.81 3
7 Nagy, Thomas 9 SPET 4:54.91 2
8 Mosley, Philip 12 GAIT 4:55.00 1
Event 30 Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Trulock, Joshua 12 PHAR 2:05.36 10
2 Calder, Brian 11 CLEA 2:05.97 8
3 Reynolds, Paul 12 GAIT 2:06.00 6
4 Cerome, Surel 11 WHAR 2:07.91 5
5 Rodriguez, Jose 9 WHAR 2:09.14 4
6 Schaetzing, Marco 11 GAIT 2:11.34 3
7 Jones, Tyrone 11 LETO 2:11.64 2
8 Ortiz, Roland 10 PIPK 2:12.96 1
Event 32 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fedorenko, Kostyantyn 10 LETO 10:13.88 10
2 Salas, Joshua 11 LETO 10:34.33 8
3 Bechard, Timothy 11 CHBL 10:36.57 6
4 McCarthy, Gregory 12 WHAR 10:46.78 5
5 Poppick, Anthony 12 PHAR 10:48.97 4
6 North, Nicholas 10 LETO 10:55.82 3
7 Jones, Tyrone 11 LETO 11:01.93 2
8 Leslie, Bowen 12 WHAR 11:10.83 1
Event 34 Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wharton High School 'A' 3:28.56 2 10
2 Chamberlain High School 'A' 3:33.41 2 8
3 Gibbs High School 'A' 3:34.51 2 6
4 Hillsborough High School 'A' 3:36.94 2 5
5 Gaither High School 'A' 3:36.95 2 4
6 Pinellas Park High School 'A' 3:37.44 2 3
7 Clearwater High School 'A' 3:39.58 1 2
8 St. Petersburg High Schoo 'A' 3:43.87 1 1