Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 5/29/2016 06:15 PM
25th Annual Baytaf Classic - 5/28/2016 to 5/29/2016
University of South Florida
Results
Event 2 Boys 55 Meter Dash Future
==========================================================================
Record: 9.00 5/24/2014 Darious Gardner, W.V. PAL Lig
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 912 Nixon, Malik NuSpeed Trac 9.04 2 10
2 922 Braxton, Trevan Olympia Trac 9.30 1 8
3 1058 English, Zai'Vion Ppg(Peakperf 9.33 1 6
4 923 Braxton, Trindon Olympia Trac 9.35 1 5
5 298 Frederick Jr, Char Delray Beach 9.39 6 4
6 1060 Flowers, Bryan Ppg(Peakperf 9.50 10 3
7 960 Anderson, Markihe' Phase 1 trac 9.52 2 2
8 1601 Williams, Cheldon WV Pal Light 9.53 2 1
9 336 Travis, Jason Eagle Speed 9.58 1
10 436 Siler, Zion Florida Elit 9.67 6
11 1484 Jackson, J'Deyuan Unattached 9.68 2
12 1532 Smith, Dumonick Unattached 9.75 2
13 1000 Johnson, Antrell Phase 1 trac 9.78 2
14 353 Dicko, Tyler East Orlando 9.79 7
15 299 Gillion, Kameron Delray Beach 9.80 10
16 300 Jackson Jr, Vincen Delray Beach 9.83 6
17 775 Calixte, Blake Miramar Opti 9.89 5
18 334 Thomas, Terence Eagle Speed 10.03 8
19 183 Baker Jr., Giorgio Blazin Raven 10.06 9
20 934 Little, Joshua Olympia Trac 10.07 2
21 376 Riley, Jordan Evolution Sp 10.31 5
22 1499 McCollough, Alex Unattached 10.36 8
23 1072 McClellan, Joshua Ppg(Peakperf 10.39 10
24 1034 Wiggins, Johndale Phase 1 trac 10.43 8
24 410 Johnson, Kenneth Florida Elit 10.43 5
26 14 James, Emmanuel Trailblazers 10.49 2
27 200 Miles, De'Ondre Blazin Raven 10.54 8
28 303 Michel, Charlie Delray Beach 10.65 6
29 197 Lewis, Amari Blazin Raven 10.65 8
30 260 Brown, Romeo Coral Spring 10.68 4
31 755 Mullins, Le'Corey Miami Garden 10.68 9
32 499 Styles, Jahari Goulds Wildc 10.83 7
33 589 Flores, Aiden Indian River 10.86 4
34 1517 Rolle, Keaton Unattached 10.92 4
35 636 Landers, Latron Lightning Bo 11.04 5
36 999 Ingram, Rudolph Phase 1 trac 11.08 4
37 7 Clifton, Omar Trailblazers 11.11 1
38 321 Fomby, Legend Eagle Speed 11.12 4
39 1067 King, Josiah Ppg(Peakperf 11.15 3
40 727 Edwards, Bertram Miami Garden 11.48 10
41 1427 Mitchell, Lazarus Transformers 11.49 3
42 1503 Morrow, Brian Unattached 11.49 9
43 1142 Anderson, Tyson Running For 11.50 4
44 1114 Monde, Josh Ppo Elite 11.50 3
45 1128 Kitko, Callen Pure Athleti 11.52 9
46 619 Bendross, Camden Jus' Ryde Tr 11.55 3
47 28 Simmons, Malik Trailblazers 11.64 3
48 1475 Hall, Lavorris Unattached 11.64 4
49 672 Brooks, Camren Manatee Must 11.68 9
50 770 Thompkins, Kenbrel Miami Garden 11.72 6
51 903 Berry, Nigel NuSpeed Trac 11.75 3
52 897 Buckle, Keathon North Port A 11.89 7
53 457 Torres, Jancier Florida Expr 11.96 7
54 972 Fowler, Bryce Phase 1 trac 11.98 9
55 1618 Kinsey, Tamir Unattached 12.28 5
56 1225 Williams, Michael Running Tige 12.38 9
57 27 Shaheed, Amir Trailblazers 12.42 3
58 296 Dublin, Trayden Delray Beach 12.50 7
59 1056 Dryden, Mason Ppg(Peakperf 12.75 8
60 618 Turner, Desmond Jr Apopka Bl 12.83 5
61 992 Henderson, Billy Phase 1 trac 12.94 4
62 762 Scott, Gabriel Miami Garden 13.04 6
63 702 Waiters, Antoine Manatee Must 13.40 7
64 389 Chandler, Cameron Florida Elit 13.50 10
65 330 Neal, Isaac Eagle Speed 13.79 5
66 894 Young, Amare Nexgen track 14.53 6
67 320 Denson, TajArian Eagle Speed 14.55 5
68 1236 Mangini, Case Space Coast 14.81 7
69 973 Franklin, Emeree Phase 1 trac 28.82 6
70 222 Walker, machai Central Flor 32.28 8
Event 4 Boys 100 Meter Dash 7-8
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 14.25 2003 Imani Pennant, Florida Elite
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1593 Gardner, Darious WV Pal Light 14.01q 2
2 1600 Weston, Deandre WV Pal Light 14.71q 6
3 502 Vega, Jamarcus Goulds Wildc 14.79q 4
4 294 Byrd, Ky'Shawn Delray Beach 15.13q 11
5 194 Jones, Jayce Blazin Raven 15.20q 3
6 1100 Denis, Isaiah Ppo Elite 15.23q 13
7 1085 Warren, Samuel Ppg(Peakperf 15.55q 7
8 888 Friedman, Kaiden Nexgen track 15.57q 9
9 1234 Fayson, Ladarius Space Coast 15.62 13
10 859 Howard, Tyree Need4Speed 15.63 12
11 651 Facey, Latrel Make It Coun 15.64 8
12 1258 Davis, Khalan St Pete Nitr 15.70 1
13 367 Coote-Gilbert, Ras Evolution Sp 15.75 9
14 456 Thomas, Imari Florida Expr 15.79 3
15 1508 Perdue, Joshua Unattached 15.90 12
16 724 De Los Rios, Daian Miami Garden 15.98 5
17 664 Thomas, Jaycion Make It Coun 16.02 13
18 1087 Welch, Aric Ppg(Peakperf 16.05 10
19 1088 Williams, Antonio Ppg(Peakperf 16.07 8
20 535 Harvey, Semaj Impact Athle 16.20 4
21 348 Walton, Deion Eagles Athle 16.47 8
22 1385 Thornton III, Jame The Matrix 16.49 10
23 1538 Stokes, Kory Unattached 16.71 11
24 335 Thompson, Macrae Eagle Speed 16.74 1
25 192 Hunter, Messiah Blazin Raven 16.82 12
26 609 Charles, Khaleel Jr Apopka Bl 16.99 12
27 988 Hagley, Joe Phase 1 trac 17.01 10
28 178 Harvey, Jr., Shawn Bita 17.04 7
29 322 Fomby, Lennox Eagle Speed 17.09 2
30 1321 Flagg III, Robert Tallahassee 17.10 11
31 179 Lewis, Julius Bita 17.12 6
32 1386 Thorpe, Brayden The Matrix 17.19 10
33 786 Bros, Jaison Mpd Jets 17.28 10
34 548 Coward, Carl Incredibles 17.55 2
35 795 Allen, Isaiah Mustang Trac 17.58 13
36 19 McClain, Donovan Trailblazers 17.77 3
37 1008 Mcclary, Richard Phase 1 trac 17.82 6
38 371 Gray, Eddie Evolution Sp 17.92 1
39 792 Smith, Marcus Mpd Jets 17.93 9
40 938 Mcfarlane, Chase Olympia Trac 18.00 12
41 1231 Woodie, Kaden Running Tige 18.01 5
42 1482 Jackson, Jaiden Unattached 18.15 2
43 663 Nelson, Amari Make It Coun 18.20 8
44 1018 Ritchie, Michel Phase 1 trac 18.22 1
45 437 Upshurn, Eric Florida Elit 18.35 11
46 402 Harris, Branden Florida Elit 18.38 11
47 576 South, Kaiden Incredibles 18.49 7
48 307 Thomas, Jasiah Delray Beach 18.49 9
49 407 Jarrett-Polk, Tyle Florida Elit 18.64 6
50 1335 Parnell III, Sean Tallahassee 18.69 2
51 1611 Stribling, Xavion Polk Co Express 18.77 3
52 240 Perry, Devin Central Flor 18.79 3
53 965 Cineas, Elijah Phase 1 trac 19.01 4
54 1224 Williams, Malik Running Tige 19.11 7
55 1370 Carmichael, Dwaun The Matrix 19.93 4
56 1210 Mapp II, Carlius Running Tige 20.48 5
57 1447 Bertok, Tavish Unattached 20.67 5
Event 4 Boys 100 Meter Dash 7-8
=======================================================================
Record: 14.25 2003 Imani Pennant, Florida Elite
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 1593 Gardner, Darious WV Pal Light 14.03 10
2 194 Jones, Jayce Blazin Raven 14.72 8
3 1600 Weston, Deandre WV Pal Light 14.81 6
4 502 Vega, Jamarcus Goulds Wildc 14.83 5
5 294 Byrd, Ky'Shawn Delray Beach 14.91 4
6 888 Friedman, Kaiden Nexgen track 15.01 3
7 1085 Warren, Samuel Ppg(Peakperf 15.25 2
8 1100 Denis, Isaiah Ppo Elite 15.36 1
Event 6 Boys 100 Meter Dash 9 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 13.47 5/27/2012 Brashard Smith, South Dade Express TC
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 948 Singleton, Chris Olympia Trac 13.86q 3
2 774 Bennett, Braylon Miramar Opti 14.14q 4
3 339 White, Jaden Eagle Speed 14.43q 7
4 773 Bennett, Brandon Miramar Opti 14.46q 1
5 1565 Watkins Jr., Winst Watkins Fami 14.51q 5
6 641 Sanford, Khameron Lightning Bo 14.62q 6
7 1329 Hightower, Kameron Tallahassee 14.63q 9
8 94 Hayes, Karaijus Academy Maxi 14.72q 6
9 386 Carter, Tyson Florida Elit 14.73 8
10 413 Jones, Cortarvious Florida Elit 14.78 9
11 118 Kirkpatrick, Brayl Alpha Omega 14.79 9
12 812 Johnson, Nathan Mustang Trac 14.80 7
13 861 James, Euro Need4Speed 14.83 10
14 1138 Williams, Bari Ridgecrest R 14.84 2
15 1057 Ellison, DJ Ppg(Peakperf 14.85 7
16 896 Buckle, Karl North Port A 14.85 10
17 818 Michelin, Michali Mustang Trac 14.86 8
18 1330 Jackson, Azaan Tallahassee 14.87 8
19 1325 Henry, Benjamin Tallahassee 15.06 4
20 584 Carter, Brian Indian River 15.07 4
21 777 Campbell, Charles Miramar Opti 15.14 5
22 1263 Flounory, Walter St Pete Nitr 15.16 2
23 983 Grant, Tyler Phase 1 trac 15.22 10
24 871 Murray, LaMichael Need4Speed 15.23 2
25 1122 Harris, Keith Prodigy Athl 15.24 5
26 1344 Ware, Lance Tallahassee 15.26 1
27 867 Miller, Saphir Need4Speed 15.48 8
28 782 Smith, Darius Miramar Opti 15.62 3
29 1588 Allen, DaShawn WV Pal Light 15.76 10
30 1184 Brown, Aiden Running Tige 15.81 2
31 403 Henderson, Christi Florida Elit 15.84 5
32 838 Lee, Josiah My Brother's 16.13 1
33 325 Jenkins, Vincent Eagle Speed 16.43 1
34 1045 Pelt, Lloyd Polk County 16.52 4
35 1186 Carr, Jaden Running Tige 16.59 7
36 1372 Christian, Castilo The Matrix 16.93 7
37 860 James, Douglas Need4Speed 16.95 9
38 985 Greene, Elijah Phase 1 trac 16.97 8
39 716 Brown, Joel Miami Garden 18.00 4
40 572 Rudolph, Jerrian Incredibles 18.40 5
41 1223 Williams, Kaleb Running Tige 18.46 3
42 15 Jenkins, Demetrius Trailblazers 18.97 2
43 976 Gallman, Christoph Phase 1 trac 20.31 6
Event 6 Boys 100 Meter Dash 9 year old
=======================================================================
Record: 13.47 5/27/2012 Brashard Smith, South Dade Express TC
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 948 Singleton, Chris Olympia Trac 13.61 10
2 773 Bennett, Brandon Miramar Opti 13.80 8
3 774 Bennett, Braylon Miramar Opti 13.81 6
4 94 Hayes, Karaijus Academy Maxi 14.29 5
5 641 Sanford, Khameron Lightning Bo 14.31 4
6 1329 Hightower, Kameron Tallahassee 14.49 3
7 339 White, Jaden Eagle Speed 14.68 2
Event 8 Boys 100 Meter Dash 10 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 13.05 2005 Rashard Robinson, Pompano Express
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1537 Stokes, Kason Unattached 13.43q 7
2 452 Gates, Nathaniel Florida Expr 13.49q 2
3 421 Morris, Dontae Florida Elit 13.58q 5
4 212 Fyffe, Mark Bta Track Cl 13.61q 8
5 424 Presley, Jashad Florida Elit 13.63q 7
6 82 Booker, Josiah Academy Maxi 13.74q 2
7 1452 Burnett, Vegas Unattached 13.77q 3
8 1245 Miller, Christian St Johns Str 13.93q 1
9 1415 Taylor, Tre'Shawn Trackstarz T 13.94 6
10 1233 Brown, Jaden Space Coast 13.96 6
11 852 Gillis, Jermichael Need4Speed 14.02 1
12 847 Chenault, James Need4Speed 14.15 8
13 804 Goddard, Ty Mustang Trac 14.30 1
14 1152 Honors, Bryson Running For 14.40 5
15 1466 Gaynor, Josiah Unattached 14.42 5
16 1617 Jones, Braylen Unattached 14.56 2
17 1411 Sampson, Amari Trackstarz T 14.62 4
18 1196 Green, Solomon Running Tige 14.75 4
19 1355 Capel III, John Team Lightni 14.95 7
20 122 Smith, Nikao Alpha Omega 15.01 6
21 241 Perry, Donovan Central Flor 15.06 8
22 1042 Mckenzie, Amahd Polk County 15.28 3
23 484 Ellis, Prince Goulds Wildc 15.44 3
24 1284 Newsome, Keyvin St Pete Nitr 15.65 4
25 975 Frazier, Jayden Phase 1 trac 15.71 4
26 5 Chapman Jr., Jerem Trailblazers 16.25 5
27 182 Stephens, Donnie Bita 16.58 2
28 384 Bradley, Denard Florida Elit 16.63 2
29 411 Johnson III, Roy Florida Elit 16.68 8
30 1024 Stubbs, Jeremiah Phase 1 trac 16.70 1
31 481 Clements, Isaiah Goulds Wildc 16.81 1
32 312 Webb, Bryce Delray Beach 17.22 7
33 1204 Julmiste, Jeremiah Running Tige 17.83 6
34 1193 Freeman, Kendan Running Tige 18.66 4
35 1216 Salaam, Braylon Running Tige 20.91 6
Event 8 Boys 100 Meter Dash 10 year old
=======================================================================
Record: 13.05 2005 Rashard Robinson, Pompano Express
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 212 Fyffe, Mark Bta Track Cl 13.07 10
2 1537 Stokes, Kason Unattached 13.16 8
3 421 Morris, Dontae Florida Elit 13.17 6
4 1452 Burnett, Vegas Unattached 13.28 5
5 452 Gates, Nathaniel Florida Expr 13.35 4
6 424 Presley, Jashad Florida Elit 13.59 3
7 1245 Miller, Christian St Johns Str 13.64 2
8 82 Booker, Josiah Academy Maxi 13.72 1
Event 10 Boys 100 Meter Dash 11 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 12.62 2009 Amir Rasul, Miami Dade
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1063 Hamilton, Jaren Ppg(Peakperf 13.08q 1
2 1121 Williams, Jaheim Ppo Elite 13.28q 5
3 800 Ellis, Jamar Mustang Trac 13.34q 8
4 891 Smith, Jeyquan Nexgen track 13.40q 4
5 735 Grullon, Dominick Miami Garden 13.58q 2
6 808 Howell, Devonte Mustang Trac 13.67q 9
7 1143 Cobbett, Kamari Running For 13.68q 5
8 1166 Smothers, Alfred Running For 13.75q 3
9 826 Reid, Jaiden Mustang Trac 13.78 9
10 840 Smith III, Gregory My Brother's 13.79 8
11 390 Coakley, Kshawn Florida Elit 14.16 6
12 933 Jocelyn, Andre Olympia Trac 14.16 10
13 373 Hollinger, Latorie Evolution Sp 14.23 1
14 1197 Harris, Xavier Running Tige 14.24 3
15 445 Burchett, Roy Florida Expr 14.26 7
16 1461 Francois, Desmen Unattached 14.33 7
17 1408 McClendon, Joshua Trackstarz T 14.39 6
18 1127 Johnson, Cedric Pure Athleti 14.44 10
19 1528 Shoats, Dontarious Unattached 14.45 7
20 340 White, Jordan Eagle Speed 14.58 2
21 1376 Jackson, Marlon The Matrix 14.62 2
22 591 Lubin, J'Siah Indian River 14.74 1
23 1595 Lewis, Jayden WV Pal Light 14.77 1
24 289 Richardson, Kamron Daytona Expr 14.83 5
25 488 Holmes, Jr., Malak Goulds Wildc 14.85 9
26 137 Davila Diaz, Elian Bayamon Club 14.89 9
27 855 Hestle, Cordero Need4Speed 14.93 2
28 836 Alexander, Axzavia My Brother's 14.93 8
29 81 Wilson, Kendrick 727 Youth Tr 15.00 1
30 1264 Garrett, Amare St Pete Nitr 15.11 3
31 616 Rudolph, Traveon Jr Apopka Bl 15.16 10
32 1504 Morrow, Ryan Unattached 15.19 7
33 837 Lee, Christopher My Brother's 15.39 4
34 239 Parker, Antonio Central Flor 15.62 3
35 817 Mclean, Kory Mustang Trac 15.63 5
36 1374 Gilyard, shelton The Matrix 15.67 10
37 698 Smalls, Demaury Manatee Must 15.76 6
38 478 Butler, Thaddeus Goulds Wildc 16.48 4
39 1500 McCollough, Lavari Unattached 17.77 8
40 668 Warner, Julius Make It Coun 18.16 2
-- 497 Robinson, Brendon Goulds Wildc FS 3
Event 10 Boys 100 Meter Dash 11 year old
=======================================================================
Record: 12.62 2009 Amir Rasul, Miami Dade
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 1063 Hamilton, Jaren Ppg(Peakperf 12.68 10
2 1121 Williams, Jaheim Ppo Elite 13.04 8
3 891 Smith, Jeyquan Nexgen track 13.05 6
4 800 Ellis, Jamar Mustang Trac 13.16 5
5 735 Grullon, Dominick Miami Garden 13.18 4
6 808 Howell, Devonte Mustang Trac 13.22 3
7 1166 Smothers, Alfred Running For 13.44 2
8 1143 Cobbett, Kamari Running For 13.72 1
Event 12 Boys 100 Meter Dash 12 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 12.09 2003 Elliot Brooks, Florida Elite
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 465 Jones, Victor Goalline Ath 12.66q 1
2 868 Miller, Solomon Need4Speed 12.69q 5
3 1603 Williams, Kevar WV Pal Light 12.77q 4
4 880 Williams, Aviance Need4Speed 12.87q 3
5 1049 Ware, Zachariah Polk County 12.95q 2
6 881 Wright, Eddie Need4Speed 12.97q 1
7 1328 Hightower, Christo Tallahassee 13.04q 4
8 1438 Young, Eric Un 13.33q 6
9 463 Hudson, Karron Goalline Ath 13.35 7
10 748 Mack, King Miami Garden 13.35 6
11 1483 Jackson, Ja'keem Unattached 13.59 7
12 771 Williams, D'Mari Miami Garden 13.64 5
13 1120 Sutton, Nasir Ppo Elite 13.79 5
14 104 Sears, Keyon Academy Maxi 13.91 4
15 851 Franklin, Devin Need4Speed 13.98 3
16 787 Frazier, Jamal Mpd Jets 14.00 2
17 205 Randall, Deondre Blazin Raven 14.03 2
18 1032 Walker, Caleb Phase 1 trac 14.05 1
19 184 Burnette, Jaquan Blazin Raven 14.12 2
20 848 Ellison, Anthony Need4Speed 14.36 4
21 189 Griffin, Jaden Blazin Raven 14.47 3
22 778 Campbell, Claude Miramar Opti 14.52 1
23 207 Randelman, Landis Blazin Raven 14.55 1
24 1378 Massey, Mmyron The Matrix 14.55 3
25 1285 Newsome, Tyrann St Pete Nitr 14.70 5
26 1139 McNair, joshua Running Fire 14.81 6
27 1606 Dallas, Desmond Polk Co Express 15.34 6
28 970 Exceus, Jeremiah Phase 1 trac 15.38 6
29 1189 Doan, Jo'el Running Tige 15.52 3
30 986 Greene, Isaiah Phase 1 trac 15.80 4
Event 12 Boys 100 Meter Dash 12 year old
=======================================================================
Record: 12.09 2003 Elliot Brooks, Florida Elite
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 880 Williams, Aviance Need4Speed 12.40 10
2 1049 Ware, Zachariah Polk County 12.45 8
3 465 Jones, Victor Goalline Ath 12.58 6
4 868 Miller, Solomon Need4Speed 12.73 5
5 1328 Hightower, Christo Tallahassee 12.81 4
6 1603 Williams, Kevar WV Pal Light 12.94 3
7 881 Wright, Eddie Need4Speed 13.05 2
8 1438 Young, Eric Un 13.26 1
Event 14 Boys 100 Meter Dash 13 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 11.74 5/27/2012 Torri Covington, Polk County
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1485 Jackson, Markevus Unattached 12.32q 2
2 401 Govia, Jaydyn Florida Elit 12.35q 1
3 624 Glover, Jaylon Jus' Ryde Tr 12.47q 4
4 1333 Moore, Amarie Tallahassee 12.55q 4
5 714 Brinson, Santwaun Miami Garden 12.63q 3
6 213 Hope, Jayden Bta Track Cl 12.68q 3
7 856 Horne, Donovan Need4Speed 12.72q 4
8 978 Gant, Elijah Phase 1 trac 12.75q 2
9 967 Drayton, Paul Phase 1 trac 12.79 1
10 1546 White, Ronald Unattached 12.84 2
11 16 Jones, J'Kobe Trailblazers 12.88 3
12 1202 Jeffers, Talik Running Tige 12.96 3
13 1155 Joshway, Caleb Running For 12.97 1
14 1218 Strawder, Dashon Running Tige 13.09 1
15 553 Gibson, Emmanuel Incredibles 13.12 1
16 627 Reed, Essmal Jus' Ryde Tr 13.32 4
17 1154 Johnson, Quaze'Vyu Running For 13.63 1
18 1334 Morgan, Jahaz Tallahassee 13.65 4
19 99 Mann, Ty'sean Academy Maxi 13.88 3
20 176 Vizcarrondo Cardon Bayamon Club 14.04 2 14.036
21 1578 Williams, Andrew Whitney Inst 14.04 3 14.039
22 1167 Smothers, Makhi Running For 14.67 3
23 38 Weight, Kemani St. Pete Str 14.71 4
24 391 Council, Dontaviou Florida Elit 15.10 4
25 650 Douglas, Daunte Make It Coun 15.49 2
26 662 McClary, Troi'quaw Make It Coun 15.78 4
27 1023 Speights, Michael Phase 1 trac 17.20 2
Event 14 Boys 100 Meter Dash 13 year old
=======================================================================
Record: 11.74 5/27/2012 Torri Covington, Polk County
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 978 Gant, Elijah Phase 1 trac 12.49 10
2 624 Glover, Jaylon Jus' Ryde Tr 12.50 8
3 1485 Jackson, Markevus Unattached 12.56 6 12.553
4 856 Horne, Donovan Need4Speed 12.56 5 12.556
5 1333 Moore, Amarie Tallahassee 12.56 4 12.558
6 401 Govia, Jaydyn Florida Elit 12.57 3
7 213 Hope, Jayden Bta Track Cl 12.81 2
8 714 Brinson, Santwaun Miami Garden 12.93 1
Event 16 Boys 100 Meter Dash 14 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 10.94 2004 Embry Peeples, Florida Elite
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 842 Allen-Johnson, Dac Need4Speed 11.49q 2
2 571 Rudolph, Jaden Incredibles 11.56q 4
3 931 Gibbons, Dwight Olympia Trac 11.70q 4
4 224 Berry, Justice Central Flor 11.72q 3
5 409 Jenkins, Lovie Florida Elit 11.76q 3
6 32 Wajd, Qadiir Trailblazers 11.95q 2
7 1144 Coleman, Jymon Running For 12.07q 2
8 547 Cowans, Austin Incredibles 12.15q 1
9 882 Wright, Eric Need4Speed 12.23 3 12.225
10 940 McKellop Jr., Bria Olympia Trac 12.23 4 12.227
11 327 Merisier, Marvens Eagle Speed 12.25 1
12 1011 Mcqueen, Jayden Phase 1 trac 12.39 2
13 1153 Ingram, Brandon Running For 12.47 2
14 803 Francis, Derrick Mustang Trac 12.58 4
15 1017 Richardson, Maleek Phase 1 trac 12.65 3
16 98 Johnson, Ty'rell Academy Maxi 12.66 3
17 17 Joseph, Isaiah Trailblazers 12.78 4
18 598 Woulard, Keith Indian River 12.85 3
19 872 Richardson, Suprem Need4Speed 13.20 1
20 274 Howell, Jahari Coral Spring 13.41 3
21 279 Pickett, Javon Coral Spring 13.65 2
22 464 Hudson, Omarri Goalline Ath 13.69 2
23 1215 Rodriguez, Nichola Running Tige 14.64 1
24 442 Andrews, Shedrick Florida Expr 18.36 1
Event 16 Boys 100 Meter Dash 14 year old
=======================================================================
Record: 10.94 2004 Embry Peeples, Florida Elite
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 842 Allen-Johnson, Dac Need4Speed 11.24 10
2 224 Berry, Justice Central Flor 11.41 8
3 409 Jenkins, Lovie Florida Elit 11.43 6
4 571 Rudolph, Jaden Incredibles 11.74 5
5 32 Wajd, Qadiir Trailblazers 11.90 4
6 547 Cowans, Austin Incredibles 11.92 3
7 1144 Coleman, Jymon Running For 11.93 2
8 931 Gibbons, Dwight Olympia Trac 11.94 1
Event 18 Boys 100 Meter Dash 15-16 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 10.56 2005 Marcus Postell, Florida Elite
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 385 Brown, Amareon Florida Elit 10.99q 2
2 429 Robinson, Jadan Florida Elit 11.29q 4
3 393 DeSaussure, Saypad Florida Elit 11.31q 3
4 1488 Johnson, De'markus Unattached 11.37q 5
5 546 Bowman, Demarkcus Incredibles 11.38q 5
6 1132 Collins, Darius Ridgecrest R 11.52q 2
7 723 Culbreath, II, Mar Miami Garden 11.68q 4
8 135 Collazo Agosto, Ga Bayamon Club 11.70q 1
9 229 Guy, Marcus Central Flor 11.71 1 11.707
10 404 Hill, Dominick Florida Elit 11.71 7 11.708
11 1156 Joshway, Cameron Running For 11.79 6
12 1521 Roy, Trev Unattached 11.84 4
13 1358 Hartman, Jacorey Team Lightni 11.86 1
14 853 Graham, Kyan Need4Speed 11.88 7
15 642 Shubert, Jaqunte' Lightning Bo 11.89 5 11.883
15 328 Myers, Garrett Eagle Speed 11.89 6 11.883
17 824 Rankin, Nathan Mustang Trac 11.89 3 11.890
18 175 Villalobos Domingu Bayamon Club 11.93 7
19 101 Ogden, Joshua Academy Maxi 11.94 6
20 1048 Ware, Jeremiah Polk County 11.96 2
21 1272 Jefferson, Carlos St Pete Nitr 11.98 6
22 1468 Gilmore, Marwan Unattached 11.99 2 11.982
23 146 Luna Martinez, Car Bayamon Club 11.99 3 11.986
24 1170 Stokes, Shyheim Running For 12.00 2
25 1146 Elder, Montarious Running For 12.01 5
26 1566 Arenas, Andre We Got Talen 12.07 6
27 394 Durant, Christophe Florida Elit 12.08 6
28 93 Hayes, Jameire Academy Maxi 12.13 5
29 1177 Warren, Joshua Running For 12.18 4
30 362 Berry, Brandon Evolution Sp 12.22 2
31 658 Kelly, Taiviahn Make It Coun 12.29 3
32 1044 Morris, Dewardrick Polk County 12.32 7
33 244 Archer, Shane Charlotte Am 12.38 1
34 769 Soroh, Jaysen Miami Garden 12.41 7 12.406
35 593 simmons, tyrese Indian River 12.41 1 12.409
36 1030 Walker, Brandon Phase 1 trac 12.42 3
37 1094 Young, Earley Ppg(Peakperf 12.48 7
38 784 Taylor, Rashad Miramar Opti 12.83 4
39 1079 Phillip, Jah'ren Ppg(Peakperf 12.87 4
40 1051 Calhoun, Gary Ppg(Peakperf 12.89 5
41 811 Johnson, Jordan Mustang Trac 12.92 4
42 1607 Hart, Lilshad Polk Co Express 13.02 6
43 1033 Washington, Kamero Phase 1 trac 13.29 7
44 732 Gelin, Jaden Miami Garden 13.34 5
45 1141 Anderson, Theophil Running For 13.41 1
46 1613 Taylor, Denio Polk Co Express 13.60 3
Event 18 Boys 100 Meter Dash 15-16 year old
=======================================================================
Record: 10.56 2005 Marcus Postell, Florida Elite
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 385 Brown, Amareon Florida Elit 10.73 10
2 429 Robinson, Jadan Florida Elit 11.20 8
3 546 Bowman, Demarkcus Incredibles 11.21 6
4 1132 Collins, Darius Ridgecrest R 11.40 5
5 135 Collazo Agosto, Ga Bayamon Club 11.45 4
6 393 DeSaussure, Saypad Florida Elit 11.61 3
7 723 Culbreath, II, Mar Miami Garden 11.65 2
8 1488 Johnson, De'markus Unattached 11.81 1
Event 20 Boys 100 Meter Dash 17-19 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 10.30 2008 Jeffrey Demps, Break Away
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 634 Grey, Alex Lightning Bo 10.91q 1
2 151 Mojica Normandia, Bayamon Club 11.03q 4
3 126 Agosto Pintado, Ad Bayamon Club 11.08q 3
4 1031 Walker, Bryan Phase 1 trac 11.13q 3
5 1047 Ware, Ira Polk County 11.24q 1
6 631 Thomposn, Trevon Jus' Ryde Tr 11.29q 4
7 710 Rasher, Markell MC Track Clu 11.33q 1
8 172 Vazquez Miranda, K Bayamon Club 11.41q 3
9 381 Gray, Dorian Evolution Tr 11.54 2 11.534
10 342 Douglas, Darien Eagles Athle 11.54 3 11.539
11 833 Tugman, Christophe Mustang Trac 11.54 4 11.540
12 245 Azille, Charvis Charlotte Am 11.58 2 11.571
13 797 Coley, Rajnae Mustang Trac 11.58 1 11.577
14 252 Felix, Omari Charlotte Am 11.60 1
15 1501 McCrea, Myles Unattached 11.66 1
16 1001 Johnson, Israel Phase 1 trac 11.86 2
17 1582 Kelley, Willie Wildwood Pre 11.95 2
18 1556 Burnside, Rashad Warriors 11.97 4
19 1253 Allen, O'Shon St Pete Nitr 12.06 2
20 1433 Kimbrough, Jaquari Tri-County E 12.12 1
21 1434 Metayer, Gloigens Tri-County E 12.20 4
22 1367 Ziske, Joshua Team Lightni 12.24 4
23 256 Wade, Omori Charlotte Am 12.58 1
24 261 Brunton, Tyler Coral Spring 12.80 3
25 1585 Suarez, Jose Wildwood Pre 12.86 3
26 1436 Snell, Cavaris Tri-County E 12.87 3
27 1043 Mckenzie, Talique Polk County 13.32 3
Event 20 Boys 100 Meter Dash 17-19 year old
=======================================================================
Record: 10.30 2008 Jeffrey Demps, Break Away
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 634 Grey, Alex Lightning Bo 10.74 10
2 126 Agosto Pintado, Ad Bayamon Club 10.95 8
3 151 Mojica Normandia, Bayamon Club 11.10 6
4 631 Thomposn, Trevon Jus' Ryde Tr 11.18 5
5 1031 Walker, Bryan Phase 1 trac 11.20 4
6 1047 Ware, Ira Polk County 11.26 3
7 172 Vazquez Miranda, K Bayamon Club 11.37 2
8 710 Rasher, Markell MC Track Clu 11.43 1
Event 22 Boys 200 Meter Dash Future
==========================================================================
Record: 33.29 5/25/2014 Darious Gardner, W.V. PAL Lig
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 1601 Williams, Cheldon WV Pal Light 33.83 2 10
2 298 Frederick Jr, Char Delray Beach 34.44 2 8
3 923 Braxton, Trindon Olympia Trac 34.69 1 6
4 299 Gillion, Kameron Delray Beach 35.33 1 5
5 1060 Flowers, Bryan Ppg(Peakperf 35.40 1 4
6 1484 Jackson, J'Deyuan Unattached 35.48 1 3
7 1058 English, Zai'Vion Ppg(Peakperf 35.50 2 2
8 336 Travis, Jason Eagle Speed 35.76 3 1
9 775 Calixte, Blake Miramar Opti 36.16 7
10 334 Thomas, Terence Eagle Speed 36.17 7
11 922 Braxton, Trevan Olympia Trac 37.43 1
12 1532 Smith, Dumonick Unattached 37.43 3
13 1000 Johnson, Antrell Phase 1 trac 37.72 6
14 376 Riley, Jordan Evolution Sp 38.65 7
15 183 Baker Jr., Giorgio Blazin Raven 39.52 4
16 410 Johnson, Kenneth Florida Elit 39.73 6
17 1517 Rolle, Keaton Unattached 39.84 3
18 1072 McClellan, Joshua Ppg(Peakperf 40.12 3
19 14 James, Emmanuel Trailblazers 42.27 2
20 1225 Williams, Michael Running Tige 43.24 4
21 1034 Wiggins, Johndale Phase 1 trac 43.38 7
22 28 Simmons, Malik Trailblazers 43.55 4
23 321 Fomby, Legend Eagle Speed 43.99 4
24 1114 Monde, Josh Ppo Elite 44.18 4
25 1067 King, Josiah Ppg(Peakperf 45.05 3
26 1262 Flounory, Caiden St Pete Nitr 45.07 1
27 1475 Hall, Lavorris Unattached 48.10 4
28 27 Shaheed, Amir Trailblazers 49.65 4
29 702 Waiters, Antoine Manatee Must 57.31 6
30 973 Franklin, Emeree Phase 1 trac 1:24.11 6
Event 24 Boys 200 Meter Dash 7-8
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 29.63 2009 Marcel Williams, Miami Gardens
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1593 Gardner, Darious WV Pal Light 29.59q 1
2 502 Vega, Jamarcus Goulds Wildc 29.99q 5
3 1600 Weston, Deandre WV Pal Light 30.96q 2
4 258 Jones, Da'Corrion City of Paho 31.07q 3
5 1100 Denis, Isaiah Ppo Elite 31.40q 7
6 419 McKenzie Jr., Vaug Florida Elit 31.76q 6
7 1183 Bonga, Cristoph Running Tige 31.82q 6
8 294 Byrd, Ky'Shawn Delray Beach 32.04q 4
9 724 De Los Rios, Daian Miami Garden 32.20 7
10 1076 Mitchell, Rodney Ppg(Peakperf 32.26 1
11 305 Sainmervil, Kai Delray Beach 32.71 3
12 348 Walton, Deion Eagles Athle 32.84 3
13 859 Howard, Tyree Need4Speed 32.96 6
14 456 Thomas, Imari Florida Expr 33.03 6
15 416 Jones, Ky Florida Elit 33.40 4
16 535 Harvey, Semaj Impact Athle 33.50 6
17 397 Ezell, Jayden Florida Elit 33.82 2
18 1234 Fayson, Ladarius Space Coast 33.92 6
19 1385 Thornton III, Jame The Matrix 34.09 3
20 367 Coote-Gilbert, Ras Evolution Sp 34.29 1
21 112 Coleman Jr, Dewain Alpha Omega 34.42 7
22 1538 Stokes, Kory Unattached 34.64 5
23 1508 Perdue, Joshua Unattached 34.80 1
24 192 Hunter, Messiah Blazin Raven 35.94 2
25 322 Fomby, Lennox Eagle Speed 35.96 7
26 437 Upshurn, Eric Florida Elit 36.11 7
27 179 Lewis, Julius Bita 36.22 5
28 548 Coward, Carl Incredibles 36.80 5
29 1231 Woodie, Kaden Running Tige 37.01 4
30 428 Riley III, Charles Florida Elit 37.29 4
31 371 Gray, Eddie Evolution Sp 37.42 7
32 1482 Jackson, Jaiden Unattached 37.82 5
33 1386 Thorpe, Brayden The Matrix 38.08 7
34 1321 Flagg III, Robert Tallahassee 38.50 6
35 576 South, Kaiden Incredibles 38.53 2
36 402 Harris, Branden Florida Elit 38.83 5
37 938 Mcfarlane, Chase Olympia Trac 39.28 3
38 1420 Clarke-Lowery, Tyl Transformers 39.38 3
39 1335 Parnell III, Sean Tallahassee 39.94 4
40 75 Mobley, William 352 Track Cl 40.05 7
41 19 McClain, Donovan Trailblazers 40.42 3
42 1224 Williams, Malik Running Tige 40.70 2
43 1611 Stribling, Xavion Polk Co Express 44.44 1
44 1370 Carmichael, Dwaun The Matrix 47.09 2
Event 24 Boys 200 Meter Dash 7-8
=======================================================================
Record: 29.63 2009 Marcel Williams, Miami Gardens
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 1593 Gardner, Darious WV Pal Light 29.25 10
2 502 Vega, Jamarcus Goulds Wildc 30.44 8
3 1600 Weston, Deandre WV Pal Light 30.47 6
4 258 Jones, Da'Corrion City of Paho 30.72 5
5 294 Byrd, Ky'Shawn Delray Beach 31.79 4
6 1100 Denis, Isaiah Ppo Elite 32.34 3
7 419 McKenzie Jr., Vaug Florida Elit 32.71 2
Event 26 Boys 200 Meter Dash 9 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 28.13 2012 Dwight Crews, South Dade TC
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 948 Singleton, Chris Olympia Trac 29.02q 6
2 937 Mallory, Dorian Olympia Trac 29.07q 5
3 774 Bennett, Braylon Miramar Opti 29.24q 3
4 773 Bennett, Brandon Miramar Opti 29.53q 2
5 1565 Watkins Jr., Winst Watkins Fami 29.67q 4
6 118 Kirkpatrick, Brayl Alpha Omega 30.04q 4
7 641 Sanford, Khameron Lightning Bo 30.26q 1
8 1329 Hightower, Kameron Tallahassee 30.29q 2
9 595 Thomas, Davion Indian River 30.36 3
10 896 Buckle, Karl North Port A 30.59 3
11 339 White, Jaden Eagle Speed 30.65 2
12 413 Jones, Cortarvious Florida Elit 30.69 6
13 94 Hayes, Karaijus Academy Maxi 30.89 1
14 111 Coleman Jr, David Alpha Omega 30.91 1
15 818 Michelin, Michali Mustang Trac 30.92 5
16 1122 Harris, Keith Prodigy Athl 31.06 4
17 871 Murray, LaMichael Need4Speed 31.38 5
18 1465 Gayle, Taylon Unattached 31.72 5
19 1344 Ware, Lance Tallahassee 31.82 1
20 311 Walker, Jomari Delray Beach 31.88 3
21 584 Carter, Brian Indian River 31.91 6
22 946 Rogers, Jamal Olympia Trac 32.09 4
23 1330 Jackson, Azaan Tallahassee 32.10 1
24 1263 Flounory, Walter St Pete Nitr 32.15 1
25 1588 Allen, DaShawn WV Pal Light 32.24 4
26 777 Campbell, Charles Miramar Opti 32.27 6
27 776 Calixte, Isaiah Miramar Opti 32.36 6
28 812 Johnson, Nathan Mustang Trac 32.81 6
29 403 Henderson, Christi Florida Elit 33.03 2
30 782 Smith, Darius Miramar Opti 33.11 3
31 838 Lee, Josiah My Brother's 34.91 2
32 1184 Brown, Aiden Running Tige 34.91 1
33 1045 Pelt, Lloyd Polk County 35.47 2
34 860 James, Douglas Need4Speed 35.62 5
35 1372 Christian, Castilo The Matrix 37.92 5
36 961 Buron, Daniel Phase 1 trac 40.29 5
Event 26 Boys 200 Meter Dash 9 year old
=======================================================================
Record: 28.13 2012 Dwight Crews, South Dade TC
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 948 Singleton, Chris Olympia Trac 28.10 10
2 774 Bennett, Braylon Miramar Opti 28.46 8
3 773 Bennett, Brandon Miramar Opti 28.49 6
4 937 Mallory, Dorian Olympia Trac 28.66 5
5 641 Sanford, Khameron Lightning Bo 29.29 4
6 1565 Watkins Jr., Winst Watkins Fami 29.39 3
7 118 Kirkpatrick, Brayl Alpha Omega 30.52 2
Event 28 Boys 200 Meter Dash 10 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 26.47 2012 Tyson Williams, Lakeland Incredibles
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 212 Fyffe, Mark Bta Track Cl 26.82q 4
2 421 Morris, Dontae Florida Elit 27.05q 3
3 452 Gates, Nathaniel Florida Expr 27.11q 2
4 483 Edwards Jr., Keith Goulds Wildc 27.75q 1
5 1537 Stokes, Kason Unattached 27.79q 3
6 1245 Miller, Christian St Johns Str 27.95q 1
7 1415 Taylor, Tre'Shawn Trackstarz T 27.96q 4
8 1452 Burnett, Vegas Unattached 28.68q 5
9 82 Booker, Josiah Academy Maxi 28.76 2
10 501 Swint, Corey Goulds Wildc 28.78 1
11 1152 Honors, Bryson Running For 28.87 1
12 1411 Sampson, Amari Trackstarz T 29.02 3
13 847 Chenault, James Need4Speed 29.04 2
14 434 Scott, Vonnie Florida Elit 29.10 5 29.094
15 1466 Gaynor, Josiah Unattached 29.10 3 29.099
16 586 Carter, Michael Indian River 29.16 3
17 1119 Stevenson-Smith, I Ppo Elite 29.20 2
18 1233 Brown, Jaden Space Coast 29.47 4
19 804 Goddard, Ty Mustang Trac 29.58 2
20 1196 Green, Solomon Running Tige 29.75 5
21 801 Forrester, Kassidy Mustang Trac 29.90 4
22 852 Gillis, Jermichael Need4Speed 29.92 2
23 590 Flores, Allen Indian River 30.04 5
24 1617 Jones, Braylen Unattached 30.24 5
25 1355 Capel III, John Team Lightni 30.30 5
26 1042 Mckenzie, Amahd Polk County 30.77 1
27 122 Smith, Nikao Alpha Omega 30.86 1
28 241 Perry, Donovan Central Flor 31.94 4
29 1221 Tate, Caden Running Tige 32.02 3
30 182 Stephens, Donnie Bita 32.15 1
31 355 Paez, Zahir East Orlando 32.65 2
32 902 Berry, Nicholas NuSpeed Trac 33.30 4
33 1129 kitko, ian Pure Athleti 33.48 5
34 5 Chapman Jr., Jerem Trailblazers 34.80 1
35 384 Bradley, Denard Florida Elit 35.34 4
36 1204 Julmiste, Jeremiah Running Tige 38.30 2
Event 28 Boys 200 Meter Dash 10 year old
=======================================================================
Record: 26.47 2012 Tyson Williams, Lakeland Incredibles
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 212 Fyffe, Mark Bta Track Cl 26.80 10
2 421 Morris, Dontae Florida Elit 27.11 8
3 452 Gates, Nathaniel Florida Expr 27.27 6
4 1537 Stokes, Kason Unattached 27.55 5
5 483 Edwards Jr., Keith Goulds Wildc 28.15 4
6 1415 Taylor, Tre'Shawn Trackstarz T 28.31 3
7 1245 Miller, Christian St Johns Str 28.42 2
Event 30 Boys 200 Meter Dash 11 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 26.23 2009 Amir Rasul, Miami Dade
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1063 Hamilton, Jaren Ppg(Peakperf 26.33q 2
2 1121 Williams, Jaheim Ppo Elite 27.43q 5
3 891 Smith, Jeyquan Nexgen track 27.53q 1
4 763 Scott, Isaiah Miami Garden 27.64q 4
5 735 Grullon, Dominick Miami Garden 27.69q 3
6 1116 Rigby, Tré Ppo Elite 27.75q 6
7 1143 Cobbett, Kamari Running For 28.15q 6
8 730 Gammons, Mekhi Miami Garden 28.20q 6
9 1540 Swart, Cade Unattached 28.20 2
10 840 Smith III, Gregory My Brother's 28.26 5
11 808 Howell, Devonte Mustang Trac 28.45 5
12 933 Jocelyn, Andre Olympia Trac 29.19 5
13 310 Variance, Corey Delray Beach 29.28 2
14 1166 Smothers, Alfred Running For 29.44 3
15 124 Williams, Rickey Alpha Omega 29.46 3
16 800 Ellis, Jamar Mustang Trac 29.48 4
17 1461 Francois, Desmen Unattached 29.50 1
18 1282 Morrow, James St Pete Nitr 29.60 6
19 1408 McClendon, Joshua Trackstarz T 29.64 4
20 390 Coakley, Kshawn Florida Elit 29.65 2
21 373 Hollinger, Latorie Evolution Sp 30.05 1
22 1528 Shoats, Dontarious Unattached 30.44 1
23 1197 Harris, Xavier Running Tige 30.56 2
24 1103 Fletcher, Miles Ppo Elite 30.60 5
25 379 Washington, Syhion Evolution Sp 30.73 3
26 497 Robinson, Brendon Goulds Wildc 30.79 1
27 340 White, Jordan Eagle Speed 30.94 1
28 1595 Lewis, Jayden WV Pal Light 31.25 6
29 855 Hestle, Cordero Need4Speed 31.44 5
30 488 Holmes, Jr., Malak Goulds Wildc 31.53 6
31 289 Richardson, Kamron Daytona Expr 31.73 5
32 1179 White, Davion Running For 32.06 5
33 616 Rudolph, Traveon Jr Apopka Bl 32.14 3
34 1376 Jackson, Marlon The Matrix 32.30 4
35 713 Arnold, Dana Miami Garden 32.30 2
36 137 Davila Diaz, Elian Bayamon Club 32.43 6
37 110 Walkes Jr, Alfred Academy Maxi 32.48 6
38 81 Wilson, Kendrick 727 Youth Tr 32.60 4
39 591 Lubin, J'Siah Indian River 32.92 2
40 1380 Saurcky, Jeremiah The Matrix 33.15 4
41 203 Parker, Jamarcus Blazin Raven 33.70 3
42 1264 Garrett, Amare St Pete Nitr 35.28 4
43 107 Turner, Jerone Academy Maxi 35.64 3
44 668 Warner, Julius Make It Coun 41.27 4
Event 30 Boys 200 Meter Dash 11 year old
=======================================================================
Record: 26.23 2009 Amir Rasul, Miami Dade
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 1063 Hamilton, Jaren Ppg(Peakperf 25.88 10
2 891 Smith, Jeyquan Nexgen track 26.55 8
3 1121 Williams, Jaheim Ppo Elite 26.68 6
4 763 Scott, Isaiah Miami Garden 27.14 5
5 735 Grullon, Dominick Miami Garden 27.50 4
6 1116 Rigby, Tré Ppo Elite 27.54 3
7 1143 Cobbett, Kamari Running For 28.17 2
8 730 Gammons, Mekhi Miami Garden 28.19 1
Event 32 Boys 200 Meter Dash 12 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 24.80 2012 Willie McKnight, Speed City Athletics
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 1049 Ware, Zachariah Polk County 26.09q 3
2 880 Williams, Aviance Need4Speed 26.12q 4
3 465 Jones, Victor Goalline Ath 26.13q 2
4 1603 Williams, Kevar WV Pal Light 26.41q 3
5 868 Miller, Solomon Need4Speed 26.74q 3
6 760 Reid, Desmond Miami Garden 27.04q 1
7 1438 Young, Eric Un 27.06q 2
8 1328 Hightower, Christo Tallahassee 27.68q 4
9 881 Wright, Eddie Need4Speed 27.74 2
10 1539 Stokes, Kye Unattached 27.82 1
11 78 Williams, Dauntevi 352 Track Cl 28.21 2
12 911 Nixon, Isaiah NuSpeed Trac 28.28 1
13 1483 Jackson, Ja'keem Unattached 28.42 2
14 1190 Doan, Joshua Running Tige 28.50 1
15 1120 Sutton, Nasir Ppo Elite 28.76 4
16 205 Randall, Deondre Blazin Raven 29.01 1
17 851 Franklin, Devin Need4Speed 29.60 3
18 1032 Walker, Caleb Phase 1 trac 29.70 3
19 848 Ellison, Anthony Need4Speed 29.91 3
20 184 Burnette, Jaquan Blazin Raven 30.14 4
21 104 Sears, Keyon Academy Maxi 30.75 2
22 1139 McNair, joshua Running Fire 31.59 4
23 1605 Foresyth, Ke'No Polk Co Express 32.28 2
24 207 Randelman, Landis Blazin Raven 32.58 4
25 1378 Massey, Mmyron The Matrix 32.73 3
26 1609 Hart, Tyrese Polk Co Express 33.09 4
27 1606 Dallas, Desmond Polk Co Express 33.21 1
28 970 Exceus, Jeremiah Phase 1 trac 34.36 1
29 986 Greene, Isaiah Phase 1 trac 34.50 3
30 787 Frazier, Jamal Mpd Jets 35.15 4
Event 32 Boys 200 Meter Dash 12 year old
=======================================================================
Record: 24.80 2012 Willie McKnight, Speed City Athletics
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 880 Williams, Aviance Need4Speed 25.51 10
2 760 Reid, Desmond Miami Garden 25.83 8
3 1603 Williams, Kevar WV Pal Light 25.91 6
4 465 Jones, Victor Goalline Ath 25.99 5
5 868 Miller, Solomon Need4Speed 26.59 4
Event 34 Boys 200 Meter Dash 13 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 23.46 2012 Torri Covington, Polk County Elite
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 856 Horne, Donovan Need4Speed 24.72q 4
2 920 Battle, Zavion Olympia Trac 24.77q 2
3 441 Williams, Morris Florida Elit 25.07q 1 25.064
4 1485 Jackson, Markevus Unattached 25.07q 3 25.065
5 1333 Moore, Amarie Tallahassee 25.43q 4
6 978 Gant, Elijah Phase 1 trac 25.52q 5
7 624 Glover, Jaylon Jus' Ryde Tr 25.62q 3
8 1306 Matthew, Makari St. Croix TR 25.65q 1
9 954 Watts, Kevoun Olympia Trac 25.73 4
10 1341 Sancho, Rajauhn Tallahassee 25.81 4
11 213 Hope, Jayden Bta Track Cl 25.83 2
12 1202 Jeffers, Talik Running Tige 25.98 5
13 714 Brinson, Santwaun Miami Garden 26.04 3
14 1155 Joshway, Caleb Running For 26.56 3
15 813 Kelly, Jacob Mustang Trac 26.57 1
16 16 Jones, J'Kobe Trailblazers 26.97 2
17 1248 Seaborn, Malcolm St Johns Str 27.03 5
18 414 Jones, Dayoun Florida Elit 27.56 4
19 1218 Strawder, Dashon Running Tige 27.75 2
20 1154 Johnson, Quaze'Vyu Running For 28.24 5
21 539 Ramos, Ethan Impact Athle 28.27 4
22 627 Reed, Essmal Jus' Ryde Tr 28.34 3
23 176 Vizcarrondo Cardon Bayamon Club 28.92 1
24 533 Garner, Jalen Impact Athle 29.11 5
25 1578 Williams, Andrew Whitney Inst 29.30 1
26 99 Mann, Ty'sean Academy Maxi 29.64 2
27 1167 Smothers, Makhi Running For 30.30 1
28 391 Council, Dontaviou Florida Elit 31.37 3
29 650 Douglas, Daunte Make It Coun 32.79 3
Event 34 Boys 200 Meter Dash 13 year old
=======================================================================
Record: 23.46 2012 Torri Covington, Polk County Elite
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 920 Battle, Zavion Olympia Trac 24.56 10
2 856 Horne, Donovan Need4Speed 25.03 8
3 978 Gant, Elijah Phase 1 trac 25.22 6
4 1485 Jackson, Markevus Unattached 25.24 5
5 1306 Matthew, Makari St. Croix TR 25.84 4
Event 36 Boys 200 Meter Dash 14 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 22.43 2004 Embry Peeples, Florida Elite
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 571 Rudolph, Jaden Incredibles 23.19q 2
2 409 Jenkins, Lovie Florida Elit 23.39q 4
3 224 Berry, Justice Central Flor 23.47q 2
4 32 Wajd, Qadiir Trailblazers 23.75q 4
5 327 Merisier, Marvens Eagle Speed 23.93q 4
6 931 Gibbons, Dwight Olympia Trac 23.98q 1
7 1169 Stokes, Jaelen Running For 24.03q 2
8 1144 Coleman, Jymon Running For 24.13q 3
9 547 Cowans, Austin Incredibles 24.15 1
10 882 Wright, Eric Need4Speed 24.22 2
11 953 Washington, Emmanu Olympia Trac 24.51 3
12 940 McKellop Jr., Bria Olympia Trac 24.58 3
13 1011 Mcqueen, Jayden Phase 1 trac 24.64 4 24.639
14 943 Mottley III, Roger Olympia Trac 24.64 2 24.640
15 1271 Howard, Tre'vion St Pete Nitr 25.01 1
16 849 Franklin, Delbert Need4Speed 25.13 4
17 98 Johnson, Ty'rell Academy Maxi 25.15 1
18 1017 Richardson, Maleek Phase 1 trac 25.37 3
19 1153 Ingram, Brandon Running For 25.38 1
20 803 Francis, Derrick Mustang Trac 25.50 2
21 872 Richardson, Suprem Need4Speed 25.62 4
22 1041 Jackson, Keandre Polk County 26.00 3
23 805 Harding, Alec Mustang Trac 26.14 3
24 274 Howell, Jahari Coral Spring 26.19 3
25 17 Joseph, Isaiah Trailblazers 26.30 3
26 279 Pickett, Javon Coral Spring 27.78 4
27 251 Dinang, Karl Charlotte Am 28.45 4
28 464 Hudson, Omarri Goalline Ath 29.79 1
Event 36 Boys 200 Meter Dash 14 year old
=======================================================================
Record: 22.43 2004 Embry Peeples, Florida Elite
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 571 Rudolph, Jaden Incredibles 23.16 10
2 224 Berry, Justice Central Flor 23.32 8
3 327 Merisier, Marvens Eagle Speed 23.73 6
4 32 Wajd, Qadiir Trailblazers 23.92 5
5 1144 Coleman, Jymon Running For 24.39 4
6 931 Gibbons, Dwight Olympia Trac 24.56 3
Event 38 Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 21.13 2010 Jerimy Strainge, Finesse
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 925 Davis, Desmond Olympia Trac 22.14q 3
2 429 Robinson, Jadan Florida Elit 22.76q 4
3 1488 Johnson, De'markus Unattached 22.80q 5
4 799 Dawkins, Kashief Mustang Trac 23.00q 5
5 404 Hill, Dominick Florida Elit 23.12q 6
6 546 Bowman, Demarkcus Incredibles 23.13q 3
7 393 DeSaussure, Saypad Florida Elit 23.25q 2
8 135 Collazo Agosto, Ga Bayamon Club 23.34q 4
9 723 Culbreath, II, Mar Miami Garden 23.39 1
10 229 Guy, Marcus Central Flor 23.54 6
11 642 Shubert, Jaqunte' Lightning Bo 23.56 1
12 1207 Lende, Timothy Running Tige 23.60 1
13 101 Ogden, Joshua Academy Maxi 23.74 2
14 824 Rankin, Nathan Mustang Trac 23.99 2
15 175 Villalobos Domingu Bayamon Club 24.08 3
16 1421 Clarke-Rogers, Tou Transformers 24.26 5
17 328 Myers, Garrett Eagle Speed 24.27 7
18 1048 Ware, Jeremiah Polk County 24.29 1
19 1468 Gilmore, Marwan Unattached 24.30 7
20 1521 Roy, Trev Unattached 24.33 7
21 1177 Warren, Joshua Running For 24.35 6
22 1156 Joshway, Cameron Running For 24.36 5
23 827 Rice, Tahan Mustang Trac 24.43 7
24 93 Hayes, Jameire Academy Maxi 24.54 1
25 146 Luna Martinez, Car Bayamon Club 24.56 5
26 1170 Stokes, Shyheim Running For 24.58 6
27 843 Booker, Maurice Need4Speed 24.63 3
28 769 Soroh, Jaysen Miami Garden 24.83 4
29 593 simmons, tyrese Indian River 24.92 7
30 1272 Jefferson, Carlos St Pete Nitr 24.93 1
31 1566 Arenas, Andre We Got Talen 24.98 5
32 1044 Morris, Dewardrick Polk County 25.10 6
33 244 Archer, Shane Charlotte Am 25.26 6
34 1094 Young, Earley Ppg(Peakperf 25.33 7
35 1030 Walker, Brandon Phase 1 trac 25.42 1
36 784 Taylor, Rashad Miramar Opti 25.87 3
37 1051 Calhoun, Gary Ppg(Peakperf 25.97 4
38 1079 Phillip, Jah'ren Ppg(Peakperf 25.98 2
39 811 Johnson, Jordan Mustang Trac 26.07 2
40 732 Gelin, Jaden Miami Garden 26.85 3
41 1613 Taylor, Denio Polk Co Express 27.24 7
42 1607 Hart, Lilshad Polk Co Express 27.32 4
43 1033 Washington, Kamero Phase 1 trac 27.78 6
44 1273 Jefferson, Darryl St Pete Nitr 28.13 4
Event 38 Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
=======================================================================
Record: 21.13 2010 Jerimy Strainge, Finesse
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 925 Davis, Desmond Olympia Trac 21.89 10
2 546 Bowman, Demarkcus Incredibles 23.13 8
3 135 Collazo Agosto, Ga Bayamon Club 23.34 6
Event 40 Boys 200 Meter Dash 17-19 year old
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Record: 21.05 2004 Neksy Metelus, H Platinum Track
Name Year Team Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 126 Agosto Pintado, Ad Bayamon Club 22.06q 3
2 634 Grey, Alex Lightning Bo 22.35q 1
3 1031 Walker, Bryan Phase 1 trac 22.66q 1
4 168 Silva Torres, Jose Bayamon Club 22.72q 1
5 798 Conolly, Rashaun Mustang Trac 22.91q 5
6 151 Mojica Normandia, Bayamon Club 22.96q 2
7 1047 Ware, Ira Polk County 23.08q 4
8 1481 Izquierdo, Nick Unattached 23.23q 4
9 381 Gray, Dorian Evolution Tr 23.29 5
10 833 Tugman, Christophe Mustang Trac 23.42 3
11 797 Coley, Rajnae Mustang Trac 23.47 5
12 255 Lettsome, Alric Charlotte Am 23.49 4
13 1436 Snell, Cavaris Tri-County E 23.68 4
14 252 Felix, Omari Charlotte Am 23.69 5
15 631 Thomposn, Trevon Jus' Ryde Tr 23.76 2
16 245 Azille, Charvis Charlotte Am 23.79 2
17 1501 McCrea, Myles Unattached 23.83 1
18 26 Russell, Ryan Trailblazers 23.98 5
19 271 Hinds, Wavell Coral Spring 24.04 1
20 342 Douglas, Darien Eagles Athle 24.12 2
21 102 Sabur, Omar Academy Maxi 24.13 1
22 1206 Lende, Sebastian Running Tige 24.15 4
23 710 Rasher, Markell MC Track Clu 24.16 2
24 545 Williams, Cameron Impact Athle 24.54 2
25 1433 Kimbrough, Jaquari Tri-County E 25.06 5
26 1434 Metayer, Gloigens Tri-County E 25.17 3
27 600 Alexander, Kwami Ivanna Eudor 25.38 3
28 1043 Mckenzie, Talique Polk County 27.52 3
Event 40 Boys 200 Meter Dash 17-19 year old
=======================================================================
Record: 21.05 2004 Neksy Metelus, H Platinum Track
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
Finals
1 126 Agosto Pintado, Ad Bayamon Club 21.83 10
2 798 Conolly, Rashaun Mustang Trac 22.22 8
3 151 Mojica Normandia, Bayamon Club 22.44 6
4 168 Silva Torres, Jose Bayamon Club 22.61 5
Event 42 Boys 400 Meter Dash 7-8
==========================================================================
Record: 66.63 2006 Duwan Hylton, FLYTAF
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 502 Vega, Jamarcus Goulds Wildc 70.33 1 10
2 258 Jones, Da'Corrion City of Paho 70.98 3 8
3 768 Sinclair-Bergin, J Miami Garden 72.98 1 6
4 1096 Brown, Ky'Marlei Ppo Elite 73.50 1 5
5 305 Sainmervil, Kai Delray Beach 73.84 3 4
6 348 Walton, Deion Eagles Athle 74.41 2 3
7 1118 Smith, Zamar Ppo Elite 75.28 1 2
8 728 Evans, Jordan Miami Garden 75.58 1 1
9 419 McKenzie Jr., Vaug Florida Elit 75.70 1
10 416 Jones, Ky Florida Elit 76.37 2
11 470 Janac, Preston Goulds Panth 76.40 2
12 719 Cabre, Michael Miami Garden 76.49 1
13 1183 Bonga, Cristoph Running Tige 78.02 4
14 1385 Thornton III, Jame The Matrix 1:20.56 1
15 112 Coleman Jr, Dewain Alpha Omega 1:20.64 2
16 1395 Carriera, Jordan Trackstarz T 1:22.15 3
17 1076 Mitchell, Rodney Ppg(Peakperf 1:22.33 2
18 654 Jackson, Isaiah Make It Coun 1:23.22 4
19 1228 Williams, Westt Running Tige 1:23.30 4
20 1075 McClellon, Rodney Ppg(Peakperf 1:23.45 2
21 437 Upshurn, Eric Florida Elit 1:24.12 4
22 681 Elliott, Nathan Manatee Must 1:26.41 5
23 371 Gray, Eddie Evolution Sp 1:26.80 3
24 839 Robinson, Cameron My Brother's 1:29.34 4
25 1482 Jackson, Jaiden Unattached 1:31.18 3
26 521 Roberts, Nolan Hardee Sole 1:31.29 5
27 307 Thomas, Jasiah Delray Beach 1:33.38 4
28 75 Mobley, William 352 Track Cl 1:34.34 3
29 523 Trott, Cohen Hardee Sole 1:39.12 3
30 1105 Gillins, Michiah Ppo Elite 1:39.22 2
31 525 White, Joshua Hardee Sole 1:41.99 5
32 1237 Mangini, Cooper Space Coast 1:52.84 4
Event 44 Boys 400 Meter Dash 9 year old
==========================================================================
Record: 62.29 5/27/2012 Brashard Smith, SOUTH DADE E
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 937 Mallory, Dorian Olympia Trac 64.72 1 10
2 339 White, Jaden Eagle Speed 68.15 1 8
3 641 Sanford, Khameron Lightning Bo 69.30 3 6
4 111 Coleman Jr, David Alpha Omega 69.30 1 5
5 871 Murray, LaMichael Need4Speed 70.24 2 4
6 1095 Boucard, Ka'Nard Ppo Elite 70.99 2 3
7 595 Thomas, Davion Indian River 71.06 1 2
8 1324 Guerra, Edward Tallahassee 71.51 2 1
9 895 Young, Jhailan Nexgen track 71.64 2
10 776 Calixte, Isaiah Miramar Opti 71.79 3
11 1325 Henry, Benjamin Tallahassee 73.68 1
12 302 Joseph, Samuel Delray Beach 74.33 5
13 1465 Gayle, Taylon Unattached 74.61 1
14 983 Grant, Tyler Phase 1 trac 75.34 2
15 311 Walker, Jomari Delray Beach 75.74 3
16 782 Smith, Darius Miramar Opti 79.69 4
17 1263 Flounory, Walter St Pete Nitr 79.76 1
18 73 Lemieux, Jaeden 352 Track Cl 1:21.19 5
19 1346 Ware III, Eugene Tallahassee 1:21.47 4
20 1186 Carr, Jaden Running Tige 1:21.78 3
21 919 Agent, DeJon Olympia Trac 1:23.38 4
22 509 Bryant, Chase Hardee Sole 1:25.91 5
23 187 Gainey, Tyrek Blazin Raven 1:26.49 3
24 325 Jenkins, Vincent Eagle Speed 1:27.55 4
25 716 Brown, Joel Miami Garden 1:29.27 4
26 961 Buron, Daniel Phase 1 trac 1:30.39 4
27 883 Arrington, Ethan Nexgen track 1:39.17 3
Event 46 Boys 400 Meter Dash 10 year old
==========================================================================
Record: 60.36 2008 Duwan Hylton, Miami Gardens
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 452 Gates, Nathaniel Florida Expr 62.19 1 10
2 1415 Taylor, Tre'Shawn Trackstarz T 63.99 1 8
3 1119 Stevenson-Smith, I Ppo Elite 66.18 1 6
4 474 Barney, Jacory Goulds Wildc 66.95 1 5
5 852 Gillis, Jermichael Need4Speed 67.96 2 4
6 886 Clemons, Chrishawn Nexgen track 68.66 2 3
7 1245 Miller, Christian St Johns Str 69.47 1 2
8 122 Smith, Nikao Alpha Omega 69.55 2 1
9 801 Forrester, Kassidy Mustang Trac 71.02 1
10 1620 Robbins, Christian Need4Speed 72.42 3
11 1098 Corantin, Jouvens Ppo Elite 72.47 2
12 355 Paez, Zahir East Orlando 72.84 3
13 1221 Tate, Caden Running Tige 72.95 2
14 935 Little,Iv, James Olympia Trac 73.06 2
15 1152 Honors, Bryson Running For 73.65 1
16 1129 kitko, ian Pure Athleti 75.09 3
17 1277 Mills, Markell St Pete Nitr 75.53 1
18 395 Edwards, Justin Florida Elit 1:20.30 4
19 210 Belfort, Isaac Boynton Beac 1:20.85 3
20 1042 Mckenzie, Amahd Polk County 1:24.89 3
21 517 Nadaskay, Caleb Hardee Sole 1:24.93 3
22 341 Dallas, Jason Eagles Athle 1:30.98 2
23 181 Smith, Elijah Bita 1:32.06 4
Event 48 Boys 400 Meter Dash 11 year old
==========================================================================
Record: 58.40 2009 Ryan Champlin, Miami Gardens
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 1063 Hamilton, Jaren Ppg(Peakperf 57.06 1 10
2 763 Scott, Isaiah Miami Garden 58.28 2 8
3 735 Grullon, Dominick Miami Garden 59.18 1 6
4 1540 Swart, Cade Unattached 60.85 1 5
5 730 Gammons, Mekhi Miami Garden 61.02 1 4
6 1109 Hoo, Mehki Ppo Elite 61.53 1 3
7 1116 Rigby, Tré Ppo Elite 62.19 1 2
8 733 Gelin, Jaleel Miami Garden 62.29 1 1
9 124 Williams, Rickey Alpha Omega 62.36 2
10 718 Budham, Kahneil Miami Garden 62.67 1
11 767 Sinclair-Bergin, J Miami Garden 63.25 2
12 1282 Morrow, James St Pete Nitr 63.89 2
13 1512 Rhoden, Kaden Unattached 64.18 2
14 713 Arnold, Dana Miami Garden 64.49 2
15 933 Jocelyn, Andre Olympia Trac 64.74 2
16 1103 Fletcher, Miles Ppo Elite 65.38 2
17 363 Blount, Anthony Evolution Sp 67.34 3
18 1408 McClendon, Joshua Trackstarz T 67.55 4
19 1143 Cobbett, Kamari Running For 67.67 3
20 449 Dume Jr., John Florida Expr 67.82 3
21 560 Jernigan, Zamarion Incredibles 68.37 5
22 1461 Francois, Desmen Unattached 69.14 5
23 379 Washington, Syhion Evolution Sp 70.06 4
24 765 Sims, Keshaun Miami Garden 70.28 3
25 203 Parker, Jamarcus Blazin Raven 71.30 3
26 314 West, Nicolas Delray Beach 71.82 5
27 1380 Saurcky, Jeremiah The Matrix 71.87 4
28 1179 White, Davion Running For 71.97 5
29 837 Lee, Christopher My Brother's 72.94 4
30 698 Smalls, Demaury Manatee Must 73.05 5
31 92 Harrell, Javon Academy Maxi 79.11 4
32 107 Turner, Jerone Academy Maxi 1:28.69 4
Event 50 Boys 400 Meter Dash 12 year old
==========================================================================
Record: 55.50 2008 Marcus Bullard, Daytona Beach
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 880 Williams, Aviance Need4Speed 56.54 1 10
2 1603 Williams, Kevar WV Pal Light 57.49 1 8
3 1049 Ware, Zachariah Polk County 57.54 1 6
4 720 Chambers, III, Ray Miami Garden 57.89 1 5
5 465 Jones, Victor Goalline Ath 60.22 1 4
6 1190 Doan, Joshua Running Tige 62.39 3 3
7 911 Nixon, Isaiah NuSpeed Trac 62.63 2 2
8 357 Turner, James East Orlando 62.65 3 1
9 1539 Stokes, Kye Unattached 62.68 2
10 952 Thomas, Nicholas Olympia Trac 63.91 1
11 1113 Monde, Jeremiah Ppo Elite 64.66 2
12 233 Johnson, Kyle Central Flor 64.86 2
13 463 Hudson, Karron Goalline Ath 64.93 1
14 881 Wright, Eddie Need4Speed 64.95 3
15 375 Niemann, Quinn Evolution Sp 65.87 2
16 1479 Hines, TreVon Unattached 66.02 2
17 301 Joseph, Dario Delray Beach 66.03 3
18 588 davey, derrick Indian River 66.21 2
19 189 Griffin, Jaden Blazin Raven 69.02 2
20 848 Ellison, Anthony Need4Speed 73.00 3
21 507 Albritton, Elijah Hardee Sole 76.53 3
22 161 Ponce Villafaña, Bayamon Club 1:21.35 3
Event 52 Boys 400 Meter Dash 13 year old
==========================================================================
Record: 53.81 5/27/2012 Torri Covington, Polk County
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 401 Govia, Jaydyn Florida Elit 54.75 1 10
2 1333 Moore, Amarie Tallahassee 54.81 1 8
3 920 Battle, Zavion Olympia Trac 55.71 1 6
4 856 Horne, Donovan Need4Speed 55.93 1 5
5 1202 Jeffers, Talik Running Tige 56.00 1 4
6 967 Drayton, Paul Phase 1 trac 56.23 3 3
7 1306 Matthew, Makari St. Croix TR 57.37 2 2
8 415 Jones, Jesaiah Florida Elit 57.68 1 1
9 978 Gant, Elijah Phase 1 trac 57.72 1
10 714 Brinson, Santwaun Miami Garden 58.23 3
11 635 Inmon, Vondale Lightning Bo 58.63 3
12 1341 Sancho, Rajauhn Tallahassee 59.31 2
13 16 Jones, J'Kobe Trailblazers 59.65 2
14 813 Kelly, Jacob Mustang Trac 59.94 2
15 633 Adams, Latarus Lightning Bo 60.14 3
16 866 Miller, Samuel Need4Speed 61.28 3
17 1407 McClendon, Jalen Trackstarz T 61.54 2
18 414 Jones, Dayoun Florida Elit 61.78 2
19 68 Valerio, Juan Pabl 345 Athletic 62.79 3
20 441 Williams, Morris Florida Elit 64.40 1
21 1322 Gallon, Tyreek Tallahassee 65.00 3
22 63 Evin, Johnson 345 Athletic 70.80 3
Event 54 Boys 400 Meter Dash 14 year old
==========================================================================
Record: 50.38 2006 Corvin Lamb, FLYTAF
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 327 Merisier, Marvens Eagle Speed 52.32 1 10
2 644 Williams, Mitherio Lightning Bo 54.43 1 8
3 943 Mottley III, Roger Olympia Trac 54.67 2 6
4 951 Thomas, Gregory Olympia Trac 55.00 1 5
5 399 Gatling, Rudy Florida Elit 55.62 1 4
6 849 Franklin, Delbert Need4Speed 56.03 2 3
7 1205 Lende, Nicolas Running Tige 56.86 2 2
8 953 Washington, Emmanu Olympia Trac 56.90 2 1
9 598 Woulard, Keith Indian River 57.98 3
10 712 Anderson, Jr, Dami Miami Garden 58.70 1
11 1041 Jackson, Keandre Polk County 59.35 2
12 266 Edwards, Daniel Coral Spring 61.52 3
13 1271 Howard, Tre'vion St Pete Nitr 62.90 1
14 251 Dinang, Karl Charlotte Am 64.33 3
15 1215 Rodriguez, Nichola Running Tige 66.26 3
Event 56 Boys 400 Meter Dash 15-16 year old
==========================================================================
Record: 47.92 2005 Chris Ward, Florida Elite
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 722 Cooper, Tyrese Miami Garden 48.69 1 10
2 1488 Johnson, De'markus Unattached 49.78 1 8
3 821 Murray, Daujaughn Mustang Trac 50.41 1 6
4 723 Culbreath, II, Mar Miami Garden 51.08 5 5
5 404 Hill, Dominick Florida Elit 51.29 1 4
6 642 Shubert, Jaqunte' Lightning Bo 52.12 5 3
7 1207 Lende, Timothy Running Tige 52.12 2 2
8 744 Knight, Nickalus Miami Garden 52.44 5 1
9 1409 Murphy, Dennarius Trackstarz T 52.64 1
10 229 Guy, Marcus Central Flor 53.35 1
11 1177 Warren, Joshua Running For 53.68 3
12 362 Berry, Brandon Evolution Sp 53.68 2
13 1048 Ware, Jeremiah Polk County 53.69 2
14 843 Booker, Maurice Need4Speed 54.12 2
15 1453 Burroughs, Davian Unattached 54.28 5
16 101 Ogden, Joshua Academy Maxi 54.43 3
17 1044 Morris, Dewardrick Polk County 54.48 2
18 593 simmons, tyrese Indian River 55.01 4
19 769 Soroh, Jaysen Miami Garden 55.06 5
20 248 Blaize, Jen'Coy Charlotte Am 55.25 4
21 1419 Adside, Timothy Transformers 55.44 3
22 1521 Roy, Trev Unattached 55.69 2
23 784 Taylor, Rashad Miramar Opti 56.41 3
24 250 Carty, Mikeal Charlotte Am 56.83 5
25 246 Berry, Benjamin Charlotte Am 56.98 4
26 772 Banks, Taylor Miramar Opti 57.00 2
27 328 Myers, Garrett Eagle Speed 57.26 5
28 732 Gelin, Jaden Miami Garden 57.33 4
29 1268 Hancock, Michael St Pete Nitr 59.54 2
30 1156 Joshway, Cameron Running For 59.56 3
31 93 Hayes, Jameire Academy Maxi 59.65 3
32 25 Rivers III, Nehemi Trailblazers 59.99 4
33 1273 Jefferson, Darryl St Pete Nitr 73.12 3
-- 799 Dawkins, Kashief Mustang Trac DNF 5
Event 58 Boys 400 Meter Dash 17-19 year old
==========================================================================
Record: 47.55 2007 Demetrius Pinder, Kenyan Knights
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 1309 Smith, Malique St. Croix TR 49.03 4 10
2 802 Fowler, Tavarist Mustang Trac 49.89 2 8
3 739 Hylton, Dawun Miami Garden 50.25 1 6
4 798 Conolly, Rashaun Mustang Trac 50.40 1 5
5 810 Jackson, Jeavhon Mustang Trac 50.52 1 4
6 815 Lyn, Deondre Mustang Trac 51.71 2 3
7 530 Clark, Colby Impact Athle 51.93 3 2
8 168 Silva Torres, Jose Bayamon Club 52.21 2 1
9 102 Sabur, Omar Academy Maxi 52.53 3
10 1501 McCrea, Myles Unattached 52.80 1
11 1206 Lende, Sebastian Running Tige 52.94 3
12 26 Russell, Ryan Trailblazers 53.51 2
13 745 Lawshea, Jr., Dari Miami Garden 53.58 4
14 461 Jurgensmeyer, Eric Force One Tr 53.92 2
15 1012 Paduani, Christoph Phase 1 trac 55.16 3
16 1455 Chambers, Aleous Unattached 55.64 2
17 1367 Ziske, Joshua Team Lightni 55.69 3
18 1525 Shannon, Kerri Unattached 55.82 4
19 261 Brunton, Tyler Coral Spring 56.32 4
20 342 Douglas, Darien Eagles Athle 56.43 3
21 600 Alexander, Kwami Ivanna Eudor 57.43 4
22 601 Gifft, Tyrone Ivanna Eudor 57.55 4
23 1047 Ware, Ira Polk County 58.94 3
24 526 Casurra, Khari Impact Athle 59.76 3
25 1043 Mckenzie, Talique Polk County 63.77 4
Event 60 Boys 80 Meter Hurdles 30" 11 year old
==========================================================================
Record: 18.19 2009 McKinley Brown, Miami Gardens
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 1540 Swart, Cade Unattached 13.72 1 10
2 1055 Dowdy, Jakell Ppg(Peakperf 15.69 1 8
3 718 Budham, Kahneil Miami Garden 15.95 1 6
4 340 White, Jordan Eagle Speed 16.05 1 5
5 767 Sinclair-Bergin, J Miami Garden 16.61 2 4
6 314 West, Nicolas Delray Beach 16.81 1 3
7 1081 Randall, Ga'mon Ppg(Peakperf 16.99 2 2
8 551 Duncan, Aaron Incredibles 17.88 2 1
9 1059 English Jr., Deon Ppg(Peakperf 18.04 1
10 310 Variance, Corey Delray Beach 19.31 1
Event 62 Boys 80 Meter Hurdles 30" 12 year old
==========================================================================
Record: 16.54 5/24/2014 Deylynd Grant, Peak Perform
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 232 Horton, Roderick Central Flor 13.62 1 10
2 1529 Simoes, Lucca Unattached 13.71 1 8
3 778 Campbell, Claude Miramar Opti 13.94 2 6
4 1052 Curtis, Greg Ppg(Peakperf 14.38 1 5
5 313 Webb Jr, Bruce Delray Beach 14.47 1 4
6 291 Anderson, Todd Delray Beach 15.45 1 3
7 549 Davis, Desean Incredibles 17.43 1 2
8 614 Parker, Blake Jr Apopka Bl 19.20 2 1
9 617 Rudolph Jr., Jerem Jr Apopka Bl 21.14 1
Event 64 Boys 100 Meter Hurdles 33" 13 year old
==========================================================================
Record: 14.60 5/24/2014 Kamryn Giles, Unattached
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 417 Jones, Omarian Florida Elit 15.20 1 10
2 944 Mustari, Leonard Olympia Trac 15.69 1 8
3 1250 Ways, Cyrus St Johns Str 16.70 1 6
4 1334 Morgan, Jahaz Tallahassee 16.71 1 5
5 1507 Parzych, Adam Unattached 17.58 2 4
6 60 Robinson, Harrison 1st Coast Tr 17.80 1 3
7 928 Dennis, Bobby Olympia Trac 18.45 1 2
8 1546 White, Ronald Unattached 19.06 1 1
9 1248 Seaborn, Malcolm St Johns Str 19.16 2
10 293 Bullard, Jeramiah Delray Beach 19.74 2
11 969 Evans Iv, James Phase 1 trac 20.33 2
12 1214 Rodriguez, Jacob Running Tige 21.19 2
Event 66 Boys 100 Meter Hurdles 33" 14 year old
=======================================================================
Record: 14.26 2008 Sean Maxwell, Miami Dade
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 581 Williams, Tyson Incredibles 14.26 10
2 926 Davis, Jeremiah Olympia Trac 14.51 8
3 712 Anderson, Jr, Dami Miami Garden 16.39 6
Event 68 Boys 110 Meter Hurdles 39" 15-16 year old
=======================================================================
Record: 14.62 2000 Antonio Cromartie, CCCC
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 945 Mustari, Micheal Olympia Trac 16.50 10
2 174 Vergara Rivera, Pa Bayamon Club 16.87 8
3 297 Durham, Tovaris Delray Beach 20.22 6
4 1307 Modeste, Valence St. Croix TR 22.85 5
Event 70 Boys 110 Meter Hurdles 39" 17-19 year old
=======================================================================
Record: 14.11 2004 Andre Reid, H Platinum Track
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 158 Peña Narvaez, Jan Bayamon Club 15.24 10
2 271 Hinds, Wavell Coral Spring 15.52 8
3 430 Sawyer, Michael Florida Elit 15.67 6
4 1486 Jackson, Tray Unattached 16.19 5
Event 72 Boys 200 Meter Hurdles 30" 13 year old
==========================================================================
Record: 29.54 5/24/2014 Alexander Shields, Future Stars
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 417 Jones, Omarian Florida Elit 27.57 1 10
2 1334 Morgan, Jahaz Tallahassee 29.00 2 8
3 944 Mustari, Leonard Olympia Trac 29.40 1 6
4 633 Adams, Latarus Lightning Bo 29.54 2 5
5 1250 Ways, Cyrus St Johns Str 29.72 1 4
6 60 Robinson, Harrison 1st Coast Tr 29.83 1 3
7 1248 Seaborn, Malcolm St Johns Str 29.94 1 2
8 148 Matos Oyola, Denze Bayamon Club 30.22 1 1
9 928 Dennis, Bobby Olympia Trac 30.91 1
10 293 Bullard, Jeramiah Delray Beach 36.43 2
Event 74 Boys 200 Meter Hurdles 30" 14 year old
=======================================================================
Record: 26.19 2004 William Wynne, Titans Track
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 581 Williams, Tyson Incredibles 25.93 10
2 32 Wajd, Qadiir Trailblazers 26.00 8
3 926 Davis, Jeremiah Olympia Trac 27.02 6
4 712 Anderson, Jr, Dami Miami Garden 28.72 5
5 1092 Williams, Lewis Ppg(Peakperf 34.23 4
Event 76 Boys 400 Meter Hurdles 36" 15-16 year old
=======================================================================
Record: 56.50 2004 Timothy Grier, Gazelle Track Club
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1559 Forbes, William Warriors 61.78 10
2 1307 Modeste, Valence St. Croix TR 62.55 8
3 174 Vergara Rivera, Pa Bayamon Club 63.14 6
4 945 Mustari, Micheal Olympia Trac 63.54 5
5 1453 Burroughs, Davian Unattached 66.87 4
6 211 Harris, Courtney Boynton Beac 69.11 3
7 1051 Calhoun, Gary Ppg(Peakperf 71.79 2
Event 78 Boys 400 Meter Hurdles 36" 17-19 year old
=======================================================================
Record: 54.71 2008 Neamen Wise, Central Fl. Fliders
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 158 Peña Narvaez, Jan Bayamon Club 55.98 10
2 810 Jackson, Jeavhon Mustang Trac 57.29 8
3 1486 Jackson, Tray Unattached 59.03 6
4 253 Joseph, Ahmed Charlotte Am 59.51 5
5 271 Hinds, Wavell Coral Spring 68.92 4
Event 80 Boys 800 Meter Run 7-8
=======================================================================
Record: 2:40.84 2006 Duwan Hylton, FLYTAF
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 768 Sinclair-Bergin, J Miami Garden 2:47.88 10
2 1096 Brown, Ky'Marlei Ppo Elite 2:49.41 8
3 719 Cabre, Michael Miami Garden 2:49.42 6
4 728 Evans, Jordan Miami Garden 2:52.08 5
5 793 St. Jean, David Mpd Jets 2:53.88 4
6 470 Janac, Preston Goulds Panth 3:00.12 3
7 1395 Carriera, Jordan Trackstarz T 3:10.82 2
8 1228 Williams, Westt Running Tige 3:12.61 1
9 521 Roberts, Nolan Hardee Sole 3:12.78
10 681 Elliott, Nathan Manatee Must 3:42.16
11 525 White, Joshua Hardee Sole 3:45.60
12 1105 Gillins, Michiah Ppo Elite 4:05.45
Event 82 Boys 800 Meter Run 9 year old
==========================================================================
Record: 2:33.78 2007 Malik Hancock, Florida Elite
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 118 Kirkpatrick, Brayl Alpha Omega 2:42.45 1 10
2 781 Holassie, Jeremiah Miramar Opti 2:43.86 1 8
3 471 Russell, Mosi Goulds Panth 2:44.09 1 6
4 1095 Boucard, Ka'Nard Ppo Elite 2:44.12 1 5
5 776 Calixte, Isaiah Miramar Opti 2:50.40 1 4
6 185 Crescenzo, Dallas Blazin Raven 2:50.71 1 3
7 1324 Guerra, Edward Tallahassee 2:51.18 1 2
8 895 Young, Jhailan Nexgen track 2:52.57 1 1
9 1513 Rhoden, Kamron Unattached 2:56.93 1
10 989 Harris, Jacob Phase 1 trac 3:00.25 1
11 433 Scott, Jarvez Florida Elit 3:03.63 2
12 534 Hampton, Jackson Impact Athle 3:04.95 1
13 218 Jones, Damarion Central Flor 3:05.07 2
14 11 Hibbert, Nathan Trailblazers 3:05.46 1
15 73 Lemieux, Jaeden 352 Track Cl 3:05.63 2
16 187 Gainey, Tyrek Blazin Raven 3:14.31 1
17 350 Walton III, Pierre Eagles Athle 3:27.01 1
18 997 Holstein, Jaxon Phase 1 trac 3:39.28 1
Event 84 Boys 800 Meter Run 10 year old
=======================================================================
Record: 2:22.88 2008 Dawun Hylton, Miami Garden
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1102 Fitz-Henley, Steve Ppo Elite 2:34.06 10
2 1099 Davis, Ethan Ppo Elite 2:37.69 8
3 886 Clemons, Chrishawn Nexgen track 2:39.11 6
4 1277 Mills, Markell St Pete Nitr 2:39.54 5
5 597 Woulard, Justin Indian River 2:42.22 4
6 1549 Wilson, Zachary Unattached 2:46.86 3
7 411 Johnson III, Roy Florida Elit 2:55.71 2
8 1191 Fournier, Dylan Running Tige 3:09.08 1
9 902 Berry, Nicholas NuSpeed Trac 3:12.62
10 341 Dallas, Jason Eagles Athle 3:15.97
11 524 White, Cameron Hardee Sole 3:16.02
12 482 Clements, Kaiden Goulds Wildc 3:16.39
13 1510 Pollock, Alonzo Unattached 3:39.81
Event 86 Boys 800 Meter Run 11 year old
==========================================================================
Record: 2:22.10 2009 Dawun Hylton, Miami Gardens
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 763 Scott, Isaiah Miami Garden 2:22.56 1 10
2 1109 Hoo, Mehki Ppo Elite 2:22.80 1 8
3 730 Gammons, Mekhi Miami Garden 2:22.96 1 6
4 733 Gelin, Jaleel Miami Garden 2:24.63 1 5
5 1103 Fletcher, Miles Ppo Elite 2:33.26 1 4
6 1282 Morrow, James St Pete Nitr 2:34.37 1 3
7 354 Garcia, Zion East Orlando 2:34.50 2 2
8 124 Williams, Rickey Alpha Omega 2:34.84 1 1
9 718 Budham, Kahneil Miami Garden 2:35.37 1
10 713 Arnold, Dana Miami Garden 2:38.81 1
11 785 Alvin, Adrian Mpd Jets 2:39.45 2
12 500 Sullivan, Harlem Goulds Wildc 2:43.76 2
13 765 Sims, Keshaun Miami Garden 2:51.95 2
14 363 Blount, Anthony Evolution Sp 2:54.75 1
15 449 Dume Jr., John Florida Expr 2:57.72 1
16 791 Romer, Dezmond Mpd Jets 3:09.10 1
17 107 Turner, Jerone Academy Maxi 3:21.62 1
18 92 Harrell, Javon Academy Maxi 3:27.07 1
19 508 Bolin, Jayden Hardee Sole 3:27.11 2
Event 88 Boys 800 Meter Run 12 year old
=======================================================================
Record: 2:08.97 1999 Johnnie Poole, Lightning Bolt
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 357 Turner, James East Orlando 2:25.50 10
2 375 Niemann, Quinn Evolution Sp 2:30.21 8
3 1113 Monde, Jeremiah Ppo Elite 2:33.39 6
4 291 Anderson, Todd Delray Beach 2:36.47 5
5 588 davey, derrick Indian River 2:36.54 4
6 1479 Hines, TreVon Unattached 2:39.15 3
7 18 Karver, Kirin Trailblazers 2:39.23 2
8 61 Crooks, James 345 Athletic 2:47.14 1
9 617 Rudolph Jr., Jerem Jr Apopka Bl 2:52.11
10 161 Ponce Villafaña, Bayamon Club 3:06.19
11 1251 Yates, Miles St Johns Str 3:11.87
Event 90 Boys 800 Meter Run 13 year old
=======================================================================
Record: 2:10.32 2012 Shykeem Jaques-Louis, Olympia Track Club
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 415 Jones, Jesaiah Florida Elit 2:15.99 10
2 1046 Tellis, Laduarus Polk County 2:16.65 8
3 68 Valerio, Juan Pabl 345 Athletic 2:22.97 6
4 414 Jones, Dayoun Florida Elit 2:26.40 5
5 635 Inmon, Vondale Lightning Bo 2:29.87 4
6 620 Bendross, Gavin Jus' Ryde Tr 2:31.51 3
7 67 Superville, Levi 345 Athletic 2:39.53 2
8 1322 Gallon, Tyreek Tallahassee 2:40.98 1
9 1214 Rodriguez, Jacob Running Tige 2:43.34
10 1534 Spencer, Nicholas Unattached 2:44.75
11 63 Evin, Johnson 345 Athletic 2:45.50
12 1407 McClendon, Jalen Trackstarz T 2:46.00
13 511 Conerly, Brinson Hardee Sole 2:46.45
Event 92 Boys 800 Meter Run 14 year old
=======================================================================
Record: 2:05.18 2005 Conner Revord, Running Pride
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 399 Gatling, Rudy Florida Elit 2:08.23 10
2 173 Vazquez Miranda, S Bayamon Club 2:08.28 8
3 943 Mottley III, Roger Olympia Trac 2:10.81 6
4 142 Guzman Moya, Bryan Bayamon Club 2:11.83 5
5 644 Williams, Mitherio Lightning Bo 2:14.61 4
6 835 Yen, Taj Mustang Trac 2:14.85 3
7 1006 Lyons Iii, Shelton Phase 1 trac 2:18.00 2
8 1205 Lende, Nicolas Running Tige 2:23.49 1
9 1041 Jackson, Keandre Polk County 2:28.46
10 1149 Green, Dawson Running For 2:31.75
11 17 Joseph, Isaiah Trailblazers 2:36.04
Event 94 Boys 800 Meter Run 15-16 year old
=======================================================================
Record: 1:57.42 2007 Conner Revord, Unattached
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1409 Murphy, Dennarius Trackstarz T 2:07.34 10
2 165 Rodriguez Castella Bayamon Club 2:07.49 8
3 821 Murray, Daujaughn Mustang Trac 2:08.45 6
4 1276 McCue, Deven St Pete Nitr 2:08.73 5
5 281 Sancez-Ribeiro, Jo Coral Spring 2:09.79 4
6 790 Romer, Daniel Mpd Jets 2:11.12 3
7 248 Blaize, Jen'Coy Charlotte Am 2:11.58 2
8 955 White, Terrell Olympia Trac 2:13.47 1
9 642 Shubert, Jaqunte' Lightning Bo 2:16.46
10 1332 Jones, Aaron Tallahassee 2:18.34
11 1268 Hancock, Michael St Pete Nitr 2:19.77
12 250 Carty, Mikeal Charlotte Am 2:21.28
13 1453 Burroughs, Davian Unattached 2:25.31
14 1521 Roy, Trev Unattached 2:32.82
Event 96 Boys 800 Meter Run 17-19 year old
=======================================================================
Record: 1:55.92 2006 Sadat Kahin, Tampa Trailblazers
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1309 Smith, Malique St. Croix TR 1:54.78 10
2 530 Clark, Colby Impact Athle 2:02.05 8
3 1498 Mayo, Brandon Unattached 2:05.93 6
4 601 Gifft, Tyrone Ivanna Eudor 2:09.38 5
5 1455 Chambers, Aleous Unattached 2:09.76 4
6 1012 Paduani, Christoph Phase 1 trac 2:17.84 3
7 526 Casurra, Khari Impact Athle 2:21.86 2
8 1292 Williams, Joshua St Pete Nitr 2:37.09 1
Event 100 Boys 1500 Meter Run 9 year old
=======================================================================
Record: 5:06.63 2004 Joshiah Jenkins, Distance Heat
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 895 Young, Jhailan Nexgen track 5:32.21 10
2 781 Holassie, Jeremiah Miramar Opti 5:32.75 8
3 471 Russell, Mosi Goulds Panth 5:36.49 6
4 185 Crescenzo, Dallas Blazin Raven 5:42.62 5
5 989 Harris, Jacob Phase 1 trac 5:47.97 4
6 218 Jones, Damarion Central Flor 6:06.03 3
7 509 Bryant, Chase Hardee Sole 6:15.27 2
8 997 Holstein, Jaxon Phase 1 trac 7:01.89 1
Event 102 Boys 1500 Meter Run 10 year old
=======================================================================
Record: 5:05.17 2001 Conner Revord, Running Pride Track
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1102 Fitz-Henley, Steve Ppo Elite 5:09.31 10
2 1173 Stripling, Mason Running For 5:58.45 8
3 1191 Fournier, Dylan Running Tige 6:00.55 6
4 210 Belfort, Isaac Boynton Beac 6:14.09 5
5 524 White, Cameron Hardee Sole 6:15.79 4
6 517 Nadaskay, Caleb Hardee Sole 6:16.92 3
7 482 Clements, Kaiden Goulds Wildc 6:26.63 2
Event 104 Boys 1500 Meter Run 11 year old
=======================================================================
Record: 4:57.40 2006 Joshua Jenkins, Distance Heat Track
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 733 Gelin, Jaleel Miami Garden 4:58.66 10
2 1512 Rhoden, Kaden Unattached 5:08.05 8
3 1569 Smith, Randy West Pembrok 5:12.32 6
4 354 Garcia, Zion East Orlando 5:23.80 5
5 785 Alvin, Adrian Mpd Jets 5:25.54 4
6 444 Buice, Sidney Florida Expr 5:27.33 3
7 443 Buice, Cohen Florida Expr 5:27.91 2
8 514 Durastanti, Zander Hardee Sole 5:29.78 1
9 791 Romer, Dezmond Mpd Jets 5:32.99
10 92 Harrell, Javon Academy Maxi 7:01.63
11 71 Danchise, Andrew 352 Track Cl 7:03.04
12 508 Bolin, Jayden Hardee Sole 7:04.05
Event 106 Boys 1500 Meter Run 12 year old
=======================================================================
Record: 4:45.29 2003 Conner Revord, Running Pride
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1249 Thurber, Chase St Johns Str 5:10.14 10
2 18 Karver, Kirin Trailblazers 5:11.06 8
3 78 Williams, Dauntevi 352 Track Cl 5:25.15 6
4 567 Morrison, Isaac Incredibles 5:26.63 5
5 61 Crooks, James 345 Athletic 5:33.47 4
6 507 Albritton, Elijah Hardee Sole 5:41.61 3
Event 108 Boys 1500 Meter Run 13 year old
=======================================================================
Record: 4:38.00 2012 Alexander Boucher, Central Florida Gliders
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1046 Tellis, Laduarus Polk County 4:47.40 10
2 68 Valerio, Juan Pabl 345 Athletic 5:06.13 8
3 147 Maldonado del Rio, Bayamon Club 5:10.05 6
4 67 Superville, Levi 345 Athletic 5:21.05 5
5 1496 Limon, Sage Unattached 5:34.64 4
6 1214 Rodriguez, Jacob Running Tige 5:39.05 3
7 1571 Hardtman, Seth Whitney Inst 5:39.15 2
8 511 Conerly, Brinson Hardee Sole 5:40.03 1
9 1534 Spencer, Nicholas Unattached 6:01.91
Event 110 Boys 1500 Meter Run 14 year old
=======================================================================
Record: 4:19.34 2005 Conner Revord, Running Pride
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 173 Vazquez Miranda, S Bayamon Club 4:30.74 10
2 399 Gatling, Rudy Florida Elit 4:32.58 8
3 142 Guzman Moya, Bryan Bayamon Club 4:33.99 6
4 447 Drake, Calvin Florida Expr 4:45.73 5
5 1006 Lyons Iii, Shelton Phase 1 trac 4:54.95 4
Event 112 Boys 1500 Meter Run 15-16 year old
=======================================================================
Record: 4:08.62 2007 Conner Revord, Unattached
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 153 Morales Fantauzzi, Bayamon Club 4:11.13 10
2 25 Rivers III, Nehemi Trailblazers 4:27.01 8
3 165 Rodriguez Castella Bayamon Club 4:31.04 6
4 145 Lopez Irizarry, Ga Bayamon Club 4:33.80 5
5 281 Sancez-Ribeiro, Jo Coral Spring 4:35.05 4
6 790 Romer, Daniel Mpd Jets 4:36.68 3
7 1332 Jones, Aaron Tallahassee 4:37.45 2
8 132 Berrios Valentin, Bayamon Club 4:38.74 1
9 1276 McCue, Deven St Pete Nitr 4:39.84
10 272 Hoilett, Khiro Coral Spring 4:39.98
11 955 White, Terrell Olympia Trac 4:43.13
12 513 Durastanti, Zackar Hardee Sole 5:08.42
Event 114 Boys 1500 Meter Run 17-19 year old
=======================================================================
Record: 4:09.44 2008 Nathaniel Duby, CCCC South
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 530 Clark, Colby Impact Athle 4:23.13 10
2 1498 Mayo, Brandon Unattached 4:24.11 8
3 545 Williams, Cameron Impact Athle 4:38.22 6
4 526 Casurra, Khari Impact Athle 4:54.89 5
5 1525 Shannon, Kerri Unattached 5:21.24 4
Event 116 Boys 3000 Meter Run 11 year old
=======================================================================
Record: 10:36.43 2004 Joshua Kenkins, Distance Heat TC
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1569 Smith, Randy West Pembrok 11:19.76 10
2 791 Romer, Dezmond Mpd Jets 11:24.07 8
3 785 Alvin, Adrian Mpd Jets 11:59.87 6
4 514 Durastanti, Zander Hardee Sole 12:04.83 5
5 444 Buice, Sidney Florida Expr 12:19.10 4
6 443 Buice, Cohen Florida Expr 12:39.68 3
Event 118 Boys 3000 Meter Run 12 year old
=======================================================================
Record: 10:12.88 1995 A. Wise, Central Florida Gliders
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 18 Karver, Kirin Trailblazers 11:06.03 10
2 1249 Thurber, Chase St Johns Str 11:28.85 8
3 61 Crooks, James 345 Athletic 12:14.21 6
4 1251 Yates, Miles St Johns Str 12:30.68 5
Event 120 Boys 3000 Meter Run 13 year old
=======================================================================
Record: 10:35.39 5/24/2014 Dylan Branch, Champions El
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1046 Tellis, Laduarus Polk County 10:33.67 10
2 147 Maldonado del Rio, Bayamon Club 10:59.00 8
3 67 Superville, Levi 345 Athletic 11:28.85 6
4 511 Conerly, Brinson Hardee Sole 12:19.12 5
Event 122 Boys 3000 Meter Run 14 year old
=======================================================================
Record: 9:38.09 2012 Daniel Dean, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 173 Vazquez Miranda, S Bayamon Club 10:22.63 10
2 447 Drake, Calvin Florida Expr 10:33.92 8
3 1149 Green, Dawson Running For 11:20.50 6
4 884 Arrington, Maleke Nexgen track 12:38.74 5
Event 124 Boys 3000 Meter Run 15-16 year old
=======================================================================
Record: 9:32.27 5/24/2014 Dominic Dyer, Unattached
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 153 Morales Fantauzzi, Bayamon Club 9:08.97 10
2 132 Berrios Valentin, Bayamon Club 9:41.00 8
3 145 Lopez Irizarry, Ga Bayamon Club 9:41.10 6
4 272 Hoilett, Khiro Coral Spring 10:03.03 5
5 747 Lewis, Syon Miami Garden 10:11.14 4
6 513 Durastanti, Zackar Hardee Sole 10:21.03 3
7 790 Romer, Daniel Mpd Jets 10:30.11 2
Event 128 Boys 1500 Meter Race Walk 9 year old
=======================================================================
Record: 9:19.40 2010 Juan Moscoso, Central Florida Gliders
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 976 Gallman, Christoph Phase 1 trac 11:34.73 10
2 737 Harper, Robert Miami Garden 12:46.60 8
-- 1286 Robinson, Branden St Pete Nitr DQ
Event 130 Boys 1500 Meter Race Walk 10 year old
=======================================================================
Record: 9:25.00 1995 Nicholas McNair, Miami NW Express
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 886 Clemons, Chrishawn Nexgen track 10:04.70 10
2 1284 Newsome, Keyvin St Pete Nitr 12:07.18 8
Event 132 Boys 1500 Meter Race Walk 11 year old
=======================================================================
Record: 7:54.34 2012 Juan Moscoso, Central Florida Gliders
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 890 Lasinski, Jaycek Nexgen track 11:23.58 10
2 736 Harper, Justin Miami Garden 12:47.51 8
-- 1010 Mcmullen, Mychal Phase 1 trac DQ
Event 134 Boys 1500 Meter Race Walk 12 year old
=======================================================================
Record: 8:12.97 1999 Dail Wright, Miami NW Express
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 273 Hoilett, Nile Coral Spring 9:38.41 10
2 161 Ponce Villafaña, Bayamon Club 10:53.45 8
3 1285 Newsome, Tyrann St Pete Nitr 11:28.64 6
Event 136 Boys 1500 Meter Race Walk 13 year old
=======================================================================
Record: 8:55.45 2009 Schlobach
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 147 Maldonado del Rio, Bayamon Club 7:29.89 10
2 148 Matos Oyola, Denze Bayamon Club 9:33.94 8
3 928 Dennis, Bobby Olympia Trac 10:35.74 6
4 969 Evans Iv, James Phase 1 trac 10:36.12 5
-- 893 Williams, Dexter Nexgen track DQ
Event 138 Boys 1500 Meter Race Walk 14 year old
=======================================================================
Record: 7:45.27 1999 Marcos Elington, Miami NW Express
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 884 Arrington, Maleke Nexgen track 10:06.03 10
Event 142 Boys 1500 Meter Race Walk 17-19 year old
=======================================================================
Record: 8:48.92 2006 Marquise Gray, Running Soles TC
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 1292 Williams, Joshua St Pete Nitr 12:55.56 10
Event 144 Boys 4x100 Meter Relay 7-8
=======================================================================
Record: 59.75 5/24/2014 The Matrix T. C., The Matrix T
A Stiff, D Morris, J Johnson, J Troupe
Team Finals Points
=======================================================================
1 Miami Gardens Xpress Track & F 'A' 61.70 10
1) 724 De Los Rios, Daian 2) 728 Evans, Jordan
3) 768 Sinclair-Bergin, Josiah 4) 719 Cabre, Michael
2 Ppg(Peakperformancetrackclub) 'A' 63.61 8
1) 1088 Williams, Antonio 2) 1087 Welch, Aric
3) 1075 McClellon, Rodney 4) 1085 Warren, Samuel
3 Florida Elite/Matrix 'A' 64.65 6
1) 428 Riley III, Charles 2) 397 Ezell, Jayden
3) 416 Jones, Ky 4) 419 McKenzie Jr., Vaughn
4 Ppo Elite 'A' 65.04 5
1) 1100 Denis, Isaiah 2) 1096 Brown, Ky'Marlei
3) 1105 Gillins, Michiah 4) 1118 Smith, Zamar
5 Mpd Jets 'A' 69.07 4
1) 793 St. Jean, David 2) 788 Harris, George
3) 786 Bros, Jaison 4) 789 Lugo, Luis
6 Make It Count Sports 'A' 69.09 3
1) 663 Nelson, Amari 2) 654 Jackson, Isaiah
3) 664 Thomas, Jaycion 4) 651 Facey, Latrel
7 Phase 1 track club 'A' 69.91 2
1) 965 Cineas, Elijah 2) 988 Hagley, Joe
3) 1018 Ritchie, Michel 4) 1008 Mcclary, Richard
Event 146 Boys 4x100 Meter Relay 10 year old
=======================================================================
Record: 52.97 2008 Miami Gardens Express
Team Finals Points
=======================================================================
1 Florida Elite/Matrix 'A' 54.83 10
1) 413 Jones, Cortarvious 2) 421 Morris, Dontae
3) 424 Presley, Jashad 4) 434 Scott, Vonnie
2 Goulds Wildcats Track Club 'A' 55.69 8
1) 501 Swint, Corey 2) 474 Barney, Jacory
3) 483 Edwards Jr., Keith 4) 484 Ellis, Prince
3 Indian River Elite 'A' 55.98 6
1) 590 Flores, Allen 2) 584 Carter, Brian
3) 597 Woulard, Justin 4) 586 Carter, Michael
4 Tallahassee Trailblazers 'A' 57.55 5
1) 1330 Jackson, Azaan 2) 1325 Henry, Benjamin
3) 1329 Hightower, Kameron 4) 1344 Ware, Lance
5 Mustang Track Club 'A' 59.79 4
1) 801 Forrester, Kassidy 2) 818 Michelin, Michali
3) 812 Johnson, Nathan 4) 804 Goddard, Ty
6 Phase 1 track club 'A' 62.70 3
1) 975 Frazier, Jayden 2) 1024 Stubbs, Jeremiah
3) 1014 Pope, Quentin 4) 983 Grant, Tyler
Event 148 Boys 4x100 Meter Relay 12 year old
=======================================================================
Record: 49.31 2005 Running Panthers
Team Finals Points
=======================================================================
1 Miami Gardens Xpress Track & F 'A' 50.45 10
1) 771 Williams, D'Mari 2) 760 Reid, Desmond
3) 748 Mack, King 4) 720 Chambers, III, Raynell
2 Mustang Track Club 'A' 53.61 8
1) 808 Howell, Devonte 2) 826 Reid, Jaiden
3) 800 Ellis, Jamar 4) 817 Mclean, Kory
3 Blazin Ravenz Track Club 'A' 55.14 6
1) 205 Randall, Deondre 2) 189 Griffin, Jaden
3) 184 Burnette, Jaquan 4) 207 Randelman, Landis
4 Incredibles 'A' 55.15 5
1) 551 Duncan, Aaron 2) 549 Davis, Desean
3) 566 McCullough, Jaden 4) 558 Hernandez, Rey
5 The Matrix 'A' 58.96 4
1) 1380 Saurcky, Jeremiah 2) 1376 Jackson, Marlon
3) 1382 Stroud, Russell 4) 1374 Gilyard, shelton
Event 150 Boys 4x100 Meter Relay 14 year old
=======================================================================
Record: 44.61 2004 Florida Elite
Team Finals Points
=======================================================================
1 Need4Speed 'A' 45.86 10
1) 842 Allen-Johnson, Dacarri 2) 882 Wright, Eric
3) 869 Moore, Nicholas 4) 872 Richardson, Supreme
2 Incredibles 'A' 46.96 8
1) 547 Cowans, Austin 2) 553 Gibson, Emmanuel
3) 571 Rudolph, Jaden 4) 581 Williams, Tyson
3 Florida Elite/Matrix 'A' 47.04 6
1) 401 Govia, Jaydyn 2) 409 Jenkins, Lovie
3) 441 Williams, Morris 4) 417 Jones, Omarian
4 Olympia Track Club 'A' 47.28 5
1) 931 Gibbons, Dwight 2) 951 Thomas, Gregory
3) 927 Dawson, Tavaris 4) 920 Battle, Zavion
5 Lightning Bolt Track Club 'A' 47.95 4
1) 638 Marion, Ke'von 2) 633 Adams, Latarus
3) 644 Williams, Mitherion 4) 635 Inmon, Vondale
6 Mustang Track Club 'A' 49.83 3
1) 805 Harding, Alec 2) 803 Francis, Derrick
3) 813 Kelly, Jacob 4) 835 Yen, Taj
7 Phase 1 track club 'A' 69.08 2
1) 978 Gant, Elijah 2) 1011 Mcqueen, Jayden
3) 1017 Richardson, Maleek 4) 967 Drayton, Paul
Event 152 Boys 4x100 Meter Relay 15-16 year old
=======================================================================
Record: 41.87 2005 Florida Elite
Team Finals Points
=======================================================================
1 Florida Elite/Matrix 'A' 43.22 10
1) 385 Brown, Amareon 2) 394 Durant, Christopher
3) 404 Hill, Dominick 4) 429 Robinson, Jadan
2 Mustang Track Club 'A' 43.91 8
1) 821 Murray, Daujaughn 2) 799 Dawkins, Kashief
3) 824 Rankin, Nathan 4) 827 Rice, Tahan
3 Bayamon Club 'A' 45.65 6
1) 146 Luna Martinez, Carlos 2) 175 Villalobos Dominguez, Danie
3) 135 Collazo Agosto, Gabriel 4) 174 Vergara Rivera, Pablo
Event 154 Boys 4x100 Meter Relay 17-19 year old
=======================================================================
Record: 41.07 2000 Sensation's Track Club
Team Finals Points
=======================================================================
1 Bayamon Club 'A' 42.40 10
1) 126 Agosto Pintado, Adrian 2) 151 Mojica Normandia, Jose
3) 168 Silva Torres, Jose 4) 172 Vazquez Miranda, Kevin
2 Mustang Track Club 'A' 43.06 8
1) 833 Tugman, Christopher 2) 810 Jackson, Jeavhon
3) 797 Coley, Rajnae 4) 798 Conolly, Rashaun
3 Charlotte Amalie/Chicken Hawks 'A' 45.31 6
1) 255 Lettsome, Alric 2) 245 Azille, Charvis
3) 252 Felix, Omari 4) 256 Wade, Omori
Event 156 Boys 4x400 Meter Relay 10 year old
=======================================================================
Record: 4:13.84 2008 Miami Gardens Express
Team Finals Points
=======================================================================
1 Goulds Wildcats Track Club 'A' 4:27.94 10
1) 501 Swint, Corey 2) 474 Barney, Jacory
3) 483 Edwards Jr., Keith 4) 484 Ellis, Prince
2 Ppo Elite 'A' 4:30.83 8
1) 1099 Davis, Ethan 2) 1119 Stevenson-Smith, Isaiah
3) 1098 Corantin, Jouvens 4) 1102 Fitz-Henley, Steven
3 Indian River Elite 'A' 4:43.62 6
1) 590 Flores, Allen 2) 595 Thomas, Davion
3) 597 Woulard, Justin 4) 586 Carter, Michael
4 Florida Elite/Matrix 'A' 5:04.31 5
1) 433 Scott, Jarvez 2) 395 Edwards, Justin
3) 411 Johnson III, Roy 4) 386 Carter, Tyson
5 Ppg(Peakperformancetrackclub) 'A' 5:31.80 4
1) 1086 Welch, Arago 2) 1062 Hall, Geno
3) 1091 Williams, Jeremiah 4) 1069 King, Mikijah
Event 158 Boys 4x400 Meter Relay 12 year old
=======================================================================
Record: 4:02.73 2006 Metro Dade Track Club
Team Finals Points
=======================================================================
1 Ppo Elite 'A' 4:16.18 10
1) 1121 Williams, Jaheim 2) 1113 Monde, Jeremiah
3) 1109 Hoo, Mehki 4) 1116 Rigby, Tré
2 Incredibles 'A' 4:39.77 8
1) 551 Duncan, Aaron 2) 579 Valetine, Josh
3) 558 Hernandez, Rey 4) 560 Jernigan, Zamarion
3 Ppg(Peakperformancetrackclub) 'A' 4:50.16 6
1) 1059 English Jr., Deon 2) 1052 Curtis, Greg
3) 1090 Williams, Irvin 4) 1055 Dowdy, Jakell
Event 160 Boys 4x400 Meter Relay 14 year old
=======================================================================
Record: 3:34.37 2004 Florida Elite
Team Finals Points
=======================================================================
1 Olympia Track Club 'A' 3:54.65 10
1) 940 McKellop Jr., Brian 2) 953 Washington, Emmanuel
3) 954 Watts, Kevoun 4) 920 Battle, Zavion
Event 162 Boys 4x400 Meter Relay 15-16 year old
=======================================================================
Record: 3:21.41 2005 Florida Elite
Team Finals Points
=======================================================================
1 Charlotte Amalie/Chicken Hawks 'A' 3:46.01 10
1) 246 Berry, Benjamin 2) 248 Blaize, Jen'Coy
3) 250 Carty, Mikeal 4) 244 Archer, Shane
2 St Pete Nitro Track Club 'A' 4:29.74 8
1) 1272 Jefferson, Carlos 2) 1276 McCue, Deven
3) 1280 Moorer, Javon 4) 1275 Mason, Keibran
Event 164 Boys 4x400 Meter Relay 17-19 year old
=======================================================================
Record: 3:13.92 2004 Track Phi Track Club
Team Finals Points
=======================================================================
1 Mustang Track Club 'A' 3:30.27 10
1) 815 Lyn, Deondre 2) 797 Coley, Rajnae
3) 798 Conolly, Rashaun 4) 802 Fowler, Tavarist
2 Charlotte Amalie/Chicken Hawks 'A' 3:32.41 8
1) 253 Joseph, Ahmed 2) 255 Lettsome, Alric
3) 245 Azille, Charvis 4) 252 Felix, Omari
Event 168 Boys 1600 Sprint Medley 10 year old
=======================================================================
Record: 5:00.54 2010 Lakeland Incredibles
Team Finals Points
=======================================================================
1 Ppg(Peakperformancetrackclub) 'A' 5:12.45 10
1) 1086 Welch, Arago 2) 1062 Hall, Geno
3) 1091 Williams, Jeremiah 4) 1069 King, Mikijah
Event 170 Boys 1600 Sprint Medley 12 year old
=======================================================================
Record: 4:39.67 5/27/2012 Polk County Elite, Polk County
K Mckenzie, B Smith, P Stafford, D Stokes
Team Finals Points
=======================================================================
1 Miami Gardens Xpress Track & F 'A' 4:18.08 10
1) 771 Williams, D'Mari 2) 760 Reid, Desmond
3) 748 Mack, King 4) 720 Chambers, III, Raynell
2 Incredibles 'A' 4:44.99 8
1) 549 Davis, Desean 2) 567 Morrison, Isaac
3) 579 Valetine, Josh 4) 558 Hernandez, Rey
3 Evolution Speed Track Club 'A' 4:45.11 6
1) 363 Blount, Anthony 2) 373 Hollinger, Latorie
3) 375 Niemann, Quinn 4) 379 Washington, Syhion
4 Ppg(Peakperformancetrackclub) 'A' 4:59.02 5
1) 1059 English Jr., Deon 2) 1081 Randall, Ga'mon
3) 1052 Curtis, Greg 4) 1090 Williams, Irvin
Event 172 Boys 1600 Sprint Medley 14 year old
=======================================================================
Record: 4:11.55 2010 Runners Express
Team Finals Points
=======================================================================
1 Bayamon Club 'A' 4:03.12 10
1) 142 Guzman Moya, Bryan 2) 148 Matos Oyola, Denzel
3) 176 Vizcarrondo Cardona, Joel 4) 173 Vazquez Miranda, Steven
Event 174 Boys 1600 Sprint Medley 15-16 year old
=======================================================================
Record: 3:47.30 5/27/2012 Kenyan Knights, Kenyan Knigh
Team Finals Points
=======================================================================
1 Bayamon Club 'A' 3:45.58 10
1) 146 Luna Martinez, Carlos 2) 175 Villalobos Dominguez, Danie
3) 135 Collazo Agosto, Gabriel 4) 174 Vergara Rivera, Pablo
2 St Pete Nitro Track Club 'A' 4:11.34 8
1) 1272 Jefferson, Carlos 2) 1276 McCue, Deven
3) 1280 Moorer, Javon 4) 1275 Mason, Keibran
Event 176 Boys 1600 Sprint Medley 17-19 year old
=======================================================================
Record: 3:56.22 5/27/2012 Polk County Elite, Polk County
D Broome, W Cooper, D Hidgon, J Liason
Team Finals Points
=======================================================================
1 Bayamon Club 'A' 3:46.51 10
1) 126 Agosto Pintado, Adrian 2) 158 Peña Narvaez, Jan
3) 151 Mojica Normandia, Jose 4) 168 Silva Torres, Jose
Event 178 Boys Long Jump Future
=================================================================================
Record: 9-09 2009 Cody Brown, Miami Gardens
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 298 Frederick Jr, Char Delray Beach 10-03.00 3.12m 10
2 923 Braxton, Trindon Olympia Trac 9-11.00 3.02m 8
3 1000 Johnson, Antrell Phase 1 trac 9-08.50 2.95m 5.50
3 934 Little, Joshua Olympia Trac 9-08.50 2.95m 5.50
5 1058 English, Zai'Vion Ppg(Peakperf 9-07.00 2.92m 4
6 299 Gillion, Kameron Delray Beach 9-04.50 2.85m 3
7 303 Michel, Charlie Delray Beach 9-00.00 2.74m 2
8 960 Anderson, Markihe' Phase 1 trac 8-11.00 2.71m 1
9 922 Braxton, Trevan Olympia Trac 8-09.50 2.67m
10 436 Siler, Zion Florida Elit 8-04.00 2.54m
10 1601 Williams, Cheldon WV Pal Light 8-04.00 2.54m
12 1072 McClellan, Joshua Ppg(Peakperf 8-03.50 2.52m
13 376 Riley, Jordan Evolution Sp 8-02.50 2.50m
14 775 Calixte, Blake Miramar Opti 8-02.00 2.48m
14 499 Styles, Jahari Goulds Wildc 8-02.00 2.48m
16 336 Travis, Jason Eagle Speed 8-01.50 2.47m
17 410 Johnson, Kenneth Florida Elit 8-00.00 2.43m
18 183 Baker Jr., Giorgio Blazin Raven 7-07.00 2.31m
19 200 Miles, De'Ondre Blazin Raven 7-06.50 2.29m
20 1067 King, Josiah Ppg(Peakperf 7-03.00 2.20m
20 589 Flores, Aiden Indian River 7-03.00 2.20m
22 300 Jackson Jr, Vincen Delray Beach 6-10.50 2.09m
23 1128 Kitko, Callen Pure Athleti 6-10.00 2.08m
23 1060 Flowers, Bryan Ppg(Peakperf 6-10.00 2.08m
25 1499 McCollough, Alex Unattached 6-09.00 2.05m
26 1034 Wiggins, Johndale Phase 1 trac 6-07.50 2.01m
27 1427 Mitchell, Lazarus Transformers 6-06.00 1.98m
27 619 Bendross, Camden Jus' Ryde Tr 6-06.00 1.98m
29 1618 Kinsey, Tamir Unattached 6-03.50 1.91m
29 28 Simmons, Malik Trailblazers 6-03.50 1.91m
31 1387 Tuten, Javien The Matrix 6-03.00 1.90m
32 1514 Rhoden, Kason Unattached 5-09.50 1.76m
33 1225 Williams, Michael Running Tige 5-05.00 1.65m
34 672 Brooks, Camren Manatee Must 5-01.50 1.56m
35 457 Torres, Jancier Florida Expr 4-11.50 1.51m
36 7 Clifton, Omar Trailblazers 4-11.00 1.49m
37 27 Shaheed, Amir Trailblazers 4-05.00 1.34m
38 702 Waiters, Antoine Manatee Must 4-01.00 1.24m
39 389 Chandler, Cameron Florida Elit 3-10.00 1.16m
40 330 Neal, Isaac Eagle Speed 3-06.50 1.07m
41 618 Turner, Desmond Jr Apopka Bl 3-05.00 1.04m
42 1056 Dryden, Mason Ppg(Peakperf 3-04.50 1.02m
43 1236 Mangini, Case Space Coast 3-04.00 1.01m
44 14 James, Emmanuel Trailblazers 3-02.00 0.96m
45 320 Denson, TajArian Eagle Speed 2-11.00 0.88m
46 1124 Harris, Kyle Prodigy Athl 2-10.50 0.87m
47 973 Franklin, Emeree Phase 1 trac 2-06.00 0.76m
48 222 Walker, machai Central Flor 2-03.00 0.68m
Event 180 Boys Long Jump 7-8
=================================================================================
Record: 16-06.75 2012 Dajunae Medley, Speed City Athletics
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1075 McClellon, Rodney Ppg(Peakperf 80-05.00 24.51m 10
2 1593 Gardner, Darious WV Pal Light 12-07.75 3.85m 8
3 1600 Weston, Deandre WV Pal Light 12-03.00 3.73m 6
4 194 Jones, Jayce Blazin Raven 12-00.50 3.67m 5
5 888 Friedman, Kaiden Nexgen track 11-04.25 3.46m 4
6 294 Byrd, Ky'Shawn Delray Beach 11-04.00 3.45m 3
7 112 Coleman Jr, Dewain Alpha Omega 10-11.75 3.34m 2
8 305 Sainmervil, Kai Delray Beach 10-11.00 3.32m 1
9 1118 Smith, Zamar Ppo Elite 10-06.00 3.20m
10 1087 Welch, Aric Ppg(Peakperf 9-10.50 3.00m
10 397 Ezell, Jayden Florida Elit 9-10.50 3.00m
12 258 Jones, Da'Corrion City of Paho 9-05.25 2.87m
13 192 Hunter, Messiah Blazin Raven 9-05.00 2.87m
14 988 Hagley, Joe Phase 1 trac 9-04.50 2.85m
15 681 Elliott, Nathan Manatee Must 9-04.00 2.84m
16 609 Charles, Khaleel Jr Apopka Bl 9-03.00 2.81m
17 1088 Williams, Antonio Ppg(Peakperf 9-02.25 2.80m
18 335 Thompson, Macrae Eagle Speed 9-01.00 2.76m
19 1018 Ritchie, Michel Phase 1 trac 8-11.75 2.73m
20 1224 Williams, Malik Running Tige 8-09.25 2.67m
21 576 South, Kaiden Incredibles 8-04.00 2.54m
22 1321 Flagg III, Robert Tallahassee 8-02.00 2.48m
23 1538 Stokes, Kory Unattached 8-01.50 2.47m
23 407 Jarrett-Polk, Tyle Florida Elit 8-01.50 2.47m
25 1085 Warren, Samuel Ppg(Peakperf 8-01.00 2.46m
25 402 Harris, Branden Florida Elit 8-01.00 2.46m
27 1237 Mangini, Cooper Space Coast 7-09.25 2.36m
28 663 Nelson, Amari Make It Coun 7-08.00 2.33m
28 428 Riley III, Charles Florida Elit 7-08.00 2.33m
30 1370 Carmichael, Dwaun The Matrix 7-07.50 2.32m
31 654 Jackson, Isaiah Make It Coun 7-07.00 2.31m
32 885 Baldwin, Joseph Nexgen track 7-02.50 2.19m
33 1335 Parnell III, Sean Tallahassee 7-00.00 2.13m
34 396 Evans, Andrew Florida Elit 6-07.50 2.01m
35 525 White, Joshua Hardee Sole 5-11.50 1.81m
36 19 McClain, Donovan Trailblazers 4-11.00 1.49m
37 1210 Mapp II, Carlius Running Tige 4-10.25 1.47m
Event 182 Boys Long Jump 9 year old
=================================================================================
Record: 13-07 2011 Austin Cowens, Perserverance
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1565 Watkins Jr., Winst Watkins Fami 14-04.00 4.36m 10
2 1138 Williams, Bari Ridgecrest R 12-04.50 3.77m 8
3 1122 Harris, Keith Prodigy Athl 12-03.50 3.74m 6
4 386 Carter, Tyson Florida Elit 11-09.00 3.58m 5
5 111 Coleman Jr, David Alpha Omega 11-07.50 3.54m 4
6 919 Agent, DeJon Olympia Trac 11-02.25 3.40m 3
7 1588 Allen, DaShawn WV Pal Light 10-10.50 3.31m 2
8 1069 King, Mikijah Ppg(Peakperf 10-09.50 3.28m 1
9 403 Henderson, Christi Florida Elit 10-05.00 3.17m
10 887 Denis, Shamar Nexgen track 9-11.50 3.03m
11 1095 Boucard, Ka'Nard Ppo Elite 9-07.00 2.92m
12 35 Bradley, Airon St. Pete Str 9-04.00 2.84m
13 218 Jones, Damarion Central Flor 8-06.50 2.60m
Event 184 Boys Long Jump 10 year old
=================================================================================
Record: 16-07 2012 Tyson Williams, Lakeland Incredibles
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 212 Fyffe, Mark Bta Track Cl 15-06.00 4.72m 10
2 1466 Gaynor, Josiah Unattached 13-10.00 4.21m 8
3 1620 Robbins, Christian Need4Speed 13-09.50 4.20m 6
4 1562 Jackson, Xavier Watkins Fami 12-04.00 3.75m 5
5 1411 Sampson, Amari Trackstarz T 12-03.25 3.74m 4
6 889 Johnson, Deric Nexgen track 12-03.00 3.73m 3
7 5 Chapman Jr., Jerem Trailblazers 10-01.50 3.08m 2
-- 36 Bradley, Akai St. Pete Str FOUL
Event 186 Boys Long Jump 11 year old
=================================================================================
Record: 16-01 2006 Trayone Gray, FLYTAF
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 891 Smith, Jeyquan Nexgen track 15-08.75 4.79m 10
2 1127 Johnson, Cedric Pure Athleti 14-04.00 4.36m 8
3 310 Variance, Corey Delray Beach 13-05.00 4.08m 6
4 137 Davila Diaz, Elian Bayamon Club 12-09.50 3.89m 5
5 289 Richardson, Kamron Daytona Expr 12-05.50 3.79m 4
6 765 Sims, Keshaun Miami Garden 11-09.75 3.60m 3
7 500 Sullivan, Harlem Goulds Wildc 11-09.50 3.59m 2
8 1374 Gilyard, shelton The Matrix 11-03.00 3.42m 1
9 449 Dume Jr., John Florida Expr 9-08.00 2.94m
10 929 Dixon, Joshua Olympia Trac 7-10.50 2.40m
Event 188 Boys Long Jump 12 year old
=================================================================================
Record: 18-09.50 2003 Terrance Mitchell, Running Tigers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 233 Johnson, Kyle Central Flor 15-09.75 4.81m 10
2 313 Webb Jr, Bruce Delray Beach 13-10.50 4.22m 8
3 1539 Stokes, Kye Unattached 13-09.00 4.19m 6
4 232 Horton, Roderick Central Flor 13-04.50 4.07m 5
5 104 Sears, Keyon Academy Maxi 13-00.00 3.96m 4
6 1090 Williams, Irvin Ppg(Peakperf 12-11.00 3.93m 3
Event 190 Boys Long Jump 13 year old
=================================================================================
Record: 19-05.50 2006 Rannell Hall, Metro Dade
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 624 Glover, Jaylon Jus' Ryde Tr 16-10.50 5.14m 10
2 60 Robinson, Harrison 1st Coast Tr 16-04.00 4.97m 8
3 1341 Sancho, Rajauhn Tallahassee 16-00.50 4.88m 6
4 1546 White, Ronald Unattached 15-10.00 4.82m 5
5 944 Mustari, Leonard Olympia Trac 15-08.00 4.77m 4
6 638 Marion, Ke'von Lightning Bo 15-03.75 4.66m 3
7 967 Drayton, Paul Phase 1 trac 15-02.50 4.63m 2
8 213 Hope, Jayden Bta Track Cl 15-02.00 4.62m 1
9 1218 Strawder, Dashon Running Tige 14-11.00 4.54m
10 16 Jones, J'Kobe Trailblazers 14-06.00 4.41m
11 148 Matos Oyola, Denze Bayamon Club 14-05.75 4.41m
12 1097 Collins, Kobe Ppo Elite 13-10.50 4.22m
13 1573 Patton, Vishan Whitney Inst 13-09.50 4.20m
14 620 Bendross, Gavin Jus' Ryde Tr 13-08.75 4.18m
15 627 Reed, Essmal Jus' Ryde Tr 13-02.00 4.01m
16 176 Vizcarrondo Cardon Bayamon Club 12-10.00 3.91m
17 1616 Gabriel, Douglas Unattached 12-06.00 3.81m
18 1407 McClendon, Jalen Trackstarz T 11-05.00 3.47m
19 650 Douglas, Daunte Make It Coun 11-03.00 3.42m
20 1023 Speights, Michael Phase 1 trac 10-09.00 3.27m
Event 192 Boys Long Jump 14 year old
=================================================================================
Record: 20-02.25 5/24/2014 Patrick Jolly, Jr, phase 1 trac
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 926 Davis, Jeremiah Olympia Trac 20-06.50 6.26m 10
2 951 Thomas, Gregory Olympia Trac 18-08.50 5.70m 8
3 32 Wajd, Qadiir Trailblazers 18-07.00 5.66m 6
4 598 Woulard, Keith Indian River 18-04.50 5.60m 5
5 644 Williams, Mitherio Lightning Bo 18-03.00 5.56m 4
6 1011 Mcqueen, Jayden Phase 1 trac 17-04.50 5.29m 3
7 98 Johnson, Ty'rell Academy Maxi 16-09.00 5.10m 2
8 872 Richardson, Suprem Need4Speed 16-06.50 5.04m 1
9 882 Wright, Eric Need4Speed 16-05.50 5.01m
10 849 Franklin, Delbert Need4Speed 16-00.00 4.87m
11 1349 Jones, Tyrik Tampabay swa 15-09.00 4.80m
12 17 Joseph, Isaiah Trailblazers 15-06.00 4.72m
Event 194 Boys Long Jump 15-16 year old
=================================================================================
Record: 23-01.50 2003 Justin Oliver, Track Phi Track Club
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1358 Hartman, Jacorey Team Lightni 19-10.50 6.05m 10
2 429 Robinson, Jadan Florida Elit 19-07.50 5.98m 8
3 1132 Collins, Darius Ridgecrest R 18-08.25 5.69m 6
4 1488 Johnson, De'markus Unattached 18-01.00 5.51m 5
5 1307 Modeste, Valence St. Croix TR 17-10.50 5.44m 4
6 394 Durant, Christophe Florida Elit 17-09.25 5.41m 3
7 1079 Phillip, Jah'ren Ppg(Peakperf 17-01.00 5.20m 2
8 658 Kelly, Taiviahn Make It Coun 17-00.00 5.18m 1
9 1030 Walker, Brandon Phase 1 trac 16-11.50 5.16m
10 297 Durham, Tovaris Delray Beach 15-06.50 4.73m
11 1453 Burroughs, Davian Unattached 15-01.50 4.61m
12 1033 Washington, Kamero Phase 1 trac 13-10.75 4.23m
13 732 Gelin, Jaden Miami Garden 13-07.00 4.14m
Event 196 Boys Long Jump 17-19 year old
=================================================================================
Record: 23-05.50 2001 Demillow Wise, Lightning Bolt
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 253 Joseph, Ahmed Charlotte Am 21-07.50 6.59m 10
2 172 Vazquez Miranda, K Bayamon Club 20-08.00 6.29m 8
3 1481 Izquierdo, Nick Unattached 20-01.50 6.13m 6
4 1001 Johnson, Israel Phase 1 trac 19-10.00 6.04m 5
5 631 Thomposn, Trevon Jus' Ryde Tr 19-08.50 6.00m 3.50
5 131 Ayala de Leon, Jos Bayamon Club 19-08.50 6.00m 3.50
7 102 Sabur, Omar Academy Maxi 18-03.75 5.58m 2
8 1253 Allen, O'Shon St Pete Nitr 17-01.00 5.20m 1
9 1031 Walker, Bryan Phase 1 trac 17-00.00 5.18m
10 261 Brunton, Tyler Coral Spring 14-03.75 4.36m
Event 198 Boys Triple Jump 13 year old
=================================================================================
Record: 33-00.50 2009 Deiondre Porter, Wings of an Eagle
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 553 Gibson, Emmanuel Incredibles 35-10.75 10.94m 10
2 944 Mustari, Leonard Olympia Trac 31-03.50 9.53m 8
3 1616 Gabriel, Douglas Unattached 26-07.00 8.10m 6
Event 200 Boys Triple Jump 14 year old
=================================================================================
Record: 42-04.75 2001 Justin Oliver, Fast Forward Track
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 926 Davis, Jeremiah Olympia Trac 39-04.50 12.00m 10
2 598 Woulard, Keith Indian River 36-01.00 10.99m 8
3 1092 Williams, Lewis Ppg(Peakperf 28-01.00 8.55m 6
Event 202 Boys Triple Jump 15-16 year old
=================================================================================
Record: 48-03.50 2007 Raymond Higgs, Kenyan Knights
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1522 Russell, Ryan Unattached 32-07.75 9.95m 10
2 394 Durant, Christophe Florida Elit 29-09.00 9.06m 8
3 1051 Calhoun, Gary Ppg(Peakperf 29-00.50 8.85m 6
-- 1079 Phillip, Jah'ren Ppg(Peakperf ND
Event 204 Boys Triple Jump 17-19 year old
=================================================================================
Record: 49-09.50 1993 , Childrens Track Club
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 172 Vazquez Miranda, K Bayamon Club 40-02.50 12.25m 10
2 1309 Smith, Malique St. Croix TR 40-00.50 12.20m 8
3 575 Slaton, Justin Incredibles 39-05.50 12.02m 6
4 1253 Allen, O'Shon St Pete Nitr 38-06.00 11.73m 5
5 1457 Cleppe, Shaun Unattached 35-01.50 10.70m 4
Event 206 Boys Discus Throw 1.0 kg 11 year old
=================================================================================
Record: 70-08 2005 Christopher Diggs, Charlotte Heat
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 736 Harper, Justin Miami Garden 61-08 18.79m 10
2 1158 Julien, Noah Running For 56-11 17.34m 8
3 1294 Wimberly, Jordan St Pete Nitr 55-10 17.01m 6
4 857 Horne, Dylan Need4Speed 45-03 13.79m 5
5 478 Butler, Thaddeus Goulds Wildc 41-00 12.49m 4
6 494 Pondexter III, Wil Goulds Wildc 31-06 9.60m 3
Event 208 Boys Discus Throw 1.0 kg 12 year old
=================================================================================
Record: 123-03 1994 Marqus Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 759 Ramsay, Jacob Miami Garden 91-02 27.78m 10
2 685 Gordon, Terrance Manatee Must 73-07 22.42m 8
3 689 Hatcher, Nae'von Manatee Must 69-00 21.03m 6
4 1243 Bohanon, Nicholas St Johns Str 68-09 20.95m 5
5 1189 Doan, Jo'el Running Tige 66-03 20.19m 4
6 614 Parker, Blake Jr Apopka Bl 63-07 19.38m 3
7 684 Farnum, Davion Manatee Must 59-00 17.98m 2
8 617 Rudolph Jr., Jerem Jr Apopka Bl 46-01 14.04m 1
Event 210 Boys Discus Throw 1.0 kg 13 year old
=================================================================================
Record: 130-00 2010 Jamari Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 624 Glover, Jaylon Jus' Ryde Tr 96-11 29.54m 10
2 1507 Parzych, Adam Unattached 90-06 27.58m 8
3 969 Evans Iv, James Phase 1 trac 83-02 25.34m 6
4 88 Gilliam Jr., Kelvi Academy Maxi 82-01 25.01m 5
5 1265 Golden, Erico St Pete Nitr 70-05 21.46m 4
6 170 Torres Medina, Edw Bayamon Club 65-02 19.86m 3
7 479 Clements, Callum Goulds Wildc 59-07 18.16m 2
Event 212 Boys Discus Throw 1.0 kg 14 year old
=================================================================================
Record: 154-09.50 1996 Marqus Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 921 Bowman, Roderick Olympia Trac 124-04 37.89m 10
2 1195 Godbold, Zachary Running Tige 100-02 30.53m 8
3 190 Griffin, Jamaal Blazin Raven 94-02 28.70m 6
4 1256 Canfall, Tony St Pete Nitr 87-09 26.74m 5
5 950 Thomas, Auveon Olympia Trac 87-02 26.56m 4
6 1577 Smith, Jabri Whitney Inst 65-08 20.01m 3
Event 214 Boys Discus Throw 1.6 kg 15-16 year old
=================================================================================
Record: 140-07 2000 Garrett Johnson, Christian Johnson
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1267 Golden, Malik St Pete Nitr 123-03 37.56m 10
2 1176 Warren, Jacob Running For 122-08 37.38m 8
3 1419 Adside, Timothy Transformers 107-00 32.61m 6
4 211 Harris, Courtney Boynton Beac 106-02 32.35m 5
5 1470 Grantz, Shamus Unattached 102-05 31.21m 4
6 1522 Russell, Ryan Unattached 93-04 28.44m 3
7 1280 Moorer, Javon St Pete Nitr 90-00 27.43m 2
8 1219 Strawder, Devin Running Tige 87-00 26.51m 1
9 1365 Mookdasanit, Malac Team Lightni 79-03 24.15m
10 1586 Winters, Kenneth Wildwood Pre 70-00 21.33m
11 493 Moses, Omar Goulds Wildc 64-00 19.50m
12 472 Thomas, Willie Goulds Panth 56-03 17.14m
13 269 Hackler, Corey Coral Spring 49-08 15.13m
-- 740 Jackson, Damani Miami Garden FOUL
Event 216 Boys Discus Throw 1.6 kg 17-19 year old
=================================================================================
Record: 174-08 2005 Beau Burroughs, Seffner Track Club
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1519 Roman, Thomas Unattached 142-04 43.38m 10
2 561 Labrada, Andy Incredibles 129-00 39.31m 8
3 536 Khaaliq, Makael Impact Athle 121-04 36.98m 6
4 134 Camacho Vazquez, J Bayamon Club 118-06 36.11m 5
5 556 Gutierrez, Ryan Incredibles 114-00 34.74m 4
6 1457 Cleppe, Shaun Unattached 106-10 32.56m 3
7 568 Palmer, Bryce Incredibles 87-05 26.64m 2
8 1525 Shannon, Kerri Unattached 74-09 22.78m 1
9 163 Rivera Ayala, Feli Bayamon Club 69-04 21.13m
10 144 Laureano Rodriguez Bayamon Club 68-07 20.90m
Event 218 Boys Shot Put 4 LBS Future
=================================================================================
Record: 13-02.50 5/24/2014 Jatavious Gray, Running Sole
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 334 Thomas, Terence Eagle Speed 14-04.50 4.38m 10
2 934 Little, Joshua Olympia Trac 12-04.00 3.75m 8
3 1446 Banks, William Unattached 11-07.00 3.53m 6
4 1427 Mitchell, Lazarus Transformers 11-03.00 3.42m 5
5 1514 Rhoden, Kason Unattached 10-09.00 3.27m 4
6 1503 Morrow, Brian Unattached 9-09.00 2.97m 3
7 321 Fomby, Legend Eagle Speed 9-02.00 2.79m 2
8 1148 Franklin, Justin Running For 7-05.00 2.26m 1
9 1124 Harris, Kyle Prodigy Athl 7-00.00 2.13m
10 1262 Flounory, Caiden St Pete Nitr 3-10.50 1.18m
-- 39 Davis, Javorious Running Sole FOUL
Event 220 Boys Shot Put 4 LBS 7-8
=================================================================================
Record: 26-00 2011 Jaylon Glover, Lakeland Incredibles
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 789 Lugo, Luis Mpd Jets 20-05.00 6.22m 10
2 335 Thompson, Macrae Eagle Speed 18-01.00 5.51m 8
3 396 Evans, Andrew Florida Elit 16-01.25 4.90m 6
4 609 Charles, Khaleel Jr Apopka Bl 15-09.00 4.80m 5
5 1287 Sherrod, Jamyre St Pete Nitr 14-02.50 4.33m 4
6 322 Fomby, Lennox Eagle Speed 13-00.00 3.96m 3
7 307 Thomas, Jasiah Delray Beach 12-06.00 3.81m 2
8 521 Roberts, Nolan Hardee Sole 11-08.00 3.55m 1
9 407 Jarrett-Polk, Tyle Florida Elit 11-07.00 3.53m
Event 222 Boys Shot Put 6 LBS 9 year old
=================================================================================
Record: 28-03 2006 Jamari Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 737 Harper, Robert Miami Garden 25-05.50 7.75m 10
2 15 Jenkins, Demetrius Trailblazers 21-09.00 6.62m 8
3 883 Arrington, Ethan Nexgen track 21-08.00 6.60m 6
4 35 Bradley, Airon St. Pete Str 20-02.50 6.15m 5
5 1286 Robinson, Branden St Pete Nitr 19-11.50 6.08m 4
6 1223 Williams, Kaleb Running Tige 16-02.50 4.94m 3
7 325 Jenkins, Vincent Eagle Speed 16-01.50 4.91m 2
8 1346 Ware III, Eugene Tallahassee 16-00.00 4.87m 1
9 961 Buron, Daniel Phase 1 trac 14-07.50 4.45m
10 887 Denis, Shamar Nexgen track 14-02.00 4.31m
11 1283 Mosley, Da'Maurie St Pete Nitr 13-02.00 4.01m
12 534 Hampton, Jackson Impact Athle 12-10.00 3.91m
13 976 Gallman, Christoph Phase 1 trac 10-00.00 3.04m
Event 224 Boys Shot Put 6 LBS 10 year old
=================================================================================
Record: 32-04.50 2007 Jamari Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 312 Webb, Bryce Delray Beach 23-06.00 7.16m 10
2 1431 Washington, Keeyla Transformers 20-05.25 6.22m 8
3 41 Harris, Charles Running Sole 20-02.50 6.15m 6
4 481 Clements, Isaiah Goulds Wildc 20-00.00 6.09m 5
5 36 Bradley, Akai St. Pete Str 19-06.50 5.95m 4
6 1562 Jackson, Xavier Watkins Fami 18-10.50 5.75m 3
7 1221 Tate, Caden Running Tige 17-04.50 5.29m 2
8 40 Gray, Armani Running Sole 17-04.00 5.28m 1
9 889 Johnson, Deric Nexgen track 16-06.50 5.04m
10 1510 Pollock, Alonzo Unattached 16-04.50 4.99m
11 1193 Freeman, Kendan Running Tige 16-01.50 4.91m
12 625 Jones, Jehmari Jus' Ryde Tr 15-09.00 4.80m
13 1216 Salaam, Braylon Running Tige 13-07.00 4.14m
Event 226 Boys Shot Put 6 LBS 11 year old
=================================================================================
Record: 33-02 2008 Jamari Johnson, Christian Crusiers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 736 Harper, Justin Miami Garden 33-00.00 10.05m 10
2 529 Chester III, James Impact Athle 30-09.00 9.37m 8
3 890 Lasinski, Jaycek Nexgen track 27-06.00 8.38m 6
4 1010 Mcmullen, Mychal Phase 1 trac 27-04.00 8.33m 5
5 1500 McCollough, Lavari Unattached 26-10.50 8.19m 4
6 1294 Wimberly, Jordan St Pete Nitr 25-05.00 7.74m 3
7 929 Dixon, Joshua Olympia Trac 25-04.00 7.72m 2
8 743 Johnson, Nicholas Miami Garden 24-07.00 7.49m 1
9 1528 Shoats, Dontarious Unattached 23-10.00 7.26m
10 857 Horne, Dylan Need4Speed 23-07.00 7.18m
11 494 Pondexter III, Wil Goulds Wildc 19-10.00 6.04m
12 1504 Morrow, Ryan Unattached 15-06.00 4.72m
Event 228 Boys Shot Put 6 LBS 12 year old
=================================================================================
Record: 46-01 1999 Paul Anderson, Gazelle Track Club
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 759 Ramsay, Jacob Miami Garden 40-06.00 12.34m 10
2 689 Hatcher, Nae'von Manatee Must 33-09.00 10.28m 8
3 684 Farnum, Davion Manatee Must 31-05.00 9.57m 6
4 685 Gordon, Terrance Manatee Must 29-00.00 8.83m 5
5 1229 Williamson, Jr, Ro Running Tige 26-04.00 8.02m 4
6 1243 Bohanon, Nicholas St Johns Str 25-03.00 7.69m 3
7 1189 Doan, Jo'el Running Tige 23-10.00 7.26m 2
Event 230 Boys Shot Put 4 KG 13 year old
=================================================================================
Record: 38-10 2010 Jamari Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 533 Garner, Jalen Impact Athle 30-05.00 9.27m 10
2 1507 Parzych, Adam Unattached 30-03.00 9.22m 8
3 893 Williams, Dexter Nexgen track 29-04.00 8.94m 6
4 88 Gilliam Jr., Kelvi Academy Maxi 28-11.00 8.81m 5
5 170 Torres Medina, Edw Bayamon Club 26-05.00 8.05m 4
6 969 Evans Iv, James Phase 1 trac 25-09.50 7.86m 3
7 539 Ramos, Ethan Impact Athle 23-03.00 7.08m 2
8 1265 Golden, Erico St Pete Nitr 21-05.00 6.52m 1
9 1023 Speights, Michael Phase 1 trac 14-05.00 4.39m
Event 232 Boys Shot Put 4 KG 14 year old
=================================================================================
Record: 50-11 2003 Raymond Joseph, Undisputed Truth
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 950 Thomas, Auveon Olympia Trac 41-06.00 12.64m 10
2 266 Edwards, Daniel Coral Spring 39-07.00 12.06m 8
3 190 Griffin, Jamaal Blazin Raven 36-02.00 11.02m 6
4 921 Bowman, Roderick Olympia Trac 34-08.00 10.56m 5
5 1256 Canfall, Tony St Pete Nitr 26-10.00 8.17m 4
6 1577 Smith, Jabri Whitney Inst 24-08.00 7.51m 3
Event 234 Boys Shot Put 12 LBS 15-16 year old
=================================================================================
Record: 52-05 2000 Garrett Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1176 Warren, Jacob Running For 41-10.50 12.76m 10
2 1419 Adside, Timothy Transformers 38-10.00 11.83m 8
3 1267 Golden, Malik St Pete Nitr 37-09.50 11.51m 6
4 1470 Grantz, Shamus Unattached 37-05.00 11.40m 5
5 740 Jackson, Damani Miami Garden 37-00.00 11.27m 4
6 1280 Moorer, Javon St Pete Nitr 36-06.00 11.12m 3
7 493 Moses, Omar Goulds Wildc 26-02.50 7.98m 2
8 472 Thomas, Willie Goulds Panth 24-02.00 7.36m 1
9 269 Hackler, Corey Coral Spring 18-05.00 5.61m
Event 236 Boys Shot Put 12 LBS 17-19 year old
=================================================================================
Record: 63-11 2002 Garrett Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 536 Khaaliq, Makael Impact Athle 45-08.00 13.91m 10
2 134 Camacho Vazquez, J Bayamon Club 38-05.50 11.72m 8
3 561 Labrada, Andy Incredibles 34-07.50 10.55m 6
4 163 Rivera Ayala, Feli Bayamon Club 32-03.00 9.82m 5
5 144 Laureano Rodriguez Bayamon Club 31-01.00 9.47m 4
6 1292 Williams, Joshua St Pete Nitr 30-04.00 9.24m 3
7 568 Palmer, Bryce Incredibles 29-10.00 9.09m 2
Event 238 Boys High Jump 9 year old
=================================================================================
Record: 3-08 2005 Kelvin Williams, M-Town
Record: 3-08 5/24/2014 Antonio Parker, Jr. Apopka B
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 948 Singleton, Chris Olympia Trac 3-11.00 1.19m 10
2 1057 Ellison, DJ Ppg(Peakperf 3-07.00 1.09m 8
3 937 Mallory, Dorian Olympia Trac 3-05.00 1.04m 6
4 989 Harris, Jacob Phase 1 trac 3-03.00 0.99m 5
-- 1346 Ware III, Eugene Tallahassee NH
Event 240 Boys High Jump 10 year old
=================================================================================
Record: 4-06 1993 Dlan Conley, Miami NW Express
Record: 4-06 5/24/2014 Tyjuan Massey, Unattached
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1099 Davis, Ethan Ppo Elite 4-02.00 1.27m 10
2 1562 Jackson, Xavier Watkins Fami 3-10.00 1.16m 8
3 1086 Welch, Arago Ppg(Peakperf J3-10.00 1.16m 6
4 1129 kitko, ian Pure Athleti 3-06.00 1.06m 5
5 935 Little,Iv, James Olympia Trac J3-06.00 1.06m 3.50
5 1091 Williams, Jeremiah Ppg(Peakperf J3-06.00 1.06m 3.50
Event 242 Boys High Jump 11 year old
=================================================================================
Record: 4-06 2008 Wideman Nadiri, M-Town Express
Record: 4-06 5/24/2014 Ja'Kavian Williams, Boynton Beac
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 767 Sinclair-Bergin, J Miami Garden 4-09.00 1.44m 10
2 757 Olivera Jr, Jason Miami Garden 4-06.00 1.37m 8
3 1127 Johnson, Cedric Pure Athleti 4-04.00 1.32m 6
4 826 Reid, Jaiden Mustang Trac 4-02.00 1.27m 4.50
4 743 Johnson, Nicholas Miami Garden 4-02.00 1.27m 4.50
6 239 Parker, Antonio Central Flor J4-02.00 1.27m 3
7 1055 Dowdy, Jakell Ppg(Peakperf J4-02.00 1.27m 2
8 579 Valetine, Josh Incredibles 3-10.00 1.16m 1
-- 1081 Randall, Ga'mon Ppg(Peakperf NH
-- 71 Danchise, Andrew 352 Track Cl NH
Event 244 Boys High Jump 12 year old
=================================================================================
Record: 5-04 1998 Temicko McKenzie, Nassau Road Runners
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 232 Horton, Roderick Central Flor 4-09.00 1.44m 10
2 614 Parker, Blake Jr Apopka Bl 4-02.00 1.27m 8
3 970 Exceus, Jeremiah Phase 1 trac 3-10.00 1.16m 6
-- 1139 McNair, joshua Running Fire NH
Event 246 Boys High Jump 13 year old
=================================================================================
Record: 5-04 2007 Richaun Marsh / Jordan Thomas, Metro Dade /
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 954 Watts, Kevoun Olympia Trac 5-09.00 1.75m 10
2 1250 Ways, Cyrus St Johns Str 5-02.00 1.57m 8
3 1248 Seaborn, Malcolm St Johns Str 4-08.00 1.42m 6
4 1341 Sancho, Rajauhn Tallahassee 4-06.00 1.37m 4.50
4 553 Gibson, Emmanuel Incredibles 4-06.00 1.37m 4.50
6 1334 Morgan, Jahaz Tallahassee 4-04.00 1.32m 3
7 1546 White, Ronald Unattached J4-04.00 1.32m 1.50
7 1573 Patton, Vishan Whitney Inst J4-04.00 1.32m 1.50
Event 248 Boys High Jump 14 year old
=================================================================================
Record: 6-00.25 5/24/2014 Patrick Jolly, Jr, phase 1 trac
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 951 Thomas, Gregory Olympia Trac 5-04.00 1.62m 10
2 943 Mottley III, Roger Olympia Trac 5-00.00 1.52m 8
3 805 Harding, Alec Mustang Trac 4-10.00 1.47m 6
Event 250 Boys High Jump 15-16 year old
=================================================================================
Record: 6-06 2006 Frankie Hammond, Rolling Thunder
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 211 Harris, Courtney Boynton Beac 5-08.00 1.72m 10
2 925 Davis, Desmond Olympia Trac J5-08.00 1.72m 8
-- 1307 Modeste, Valence St. Croix TR NH
-- 1522 Russell, Ryan Unattached NH
-- 297 Durham, Tovaris Delray Beach NH
Event 252 Boys High Jump 17-19 year old
=================================================================================
Record: 6-06 2007 Brian Knight, Metro Dade
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 131 Ayala de Leon, Jos Bayamon Club 6-02.00 1.87m 10
2 1309 Smith, Malique St. Croix TR 5-10.00 1.77m 8
-- 1457 Cleppe, Shaun Unattached NH
-- 253 Joseph, Ahmed Charlotte Am NH
Event 258 Boys Pole Vault 15-16 year old
=================================================================================
Record: 12-06 2003 David Cotton, Gainesville Striders
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1442 Aldrich, Kane Unattached 14-00.00 4.26m 10
2 1492 Kaushal, Rohan Unattached 11-06.00 3.50m 7
2 1275 Mason, Keibran St Pete Nitr 11-06.00 3.50m 7
Event 262 Boys Javelin Throw 300g turbo j 7-8
=================================================================================
Record: 85-00.75 2005 Jamari Johnson, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 535 Harvey, Semaj Impact Athle 42-10 13.05m 10
2 396 Evans, Andrew Florida Elit 37-07 11.45m 8
3 1258 Davis, Khalan St Pete Nitr 33-10 10.31m 6
4 1287 Sherrod, Jamyre St Pete Nitr 30-10 9.39m 5
5 1210 Mapp II, Carlius Running Tige 16-02 4.92m 4
Event 264 Boys Javelin Throw 400g turbo j 9 year old
=================================================================================
Record: 98-04 2006 Aaron Hanna, Metro Dade
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1286 Robinson, Branden St Pete Nitr 60-00 18.28m 10
2 1283 Mosley, Da'Maurie St Pete Nitr 51-09 15.77m 8
3 737 Harper, Robert Miami Garden 49-07 15.11m 6
4 35 Bradley, Airon St. Pete Str 47-07 14.50m 5
5 15 Jenkins, Demetrius Trailblazers 47-03 14.40m 4
6 534 Hampton, Jackson Impact Athle 43-04 13.20m 3
7 1223 Williams, Kaleb Running Tige 39-09 12.11m 2
8 1184 Brown, Aiden Running Tige 35-04 10.76m 1
9 887 Denis, Shamar Nexgen track 33-10 10.31m
Event 266 Boys Javelin Throw 400g turbo j 10 year old
=================================================================================
Record: 96-00 2007 Aaron Hanna, Metro Dade
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 395 Edwards, Justin Florida Elit 64-04 19.60m 10
2 1510 Pollock, Alonzo Unattached 60-03 18.36m 8
3 41 Harris, Charles Running Sole 49-10 15.18m 6
4 889 Johnson, Deric Nexgen track 47-10 14.57m 5
5 481 Clements, Isaiah Goulds Wildc 45-00 13.71m 4
6 312 Webb, Bryce Delray Beach 44-07 13.58m 3
7 1284 Newsome, Keyvin St Pete Nitr 41-07 12.67m 2
8 1431 Washington, Keeyla Transformers 39-10 12.14m 1
9 36 Bradley, Akai St. Pete Str 33-01 10.08m
10 40 Gray, Armani Running Sole 32-05 9.88m
11 482 Clements, Kaiden Goulds Wildc 28-10 8.78m
Event 268 Boys Javelin Throw 400g turbo j 11 year old
=================================================================================
Record: 85-05 2006 Jeremy Scott, Twin Cities
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 757 Olivera Jr, Jason Miami Garden 89-08 27.33m 10
2 500 Sullivan, Harlem Goulds Wildc 71-02 21.69m 8
3 1294 Wimberly, Jordan St Pete Nitr 62-11 19.17m 6
4 529 Chester III, James Impact Athle 61-07 18.77m 5
5 698 Smalls, Demaury Manatee Must 45-03 13.79m 4
6 1010 Mcmullen, Mychal Phase 1 trac 40-04 12.29m 3
7 857 Horne, Dylan Need4Speed 35-03 10.74m 2
8 494 Pondexter III, Wil Goulds Wildc 31-06 9.60m 1
Event 270 Boys Javelin Throw 400g turbo j 12 year old
=================================================================================
Record: 79-07 2006 Dennis McGhee, Gainesville Striders
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1243 Bohanon, Nicholas St Johns Str 90-06.50 27.59m 10
2 689 Hatcher, Nae'von Manatee Must 67-11.50 20.71m 8
3 1229 Williamson, Jr, Ro Running Tige 67-00 20.42m 6
4 685 Gordon, Terrance Manatee Must 58-06 17.83m 5
5 1285 Newsome, Tyrann St Pete Nitr 50-10 15.49m 4
Event 272 Boys Javelin Throw 600g 13 year old
=================================================================================
Record: 114-11 5/25/2014 courtney Harris, Boynton Beac
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 170 Torres Medina, Edw Bayamon Club 99-08.50 30.39m 10
2 1507 Parzych, Adam Unattached 96-02 29.31m 8
3 539 Ramos, Ethan Impact Athle 73-10 22.50m 6
4 1306 Matthew, Makari St. Croix TR 49-01 14.96m 5
5 533 Garner, Jalen Impact Athle 42-00 12.80m 4
6 1265 Golden, Erico St Pete Nitr 41-01 12.52m 3
7 479 Clements, Callum Goulds Wildc 40-04 12.29m 2
Event 274 Boys Javelin Throw 600g 14 year old
=================================================================================
Record: 141-07 2000 Vernon Daniels, Christian Cruisers
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 1195 Godbold, Zachary Running Tige 120-11 36.85m 10
2 1256 Canfall, Tony St Pete Nitr 81-04 24.79m 8
3 884 Arrington, Maleke Nexgen track 73-11.50 22.54m 6
4 921 Bowman, Roderick Olympia Trac 71-00 21.64m 5
5 950 Thomas, Auveon Olympia Trac 41-07.50 12.68m 4
Event 276 Boys Javelin Throw 800g 15-16 year old
=================================================================================
Record: 156-08 2001 Brian Kerr, Seffner Track Club
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 211 Harris, Courtney Boynton Beac 132-10.50 40.50m 10
2 1470 Grantz, Shamus Unattached 111-09 34.06m 8
3 1586 Winters, Kenneth Wildwood Pre 108-03.50 33.00m 6
4 1522 Russell, Ryan Unattached 106-04 32.41m 5
5 231 Horton, Reginald Central Flor 95-09 29.18m 4
6 1419 Adside, Timothy Transformers 74-09.50 22.79m 3
7 1273 Jefferson, Darryl St Pete Nitr 70-04.75 21.45m 2
8 1267 Golden, Malik St Pete Nitr 63-03.50 19.29m 1
9 493 Moses, Omar Goulds Wildc 44-00 13.41m
Event 278 Boys Javelin Throw 800g 17-19 year old
=================================================================================
Record: 210-11 2012 Alexander Pascal, Mustang Track Club
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 150 Melendez Salgado, Bayamon Club 160-02 48.81m 10
2 164 Roccafort Straveck Bayamon Club 136-05 41.57m 8
3 1457 Cleppe, Shaun Unattached 109-03 33.29m 6
4 261 Brunton, Tyler Coral Spring 107-09 32.84m 5
5 1292 Williams, Joshua St Pete Nitr 82-02 25.04m 4
Event 320 Boys Discus Throw Wheelchair 12 & under
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
1 55 Quintanilla, Carlo Paralympic S 20.22m 66-04
Event 322 Boys Shot Put Wheelchair 12 & under
==========================================================================
Name Year Team Finals
==========================================================================
1 55 Quintanilla, Carlo Paralympic S 8.71m 28-07.00
Event 324 Boys 100 Meter Dash Ambulatory 13 - 18
=======================================================================
Name Year Team Finals Points
=======================================================================
1 58 Woodke, Zach Paralympic S 16.28 10
2 44 Bruno, Beecher Paralympic S 16.39 8
3 49 Krepop, Logan Paralympic S 19.07 6
Event 334 Boys Discus Throw Ambulatory 13 - 18
=================================================================================
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 58 Woodke, Zach Paralympic S 26.73m 87-08 10
2 49 Krepop, Logan Paralympic S 21.33m 70-00 8
3 44 Bruno, Beecher Paralympic S 16.90m 55-05 6
Event 336 Boys Shot Put Ambulatory 13 - 18
=================================================================================
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 58 Woodke, Zach Paralympic S 7.36m 24-01.75 10
2 49 Krepop, Logan Paralympic S 7.03m 23-00.75 8
3 44 Bruno, Beecher Paralympic S 6.99m 22-11.25 6
Event 374 Men Shot Put Wheelchair 19 & Over
=================================================================================
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 50 Lewis, Steve Paralympic S 3.16m 10-04.50 10
2.99m 3.04m 3.05m 3.13m 3.16m 3.10m
Event 375 Men Javelin Throw Wheelchair 19 & Over
=================================================================================
Name Year Team Finals Points
=================================================================================
1 50 Lewis, Steve Paralympic S 7.18m 23-07 10
5.24m 5.93m 5.97m 6.12m 6.65m 7.18m
Combined Team Scores - 7-8 - 16 Events Scored
===============================================================================
1) WV PAL Lightning Bolts 67 2) Goulds Wildcats Track Clu 43
3) Miami Gardens Xpress Track 42 4) City of Pahokee 41
5) Florida Elite/Matrix 34 6) PPG(PeakPerformanceTrackC 25
7) PPO ELITE 24 8) Transformers Athletic Pro 22
9) Blazin Ravenz Track Club 19 9) Goulds Panthers Track Clu 19
11) MPD JETS 18 11) Delray Beach Blazing Elit 18
11) Phase 1 track club 18 14) Bayamon Club 15
14) St Pete Nitro Track Club 15 14) Running For Christ 15
17) Olympia Track Club 14 18) Watkins Family United 13
19) Eagle Speed 11 20) Manatee Mustangs Track Cl 10
20) Florida Express Track, Inc 10 20) Impact Athletics 10
23) Nexgen track club 7 23) Incredibles 7
23) The Matrix 7 26) Jr Apopka Blue Darters Tr 6
27) Running Tigers 5 28) wilder3g 4
29) Eagles Athletics Sports Cl 3 29) Castell 3
29) Make It Count Sports 3 32) Alpha Omega Blazers 2
32) Trackstarz Trackclub 2 34) Need4Speed 1
34) Hardee Sole Crushers 1
Combined Team Scores - 9 year old - 20 Events Scored
===============================================================================
1) PPO ELITE 67 2) Olympia Track Club 59
3) Miramar Optimist Track Clu 52 4) St Pete Nitro Track Club 49
5) Phase 1 track club 47 6) Alpha Omega Blazers 44
7) Florida Elite/Matrix 43 8) Miami Gardens Xpress Trac 36
9) PPG(PeakPerformanceTrackCl 31 10) Goulds Wildcats Track Clu 28
11) Ridgecrest Ravenz 18 12) Blazin Ravenz Track Club 17
12) Nexgen track club 17 14) Need4Speed 16
15) Manatee Mustangs Track Clu 14 15) Lightning Bolt Track Club 14
17) Watkins Family United 13 18) Goulds Panthers Track Clu 12
18) Tallahassee Trailblazers 12 18) Eagle Speed 12
18) Trailblazers Youth Athleti 12 22) St Johns Striders 11
23) St. Pete Striders T&F Club 10 24) Incredibles 8
24) Jus' Ryde Track Club 8 24) Indian River Elite 8
27) Running Tigers 6 27) Prodigy Athletics Track C 6
29) Academy Maximum Performanc 5 30) Impact Athletics 3
30) Coral Springs Blazers 3 30) Central Florida Elite 3
33) Hardee Sole Crushers 2 33) WV PAL Lightning Bolts 2
35) Space Coast Striders 1
Combined Team Scores - 10 year old - 26 Events Scored
===============================================================================
1) PPO ELITE 78 2) Goulds Wildcats Track Clu 67
3) Florida Elite/Matrix 54 4) Olympia Track Club 47.50
4) Incredibles 47.50 6) St Pete Nitro Track Club 46
7) Running Tigers 35 8) PPG(PeakPerformanceTrackC 30.50
9) BTA Track Club 30 10) Nexgen track club 27
11) Florida Express Track, Inc 20 12) Phase 1 track club 18
12) Goulds Panthers Track Club 18 14) ST. CROIX TRACK CLUB 17.50
15) Delray Beach Blazing Elite 17 16) Indian River Elite 16
16) St Johns Striders 16 16) Watkins Family United 16
19) Trackstarz Trackclub 15 20) PURE Athletics NTC 14
20) Eagle Speed 14 22) Running Soles Youth Track 13
23) Transformers Athletic Prog 12 24) wilder3g 11
24) Trailblazers Youth Athleti 11 24) Palatka Gliders 11
27) Running For Christ 10 27) Need4Speed 10
29) Manatee Mustangs Track Clu 9 30) Wildwood Prep 8
30) WV PAL Lightning Bolts 8 32) Mustang Track Club 7
32) Hardee Sole Crushers 7 34) Ridgecrest Ravenz 5
34) Boynton Beach Track Club 5 34) Tallahassee Trailblazers 5
37) St. Pete Striders T&F Club 4 38) North Port Athletics 2
39) Academy Maximum Performanc 1 39) Blazin Ravenz Track Club 1
39) Alpha Omega Blazers 1
Combined Team Scores - 11 year old - 26 Events Scored
===============================================================================
1) Miami Gardens Xpress Track 146.50 2) PPG(PeakPerformanceTrackC 70
3) Florida Elite/Matrix 48 4) Mustang Track Club 41.50
5) Nexgen track club 40 5) PPO ELITE 40
7) Impact Athletics 31 7) Running For Christ 31
9) St Pete Nitro Track Club 28 9) Manatee Mustangs Track Cl 28
9) Goulds Wildcats Track Club 28 12) Coral Springs Blazers 24
12) Tallahassee Trailblazers 24 12) Daytona Express 24
15) Phase 1 track club 22 15) Trailblazers Youth Athlet 22
17) MPD JETS 18 18) 1st Coast Track Club 17
19) WEST PEMBROKE PINES OPTIMI 16 20) PURE Athletics NTC 14
20) Bayamon Club 14 22) Florida Express Track, In 12
22) WV PAL Lightning Bolts 12 24) Evolution Speed Track Clu 11
25) Alpha Omega Blazers 9 25) Delray Beach Blazing Elit 9
27) Need4Speed 8 27) Hardee Sole Crushers 8
29) East Orlando Track Club 7 30) Eagle Speed 5
31) Blazin Ravenz Track Club 4 32) Central Florida Gliders 3
33) Olympia Track Club 2 33) Incredibles 2
35) The Matrix 1
Combined Team Scores - 12 year old - 32 Events Scored
===============================================================================
1) PPG(PeakPerformanceTrackCl 81 2) St Johns Striders 58
3) Manatee Mustangs Track Clu 54 4) Miami Gardens Xpress Trac 53
5) St Pete Nitro Track Club 50 6) Bayamon Club 44
7) Need4Speed 41 8) Running Tigers 40
8) Central Florida Gliders 40 10) NuSpeed Track Club 39
11) Phase 1 track club 34 11) Evolution Speed Track Clu 34
13) Florida Elite/Matrix 30 14) Incredibles 28
15) Mustang Track Club 26 16) 345 Athletic Club 25
17) PPO ELITE 22 18) Tallahassee Trailblazers 20
18) Delray Beach Blazing Elite 20 18) WV PAL Lightning Bolts 20
18) Trailblazers Youth Athleti 20 18) Take Flight Athletics 20
18) Polk County Elite 20 24) Coral Springs Blazers 18
24) MC TRACK CLUB PALATKA 18 24) Christian Cruisers Track 18
27) Goalline Athletics 15 28) PURE Athletics NTC 14
29) Florida Express Track, Inc 13 29) Jr Apopka Blue Darters Tr 13
31) East Orlando Track Club 11 31) ST. CROIX TRACK CLUB 11
33) Impact Athletics 10 34) Running Soles Youth Track 9
35) Miramar Optimist Track Clu 6 35) Blazin Ravenz Track Club 6
35) 352 Track Club 6 38) Make It Count Sports 5
39) Indian River Elite 4 39) Jus' Ryde Track Club 4
39) Academy Maximum Performanc 4 39) The Matrix 4
43) Olympia Track Club 3 43) Hardee Sole Crushers 3
45) Transformers Athletic Prog 2 45) Trackstarz Trackclub 2
Combined Team Scores - 13 year old - 30 Events Scored
===============================================================================
1) Bayamon Club 77 2) Incredibles 61.50
3) Olympia Track Club 60 4) Phase 1 track club 58.50
5) Florida Elite/Matrix 52 6) Academy Maximum Performan 50
7) Running For Christ 44 8) Tallahassee Trailblazers 42.50
9) Jus' Ryde Track Club 31 10) 345 Athletic Club 28
10) Polk County Elite 28 12) St Johns Striders 26
13) Nexgen track club 25 14) Manatee Mustangs Track Cl 24
15) Need4Speed 23 16) Impact Athletics 22
17) WV PAL Lightning Bolts 19 17) Hardee Sole Crushers 19
19) Warriors 18 20) Make It Count Sports 17.50
21) 1st Coast Track Club 14 22) Lightning Bolt Track Club 12
22) wilder3g 12 24) Trackstarz Trackclub 11
24) ST. CROIX TRACK CLUB 11 24) Running Tigers 11
27) Ridgecrest Ravenz 8 27) St Pete Nitro Track Club 8
29) Transformers Athletic Prog 7 30) MPD JETS 6
30) East Orlando Track Club 6 32) Evolution Speed Track Clu 5
32) Team Lightning 5 34) Eagles Athletics Sports C 4
34) Goulds Wildcats Track Club 4 36) Whitney Institute 3.50
37) BTA Track Club 3 37) Trailblazers Youth Athlet 3
39) Miami Gardens Xpress Track 1
Combined Team Scores - 14 year old - 36 Events Scored
===============================================================================
1) Olympia Track Club 153 2) Incredibles 83
3) PPG(PeakPerformanceTrackCl 67 4) Florida Elite/Matrix 66
5) Bayamon Club 59 6) Need4Speed 50
7) Evolution Speed Track Club 45 8) Trailblazers Youth Athlet 37
9) Jr Apopka Blue Darters Tra 33 10) St Pete Nitro Track Club 32
11) Miami Gardens Xpress Track 31 12) Take Flight Athletics 27
13) Running For Christ 26 14) Phase 1 track club 25
15) Tallahassee Trailblazers 21.50 16) Running Tigers 21
16) Nexgen track club 21 18) Lightning Bolt Track Club 20
19) Central Florida Gliders 19.50 20) Goulds Panthers Track Clu 19
21) Eagle Speed 16 22) Indian River Elite 13
22) Florida Express Track, Inc 13 22) UNA riverview run club 13
25) Mustang Track Club 12 25) Blazin Ravenz Track Club 12
27) Flyers Track Club 11 27) NuSpeed Track Club 11
27) Central Florida Elite 11 30) Team Lightning 10
31) Coral Springs Blazers 8 31) Wildwood Prep 8
31) Miramar Optimist Track Clu 8 31) 345 Athletic Club 8
31) Academy Maximum Performanc 8 36) East Orlando Track Club 7
37) Whitney Institute 6 38) Tampabay swarm track 5
39) Space Coast Striders 4 40) Make It Count Sports 3
40) 352 Track Club 3
Combined Team Scores - 15-16 year old - 34 Events Scored
===============================================================================
1) Bayamon Club 176 2) ST. CROIX TRACK CLUB 81.50
3) St Pete Nitro Track Club 63 4) Florida Elite/Matrix 57
5) Trackstarz Trackclub 47 6) Boynton Beach Track Club 34
6) Olympia Track Club 34 8) Miami Gardens Xpress Trac 30
9) Impact Athletics 28 9) Academy Maximum Performan 28
11) Mustang Track Club 26 12) PPG(PeakPerformanceTrackC 25
13) Incredibles 24 14) Transformers Athletic Pro 20
15) Central Florida Gliders 19.50 16) NuSpeed Track Club 19
16) MC TRACK CLUB PALATKA 19 18) Hardee Sole Crushers 18
18) Trailblazers Youth Athleti 18 18) Running For Christ 18
21) Christian Cruisers Track A 16 22) Team Lightning 14
23) Coral Springs Blazers 13 24) Charlotte Amalie/Chicken 12
25) Ridgecrest Ravenz 11 26) Warriors 10
26) UNA riverview run club 10 28) Running Tigers 9
29) Daytona Express 8 29) Need4Speed 8
29) MPD JETS 8 29) Alpha Omega Blazers 8
33) Delray Beach Blazing Elite 6 33) Wildwood Prep 6
35) Lightning Bolt Track Club 5 36) Tallahassee Trailblazers 4
37) Goulds Wildcats Track Club 2 38) Goulds Panthers Track Clu 1
38) Make It Count Sports 1 38) 352 Track Club 1
Combined Team Scores - 17-19 year old - 34 Events Scored
===============================================================================
1) Bayamon Club 186.50 2) ST. CROIX TRACK CLUB 132
3) St Pete Nitro Track Club 82 4) Mustang Track Club 79
5) Impact Athletics 49 6) Trackstarz Trackclub 34
7) 345 Athletic Club 30 7) IVANNA EUDORA KEAN 30
9) Charlotte Amalie/Chicken H 29 10) Incredibles 28
11) Eagle Speed 23 12) Trailblazers Youth Athlet 19
12) Academy Maximum Performanc 19 14) Coral Springs Blazers 17
15) Transformers Athletic Prog 15 16) Phase 1 track club 12
17) Jus' Ryde Track Club 11.50 18) Hardee Sole Crushers 11
18) Miami Gardens Xpress Track 11 20) Tri-County Elite Track Cl 10
20) Lightning Bolt Track Club 10 22) PPO ELITE 6
22) Florida Elite/Matrix 6 24) Polk County Elite 3
25) Central Florida Gliders 2 26) Force One Track 1
26) MC TRACK CLUB PALATKA 1
Combined Team Scores - Future - 8 Events Scored
===============================================================================
1) Olympia Track Club 40.50 2) Eagle Speed 32
2) Delray Beach Blazing Elite 32 4) Watkins Family United 30
5) Central Florida Elite 24 6) PPG(PeakPerformanceTrackC 19
7) Prodigy Athletics Track Cl 14 8) Blazin Ravenz Track Club 13
8) Trackstarz Trackclub 13 10) WV PAL Lightning Bolts 11
11) NuSpeed Track Club 10 12) Phase 1 track club 8.50
13) The Matrix 8 14) Jr Apopka Blue Darters Tr 7
15) Running Soles Youth Track 6 16) Eagles Athletics Sports C 5
16) Transformers Athletic Prog 5 18) Trailblazers Youth Athlet 2
18) Florida Express Track, Inc 2 20) Running For Christ 1
20) Need4Speed 1 20) Manatee Mustangs Track Cl 1