Elite Timing and Event Management DirectAthletics MeetPro
CFML Championships
Geneva School, Geneva, FL - 3/15/2018
Girls 4 x 800m Relay
Finals
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
1 Circle Christian Sch A 11:16.65 10
1) Bender, Ava 2) Melnick, Amand 3) Gregory, Kelly 4) Brown, Mary
2 The Master's Academy A 12:16.51 8
1) Messemer, Sara 2) Wyant, Ava 3) Newman, Maria 4) McFalls, Anna
3 Mount Dora Christian A 12:38.46 6
1) Rogers, Katie 2) Horsford, Alli 3) Horsford, Rach 4) Reed, Greenlee
4 Trinity Christian Ac A 12:40.82 5
1) Lehman, Chevi 2) Vann, Hannah 3) Stites, Emma 4) Adcock, Raylyn
5 St. Luke's Lutheran A 12:41.38 4
1) Hursey, Briahn 2) Cruz, Ariana 3) Kruse, Jordan 4) Parker, Sophia
6 The Geneva School A 13:34.65 3
1) Wermuth, Beatr 2) Clark, Aubrey 3) Stander, Sarah 4) Thomas, Abby G
7 St. Luke's Lutheran B 13:35.01
1) Knoblauch, Nad 2) Butler, Alexis 3) Nichols, Allie 4) Flynn, Chloe
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
Section 1 of 1
1 Circle Christian Sch A 11:16.65 10
1) Bender, Ava 2) Melnick, Amand 3) Gregory, Kelly 4) Brown, Mary
2 The Master's Academy A 12:16.51 8
1) Messemer, Sara 2) Wyant, Ava 3) Newman, Maria 4) McFalls, Anna
3 Mount Dora Christian A 12:38.46 6
1) Rogers, Katie 2) Horsford, Alli 3) Horsford, Rach 4) Reed, Greenlee
4 Trinity Christian Ac A 12:40.82 5
1) Lehman, Chevi 2) Vann, Hannah 3) Stites, Emma 4) Adcock, Raylyn
5 St. Luke's Lutheran A 12:41.38 4
1) Hursey, Briahn 2) Cruz, Ariana 3) Kruse, Jordan 4) Parker, Sophia
6 The Geneva School A 13:34.65 3
1) Wermuth, Beatr 2) Clark, Aubrey 3) Stander, Sarah 4) Thomas, Abby G
7 St. Luke's Lutheran B 13:35.01
1) Knoblauch, Nad 2) Butler, Alexis 3) Nichols, Allie 4) Flynn, Chloe
Boys 4 x 800m Relay
Finals
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
1 Circle Christian Sch A 9:59.46 10
1) Street, Joseph 2) Kirwan, Michae 3) Atwell, Noah 4) Brown, Timothy
2 St. Luke's Lutheran A 9:59.85 8
1) Mello, Wyatt 2) Metz, Trevor 3) Haddad, Luke 4) Eastlick, Reag
3 The Master's Academy A 10:17.35 6
1) Adams, Daniel 2) Merly, Zach 3) Woodard, Vinso 4) Denny, Isaac
4 Trinity Christian Ac A 11:03.96 5
1) Simpkins, Vann 2) Manzano, Willi 3) Crespo, Julien 4) Pimenta, Kyle
5 Orlando Christian Pr A 11:41.95 4
1) Cooper, Jayden 2) Nicholson, Dar 3) Wison, David 4) Cardorette, Co
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
Section 1 of 1
1 Circle Christian Sch A 9:59.46 10
1) Street, Joseph 2) Kirwan, Michae 3) Atwell, Noah 4) Brown, Timothy
2 St. Luke's Lutheran A 9:59.85 8
1) Mello, Wyatt 2) Metz, Trevor 3) Haddad, Luke 4) Eastlick, Reag
3 The Master's Academy A 10:17.35 6
1) Adams, Daniel 2) Merly, Zach 3) Woodard, Vinso 4) Denny, Isaac
4 Trinity Christian Ac A 11:03.96 5
1) Simpkins, Vann 2) Manzano, Willi 3) Crespo, Julien 4) Pimenta, Kyle
5 Orlando Christian Pr A 11:41.95 4
1) Cooper, Jayden 2) Nicholson, Dar 3) Wison, David 4) Cardorette, Co
Girls 100 Meters
Finals
====================================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Ht. (Pl) Pts
====================================================================================================
1 Waters, Jade 3 Central Florida Chri 13.66 +0.7 1 (1) 10
2 Campbell, Maddison 7 Central Florida Chri 13.67 +0.7 1 (2) 8
3 Gilles, Kessia 7 Kingsway Christian A 14.29 +0.8 2 (1) 6
4 Smith, Jalaea 8 Kingsway Christian A 14.35 +0.8 14.346 2 (2) 5
5 Joseph, Juliana 8 St. Luke's Lutheran 14.35 +0.7 14.347 1 (3) 4
6 Overby, Nia 7 Orlando Christian Pr 14.35 +0.8 14.350 2 (3) 3
7 Dobson, Mya 8 Faith Christian Acad 14.39 +0.7 1 (4) 2
8 cooper, brianna 8 Orlando Christian Pr 14.43 +0.7 1 (5) 1
9 Belleus, Darley 8 Central Florida Chri 14.50 +0.8 2 (4)
10 Udowychenko, Alexis 8 Circle Christian Sch 14.60 +0.8 2 (5)
11 Reddy, Sydney 7 Circle Christian Sch 14.62 +0.8 2 (6)
12 Guerre, Aliana 7 Holy Cross Lutheran 14.65 +1.0 3 (1)
13 Stiger, Grace 8 St. Luke's Lutheran 14.69 +0.7 1 (6)
14 Philips, Jaila 6 Faith Christian Acad 14.81 +1.0 3 (2)
15 Hill, Faith 6 Kingsway Christian A 14.88 +0.7 1 (7)
16 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 14.92 +1.0 3 (3)
17 Smith, Destini 5 Faith Christian Acad 14.98 +0.8 2 (7)
18 Crespo, Jaylee 8 Trinity Christian Ac 15.06 +1.0 3 (4)
19 Yebba, Kaylee 7 Holy Cross Lutheran 15.11 +0.7 1 (8)
20 Stafford, Madison 7 The Geneva School 15.22 +1.0 3 (5)
21 Johnson, Michaela 7 Holy Cross Lutheran 15.42 +0.2 4 (1)
22 Wilson, Ryleigh 6 The Master's Academy 15.62 +1.0 3 (6)
23 Green, Angelica 7 Orlando Christian Pr 15.63 +1.0 3 (7)
24 Cupit, Laurel 8 St. Luke's Lutheran 15.66 +1.0 3 (8)
25 Issacs, Kelsey 7 Central Florida Chri 15.69 +0.8 5 (1)
26 Shasteen, Mackenzie 8 Trinity Christian Ac 15.72 +0.2 4 (2)
27 Kris, Aliyah 7 International Commun 15.74 +0.2 4 (3)
28 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 15.90 +0.2 4 (4)
29 Millikan, Lauren 5 St. Luke's Lutheran 15.94 +0.2 4 (5)
30 Myers, Julia 7 Trinity Christian Ac 15.95 +0.2 4 (6)
31 Merly, Jessica 6 The Master's Academy 16.11 +0.2 4 (7)
32 Sosa, Ariel 7 Holy Cross Lutheran 16.13 +0.8 5 (2)
33 Hinrichs, Kathryn 5 St. Luke's Lutheran 16.19 +0.8 5 (3)
34 Gill, Lilliana 8 Circle Christian Sch 16.29 +0.8 5 (4)
35 Greeenway, Arianne 7 St. Luke's Lutheran 16.43 +0.8 5 (5)
36 White, Bailey 5 The Geneva School 16.46 +0.8 5 (6)
37 Bowman, Addison 7 The Geneva School 16.53 +1.0 6 (1)
38 Key, Scarlett 5 International Commun 18.29 +1.0 6 (2)
39 Grandstaff, Kate 5 Circle Christian Sch 19.26 +1.0 6 (3)
===========================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Pts
===========================================================================================
Section 1 of 6
1 Waters, Jade 3 Central Florida Chri 13.66 +0.7 10
2 Campbell, Maddison 7 Central Florida Chri 13.67 +0.7 8
3 Joseph, Juliana 8 St. Luke's Lutheran 14.35 +0.7 14.347 4
4 Dobson, Mya 8 Faith Christian Acad 14.39 +0.7 2
5 cooper, brianna 8 Orlando Christian Pr 14.43 +0.7 1
6 Stiger, Grace 8 St. Luke's Lutheran 14.69 +0.7
7 Hill, Faith 6 Kingsway Christian A 14.88 +0.7
8 Yebba, Kaylee 7 Holy Cross Lutheran 15.11 +0.7
Section 2 of 6
1 Gilles, Kessia 7 Kingsway Christian A 14.29 +0.8 6
2 Smith, Jalaea 8 Kingsway Christian A 14.35 +0.8 14.346 5
3 Overby, Nia 7 Orlando Christian Pr 14.35 +0.8 14.350 3
4 Belleus, Darley 8 Central Florida Chri 14.50 +0.8
5 Udowychenko, Alexis 8 Circle Christian Sch 14.60 +0.8
6 Reddy, Sydney 7 Circle Christian Sch 14.62 +0.8
7 Smith, Destini 5 Faith Christian Acad 14.98 +0.8
Section 3 of 6
1 Guerre, Aliana 7 Holy Cross Lutheran 14.65 +1.0
2 Philips, Jaila 6 Faith Christian Acad 14.81 +1.0
3 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 14.92 +1.0
4 Crespo, Jaylee 8 Trinity Christian Ac 15.06 +1.0
5 Stafford, Madison 7 The Geneva School 15.22 +1.0
6 Wilson, Ryleigh 6 The Master's Academy 15.62 +1.0
7 Green, Angelica 7 Orlando Christian Pr 15.63 +1.0
8 Cupit, Laurel 8 St. Luke's Lutheran 15.66 +1.0
Section 4 of 6
1 Johnson, Michaela 7 Holy Cross Lutheran 15.42 +0.2
2 Shasteen, Mackenzie 8 Trinity Christian Ac 15.72 +0.2
3 Kris, Aliyah 7 International Commun 15.74 +0.2
4 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 15.90 +0.2
5 Millikan, Lauren 5 St. Luke's Lutheran 15.94 +0.2
6 Myers, Julia 7 Trinity Christian Ac 15.95 +0.2
7 Merly, Jessica 6 The Master's Academy 16.11 +0.2
Section 5 of 6
1 Issacs, Kelsey 7 Central Florida Chri 15.69 +0.8
2 Sosa, Ariel 7 Holy Cross Lutheran 16.13 +0.8
3 Hinrichs, Kathryn 5 St. Luke's Lutheran 16.19 +0.8
4 Gill, Lilliana 8 Circle Christian Sch 16.29 +0.8
5 Greeenway, Arianne 7 St. Luke's Lutheran 16.43 +0.8
6 White, Bailey 5 The Geneva School 16.46 +0.8
Section 6 of 6
1 Bowman, Addison 7 The Geneva School 16.53 +1.0
2 Key, Scarlett 5 International Commun 18.29 +1.0
3 Grandstaff, Kate 5 Circle Christian Sch 19.26 +1.0
Boys 100 Meters
Finals
====================================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Ht. (Pl) Pts
====================================================================================================
1 Jones, Victor 8 Central Florida Chri 11.67 +1.5 1 (1) 10
2 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 11.95 +1.5 1 (2) 8
3 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 12.55 +1.5 1 (3) 6
4 Sliger, Noah 8 The Master's Academy 12.66 +1.5 1 (4) 5
5 Garcia, Gilbert Alex 6 Orlando Christian Pr 12.80 +1.5 1 (5) 4
6 Massey, Tyjuan 7 Orlando Christian Pr 13.01 +1.5 1 (6) 3
7 Glezil, Andy 8 Kingsway Christian A 13.02 +1.5 1 (7) 2
8 Pearson, Jackson 8 Circle Christian Sch 13.32 –0.5 2 (1) 1
9 Garcia, Gilbert J 6 Orlando Christian Pr 13.38 +1.5 1 (8)
10 Anderson, Camden 7 St. Luke's Lutheran 13.44 –0.5 2 (2)
11 Brown, Jordan 8 Kingsway Christian A 13.50 –0.5 2 (3)
12 Millikan, Christophe 7 St. Luke's Lutheran 13.97 –0.5 2 (4)
13 Benedick, Timothy 7 St. Luke's Lutheran 14.27 –0.5 2 (5)
14 McManus, Carson 6 Circle Christian Sch 14.40 –0.5 2 (6)
15 Alindor, Marc Obed 7 Kingsway Christian A 14.49 –0.4 3 (1)
16 Schutz, Caleb 7 International Commun 14.76 –0.4 3 (2)
17 Hendrix, Palmer 5 The Geneva School 14.88 –0.4 3 (3)
18 Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad 14.94 –0.4 3 (4)
19 LaTour, Jax 6 St. Luke's Lutheran 14.95 –0.4 3 (5)
20 Smith, Austen 7 Trinity Christian Ac 15.07 –0.7 15.061 4 (1)
21 Demosthenes, Joshua 6 Orlando Christian Pr 15.07 –0.4 15.069 3 (6)
22 Mayer, Evan 5 St. Luke's Lutheran 15.20 –0.7 4 (2)
23 Daher, Michael 8 St. Luke's Lutheran 15.23 –0.4 3 (7)
24 Bovin, Luke 7 The Master's Academy 15.57 –0.7 4 (3)
25 Street, David 5 Circle Christian Sch 15.98 –0.7 15.973 4 (4)
26 Philippe-Fisher, Gab 7 The Geneva School 15.98 –0.7 15.980 4 (5)
27 Warren, Mason 6 Circle Christian Sch 16.16 –0.7 4 (6)
28 Bradley, Denard 5 Kingsway Christian A 16.32 –0.7 4 (7)
29 Castaldi, Tyrese 6 The Master's Academy 16.86 +0.3 5 (1)
30 Weber, Jackson 5 St. Luke's Lutheran 16.93 +0.3 5 (2)
31 Bennett, Nathan 5 International Commun 16.98 –0.7 4 (8)
32 McNally, Ryan 5 International Commun 17.27 +0.3 5 (3)
33 Dixon, Drew 6 International Commun 17.41 +0.3 5 (4)
34 Lorenzo, Julian 5 St. Luke's Lutheran 17.43 +0.3 5 (5)
35 Rosa, Orlando 2 Central Florida Chri 17.64 +0.3 5 (6)
===========================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Pts
===========================================================================================
Section 1 of 5
1 Jones, Victor 8 Central Florida Chri 11.67 +1.5 10
2 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 11.95 +1.5 8
3 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 12.55 +1.5 6
4 Sliger, Noah 8 The Master's Academy 12.66 +1.5 5
5 Garcia, Gilbert Alex 6 Orlando Christian Pr 12.80 +1.5 4
6 Massey, Tyjuan 7 Orlando Christian Pr 13.01 +1.5 3
7 Glezil, Andy 8 Kingsway Christian A 13.02 +1.5 2
8 Garcia, Gilbert J 6 Orlando Christian Pr 13.38 +1.5
Section 2 of 5
1 Pearson, Jackson 8 Circle Christian Sch 13.32 –0.5 1
2 Anderson, Camden 7 St. Luke's Lutheran 13.44 –0.5
3 Brown, Jordan 8 Kingsway Christian A 13.50 –0.5
4 Millikan, Christophe 7 St. Luke's Lutheran 13.97 –0.5
5 Benedick, Timothy 7 St. Luke's Lutheran 14.27 –0.5
6 McManus, Carson 6 Circle Christian Sch 14.40 –0.5
Section 3 of 5
1 Alindor, Marc Obed 7 Kingsway Christian A 14.49 –0.4
2 Schutz, Caleb 7 International Commun 14.76 –0.4
3 Hendrix, Palmer 5 The Geneva School 14.88 –0.4
4 Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad 14.94 –0.4
5 LaTour, Jax 6 St. Luke's Lutheran 14.95 –0.4
6 Demosthenes, Joshua 6 Orlando Christian Pr 15.07 –0.4 15.069
7 Daher, Michael 8 St. Luke's Lutheran 15.23 –0.4
Section 4 of 5
1 Smith, Austen 7 Trinity Christian Ac 15.07 –0.7 15.061
2 Mayer, Evan 5 St. Luke's Lutheran 15.20 –0.7
3 Bovin, Luke 7 The Master's Academy 15.57 –0.7
4 Street, David 5 Circle Christian Sch 15.98 –0.7 15.973
5 Philippe-Fisher, Gab 7 The Geneva School 15.98 –0.7 15.980
6 Warren, Mason 6 Circle Christian Sch 16.16 –0.7
7 Bradley, Denard 5 Kingsway Christian A 16.32 –0.7
8 Bennett, Nathan 5 International Commun 16.98 –0.7
Section 5 of 5
1 Castaldi, Tyrese 6 The Master's Academy 16.86 +0.3
2 Weber, Jackson 5 St. Luke's Lutheran 16.93 +0.3
3 McNally, Ryan 5 International Commun 17.27 +0.3
4 Dixon, Drew 6 International Commun 17.41 +0.3
5 Lorenzo, Julian 5 St. Luke's Lutheran 17.43 +0.3
6 Rosa, Orlando 2 Central Florida Chri 17.64 +0.3
Girls 1500 Meters
Finals
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
1 Spivey, Caroline 8 Circle Christian Sch 5:22.39 10
2 Fagot, Anna Grace 8 Faith Christian Acad 5:27.49 8
3 Love, Maddy 6 St. Luke's Lutheran 5:43.28 6
4 Grandstaff, Emily 8 Circle Christian Sch 5:50.22 5
5 Gunn, Aalyssa 7 Orlando Christian Pr 6:00.81 4
6 Horsford, Rachel 6 Mount Dora Christian 6:03.69 3
7 Wyant, Ava 6 The Master's Academy 6:08.97 2
8 Horsford, Allison 7 Mount Dora Christian 6:10.44 1
9 Cressman, Jennifer 8 Holy Cross Lutheran 6:13.57
10 Raesly, Ella 6 The Geneva School 6:14.28
11 Lehman, Chevi 8 Trinity Christian Ac 6:20.48
12 Newman, Maria 6 The Master's Academy 6:27.57
13 Miller, Grace 6 The Geneva School 6:27.77
14 Laflamme, Hannah 7 Holy Cross Lutheran 6:30.34
15 Simard, Kara 5 International Commun 6:58.42
16 Chafqane, Leila 7 Orlando Christian Pr 7:12.18
17 Knoblauch, Nadia 6 St. Luke's Lutheran 7:14.07
18 Vann, Hannah 6 Trinity Christian Ac 7:15.46
19 Brignoni, Ella 8 Mount Dora Christian 7:16.34
20 Crowe, Charis 3 Central Florida Chri 7:26.90
21 Aramino, Marilana 8 Mount Dora Christian 7:32.63
22 Sanchez, Danielle 6 Orlando Christian Pr 7:57.03
23 Green, Angelina 7 Orlando Christian Pr 9:11.30
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 1
1 Spivey, Caroline 8 Circle Christian Sch 5:22.39 10
2 Fagot, Anna Grace 8 Faith Christian Acad 5:27.49 8
3 Love, Maddy 6 St. Luke's Lutheran 5:43.28 6
4 Grandstaff, Emily 8 Circle Christian Sch 5:50.22 5
5 Gunn, Aalyssa 7 Orlando Christian Pr 6:00.81 4
6 Horsford, Rachel 6 Mount Dora Christian 6:03.69 3
7 Wyant, Ava 6 The Master's Academy 6:08.97 2
8 Horsford, Allison 7 Mount Dora Christian 6:10.44 1
9 Cressman, Jennifer 8 Holy Cross Lutheran 6:13.57
10 Raesly, Ella 6 The Geneva School 6:14.28
11 Lehman, Chevi 8 Trinity Christian Ac 6:20.48
12 Newman, Maria 6 The Master's Academy 6:27.57
13 Miller, Grace 6 The Geneva School 6:27.77
14 Laflamme, Hannah 7 Holy Cross Lutheran 6:30.34
15 Simard, Kara 5 International Commun 6:58.42
16 Chafqane, Leila 7 Orlando Christian Pr 7:12.18
17 Knoblauch, Nadia 6 St. Luke's Lutheran 7:14.07
18 Vann, Hannah 6 Trinity Christian Ac 7:15.46
19 Brignoni, Ella 8 Mount Dora Christian 7:16.34
20 Crowe, Charis 3 Central Florida Chri 7:26.90
21 Aramino, Marilana 8 Mount Dora Christian 7:32.63
22 Sanchez, Danielle 6 Orlando Christian Pr 7:57.03
23 Green, Angelina 7 Orlando Christian Pr 9:11.30
Boys 1500 Meters
Finals
===============================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Ht. (Pl) Pts
===============================================================================================
1 DeJesus, Jack 7 Circle Christian Sch 5:03.83 1 (1) 10
2 Mello, Wyatt 7 St. Luke's Lutheran 5:06.68 1 (2) 8
3 Parker, Isaiah 7 Circle Christian Sch 5:11.80 1 (3) 6
4 Neeld, Thomas 7 Circle Christian Sch 5:13.33 1 (4) 5
5 McKay, Joshua 8 The Geneva School 5:21.10 1 (5) 4
6 Broadrup, Tommy 8 St. Luke's Lutheran 5:25.34 1 (6) 3
7 Woodard, Vinson 8 The Master's Academy 5:34.07 1 (7) 2
8 Gilbert, Jordan 6 Orlando Christian Pr 5:40.83 1 (8) 1
9 Matson, Luke 5 St. Luke's Lutheran 5:43.46 1 (9)
10 Zemlansky, Nikolai 8 St. Luke's Lutheran 5:46.67 1 (10)
11 Cota, Paul 7 Circle Christian Sch 5:51.60 1 (11)
12 Matson, Owen 7 St. Luke's Lutheran 5:54.81 1 (12)
13 Schutz, Caleb 7 International Commun 5:57.01 1 (13)
14 Pasantes, Mathias 7 The Master's Academy 6:01.52 1 (14)
15 Manarino, Matthew 7 St. Luke's Lutheran 6:01.83 1 (15)
16 Newman, Andrew 6 The Master's Academy 6:07.54 1 (16)
17 Fagot, Christopher 6 Faith Christian Acad 6:08.17 1 (17)
18 Mazurowski, Markus 7 Faith Christian Acad 6:11.10 1 (18)
19 Smith, Matthew 7 The Master's Academy 6:19.93 6:19.921 2 (1)
20 Medeiros, Kristofer 6 Trinity Christian Ac 6:19.93 6:19.927 2 (2)
21 Cordero, AJ 7 Trinity Christian Ac 6:33.33 2 (3)
22 Cardorette, Cooper 6 Orlando Christian Pr 6:33.36 2 (4)
23 Key, Alex 6 International Commun 6:36.40 2 (5)
24 Rodriguez, Diego 6 St. Luke's Lutheran 6:40.24 2 (6)
25 Kelsey, Austin 7 International Commun 6:59.52 2 (7)
26 Avera, Zavier 7 Kingsway Christian A 7:04.14 2 (8)
27 Crowe, Gabe 2 Central Florida Chri 7:13.58 2 (9)
28 Woodruff, Slade 5 International Commun 7:16.08 2 (10)
29 Peters, Jeffery 7 St. Luke's Lutheran 7:17.28 2 (11)
30 Otreo, Xavian 7 Orlando Christian Pr 7:26.16 2 (12)
31 Rolle, Austin 7 Kingsway Christian A 7:28.82 2 (13)
32 Chaumley, Conner 6 Orlando Christian Pr 7:46.20 2 (14)
33 Ayala, Alex 6 Trinity Christian Ac 8:00.74 2 (15)
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 2
1 DeJesus, Jack 7 Circle Christian Sch 5:03.83 10
2 Mello, Wyatt 7 St. Luke's Lutheran 5:06.68 8
3 Parker, Isaiah 7 Circle Christian Sch 5:11.80 6
4 Neeld, Thomas 7 Circle Christian Sch 5:13.33 5
5 McKay, Joshua 8 The Geneva School 5:21.10 4
6 Broadrup, Tommy 8 St. Luke's Lutheran 5:25.34 3
7 Woodard, Vinson 8 The Master's Academy 5:34.07 2
8 Gilbert, Jordan 6 Orlando Christian Pr 5:40.83 1
9 Matson, Luke 5 St. Luke's Lutheran 5:43.46
10 Zemlansky, Nikolai 8 St. Luke's Lutheran 5:46.67
11 Cota, Paul 7 Circle Christian Sch 5:51.60
12 Matson, Owen 7 St. Luke's Lutheran 5:54.81
13 Schutz, Caleb 7 International Commun 5:57.01
14 Pasantes, Mathias 7 The Master's Academy 6:01.52
15 Manarino, Matthew 7 St. Luke's Lutheran 6:01.83
16 Newman, Andrew 6 The Master's Academy 6:07.54
17 Fagot, Christopher 6 Faith Christian Acad 6:08.17
18 Mazurowski, Markus 7 Faith Christian Acad 6:11.10
Section 2 of 2
1 Smith, Matthew 7 The Master's Academy 6:19.93 6:19.921
2 Medeiros, Kristofer 6 Trinity Christian Ac 6:19.93 6:19.927
3 Cordero, AJ 7 Trinity Christian Ac 6:33.33
4 Cardorette, Cooper 6 Orlando Christian Pr 6:33.36
5 Key, Alex 6 International Commun 6:36.40
6 Rodriguez, Diego 6 St. Luke's Lutheran 6:40.24
7 Kelsey, Austin 7 International Commun 6:59.52
8 Avera, Zavier 7 Kingsway Christian A 7:04.14
9 Crowe, Gabe 2 Central Florida Chri 7:13.58
10 Woodruff, Slade 5 International Commun 7:16.08
11 Peters, Jeffery 7 St. Luke's Lutheran 7:17.28
12 Otreo, Xavian 7 Orlando Christian Pr 7:26.16
13 Rolle, Austin 7 Kingsway Christian A 7:28.82
14 Chaumley, Conner 6 Orlando Christian Pr 7:46.20
15 Ayala, Alex 6 Trinity Christian Ac 8:00.74
Girls 4 x 100m Relay
Finals
==========================================================================
Pl Team Sq Time Note Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 Orlando Christian Pr A 57.23 1 (1) 10
1) cooper, briann 2) Green, Angelic 3) Overby, Nia 4) Ferrell, Lilla
2 Circle Christian Sch A 57.25 1 (2) 8
1) Reddy, Sydney 2) Hong, Amy 3) Udowychenko, A 4) Brown, Deborah
3 Kingsway Christian A A 58.22 1 (3) 6
1) Crayton, Luani 2) Gilles, Kessia 3) Hill, Faith 4) Smith, Jalaea
4 St. Luke's Lutheran A 58.89 1 (4) 5
1) Joseph, Julian 2) Rose, Addison 3) Faircloth, Kar 4) Stiger, Grace
5 The Master's Academy A 59.19 1 (5) 4
1) Wilson, Ryleig 2) Fyock, Ashley 3) Newman, Maria 4) Wilson, Alexa
6 Central Florida Chri A 59.22 1 (6) 3
1) Campbell, Madd 2) Waters, Jade 3) Hyacinth, Danu 4) Issacs, Kelsey
Holy Cross Lutheran A NT 2
1) Guerre, Aliana 2) Kindy, Hannah 3) Johnson, Micha 4) Yebba, Kaylee
International Commun A NT 2
1) Baker, Emme 2) Key, Scarlett 3) Kris, Aliyah 4) Simard, Kara
The Geneva School A NT 2
1) Bowman, Addiso 2) White, Bailey 3) Faith, Lydia 4) Ingram, Stefan
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
Section 1 of 2
1 Orlando Christian Pr A 57.23 10
1) cooper, briann 2) Green, Angelic 3) Overby, Nia 4) Ferrell, Lilla
2 Circle Christian Sch A 57.25 8
1) Reddy, Sydney 2) Hong, Amy 3) Udowychenko, A 4) Brown, Deborah
3 Kingsway Christian A A 58.22 6
1) Crayton, Luani 2) Gilles, Kessia 3) Hill, Faith 4) Smith, Jalaea
4 St. Luke's Lutheran A 58.89 5
1) Joseph, Julian 2) Rose, Addison 3) Faircloth, Kar 4) Stiger, Grace
5 The Master's Academy A 59.19 4
1) Wilson, Ryleig 2) Fyock, Ashley 3) Newman, Maria 4) Wilson, Alexa
6 Central Florida Chri A 59.22 3
1) Campbell, Madd 2) Waters, Jade 3) Hyacinth, Danu 4) Issacs, Kelsey
Section 2 of 2
Holy Cross Lutheran A NT
1) Guerre, Aliana 2) Kindy, Hannah 3) Johnson, Micha 4) Yebba, Kaylee
International Commun A NT
1) Baker, Emme 2) Key, Scarlett 3) Kris, Aliyah 4) Simard, Kara
The Geneva School A NT
1) Bowman, Addiso 2) White, Bailey 3) Faith, Lydia 4) Ingram, Stefan
Boys 4 x 100m Relay
Finals
==========================================================================
Pl Team Sq Time Note Ht. (Pl) Pts
==========================================================================
1 The Master's Academy A 50.64 1 (1) 10
1) Knoerzer, Ryan 2) Sliger, Noah 3) Vega, Sammy 4) Woodson, Jj
2 Orlando Christian Pr A 52.18 52.983 1 (2) 8
1) Demosthenes, J 2) Garcia, Gilber 3) Garcia, Gilber 4) Massey, Tyjuan
3 St. Luke's Lutheran A 52.99 52.983 1 (3) 6
1) Anderson, Cade 2) Millikan, Chri 3) Barber, Caleb 4) Anderson, Camd
4 Circle Christian Sch A 53.83 1 (4) 5
1) Street, David 2) McManus, Carso 3) Warren, Mason 4) Gammichia, Noa
5 Trinity Christian Ac A 56.56 2 (1) 4
1) Manzano, Willi 2) Pimenta, Kyle 3) Vann, Nehemiah 4) Woulard, Daven
6 St. Luke's Lutheran B 1:03.25 2 (2)
1) Mayer, Evan 2) Czapka, James 3) Levine, Donovi 4) LaTour, Jax
7 International Commun A 1:10.25 2 (3) 3
1) Bennett, Natha 2) Dixon, Drew 3) McNally, Ryan 4) Woodruff, Slad
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
Section 1 of 2
1 The Master's Academy A 50.64 10
1) Knoerzer, Ryan 2) Sliger, Noah 3) Vega, Sammy 4) Woodson, Jj
2 Orlando Christian Pr A 52.18 52.983 8
1) Demosthenes, J 2) Garcia, Gilber 3) Garcia, Gilber 4) Massey, Tyjuan
3 St. Luke's Lutheran A 52.99 52.983 6
1) Anderson, Cade 2) Millikan, Chri 3) Barber, Caleb 4) Anderson, Camd
4 Circle Christian Sch A 53.83 5
1) Street, David 2) McManus, Carso 3) Warren, Mason 4) Gammichia, Noa
Section 2 of 2
1 Trinity Christian Ac A 56.56 4
1) Manzano, Willi 2) Pimenta, Kyle 3) Vann, Nehemiah 4) Woulard, Daven
2 St. Luke's Lutheran B 1:03.25
1) Mayer, Evan 2) Czapka, James 3) Levine, Donovi 4) LaTour, Jax
3 International Commun A 1:10.25 3
1) Bennett, Natha 2) Dixon, Drew 3) McNally, Ryan 4) Woodruff, Slad
Girls 400 Meters
Finals
===============================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Ht. (Pl) Pts
===============================================================================================
1 Gregory, Kelly 7 Circle Christian Sch 1:06.72 1 (1) 10
2 Bender, Ava 8 Circle Christian Sch 1:08.13 1 (2) 8
3 Dobson, Mya 8 Faith Christian Acad 1:09.21 1 (3) 6
4 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 1:10.52 1:10.511 1 (4) 5
5 Ferrell, Lillan 7 Orlando Christian Pr 1:10.52 1:10.520 2 (1) 4
6 Adcock, Raylynn 7 Trinity Christian Ac 1:10.64 1 (5) 3
7 Cunningham, Sydney 6 St. Luke's Lutheran 1:10.65 1 (6) 2
8 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 1:13.15 1 (7) 1
9 Johnson, Lilly 6 St. Luke's Lutheran 1:14.40 2 (2)
10 Murray, Erin 6 The Geneva School 1:14.75 3 (1)
11 Formoso, Aviana 8 Circle Christian Sch 1:14.92 3 (2)
12 Calcano, Paola 7 Orlando Christian Pr 1:15.09 2 (3)
13 Gunn, Aaliyah 6 Orlando Christian Pr 1:15.72 2 (4)
14 Crespo, Jaylee 8 Trinity Christian Ac 1:17.14 2 (5)
15 Johnson, Michaela 7 Holy Cross Lutheran 1:17.40 3 (3)
16 Oglesby, Tiara 7 Central Florida Chri 1:17.54 2 (6)
17 Carson, Khei-Ann 5 Kingsway Christian A 1:19.22 3 (4)
18 Hong, Amy 7 Circle Christian Sch 1:19.92 3 (5)
19 Mascari, Lydia 8 Orlando Christian Pr 1:20.01 3 (6)
20 Greeenway, Arianne 7 St. Luke's Lutheran 1:20.20 3 (7)
21 Cupit, Laurel 8 St. Luke's Lutheran 1:20.57 2 (7)
22 Sowers, Leah 6 Mount Dora Christian 1:20.83 4 (1)
23 Vaughan, Rayle 7 Holy Cross Lutheran 1:21.54 4 (2)
24 Manning, Nariyah 4 Central Florida Chri 1:23.54 4 (3)
25 Flynn, Chloe 7 St. Luke's Lutheran 1:24.37 4 (4)
26 Shasteen, Mackenzie 8 Trinity Christian Ac 1:24.61 4 (5)
27 Barrett, Kristina 1 Central Florida Chri 1:25.60 5 (1)
28 Jones, Rayla 6 Kingsway Christian A 1:25.90 3 (8)
29 Torres, Jocelyn 7 Trinity Christian Ac 1:26.88 5 (2)
30 Hinrichs, Kathryn 5 St. Luke's Lutheran 1:28.78 4 (6)
31 Vaughan, Graham 7 Holy Cross Lutheran 1:30.46 5 (3)
32 Smith, Katy 7 Holy Cross Lutheran 1:31.88 5 (4)
33 Aramino, Marilana 8 Mount Dora Christian 1:38.89 5 (5)
34 Mathias, Savannah 6 The Geneva School 2:09.60 5 (6)
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 5
1 Gregory, Kelly 7 Circle Christian Sch 1:06.72 10
2 Bender, Ava 8 Circle Christian Sch 1:08.13 8
3 Dobson, Mya 8 Faith Christian Acad 1:09.21 6
4 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 1:10.52 1:10.511 5
5 Adcock, Raylynn 7 Trinity Christian Ac 1:10.64 3
6 Cunningham, Sydney 6 St. Luke's Lutheran 1:10.65 2
7 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 1:13.15 1
Section 2 of 5
1 Ferrell, Lillan 7 Orlando Christian Pr 1:10.52 1:10.520 4
2 Johnson, Lilly 6 St. Luke's Lutheran 1:14.40
3 Calcano, Paola 7 Orlando Christian Pr 1:15.09
4 Gunn, Aaliyah 6 Orlando Christian Pr 1:15.72
5 Crespo, Jaylee 8 Trinity Christian Ac 1:17.14
6 Oglesby, Tiara 7 Central Florida Chri 1:17.54
7 Cupit, Laurel 8 St. Luke's Lutheran 1:20.57
Section 3 of 5
1 Murray, Erin 6 The Geneva School 1:14.75
2 Formoso, Aviana 8 Circle Christian Sch 1:14.92
3 Johnson, Michaela 7 Holy Cross Lutheran 1:17.40
4 Carson, Khei-Ann 5 Kingsway Christian A 1:19.22
5 Hong, Amy 7 Circle Christian Sch 1:19.92
6 Mascari, Lydia 8 Orlando Christian Pr 1:20.01
7 Greeenway, Arianne 7 St. Luke's Lutheran 1:20.20
8 Jones, Rayla 6 Kingsway Christian A 1:25.90
Section 4 of 5
1 Sowers, Leah 6 Mount Dora Christian 1:20.83
2 Vaughan, Rayle 7 Holy Cross Lutheran 1:21.54
3 Manning, Nariyah 4 Central Florida Chri 1:23.54
4 Flynn, Chloe 7 St. Luke's Lutheran 1:24.37
5 Shasteen, Mackenzie 8 Trinity Christian Ac 1:24.61
6 Hinrichs, Kathryn 5 St. Luke's Lutheran 1:28.78
Section 5 of 5
1 Barrett, Kristina 1 Central Florida Chri 1:25.60
2 Torres, Jocelyn 7 Trinity Christian Ac 1:26.88
3 Vaughan, Graham 7 Holy Cross Lutheran 1:30.46
4 Smith, Katy 7 Holy Cross Lutheran 1:31.88
5 Aramino, Marilana 8 Mount Dora Christian 1:38.89
6 Mathias, Savannah 6 The Geneva School 2:09.60
Boys 400 Meters
Finals
===============================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Ht. (Pl) Pts
===============================================================================================
1 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 54.91 1 (1) 10
2 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 59.99 1 (2) 8
3 Pearson, Jackson 8 Circle Christian Sch 1:00.45 1 (3) 6
4 Woulard, Daven 8 Trinity Christian Ac 1:01.08 1 (4) 5
5 Garcia, Gilbert J 6 Orlando Christian Pr 1:02.75 2 (1) 4
6 Merly, Zach 8 The Master's Academy 1:03.44 1:03.436 1 (5) 3
7 Adams, Daniel 8 The Master's Academy 1:03.44 1:03.440 1 (6) 2
8 Metz, Trevor 7 St. Luke's Lutheran 1:05.34 2 (2) 1
9 Kirwan, Michael 8 Circle Christian Sch 1:06.55 2 (3)
10 knight, bradley 6 Orlando Christian Pr 1:07.46 2 (4)
11 Belleus, Jeremiah 7 Central Florida Chri 1:07.54 2 (5)
12 Gilbert, Aiden 7 Orlando Christian Pr 1:07.96 2 (6)
13 Butler, Ja'lyn 2 Central Florida Chri 1:08.08 2 (7)
14 Richardson, Maxime 8 Mount Dora Christian 1:09.43 3 (1)
15 Alindor, Marc Obed 7 Kingsway Christian A 1:09.45 3 (2)
16 Atwell, Noah 8 Circle Christian Sch 1:09.69 3 (3)
17 Cherry, Alex 8 The Master's Academy 1:09.96 1 (7)
18 Cooper, Jayden 7 Orlando Christian Pr 1:10.82 3 (4)
19 Daher, Michael 8 St. Luke's Lutheran 1:11.12 3 (5)
20 Torres, Jason 7 Faith Christian Acad 1:12.97 3 (6)
21 Hennebery, Ethan 7 St. Luke's Lutheran 1:13.94 3 (7)
22 Vann, Nehemiah 7 Trinity Christian Ac 1:13.98 4 (1)
23 Edmonds, Rahean 5 Kingsway Christian A 1:18.78 4 (2)
24 Powers, Carson 7 St. Luke's Lutheran 1:18.83 3 (8)
25 Mitchell, Jonah 8 Circle Christian Sch 1:18.84 4 (3)
26 Clements, Steven 1 Central Florida Chri 1:23.47 4 (4)
27 Dixon, Drew 6 International Commun 1:28.33 4 (5)
28 Miessler, Micah 5 St. Luke's Lutheran 1:29.58 4 (6)
29 Albuquerque, David 1 Central Florida Chri 1:33.92 4 (7)
30 Woodruff, Slade 5 International Commun 1:36.51 4 (8)
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 4
1 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 54.91 10
2 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 59.99 8
3 Pearson, Jackson 8 Circle Christian Sch 1:00.45 6
4 Woulard, Daven 8 Trinity Christian Ac 1:01.08 5
5 Merly, Zach 8 The Master's Academy 1:03.44 1:03.436 3
6 Adams, Daniel 8 The Master's Academy 1:03.44 1:03.440 2
7 Cherry, Alex 8 The Master's Academy 1:09.96
Section 2 of 4
1 Garcia, Gilbert J 6 Orlando Christian Pr 1:02.75 4
2 Metz, Trevor 7 St. Luke's Lutheran 1:05.34 1
3 Kirwan, Michael 8 Circle Christian Sch 1:06.55
4 knight, bradley 6 Orlando Christian Pr 1:07.46
5 Belleus, Jeremiah 7 Central Florida Chri 1:07.54
6 Gilbert, Aiden 7 Orlando Christian Pr 1:07.96
7 Butler, Ja'lyn 2 Central Florida Chri 1:08.08
Section 3 of 4
1 Richardson, Maxime 8 Mount Dora Christian 1:09.43
2 Alindor, Marc Obed 7 Kingsway Christian A 1:09.45
3 Atwell, Noah 8 Circle Christian Sch 1:09.69
4 Cooper, Jayden 7 Orlando Christian Pr 1:10.82
5 Daher, Michael 8 St. Luke's Lutheran 1:11.12
6 Torres, Jason 7 Faith Christian Acad 1:12.97
7 Hennebery, Ethan 7 St. Luke's Lutheran 1:13.94
8 Powers, Carson 7 St. Luke's Lutheran 1:18.83
Section 4 of 4
1 Vann, Nehemiah 7 Trinity Christian Ac 1:13.98
2 Edmonds, Rahean 5 Kingsway Christian A 1:18.78
3 Mitchell, Jonah 8 Circle Christian Sch 1:18.84
4 Clements, Steven 1 Central Florida Chri 1:23.47
5 Dixon, Drew 6 International Commun 1:28.33
6 Miessler, Micah 5 St. Luke's Lutheran 1:29.58
7 Albuquerque, David 1 Central Florida Chri 1:33.92
8 Woodruff, Slade 5 International Commun 1:36.51
Girls 800 Meters
Finals
===============================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Ht. (Pl) Pts
===============================================================================================
1 Spivey, Caroline 8 Circle Christian Sch 2:49.07 1 (1) 10
2 Fagot, Anna Grace 8 Faith Christian Acad 2:51.02 1 (2) 8
3 Melnick, Amanda 7 Circle Christian Sch 2:51.06 1 (3) 6
4 Love, Maddy 6 St. Luke's Lutheran 2:56.50 1 (4) 5
5 Wyant, Ava 6 The Master's Academy 2:57.70 1 (5) 4
6 Brown, Abigail 6 Circle Christian Sch 2:58.99 1 (6) 3
7 Cressman, Jennifer 8 Holy Cross Lutheran 3:01.14 1 (7) 2
8 Gunn, Aalyssa 7 Orlando Christian Pr 3:01.57 1 (8) 1
9 Adcock, Raylynn 7 Trinity Christian Ac 3:01.75 1 (9)
10 Lehman, Chevi 8 Trinity Christian Ac 3:05.29 1 (10)
11 Stites, Emma 7 Trinity Christian Ac 3:05.64 1 (11)
12 Parker, Sophia 6 St. Luke's Lutheran 3:07.29 1 (12)
13 Bates, Ella 6 Orlando Christian Pr 3:12.02 1 (13)
14 Stander, Sarah 7 The Geneva School 3:12.60 2 (1)
15 Messemer, Sarah 7 The Master's Academy 3:12.80 3:12.794 1 (14)
16 Thomas, Abby Grace 7 The Geneva School 3:12.80 2 (2)
17 Knight, Kameron 7 Mount Dora Christian 3:14.80 2 (3)
18 Kruse, Jordan 6 St. Luke's Lutheran 3:14.96 1 (15)
19 Rogers, Katie 8 Mount Dora Christian 3:16.14 1 (16)
20 Laflamme, Hannah 7 Holy Cross Lutheran 3:18.10 2 (4)
21 Vo, Linsey 7 Holy Cross Lutheran 3:18.30 2 (5)
22 Butler, Alexis 6 St. Luke's Lutheran 3:20.00 2 (6)
23 Perez, Rebeca 6 Trinity Christian Ac 3:23.00 2 (7)
24 Chafqane, Leila 7 Orlando Christian Pr 3:24.80 2 (8)
25 Spears, Emma 8 Mount Dora Christian 3:29.00 2 (9)
26 Simard, Kara 5 International Commun 3:30.80 2 (10)
27 Sowers, Leah 6 Mount Dora Christian 3:32.00 2 (11)
28 Medlock, Charlotte 7 Holy Cross Lutheran 3:34.40 2 (12)
29 Crowe, Charis 3 Central Florida Chri 3:35.20 2 (13)
30 Oglesby, Tiara 7 Central Florida Chri 3:36.10 2 (14)
31 Hanus, Emily 6 St. Luke's Lutheran 3:36.50 2 (15)
32 Nichols, Allie 7 St. Luke's Lutheran 3:37.80 2 (16)
33 Sanchez, Danielle 6 Orlando Christian Pr 3:39.70 2 (17)
34 Clark, Aubrey 7 The Geneva School 3:49.90 2 (18)
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 2
1 Spivey, Caroline 8 Circle Christian Sch 2:49.07 10
2 Fagot, Anna Grace 8 Faith Christian Acad 2:51.02 8
3 Melnick, Amanda 7 Circle Christian Sch 2:51.06 6
4 Love, Maddy 6 St. Luke's Lutheran 2:56.50 5
5 Wyant, Ava 6 The Master's Academy 2:57.70 4
6 Brown, Abigail 6 Circle Christian Sch 2:58.99 3
7 Cressman, Jennifer 8 Holy Cross Lutheran 3:01.14 2
8 Gunn, Aalyssa 7 Orlando Christian Pr 3:01.57 1
9 Adcock, Raylynn 7 Trinity Christian Ac 3:01.75
10 Lehman, Chevi 8 Trinity Christian Ac 3:05.29
11 Stites, Emma 7 Trinity Christian Ac 3:05.64
12 Parker, Sophia 6 St. Luke's Lutheran 3:07.29
13 Bates, Ella 6 Orlando Christian Pr 3:12.02
14 Messemer, Sarah 7 The Master's Academy 3:12.80 3:12.794
15 Kruse, Jordan 6 St. Luke's Lutheran 3:14.96
16 Rogers, Katie 8 Mount Dora Christian 3:16.14
Section 2 of 2
1 Stander, Sarah 7 The Geneva School 3:12.60
2 Thomas, Abby Grace 7 The Geneva School 3:12.80
3 Knight, Kameron 7 Mount Dora Christian 3:14.80
4 Laflamme, Hannah 7 Holy Cross Lutheran 3:18.10
5 Vo, Linsey 7 Holy Cross Lutheran 3:18.30
6 Butler, Alexis 6 St. Luke's Lutheran 3:20.00
7 Perez, Rebeca 6 Trinity Christian Ac 3:23.00
8 Chafqane, Leila 7 Orlando Christian Pr 3:24.80
9 Spears, Emma 8 Mount Dora Christian 3:29.00
10 Simard, Kara 5 International Commun 3:30.80
11 Sowers, Leah 6 Mount Dora Christian 3:32.00
12 Medlock, Charlotte 7 Holy Cross Lutheran 3:34.40
13 Crowe, Charis 3 Central Florida Chri 3:35.20
14 Oglesby, Tiara 7 Central Florida Chri 3:36.10
15 Hanus, Emily 6 St. Luke's Lutheran 3:36.50
16 Nichols, Allie 7 St. Luke's Lutheran 3:37.80
17 Sanchez, Danielle 6 Orlando Christian Pr 3:39.70
18 Clark, Aubrey 7 The Geneva School 3:49.90
Boys 800 Meters
Finals
===============================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Ht. (Pl) Pts
===============================================================================================
1 Brown, Timothy 6 Circle Christian Sch 2:26.70 1 (1) 10
2 Street, Joseph 8 Circle Christian Sch 2:29.34 1 (2) 8
3 Hendrix, Campbell 6 The Geneva School 2:31.37 1 (3) 6
4 McKay, Joshua 8 The Geneva School 2:36.43 1 (4) 5
5 Pimenta, Kyle 7 Trinity Christian Ac 2:37.87 1 (5) 4
6 Cherry, Alex 8 The Master's Academy 2:37.88 1 (6) 3
7 Haddad, Luke 7 St. Luke's Lutheran 2:40.85 1 (7) 2
8 Gilbert, Aiden 7 Orlando Christian Pr 2:41.22 1 (8) 1
9 Robinson, Steven 7 St. Luke's Lutheran 2:44.41 1 (9)
10 Woodard, Vinson 8 The Master's Academy 2:49.51 1 (10)
11 Zemlansky, Nikolai 8 St. Luke's Lutheran 2:49.62 1 (11)
12 Neeld, Will 5 Circle Christian Sch 2:50.46 1 (12)
13 Gilbert, Jordan 6 Orlando Christian Pr 2:52.09 1 (13)
14 Haak, Matthew 7 Circle Christian Sch 2:52.81 2 (1)
15 Bartelt, Mason 6 The Master's Academy 2:55.21 1 (14)
16 Schutz, Caleb 7 International Commun 2:56.59 2 (2)
17 Matson, Owen 7 St. Luke's Lutheran 2:56.75 2 (3)
18 Torres, Jason 7 Faith Christian Acad 2:58.56 1 (15)
19 Matson, Luke 5 St. Luke's Lutheran 2:59.07 2 (4)
20 Fagot, Christopher 6 Faith Christian Acad 3:00.71 2 (5)
21 Key, Alex 6 International Commun 3:05.27 2 (6)
22 Richardson, Maxime 8 Mount Dora Christian 3:05.34 1 (16)
23 Czapka, James 5 St. Luke's Lutheran 3:06.77 2 (7)
24 Grossenbaugh, Dylan 7 St. Luke's Lutheran 3:09.49 2 (8)
25 Nicholson, Darrin 6 Orlando Christian Pr 3:11.67 2 (9)
26 Wison, David 6 Orlando Christian Pr 3:16.25 2 (10)
27 Medeiros, Kristofer 6 Trinity Christian Ac 3:17.99 2 (11)
28 Bushem, Vincent 7 St. Luke's Lutheran 3:21.81 2 (12)
29 Agurto, Landon 6 The Geneva School 3:22.39 2 (13)
30 Kelsey, Austin 7 International Commun 3:22.58 2 (14)
31 Crowe, Gabe 2 Central Florida Chri 3:23.03 2 (15)
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 2
1 Brown, Timothy 6 Circle Christian Sch 2:26.70 10
2 Street, Joseph 8 Circle Christian Sch 2:29.34 8
3 Hendrix, Campbell 6 The Geneva School 2:31.37 6
4 McKay, Joshua 8 The Geneva School 2:36.43 5
5 Pimenta, Kyle 7 Trinity Christian Ac 2:37.87 4
6 Cherry, Alex 8 The Master's Academy 2:37.88 3
7 Haddad, Luke 7 St. Luke's Lutheran 2:40.85 2
8 Gilbert, Aiden 7 Orlando Christian Pr 2:41.22 1
9 Robinson, Steven 7 St. Luke's Lutheran 2:44.41
10 Woodard, Vinson 8 The Master's Academy 2:49.51
11 Zemlansky, Nikolai 8 St. Luke's Lutheran 2:49.62
12 Neeld, Will 5 Circle Christian Sch 2:50.46
13 Gilbert, Jordan 6 Orlando Christian Pr 2:52.09
14 Bartelt, Mason 6 The Master's Academy 2:55.21
15 Torres, Jason 7 Faith Christian Acad 2:58.56
16 Richardson, Maxime 8 Mount Dora Christian 3:05.34
Section 2 of 2
1 Haak, Matthew 7 Circle Christian Sch 2:52.81
2 Schutz, Caleb 7 International Commun 2:56.59
3 Matson, Owen 7 St. Luke's Lutheran 2:56.75
4 Matson, Luke 5 St. Luke's Lutheran 2:59.07
5 Fagot, Christopher 6 Faith Christian Acad 3:00.71
6 Key, Alex 6 International Commun 3:05.27
7 Czapka, James 5 St. Luke's Lutheran 3:06.77
8 Grossenbaugh, Dylan 7 St. Luke's Lutheran 3:09.49
9 Nicholson, Darrin 6 Orlando Christian Pr 3:11.67
10 Wison, David 6 Orlando Christian Pr 3:16.25
11 Medeiros, Kristofer 6 Trinity Christian Ac 3:17.99
12 Bushem, Vincent 7 St. Luke's Lutheran 3:21.81
13 Agurto, Landon 6 The Geneva School 3:22.39
14 Kelsey, Austin 7 International Commun 3:22.58
15 Crowe, Gabe 2 Central Florida Chri 3:23.03
Girls 200 Meters
Finals
====================================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Ht. (Pl) Pts
====================================================================================================
1 cooper, brianna 8 Orlando Christian Pr 28.98 +0.6 1 (1) 10
2 Campbell, Maddison 7 Central Florida Chri 29.21 +0.6 1 (2) 8
3 Brown, Deborah 8 Circle Christian Sch 29.31 +0.6 1 (3) 6
4 Dobson, Mya 8 Faith Christian Acad 30.08 +0.6 1 (4) 5
5 Guerre, Aliana 7 Holy Cross Lutheran 30.24 +0.6 1 (5) 4
6 Udowychenko, Alexis 8 Circle Christian Sch 30.52 +0.6 1 (6) 3
7 Faircloth, Karly 8 St. Luke's Lutheran 31.08 –0.1 2 (1) 2
8 Hill, Faith 6 Kingsway Christian A 31.34 +0.6 1 (7) 1
9 Philips, Jaila 6 Faith Christian Acad 31.39 +0.4 3 (1)
10 Gilles, Kessia 7 Kingsway Christian A 31.47 –0.1 2 (2)
11 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 31.80 –0.1 2 (3)
12 Smith, Destini 5 Faith Christian Acad 31.89 –0.1 2 (4)
13 Hyacinth, Danuta 4 Central Florida Chri 31.99 –0.1 2 (5)
14 Joseph, Juliana 8 St. Luke's Lutheran 32.00 –0.1 2 (6)
15 Stiger, Grace 8 St. Luke's Lutheran 32.08 +0.4 3 (2)
16 Stafford, Madison 7 The Geneva School 32.12 –0.1 2 (7)
17 Ingram, Stefanie 8 The Geneva School 32.25 –0.1 2 (8)
18 Carson, Khei-Ann 5 Kingsway Christian A 32.33 +0.4 3 (3)
19 Crespo, Jaylee 8 Trinity Christian Ac 32.50 +0.8 4 (1)
20 Yebba, Kaylee 7 Holy Cross Lutheran 32.53 +0.6 1 (8)
21 Duda, Roxy 6 St. Luke's Lutheran 32.59 +0.4 3 (4)
22 Wilson, Ryleigh 6 The Master's Academy 32.81 +0.4 3 (5)
23 Saydah, Katie 5 St. Luke's Lutheran 33.00 +0.8 4 (2)
24 Green, Angelica 7 Orlando Christian Pr 33.06 +0.4 3 (6)
25 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 33.59 +0.8 4 (3)
26 Faith, Lydia 6 The Geneva School 33.75 +0.8 4 (4)
27 Overby, Alise 7 Orlando Christian Pr 33.79 +0.8 4 (5)
28 Merly, Jessica 6 The Master's Academy 33.80 +0.8 4 (6)
29 Diaz, Alessia 8 St. Luke's Lutheran 33.84 +0.8 4 (7)
30 Sosa, Ariel 7 Holy Cross Lutheran 33.86 +0.7 5 (1)
31 Rogers, Katie 8 Mount Dora Christian 34.06 +0.8 4 (8)
32 Kindy, Hannah 8 Holy Cross Lutheran 34.93 +0.7 5 (2)
33 Register, Samantha 6 The Master's Academy 35.38 +0.7 5 (3)
34 Myers, Julia 7 Trinity Christian Ac 35.89 +0.7 5 (4)
35 Knight, Kameron 7 Mount Dora Christian 36.29 +0.7 5 (5)
36 Torres, Jocelyn 7 Trinity Christian Ac 36.32 +0.7 5 (6)
37 Turner, Sydney 7 Circle Christian Sch 36.99 +0.7 5 (7)
38 Dallas, De'Nycia 5 Kingsway Christian A 37.10 –0.5 6 (1)
39 Schrimsher, Sadie 6 Circle Christian Sch 38.50 –0.5 6 (2)
40 Brignoni, Ella 8 Mount Dora Christian 39.11 –0.5 6 (3)
41 Perez, Rebeca 6 Trinity Christian Ac 39.22 –0.5 6 (4)
42 Key, Scarlett 5 International Commun 40.27 –0.5 6 (5)
===========================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Pts
===========================================================================================
Section 1 of 6
1 cooper, brianna 8 Orlando Christian Pr 28.98 +0.6 10
2 Campbell, Maddison 7 Central Florida Chri 29.21 +0.6 8
3 Brown, Deborah 8 Circle Christian Sch 29.31 +0.6 6
4 Dobson, Mya 8 Faith Christian Acad 30.08 +0.6 5
5 Guerre, Aliana 7 Holy Cross Lutheran 30.24 +0.6 4
6 Udowychenko, Alexis 8 Circle Christian Sch 30.52 +0.6 3
7 Hill, Faith 6 Kingsway Christian A 31.34 +0.6 1
8 Yebba, Kaylee 7 Holy Cross Lutheran 32.53 +0.6
Section 2 of 6
1 Faircloth, Karly 8 St. Luke's Lutheran 31.08 –0.1 2
2 Gilles, Kessia 7 Kingsway Christian A 31.47 –0.1
3 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 31.80 –0.1
4 Smith, Destini 5 Faith Christian Acad 31.89 –0.1
5 Hyacinth, Danuta 4 Central Florida Chri 31.99 –0.1
6 Joseph, Juliana 8 St. Luke's Lutheran 32.00 –0.1
7 Stafford, Madison 7 The Geneva School 32.12 –0.1
8 Ingram, Stefanie 8 The Geneva School 32.25 –0.1
Section 3 of 6
1 Philips, Jaila 6 Faith Christian Acad 31.39 +0.4
2 Stiger, Grace 8 St. Luke's Lutheran 32.08 +0.4
3 Carson, Khei-Ann 5 Kingsway Christian A 32.33 +0.4
4 Duda, Roxy 6 St. Luke's Lutheran 32.59 +0.4
5 Wilson, Ryleigh 6 The Master's Academy 32.81 +0.4
6 Green, Angelica 7 Orlando Christian Pr 33.06 +0.4
Section 4 of 6
1 Crespo, Jaylee 8 Trinity Christian Ac 32.50 +0.8
2 Saydah, Katie 5 St. Luke's Lutheran 33.00 +0.8
3 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 33.59 +0.8
4 Faith, Lydia 6 The Geneva School 33.75 +0.8
5 Overby, Alise 7 Orlando Christian Pr 33.79 +0.8
6 Merly, Jessica 6 The Master's Academy 33.80 +0.8
7 Diaz, Alessia 8 St. Luke's Lutheran 33.84 +0.8
8 Rogers, Katie 8 Mount Dora Christian 34.06 +0.8
Section 5 of 6
1 Sosa, Ariel 7 Holy Cross Lutheran 33.86 +0.7
2 Kindy, Hannah 8 Holy Cross Lutheran 34.93 +0.7
3 Register, Samantha 6 The Master's Academy 35.38 +0.7
4 Myers, Julia 7 Trinity Christian Ac 35.89 +0.7
5 Knight, Kameron 7 Mount Dora Christian 36.29 +0.7
6 Torres, Jocelyn 7 Trinity Christian Ac 36.32 +0.7
7 Turner, Sydney 7 Circle Christian Sch 36.99 +0.7
Section 6 of 6
1 Dallas, De'Nycia 5 Kingsway Christian A 37.10 –0.5
2 Schrimsher, Sadie 6 Circle Christian Sch 38.50 –0.5
3 Brignoni, Ella 8 Mount Dora Christian 39.11 –0.5
4 Perez, Rebeca 6 Trinity Christian Ac 39.22 –0.5
5 Key, Scarlett 5 International Commun 40.27 –0.5
Boys 200 Meters
Finals
====================================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Ht. (Pl) Pts
====================================================================================================
1 Jones, Victor 8 Central Florida Chri 23.33 +1.4 1 (1) 10
2 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 24.55 +1.4 1 (2) 8
3 Sliger, Noah 8 The Master's Academy 26.03 +1.4 1 (3) 6
4 Garcia, Gilbert Alex 6 Orlando Christian Pr 26.07 +1.4 1 (4) 5
5 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 26.24 +1.4 1 (5) 4
6 Glezil, Andy 8 Kingsway Christian A 27.12 +1.3 27.115 2 (1) 3
7 Pearson, Jackson 8 Circle Christian Sch 27.12 +1.4 27.120 1 (6) 2
8 Woulard, Daven 8 Trinity Christian Ac 27.15 +1.3 2 (2) 1
9 Massey, Tyjuan 7 Orlando Christian Pr 27.16 +1.4 1 (7)
10 Garcia, Gilbert J 6 Orlando Christian Pr 27.47 +1.3 2 (3)
11 Brown, Jordan 8 Kingsway Christian A 27.87 +1.3 2 (4)
12 Barber, Caleb 7 St. Luke's Lutheran 27.88 +1.3 2 (5)
13 Anderson, Cade 7 St. Luke's Lutheran 28.10 +1.3 2 (6)
14 Crespo, Julien 8 Trinity Christian Ac 28.75 +1.3 2 (7)
15 knight, bradley 6 Orlando Christian Pr 28.96 +1.1 3 (1)
16 Manzano, William 7 Trinity Christian Ac 29.39 +1.1 3 (2)
17 Benedick, Timothy 7 St. Luke's Lutheran 29.40 +1.3 2 (8)
18 Butler, Ja'lyn 2 Central Florida Chri 29.61 +1.1 3 (3)
19 Belleus, Jeremiah 7 Central Florida Chri 30.18 +1.1 3 (4)
20 McManus, Carson 6 Circle Christian Sch 30.49 +1.1 3 (5)
21 Hendrix, Palmer 5 The Geneva School 30.94 +1.1 3 (6)
22 Richardson, Maxime 8 Mount Dora Christian 31.00 +1.3 4 (1)
23 Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad 31.57 +1.1 3 (7)
24 Tanner, Elijah 7 The Master's Academy 31.68 +1.3 4 (2)
25 LaTour, Jax 6 St. Luke's Lutheran 32.14 +1.3 4 (3)
26 Sonner, Garrison 7 St. Luke's Lutheran 32.54 +1.3 4 (4)
27 Edmonds, Rahean 5 Kingsway Christian A 33.03 +0.0 5 (1)
28 Rovira, Lucas 7 St. Luke's Lutheran 33.33 +1.3 4 (5)
29 Taylor, Robert 5 Kingsway Christian A 34.49 +1.3 4 (6)
30 Clements, Steven 1 Central Florida Chri 34.84 +0.0 5 (2)
31 Levine, Donovin 5 St. Luke's Lutheran 34.87 +1.3 4 (7)
32 Bawtinhimer, Mason 6 The Master's Academy 35.98 +0.0 5 (3)
33 Bartelt, Mason 6 The Master's Academy 36.63 +0.0 5 (4)
34 Colon, Jayden 6 Circle Christian Sch 38.56 –0.5 6 (1)
35 McNally, Ryan 5 International Commun 39.28 +0.0 5 (5)
36 Moury, Josiah 7 Circle Christian Sch 39.66 –0.5 6 (2)
37 Beckett, Joshua 7 St. Luke's Lutheran 40.12 –0.5 6 (3)
38 Woodruff, Slade 5 International Commun 40.40 +0.0 5 (6)
===========================================================================================
Pl Name Yr Team Time Wind Note Pts
===========================================================================================
Section 1 of 6
1 Jones, Victor 8 Central Florida Chri 23.33 +1.4 10
2 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 24.55 +1.4 8
3 Sliger, Noah 8 The Master's Academy 26.03 +1.4 6
4 Garcia, Gilbert Alex 6 Orlando Christian Pr 26.07 +1.4 5
5 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 26.24 +1.4 4
6 Pearson, Jackson 8 Circle Christian Sch 27.12 +1.4 27.120 2
7 Massey, Tyjuan 7 Orlando Christian Pr 27.16 +1.4
Section 2 of 6
1 Glezil, Andy 8 Kingsway Christian A 27.12 +1.3 27.115 3
2 Woulard, Daven 8 Trinity Christian Ac 27.15 +1.3 1
3 Garcia, Gilbert J 6 Orlando Christian Pr 27.47 +1.3
4 Brown, Jordan 8 Kingsway Christian A 27.87 +1.3
5 Barber, Caleb 7 St. Luke's Lutheran 27.88 +1.3
6 Anderson, Cade 7 St. Luke's Lutheran 28.10 +1.3
7 Crespo, Julien 8 Trinity Christian Ac 28.75 +1.3
8 Benedick, Timothy 7 St. Luke's Lutheran 29.40 +1.3
Section 3 of 6
1 knight, bradley 6 Orlando Christian Pr 28.96 +1.1
2 Manzano, William 7 Trinity Christian Ac 29.39 +1.1
3 Butler, Ja'lyn 2 Central Florida Chri 29.61 +1.1
4 Belleus, Jeremiah 7 Central Florida Chri 30.18 +1.1
5 McManus, Carson 6 Circle Christian Sch 30.49 +1.1
6 Hendrix, Palmer 5 The Geneva School 30.94 +1.1
7 Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad 31.57 +1.1
Section 4 of 6
1 Richardson, Maxime 8 Mount Dora Christian 31.00 +1.3
2 Tanner, Elijah 7 The Master's Academy 31.68 +1.3
3 LaTour, Jax 6 St. Luke's Lutheran 32.14 +1.3
4 Sonner, Garrison 7 St. Luke's Lutheran 32.54 +1.3
5 Rovira, Lucas 7 St. Luke's Lutheran 33.33 +1.3
6 Taylor, Robert 5 Kingsway Christian A 34.49 +1.3
7 Levine, Donovin 5 St. Luke's Lutheran 34.87 +1.3
Section 5 of 6
1 Edmonds, Rahean 5 Kingsway Christian A 33.03 +0.0
2 Clements, Steven 1 Central Florida Chri 34.84 +0.0
3 Bawtinhimer, Mason 6 The Master's Academy 35.98 +0.0
4 Bartelt, Mason 6 The Master's Academy 36.63 +0.0
5 McNally, Ryan 5 International Commun 39.28 +0.0
6 Woodruff, Slade 5 International Commun 40.40 +0.0
Section 6 of 6
1 Colon, Jayden 6 Circle Christian Sch 38.56 –0.5
2 Moury, Josiah 7 Circle Christian Sch 39.66 –0.5
3 Beckett, Joshua 7 St. Luke's Lutheran 40.12 –0.5
Boys 3K Run
Finals
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
1 DeJesus, Jack 7 Circle Christian Sch 10:27.62 10
2 Eastlick, Reagan 8 St. Luke's Lutheran 10:45.54 8
3 Mello, Wyatt 7 St. Luke's Lutheran 10:57.61 6
4 Parker, Isaiah 7 Circle Christian Sch 11:03.14 5
5 Jagen, Calvin 6 Circle Christian Sch 11:26.72 4
6 Neeld, Thomas 7 Circle Christian Sch 11:37.85 3
7 Broadrup, Tommy 8 St. Luke's Lutheran 11:53.37 2
8 DeJesus, Grace 6 Circle Christian Sch 12:13.83 10
9 Denny, Isaac 8 The Master's Academy 12:30.87 1
10 Simpkins, Vann 6 Trinity Christian Ac 12:35.08
11 Grandstaff, Emily 8 Circle Christian Sch 12:35.62 8
12 Wyant, Ava 6 The Master's Academy 12:38.71 6
13 Rudolph, Sarah 8 Circle Christian Sch 12:45.53 5
14 Pasantes, Mathias 7 The Master's Academy 12:50.30
15 Raesly, Ella 6 The Geneva School 12:59.48 4
16 Horsford, Rachel 6 Mount Dora Christian 13:06.64 3
17 Horsford, Allison 7 Mount Dora Christian 13:15.23 2
18 Spivey, Caroline 8 Circle Christian Sch 13:36.98 1
19 Smith, Matthew 7 The Master's Academy 13:43.73
20 Newman, Andrew 6 The Master's Academy 13:49.39
21 Hursey, Briahna 5 St. Luke's Lutheran 13:51.51
22 Tschousoff, Julian 5 St. Luke's Lutheran 14:09.96
23 Hinrichs, Ryan 8 St. Luke's Lutheran 14:26.61
24 Harter, Bibi 8 St. Luke's Lutheran 14:39.20
25 Miller, Grace 6 The Geneva School 14:42.61
26 Miller, Tyler 8 St. Luke's Lutheran 14:57.35
27 jacobson, Sara 6 Orlando Christian Pr 15:27.43
28 ortaliz, Gracie 7 Orlando Christian Pr 16:07.23
29 Spears, Emma 8 Mount Dora Christian 16:29.33
======================================================================================
Pl Name Yr Team Time Note Pts
======================================================================================
Section 1 of 1
1 DeJesus, Jack 7 Circle Christian Sch 10:27.62 10
2 Eastlick, Reagan 8 St. Luke's Lutheran 10:45.54 8
3 Mello, Wyatt 7 St. Luke's Lutheran 10:57.61 6
4 Parker, Isaiah 7 Circle Christian Sch 11:03.14 5
5 Jagen, Calvin 6 Circle Christian Sch 11:26.72 4
6 Neeld, Thomas 7 Circle Christian Sch 11:37.85 3
7 Broadrup, Tommy 8 St. Luke's Lutheran 11:53.37 2
8 DeJesus, Grace 6 Circle Christian Sch 12:13.83 10
9 Denny, Isaac 8 The Master's Academy 12:30.87 1
10 Simpkins, Vann 6 Trinity Christian Ac 12:35.08
11 Grandstaff, Emily 8 Circle Christian Sch 12:35.62 8
12 Wyant, Ava 6 The Master's Academy 12:38.71 6
13 Rudolph, Sarah 8 Circle Christian Sch 12:45.53 5
14 Pasantes, Mathias 7 The Master's Academy 12:50.30
15 Raesly, Ella 6 The Geneva School 12:59.48 4
16 Horsford, Rachel 6 Mount Dora Christian 13:06.64 3
17 Horsford, Allison 7 Mount Dora Christian 13:15.23 2
18 Spivey, Caroline 8 Circle Christian Sch 13:36.98 1
19 Smith, Matthew 7 The Master's Academy 13:43.73
20 Newman, Andrew 6 The Master's Academy 13:49.39
21 Hursey, Briahna 5 St. Luke's Lutheran 13:51.51
22 Tschousoff, Julian 5 St. Luke's Lutheran 14:09.96
23 Hinrichs, Ryan 8 St. Luke's Lutheran 14:26.61
24 Harter, Bibi 8 St. Luke's Lutheran 14:39.20
25 Miller, Grace 6 The Geneva School 14:42.61
26 Miller, Tyler 8 St. Luke's Lutheran 14:57.35
27 jacobson, Sara 6 Orlando Christian Pr 15:27.43
28 ortaliz, Gracie 7 Orlando Christian Pr 16:07.23
29 Spears, Emma 8 Mount Dora Christian 16:29.33
Girls 4 x 400m Relay
Finals
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
1 Circle Christian Sch A 4:43.78 10
1) Brown, Mary 2) Bender, Ava 3) Spivey, Caroli 4) Gregory, Kelly
2 The Master's Academy A 4:50.46 8
1) Fyock, Ashley 2) Messemer, Sara 3) Newman, Maria 4) Wilson, Alexa
3 Orlando Christian Pr A 5:00.87 6
1) Overby, Nia 2) Calcano, Paola 3) Ferrell, Lilla 4) Mascari, Lydia
4 St. Luke's Lutheran A 5:07.10 5
1) Cunningham, Sy 2) Saydah, Katie 3) Rose, Addison 4) Johnson, Lilly
5 Holy Cross Lutheran A 5:11.73 4
1) Vaughan, Rayle 2) Vo, Linsey 3) Laflamme, Hann 4) Cressman, Jenn
6 Central Florida Chri A 5:25.57 3
1) Waters, Jade 2) Lemaine, Navea 3) Manning, Nariy 4) Belleus, Darle
7 Trinity Christian Ac A 5:37.93 2
1) Crespo, Jaylee 2) Shasteen, Mack 3) Torres, Jocely 4) Palazzolo, Bri
8 Kingsway Christian A A 5:55.41 1
1) Bernadel, Ce'D 2) Cheristin, Sar 3) Norfleet, Aram 4) Peasah, Christ
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
Section 1 of 1
1 Circle Christian Sch A 4:43.78 10
1) Brown, Mary 2) Bender, Ava 3) Spivey, Caroli 4) Gregory, Kelly
2 The Master's Academy A 4:50.46 8
1) Fyock, Ashley 2) Messemer, Sara 3) Newman, Maria 4) Wilson, Alexa
3 Orlando Christian Pr A 5:00.87 6
1) Overby, Nia 2) Calcano, Paola 3) Ferrell, Lilla 4) Mascari, Lydia
4 St. Luke's Lutheran A 5:07.10 5
1) Cunningham, Sy 2) Saydah, Katie 3) Rose, Addison 4) Johnson, Lilly
5 Holy Cross Lutheran A 5:11.73 4
1) Vaughan, Rayle 2) Vo, Linsey 3) Laflamme, Hann 4) Cressman, Jenn
6 Central Florida Chri A 5:25.57 3
1) Waters, Jade 2) Lemaine, Navea 3) Manning, Nariy 4) Belleus, Darle
7 Trinity Christian Ac A 5:37.93 2
1) Crespo, Jaylee 2) Shasteen, Mack 3) Torres, Jocely 4) Palazzolo, Bri
8 Kingsway Christian A A 5:55.41 1
1) Bernadel, Ce'D 2) Cheristin, Sar 3) Norfleet, Aram 4) Peasah, Christ
Boys 4 x 400m Relay
Finals
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
1 The Master's Academy A 4:03.76 10
1) Adams, Daniel 2) Merly, Zach 3) Vega, Sammy 4) Woodson, Jj
2 St. Luke's Lutheran A 4:12.56 8
1) Anderson, Camd 2) Metz, Trevor 3) Barber, Caleb 4) Eastlick, Reag
3 Orlando Christian Pr A 4:15.03 6
1) Garcia, Gilber 2) Garcia, Gilber 3) knight, bradle 4) Nichols, Carso
4 Circle Christian Sch A 4:17.18 5
1) Street, Joseph 2) Kirwan, Michae 3) Brown, Timothy 4) Pearson, Jacks
5 Central Florida Chri A 4:33.43 4
1) Jones, Victor 2) Butler, Ja'lyn 3) Belleus, Jerem 4) Pringley, Anti
6 Trinity Christian Ac A 4:40.75 3
1) Manzano, Willi 2) Pimenta, Kyle 3) Vann, Nehemiah 4) Crespo, Julien
7 Kingsway Christian A A 5:21.16 2
1) Bradley, Denar 2) Edmonds, Rahea 3) Taylor, Robert 4) Brown, Devin
=================================================================
Pl Team Sq Time Note Pts
=================================================================
Section 1 of 1
1 The Master's Academy A 4:03.76 10
1) Adams, Daniel 2) Merly, Zach 3) Vega, Sammy 4) Woodson, Jj
2 St. Luke's Lutheran A 4:12.56 8
1) Anderson, Camd 2) Metz, Trevor 3) Barber, Caleb 4) Eastlick, Reag
3 Orlando Christian Pr A 4:15.03 6
1) Garcia, Gilber 2) Garcia, Gilber 3) knight, bradle 4) Nichols, Carso
4 Circle Christian Sch A 4:17.18 5
1) Street, Joseph 2) Kirwan, Michae 3) Brown, Timothy 4) Pearson, Jacks
5 Central Florida Chri A 4:33.43 4
1) Jones, Victor 2) Butler, Ja'lyn 3) Belleus, Jerem 4) Pringley, Anti
6 Trinity Christian Ac A 4:40.75 3
1) Manzano, Willi 2) Pimenta, Kyle 3) Vann, Nehemiah 4) Crespo, Julien
7 Kingsway Christian A A 5:21.16 2
1) Bradley, Denar 2) Edmonds, Rahea 3) Taylor, Robert 4) Brown, Devin
Girls Long Jump
HEAT 2 WILL GO FIRST
Finals
===========================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Wind Note Fl. (Pl) Pts
===========================================================================================================
1 Joseph, Juliana 8 St. Luke's Lutheran 14-0" NW 2 (1) 10
2 Smith, Jalaea 8 Kingsway Christian A 13-11" NW 2 (2) 8
3 Guerre, Aliana 7 Holy Cross Lutheran 13-4" NW 2 (3) 6
4 Fyock, Ashley 8 The Master's Academy 13-1" NW 2 (4) 5
5 Faircloth, Karly 8 St. Luke's Lutheran 13-1" NW 2 (4) 4
6 Udowychenko, Alexis 8 Circle Christian Sch 13-0" NW 2 (6) 3
7 Hyacinth, Danuta 4 Central Florida Chri 12-11" NW 2 (7) 2
8 Duda, Roxy 6 St. Luke's Lutheran 12-9" NW 2 (8) 1
9 Jourbran, Shanea 8 Circle Christian Sch 12-8" NW 2 (9)
10 Saydah, Katie 5 St. Luke's Lutheran 12-7" NW 2 (10)
11 Cunningham, Sydney 6 St. Luke's Lutheran 12-5" NW 2 (11)
12 Stiger, Grace 8 St. Luke's Lutheran 12-5" NW 2 (11)
13 Stollenwerk, Mattie 8 Circle Christian Sch 12-3" NW 1 (1)
14 Hong, Amy 7 Circle Christian Sch 12-3" NW 1 (1)
15 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 12-0" NW 1 (3)
16 Laflamme, Hannah 7 Holy Cross Lutheran 11-9" NW 1 (4)
17 Yebba, Kaylee 7 Holy Cross Lutheran 11-8" NW 2 (13)
18 Ingram, Stefanie 8 The Geneva School 11-7" NW 1 (5)
19 Parker, Sophia 6 St. Luke's Lutheran 11-6" NW 2 (14)
20 Wilson, Ryleigh 6 The Master's Academy 11-6" NW 1 (6)
21 Merly, Jessica 6 The Master's Academy 11-0" NW 1 (7)
22 Miller, Grace 6 The Geneva School 11-0" NW 1 (7)
23 Nichols, Allie 7 St. Luke's Lutheran 10-11" NW 1 (9)
24 Jones, Rayla 6 Kingsway Christian A 10-9" NW 1 (10)
25 Bates, Ella 6 Orlando Christian Pr 10-9" NW 2 (15)
26 Bernadel, Ce'Daijah 5 Kingsway Christian A 10-5" NW 1 (11)
27 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 9-10" NW 2 (16)
28 Oglesby, Tiara 7 Central Florida Chri 9-7" NW 1 (12)
29 Vaughan, Graham 7 Holy Cross Lutheran 9-3" NW 1 (13)
30 Cheristin, Sarah 6 Kingsway Christian A 7-8" NW 1 (14)
31 Mathias, Savannah 6 The Geneva School 6-9" NW 1 (15)
Fagot, Anna Grace 8 Faith Christian Acad NM 1
Cutliff, Gabby 1 Central Florida Chri NM 1
cooper, brianna 8 Orlando Christian Pr NM 2
==================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Wind Note Pts
==================================================================================================
Flight 1 of 2
1 Stollenwerk, Mattie 8 Circle Christian Sch 12-3" NW
1 Hong, Amy 7 Circle Christian Sch 12-3" NW
3 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 12-0" NW
4 Laflamme, Hannah 7 Holy Cross Lutheran 11-9" NW
5 Ingram, Stefanie 8 The Geneva School 11-7" NW
6 Wilson, Ryleigh 6 The Master's Academy 11-6" NW
7 Merly, Jessica 6 The Master's Academy 11-0" NW
7 Miller, Grace 6 The Geneva School 11-0" NW
9 Nichols, Allie 7 St. Luke's Lutheran 10-11" NW
10 Jones, Rayla 6 Kingsway Christian A 10-9" NW
11 Bernadel, Ce'Daijah 5 Kingsway Christian A 10-5" NW
12 Oglesby, Tiara 7 Central Florida Chri 9-7" NW
13 Vaughan, Graham 7 Holy Cross Lutheran 9-3" NW
14 Cheristin, Sarah 6 Kingsway Christian A 7-8" NW
15 Mathias, Savannah 6 The Geneva School 6-9" NW
Fagot, Anna Grace 8 Faith Christian Acad NM
Cutliff, Gabby 1 Central Florida Chri NM
Flight 2 of 2
1 Joseph, Juliana 8 St. Luke's Lutheran 14-0" NW 10
2 Smith, Jalaea 8 Kingsway Christian A 13-11" NW 8
3 Guerre, Aliana 7 Holy Cross Lutheran 13-4" NW 6
4 Fyock, Ashley 8 The Master's Academy 13-1" NW 5
4 Faircloth, Karly 8 St. Luke's Lutheran 13-1" NW 4
6 Udowychenko, Alexis 8 Circle Christian Sch 13-0" NW 3
7 Hyacinth, Danuta 4 Central Florida Chri 12-11" NW 2
8 Duda, Roxy 6 St. Luke's Lutheran 12-9" NW 1
9 Jourbran, Shanea 8 Circle Christian Sch 12-8" NW
10 Saydah, Katie 5 St. Luke's Lutheran 12-7" NW
11 Cunningham, Sydney 6 St. Luke's Lutheran 12-5" NW
11 Stiger, Grace 8 St. Luke's Lutheran 12-5" NW
13 Yebba, Kaylee 7 Holy Cross Lutheran 11-8" NW
14 Parker, Sophia 6 St. Luke's Lutheran 11-6" NW
15 Bates, Ella 6 Orlando Christian Pr 10-9" NW
16 Hamilton, Cora 7 Faith Christian Acad 9-10" NW
cooper, brianna 8 Orlando Christian Pr NM
Boys Long Jump
HEAT 2 WILL GO FIRST
Finals
===========================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Wind Note Fl. (Pl) Pts
===========================================================================================================
1 Sliger, Noah 8 The Master's Academy 17-3" NW 2 (1) 10
2 Glezil, Andy 8 Kingsway Christian A 16-6" NW 2 (2) 8
3 Gammichia, Noah 8 Circle Christian Sch 16-0" NW 2 (3) 6
4 Woulard, Daven 8 Trinity Christian Ac 15-2" NW 2 (4) 5
5 Brown, Jordan 8 Kingsway Christian A 15-1" NW 2 (5) 4
6 Anderson, Camden 7 St. Luke's Lutheran 15-1" NW 2 (5) 2.5
6 Massey, Tyjuan 7 Orlando Christian Pr 15-1" NW 2 (5) 2.5
8 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 15-0" NW 2 (8) 1
9 Gibson, Grey 8 The Geneva School 14-9" NW 1 (1)
10 Anderson, Cade 7 St. Luke's Lutheran 14-8" NW 2 (9)
11 Hendrix, Campbell 6 The Geneva School 13-9" NW 1 (2)
12 Alindor, Marc Obed Kingsway Christian A 13-8" NW 1 (3)
13 Tanner, Elijah 7 The Master's Academy 13-6" NW 2 (10)
14 Rucker, Luke 7 The Master's Academy 13-5" NW 1 (4)
15 Brown, Devin 6 Kingsway Christian A 13-4" NW 1 (5)
16 Crespo, Julien 8 Trinity Christian Ac 13-2" NW 2 (11)
17 Haak, Matthew 7 Circle Christian Sch 12-10" NW 1 (6)
18 Robinson, Steven 7 St. Luke's Lutheran 12-6" NW 1 (7)
19 Daher, Michael 8 St. Luke's Lutheran 12-6" NW 1 (7)
20 Mayer, Evan 5 St. Luke's Lutheran 12-2" NW 2 (12)
21 Demosthenes, Joshua 6 Orlando Christian Pr 11-11" NW 1 (9)
22 Hendrix, Palmer 5 The Geneva School 11-10" NW 1 (10)
23 Fagot, Christopher 6 Faith Christian Acad 10-3" NW 1 (11)
24 Philippe-Fisher, Gab 7 The Geneva School 9-3" NW 1 (12)
25 Rosa, Orlando 2 Central Florida Chri 8-1" NW 1 (13)
Metz, Trevor 7 St. Luke's Lutheran NM 1
Caves, Esias 5 Faith Christian Acad NM 1
Cockrell, Daute 8 Mount Dora Christian NM 2
Street, Joseph 8 Circle Christian Sch NM 2
Brown, Timothy 6 Circle Christian Sch NM 2
==================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Wind Note Pts
==================================================================================================
Flight 1 of 2
1 Gibson, Grey 8 The Geneva School 14-9" NW
2 Hendrix, Campbell 6 The Geneva School 13-9" NW
3 Alindor, Marc Obed Kingsway Christian A 13-8" NW
4 Rucker, Luke 7 The Master's Academy 13-5" NW
5 Brown, Devin 6 Kingsway Christian A 13-4" NW
6 Haak, Matthew 7 Circle Christian Sch 12-10" NW
7 Robinson, Steven 7 St. Luke's Lutheran 12-6" NW
7 Daher, Michael 8 St. Luke's Lutheran 12-6" NW
9 Demosthenes, Joshua 6 Orlando Christian Pr 11-11" NW
10 Hendrix, Palmer 5 The Geneva School 11-10" NW
11 Fagot, Christopher 6 Faith Christian Acad 10-3" NW
12 Philippe-Fisher, Gab 7 The Geneva School 9-3" NW
13 Rosa, Orlando 2 Central Florida Chri 8-1" NW
Metz, Trevor 7 St. Luke's Lutheran NM
Caves, Esias 5 Faith Christian Acad NM
Flight 2 of 2
1 Sliger, Noah 8 The Master's Academy 17-3" NW 10
2 Glezil, Andy 8 Kingsway Christian A 16-6" NW 8
3 Gammichia, Noah 8 Circle Christian Sch 16-0" NW 6
4 Woulard, Daven 8 Trinity Christian Ac 15-2" NW 5
5 Brown, Jordan 8 Kingsway Christian A 15-1" NW 4
5 Anderson, Camden 7 St. Luke's Lutheran 15-1" NW 2.5
5 Massey, Tyjuan 7 Orlando Christian Pr 15-1" NW 2.5
8 Pearson, Cameron 8 Trinity Christian Ac 15-0" NW 1
9 Anderson, Cade 7 St. Luke's Lutheran 14-8" NW
10 Tanner, Elijah 7 The Master's Academy 13-6" NW
11 Crespo, Julien 8 Trinity Christian Ac 13-2" NW
12 Mayer, Evan 5 St. Luke's Lutheran 12-2" NW
Cockrell, Daute 8 Mount Dora Christian NM
Street, Joseph 8 Circle Christian Sch NM
Brown, Timothy 6 Circle Christian Sch NM
Girls Discus
HEAT 2 WILL GO FIRST
Finals
======================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Fl. (Pl) Pts
======================================================================================================
1 Kruse, Jordan 6 St. Luke's Lutheran 63-7" 2 (1) 10
2 Brown, Deborah 8 Circle Christian Sch 61-5" 2 (2) 8
3 Stafford, Madison 7 The Geneva School 60-7" 2 (3) 6
4 Johnson, Lilly 6 St. Luke's Lutheran 53-0" 2 (4) 5
5 Brown, Abigail 6 Circle Christian Sch 51-1" 2 (5) 4
6 Wilson, Alexa 8 The Master's Academy 49-10" 2 (6) 3
7 Cruz, Ariana 6 St. Luke's Lutheran 46-4" 1 (1) 2
8 Diaz, Alessia 8 St. Luke's Lutheran 46-3" 2 (7) 1
9 Harter, Bibi 8 St. Luke's Lutheran 46-2" 1 (2)
10 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 46-2" 1 (2)
11 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 46-1" 2 (8)
12 Myers, Julia 7 Trinity Christian Ac 45-0" 2 (9)
13 Ingram, Stefanie 8 The Geneva School 44-7" 2 (10)
14 Hanus, Emily 6 St. Luke's Lutheran 38-11" 1 (4)
15 Smith, Katy 7 Holy Cross Lutheran 37-4" 1 (5)
16 Bass, Elisa 6 Holy Cross Lutheran 37-1" 2 (11)
17 Miller, Adrianna 7 Orlando Christian Pr 35-0" 1 (6)
18 Lindemann, Gabby 6 Trinity Christian Ac 34-5" 1 (7)
19 Grandstaff, Kiley 6 Circle Christian Sch 31-2" 1 (8)
20 Ryckman, Abby 7 Circle Christian Sch 29-4" 1 (9)
21 Bailey, Julia 7 Holy Cross Lutheran 26-0" 1 (10)
22 Manning, Nariyah 4 Central Florida Chri 23-8" 1 (11)
23 Issacs, Kelsey 7 Central Florida Chri 23-7" 1 (12)
24 Medlock, Charlotte 7 Holy Cross Lutheran 23-2" 1 (13)
Johnson, Faith 7 Trinity Christian Ac NM 2
=============================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Pts
=============================================================================================
Flight 1 of 2
1 Cruz, Ariana 6 St. Luke's Lutheran 46-4" 2
2 Harter, Bibi 8 St. Luke's Lutheran 46-2"
2 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 46-2"
4 Hanus, Emily 6 St. Luke's Lutheran 38-11"
5 Smith, Katy 7 Holy Cross Lutheran 37-4"
6 Miller, Adrianna 7 Orlando Christian Pr 35-0"
7 Lindemann, Gabby 6 Trinity Christian Ac 34-5"
8 Grandstaff, Kiley 6 Circle Christian Sch 31-2"
9 Ryckman, Abby 7 Circle Christian Sch 29-4"
10 Bailey, Julia 7 Holy Cross Lutheran 26-0"
11 Manning, Nariyah 4 Central Florida Chri 23-8"
12 Issacs, Kelsey 7 Central Florida Chri 23-7"
13 Medlock, Charlotte 7 Holy Cross Lutheran 23-2"
Flight 2 of 2
1 Kruse, Jordan 6 St. Luke's Lutheran 63-7" 10
2 Brown, Deborah 8 Circle Christian Sch 61-5" 8
3 Stafford, Madison 7 The Geneva School 60-7" 6
4 Johnson, Lilly 6 St. Luke's Lutheran 53-0" 5
5 Brown, Abigail 6 Circle Christian Sch 51-1" 4
6 Wilson, Alexa 8 The Master's Academy 49-10" 3
7 Diaz, Alessia 8 St. Luke's Lutheran 46-3" 1
8 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 46-1"
9 Myers, Julia 7 Trinity Christian Ac 45-0"
10 Ingram, Stefanie 8 The Geneva School 44-7"
11 Bass, Elisa 6 Holy Cross Lutheran 37-1"
Johnson, Faith 7 Trinity Christian Ac NM
Boys Discus
HEAT 2 WILL GO FIRST
Finals
======================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Fl. (Pl) Pts
======================================================================================================
1 Woodson, Jj 8 The Master's Academy 107-10" 2 (1) 10
2 Munn, Bobby 7 Trinity Christian Ac 105-4" 2 (2) 8
3 Parker, Sam 7 Circle Christian Sch 97-9" 2 (3) 6
4 Gammichia, Noah 8 Circle Christian Sch 92-2" 2 (4) 5
5 Cordes, Donovan 8 Orlando Christian Pr 91-10" 2 (5) 4
6 Vega, Sammy 8 The Master's Academy 80-9" 2 (6) 3
7 Mello, Wyatt 7 St. Luke's Lutheran 71-1" 2 (7) 2
8 Bartelt, Logan 9 The Master's Academy 67-8" 2 (8) 1
9 Bovin, Luke 7 The Master's Academy 67-2" 2 (9)
10 Smith, Austen 7 Trinity Christian Ac 64-10" 2 (10)
11 Vann, Nehemiah 7 Trinity Christian Ac 64-4" 2 (11)
12 Sonner, Garrison 7 St. Luke's Lutheran 61-7" 2 (12)
13 McManama, Christian 7 Trinity Christian Ac 60-4" 1 (1)
14 Benedick, Timothy 7 St. Luke's Lutheran 59-9" 1 (2)
15 Moury, Josiah 7 Circle Christian Sch 56-2" 1 (3)
16 Zemlansky, Nikolai 8 St. Luke's Lutheran 54-4" 2 (13)
17 Hennebery, Ethan 7 St. Luke's Lutheran 52-4" 1 (4)
18 Grossenbaugh, Dylan 7 St. Luke's Lutheran 49-9" 1 (5)
19 Bushem, Vincent 7 St. Luke's Lutheran 48-4" 1 (6)
20 Faulkner, Ian 6 Holy Cross Lutheran 42-10" 1 (7)
21 Rosa, Orlando 2 Central Florida Chri 41-9" 1 (8)
22 Hendrix, Campbell 6 The Geneva School 40-6" 1 (9)
23 Agurto, Landon 6 The Geneva School 33-9" 1 (10)
24 Albuquerque, David 1 Central Florida Chri 31-4" 1 (11)
Feliciano, Dominic 8 Faith Christian Acad NM 1
Saydah, Jacob 7 St. Luke's Lutheran NM 1
Mitchell, Jonah 8 Circle Christian Sch NM 1
Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad NM 1
Ross, Knykolas 8 Orlando Christian Pr NM 2
=============================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Pts
=============================================================================================
Flight 1 of 2
1 McManama, Christian 7 Trinity Christian Ac 60-4"
2 Benedick, Timothy 7 St. Luke's Lutheran 59-9"
3 Moury, Josiah 7 Circle Christian Sch 56-2"
4 Hennebery, Ethan 7 St. Luke's Lutheran 52-4"
5 Grossenbaugh, Dylan 7 St. Luke's Lutheran 49-9"
6 Bushem, Vincent 7 St. Luke's Lutheran 48-4"
7 Faulkner, Ian 6 Holy Cross Lutheran 42-10"
8 Rosa, Orlando 2 Central Florida Chri 41-9"
9 Hendrix, Campbell 6 The Geneva School 40-6"
10 Agurto, Landon 6 The Geneva School 33-9"
11 Albuquerque, David 1 Central Florida Chri 31-4"
Feliciano, Dominic 8 Faith Christian Acad NM
Saydah, Jacob 7 St. Luke's Lutheran NM
Mitchell, Jonah 8 Circle Christian Sch NM
Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad NM
Flight 2 of 2
1 Woodson, Jj 8 The Master's Academy 107-10" 10
2 Munn, Bobby 7 Trinity Christian Ac 105-4" 8
3 Parker, Sam 7 Circle Christian Sch 97-9" 6
4 Gammichia, Noah 8 Circle Christian Sch 92-2" 5
5 Cordes, Donovan 8 Orlando Christian Pr 91-10" 4
6 Vega, Sammy 8 The Master's Academy 80-9" 3
7 Mello, Wyatt 7 St. Luke's Lutheran 71-1" 2
8 Bartelt, Logan 9 The Master's Academy 67-8" 1
9 Bovin, Luke 7 The Master's Academy 67-2"
10 Smith, Austen 7 Trinity Christian Ac 64-10"
11 Vann, Nehemiah 7 Trinity Christian Ac 64-4"
12 Sonner, Garrison 7 St. Luke's Lutheran 61-7"
13 Zemlansky, Nikolai 8 St. Luke's Lutheran 54-4"
Ross, Knykolas 8 Orlando Christian Pr NM
Girls Shot Put
HEAT 2 WILL GO FIRST
Finals
======================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Fl. (Pl) Pts
======================================================================================================
1 Brown, Deborah 8 Circle Christian Sch 32-4.50 2 (1) 10
2 Miller, Adrianna 7 Orlando Christian Pr 29-0" 2 (2) 8
3 Voorheis, Sophie 8 Circle Christian Sch 25-1.50 2 (3) 6
4 Wilson, Alexa 8 The Master's Academy 24-7.50 2 (4) 5
5 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 24-6" 2 (5) 4
6 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 24-1.50 2 (6) 3
7 Williams, Jillian 7 Kingsway Christian A 22-9" 2 (7) 2
8 Kruse, Jordan 6 St. Luke's Lutheran 22-3" 2 (8) 1
9 Bass, Elisa 6 Holy Cross Lutheran 22-1" 2 (9)
10 Diaz, Alessia 8 St. Luke's Lutheran 21-10.5 1 (1)
11 Love, Maddy 6 St. Luke's Lutheran 21-8" 2 (10)
12 Cruz, Ariana 6 St. Luke's Lutheran 21-8" 2 (10)
13 Smith, Katy 7 Holy Cross Lutheran 19-1" 1 (2)
14 Stollenwerk, Mattie 8 Circle Christian Sch 18-6.50 2 (12)
15 Greeenway, Arianne 7 St. Luke's Lutheran 18-3" 1 (3)
16 Knoblauch, Nadia 6 St. Luke's Lutheran 16-1" 1 (4)
17 Butler, Alexis 6 St. Luke's Lutheran 16-1" 1 (4)
18 Flynn, Chloe 7 St. Luke's Lutheran 15-6" 1 (6)
19 Lindemann, Gabby 6 Trinity Christian Ac 15-4.50 1 (7)
20 Ryckman, Abby 7 Circle Christian Sch 13-11" 1 (8)
21 Bailey, Julia 7 Holy Cross Lutheran 12-10.5 1 (9)
22 Medlock, Charlotte 7 Holy Cross Lutheran 12-4" 1 (10)
Johnson, Faith 7 Trinity Christian Ac NM 1
Faith, Lydia 6 The Geneva School NM 1
=============================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Pts
=============================================================================================
Flight 1 of 2
1 Diaz, Alessia 8 St. Luke's Lutheran 21-10.5
2 Smith, Katy 7 Holy Cross Lutheran 19-1"
3 Greeenway, Arianne 7 St. Luke's Lutheran 18-3"
4 Knoblauch, Nadia 6 St. Luke's Lutheran 16-1"
4 Butler, Alexis 6 St. Luke's Lutheran 16-1"
6 Flynn, Chloe 7 St. Luke's Lutheran 15-6"
7 Lindemann, Gabby 6 Trinity Christian Ac 15-4.50
8 Ryckman, Abby 7 Circle Christian Sch 13-11"
9 Bailey, Julia 7 Holy Cross Lutheran 12-10.5
10 Medlock, Charlotte 7 Holy Cross Lutheran 12-4"
Johnson, Faith 7 Trinity Christian Ac NM
Faith, Lydia 6 The Geneva School NM
Flight 2 of 2
1 Brown, Deborah 8 Circle Christian Sch 32-4.50 10
2 Miller, Adrianna 7 Orlando Christian Pr 29-0" 8
3 Voorheis, Sophie 8 Circle Christian Sch 25-1.50 6
4 Wilson, Alexa 8 The Master's Academy 24-7.50 5
5 Wilhite, Catherine 7 The Geneva School 24-6" 4
6 Jacobus, Lily 6 The Master's Academy 24-1.50 3
7 Williams, Jillian 7 Kingsway Christian A 22-9" 2
8 Kruse, Jordan 6 St. Luke's Lutheran 22-3" 1
9 Bass, Elisa 6 Holy Cross Lutheran 22-1"
10 Love, Maddy 6 St. Luke's Lutheran 21-8"
10 Cruz, Ariana 6 St. Luke's Lutheran 21-8"
12 Stollenwerk, Mattie 8 Circle Christian Sch 18-6.50
Boys Shot Put
HEAT 2 WILL GO FIRST
Finals
======================================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Fl. (Pl) Pts
======================================================================================================
1 Munn, Bobby 7 Trinity Christian Ac 41-6.50 2 (1) 10
2 Woodson, Jj 8 The Master's Academy 40-0.50 2 (2) 8
3 Gammichia, Noah 8 Circle Christian Sch 38-9.50 2 (3) 6
4 Vega, Sammy 8 The Master's Academy 37-6" 2 (4) 5
5 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 34-9" 2 (5) 4
6 Ross, Knykolas 8 Orlando Christian Pr 33-9.50 2 (6) 3
7 Eastlick, Reagan 8 St. Luke's Lutheran 32-8" 2 (7) 2
8 Avera, Zavier 7 Kingsway Christian A 32-7.50 2 (8) 1
9 Cordes, Donovan 8 Orlando Christian Pr 29-8.50 2 (9)
10 McManama, Christian 7 Trinity Christian Ac 28-5" 2 (10)
11 Rolle, Austin 7 Kingsway Christian A 27-4.50 2 (11)
12 Smith, Austen 7 Trinity Christian Ac 27-0.50 1 (1)
13 Parker, Sam 7 Circle Christian Sch 26-10" 1 (2)
14 Sonner, Garrison 7 St. Luke's Lutheran 26-5" 1 (3)
15 Hennebery, Ethan 7 St. Luke's Lutheran 25-11" 2 (12)
16 Manarino, Matthew 7 St. Luke's Lutheran 22-4" 1 (4)
17 Bovin, Luke 7 The Master's Academy 21-8" 1 (5)
18 Weber, Jackson 5 St. Luke's Lutheran 21-1.50 2 (13)
19 Agurto, Landon 6 The Geneva School 20-0" 1 (6)
20 Faulkner, Ian 6 Holy Cross Lutheran 19-8" 1 (7)
21 Thompson, Noah 6 St. Luke's Lutheran 19-2.50 1 (8)
22 Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad 18-7.50 1 (9)
23 Moury, Josiah 7 Circle Christian Sch 17-1" 1 (10)
24 Colon, Jayden 6 Circle Christian Sch 15-5" 1 (11)
Feliciano, Dominic 8 Faith Christian Acad NM 1
Bartelt, Logan 9 The Master's Academy NM 1
=============================================================================================
Pl Name Yr Team Mark conv Note Pts
=============================================================================================
Flight 1 of 2
1 Smith, Austen 7 Trinity Christian Ac 27-0.50
2 Parker, Sam 7 Circle Christian Sch 26-10"
3 Sonner, Garrison 7 St. Luke's Lutheran 26-5"
4 Manarino, Matthew 7 St. Luke's Lutheran 22-4"
5 Bovin, Luke 7 The Master's Academy 21-8"
6 Agurto, Landon 6 The Geneva School 20-0"
7 Faulkner, Ian 6 Holy Cross Lutheran 19-8"
8 Thompson, Noah 6 St. Luke's Lutheran 19-2.50
9 Tucker, Ariel 8 Faith Christian Acad 18-7.50
10 Moury, Josiah 7 Circle Christian Sch 17-1"
11 Colon, Jayden 6 Circle Christian Sch 15-5"
Feliciano, Dominic 8 Faith Christian Acad NM
Bartelt, Logan 9 The Master's Academy NM
Flight 2 of 2
1 Munn, Bobby 7 Trinity Christian Ac 41-6.50 10
2 Woodson, Jj 8 The Master's Academy 40-0.50 8
3 Gammichia, Noah 8 Circle Christian Sch 38-9.50 6
4 Vega, Sammy 8 The Master's Academy 37-6" 5
5 Smith, Omari J 8 Mount Dora Christian 34-9" 4
6 Ross, Knykolas 8 Orlando Christian Pr 33-9.50 3
7 Eastlick, Reagan 8 St. Luke's Lutheran 32-8" 2
8 Avera, Zavier 7 Kingsway Christian A 32-7.50 1
9 Cordes, Donovan 8 Orlando Christian Pr 29-8.50
10 McManama, Christian 7 Trinity Christian Ac 28-5"
11 Rolle, Austin 7 Kingsway Christian A 27-4.50
12 Hennebery, Ethan 7 St. Luke's Lutheran 25-11"
13 Weber, Jackson 5 St. Luke's Lutheran 21-1.50