Skip to content
Using FloSports Inc Mail with screen readers
10 of 12
Please post
Inbox
x
Admin
x
Asp Timing and Events
Attachments
Mon, Mar 2, 10:08 PM (2 days ago)
to me, Zach
Thank you
Picture
Virus-free. www.avast.com
Attachments area
Adair Lyden
AttachmentsTue, Mar 3, 1:59 PM (22 hours ago)
-- C. Adair Lyden Editor | Florida MileSplit (c) 407-902-4622
Support via helpscout.net
Tue, Mar 3, 5:07 PM (19 hours ago)
to me, results
Added!
--
Joshua Foss
{#HS:1099834384-13926#}
Athletics Scoring Providers DirectAthletics MeetPro
Mount Dora Christian Academy Middle School Series ONE
MDCA Stadium, Mount Dora, FL - 3/2/2020
Women's 3000 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 ROMAN, Bailey Round Lake Charter 11:40.33 10
2 BRAMMER, Paige St. Elizabeth Ann Se 12:19.35 8
3 THOMAS, Cheyenne Red Sea Running Club 13:01.03 6
4 DUNN, Lily Red Sea Running Club 13:27.77 5
5 FOURARI, Mina Round Lake Charter 13:38.53 4
6 TULLIS, Savannah Red Sea Running Club 14:01.30 3
7 HOLLOWAY, Victoria Round Lake Charter 14:36.78 2
8 BROOKS, Marley Round Lake Charter 15:57.14 1
9 GREEN, Haylee Red Sea Running Club 16:45.21
Men's 3000 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 BAEZA, Christian St. Elizabeth Ann Se 11:11.30 10
2 METHENY, Jonathan Red Sea Running Club 11:21.07 8
3 NELAN, Evan Round Lake Charter 11:45.83 6
4 MARS, Isaac Red Sea Running Club 11:52.34 5
5 DOUGLAS, Gavin Round Lake Charter 11:57.17 4
6 KELLEY, Jacob Red Sea Running Club 12:33.79 3
7 SCOTT, Peyton Round Lake Charter 13:08.13 2
8 VOSS, Brandon Red Sea Running Club 13:16.20 1
9 STONE, Ben Round Lake Charter 14:03.32
Women's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 The Master's Academy A 11:00.94 10
1) JACOBUS, Lily 2) MERLY, Jessica 3) WYANT, Ava 4) NEWMAN, Maria
2 Red Sea Running Club A 11:22.76 8
1) COMBS, Callie 2) LEWIS, Lily 3) MEYER-HOFFMAN, 4) KEMP, Corinne
3 Round Lake Charter A 12:01.10 6
1) VYLONIS, Briel 2) TURNER, Sadie 3) ISAACS, Ava 4) WANBERG, Josel
4 Red Sea Running Club B 12:21.88 5
1) MELOY, Madison 2) TULLIS, Savann 3) BABINGTON, Emi 4) COX, Anna
5 Redeemer Christian S A 12:57.18 4
1) MARTIN, Selena 2) SMITH, Sade 3) RAULS, Amy Car 4) WILKE, Kenadie
Men's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Red Sea Running Club A 10:06.97 10
1) VANSANT, Lando 2) HARRIS, Aaron 3) MEWBORNE, Just 4) MARS, Isaac
2 The Master's Academy A 10:41.30 8
1) BULGER, Elijah 2) AYERS, Christi 3) LIGOURI, Micha 4) FERNANDEZ, Mic
3 Red Sea Running Club B 10:46.16 6
1) METHENY, Jonat 2) VOSS, Brandon 3) BARDELL, Jacob 4) CHIDSEY, Joey
4 Round Lake Charter A 12:10.43 5
1) DOUGLAS, Gavin 2) NELAN, Evan 3) YACCARINO, Luc 4) BRONSON, Owen
5 Redeemer Christian S A 13:18.96 4
Women's 100 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 COCHRAN, Keylana Round Lake Charter 13.91 NW 4 (1) 10
2 WHITE, Takiyah Round Lake Charter 14.19 NW 4 (2) 8
3 DURHAM WEST, Akari Red Sea Running Club 14.40 NW 3 (1) 6
4 CLAUSEN, Kari Red Sea Running Club 14.59 NW 2 (1) 5
5 JAIME, Emiaj The Master's Academy 14.64 NW 4 (3) 4
6 HARDEN, Trinity Orlando Christian Pr 14.74 NW 1 (1) 3
7 BROWN, Trinity Red Sea Running Club 14.78 NW 2 (2) 2
8 DURHAM WEST, Aaliyah Red Sea Running Club 14.86 NW 2 (3) 1
9 BRUEHL, Lillie Round Lake Charter 14.88 NW 4 (4)
10 FRANKLIN, Nyla Orlando Christian Pr 15.46 NW 4 (5)
11 REGISTER, Samantha The Master's Academy 15.76 NW 4 (6)
12 ARAMINO, Marilana Mount Dora Christian 15.79 NW 3 (2)
13 DOAN, Natalie Mount Dora Christian 15.91 NW 3 (3)
14 HURLEY, Amelia Mount Dora Christian 16.35 NW 3 (4)
15 ROBERTS, Jaylen Round Lake Charter 16.38 NW 3 (5)
16 BOUWMANS, Angelina The Master's Academy 16.74 NW 1 (2)
17 EVANS, Natalia Redeemer Christian S 16.84 NW 2 (4)
18 TOUSSAINT, Madreeka St. Elizabeth Ann Se 17.14 NW 3 (6)
19 REYES, Mia Redeemer Christian S 17.46 NW 1 (3)
20 MERCADO-FADDEN, Kayl St. Elizabeth Ann Se 18.51 NW 2 (5)
21 ORSER, Belle Mount Dora Christian 18.62 NW 2 (6)
22 SATTERFIELD, Skyler Redeemer Christian S 19.20 NW 2 (7)
Men's 100 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 PRESSLEY, Jalen Red Sea Running Club 11.67 NW 4 (1) 10
2 CLARK, Julian Orlando Christian Pr 12.22 NW 4 (2) 8
3 WARING, Tanner Round Lake Charter 12.70 NW 4 (3) 6
4 BRITTEN, Brennan Red Sea Running Club 12.86 NW 4 (4) 5
5 DOSTER, Micah Red Sea Running Club 12.93 NW 4 (5) 4
6 SEPE, Jake Round Lake Charter 13.41 NW 4 (6) 3
7 DOSTER, Kylan Red Sea Running Club 13.68 NW 2 (1) 2
8 GUNN, Ezekiel Orlando Christian Pr 13.78 NW 1 (1) 1
9 PAYER, Garrett The Master's Academy 13.83 NW 2 (2)
10 MCCOY, Gage Round Lake Charter 13.91 NW 3 (1)
11 JONES, Ky Orlando Christian Pr 14.31 NW 1 (2)
12 FRANKLIN, Trayvis Orlando Christian Pr 14.73 NW 2 (3)
13 STANFIELD, Speed Redeemer Christian S 14.83 NW 1 (3)
14 BRADFIELD, Parker The Master's Academy 15.01 NW 2 (4)
15 DE JONGH, Lawrence Mount Dora Christian 15.13 NW 3 (2)
16 STOCKETT, Evan The Master's Academy 15.19 NW 2 (5)
17 SHARP, Jarion Round Lake Charter 15.35 NW 3 (3)
18 FERNANDEZ, Josh The Master's Academy 15.64 NW 1 (4)
19 OLDHAM, Ryan Mount Dora Christian 15.65 NW 3 (4)
20 JOHNSON, Joshua Redeemer Christian S 15.85 NW 3 (5)
21 DIBLASI, Ben Redeemer Christian S 15.95 NW 1 (5)
22 GORDON, Ethan St. Elizabeth Ann Se 16.08 NW 3 (6)
23 MINOR, J.R. St. Elizabeth Ann Se 16.42 NW 1 (6)
24 STANFIELD, DJ Redeemer Christian S 16.44 NW 2 (6)
25 DUSABLON, Connor Mount Dora Christian 18.39 NW 2 (7)
Women's 400 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 LEWIS, Lily Red Sea Running Club 1:06.12 3 (1) 10
2 MEYER-HOFFMAN, Isabe Red Sea Running Club 1:09.23 3 (2) 8
3 LOZANO, Galilea Red Sea Running Club 1:11.56 3 (3) 6
4 HUSEBYE, Jessica Round Lake Charter 1:13.37 2 (1) 5
5 MAKINSON, Ella Round Lake Charter 1:13.99 3 (4) 4
6 MCINTRYE, Kalyn Orlando Christian Pr 1:14.02 2 (2) 3
7 ISAACS, Ava Round Lake Charter 1:16.06 3 (5) 2
8 SELLERS, Addison The Master's Academy 1:16.16 1 (1) 1
9 ARNETT, Tiffany Mount Dora Christian 1:16.66 2 (3)
10 WATSON, Madison Red Sea Running Club 1:17.69 2 (4)
11 MERLY, Jessica The Master's Academy 1:18.22 3 (6)
12 TEFLER, Jordan The Master's Academy 1:18.57 1 (2)
13 HURLEY, Amelia Mount Dora Christian 1:19.57 1 (3)
14 MARTIN, Selena Redeemer Christian S 1:21.66 1 (4)
15 MCFARLAND, Kennedy Orlando Christian Pr 1:22.91 2 (5)
16 WILKE, Kenadie Redeemer Christian S 1:23.06 1 (5)
17 PEREZ, Makayla The Master's Academy 1:24.65 3 (7)
18 WANBERG, Joselyn Round Lake Charter 1:25.78 2 (6)
19 KILLINGER, Laci Redeemer Christian S 1:26.86 1 (6)
20 CRYSLER, Hudson Redeemer Christian S 1:27.38 2 (7)
Men's 400 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 VANSANT, Landon Red Sea Running Club 55.58 4 (1) 10
2 GARCIA, Gilbert J Orlando Christian Pr 56.68 4 (2) 8
3 HARRIS, Aaron Red Sea Running Club 1:01.76 4 (3) 6
4 BULGER, Elijah The Master's Academy 1:02.55 3 (1) 5
5 DURHAM WEST, Adam Red Sea Running Club 1:03.89 3 (2) 4
6 COOK, Connor Red Sea Running Club 1:04.10 4 (4) 3
7 O'REILLY, Cole Round Lake Charter 1:04.67 4 (5) 2
8 POSADA, Justin Mount Dora Christian 1:06.72 4 (6) 1
9 RHODES, Preston Round Lake Charter 1:06.75 3 (3)
10 KES, Jeremiah St. Elizabeth Ann Se 1:07.98 3 (4)
11 BLAND, Walker Round Lake Charter 1:08.31 3 (5)
12 CLARK, Julian Orlando Christian Pr 1:08.49 2 (1)
13 GUNN, Ezekiel Orlando Christian Pr 1:09.05 1 (1)
14 PAYER, Garrett The Master's Academy 1:12.61 2 (2)
15 QUARTIER, Will St. Elizabeth Ann Se 1:15.42 2 (3)
16 GILBERT, Ian Orlando Christian Pr 1:16.00 2 (4)
17 FERNANDEZ, Josh The Master's Academy 1:16.24 1 (2)
18 JOHNSON, Joshua Redeemer Christian S 1:17.92 1 (3)
19 WARSHAM, Ayden Redeemer Christian S 1:19.61 1 (4)
20 MENDOZA, Darlan Enri The Master's Academy 1:19.98 1 (5)
21 CASTRO, Angel St. Elizabeth Ann Se 1:21.52 2 (5)
22 DIBLASI, Ben Redeemer Christian S 1:25.86 1 (6)
23 MACKABEN, Wyatt Redeemer Christian S 1:26.17 2 (6)
Women's 1500 Meters
Finals
==============================================================
Pl Name Team Time Pts
==============================================================
1 DOUGLAS, Hannah Round Lake Charter 5:10.51 10
2 HORSFORD, Rachel Mount Dora Christian 5:30.19 8
3 TURNER, Sadie Round Lake Charter 5:44.22 6
4 BRAMMER, Paige St. Elizabeth Ann Se 5:48.24 5
5 BABINGTON, Emily Red Sea Running Club 5:57.09 4
6 LEWIS, Lily Red Sea Running Club 6:03.37 3
7 TWEEDIE, Madison Mount Dora Christian 6:10.16 2
8 COMBS, Callie Red Sea Running Club 6:10.62 1
9 SEVILLENO, Breyanna Round Lake Charter 6:15.87
10 ANTHONY, Lainey Red Sea Running Club 6:19.06
11 BATES, Ella Orlando Christian Pr 6:19.69
12 BLAND, Channing Round Lake Charter 6:20.14
13 CASANE, Kira St. Elizabeth Ann Se 6:23.26
14 GARCES, Catherine St. Elizabeth Ann Se 6:25.64
15 SMITH, Sade Redeemer Christian S 6:55.34
16 SHANKO, Nessi The Master's Academy 7:20.26
17 JONES, Megan The Master's Academy 7:55.61
18 HILERIO, Camelia The Master's Academy 8:36.57
Men's 1500 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 MEWBORNE, Justin Red Sea Running Club 4:54.69 2 (1) 10
2 METHENY, Jonathan Red Sea Running Club 5:19.72 2 (2) 8
3 SPEARS, Donovan Round Lake Charter 5:25.35 2 (3) 6
4 COSTA, Andrew St. Elizabeth Ann Se 5:37.69 2 (4) 5
5 STOCKETT, Evan The Master's Academy 5:46.17 1 (1) 4
6 ALLEN, Maxim Red Sea Running Club 6:04.26 2 (5) 3
7 LIGOURI, Michael The Master's Academy 6:08.48 1 (2) 2
8 CASILLAS, Gabe St. Elizabeth Ann Se 6:13.27 2 (6) 1
9 BRONSON, Owen Round Lake Charter 6:16.46 1 (3)
10 VELEZ, Logan The Master's Academy 6:17.09 1 (4)
11 MATHIAS, Jayden The Master's Academy 6:18.73 1 (5)
12 ZEHNDER, Nathan Round Lake Charter 6:18.80 2 (7)
13 BABBINO, Levi Round Lake Charter 6:33.90 1 (6)
14 SALDANA, Melqui Orlando Christian Pr 6:37.02 1 (7)
15 CASTRO, Angel St. Elizabeth Ann Se 6:40.04 2 (8)
16 BARCLAY, Anthony Orlando Christian Pr 6:52.02 1 (8)
17 CAMERON, Jimmy Orlando Christian Pr 7:04.93 1 (9)
18 KESSINGER, Colby Mount Dora Christian 7:19.03 2 (9)
19 GORMAN, Matthew The Master's Academy 7:34.21 1 (10)
Women's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Round Lake Charter A 57.38 10
1) DAVIS, Emma 2) WESTBROOK, Emi 3) COCHRAN, Keyla 4) WHITE, Takiyah
2 Red Sea Running Club A 57.53 8
1) DURHAM WEST, A 2) BROWN, Trinity 3) CLAUSEN, Kari 4) COX, Anna
3 The Master's Academy A 59.40 6
1) JAIME, Emiaj 2) O'CONNELL, Lil 3) SELLERS, Addis 4) WILSON, Ryleig
4 Red Sea Running Club B 1:03.11 5
1) SIMMONS, Aniya 2) KEMP, Corinne 3) DUMONT, Julia 4) THOMAS, Genesi
5 St. Elizabeth Ann Se A 1:09.57 4
1) TOUSSAINT, Mad 2) CASANE, Kira 3) MURRAY, Nevaeh 4) DOCTORA, Meaga
Redeemer Christian S A DQ
1) EVANS, Natalia 2) LORICK, Haylah 3) WALLACE, Rebek 4) REYES, Mia
Men's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Orlando Christian Pr A 45.78 10
1) CLARK, Julian 2) GARCIA, Gilber 3) GARCIA, Gilber 4) JENKINS, Demar
2 Red Sea Running Club A 50.37 8
1) PRESSLEY, Jale 2) BRITTEN, Brenn 3) DOSTER, Micah 4) COOK, Connor
3 Round Lake Charter A 55.22 6
1) DALTON, Xavier 2) SPEARS, Donova 3) MCCOY, Gage 4) SEPE, Jake
4 Red Sea Running Club B 55.37 5
1) DAWKINS, Haide 2) DURHAM WEST, A 3) DOSTER, Kylan 4) HARRIS, Aaron
5 The Master's Academy A 58.26 4
1) O'CONNOR, Andr 2) REELEY, Caleb 3) VERBONCOEUR, S 4) SCHELLENBERGER
6 St. Elizabeth Ann Se B 59.77 3
1) HOENI, Aidan 2) MINOR, J.R. 3) QUARTIER, Will 4) CASILLAS, Gabe
7 Redeemer Christian S A 1:04.25 2
Women's 200 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 WILSON, Ryleigh The Master's Academy 28.54 NW 4 (1) 10
2 KIRST, Isabella Mount Dora Christian 28.97 NW 4 (2) 8
3 COCHRAN, Keylana Round Lake Charter 29.09 NW 4 (3) 6
4 DURHAM WEST, Akari Red Sea Running Club 29.71 NW 3 (1) 5
5 HARDEN, Trinity Orlando Christian Pr 30.25 NW 1 (1) 4
6 BROWN, Trinity Red Sea Running Club 30.92 NW 3 (2) 3
7 JAIME, Emiaj The Master's Academy 30.92 NW 4 (4) 2
8 WESTBROOK, Emilee Round Lake Charter 31.29 NW 4 (5) 1
9 HULBERT, Sara Red Sea Running Club 31.81 NW 3 (3)
10 SOWERS, Leah Mount Dora Christian 31.90 NW 3 (4)
11 BRUEHL, Lillie Round Lake Charter 31.95 NW 3 (5)
12 PRITCHETT, Lauren The Master's Academy 32.63 NW 1 (2)
13 SIMMONS, Aniya Red Sea Running Club 32.71 NW 2 (1)
14 FRANKLIN, Nyla Orlando Christian Pr 33.03 NW 4 (6)
15 ARAMINO, Marilana Mount Dora Christian 33.06 NW 3 (6)
16 BRAMMER, Rachel The Master's Academy 33.71 NW 1 (3)
17 TOUSSAINT, Madreeka St. Elizabeth Ann Se 33.92 NW 2 (2)
18 KILLINGER, Laci Redeemer Christian S 35.15 NW 1 (4)
19 PHILLIPS, Emma Redeemer Christian S 35.34 NW 1 (5)
20 NICHOLS, Athena Redeemer Christian S 39.77 NW 2 (3)
21 MEANS, Payton Redeemer Christian S 43.85 NW 2 (4)
Men's 200 Meters
Finals
============================================================================
Pl Name Team Time Wind Ht. (Pl) Pts
============================================================================
1 GARCIA, Gilbert J Orlando Christian Pr 23.55 NW 4 (1) 10
2 PRESSLEY, Jalen Red Sea Running Club 24.31 NW 4 (2) 8
3 WARING, Tanner Round Lake Charter 26.50 NW 4 (3) 6
4 DOSTER, Micah Red Sea Running Club 27.53 NW 4 (4) 5
5 DAWKINS, Haiden Red Sea Running Club 28.59 NW 3 (1) 4
6 SEPE, Jake Round Lake Charter 28.61 NW 4 (5) 3
7 COOK, Connor Red Sea Running Club 28.75 NW 3 (2) 2
8 SCHICK, Tanner Mount Dora Christian 28.97 NW 3 (3) 1
9 GUNN, Ezekiel Orlando Christian Pr 29.50 NW 2 (1)
10 GILBERT, Ian Orlando Christian Pr 29.60 NW 1 (1)
11 BLANTON, Parker Round Lake Charter 29.75 NW 3 (4)
12 O'CONNOR, Andrew The Master's Academy 30.38 NW 1 (2)
13 SCHELLENBERGER, Etha The Master's Academy 31.05 NW 1 (3)
14 STANFIELD, Speed Redeemer Christian S 31.79 NW 1 (4)
15 DE JONGH, Lawrence Mount Dora Christian 32.14 NW 2 (2)
16 BRADFIELD, Parker The Master's Academy 32.58 NW 2 (3)
17 MENDOZA, Darlan Enri The Master's Academy 33.07 NW 1 (5)
18 OLDHAM, Ryan Mount Dora Christian 33.26 NW 3 (5)
19 JONES, Ky Orlando Christian Pr 33.71 NW 1 (6)
20 CASILLAS, Gabe St. Elizabeth Ann Se 33.92 NW 2 (4)
21 WARSHAM, Ayden Redeemer Christian S 34.19 NW 2 (5)
22 CRYSLER, SJ Redeemer Christian S 35.78 NW 1 (7)
23 LORENZO, Joanel St. Elizabeth Ann Se 35.88 NW 4 (6)
24 MACKABEN, Wyatt Redeemer Christian S 36.41 NW 2 (6)
Women's 800 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 DOUGLAS, Hannah Round Lake Charter 2:37.21 3 (1) 10
2 WYANT, Ava The Master's Academy 2:38.99 3 (2) 8
3 ROMAN, Bailey Round Lake Charter 2:39.97 3 (3) 6
4 MEYER-HOFFMAN, Isabe Red Sea Running Club 2:40.94 3 (4) 5
5 JACOBUS, Lily The Master's Academy 2:41.46 3 (5) 4
6 NEWMAN, Maria The Master's Academy 2:42.32 3 (6) 3
7 LOZANO, Galilea Red Sea Running Club 2:48.84 2 (1) 2
8 TULLIS, Savannah Red Sea Running Club 2:54.89 3 (7) 1
9 SEVILLENO, Breyanna Round Lake Charter 2:56.67 3 (8)
10 VYLONIS, Brielle Round Lake Charter 2:57.66 3 (9)
11 BABINGTON, Emily Red Sea Running Club 2:58.90 3 (10)
12 COMBS, Callie Red Sea Running Club 2:59.26 3 (11)
13 MELOY, Madison Red Sea Running Club 3:00.59 3 (12)
14 DUNN, Lily Red Sea Running Club 3:01.38 3 (13)
15 MARTIN, Selena Redeemer Christian S 3:02.35 1 (1)
16 THOMAS, Cheyenne Red Sea Running Club 3:04.37 3 (14)
17 CASANE, Kira St. Elizabeth Ann Se 3:04.48 2 (2)
18 DURIAS, Milana Round Lake Charter 3:07.75 1 (2)
19 BRIONEZ, Hailey Red Sea Running Club 3:08.41 2 (3)
20 DURHAM WEST, Aaliyah Red Sea Running Club 3:09.13 2 (4)
21 SHAW, Breniya Red Sea Running Club 3:09.56 1 (3)
22 DUMONT, Julia Red Sea Running Club 3:09.71 2 (5)
23 BATES, Ella Orlando Christian Pr 3:10.28 2 (6)
24 GARCES, Catherine St. Elizabeth Ann Se 3:15.09 3 (15)
25 WATSON, Madison Red Sea Running Club 3:15.76 2 (7)
26 BIRD, Ava Red Sea Running Club 3:18.99 2 (8)
27 HARMAN, Sari Round Lake Charter 3:19.50 2 (9)
28 WALSH, Parker Red Sea Running Club 3:19.84 2 (10)
29 ANTHONY, Lainey Red Sea Running Club 3:20.13 3 (16)
30 HULBERT, Sara Red Sea Running Club 3:23.03 2 (11)
31 HUIX, Isabelle Round Lake Charter 3:23.38 2 (12)
32 GREEN, Haylee Red Sea Running Club 3:24.65 2 (13)
33 SATTERFIELD, Camryn Redeemer Christian S 3:26.48 1 (4)
34 BROOKS, Marley Round Lake Charter 3:29.47 2 (14)
35 LEWIS, Lacey Red Sea Running Club 3:29.78 2 (15)
36 SHANKO, Nessi The Master's Academy 3:35.45 1 (5)
37 RAULS, Amy Caroline Redeemer Christian S 3:36.20 1 (6)
38 FORD, Emma Round Lake Charter 3:36.25 1 (7)
39 BENTLEY, Raina Red Sea Running Club 3:36.43 1 (8)
40 ORSER, Belle Mount Dora Christian 3:37.18 2 (16)
40 DOAN, Natalie Mount Dora Christian 3:37.18 2 (16)
42 BRADSHAW, Addison Round Lake Charter 3:46.37 1 (9)
43 MORDINI, Josslyn Red Sea Running Club 3:47.76 1 (10)
44 LAMOREAUX, Cadence Red Sea Running Club 3:49.84 1 (11)
45 RAPALO, Mareily Round Lake Charter 4:49.33 1 (12)
Men's 800 Meters
Finals
=======================================================================
Pl Name Team Time Ht. (Pl) Pts
=======================================================================
1 VANSANT, Landon Red Sea Running Club 2:16.74 3 (1) 10
2 GILBERT, Jordan Orlando Christian Pr 2:28.58 3 (2) 8
3 MARS, Isaac Red Sea Running Club 2:37.12 3 (3) 6
4 BAEZA, Christian St. Elizabeth Ann Se 2:38.97 3 (4) 5
5 O'REILLY, Cole Round Lake Charter 2:39.01 3 (5) 4
6 RHODES, Preston Round Lake Charter 2:41.05 3 (6) 3
7 METHENY, Jonathan Red Sea Running Club 2:41.57 3 (7) 2
8 MEWBORNE, Justin Red Sea Running Club 2:41.59 3 (8) 1
9 FERNANDEZ, Michael The Master's Academy 2:41.66 3 (9)
10 BARDELL, Jacob Red Sea Running Club 2:43.60 3 (10)
11 COSTA, Andrew St. Elizabeth Ann Se 2:45.58 3 (11)
12 DOSTER, Kylan Red Sea Running Club 2:48.47 2 (1)
13 CHIDSEY, Joey Red Sea Running Club 2:52.84 2 (2)
14 KELLEY, Caleb Red Sea Running Club 2:52.86 2 (3)
15 SCHICK, Tanner Mount Dora Christian 2:53.77 3 (12)
16 AYERS, Christian The Master's Academy 2:54.73 1 (1)
17 GIFFING, Carter Red Sea Running Club 2:55.03 2 (4)
18 LIGOURI, Michael The Master's Academy 2:57.76 1 (2)
19 KELLEY, Jacob Red Sea Running Club 2:59.68 2 (5)
20 ROBERTS, Lucas Round Lake Charter 2:59.74 1 (3)
21 DURHAM WEST, Adam Red Sea Running Club 3:00.00 3 (13)
22 DAWKINS, Haiden Red Sea Running Club 3:00.02 2 (6)
23 MELOY, Nathan Red Sea Running Club 3:00.03 2 (7)
24 VOSS, Brandon Red Sea Running Club 3:01.74 3 (14)
25 ALLEN, Maxim Red Sea Running Club 3:03.28 3 (15)
26 MATAMOROS, Elias Red Sea Running Club 3:04.09 2 (8)
27 HOENI, Aidan St. Elizabeth Ann Se 3:11.24 2 (9)
28 DURHAM WEST, Ahmad Red Sea Running Club 3:15.58 2 (10)
29 WICKSON, Logan Red Sea Running Club 3:16.33 2 (11)
30 YACCARINO, Lucas Round Lake Charter 3:18.15 2 (12)
31 ANDERSON, Ryan Red Sea Running Club 3:21.32 2 (13)
32 BARCLAY, Anthony Orlando Christian Pr 3:24.13 1 (4)
33 PERMENTER, David Redeemer Christian S 3:34.04 1 (5)
34 RICE, Noah Redeemer Christian S 3:34.93 1 (6)
35 GARBACK, Westley Red Sea Running Club 3:37.61 2 (14)
36 NICOL, Jahliel Round Lake Charter 3:41.43 1 (7)
37 CHIDSEY, Jack Red Sea Running Club 3:43.40 1 (8)
38 RYAN, Nathaniel Red Sea Running Club 3:58.40 1 (9)
Women's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 The Master's Academy A 4:33.02 10
1) WYANT, Ava 2) WILSON, Ryleig 3) JACOBUS, Lily 4) NEWMAN, Maria
2 Red Sea Running Club A 4:43.64 8
1) LEWIS, Lily 2) MEYER-HOFFMAN, 3) CLAUSEN, Kari 4) COX, Anna
3 Round Lake Charter A 5:08.77 6
1) DAVIS, Emma 2) ISAACS, Ava 3) MAKINSON, Ella 4) HUSEBYE, Jessi
4 Red Sea Running Club B 5:15.66 5
1) LOZANO, Galile 2) TULLIS, Savann 3) MELOY, Madison 4) BIRD, Ava
5 Redeemer Christian S A 5:57.80 4
1) CRYSLER, Hudso 2) PHILLIPS, Emma 3) WILKE, Kenadie 4) SIMMONS, Promi
Men's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
Pl Team Sq Time Pts
============================================
1 Orlando Christian Pr A 4:02.65 10
1) BROWN, Isaiah 2) GARCIA, Gilber 3) GARCIA, Gilber 4) GILBERT, Jorda
2 Red Sea Running Club A 4:04.82 8
1) VANSANT, Lando 2) PRESSLEY, Jale 3) HARRIS, Aaron 4) BRITTEN, Brenn
3 Round Lake Charter A 4:32.74 6
1) BLAND, Walker 2) RHODES, Presto 3) SPEARS, Donova 4) SEPE, Blake
4 The Master's Academy A 4:33.63 5
1) MATHIAS, Jayde 2) REELEY, Caleb 3) FERNANDEZ, Jos 4) BULGER, Elijah
5 Red Sea Running Club B 4:37.69 4
1) ALLEN, Maxim 2) COOK, Connor 3) MEWBORNE, Just 4) DURHAM WEST, A
6 St. Elizabeth Ann Se A 4:52.93 3
1) WHEELER, Chris 2) QUARTIER, Will 3) MINOR, J.R. 4) KES, Jeremiah
7 Redeemer Christian S A 5:47.55 2
Men's Long Jump
Finals
==========================================================================
Pl Name Team Mark Wind Fl. (Pl) Pts
==========================================================================
1 GARCIA, Gilbert Alex Orlando Christian Pr 6.06m NW 2 (1) 10
2 JENKINS, Demarion Orlando Christian Pr 6.02m NW 2 (2) 8
3 WARING, Tanner Round Lake Charter 5.16m NW 2 (3) 6
4 VERBONCOEUR, Scott The Master's Academy 4.84m NW 1 (1) 5
5 DALTON, Xavier Round Lake Charter 4.75m NW 1 (2) 4
6 BROWN, Isaiah Orlando Christian Pr 4.70m NW 1 (3) 3
7 BRITTEN, Brennan Red Sea Running Club 4.60m NW 2 (4) 2
8 O'REILLY, Cole Round Lake Charter 4.59m NW 1 (4) 1
9 MCDONALD, Kyler Redeemer Christian S 4.17m NW 1 (5)
10 MATAMOROS, Elias Red Sea Running Club 4.10m NW 2 (5)
11 VON MAXEY, Alex Red Sea Running Club 4.09m NW 2 (6)
12 BARDELL, Jacob Red Sea Running Club 3.90m NW 2 (7)
13 KES, Jeremiah St. Elizabeth Ann Se 3.90m NW 2 (7)
14 STANFIELD, Speed Redeemer Christian S 3.87m NW 1 (6)
15 BLAND, Walker Round Lake Charter 3.82m NW 2 (9)
16 HOENI, Liam St. Elizabeth Ann Se 3.79m NW 1 (7)
17 REELEY, Caleb The Master's Academy 3.77m NW 2 (10)
18 HOENI, Aidan St. Elizabeth Ann Se 3.73m NW 1 (8)
19 GUNN, Ezekiel Orlando Christian Pr 3.66m NW 1 (9)
20 CRYSLER, SJ Redeemer Christian S 3.19m NW 1 (10)
21 RICE, Noah Redeemer Christian S 3.14m NW 1 (11)
Men's Shot Put
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 JONES, Armani Red Sea Running Club 11.32m 2 (1) 10
2 DALTON, Xavier Round Lake Charter 10.18m 2 (2) 8
3 DUVALL, Austin Red Sea Running Club 9.48m 2 (3) 6
4 RODRIGUEZ, Rylan Round Lake Charter 9.26m 2 (4) 5
5 FEY, Joseph St. Elizabeth Ann Se 8.97m 2 (5) 4
6 MABRY, CJ Mount Dora Christian 8.41m 2 (6) 3
7 CAVIGLIA, Domenic Mount Dora Christian 8.12m 2 (7) 2
8 MILES, Christian The Master's Academy 7.68m 1 (1) 1
9 ANDERSON, Ryan Red Sea Running Club 7.29m 1 (2)
10 BROWN, Joseph Round Lake Charter 7.05m 2 (8)
11 QUARTIER, Nathan St. Elizabeth Ann Se 6.72m 1 (3)
12 REDEEMER, Redeemer Redeemer Christian S 6.55m 1 (4)
13 DUSABLON, Connor Mount Dora Christian 4.82m 1 (5)
Men's Discus
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 JONES, Armani Red Sea Running Club 26.25m 2 (1) 10
2 DUVALL, Austin Red Sea Running Club 24.81m 2 (2) 8
3 DALTON, Xavier Round Lake Charter 23.83m 1 (1) 6
4 CAVIGLIA, Domenic Mount Dora Christian 23.37m 2 (3) 5
5 COSTA, Andrew St. Elizabeth Ann Se 20.55m 2 (4) 4
6 RODRIGUEZ, Rylan Round Lake Charter 18.77m 1 (2) 3
7 BARDELL, Jacob Red Sea Running Club 18.34m 2 (5) 2
8 MABRY, CJ Mount Dora Christian 17.76m 2 (6) 1
9 MILES, Christian The Master's Academy 17.63m 1 (3)
10 ANDERSON, Ryan Red Sea Running Club 17.57m 1 (4)
11 ROBERTS, Lucas Round Lake Charter 16.71m 2 (7)
12 QUARTIER, Nathan St. Elizabeth Ann Se 16.19m 1 (5)
13 FEY, Joseph St. Elizabeth Ann Se 15.74m 2 (8)
14 REDEEMER, Redeemer Redeemer Christian S 15.60m 1 (6)
15 SEPE, Jake Round Lake Charter 14.48m 1 (7)
16 DUSABLON, Connor Mount Dora Christian 12.05m 2 (9)
BAEZA, Christian St. Elizabeth Ann Se NM 1
Women's Long Jump
Finals
==========================================================================
Pl Name Team Mark Wind Fl. (Pl) Pts
==========================================================================
1 BRUEHL, Lillie Round Lake Charter 4.12m NW 2 (1) 10
2 WESTBROOK, Emilee Round Lake Charter 3.97m NW 2 (2) 8
3 KIRST, Isabella Mount Dora Christian 3.92m NW 2 (3) 6
4 DAVIS, Emma Round Lake Charter 3.87m NW 2 (4) 5
5 ISAACS, Ava Round Lake Charter 3.82m NW 2 (5) 4
6 MERLY, Jessica The Master's Academy 3.65m NW 2 (6) 3
7 HARDY, Natalie Red Sea Running Club 3.55m NW 2 (7) 2
8 FRANKLIN, Nyla Orlando Christian Pr 3.52m NW 2 (8) 1
9 REGISTER, Samantha The Master's Academy 3.49m NW 1 (1)
10 WILKE, Kenadie Redeemer Christian S 3.39m NW 1 (2)
11 THOMAS, Genesis Red Sea Running Club 3.38m NW 1 (3)
12 O'CONNELL, Lilly The Master's Academy 3.32m NW 1 (4)
13 GARCES, Catherine St. Elizabeth Ann Se 3.27m NW 2 (9)
14 BRIONEZ, Hailey Red Sea Running Club 3.02m NW 1 (5)
15 BATES, Ella Orlando Christian Pr 3.01m NW 2 (10)
16 TOUSSAINT, Madreeka St. Elizabeth Ann Se 3.01m NW 2 (10)
17 PRITCHETT, Lauren The Master's Academy 3.00m NW 1 (6)
18 CRYSLER, Hudson Redeemer Christian S 2.97m NW 1 (7)
19 ARNETT, Tiffany Mount Dora Christian 2.95m NW 2 (12)
20 WALLACE, Rebekkah Redeemer Christian S 2.94m NW 1 (8)
21 PHILLIPS, Emma Redeemer Christian S 2.86m NW 1 (9)
22 MONN, Cassi Mount Dora Christian 2.57m NW 1 (10)
Women's Shot Put
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 SMITH, Jaedyn Red Sea Running Club 10.16m 3 (1) 10
2 HAMMOND, Ta'Nya Round Lake Charter 9.79m 3 (2) 8
3 OATES, Makayla Orlando Christian Pr 8.91m 3 (3) 6
4 BROWN, Bridget Red Sea Running Club 8.63m 3 (4) 5
5 THOMAS, Genesis Red Sea Running Club 8.39m 3 (5) 4
6 HARDY, Natalie Red Sea Running Club 7.50m 3 (6) 3
7 ANDERSON, Maisey Mount Dora Christian 7.27m 3 (7) 2
8 TAYLOR, Aidan Redeemer Christian S 7.09m 1 (1) 1
9 MONN, Cassi Mount Dora Christian 7.01m 3 (8)
10 NICHOLS, Athena Redeemer Christian S 6.84m 1 (2)
11 LONGO, Isabella The Master's Academy 6.32m 1 (3)
12 SMITH, Soleil Redeemer Christian S 6.21m 1 (4)
13 MERCADO-FADDEN, Kayl St. Elizabeth Ann Se 6.20m 2 (1)
14 O'DELL, Emily Round Lake Charter 5.90m 2 (2)
15 ELLERBE, Aniyah Orlando Christian Pr 5.41m 1 (5)
16 BAILEY, Fia Redeemer Christian S 5.31m 2 (3)
17 PEREZ, Makayla The Master's Academy 5.30m 1 (6)
18 REGISTER, Samantha The Master's Academy 4.48m 2 (4)
19 BOUWMANS, Angelina The Master's Academy 3.76m 2 (5)
Women's Discus
Finals
=====================================================================
Pl Name Team Mark Fl. (Pl) Pts
=====================================================================
1 SMITH, Jaedyn Red Sea Running Club 23.74m 3 (1) 10
2 BROWN, Bridget Red Sea Running Club 19.08m 3 (2) 8
3 HAMMOND, Ta'Nya Round Lake Charter 17.40m 3 (3) 6
4 OATES, Makayla Orlando Christian Pr 16.51m 3 (4) 5
5 ANDERSON, Maisey Mount Dora Christian 15.76m 3 (5) 4
6 MCDUFFIE, Jazmyn Red Sea Running Club 15.55m 3 (6) 3
7 JACOBUS, Lily The Master's Academy 14.91m 3 (7) 2
8 SMITH, Soleil Redeemer Christian S 13.86m 1 (1) 1
9 CASANE, Kira St. Elizabeth Ann Se 12.93m 2 (1)
10 ELLERBE, Aniyah Orlando Christian Pr 12.09m 2 (2)
11 MONN, Cassi Mount Dora Christian 11.97m 2 (3)
12 MERCADO-FADDEN, Kayl St. Elizabeth Ann Se 10.72m 2 (4)
13 LONGO, Isabella The Master's Academy 9.88m 1 (2)
14 BAILEY, Fia Redeemer Christian S 9.10m 2 (5)
15 TEFLER, Jordan The Master's Academy 8.43m 1 (3)
Men Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Red Sea Running Club 199
2 Round Lake Charter 95
3 Orlando Christian Pr 76
4 St. Elizabeth Ann Se 35
5 The Master's Academy 34
6 Mount Dora Christian 13
7 Redeemer Christian S 8
Women Scores
=====================================
Pl Team Score
=====================================
1 Red Sea Running Club 160
2 Round Lake Charter 148
3 The Master's Academy 63
4 Mount Dora Christian 30
5 Orlando Christian Pr 22
6 St. Elizabeth Ann Se 17
7 Redeemer Christian S 10
Results MDCA Middle School Meet One.txt
Displaying Results MDCA Middle School Meet One.txt.