Licensed to Steeple Timing & Event Management - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/5/2011 09:42 PM
Lake Brantley Invitational
Orlando, FL
Results
Boys 100 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
Finals
1 Whitfield, Levonte 10 Jones 10.55 2.4 1
2 Robbins, Clim 12 Jones 10.88 2.4 1
3 Morgan, James 12 Winter Park 10.97 2.4 1
4 Taylor, D`shea 11 Winter Park 11.08 2.4 1
5 Gomez, Alex 9 Jones 11.13 2.7 2
6 Carnes, Brandon 7 Manatee 11.14 2.4 1
7 Brown-Dukes, Brandon 12 Winter Park 11.15 2.4 1
8 Tillman, Dorrell 12 Lake Brantley 11.20 2.4 1
9 Mordan, Chris 12 Lake Brantley 11.26 2.7 2
10 Booker, Ramon 12 Apopka 11.27 2.7 2
11 Smith, Kwadarrius 9 Edgewater 11.36 2.7 2
12 Barnes, Qua 11 Apopka 11.38 2.3 3
13 Torres, Xsavior 11 Lake Brantley 11.46 2.7 2
14 Luckett, Ryan 12 Dr. Phillips 11.58 2.3 3
15 Cooper, Jered 11 Hagerty 11.59 2.3 3
16 Evans, Terry 12 Manatee 11.65 0.9 4
17 Muller, Dontrell 10 Manatee 11.66 2.3 3
18 Tyler, Willie 9 Apopka 11.68 2.3 3
19 Chapman, Marcus 11 Dr. Phillips 11.71 2.3 3
20 Jordan, Tahrelle 11 Evans 11.83 2.3 3
21 Rosado, Roberto 11 Cypress Creek 11.85 2.3 3
22 Maxwell, Oran 11 Evans 11.92 2.7 2
23 Gaines, Deonte` 9 Dr. Phillips 11.97 0.9 4
24 Charles, David 10 Cypress Creek 12.07 0.9 4
25 Valere, Job 9 Evans 12.08 2.7 2
26 Ballou, Jay 12 Cypress Creek 12.30 2.7 2
27 Banks, Taj 10 Hagerty 12.68 0.9 4
28 Lane, Sylvester 11 Edgewater 12.86 0.9 4
Boys 200 Meter Dash
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Whitfield, Levonte 10 Jones 21.72 0.3 1
2 Santania, Jose 11 East River 22.02 0.3 1
3 Glover, Reggie 10 Dr. Phillips 22.18 +0.0 2
4 Robbins, Clim 12 Jones 22.27 0.3 1
5 Morgan, James 12 Winter Park 22.69 0.3 1
6 Booker, Ramon 12 Apopka 22.83 0.3 1
7 Carnes, Brandon 7 Manatee 22.84 0.3 1
8 Lilly, Sinjohn 11 Apopka 23.03 0.3 1
9 Barnes, Qua 11 Apopka 23.12 +0.0 2
10 Frater, Donavon 11 Lake Brantley 23.14 +0.0 2
10 Green, Tino 11 Lake Brantley 23.14 0.3 1
10 Smith, Kwadarrius 9 Edgewater 23.14 0.4 3
13 Evans, Terry 12 Manatee 23.36 3.4 4
14 Davis, Deandre 10 Winter Park 23.38 +0.0 2
15 curtis, chris 12 Dr. Phillips 23.47 +0.0 2
16 Noel, Lefki 11 Evans 23.55 3.4 4
17 Aladin, Schneider 10 East River 23.86 0.4 3
18 Muller, Dontrell 10 Manatee 23.91 3.4 4
19 Dunnell JR, Troy 10 Edgewater 24.10 2.4 5
20 Cooper, Jered 11 Hagerty 24.24 0.4 3
21 Randall, Daquan 10 Jones 24.50 3.4 4
22 Mcclean, Jahdai 10 Cypress Creek 24.85 3.4 4
23 Hall, Deshaun 12 Dr. Phillips 24.91 3.4 4
24 Valere, Job 9 Evans 24.95 0.4 3
25 White, Mitch 11 Hagerty 24.98 3.4 4
26 Ballou, Jay 12 Cypress Creek 24.99 +0.0 2
27 English, Brandon 10 Evans 25.45 0.4 3
28 Lane, Sylvester 11 Edgewater 26.31 2.4 5
29 Bryan, Thomas 9 Cypress Creek 27.55 2.4 5
Boys 400 Meter Run
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Santania, Jose 11 East River 49.36 1
2 Youngblood, Xavier 12 Lake Brantley 50.83 1
3 Slay, Brylon 10 Winter Park 50.94 1
4 Davis, Kelvon 12 Edgewater 51.35 1
5 Judson, Kenny 12 Jones 52.00 1
6 Alexander, Brandon 12 Evans 52.15 1
7 McDaniel, Rohan 11 Lake Brantley 52.30 2
8 Durham, Tobias 11 Dr. Phillips 52.73 2
9 Stamper, Willie 12 Lake Brantley 52.81 2
10 Stevens, Tony 10 Evans 52.90 2
11 Fleming, James 11 Apopka 53.25 5
11 Walker, Dorminic 10 Evans 53.25 1
13 Randall, Daquan 10 Jones 53.83 2
14 Hansen, Kevin 11 Hagerty 54.06 2
15 Simpkins, Joshua 9 Jones 54.25 1
16 Williams, Damoi 10 Cypress Creek 54.85 3
17 Mabrey, Darien 10 Manatee 55.05 3
18 VanHook, Aaron 10 Manatee 55.27 4
19 Norvelus, John 10 Edgewater 55.30 3
20 Gaydos, Will 12 Hagerty 55.61 3
21 Peters, Michael 10 East River 55.74 4
22 Allen, Brandon 9 Dr. Phillips 55.82 4
23 Massey, David 9 Cypress Creek 57.57 3
24 Reyenga, John 12 Hagerty 57.83 4
25 Chapman, Marcus 11 Dr. Phillips 58.02 3
26 Ronval, Johann 11 Winter Park 59.21 5
27 Murphy, Juwan 10 East River 59.66 5
28 Ferriti, Carlos 11 Cypress Creek 1:01.67 4
29 Henry, Edward 11 Winter Park 1:02.22 4
30 Blessing, Alicius 10 Apopka 1:03.67 5
31 Ewing, Khalil 11 Apopka 1:03.76 3
32 Rowe, Dave 10 Edgewater 1:04.81 2
Boys 800 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Teixeira, Otniel 11 Lake Brantley 1:56.83
2 Sumapang, Taylor 12 Edgewater 1:58.91
3 Lindsey, John 10 Winter Park 2:01.57
4 Kutz, Ben 12 Hagerty 2:02.01
5 Chenault, Tyrin 11 Jones 2:02.59
6 Cannone, Derek 11 Lake Brantley 2:06.02
7 Pancotto, Michael 12 Dr. Phillips 2:06.21
8 Lomago, Brendan 12 Hagerty 2:07.14
9 Fattore, Brandon 10 Winter Park 2:07.15
10 Algozzine, Nicholas 12 Manatee 2:07.74
11 Gargiulo, Matt 9 Hagerty 2:08.26
12 Frith, Sean 12 Dr. Phillips 2:10.27
13 Jarolimek, Todd 11 Dr. Phillips 2:10.93
14 Tivis, Marcus 10 East River 2:12.22
15 Cenescar, Isaac 9 Cypress Creek 2:12.39
16 Krell, Jacob 11 Apopka 2:12.51
17 Aikens, Terrence 11 Jones 2:12.92
18 Waters, Jordan 12 Edgewater 2:13.11
19 Voltaire, Marckenson 11 Evans 2:14.88
20 Desravines, O`neal 11 Apopka 2:17.59
21 Fraser, Ronald 10 Evans 2:19.34
22 Anguish, William 11 Winter Park 2:20.19
23 Wolfington, David 10 Apopka 2:21.38
24 Davis, Demetric 10 Evans 2:23.75
25 Rosado, Jean Carlos 11 East River 2:25.16
26 Close, Alex 10 Edgewater 2:25.37
27 Pray, Alicius 11 Apopka 2:31.58
28 Randio, Mark 10 East River 2:33.30
29 Anderson, Adam Apopka 2:33.31
30 Decker, Evan 10 Cypress Creek 2:38.03
31 Murgueytio, Pedro 11 Cypress Creek 2:53.74
Boys 1600 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Teixeira, Otniel 11 Lake Brantley 4:22.56
2 Licari, Peter 11 Hagerty 4:26.91
3 Millay, Daniel 12 Dr. Phillips 4:27.29
4 Anguish, William 11 Winter Park 4:28.40
5 Posada, Nick 12 Winter Park 4:31.28
6 Boggs, Josh 12 Dr. Phillips 4:31.36
7 Bridges, Will 12 Edgewater 4:31.77
8 Acosta, Edward 12 Cypress Creek 4:36.89
9 Kruse, Logan 11 Dr. Phillips 4:39.91
10 Algozzine, Nicholas 12 Manatee 4:49.51
11 Harris, William 11 Lake Brantley 4:55.20
12 Enot, Joshua 11 Hagerty 4:59.44
13 Krell, Jacob 11 Apopka 5:01.07
14 Hammontree, Kaileb 12 Hagerty 5:01.18
15 Aikens, Terrence 11 Jones 5:06.04
16 Bogdon, John 11 Winter Park 5:10.41
17 Ozark, Patrick 10 Manatee 5:14.02
18 Waters, Jordan 12 Edgewater 5:18.94
19 Rosado, Jean Carlos 11 East River 5:21.48
20 Benitez, Christian 11 East River 5:22.03
21 McGee, Julian 12 Edgewater 5:22.47
22 Booker, Alexander 12 Apopka 5:28.20
23 Randio, Mark 10 East River 5:29.07
24 Session, Wesley 12 Evans 5:39.45
25 Green, Ronard 9 Evans 5:40.88
26 Villmenay, Ishmael 12 Cypress Creek 5:42.99
27 Smith, Goody 10 Apopka 5:43.87
28 Miao, Yu 11 Cypress Creek 5:58.63
29 Beckford, Bashar 10 Evans 6:16.47
Boys 3200 Meter Run
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Posada, Nick 12 Winter Park 9:31.85
2 Millay, Daniel 12 Dr. Phillips 9:38.27
3 Kruse, Logan 11 Dr. Phillips 9:57.70
4 Boggs, Josh 12 Dr. Phillips 9:58.10
5 Binder, Evan 12 Hagerty 10:20.28
6 Bridges, Will 12 Edgewater 10:25.42
7 Borrero, Richard 12 Cypress Creek 10:28.05
8 Pancotto, Michael 12 Dr. Phillips 10:32.41
9 Goodman, Matthew 12 Winter Park 10:36.47
10 Pate, Christopher 10 Manatee 10:39.64
11 Harris, William 11 Lake Brantley 10:45.17
12 Deschryver, Tyler 11 East River 10:51.04
13 Menning, Hunter 11 Hagerty 10:54.20
14 Kasianchuk, Ryan 12 East River 10:58.02
15 Townes, Andrew 11 Winter Park 10:58.90
16 Sanchez, Matthew 12 Manatee 11:14.46
17 Gutierrez, Ricardo 10 Cypress Creek 11:28.74
18 Castillo, Edgar 11 Cypress Creek 11:34.19
19 Gnan, James 11 Hagerty 11:42.20
20 Carbajal, Johnny 12 East River 11:51.59
21 Caban, Jonathan Lake Brantley 12:09.59
22 McGee, Julian 12 Edgewater 13:00.56
23 Lorenzo, Angelo 11 Edgewater 13:48.00
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 curtis, chris 12 Dr. Phillips 15.01 1.4 1
2 workman, aquariouse 11 Dr. Phillips 15.63 1.4 1
3 Wilkerson, Willie 11 Edgewater 15.72 1.4 1
4 Dillon, Kimlon 11 Apopka 15.85 0.4 3
5 Britton, Wesley 12 Manatee 15.96 0.5 2
6 Franks, Donovan 10 Lake Brantley 16.34 0.5 2
7 Robinson, Levar 10 Evans 16.40 1.4 1
8 Martin, Vince 10 Jones 16.44 0.5 2
9 Groff, Mike 12 Winter Park 17.67 0.5 2
10 Howard, LaQuan Edgewater 17.88 1.4 1
11 Mcclary, Gabrie 9 Winter Park 17.89 1.4 1
12 Lytle, Tyshawn 9 Lake Brantley 17.99 0.5 2
13 Joseph, Karl 11 Edgewater 18.03 1.4 1
14 Weeden, Shaun 11 Apopka 18.09 0.4 3
15 Morton, Dillon 11 Lake Brantley 19.38 0.4 3
16 Rhymes, J`quan 10 Jones 19.78 0.5 2
17 Durant, Anthony 12 East River 20.16 0.4 3
18 White, Mitch 11 Hagerty 20.51 0.5 2
19 Richardson, Keanu 10 Hagerty 24.19 0.4 3
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Dillon, Kimlon 11 Apopka 40.16 1
2 Taylor, Tyrian 10 Jones 40.20 1
3 workman, aquariouse 11 Dr. Phillips 40.69 1
4 DuBose, Andreus 12 Hagerty 42.61 1
5 Robinson, Levar 10 Evans 43.52 1
6 Britton, Wesley 12 Manatee 43.62 2
7 Forgham-Thrift, Spencer 11 Winter Park 43.90 2
8 Lytle, Tyshawn 9 Lake Brantley 44.18 2
9 Wilkerson, Willie 11 Edgewater 44.31 3
10 Franks, Donovan 10 Lake Brantley 44.32 3
11 Martin, Vince 10 Jones 44.41 2
12 George, Jariss 12 Hagerty 44.63 2
13 Sutton, Tony 11 Evans 44.87 3
14 Beal, Baldwin 12 Dr. Phillips 45.03 3
15 Rhymes, J`quan 10 Jones 45.99 3
16 Levine, Sam 11 Winter Park 46.38 2
17 Dudley, Austin 12 Cypress Creek 46.60 3
18 Shaw, Delroy 10 Winter Park 46.82 2
19 Weeden, Shaun 11 Apopka 47.00 4
20 Peters, Nicholas 9 Manatee 47.31 3
21 Walker, Tyrone 11 Edgewater 48.73 4
22 White, Mitch 11 Hagerty 48.86 4
23 Andrews, Carrell 9 Dr. Phillips 49.01 4
24 Veus, Maqir 11 Apopka 50.42 1
25 Morton, Dillon 11 Lake Brantley 50.81 4
26 Harris 11, James 11 Evans 51.95 2
27 Albarran, Kevin 11 Cypress Creek 51.96 4
28 Durant, Anthony 12 East River 54.87 4
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Jones HS (Orlando) 'A' 41.55 1
2 Winter Park High School 'A' 42.81 1
3 Lake Brantley (Altamonte Sprin 'A' 42.87 1
4 Apopka High School 'A' 43.04 1
5 Dr. Phillips High School 'A' 43.31 2
6 Manatee (Bradenton) 'A' 43.83 1
7 Evans High School 'A' 45.25 1
8 Hagerty HS (Oviedo) 'A' 45.76 2
9 Cypress Creek High School 'A' 46.09 2
-- Edgewater HS (Orlando) 'A' DNF 1
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Dr. Phillips High School 'A' 3:26.98 1
2 Jones HS (Orlando) 'A' 3:28.95 2
3 Evans High School 'A' 3:29.06 2
4 Apopka High School 'A' 3:31.54 2
5 East River High School 'A' 3:34.37 1
6 Hagerty HS (Oviedo) 'A' 3:36.35 1
7 Cypress Creek High School 'A' 3:40.32 2
8 Manatee (Bradenton) 'A' 3:52.18 1
-- Lake Brantley (Altamonte Sprin 'A' DQ 2 threw baton
-- Winter Park High School 'A' DQ 2 threw baton
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
School Finals
================================================================
1 Winter Park High School 'A' 8:07.08
2 Dr. Phillips High School 'A' 8:10.97
3 Lake Brantley (Altamonte Sprin 'A' 8:13.57
4 Edgewater HS (Orlando) 'A' 8:22.51
5 Hagerty HS (Oviedo) 'A' 8:23.45
6 Jones HS (Orlando) 'A' 8:24.34
7 Cypress Creek High School 'A' 8:32.81
8 East River High School 'A' 8:55.36
9 Apopka High School 'A' 9:10.73
-- Evans High School 'A' DNF
Boys High Jump
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Bundrage, Quenton 12 Manatee 6-06.00 1.98m
2 Miles, Denontre 12 Lake Brantley 6-04.00 1.93m
3 Gildersleeve, Gilbert 11 East River 6-00.00 1.82m
4 Ryles, Roderick 12 Dr. Phillips 6-00.00 1.82m
5 Gomez, Alex 9 Jones 6-00.00 1.82m
6 Brooks, Mandre 12 Winter Park 5-08.00 1.72m
7 Chisolm, TJ 12 Cypress Creek 5-08.00 1.72m
8 Mcclary, Gabrie 9 Winter Park 5-08.00 1.72m
9 Hovey, Logan 10 Hagerty 5-06.00 1.67m
10 Dixon, Drexler 12 Evans 5-02.00 1.57m
-- Jordan, Terrell 10 Edgewater NH
-- Boyd, Leon 9 Evans NH
-- Goldson, Tyrone 11 Evans NH
Boys Pole Vault
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Watkins, Jared 12 Dr. Phillips 13-03.00 4.03m
2 Diaz, Elier 12 Dr. Phillips 10-06.00 3.20m
3 giaimo, Vincent 11 Lake Brantley 10-00.00 3.04m
4 Roybal, Joshur 11 Lake Brantley 10-00.00 3.04m
5 Guillermo, Carlos 9 Edgewater 10-00.00 3.04m
6 Joseph, JeanCollins 11 Dr. Phillips 9-06.00 2.89m
7 Wumsley, Jon 11 Winter Park 9-06.00 2.89m
8 Robinson, Karrick 12 Cypress Creek 9-06.00 2.89m
9 Richardson, Mark 12 Cypress Creek 9-00.00 2.74m
9 Andrade, Stephan 11 Winter Park 9-00.00 2.74m
9 Froment, Alexander 12 Lake Brantley 9-00.00 2.74m
12 Donavan, Shea 11 Winter Park 8-06.00 2.59m
13 Battaglia, Michael 10 Cypress Creek 7-06.00 2.28m
Boys Long Jump
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 Gomez, Alex 9 Jones 22-06.00 NWI 6.85m
2 Massey, Chad 12 Jones 22-00.50 NWI 6.71m
3 Youngblood, Xavier 12 Lake Brantley 21-09.00 NWI 6.62m
4 Miles, Denontre 12 Lake Brantley 20-04.75 NWI 6.21m
5 Maxwell, Oran 11 Evans 20-01.00 NWI 6.12m
6 Boyd, Leon 9 Evans 19-10.50 NWI 6.05m
7 DuBose, Andreus 12 Hagerty 19-10.00 NWI 6.04m
8 Mcclary, Gabrie 9 Winter Park 19-03.75 NWI 5.88m
9 Brown, LaRon 12 Apopka 19-03.75 NWI 5.88m
10 Samuels, Michael 12 Edgewater 19-03.25 NWI 5.87m
11 Davis, Darian 10 Winter Park 19-02.50 NWI 5.85m
12 Smith, Kwadarrius 9 Edgewater 19-01.50 NWI 5.82m
13 Mordan, Chris 12 Lake Brantley 19-01.00 NWI 5.81m
14 Sainvil, Max 12 Manatee 19-00.50 NWI 5.80m
15 George, Jariss 12 Hagerty 19-00.25 NWI 5.79m
16 Norvelus, John 10 Edgewater 18-11.25 NWI 5.77m
17 Gildersleeve, Gilbert 11 East River 18-07.00 NWI 5.66m
18 Davis, Deandre 10 Winter Park 18-01.75 NWI 5.53m
19 Chapman, Marcus 11 Dr. Phillips 18-00.50 NWI 5.49m
20 Hendley, Anthony 12 Dr. Phillips 18-00.25 NWI 5.49m
21 Mizzell, John 11 Cypress Creek 18-00.00 NWI 5.48m
22 Gaines, Deonte` 9 Dr. Phillips 17-09.00 NWI 5.41m
23 Tyler, Willie 9 Apopka 17-07.00 NWI 5.35m
24 Massey, David 9 Cypress Creek 16-10.00 NWI 5.13m
25 Charles, David 10 Cypress Creek 16-06.00 NWI 5.02m
26 Dixon, Drexler 12 Evans 16-05.75 NWI 5.02m
-- Ardis, Dari 10 Manatee FOUL
Boys Triple Jump
===============================================================================
Name Year School Finals Wind
===============================================================================
1 curtis, chris 12 Dr. Phillips 47-02.50 NWI 14.38m
2 DuBose, Andreus 12 Hagerty 43-03.00 NWI 13.18m
3 Durham, Tobias 11 Dr. Phillips 41-08.75 NWI 12.71m
4 Ryles, Roderick 12 Dr. Phillips 41-00.00 NWI 12.49m
5 George, Jariss 12 Hagerty 40-08.50 NWI 12.40m
6 Samuels, Michael 12 Edgewater 40-05.50 NWI 12.33m
7 Brown, LaRon 12 Apopka 39-10.75 NWI 12.16m
8 Franks, Donovan 10 Lake Brantley 39-03.25 NWI 11.96m
9 Mcclary, Gabrie 9 Winter Park 38-10.25 NWI 11.84m
10 Peters, Michael 10 East River 38-05.00 NWI 11.70m
11 Frater, Donavon 11 Lake Brantley 37-11.00 NWI 11.55m
12 Mizzell, John 11 Cypress Creek 37-08.00 NWI 11.48m
13 Norvelus, John 10 Edgewater 37-04.25 NWI 11.38m
14 Boyd, Leon 9 Evans 36-10.75 NWI 11.24m
15 Dixon, Drexler 12 Evans 35-06.50 NWI 10.83m
16 Sainvil, Max 12 Manatee 35-00.00 NWI 10.66m
16 Jordan, Terrell 10 Edgewater 35-00.00 NWI 10.66m
18 Goldson, Tyrone 11 Evans 34-00.50 NWI 10.37m
Boys Shot Put
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Williams, Duaron 11 Jones 47-06.00 14.47m
2 Cuz, Armando 12 Colonial 43-09.00 13.33m
3 Cousins, marquise 12 Colonial 41-05.00 12.62m
4 campbell, jacob 12 Colonial 40-05.00 12.31m
5 Moody, Mathew 11 Winter Park 40-04.00 12.29m
6 Alexander, Deion 9 Apopka 39-10.00 12.14m
7 Chandler, Jared 12 Jones 38-10.00 11.83m
8 Williams, Darrell 12 Evans 38-09.00 11.81m
9 Perry, Brandon 12 Jones 38-07.00 11.76m
10 Michel, Khaalid 12 Cypress Creek 37-05.00 11.40m
11 Simmons, Jorrell 11 Manatee 37-04.00 11.37m
12 Pereira, Errol 11 Winter Park 36-06.00 11.12m
12 Maldono, Josh 12 Winter Park 36-06.00 11.12m
14 Wiley, Carlos 11 Hagerty 36-00.00 10.97m
14 Casseus, Harry 12 Evans 36-00.00 10.97m
16 Selmorem, Fonzi 10 Manatee 34-04.00 10.46m
17 Stewart-Mays, Demetrius 12 Edgewater 33-11.00 10.33m
18 Sheehan, Tim 11 Hagerty 33-02.00 10.10m
19 Minear, Brandon 10 Hagerty 32-03.00 9.82m
20 Smith, Malik 10 Cypress Creek 31-08.00 9.65m
21 Richardson, Mark 12 Cypress Creek 31-07.00 9.62m
22 Montford, Paris 12 Colonial 31-05.00 9.57m
23 Coleman, Jamarius 9 Evans 29-09.00 9.06m
24 Henkhaus, Alec 9 Lake Brantley 29-04.00 8.94m
25 Lopez, Jose 12 Edgewater 27-04.00 8.33m
26 McPeak, Conner 9 Lake Brantley 22-03.00 6.78m
-- Smith, LaQuentin 12 Dr. Phillips X48-08.00 14.83m
Boys Discus Throw
==========================================================================
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Perry, Brandon 12 Jones 140-09 42.90m
2 Maldono, Josh 12 Winter Park 122-06 37.33m
3 Williams, Duaron 11 Jones 122-03 37.26m
4 Williams, Darrell 12 Evans 117-11 35.94m
5 Selmorem, Fonzi 10 Manatee 111-02 33.88m
6 Sheehan, Tim 11 Hagerty 108-07 33.09m
7 Egli, Jonathan 11 Winter Park 106-02 32.35m
8 Montford, Paris 12 Colonial 105-11 32.28m
9 Voran, Andrew 11 Winter Park 104-08 31.90m
10 Cousins, marquise 12 Colonial 103-07 31.57m
11 Paulino, Keiran 10 Cypress Creek 101-08 30.98m
12 Tukdarian, Chris 11 Dr. Phillips 101-01 30.81m
13 Minear, Brandon 10 Hagerty 100-09 30.70m
14 Alstein, Adam 12 Lake Brantley 99-04 30.27m
15 Tousaint, Marc 12 Evans 98-10 30.12m
16 Alexander, Deion 9 Apopka 98-05 29.99m
17 Lynch, Shelby 12 Hagerty 90-06 27.58m
18 Barreto, Steven 12 Cypress Creek 80-11 24.66m
19 Cuz, Armando 12 Colonial 80-07 24.56m
20 campbell, jacob 12 Colonial 79-02 24.13m
21 Wilkins, Dominique 10 Cypress Creek 78-06 23.92m
22 Henkhaus, Alec 9 Lake Brantley 77-09 23.69m
23 Eldemire, Fletcher 12 Lake Brantley 74-03 22.63m
24 Lopez, Jose 12 Edgewater 72-02 21.99m
25 Coleman, Jamarius 9 Evans 68-04 20.82m
-- Stewart-Mays, Demetrius 12 Edgewater FOUL
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Dr. Phillips High School 131 2) Jones HS (Orlando) 125
3) Winter Park High School 89 4) Lake Brantley (Altamonte 81
5) Hagerty HS (Oviedo) 48 6) Edgewater HS (Orlando) 36
7) Apopka High School 34 8) Evans High School 30
8) Manatee (Bradenton) 30 10) East River High School 29
11) Colonial High School 20 12) Cypress Creek High School 10