Elite Performances
54 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.74 | Toyria Mattear | Piper HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.81 | Chekeria Williams | Palm Beach Lakes HS |
100 Meter Dash Finals | 11.94 | Shaquela Williams | Boyd Anderson HS |
100 Meter Dash Finals | 12.10 | Cherelle Wright | Palm Beach Lakes HS |
100 Meter Dash Finals | 12.14 | Sheila Paul | Boyd Anderson HS |
1600 Meter Run Finals | 4:54.61 | Jackie Areson | Atlantic HS (Delray) |
1600 Meter Run Finals | 4:56.91 | Emilie Amaro | Cypress Bay HS |
200 Meter Dash Finals | 23.86 | Brittany Jones | Deerfield Beach HS |
200 Meter Dash Finals | 24.69 | Shaquela Williams | Boyd Anderson HS |
200 Meter Dash Finals | 24.96 | Cherelle Wright | Palm Beach Lakes HS |
300 Meter Hurdles Finals | 44.30 | Toyria Mattear | Piper HS |
300 Meter Hurdles Finals | 45.43 | Latoya Wright | Palm Beach Lakes HS |
3200 Meter Run Finals | 10:59.82 | Emilie Amaro | Cypress Bay HS |
3200 Meter Run Finals | 11:02.25 | Ashley Brasovan | Wellington HS |
400 Meter Dash Finals | 53.98 | Brittany Jones | Deerfield Beach HS |
400 Meter Dash Finals | 56.68 | Auja Pughsley | Piper HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.25 | Relay Team | Boyd Anderson HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.79 | Relay Team | Santaluces HS |
800 Meter Run Finals | 2:14.81 | Christal Washington | South Broward HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.14 | Jackie Areson | Atlantic HS (Delray) |
800 Meter Run Finals | 2:18.81 | Michelle Lewis | Piper HS |
800 Meter Run Finals | 2:18.91 | Rhana Gittens | Blanche Ely HS |
High Jump Finals | 1.63m | Maya Pressley | Coconut Creek HS |
High Jump Finals | 1.73m | Krystle Schade | Piper HS |
Long Jump Finals | 5.33m | Cherelle Wright | Palm Beach Lakes HS |
Shot Put Finals | 11.86m | Jasmine Lewis | Palm Beach Lakes HS |
Triple Jump Finals | 11m | Arline King | Santaluces HS |
Triple Jump Finals | 11.21m | Elizabeth Hutchinson | Royal Palm Beach HS |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.64 | Harry Adams | Dillard HS |
100 Meter Dash Prelims | 10.75 | Jonathan Patterson | South Broward HS |
100 Meter Dash Finals | 10.77 | Demarcus Roberson | Piper HS |
110 Meter Hurdles Finals | 13.97 | Greg Bynes | Dillard HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.37 | Brandon Bell | Deerfield Beach HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.38 | Daniel Avery | Cooper City HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.40 | Norman Nicholas | Palm Beach Gardens HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.53 | Robert Bogle | Dillard HS |
200 Meter Dash Finals | 21.07 | Harry Adams | Dillard HS |
200 Meter Dash Finals | 21.87 | Joe Jones | South Broward HS |
200 Meter Dash Finals | 21.97 | Horace Thompkins | Palm Beach Lakes HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.28 | Greg Bynes | Dillard HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.95 | Robert Bogle | Dillard HS |
300 Meter Hurdles Finals | 39.12 | Junior Jean | Atlantic HS (Delray) |
300 Meter Hurdles Finals | 39.18 | Jahmai Buchanan | Royal Palm Beach HS |
300 Meter Hurdles Finals | 39.38 | Steve Simeus | Palm Beach Lakes HS |
400 Meter Dash Finals | 49.16 | Josh Wimbley | Piper HS |
400 Meter Dash Finals | 49.26 | Patrick Grant | Boyd Anderson HS |
400 Meter Dash Finals | 49.46 | Xavier Perry | Plantation HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.82 | Relay Team | Dillard HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.88 | Relay Team | South Broward HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.57 | Relay Team | Piper HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.17 | Relay Team | Boyd Anderson HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.20 | Relay Team | Plantation HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.34 | Relay Team | Palm Beach Lakes HS |
Long Jump Finals | 7.01m | Joaquim Francis | McArthur HS |