West Hillsborough Invitational - 9/15/2009 10:20:00 AM
Al Lopez Park, Tampa, FL
Varsity Boys 5000 Meter Run
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Bo Nalsen Plant HS 16:16.00 1
2 Bryan Garcia Robinson HS 16:18.00 2
3 Julian Gines Sickles HS 16:39.00 3
4 Blake Lopez Jesuit HS 16:50.00 4
5 Travis Christenberry Plant HS 17:07.00 5
6 Didier Barjon Plant HS 17:12.00 6
7 Kyle Long Plant HS 17:24.00 7
8 Sam Powers Plant HS 17:26.00 8
9 Josh Epperson Robinson HS 17:27.00 9
10 Kyle McKay Hillsborough HS 17:33.00 10
11 Jordan Mathews Plant HS 17:36.00 11
12 Jake Peabody Plant HS 17:37.00 12
13 Fabia Woodard Hillsborough HS 17:42.00 13
14 Shayan Falasiri Jesuit HS 17:50.00 14
15 Zach Scott Jesuit HS 17:52.00 15
16 Tyler Greathouse Berkeley HS 17:54.00 16
17 Brian Hartnett Jesuit HS 17:55.00 17
18 Roddy Bernard Leto HS 17:56.00 18
19 Alex Newby Steinbrenner HS 18:07.00 19
20 Jonathan Bermudez Sickles HS 18:08.00 20
21 Patrick Neal Jesuit HS 18:15.00 21
22 Michael Rosenbach Berkeley HS 18:18.00 22
23 Jake Reichert Berkeley HS 18:24.00 23
24 Justin Ramirez Robinson HS 18:31.00 24
25 Scott Policandriotes Sickles HS 18:33.00 25
26 Stephen Warner Tampa Prep 18:37.00 26
27 Brett Campbell Berkeley HS 18:38.00 27
28 Joey Gonzalez Jesuit HS 18:40.00 28
29 Paul Perry Jesuit HS 18:43.00 29
30 Parker Lane Sickles HS 18:50.00 30
31 Stefan D'Angelo Sickles HS 18:51.00 31
32 Michael Sikes Tampa Prep 18:52.00 32
33 Mihir Dubey Tampa Prep 18:53.00 33
34 David Piatt Sickles HS 18:58.00 34
35 Kyle Rodriguez Sickles HS 19:01.00 35
36 Jordan See Gaither HS 19:13.00 36
37 Ryan Schettino Steinbrenner HS 19:14.00 37
38 Matt Magee Steinbrenner HS 19:19.00 38
39 Isaac Crews Leto HS 19:24.00 39
40 Deibys Lopez Leto HS 19:32.00 40
41 Daniel Carpenter Robinson HS 19:33.00 41
42 Killian Whitley Leto HS 19:33.00 42
43 Zack Peterson Hillsborough HS 19:36.00 43
44 Troy Patterson Alonso HS 19:38.00 44
45 Preston West Steinbrenner HS 19:39.00 45
46 Shaun Majumdeer Berkeley HS 19:42.00 46
47 Matt Sarver Steinbrenner HS 19:51.00 47
48 Tony Milanes Alonso HS 19:52.00 48
49 Riley Parks Robinson HS 19:53.00 49
50 James Dowdle Berkeley HS 19:54.00 50
51 Nick Valdes Hillsborough HS 20:01.00 51
52 Matthew McCarthy Tampa Prep 20:05.00 52
53 Cristian Cristora Blake HS 20:09.00 --
54 Chris Mihokovich Berkeley HS 20:10.00 54
55 Ignacio Gallardo Tampa Prep 20:22.00 55
56 Jose Baez Alonso HS 20:23.00 56
57 Miller Judge Tampa Prep 20:30.00 57
58 Steven House Tampa Prep 20:31.00 58
59 Angel Santiago Alonso HS 20:36.00 59
60 Ricky Mills Robinson HS 20:37.00 60
61 Jimmy Patterson Steinbrenner HS 20:43.00 61
62 Tyler Mokris Tampa Catholic 20:44.00 62
63 Kasey O'Donnell Gaither HS 20:50.00 63
64 Daniel Caruso Tampa Catholic 20:53.00 64
65 Ricky Aspuna Leto HS 20:54.00 65
66 John Millns Steinbrenner HS 20:55.00 66
67 Mike Schepman Alonso HS 20:56.00 67
68 Chase Faulmann Alonso HS 20:57.00 68
69 Victor Benavidea Hillsborough HS 21:17.00 69
70 Brett Vidmar Alonso HS 21:27.00 70
71 Brian Harris Tampa Catholic 22:15.00 71
72 Matthew Hathaway Gaither HS 22:25.00 72
73 Eric Costello Gaither HS 22:31.00 73
74 Josh Carda Leto HS 22:35.00 74
75 Jesse Vences Leto HS 22:36.00 75
76 Nino Marchese Blake HS 23:36.00 --
77 Nick Glazer Tampa Catholic 23:56.00 77
78 Chris Rice Tampa Catholic 24:06.00 78
79 Andrew Rengifo Gaither HS 24:14.00 79
80 Rafael Noriega Tampa Catholic 24:16.00 80
81 Cody Winter Gaither HS 25:03.00 81
82 Marc Costello Gaither HS 25:08.00 82
83 Mike Stepanski Tampa Catholic 25:22.00 83
Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores
=========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=========================================================================
1 Plant HS 27 1 5 6 7 8 11 12
Total Time: 1:25:25 Average: 17:05.00 1-5 Split: 1:10
2 Jesuit HS 71 4 14 15 17 21 28 29
Total Time: 1:28:42 Average: 17:44.40 1-5 Split: 1:25
3 Sickles HS 109 3 20 25 30 31 34 35
Total Time: 1:31:01 Average: 18:12.20 1-5 Split: 2:12
4 Robinson HS 125 2 9 24 41 49 60 -
Total Time: 1:31:42 Average: 18:20.40 1-5 Split: 3:35
5 Berkeley HS 134 16 22 23 27 46 50 54
Total Time: 1:32:56 Average: 18:35.20 1-5 Split: 1:48
6 Steinbrenner HS 186 19 37 38 45 47 61 66
Total Time: 1:36:10 Average: 19:14.00 1-5 Split: 1:44
7 Hillsborough HS 186 10 13 43 51 69 - -
Total Time: 1:36:09 Average: 19:13.80 1-5 Split: 3:44
8 Tampa Prep 198 26 32 33 52 55 57 58
Total Time: 1:36:49 Average: 19:21.80 1-5 Split: 1:45
9 Leto HS 204 18 39 40 42 65 74 75
Total Time: 1:37:19 Average: 19:27.80 1-5 Split: 2:58
10 Alonso HS 274 44 48 56 59 67 68 70
Total Time: 1:41:25 Average: 20:17.00 1-5 Split: 1:18
11 Gaither HS 323 36 63 72 73 79 81 82
Total Time: 1:49:13 Average: 21:50.60 1-5 Split: 5:01
12 Tampa Catholic 352 62 64 71 77 78 80 83
Total Time: 1:51:54 Average: 22:22.80 1-5 Split: 3:22