Half-Mile Timing - Contractor License
FHSAA Cross Country - 10/26/2013
Class 4A, District 1
SFCC: Gainesville, Fl
Event 7 Girls 5k Run CC Class 4A
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Results - Women
1 Vanliere, Danielle 10 Fletcher (Ne 19:06.97 1 1
2 Delay, Kayley 9 Fletcher (Ne 19:33.16 1 2
3 Grzeszczak, Anna 10 Mandarin (Ja 19:35.87 1 3
4 Edens, Sarah 11 Buchholz (Ga 19:37.27 1 4
5 Slack, Meaghan 9 Mandarin (Ja 19:37.42 1 5
6 Eifert, Kathryn 11 Fleming Isla 20:05.41 1 6
7 Whelan, Isabella 10 Buchholz (Ga 20:09.95 1 7
8 Torres-Padin, Isabel 11 Fletcher (Ne 20:18.49 1 8
9 Clark, Sophia 11 Flagler Palm 20:34.72 1 9
10 Smock, Alex 10 Buchholz (Ga 20:39.00 1 10
11 Payne, Gabrielle 11 Fleming Isla 20:39.93 2 11
12 Schultz, Christina 12 Mandarin (Ja 20:43.77 2 12
13 Halliday, Darien 11 Flagler Palm 20:46.14 2 13
14 Miller, Sarah 11 Mandarin (Ja 20:56.39 2 14
15 Sanchez, Olivia 12 Buchholz (Ga 21:01.12 2 15
16 Weaver, Kristen 11 Fleming Isla 21:02.42 2 16
17 Millson, Abigail 10 Fleming Isla 21:03.63 2 17
18 Davis, Josie 11 Flagler Palm 21:03.98 2 18
19 Goetze, Madison 11 Fleming Isla 21:11.95 2 19
20 Rowland, Marybeth 10 Mandarin (Ja 21:45.58 2 20
21 Walls, Anna 9 Flagler Palm 21:50.95 3 21
22 Duncan, Emma 11 Mandarin (Ja 21:51.32 3 22
23 Todd, Paige 12 Fleming Isla 22:08.59 3 23
24 Fordenbacher, Cara 10 Fletcher (Ne 22:16.70 3 24
25 Bennett, Sarah 12 Buchholz (Ga 22:27.29 3 25
26 Cuthbert, Grace 9 Fleming Isla 22:37.05 3 26
27 Friday, Devonne 11 Flagler Palm 22:38.18 3 27
28 Deford, Myla 10 Flagler Palm 22:38.47 3 28
29 Joura, Caroline 12 Fletcher (Ne 22:41.20 3 29
30 McClellan, Carissa 10 Flagler Palm 22:42.28 3 30
31 Morrison, Annette 12 Mandarin (Ja 22:53.37 4 31
32 Chatmon, Avery 12 Atlantic Coa 23:00.94 4 32
33 Kerins, Maeghan 9 Fletcher (Ne 23:33.12 4 33
34 Shepherd, Katelyn 12 Fletcher (Ne 23:37.42 4 34
35 LeClear, Brielle 12 Buchholz (Ga 23:43.58 4 35
36 Annable, Virginia 12 Buchholz (Ga 24:07.15 4 36
37 Curley, Kaliyani 12 Sandalwood ( 24:30.77 4 37
38 Hersh, Jessica 11 Sandalwood ( 24:38.67 4 38
39 Kaurin, Valentina 11 Sandalwood ( 24:57.48 4 39
40 Naamo, nivyana 11 Sandalwood ( 25:10.65 4 40
41 Consolacion, Danymarie 11 Sandalwood ( 25:38.82 5 41
42 Booker, Dalyia 12 Atlantic Coa 26:35.86 5 42
43 Thomas, Simone 10 Atlantic Coa 26:36.51 5 43
44 Dunn, Lauren 10 Atlantic Coa 26:37.10 5 44
45 Little, Keala 10 Atlantic Coa 26:38.07 5 45
46 Rowand, Harley 11 Atlantic Coa 26:48.57 5 46
47 Obike, Nekeima 9 Atlantic Coa 28:40.11 5 47
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Mandarin (Jacksonville) - 54 3 5 12 14 20 22 31 3 5
Total Time: 1:42:39.03
Average: 20:31.81
2 Buchholz (Gainesville) - 61 4 7 10 15 25 35 36 4 7
Total Time: 1:43:54.63
Average: 20:46.93
3 Fletcher (Neptune Beach) 64 1 2 8 24 29 33 34 1 2
Total Time: 1:43:56.52
Average: 20:47.31
4 Fleming Island - Flem 69 6 11 16 17 19 23 26 6 11
Total Time: 1:44:03.34
Average: 20:48.67
5 Flagler Palm Coast (Bunne 88 9 13 18 21 27 28 30 9 13
Total Time: 1:46:53.97
Average: 21:22.80
6 Sandalwood (Jacksonville) 195 37 38 39 40 41 37 38 39 40
Total Time: 2:04:56.39
Average: 24:59.28
7 Atlantic Coast High Schoo 206 32 42 43 44 45 46 47 32 42
Total Time: 2:09:28.48
Average: 25:53.70