Newsome Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.24 | Chanel Williams | 27th | Prelims H2 | Girls Results | |
13.28 | Alina Stewart | 30th | Prelims H7 | Girls Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.88 | Anita Joseph | 37th | Prelims H9 | Girls Results | |
28.04 | SB | Carmen Massiah-Heywood | 39th | Prelims H5 | Girls Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.46 | SB | Tyra Johnson | 11th | Prelims H5 | Girls Results |
1:04.05 | Helen Textor | 31st | Prelims H1 | Girls Results | |
800 Meter Run | |||||
2:30.82 | SB | Delsie Borgen | 15th | Finals H2 | Girls Results |
2:32.48 | Ananda Miller | 19th | Finals H2 | Girls Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:09.15 | SB | Lauren Oldham | 15th | Finals H1 | Girls Results |
3200 Meter Run | |||||
13:30.43 | SB | Analucia Jaramillo | 6th | Finals H1 | Girls Results |
100 Meter Hurdles | |||||
20.08 | Sophia Berris | 38th | Prelims H6 | Girls Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
56.94 | Sophia Berris | 38th | Prelims H7 | Girls Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:11.31 | Relay Team | 10th | Finals H3 | Girls Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:14.56 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
High Jump | |||||
1.37m | Rachel Patten | 26th | Finals H1 | Girls Results | |
Discus | |||||
25.59m | Dyana Renelt | 18th | Finals H1 | Girls Results | |
Shot Put | |||||
8.01m | Dyana Renelt | 26th | Finals H1 | Girls Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.22 | Aaron Wade | 11th | Prelims H9 | Boys Results | |
11.24 | Bruce Anderson | 15th | Prelims H5 | Boys Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.58 | Aaron Wade | 12th | Prelims H11 | Boys Results | |
24.65 | Bruce Anderson | 54th | Prelims H7 | Boys Results | |
400 Meter Dash | |||||
49.38 | Todd Jackson | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
50.99 | Todd Jackson | 8th | Prelims H2 | Boys Results | |
800 Meter Run | |||||
2:05.03 | SB | Roland Greenwood | 4th | Finals H1 | Boys Results |
2:06.89 | SB | Jonathan Governor | 5th | Finals H2 | Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
10:41.24 | Jackson Clements | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
10:47.20 | Aaron Harper | 17th | Finals H1 | Boys Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.00 | Shane Dymond | 20th | Prelims H4 | Boys Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.57 | Relay Team | 5th | Prelims H3 | Boys Results | |
46.44 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Boys Results | |
Pole Vault | |||||
3.96m | David Kornitzer | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
Discus | |||||
36.09m | Ossie Ogwo-douglas | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
Shot Put | |||||
14.08m | Carson Steinberg | 3rd | Finals H1 | Boys Results |