RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Kenneth Vinal, Trinity Prep School
Greater Orlando Athletic Conference - Cross Country Meet 3 - 10/2/2014 9:28:40 PM
Trinity Prep School, Winter Park, FL
Middle School Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kayamo Galloway 7 Trinity Prep 11:35.15 1
2 Mumush Galloway 7 Trinity Prep 12:11.90 2
3 David Manning 7 Trinity Prep 12:27.47 3
4 Danny Ruach 8 The Christ School 12:56.15 4
5 Gage Stevenson 8 Orangewood 13:31.26 5
6 Logan McClurre 7 Lake Mary Prep 13:44.74 --
7 Quentin Graves 6 Lake Mary Prep 13:50.73 --
8 Daniel Tressler 7 Trinity Prep 13:55.27 6
9 Owen Cook 7 The Christ School 13:58.69 7
10 Gage Stevenson 8 Orangewood 14:08.23 8
11 Chris Wilhelm 8 Trinity Prep 14:09.22 9
12 Jeffrey Hill 6 Trinity Prep 14:23.09 10
13 Justin Davis 7 Trinity Prep 14:25.97 11
14 Nicholas Millard 8 The Christ School 14:30.00 12
15 Elijah Barron The First Academy 14:34.07 --
16 Garrett Tipping 8 The Christ School 14:37.65 13
17 Jonathan Ward 8 Trinity Prep 14:56.83 --
18 Prescott Da Vitoria L 8 Trinity Prep 15:23.88 --
19 Khalil Oxborough 7 Lake Mary Prep 15:48.15 --
20 Chase Gullikson 6 The Christ School 15:55.94 14
21 Eric Pawlowski 8 Lake Mary Prep 16:08.93 --
22 Ethan Cogdill 6 Trinity Prep 16:13.50 --
23 Braden Wolle 6 Orangewood 16:17.23 15
24 Grant Woodruff 7 Trinity Prep 16:18.43 --
25 Justin Colombo 7 Foundation 16:19.23 --
26 Mason Kuzmick 6 Orangewood 16:27.25 16
27 Ben Brown 5 The Christ School 16:53.03 17
28 Jordan Muniz 6 Trinity Prep 17:10.40 --
29 Jack Miller 6 Trinity Prep 17:12.27 --
30 Mark Mestre 6 Lake Highland 17:13.61 18
31 Mark Dowdy 8 Lake Highland 17:25.97 19
32 Mac Boren 7 Lake Highland 17:26.42 20
33 Keith Bates 7 Lake Highland 17:30.19 21
34 Christopher Dowdy 6 Lake Highland 17:34.14 22
35 Michael Aslanian 8 Lake Highland 17:34.98 23
36 Marius DeMartino 6 Lake Highland 17:36.56 24
37 Tristen Klute 6 Lake Highland 17:43.65 --
38 Justin Farquharson 6 Trinity Prep 18:18.84 --
39 Andrew Richardson 7 Foundation 19:08.88 --
40 Benjamin Elliston 6 Foundation 19:17.16 --
41 Will Megginson 8 Orangewood 21:55.80 25
42 Michael Donoghue 6 Trinity Prep 22:00.68 --
43 Alex Stewart 8 Lake Highland 22:39.11 --
44 Sachin Shah 8 Lake Highland 23:45.70 --
45 Ethan DeFord 5 The Christ School 23:48.15 26
Middle School Boys 3200 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Trinity Prep 21 1 2 3 6 9 10 11
Total Time: 1:04:20 Average: 12:51.81 1-5 Split: 2:35
2 The Christ School 50 4 7 12 13 14 17 26
Total Time: 1:11:59 Average: 14:23.69 1-5 Split: 3:00
3 Orangewood 69 5 8 15 16 25 - -
Total Time: 1:22:20 Average: 16:27.96 1-5 Split: 8:25
4 Lake Highland 100 18 19 20 21 22 23 24
Total Time: 1:27:11 Average: 17:26.07 1-5 Split: 21
Middle School Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Alaina Pisello 6 Trinity Prep 14:31.92 1
2 Juliet Small 8 Lake Highland 14:55.33 2
3 Zoanna Elmer 8 Lake Highland 15:44.24 3
4 Alexandra Cisneros 8 Lake Highland 16:00.53 4
5 Sophia Robinson 6 Trinity Prep 16:54.39 5
6 Kheli Phillips 6 Lake Highland 17:21.73 6
7 Kiyah Costin 7 The Christ School 18:07.76 --
8 Annabelle Kephart 6 Lake Highland 18:14.89 7
9 Allison Halpin 8 Lake Highland 18:23.91 8
10 Emily Wilhelm 6 Trinity Prep 18:37.29 9
11 Nina Sidhu 8 Lake Highland 18:44.33 10
12 Kayla Costin 7 The Christ School 18:52.00 --
13 Nicole Ward 6 Lake Highland 19:00.34 --
14 Natalie Green 6 Lake Mary Prep 19:15.64 --
15 Odeline Sood 7 Lake Mary Prep 19:16.04 --
16 Nye Crowelle Feggins Trinity Prep 19:36.82 11
17 Brianna Morgan 6 Trinity Prep 21:18.94 12
18 Mae Ellen Megginson 6 Orangewood 21:36.91 --
19 Rylie Park 7 Lake Mary Prep 21:57.88 --
20 Nicole Gaston 6 Lake Mary Prep 21:59.58 --
21 Betsy Johnson 8 Orangewood 22:14.85 --
22 Caroline Powell 6 The Christ School 22:37.94 --
23 Grace Parker 8 Trinity Prep 23:15.25 13
24 Annabelle Roh 6 Lake Highland 23:34.69 --
25 Kendall Cox 6 Lake Highland 23:50.93 --
Middle School Girls 3200 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Lake Highland 22 2 3 4 6 7 8 10
Total Time: 1:22:17 Average: 16:27.35 1-5 Split: 3:20
2 Trinity Prep 38 1 5 9 11 12 13 -
Total Time: 1:31:00 Average: 18:11.88 1-5 Split: 6:48