Heron Creek Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.69 | SB | Emani Jefferson | 1st | Finals H3 | Complete Results |
14.80 | SB | Ameijha Jones | 13th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.73 | SB | Emani Jefferson | 1st | Finals H3 | Complete Results |
34.26 | SB | Angelina Martynenko | 16th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:12.22 | SB | Sarah Mendez | 10th | Finals H2 | Complete Results |
1:14.21 | SB | Vianna Mathena | 15th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:50.94 | SB | Kendra Arnold | 7th | Finals H1 | Complete Results |
2:51.47 | SB | Emily Idoyaga | 8th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:03.65 | SB | Emily Idoyaga | 4th | Finals H1 | Complete Results |
6:17.63 | SB | Kendra Arnold | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
57.88 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:09.26 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
5:02.24 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
4.49m | SB | Emani Jefferson | 1st | Finals H1 | Complete Results |
3.76m | SB | Sarah Mendez | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
18.11m | SB | Ashanti Geffrard | 8th | Finals H1 | Complete Results |
15.24m | SB | Skye Long | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
8.79m | SB | Ashanti Geffrard | 7th | Finals H1 | Complete Results |
7.9m | SB | Jemimah Cunningham | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.45 | SB | Wendy Renoit | 5th | Finals H3 | Complete Results |
13.89 | SB | Vincent Rivers | 17th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.73 | SB | Austin Burt | 6th | Finals H2 | Complete Results |
26.79 | SB | Dalton Platt | 12th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.60 | SB | Josh Turfler | 9th | Finals H3 | Complete Results |
1:04.96 | SB | Michael Jones | 15th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:38.82 | SB | Alvaro Amaya | 11th | Finals H1 | Complete Results |
2:40.16 | SB | Teage Elsey | 13th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:22.01 | SB | Alvaro Amaya | 7th | Finals H1 | Complete Results |
5:41.92 | SB | Teage Elsey | 13th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.17 | SB | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.60 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:15.56 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
4.8m | SB | Dan Romarniuk | 15th | Finals H1 | Complete Results |
4.67m | SB | Dalton Platt | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
26.72m | SB | Michael Jones | 11th | Finals H1 | Complete Results |
23.47m | SB | Garrett Metts | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
10.5m | SB | Vincent Rivers | 9th | Finals H1 | Complete Results |
10.06m | SB | Dan Romarniuk | 13th | Finals H1 | Complete Results |