Complete Results

#33 Boys Discus
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Ramirez, Kris	SR	Boone HS	116-9	116'9	
FOUL	FOUL	112-9	112-9	FOUL	FOUL	116-9	116-9"
10
2		Hale, Logan	JR	Lake Nona HS	114-0	114'0	
114-0	114-0	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
8
3		Powell, Jon	SR	University HS	110-10	110'10	
108-9	108-9	98-3	98-3	86-0	86-0	110-10	110-10"
6
4		Sleeter, Jacob	SR	Lake Nona HS	105-3	105'3	
FOUL	FOUL	105-3	105-3	FOUL	FOUL	100-5	100-5"
5
5		Griffis, Charles	SR	University HS	100-2	100'2	
87-4	87-4	95-5	95-5	95-10	95-10	100-2	100-2"
4
6		Francis, Caleb	SR	Boone HS	95-10	95'10	
95-10	95-10	82-11	82-11	90-7	90-7	FOUL	FOUL
3
7		Jackson, Mykel	SR	Timber Creek HS	95-0	95'0	
84-1	84-1	FOUL	FOUL	86-8	86-8	95-0	95-0"
2
8		Gerlus, Malik	FR	Oak Ridge HS	93-11	93'11	
91-4	91-4	93-11	93-11	92-6	92-6	86-5	86-5"
1
9		Archer, Jaunet	JR	Cypress Creek HS	92-0	92'0	
76-9	76-9	FOUL	FOUL	87-4	87-4	92-0	92-0"
 
10		Nunez, Donovan	SO	Winter Park HS	91-6	91'6	
91-6	91-6	82-3	82-3	FOUL	FOUL	88-8	88-8"
 
11		Jackson, Nick	SO	Timber Creek HS	90-10	90'10	
89-2	89-2	90-10	90-10	86-0	86-0	75-11	75-11"
 
12		Aznar, Christian	JR	Cypress Creek HS	88-10	88'10	
FOUL	FOUL	77-6	77-6	88-10	88-10	75-5	75-5"
 
13		Reek, Hunter	SO	Boone HS	87-1	87'1	
85-2	85-2	80-3	80-3	87-1	87-1	81-2	81-2"
 
14		Wright, Donald	FR	Timber Creek HS	86-9	86'9	
85-11	85-11	86-9	86-9	67-9	67-9	72-6	72-6"
 
15		Gafoor, Joshua	JR	Cypress Creek HS	65-4	65'4	
65-4	65-4	63-7	63-7	61-9	61-9	FOUL	FOUL
 
16		Banette, Hans	SR	Freedom HS (Orlando)	62-5	62'5	
62-5	62-5	60-5	60-5	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
 
17		Farrow, Adam	FR	Freedom HS (Orlando)	53-7	53'7	
FOUL	FOUL	53-7	53-7		
 
Curtis, Colton	FR	Freedom HS (Orlando)	NM		 	 
Yanez, Alex	SR	University HS	NM		 	 
#23 Boys High Jump
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Jumping Record	Pts
1		Hill, Dakari	SR	Timber Creek HS	1.85m	6'0.75	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75	1.80	1.85	1.90
P	P	P	P	O	O	O	O	XXX	10
2		Barden, Derek	SR	Winter Park HS	1.85m	6'0.75	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75	1.80	1.85	1.90
P	P	P	P	P	XO	XO	XXO	XXX	8
3		Thompson, Sheldon	JR	Colonial HS	1.80m	5'10.75	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75	1.80	1.85
P	P	O	O	O	O	XO	XXX	6
4		Thompson, Austin	JR	Timber Creek HS	1.75m	5'8.75	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75	1.80
P	P	P	P	O	O	XXX	5
5		Aristy, Tommy	SR	University HS	1.75m	5'8.75	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75	1.80
P	P	P	P	O	XO	XXX	4
6		Mitchell, Darren	JR	Freedom HS (Orlando)	1.70m	5'7	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75
P	P	P	O	O	XXX	3
7		Howard, Jordan	FR	Winter Park HS	1.70m	5'7	
1.50	1.55	1.60	1.65	1.70	1.75
P	P	XO	O	XO	XXX	2
8		Lewin, Antroy	SO	Boone HS	1.55m	5'1	
1.50	1.55	1.60
O	O	XXX	1
9		Howard, Dominic	FR	Timber Creek HS	1.55m	5'1	
1.50	1.55	1.60
O	XO	XXX	 
10		Roche, Damien	FR	Boone HS	1.55m	5'1	
1.50	1.55	1.60
O	XXO	XXX	 
11		Eliscar, Carld	SR	Freedom HS (Orlando)	1.55m	5'1	
1.50	1.55	1.60
XXO	XXO	XXX	 
12		Goyette, Noah	SR	Boone HS	1.50m	4'11	
1.50	1.55
O	XXX	 
12		Martin, Damarre	SO	University HS	1.50m	4'11	
1.50	1.55
O	XXX	 
Class, Emiliano	JR	Freedom HS (Orlando)	NH		 	 
Santos, Joshua	JR	Cypress Creek HS	NH		 	 
Castaneda Henao, Miguel	JR	Colonial HS	NH		 	 
Bess, Donaven	SO	Cypress Creek HS	NH		
1.50
XXX	 
Chisholm, Dallas	SR	Lake Nona HS	NH		
1.50
XXX	 
Campbell, Kelvin	JR	University HS	NH		
1.50	1.55	1.60
P	P	XXX	 
#28 Girls Long Jump
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Myers, Marquasha	JR	Oak Ridge HS	5.25m	17'2.75	
4.44	4.79	5.25	5.14		
10
2		Gentry-Mickelson, Jewell	JR	Boone HS	5.23m	17'2	
4.73	5.23	5.10	4.94		
8
3		Cain, Kennedy	JR	Winter Park HS	4.98m	16'4.25	
4.78	4.68	4.98	4.89		
6
4		Bryant-Berry, Zaniyah	FR	Boone HS	4.88m	16'0.25	
4.68	4.80	4.84	4.88		
5
5		Caraballo, Destiny	JR	Boone HS	4.87m	15'11.75	
FOUL	FOUL	4.87	FOUL		
4
6		Marcos, Karinna	JR	Colonial HS	4.73m	15'6.25	
4.50	FOUL	4.66	4.73		
3
7		Frazer, Ariana	SO	Cypress Creek HS	4.67m	15'4	
4.05	4.67	4.03	4.21		
2
8		McClure, Jayla	JR	Timber Creek HS	4.64m	15'2.75	
4.61	4.64	4.46			
1
9		Johnson, Keyana	FR	Lake Nona HS	4.64m	15'2.75	
4.34	4.35	4.64	FOUL		
 
9		Nitzachon, Danielle	JR	University HS	4.64m	15'2.75	
4.55	4.47	4.42	4.64		
 
11		Batista, Madelyn	JR	Winter Park HS	4.62m	15'2	
3.64	4.20	4.62	4.28		
 
12		Joseph, Landy	SO	Oak Ridge HS	4.58m	15'0.50	
4.22	4.58	4.44	4.08		
 
13		Eutsey, Paquisha	SO	Oak Ridge HS	4.50m	14'9.25	
4.28	4.47	4.50			
 
14		Coram, Shanae	JR	University HS	4.50m	14'9.25	
3.93	3.62	3.80	4.50		
 
15		Gibson, Diamond	FR	Colonial HS	4.42m	14'6	
FOUL	4.30	4.42	FOUL		
 
16		Constant, Shelby	SO	Timber Creek HS	4.33m	14'2.50	
FOUL	4.14	4.33	4.14		
 
17		Shell, Brooke	FR	Timber Creek HS	4.26m	13'11.75	
4.14	4.16	4.26	4.23		
 
18		Demps, Briana	SR	University HS	4.24m	13'11	
4.15	4.24	4.24	4.18		
 
19		Devlin, Alexis	FR	Winter Park HS	4.20m	13'9.50	
4.20	4.03	FOUL			
 
20		McCoy, Jada	FR	Freedom HS (Orlando)	3.66m	12'0.25	
FOUL	FOUL	3.66	FOUL		
 
21		Grohowski, Medeline	SO	Freedom HS (Orlando)	3.50m	11'5.75	
3.50	3.45	3.20	3.44		
 
22		Cesar, Freden	SR	Freedom HS (Orlando)	3.34m	10'11.50	
2.95	3.34	3.25	3.27		
 
#29 Boys Triple Jump
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Tate, Nyron	SR	Colonial HS	13.46m	44'2	
13.36	13.04	12.66	13.46		
10
2		Campbell, Kelvin	JR	University HS	12.94m	42'5.50	
FOUL	FOUL	12.32	12.94		
8
3		Charlton, Jarad	SR	Freedom HS (Orlando)	12.78m	41'11.25	
11.89	11.89	11.30	12.78		
6
4		Jean-Baptise, Dylon	SO	Winter Park HS	12.72m	41'8.75	
12.43	12.64	12.72	12.63		
5
5		Uzodinma, Amechi	JR	University HS	12.71m	41'8.50	
FOUL	12.23	11.90	12.71		
4
6		Bess, Donaven	SO	Cypress Creek HS	11.79m	38'8.25	
11.79	11.79	FOUL	FOUL		
3
7		Sturno, Brent	SR	Boone HS	11.31m	37'1.25	
11.31	11.09	11.10	11.10		
2
8		Modeste, Joshua	JR	Oak Ridge HS	11.09m	36'4.75	
FOUL	11.09	FOUL	FOUL		
1
9		Reyes, Giann	FR	Lake Nona HS	11.00m	36'1.25	
10.01	10.40	10.70	11.00		
 
10		Arroyo, Emmanuel	SO	Cypress Creek HS	10.86m	35'7.75	
10.86	10.76	10.36	10.83		
 
11		Carbonell, Caleb	FR	Lake Nona HS	10.80m	35'5.25	
10.50	10.01	10.17	10.80		
 
12		Howard, Devon	JR	Cypress Creek HS	10.76m	35'3.75	
10.52	10.59	10.76	10.30		
 
13		Newman, Braeden	FR	Boone HS	10.57m	34'8.25	
10.57	10.30	10.38	10.43		
 
14		Pierre, Wood	JR	Oak Ridge HS	10.34m	33'11.25	
FOUL	10.34	FOUL	FOUL		
 
15		Maldonado, David	JR	Winter Park HS	9.90m	32'5.75	
FOUL	FOUL	9.84	9.90		
 
Louissaint, Roland	JR	Freedom HS (Orlando)	NM		 	 
Castaneda Henao, Miguel	JR	Colonial HS	NM		 	 
Rivera, Kevin	SR	Colonial HS	NM		 	 
Stroz, James	JR	Winter Park HS	NM		 	 
#17 Boys 4 x 100m Relay
RESULTS

FINALS

PL	JD	Team	Squad	Time	Athlete 1	Athlete 2	Athlete 3	Athlete 4	Pts	Note
1		Timber Creek HS	A	43.20	
Blake
Castro
Capretti
Crawford
10	
2		Freedom HS (Orlando)	A	43.37	
Tate
Tate
Joseph
Charlton
8	
3		Winter Park HS	A	43.90	
Bertran
Emerson
Sydney
Tirado
6	
4		University HS	A	43.99	
Powell
Galang
Winston
Keys
5	
5		Cypress Creek HS	A	44.90	
Etienne
Everett
Pierre-Louis
White
4	
6		Colonial HS	A	45.55	
Quiles
Thompson
Tate
Gage
3	
7		Lake Nona HS	A	45.82					2	
Boone HS	A	DQ	
Roberts
Sturno
Faustin
Smith
 	Out of Zone
#18 Girls 4 x 100m Relay
RESULTS

FINALS

PL	JD	Team	Squad	Time	Athlete 1	Athlete 2	Athlete 3	Athlete 4	Pts
1		Winter Park HS	A	49.79	
Devlin
Jacks
Cain
Granville
10
2		Boone HS	A	49.80	
Bryant-Berry
Dumas
Outler
Caraballo
8
3		Oak Ridge HS	A	50.79	
Lubin
Eutsey
Bent
Johnson
6
4		Cypress Creek HS	A	51.39	
Frazer
Mccullough
Price
Williams
5
5		University HS	A	51.60	
Mays
Fernandez
Coram
King
4
6		Lake Nona HS	A	51.65	
Alexander
Dawson
Santiago
Montenegro
3
7		Colonial HS	A	53.81	
Simpson
Vasquez
Marcos
Gibson
2
8		Freedom HS (Orlando)	A	54.21	
Gordan
Jernigan
McCoy
Reid
1
#22 Girls 4 x 800m Relay
RESULTS

FINALS

PL	JD	Team	Squad	Time	Athlete 1	Athlete 2	Athlete 3	Athlete 4	Pts
1		Timber Creek HS	A	9:39.46	
Ervin
McClure
Rodriguez
Wolfberg
10
2		University HS	A	10:03.01	
Soltis
Badami
Ojeda
Tran
8
3		Boone HS	A	10:07.23	
Dolan
Kurtz
Paolicelli
Schneeberger
6
4		Winter Park HS	A	10:11.84	
Taylor
Breske
Ivey
Coddington
5
5		Oak Ridge HS	A	10:27.63	
Louis
Bent
Higgs
Saintine
4
6		Lake Nona HS	A	11:26.07	
Badik
Negron
Prieto
Valencia
3
7		Freedom HS (Orlando)	A	11:28.68	
Ferrentino
Joseph
Leeling
Smith
2
#30 Girls Triple Jump
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Myers, Marquasha	JR	Oak Ridge HS	11.60m	38'0.75	
11.10	11.10	11.60	11.60	11.10	11.10	11.19	11.19
10
2		Joseph, Landy	SO	Oak Ridge HS	11.50m	37'8.75	
10.56	10.56	10.30	10.30	10.34	10.34	11.50	11.50
8
3		Caraballo, Destiny	JR	Boone HS	10.70m	35'1.25	
10.21	10.21	9.40	9.40	10.24	10.24	10.70	10.70
6
4		Steele, Reanne	SR	Oak Ridge HS	10.50m	34'5.50	
FOUL	FOUL	10.15	10.15	10.50	10.50	10.00	10.00
5
5		Bryant-Berry, Zaniyah	FR	Boone HS	10.40m	34'1.50	
9.76	9.76	9.33	9.33	10.01	10.01	10.40	10.40
4
6		Marcos, Karinna	JR	Colonial HS	10.10m	33'1.75	
10.01	10.01	9.60	9.60	9.82	9.82	10.10	10.10
3
7		Gentry-Mickelson, Jewell	JR	Boone HS	10.04m	32'11.25	
10.04	10.04	9.43	9.43	9.81	9.81	9.97	9.97
2
8		Price, Tamara	JR	Cypress Creek HS	9.77m	32'0.75	
FOUL	FOUL	9.77	9.77	FOUL	FOUL	9.66	9.66
1
9		Nitzachon, Danielle	JR	University HS	9.57m	31'4.75	
FOUL	FOUL	9.50	9.50	9.57	9.57	9.29	9.29
 
10		Williams, Kelli	SR	Cypress Creek HS	9.34m	30'7.75	
9.20	9.20	9.34	9.34	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
 
11		Batista, Madelyn	JR	Winter Park HS	9.19m	30'2	
9.19	9.19	8.90	8.90	8.93	8.93	9.16	9.16
 
12		Frazer, Ariana	SO	Cypress Creek HS	8.96m	29'4.75	
FOUL	FOUL	8.96	8.96	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
 
13		Cuevas, Hayley	JR	University HS	8.74m	28'8.25	
8.74	8.74	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	8.70	8.70
 
14		Carlo, Imani	JR	Timber Creek HS	8.57m	28'1.50	
8.57	8.57	FOUL	FOUL	8.38	8.38	FOUL	FOUL
 
Alvardo, Aliana	FR	Colonial HS	NM		 	 
Demps, Briana	SR	University HS	NM		 	 
#27 Boys Long Jump
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Tate, Nyron	SR	Colonial HS	6.83m	22'5	
FOUL	FOUL	6.83	6.83	FOUL	FOUL	6.58	6.58
10
2		Skage, Gregory	SR	Winter Park HS	6.35m	20'10	
6.18	6.18	6.35	6.35	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
8
3		Charlton, Jarad	SR	Freedom HS (Orlando)	6.28m	20'7.25	
6.19	6.19	6.28	6.28	5.81	5.81	6.13	6.13
6
4		Faustin, Jogimio	SR	Boone HS	6.28m	20'7.25	
6.15	6.15	6.28	6.28	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
5
5		Uzodinma, Amechi	JR	University HS	6.25m	20'6.25	
FOUL	FOUL	5.89	5.89	6.25	6.25	6.02	6.02
4
6		Thompson, Sheldon	JR	Colonial HS	6.21m	20'4.50	
6.00	6.00	6.21	6.21	FOUL	FOUL
3
7		Sturno, Brent	SR	Boone HS	5.90m	19'4.25	
5.42	5.42	5.69	5.69	5.90	5.90	FOUL	FOUL
2
8		Roberts, Aaron	SO	Boone HS	5.73m	18'9.75	
5.73	5.73				
1
9		Castro, Daniel	FR	Timber Creek HS	5.70m	18'8.50	
4.99	4.99	5.57	5.57	5.70	5.70	FOUL	FOUL
 
10		Keys, Brandon	SO	University HS	5.59m	18'4.25	
5.45	5.45	5.59	5.59	5.48	5.48	FOUL	FOUL
 
11		Coles, Chrishard	FR	Cypress Creek HS	5.57m	18'3.25	
5.53	5.53	5.57	5.57	5.31	5.31	5.35	5.35
 
12		Arroyo, Emmanuel	SO	Cypress Creek HS	5.57m	18'3.25	
FOUL	FOUL	5.50	5.50	5.57	5.57	5.41	5.41
 
13		Capretti, Jael	FR	Timber Creek HS	5.55m	18'2.50	
5.35	5.35	5.55	5.55		
 
14		Cenescar, Jehu	JR	Cypress Creek HS	5.55m	18'2.50	
5.55	5.55	5.14	5.14	FOUL	FOUL	5.33	5.33
 
15		Jean-Baptise, Dylon	SO	Winter Park HS	5.42m	17'9.50	
5.42	5.42	5.33	5.33	5.25	5.25	5.24	5.24
 
16		Slater, Caleb	SO	University HS	5.32m	17'5.50	
FOUL	FOUL	5.20	5.20	5.32	5.32	5.01	5.01
 
17		Welcome, Xavier	FR	Timber Creek HS	4.79m	15'8.75	
4.79	4.79	4.64	4.64	FOUL	FOUL
 
Castaneda Henao, Miguel	JR	Colonial HS	NM		 	 
Stroz, James	JR	Winter Park HS	NM		 	 
#8 Girls 800 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		White, Melanie	JR	Winter Park HS	2:16.95	10	2 (1)
2		Gibbons, Rafaella	JR	Winter Park HS	2:17.03	8	2 (2)
3		Groff, Karina	FR	Winter Park HS	2:17.89	6	2 (3)
4		Ervin, Asia	JR	Timber Creek HS	2:23.26	5	2 (4)
5		McClure, Jayla	JR	Timber Creek HS	2:23.31	4	1 (1)
6		Dolan, Jessica	SR	Boone HS	2:25.43	3	2 (5)
7		Badami, Samantha	SR	University HS	2:25.81	2	2 (6)
8		Vitols, Samantha	SR	Lake Nona HS	2:27.44	1	2 (7)
9		Prieto, Arianna	JR	Lake Nona HS	2:35.72	 	2 (8)
10		Michel, Bensdjadini	FR	Oak Ridge HS	2:40.39	 	2 (9)
11		Bent, Omelia	SO	Oak Ridge HS	2:41.80	 	2 (10)
12		Louis, Ashley	JR	Oak Ridge HS	2:42.23	 	2 (11)
13		Joseph, Ruth	FR	Freedom HS (Orlando)	2:48.54	 	1 (2)
14		Llabona, Isabelle	FR	University HS	2:48.89	 	1 (3)
15		Caceres, Victoria	FR	University HS	2:49.38	 	1 (4)
16		Kurtz, Kelli	SR	Boone HS	2:49.86	 	2 (12)
17		Negron, Kylie	SO	Lake Nona HS	3:05.73	 	2 (13)
18		Williams, Lisa	JR	Boone HS	3:05.96	 	1 (5)
19		Bateh, Angela	JR	East River HS	3:07.38	 	1 (6)
20		Ocasio, Naisharette	SO	Cypress Creek HS	3:08.11	 	1 (7)
21		Melendez, Emily	SO	Timber Creek HS	3:10.24	 	1 (8)
22		Ocasio, Milaysha	SO	Cypress Creek HS	3:13.12	 	1 (9)
23		Ford, Brandy	SO	East River HS	3:24.69	 	1 (10)
#10 Girls 1600 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Herndon, Hana	SR	Winter Park HS	5:21.47	10	2 (1)
2		White, Melanie	JR	Winter Park HS	5:23.34	8	2 (2)
3		Soltis, Kaitlyn	SR	University HS	5:29.27	6	2 (3)
4		Pabon, Raenna	SR	Boone HS	5:55.15	5	2 (4)
5		Pynas, Samela	JR	Oak Ridge HS	5:58.95	4	2 (5)
6		Ferrentino, Grace	FR	Freedom HS (Orlando)	6:02.94	3	2 (6)
7		Louis, Ashley	JR	Oak Ridge HS	6:02.98	2	2 (7)
8		Snead, Natalie	SO	Boone HS	6:33.25	1	2 (8)
9		Jean-Baptiste, Briana	SO	Oak Ridge HS	6:33.29	 	1 (1)
10		Camacho, Xaiva	SO	Boone HS	6:33.55	 	1 (2)
11		Shier, Isabel	FR	Timber Creek HS	6:33.92	 	1 (3)
12		Bateh, Angela	JR	East River HS	6:46.74	 	2 (9)
13		Rodriguez, Alize	SO	Timber Creek HS	6:47.42	 	1 (4)
14		Goodman, Hailey	JR	East River HS	6:50.61	 	1 (5)
15		Grohowski, Marra	SO	Freedom HS (Orlando)	6:53.72	 	1 (6)
16		Phan, Marcia	FR	Cypress Creek HS	7:09.10	 	1 (7)
17		Glorioso, Sophia	FR	University HS	7:23.10	 	1 (8)
18		Ford, Brandy	SO	East River HS	7:36.29	 	1 (9)
19		Spearman, Briana	JR	Cypress Creek HS	7:46.49	 	1 (10)
#9 Boys 1600 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Vazquez, Jared	SR	Timber Creek HS	4:29.96	10	2 (1)
2		Castro, Roberto	JR	Lake Nona HS	4:32.11	8	2 (2)
3		Ortiz, Dillon	SR	Freedom HS (Orlando)	4:34.39	6	2 (3)
4		McKee, Alex	SR	Freedom HS (Orlando)	4:38.88	5	2 (4)
5		Rivera, Diego	SO	Timber Creek HS	4:44.76	4	2 (5)
6		Daly, Thomas	SR	Winter Park HS	4:47.66	3	2 (6)
7		Kuczajda, Matthew	JR	Winter Park HS	4:53.01	2	2 (7)
8		Williams, Kenneth	SO	Lake Nona HS	4:53.03	1	2 (8)
9		Barron, Pierce	FR	Timber Creek HS	4:55.09	 	2 (9)
10		Wittmayer, Jack	JR	Lake Nona HS	4:57.21	 	2 (10)
11		Haynes, Zion	SR	University HS	4:57.24	 	2 (11)
12		Montalvo, Moises	SO	Colonial HS	5:02.09	 	2 (12)
13		Alkadry, Omar	SR	Winter Park HS	5:04.43	 	2 (13)
14		Snead, Jackson	FR	Boone HS	5:07.05	 	1 (1)
15		Estrada, Rodrigo	SO	Colonial HS	5:08.13	 	2 (14)
16		Aring, Shawn	SO	East River HS	5:09.09	 	1 (2)
17		Tormanen, Eric	JR	Boone HS	5:12.33	 	1 (3)
18		Gonzalez, Stephen	SO	Freedom HS (Orlando)	5:18.29	 	1 (4)
19		Noel, Jimano	SR	Oak Ridge HS	5:20.00	 	1 (5)
20		Gonzalez, Nicolas	JR	University HS	5:21.94	 	2 (15)
21		Jimenez, Miguel	FR	University HS	5:25.62	 	1 (6)
22		Blanc, Wesley	FR	Oak Ridge HS	5:26.88	 	1 (7)
23		Cabret, Carlos	JR	Cypress Creek HS	5:29.37	 	1 (8)
24		Teelucksingh, Reuel	SO	Colonial HS	5:29.74	 	1 (9)
25		Duran, Christopher	SO	Cypress Creek HS	5:32.97	 	1 (10)
26		Flowers, Jason	SR	Boone HS	5:36.65	 	1 (11)
27		Reed, Tyler	FR	East River HS	5:37.92	 	1 (12)
28		Estrada, David	FR	Cypress Creek HS	5:50.07	 	1 (13)
29		Sepúlveda, Hector	FR	Oak Ridge HS	5:50.84	 	1 (14)
30		Cooke, Donald	JR	East River HS	6:18.15	 	1 (15)
#2 Girls 100 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Wind	Pts	HPL
1		Joseph, Jasmyne	JR	Oak Ridge HS	12.14	+2.0	10	1 (1)
2		Williams, Pashen	SR	Colonial HS	12.27	+2.0	8	1 (2)
3		Whitted, Nya'h	SR	Oak Ridge HS	12.34	+2.0	6	1 (3)
4		Cain, Kennedy	JR	Winter Park HS	12.65	+2.0	5	1 (4)
5		Granville, Raegan	SR	Winter Park HS	12.69	+2.0	4	1 (5)
6		Caraballo, Destiny	JR	Boone HS	12.79	+2.0	3	1 (6)
7		Gentry-Mickelson, Jewell	JR	Boone HS	12.82	+2.0	2	1 (7)
8		Higgs, Ashley	JR	Oak Ridge HS	12.85	+2.0	1	1 (8)
9		Jernigan, Kyra	FR	Freedom HS (Orlando)	13.04	+2.0	 	1 (9)
10		Outler, Reathasia	FR	Boone HS	13.11	+2.1	 	2 (1)
11		Dawson, Rebecca	FR	Lake Nona HS	13.19	+2.1	 	2 (2)
12		Lewis, Nytecea	SO	Timber Creek HS	13.22	+2.1	 	2 (3)
13		Frazer, Ariana	SO	Cypress Creek HS	13.37	+2.1	 	2 (4)
14		Gibson, Diamond	FR	Colonial HS	13.41	+2.1	 	2 (5)
15		Johnson, Alahna	SR	Winter Park HS	13.47	+2.3	 	4 (1)
16		Mays, Shariah	SR	University HS	13.49	+2.1	 	2 (6)
17		Reid, Bryanna	FR	Freedom HS (Orlando)	13.51	+2.1	 	2 (7)
18		Coram, Shanae	JR	University HS	13.54	+2.1	 	2 (8)
19		Williams, Jada	SO	Timber Creek HS	13.62	+2.1	 	2 (9)
20		Jacobs, Brianna	SO	Lake Nona HS	13.82	+1.4	 	3 (1)
21		Meda, Thaylene	FR	Cypress Creek HS	14.01	+1.4	 	3 (2)
22		Montenegro, Kiara	SR	Lake Nona HS	14.12	+1.4	 	3 (3)
23		Gourdet, Carine	FR	Cypress Creek HS	14.52	+1.4	 	3 (4)
24		Gordan, Keisha	SR	Freedom HS (Orlando)	15.45	+2.3	 	4 (2)
25		Ruiz, Lijuanly	FR	East River HS	15.54	+2.3	 	4 (3)
#4 Girls 200 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Wind	Pts	HPL
1		Williams, Pashen	SR	Colonial HS	25.14	-0.4	10	1 (1)
2		Joseph, Jasmyne	JR	Oak Ridge HS	25.25	-0.4	8	1 (2)
3		Whitted, Nya'h	SR	Oak Ridge HS	25.70	-0.4	6	1 (3)
4		Saintine, Mysaul	JR	Oak Ridge HS	26.48	-0.4	5	1 (4)
5		Dawson, Rebecca	FR	Lake Nona HS	27.28	-0.4	4	2 (1)
6		Devlin, Alexis	FR	Winter Park HS	27.31	-0.4	3	2 (2)
7		Gill, Xiomara	FR	Lake Nona HS	27.38	-0.4	2	1 (5)
8		Dumas, Sundria	FR	Boone HS	27.42	-0.4	1	2 (3)
9		Barlow, Alexis	JR	Winter Park HS	27.50	-0.4	 	2 (4)
10		Fernandez, Linette	SO	University HS	27.52	-0.4	 	2 (5)
11		Price, Tamara	JR	Cypress Creek HS	27.57	-0.4	 	1 (6)
12		Paolicelli, Daniella	FR	Boone HS	27.81	-0.4	 	2 (6)
13		King, Jolisa	FR	University HS	27.86	-0.4	 	2 (7)
14		Granville, Raegan	SR	Winter Park HS	28.04	-0.4	 	1 (7)
15		Gibson, Diamond	FR	Colonial HS	29.38	-0.4	 	2 (8)
16		Demps, Briana	SR	University HS	29.45	-0.4	 	2 (9)
17		Frazer, Ariana	SO	Cypress Creek HS	30.50	-0.4	 	1 (8)
18		Baptiste, Ashanti	FR	Lake Nona HS	30.65	-0.4	 	3 (1)
19		Green, Bryah	FR	Freedom HS (Orlando)	30.72	-0.4	 	3 (2)
20		Wright, Brianna	FR	Timber Creek HS	30.93	-0.4	 	3 (3)
21		Louissaint, Jayelvza	FR	Timber Creek HS	31.78	-0.4	 	3 (4)
22		Gordan, Keisha	SR	Freedom HS (Orlando)	32.54	-0.4	 	3 (5)
23		Ruiz, Lijuanly	FR	East River HS	33.67	-0.4	 	3 (6)
#1 Boys 100 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Wind	Pts	HPL
1		Blake, Caleb	SO	Timber Creek HS	10.78	+1.8	10	1 (1)
2		Faustin, Jogimio	SR	Boone HS	11.12	+1.8	8	1 (2)
3		Tate, Demorie	FR	Freedom HS (Orlando)	11.18	+1.8	6	1 (3)
4		Castro, Daniel	FR	Timber Creek HS	11.35	+1.8	5	1 (4)
5		Tirado, Jadon	SO	Winter Park HS	11.37	+1.8	4	1 (5)
6		Pierre-Louis, Victor	JR	Cypress Creek HS	11.43	+1.8	3	1 (6)
7		Powell, Jon	SR	University HS	11.44	+1.8	2	2 (1)
8		Sydney, Kyle	JR	Winter Park HS	11.46	+1.8	1	1 (7)
9		Thompson, Sheldon	JR	Colonial HS	11.49	+1.8	 	2 (2)
10		Tate, Daequan	SO	Freedom HS (Orlando)	11.58	+1.8	 	2 (3)
11		Thomas, Akeem	SR	East River HS	11.61	+1.8	 	1 (8)
12		Cher-Enfant, Fanly	SO	Oak Ridge HS	11.64	+1.8	 	2 (4)
13		Sturno, Brent	SR	Boone HS	11.73	+1.8	 	3 (1)
14		Keys, Brandon	SO	University HS	11.74	+1.8	 	1 (9)
15		Wilkerson, Ethan	JR	Lake Nona HS	11.75	+1.8	 	2 (5)
16		Gage, Immanuel	SO	Colonial HS	11.76	+1.8	 	2 (6)
17		Santizaire, Ryan	SO	Cypress Creek HS	11.79	+1.8	 	3 (2)
18		Ezeobinwa, Arthur	SR	Lake Nona HS	11.81	+1.8	 	2 (7)
19		Tirado, ian	SO	Winter Park HS	11.86	+1.8	 	3 (3)
20		Charles, Ervin	SR	Lake Nona HS	11.91	+1.8	 	3 (4)
21		Joseph, Peter	SR	Freedom HS (Orlando)	11.95	+1.8	 	2 (8)
22		Coles, Chrishard	FR	Cypress Creek HS	12.01	+1.8	 	3 (5)
23		Roberts, Aaron	SO	Boone HS	12.19	+1.8	 	2 (9)
24		Jeremiah, Kevin	JR	Timber Creek HS	12.28	+1.8	 	3 (6)
25		Cano, Gerareo	SO	East River HS	12.37	+1.8	 	3 (7)
26		Quiles, Elyjah	FR	Colonial HS	12.68	+1.8	 	3 (8)
27		Diaz, Eric	SO	East River HS	13.65	+1.8	 	3 (9)
#3 Boys 200 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Wind	Pts	HPL
1		Blake, Caleb	SO	Timber Creek HS	22.12	-0.2	10	1 (1)
2		Charlton, Jarad	SR	Freedom HS (Orlando)	22.73	-0.2	8	1 (2)
3		White, Warren	JR	Cypress Creek HS	22.83	-0.2	6	1 (3)
4		Tate, Demorie	FR	Freedom HS (Orlando)	22.89	-0.3	5	2 (1)
5		Brooks, Roberto	SR	Colonial HS	22.93	-0.3	4	2 (2)
6		Tirado, Jadon	SO	Winter Park HS	23.07	-0.2	3	1 (4)
7		Pierre, Wood	JR	Oak Ridge HS	23.25	-0.2	2	1 (5)
8		Galang, Kyle	SO	University HS	23.28	-0.2	1	1 (6)
9		Sydney, Kyle	JR	Winter Park HS	23.38	-0.3	 	2 (3)
10		Pierre-Louis, Victor	JR	Cypress Creek HS	23.53	-0.3	 	2 (4)
11		Easley, Brendan	SR	East River HS	23.54	-0.3	 	2 (5)
12		Crum, Quaylin	SR	University HS	23.66	-0.3	 	2 (6)
13		Pierre Louis, Melchior	SR	Oak Ridge HS	23.68	-0.2	 	1 (7)
14		Ezeobinwa, Arthur	SR	Lake Nona HS	24.12	-0.3	 	3 (1)
15		Winston, Jamil Troy	SR	University HS	24.19	-0.2	 	1 (8)
16		Roberts, Aaron	SO	Boone HS	24.22	-0.3	 	3 (2)
17		Howard, Kobe	SR	Lake Nona HS	24.23	-0.3	 	3 (3)
18		Crawford, Tahj	FR	Timber Creek HS	24.32	-0.3	 	3 (4)
19		Khan, Mahin	SO	Cypress Creek HS	24.37	-0.3	 	3 (5)
20		Davis, Freddie	SR	Oak Ridge HS	24.71	-0.3	 	2 (7)
21		Michel, Xavier	SR	Lake Nona HS	24.72	-0.3	 	2 (8)
22		Class, Emiliano	JR	Freedom HS (Orlando)	24.76	-0.3	 	3 (6)
23		Smith, Jordan	FR	Boone HS	24.77	-0.3	 	3 (7)
24		Acosta, Dominic	FR	Timber Creek HS	25.26	-0.1	 	4 (1)
25		Lubin, Patrick	SR	Boone HS	25.55	-0.3	 	3 (8)
26		Quiles, Elyjah	FR	Colonial HS	25.61	-0.1	 	4 (2)
27		Cano, Gerareo	SO	East River HS	26.91	-0.1	 	4 (3)
Thomas, Akeem	SR	East River HS	FS	-0.3	 	
#7 Boys 800 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Doyle, Timothy	JR	Freedom HS (Orlando)	1:57.93	10	2 (1)
2		Vazquez, Jared	SR	Timber Creek HS	1:58.46	8	2 (2)
3		Rodriguez, Xavier	JR	Lake Nona HS	2:00.69	6	2 (3)
4		Vasquez Dickson, Jose	SR	Boone HS	2:03.34	5	2 (4)
5		Berne, Carl	JR	Oak Ridge HS	2:04.10	4	2 (5)
6		Kuczajda, Matthew	JR	Winter Park HS	2:04.50	3	2 (6)
7		Bravini, Jose	SR	Freedom HS (Orlando)	2:05.50	2	2 (7)
8		Cruz, Bryan	SR	Lake Nona HS	2:07.48	1	2 (8)
9		Gomez, Justin	SO	Timber Creek HS	2:07.81	 	2 (9)
10		Smith, Maurice	SO	Winter Park HS	2:08.42	 	2 (10)
11		Marlett, Reid	JR	Boone HS	2:09.00	 	1 (1)
12		Montalvo, Moises	SO	Colonial HS	2:12.68	 	2 (11)
13		Barnett, Zion	SR	Cypress Creek HS	2:12.79	 	1 (2)
14		Santiago, Tyler	JR	University HS	2:13.86	 	1 (3)
15		Suarez, Joshua	SR	University HS	2:15.48	 	2 (12)
16		Fletcher, Thomas	JR	Boone HS	2:16.61	 	1 (4)
17		Slater, Qortlon	SR	University HS	2:19.70	 	1 (5)
18		Rivera, Kevin	SR	Colonial HS	2:21.13	 	1 (6)
19		Blanc, Wesley	FR	Oak Ridge HS	2:21.63	 	1 (7)
20		Montalvo, Japhet	SR	Colonial HS	2:23.67	 	1 (8)
21		Plucinski, Leonte	JR	East River HS	2:23.71	 	1 (9)
22		Urquhart, Rohan	SO	Cypress Creek HS	2:25.05	 	1 (10)
23		Boyer, Dylan	JR	East River HS	2:36.39	 	1 (11)
24		Rideout, Cameron	FR	East River HS	3:03.03	 	1 (12)
#11 Boys 3200 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts
1		Blake, Spenser	SR	Boone HS	10:00.06	10
2		Casas, Juan	SR	Timber Creek HS	10:04.44	8
3		Vazquez, Jared	SR	Timber Creek HS	10:28.07	6
4		Norfleet, Jonah	JR	Timber Creek HS	10:30.97	5
5		Acosta, Andrew	FR	University HS	10:47.28	4
6		Scartz, Thomas	SO	Winter Park HS	10:47.33	3
7		Kress, Gabriel	JR	Lake Nona HS	10:55.11	2
8		Colvin, Jake	SO	Boone HS	10:58.90	1
9		Freed, Sam	SO	Winter Park HS	11:18.30	 
10		Lowe, Archer	SR	Lake Nona HS	11:18.50	 
11		Estrada, Rodrigo	SO	Colonial HS	11:25.93	 
12		Phillips, David	JR	Lake Nona HS	11:39.39	 
13		Gonzalez, Ryan	SO	Freedom HS (Orlando)	11:44.13	 
14		Rhoads, Hector	SO	Winter Park HS	11:57.40	 
15		Daniel, Will	SO	Boone HS	11:59.10	 
16		Teelucksingh, Reuel	SO	Colonial HS	12:04.58	 
17		Afanador, Nicolas	FR	University HS	12:04.82	 
#34 Girls Discus
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Crawford, Jae	JR	Boone HS	121-5	121'5	
114-5	114-5	FOUL	FOUL	121-5	121-5	118-6	118-6"
10
2		Pringle, Viktoria	SR	Boone HS	112-5	112'5	
112-5	112-5	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
8
3		Strange, Kristen	SO	Boone HS	112-1	112'1	
104-9	104-9	100-11	100-11	112-1	112-1	104-0	104-0"
6
4		Pressoir, Karina	SR	Lake Nona HS	103-8	103'8	
90-7	90-7	103-8	103-8	92-5	92-5	100-1	100-1"
5
5		Wright, Amber	FR	Timber Creek HS	103-6	103'6	
100-7	100-7	98-2	98-2	95-4	95-4	103-6	103-6"
4
6		Perez, Keila	FR	Colonial HS	102-5	102'5	
FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	76-3	76-3	102-5	102-5"
3
7		Hendrix, Shannon	SR	Colonial HS	101-6	101'6	
101-6	101-6	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	83-1	83-1"
2
8		Rainey, Tiannaiz	JR	Oak Ridge HS	88-9	88'9	
88-9	88-9	72-11	72-11	78-4	78-4	FOUL	FOUL
1
9		Simpson, Georgette	JR	Colonial HS	85-11	85'11	
FOUL	FOUL	81-2	81-2	FOUL	FOUL	85-11	85-11"
 
10		Coleman, Mackenzie	JR	University HS	84-3	84'3	
FOUL	FOUL	84-3	84-3	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
 
11		Herrera, Jodalys	JR	Timber Creek HS	83-4	83'4	
60-3	60-3	77-11	77-11	81-1	81-1	83-4	83-4"
 
12		Mccullough, Kynnydy	JR	Cypress Creek HS	79-8	79'8	
63-5	63-5	72-1	72-1	FOUL	FOUL	79-8	79-8"
 
13		Lopez, Isabel	SR	University HS	69-7	69'7	
65-10	65-10	69-7	69-7	65-2	65-2	64-3	64-3"
 
14		Slater, Joslyn	JR	Lake Nona HS	68-9	68'9	
68-9	68-9	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	67-9	67-9"
 
15		Andrews, Kyla	JR	University HS	68-8	68'8	
68-8	68-8	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	64-8	64-8"
 
16		Carlo, Imani	JR	Timber Creek HS	68-2	68'2	
68-2	68-2	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL	FOUL
 
17		Edouard, Enese	SR	Oak Ridge HS	63-5	63'5	
58-2	58-2	48-7	48-7	63-5	63-5	62-8	62-8"
 
18		Etienne, Germanie	SO	Oak Ridge HS	63-4	63'4	
54-5	54-5	FOUL	FOUL	59-6	59-6	63-4	63-4"
 
19		Ayala, Victoria	JR	East River HS	58-6	58'6	
48-8	48-8	58-6	58-6	51-6	51-6	51-0	51-0"
 
20		Lamberty Suarez, Krizianes	SR	Cypress Creek HS	50-2	50'2	
50-2	50-2	48-3	48-3	45-6	45-6	43-0	43-0"
 
Parker, Malia	JR	East River HS	NM		 	 
Garcia, Diana	SR	Winter Park HS	NM		 	 
McBean, Nikiya	JR	Winter Park HS	NM		 	 
#32 Girls Shot Put
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Crawford, Jae	JR	Boone HS	38-1	38'1	
37-2.50	37-8.50	38-0	38-1		
10
2		Mccullough, Kynnydy	JR	Cypress Creek HS	34-8.50	34'8.50	
33-1.50	32-3.50	34-8.50			
8
3		Simpson, Georgette	JR	Colonial HS	34-3	34'3	
31-11.50	34-3				
6
4		Perez, Keila	FR	Colonial HS	33-0.50	33'0.50	
31-5	29-11.50	30-6	33-0.50		
5
5		Rainey, Tiannaiz	JR	Oak Ridge HS	32-8	32'8	
32-1	32-8				
4
6		Wright, Amber	FR	Timber Creek HS	31-6.50	31'6.50	
31-4.50	30-11.50	30-1	31-6.50		
3
7		Cosgrave, Alexis	FR	Boone HS	31-5	31'5	
31-2	31-5	31-3	28-9.50		
2
8		Pringle, Viktoria	SR	Boone HS	31-2	31'2	
31-2	29-10.50	30-7	27-9.50		
1
9		Herrera, Jodalys	JR	Timber Creek HS	31-0	31'0	
30-10	28-1.50	30-4.50	31-0		
 
10		Slater, Joslyn	JR	Lake Nona HS	30-9	30'9	
25-10	29-0	30-9	29-10		
 
11		White, Sienna	SR	Winter Park HS	29-3	29'3	
26-10	29-3	26-9	25-6		
 
12		Pressoir, Karina	SR	Lake Nona HS	26-9.50	26'9.50	
26-9.50	26-6.50	26-0	26-0		
 
13		Etienne, Germanie	SO	Oak Ridge HS	26-3	26'3	
25-7	26-3	23-2	24-5		
 
14		Grohowski, Medeline	SO	Freedom HS (Orlando)	26-1	26'1	
21-2	24-3	26-1			
 
15		Montero, Madison	FR	Colonial HS	25-3	25'3	
25-2	24-7	24-2	25-3		
 
16		Coleman, Mackenzie	JR	University HS	25-2	25'2	
25-2	23-11	22-7	22-6.50		
 
17		Liu, Xinyu (Grace)	SO	Timber Creek HS	24-8.50	24'8.50	
23-2	24-8.50	24-8.50	24-1		
 
18		Lopez, Isabel	SR	University HS	23-6.50	23'6.50	
23-1	23-6.50	22-4			
 
19		Ayala, Victoria	JR	East River HS	22-1	22'1	
21-8	19-4	22-1	18-8		
 
20		Samuels, Kiara	JR	Freedom HS (Orlando)	20-0	20'0	
19-7	19-6	20-0	18-6.50		
 
21		Lamberty Suarez, Krizianes	SR	Cypress Creek HS	19-5	19'5	
18-3	18-0	18-9	19-5		
 
22		Williams, Elena	JR	Freedom HS (Orlando)	18-5	18'5	
17-11	18-5	17-2			
 
23		Yasmine, Ditren Vazquez	JR	University HS	16-1	16'1	
16-1	15-6	16-1			
 
Parker, Malia	JR	East River HS	NM		 	 
#26 Girls Pole Vault
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Jumping Record	Pts
1		Granville, Raegan	SR	Winter Park HS	10-0	10'0	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0	8-6	9-0	9-6	10-0	10-6	11-0"
P	P	P	P	P	P	P	XO	O	P	XXX	10
2		Taylor, Sarah Kathryn	SO	Winter Park HS	9-0	9'0	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0	8-6	9-0	9-6"
P	P	P	P	P	O	O	XXX	8
3		Santalla, Mary	JR	Timber Creek HS	8-6	8'6	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0	8-6	9-0"
P	P	P	P	XO	XO	XXX	6
4		Constant, Shelby	SO	Timber Creek HS	8-0	8'0	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0	8-6"
P	O	O	O	O	XXX	5
5		Meimary, Luica	SO	East River HS	8-0	8'0	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0	8-6"
P	O	O	O	XO	XXX	4
6		Dills, Rhianna	JR	Lake Nona HS	7-6	7'6	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0"
P	P	XXO	O	XXX	3
7		Nunez, Madelyn	SO	Winter Park HS	7-6	7'6	
6-0	6-6	7-0	7-6	8-0"
P	O	O	XXO	XXX	2
8		Alas Hernandez, Gabriela	JR	Cypress Creek HS	7-0	7'0	
6-0	6-6	7-0	7-6"
O	O	XXO	XXX	1
9		Villegas Aponte, Gabriela	SR	Lake Nona HS	6-6	6'6	
6-0	6-6	7-0"
O	O	XXX	 
9		Costin, Kayla	FR	Boone HS	6-6	6'6	
6-0	6-6	7-0"
O	O	XXX	 
11		Aguayo Jones, Valeria	SR	University HS	6-6	6'6	
6-0	6-6	7-0"
O	XXO	XXX	 
Acevedo, Kaylyn	SO	East River HS	NH		 	 
Hogg, Makayla	SR	University HS	NH		 	 
Marin, Thais	SO	Lake Nona HS	NH		 	 
Thompson, Analyia	JR	Timber Creek HS	NH		 	 
#25 Boys Pole Vault
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Jumping Record	Pts
1		Skage, Gregory	SR	Winter Park HS	13-0	13'0	 	10
2		Deckert, Caleb	SO	Timber Creek HS	11-6	11'6	 	8
3		Oberto, Juan	JR	Lake Nona HS	10-6	10'6	 	6
3	4	Bartimus, Matthew	SO	Winter Park HS	10-6	10'6	 	5
5		McFadden, Brent	JR	Boone HS	9-6	9'6	 	4
6		Goyette, Noah	SR	Boone HS	9-0	9'0	 	3
7		Barnette, Ethan	FR	Boone HS	8-6	8'6	 	2
7	8	Veyna, Carlos	SR	Lake Nona HS	8-6	8'6	 	1
9		Aring, Shawn	SO	East River HS	8-0	8'0	 	 
10		Williams, Fred	FR	Lake Nona HS	7-6	7'6	 	 
Thompson, Austin	JR	Timber Creek HS	NH		 	 
Vasquez, Fidel	SR	Winter Park HS	NH		 	 
Rivera, Ramon	SO	East River HS	NH		 	 
Butenschoen, Josh	SO	Timber Creek HS	NH		 	 
#31 Boys Shot Put
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Attempts	Pts
1		Hale, Logan	JR	Lake Nona HS	48-9	48'9	
43-11	43-11	46-6	46-6	48-9	48-9"
10
2		Coleman, Anthony	JR	Timber Creek HS	44-3	44'3	
41-1	41-1	40-11	40-11	44-3	44-3"
8
3		Jackson, Mykel	SR	Timber Creek HS	40-8.50	40'8.50	
39-11	39-11	39-1.50	39-1.50	39-6	39-6	40-8.50	40-8.50"
6
4		Crum, Quaylin	SR	University HS	39-3	39'3	
32-11.50	32-11.50	35-9.50	35-9.50	39-3	39-3"
5
5		Aznar, Christian	JR	Cypress Creek HS	39-2	39'2	
37-4	37-4	39-2	39-2	39-1	39-1	38-9	38-9"
4
6		Harris, Jamel	SR	University HS	39-0	39'0	
37-2	37-2	37-9	37-9	35-11	35-11	39-0	39-0"
3
7		Francis, Caleb	SR	Boone HS	36-11	36'11	
33-3.50	33-3.50	36-11	36-11	34-11	34-11	35-8	35-8"
2
8		Gerlus, Malik	FR	Oak Ridge HS	35-3.50	35'3.50	
32-4	32-4	35-3.50	35-3.50	32-6.50	32-6.50	32-6	32-6"
1
9		Adolphe, Lens	JR	East River HS	34-8	34'8	
32-4	32-4	33-11	33-11	30-2	30-2	34-8	34-8"
 
10		Gafoor, Joshua	JR	Cypress Creek HS	34-1	34'1	
30-8	30-8	34-1	34-1	34-0	34-0"
 
11		Griffis, Charles	SR	University HS	33-6	33'6	
32-6	32-6	33-0	33-0	32-3	32-3	33-6	33-6"
 
12		Jackson, Nick	SO	Timber Creek HS	33-0	33'0	
33-0	33-0	31-4.50	31-4.50	32-5	32-5"
 
13		Ramirez, Kris	SR	Boone HS	32-4	32'4	
32-4	32-4	28-9	28-9		
 
14		Semat, Luc	SR	Freedom HS (Orlando)	30-0	30'0	
26-11	26-11	30-0	30-0	28-6	28-6	28-4	28-4"
 
15		Christie, Hunter	JR	East River HS	29-1	29'1	
28-11.50	28-11.50	28-1	28-1	29-1	29-1	27-8	27-8"
 
16		Reek, Hunter	SO	Boone HS	26-2	26'2	
26-2	26-2	25-6.50	25-6.50	25-3	25-3	24-6	24-6"
 
Paul, Aristor	SO	Freedom HS (Orlando)	NM		 	 
Curtis, Colton	FR	Freedom HS (Orlando)	NM		 	 
#5 Boys 400 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Brooks, Roberto	SR	Colonial HS	49.56	10	1 (1)
2		Pierre Louis, Melchior	SR	Oak Ridge HS	50.67	8	1 (2)
3		Modeste, Joshua	JR	Oak Ridge HS	50.78	6	1 (3)
4		Alexander, Anson	SO	Boone HS	50.80	5	1 (4)
5		Uzodinma, Amechi	JR	University HS	51.21	4	2 (1)
6		Mitchell, Darren	JR	Freedom HS (Orlando)	51.97	3	1 (5)
7		Hill, Elijah	SR	Winter Park HS	52.43	2	1 (6)
8		Abraham, Julian	SR	Cypress Creek HS	52.62	1	1 (7)
9		Tirado, Jadon	SO	Winter Park HS	52.71	 	4 (1)
10		Cher-Enfant, Fanly	SO	Oak Ridge HS	52.82	 	2 (2)
11		Berry, Brandon	JR	University HS	53.10	 	2 (3)
12		Latouche, Chase	FR	Lake Nona HS	53.31	 	2 (4)
13		Innis, Kendall	SO	Timber Creek HS	53.63	 	3 (1)
14		Easley, Brendan	SR	East River HS	53.95	 	2 (5)
15		Cenescar, Jehu	JR	Cypress Creek HS	54.22	 	2 (6)
16		Rujano, Tristan	FR	Lake Nona HS	54.60	 	3 (2)
17		Donawa, Jordyn	JR	Timber Creek HS	54.61	 	3 (3)
18		Filsaime, Keysean	SR	Freedom HS (Orlando)	54.80	 	2 (7)
19		Joseph, James	JR	Freedom HS (Orlando)	54.85	 	1 (8)
20		Kelly, Jontavious	SR	University HS	54.93	 	2 (8)
21		Garcia, Caleb	SO	Lake Nona HS	54.96	 	2 (9)
22		Roche, Damien	FR	Boone HS	55.63	 	3 (4)
23		Torres, Kenneth	FR	Timber Creek HS	56.06	 	4 (2)
24		Garcia, Jose	JR	East River HS	56.12	 	3 (5)
25		White, Xavier	JR	Cypress Creek HS	56.20	 	3 (6)
26		Williams, Taj	FR	Colonial HS	57.67	 	3 (7)
27		Lubin, Patrick	SR	Boone HS	57.95	 	4 (3)
28		Abbott, Jason	FR	East River HS	58.35	 	3 (8)
#6 Girls 400 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Williams, Pashen	SR	Colonial HS	55.30	10	1 (1)
2		Joseph, Jasmyne	JR	Oak Ridge HS	58.86	8	1 (2)
3		Jenkins, Elizabeth	SR	Winter Park HS	59.45	6	1 (3)
4		Whitted, Nya'h	SR	Oak Ridge HS	59.74	5	1 (4)
5		Gill, Xiomara	FR	Lake Nona HS	1:01.27	4	2 (1)
6		Saintine, Mysaul	JR	Oak Ridge HS	1:02.50	3	1 (5)
7		Alexander, Zoe	SO	Lake Nona HS	1:02.94	2	1 (6)
8		Santiago, Paulina	SR	Lake Nona HS	1:03.22	1	1 (7)
9		Devlin, Alexis	FR	Winter Park HS	1:03.25	 	4 (1)
10		Smith, Beonni	SO	East River HS	1:03.27	 	2 (2)
11		Duncan, Casandra	SR	Cypress Creek HS	1:04.55	 	2 (3)
12		Ojeda, Dejah	FR	University HS	1:05.09	 	2 (4)
13		Best, Jianna	JR	Cypress Creek HS	1:05.50	 	2 (5)
14		Seidel, Catherine	SO	Winter Park HS	1:05.69	 	2 (6)
15		Nitzachon, Danielle	JR	University HS	1:07.10	 	2 (7)
16		Rosario Batista, Anna	JR	Freedom HS (Orlando)	1:10.05	 	3 (1)
17		Randolph, Ariana	FR	Timber Creek HS	1:10.21	 	3 (2)
18		Campesino, Viana	SO	Timber Creek HS	1:11.40	 	4 (2)
19		Conrad, Allison	FR	East River HS	1:11.44	 	3 (3)
20		Spooney, Toni	SO	Boone HS	1:19.09	 	4 (3)
21		Price, Tamara	JR	Cypress Creek HS	1:22.38	 	1 (8)
#19 Boys 4 x 400m Relay
RESULTS

FINALS

PL	JD	Team	Squad	Time	Athlete 1	Athlete 2	Athlete 3	Athlete 4	Pts	HPL
1		Freedom HS (Orlando)	A	3:26.74	
Joseph
Filsaime
Mitchell
Doyle
10	2 (1)
2		Oak Ridge HS	A	3:26.86	
Berne
Davis
Modeste
Nkuitabong
8	2 (2)
3		Winter Park HS	A	3:27.74	
Bertran
Daly
Ferrer
Hill
6	2 (3)
4		University HS	A	3:33.96	
Berry
Kelly
Keys
Uzodinma
5	2 (4)
5		Boone HS	A	3:34.98	
Faustin
Lubin
Roche
Sturno
4	2 (5)
6		Colonial HS	A	3:38.60	
Brooks
Tate
Montalvo
Quiles
3	1 (1)
7		Cypress Creek HS	A	3:39.34	
Cenescar
Pierre-Louis
White
White
2	1 (2)
8		Lake Nona HS	A	3:44.62					1	2 (6)
9		East River HS	A	3:45.14	
Easley
Garcia
Abbott
Robinson
 	1 (3)
10		Timber Creek HS	A	4:49.76	
Donawa
Fisher
Gomez
Hill
 	2 (7)
#21 Boys 4 x 800m Relay
RESULTS

FINALS

PL	JD	Team	Squad	Time	Athlete 1	Athlete 2	Athlete 3	Athlete 4	Pts
1		Winter Park HS	A	8:07.60	
Kuczajda
Gangle
Boucher
Daly
10
2		Oak Ridge HS	A	8:08.92	
Berne
Blanc
Cher-Enfant
Modeste
8
3		Timber Creek HS	A	8:11.52	
Casas
Gomez
Rivera
Vazquez
6
4		Boone HS	A	8:19.74	
Vasquez Dickson
Marlett
5
5		Colonial HS	A	8:41.52	
Brooks
Montalvo
Estrada
Montalvo
4
6		University HS	A	8:49.39	
Gonzalez
Suarez
Slater
Haynes
3
7		Lake Nona HS	A	8:52.63	
Lowe
Hanchi
Rujano
2
8		Freedom HS (Orlando)	A	9:00.74	
Bravini
Ferrer
Barone
Doyle
1
9		East River HS	A	9:14.05	
Robinson
Aring
Plucinski
Abbott
 
10		Cypress Creek HS	A	9:29.77	
Barnett
Cabret
Duran
Urquhart
 
#20 Girls 4 x 400m Relay
RESULTS

FINALS

PL	JD	Team	Squad	Time	Athlete 1	Athlete 2	Athlete 3	Athlete 4	Pts
1		Winter Park HS	A	4:01.87	
White
Groff
Baba
Jenkins
10
2		Oak Ridge HS	A	4:02.99	
Higgs
Saintine
Eutsey
Johnson
8
3		Lake Nona HS	A	4:04.73	
Alexander
Gill
Santiago
Vitols
6
4		Timber Creek HS	A	4:09.82	
Campesino
Ervin
McClure
Shell
5
5		Boone HS	A	4:13.96	
Bryant-Berry
Paolicelli
Dumas
Outler
4
6		University HS	A	4:17.52	
Fernandez
Nitzachon
Ojeda
Soltis
3
7		Freedom HS (Orlando)	A	4:41.85	
Ferrentino
Joseph
Rosario Batista
Smith
2
8		East River HS	A	4:59.61	
Smith
Countryman
Williams
Conrad
1
#13 Girls 100m Hurdles
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Wind	Pts	HPL
1		Myers, Marquasha	JR	Oak Ridge HS	15.24	+1.5	10	1 (1)
2		Johnson, Chantel	SR	Oak Ridge HS	15.42	+1.5	8	1 (2)
3		Jacks, Magella	JR	Winter Park HS	16.49	+1.5	6	1 (3)
4		Steele, Reanne	SR	Oak Ridge HS	17.48	+1.5	5	1 (4)
5		Walker, Jakara	SR	Cypress Creek HS	18.37	+1.5	4	1 (5)
6		Vasquez, Aaliyah	FR	Colonial HS	18.64	+1.5	3	1 (6)
7		Baba, Alexandria	SR	Winter Park HS	19.15	+1.4	2	2 (1)
8		Lam, Hailey	FR	Freedom HS (Orlando)	20.19	+1.5	1	1 (7)
9		McCoy, Jada	FR	Freedom HS (Orlando)	21.19	+1.5	 	1 (8)
10		Cesar, Freden	SR	Freedom HS (Orlando)	22.15	+1.4	 	2 (2)
#14 Boys 110m Hurdles
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Wind	Pts	HPL	Note
1		Skage, Gregory	SR	Winter Park HS	15.44	+0.7	10	1 (1)	
2		Morgan, Michael	SR	Cypress Creek HS	15.98	+0.7	8	1 (2)	
3		Dix, Avion	SO	Colonial HS	16.21	+0.7	6	1 (3)	
4		Thomas, Malik	SO	Timber Creek HS	16.45	+0.7	5	1 (4)	
5		Williams, JaKuan	JR	Freedom HS (Orlando)	16.55	+0.7	4	1 (5)	
6		Bertran, Sage	SO	Winter Park HS	16.67	+0.7	3	1 (6)	
7		Fisher, Johnny	FR	Timber Creek HS	16.93	+2.3	2	2 (1)	16.928
8		Emerson, Gabriel	SO	Winter Park HS	16.93	+0.7	1	1 (7)	
9		Cenescar, Jehu	JR	Cypress Creek HS	17.33	+2.3	 	2 (2)	
10		Hanson, Jacob	FR	Boone HS	18.14	+2.3	 	2 (3)	
11		Giles, Jarod	FR	Boone HS	18.30	+2.3	 	2 (4)	
12		Farrow, Adam	FR	Freedom HS (Orlando)	18.93	+2.3	 	2 (5)	
13		Orelus, Sheneider	SR	Oak Ridge HS	19.19	+2.3	 	2 (6)	
14		Eliscar, Carld	SR	Freedom HS (Orlando)	19.24	+2.3	 	2 (7)	
15		Shnell, Jacob	SO	Timber Creek HS	19.35	+2.3	 	2 (8)	
16		Howard, Kobe	SR	Lake Nona HS	22.25	+2.3	 	2 (9)	
Bess, Donaven	SO	Cypress Creek HS	DQ	+0.7	 		Running around hurdle
#12 Girls 3200 Meters
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts
1		Herndon, Hana	SR	Winter Park HS	11:47.39	10
2		Coddington, Jennifer	SO	Winter Park HS	11:56.75	8
3		Jenkins, Shelby	FR	Winter Park HS	12:25.21	6
4		Tran, Sarah	JR	University HS	12:30.14	5
5		Schneeberger, Hannah	SO	Boone HS	12:49.20	4
6		Pabon, Raenna	SR	Boone HS	12:53.22	3
7		Smith, Taylor	JR	Freedom HS (Orlando)	12:53.62	2
8		Pynas, Samela	JR	Oak Ridge HS	13:11.53	1
9		Petersen, Esa	FR	Boone HS	13:12.76	 
10		Leeling, Caroline	FR	Freedom HS (Orlando)	13:30.72	 
11		Thompson, Emily	FR	Lake Nona HS	13:49.75	 
12		Gomez Castano, Valentina	FR	University HS	13:55.45	 
#16 Girls 300m Hurdles
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Johnson, Chantel	SR	Oak Ridge HS	45.32	10	1 (1)
2		Myers, Marquasha	JR	Oak Ridge HS	46.49	8	1 (2)
3		Jacks, Magella	JR	Winter Park HS	47.89	6	1 (3)
4		Baba, Alexandria	SR	Winter Park HS	48.31	5	1 (4)
5		Higgs, Ashley	JR	Oak Ridge HS	50.09	4	1 (5)
6		Martino, Chelsee	SO	Lake Nona HS	51.33	3	1 (6)
7		Paolicelli, Daniella	FR	Boone HS	51.41	2	1 (7)
8		Outler, Reathasia	FR	Boone HS	51.63	1	1 (8)
9		Vasquez, Aaliyah	FR	Colonial HS	53.38	 	2 (1)
10		Towle, Stephanie	FR	Lake Nona HS	55.66	 	2 (2)
11		Cesar, Freden	SR	Freedom HS (Orlando)	1:06.15	 	2 (3)
#24 Girls High Jump
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Mark	English	Jumping Record	Pts
1		Batista, Madelyn	JR	Winter Park HS	1.60m	5'3	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50	1.55	1.60	1.65
P	P	P	P	P	O	O	O	XXX	10
2		Smith, Brittney	JR	Boone HS	1.60m	5'3	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50	1.55	1.60	1.65
P	P	O	XO	XO	XO	XXO	O	XXX	8
3		Williams, Jada	SO	Timber Creek HS	1.50m	4'11	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50	1.55
O	O	O	O	XO	O	XXX	6
4		Grant, Anijah	SO	Oak Ridge HS	1.50m	4'11	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50	1.55
P	P	P	XXO	O	O	XXX	5
5		Cain, Kennedy	JR	Winter Park HS	1.50m	4'11	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50	1.55
P	P	P	O	XO	XO	XXX	4
6		Jernigan, Kyra	FR	Freedom HS (Orlando)	1.45m	4'9	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50
O	O	O	O	O	XXX	2.5
6		Johnson, Alahna	SR	Winter Park HS	1.45m	4'9	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50
P	P	P	O	O	XXX	2.5
8		Quarteman, Jasmine	SO	Oak Ridge HS	1.45m	4'9	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50
P	P	O	O	XXO	XXX	1
9		Vasquez, Aaliyah	FR	Colonial HS	1.40m	4'7	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50
O	O	XO	O	XP	XXX	 
10		Towle, Stephanie	FR	Lake Nona HS	1.40m	4'7	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45
XO	O	XXO	XO	XXX	 
11		Williams, Kelli	SR	Cypress Creek HS	1.35m	4'5	
1.25	1.30	1.35	1.40
O	XO	O	XXX	 
12		Eutsey, Paquisha	SO	Oak Ridge HS	1.35m	4'5	
1.25	1.30	1.35	1.40
P	P	XXO	XXX	 
13		Green, Bryah	FR	Freedom HS (Orlando)	1.30m	4'3.25	
1.25	1.30	1.35
O	O	XXX	 
14		McCoy, Jada	FR	Freedom HS (Orlando)	1.30m	4'3.25	
1.25	1.30	1.35	1.40	1.45	1.50	1.55
O	XO	P	P	P	P	XXX	 
15		Shell, Brooke	FR	Timber Creek HS	1.30m	4'3.25	
1.25	1.30	1.35
O	XXO	XXX	 
#15 Boys 300m Hurdles
RESULTS

FINALS

PL	JD	Athlete	Yr.	Team	Time	Pts	HPL
1		Skage, Gregory	SR	Winter Park HS	39.19	10	1 (1)
2		Thompson, Austin	JR	Timber Creek HS	41.18	8	1 (2)
3		Bertran, Sage	SO	Winter Park HS	41.35	6	1 (3)
4		Nkuitabong, Alexander	SR	Oak Ridge HS	42.00	5	1 (4)
5		Faustin, Jogimio	SR	Boone HS	42.20	4	1 (5)
6		Vasquez, Fidel	SR	Winter Park HS	42.22	3	1 (6)
7		Fisher, Johnny	FR	Timber Creek HS	42.59	2	2 (1)
8		Mowatt, Joshua	SR	University HS	42.79	1	1 (7)
9		Dix, Avion	SO	Colonial HS	43.85	 	1 (8)
10		Morgan, Michael	SR	Cypress Creek HS	44.00	 	2 (2)
11		Bess, Donaven	SO	Cypress Creek HS	44.73	 	2 (3)
12		Franks, Eric	JR	Timber Creek HS	46.49	 	3 (1)
13		Orelus, Sheneider	SR	Oak Ridge HS	46.67	 	2 (4)
14		Phillips, Kerwin	SR	Freedom HS (Orlando)	47.77	 	2 (5)
15		Breeze, Parker	FR	Boone HS	48.02	 	2 (6)
16		Salavarria, Jason	SO	Boone HS	48.15	 	2 (7)
17		Maldonado, Edgardo	JR	Lake Nona HS	48.73	 	2 (8)
18		Everett, William	SR	Cypress Creek HS	48.78	 	3 (2)
19		Rodriguez-Soto, Lester	SO	University HS	1:00.41	 	3 (3)