Newsome HS Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.40 Demari Andrade 25th Finals H7 Girls
13.45 SB Carolyn Bradford 29th Finals H6 Girls
14.40 SB Emma Sanders 47th Finals H4 Girls
200 Meter Dash
27.95 Kaycee Martin 15th Finals H9 Girls
28.41 Demari Andrade 18th Finals H9 Girls
29.15 SB Madison Giovenco 22nd Finals H7 Girls
800 Meter Run
2:18.99 Keleigh Scallon 1st Finals H1 Girls
2:27.63 Megan Wells 6th Finals H1 Girls
2:33.28 Anika Shah 13th Finals H1 Girls
1600 Meter Run
5:06.05 Keleigh Scallon 1st Finals H4 Girls
5:25.36 Megan Wells 5th Finals H4 Girls
5:48.28 Anika Shah 10th Finals H3 Girls
3200 Meter Run
13:41.42 Jocelyn Maidens 13th Finals H1 Girls
100 Meter Hurdles
15.97 Kaycee Martin 2nd Finals H6 Girls
18.08 Carolyn Bradford 11th Finals H4 Girls
300 Meter Hurdles
52.29 Sydney Lockner 6th Finals H6 Girls
56.19 Carolyn Bradford 15th Finals H6 Girls
4x800 Meter Relay
11:20.17 Relay Team 5th Finals H1 Girls
High Jump
1.55m SB Denver Wilkins 2nd Finals H1 Girls
1.35m Haillie Stephens 18th Finals H1 Girls
1.3m Madison Giovenco 20th Finals H1 Girls
Long Jump
4.75m Sydney Lockner 5th Finals H1 Girls
3.81m Maya Bell 27th Finals H1 Girls
3.59m Katherine Walker 32nd Finals H1 Girls
Triple Jump
9.05m Maya Bell 11th Finals H1 Girls
7.77m Alexis Schmidt 17th Finals H1 Girls
Pole Vault
2.55m Brylee Boutin 8th Finals H2 Girls
1.95m Cheyenne Bolender 20th Finals H2 Girls
1.8m Maria Dominguez 21st Finals H2 Girls
Discus
17.93m Destiny Kozak 33rd Finals H3 Girls
14.78m Emily Stead 43rd Finals H2 Girls
Javelin
17.32m Olivia Feitshans 19th Finals H1 Girls
15.98m Katherine Walker 21st Finals H1 Girls
Shot Put
6.7m SB Destiny Kozak 38th Finals H1 Girls
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.49 John Arnone 12th Finals H10 Boys
11.62 LAMAR FREDERICK 15th Finals H9 Boys
11.65 Amiir Austin 17th Finals H8 Boys
200 Meter Dash
23.53 John Arnone 12th Finals H10 Boys
24.17 Ethan Robinson 16th Finals H8 Boys
400 Meter Dash
54.75 Alijah Nelson 13th Finals H8 Boys
56.86 Devin Peebles 22nd Finals H6 Boys
57.69 Corbin Bush 28th Finals H9 Boys
800 Meter Run
2:06.17 William Berg 9th Finals H3 Boys
2:17.50 Richard Dodge 24th Finals H1 Boys
2:21.37 SB Ricardo Figueroa-Carrello 32nd Finals H2 Boys
1600 Meter Run
4:49.80 Ryan Summers 10th Finals H3 Boys
5:00.40 David Sanchez 16th Finals H1 Boys
5:06.80 SB Nyrei Mendez 19th Finals H3 Boys
3200 Meter Run
10:02.41 SB Wade LaRue 5th Finals H1 Boys
11:17.05 Donovan Petty 22nd Finals H1 Boys
110 Meter Hurdles
15.63 Brandon Taylor 2nd Finals H7 Boys
17.18 Nick Pflasterer 7th Finals H6 Boys
19.05 Anthony Brooks 17th Finals H4 Boys
300 Meter Hurdles
47.24 Nick Pflasterer 17th Finals H7 Boys
49.19 Anthony Brooks 26th Finals H7 Boys
4x100 Meter Relay
43.72 Relay Team 4th Finals H1 Boys
4x400 Meter Relay
4:00.53 Relay Team 13th Finals H1 Boys
4x800 Meter Relay
9:29.00 Relay Team 9th Finals H1 Boys
High Jump
1.85m LAMAR FREDERICK 2nd Finals H1 Boys
1.8m SB Alex Judah 4th Finals H1 Boys
1.65m Amir Haroun 11th Finals H1 Boys
Long Jump
6.02m Alex Judah 9th Finals H3 Boys
5.3m SB Devin Peebles 30th Finals H2 Boys
4.72m Nicolas Schweitzer 39th Finals H2 Boys
Triple Jump
9.94m SB Leo Schertzer 24th Finals H2 Boys
Pole Vault
3.6m Andrew Johnson 4th Finals H2 Boys
2.4m Zeke Serrano 19th Finals H1 Boys
Discus
30.84m Rocco Cafaro 13th Finals H3 Boys
24m Ryan Green 26th Finals H2 Boys
19.38m Hersal Pickett 36th Finals H2 Boys
Javelin
43.64m Amiir Austin 3rd Finals H3 Boys
42.34m SB Gatlin Grygiel 5th Finals H3 Boys
38.94m SB Khari Anglin 11th Finals H3 Boys
Shot Put
10.8m Rocco Cafaro 13th Finals H1 Boys
9.29m Joshua Keaveny 33rd Finals H1 Boys