Loading
flrunners.com
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
South Florida Pre-Season Showcase 2023
Jan 22, 2023
Monsignor Pace HS Track
Miami Gardens, FL
Hosted by
Miami Elite Track Club
Timing/Results
Track Timing & Data Management
Official Meet Website
View Live Results
Meet History
Records
Meet
Venue
Meet Records
Back
Venue Records
Back
Past Meets
2024-01-20
Home
Results
Teams
Unattached - FL Results
Sort
Name
Event
Women
Athlete
Place
Section
Results
60 Meter Dash
8.07
Brianna Wilson
1st
Prelims
H1
High School Results
8.71
SB
Claire Davisson
2nd
Finals
H1
High School Results
8.74
Claire Davisson
4th
Prelims
H1
High School Results
10.98
SB
Ivanna Alvarado
16th
Prelims
H3
Elementary Results
150 Meter Dash
20.47
SB
Aaysia WILLIAMS
1st
Finals
H1
High School Results
29.10
SB
Ivanna Alvarado
6th
Finals
H1
Elementary Results
200 Meter Dash
26.26
Brianna Wilson
1st
Finals
H1
High School Results
300 Meter Dash
42.70
SB
Amaya Pleas
1st
Finals
H1
High School Results
43.74
SB
Aaysia WILLIAMS
2nd
Finals
H1
High School Results
1:09.78
SB
Brielle Carter
10th
Finals
H1
Elementary Results
600 Meter Run
2:02.00
SB
Gabriela Latorre-Lagos
8th
Finals
H2
High School Results
2:07.07
SB
Silvia Lamas
10th
Finals
H1
High School Results
2:31.48
SB
Ivanna Alvarado
5th
Finals
H1
Elementary Results
800 Meter Run
2:24.93
Amaya Pleas
1st
Finals
H2
High School Results
2:39.12
Leah Forman
1st
Finals
H2
Middle School Results
2:59.66
SB
Silvia Lamas
9th
Finals
H2
High School Results
1600 Meter Run
5:57.72
Leah Forman
3rd
Finals
H1
Middle School Results
3200 Meter Run
13:27.93
SB
Gabriela Latorre-Lagos
1st
Finals
H1
High School Results
Long Jump
5.33m
Claire Davisson
2nd
Finals
H1
High School Results
Discus
11.68m
SB
Ralieah Donaldson
3rd
Finals
H1
Middle School Results
Shot Put
6.06m
SB
Ralieah Donaldson
4th
Finals
H1
Middle School Results
Men
Athlete
Place
Section
Results
60 Meter Dash
8.12
SB
Jayden Walsh
9th
Prelims
H1
High School Results
8.13
SB
Jalen Robinson
10th
Prelims
H3
High School Results
8.19
SB
John Cormier
12th
Prelims
H2
High School Results
150 Meter Dash
19.81
SB
Jayden Walsh
5th
Finals
H2
High School Results
200 Meter Dash
26.11
Jalen Robinson
10th
Finals
H2
High School Results
27.05
SB
Andre Campos
16th
Finals
H2
High School Results
32.25
Ayse Malcolm
3rd
Finals
H1
Elementary Results
300 Meter Dash
47.36
SB
Cameron Henfield
2nd
Finals
H2
Middle School Results
48.63
SB
Ayse Malcolm
1st
Finals
H1
Elementary Results
51.05
SB
Andre Henfield
4th
Finals
H1
Elementary Results
800 Meter Run
2:15.01
Ethan Sawyer
2nd
Finals
H2
High School Results
2:20.05
Robert Luiz Garcia
3rd
Finals
H2
High School Results
2:27.70
SB
Andre Campos
8th
Finals
H1
High School Results
2:45.10
Andre Henfield
1st
Finals
H4
Elementary Results
2:59.05
Ayse Malcolm
5th
Finals
H4
Elementary Results
3:47.77
SB
Marco Garcia
32nd
Finals
H3
Elementary Results
1600 Meter Run
4:58.13
Ethan Sawyer
2nd
Finals
H1
High School Results
5:12.19
Robert Luiz Garcia
6th
Finals
H1
High School Results
6:01.26
SB
Andre Henfield
1st
Finals
H1
Elementary Results
60 Meter Hurdles
10.65
SB
Cameron Henfield
1st
Finals
H1
Middle School Results
High Jump
1.52m
SB
Andre Campos
2nd
Finals
H1
High School Results
1.32m
Cameron Henfield
1st
Finals
H1
Middle School Results
Long Jump
4.84m
SB
Andre Campos
5th
Finals
H1
High School Results