Bishop Snyder HS Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.65 | SB | Claire Chastain | 24th | Finals H4 | Complete Results |
17.57 | SB | Danica Denton | 89th | Finals H12 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:10.89 | SB | Emaire Greene | 10th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:39.10 | Faye Brooks | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
21.54 | h | Emaire Greene | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.66 | SB | Michael Bishop | 50th | Finals H9 | Complete Results |
12.70 | SB | John Bishop | 54th | Finals H10 | Complete Results |
13.21 | Henry Tate | 74th | Finals H7 | Complete Results | |
13.37 | SB | Luke Scaldo | 82nd | Finals H11 | Complete Results |
13.76 | SB | Akhairi Rhymer | 91st | Finals H12 | Complete Results |
13.86 | SB | Brecken Wright | 94th | Finals H13 | Complete Results |
14.26 | William Russell | 98th | Finals H13 | Complete Results | |
16.19 | Cody Hoffer | 105th | Finals H14 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.32 | SB | Henry Tate | 23rd | Finals H3 | Complete Results |
28.51 | SB | Akhairi Rhymer | 26th | Finals H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:23.04 | Daniel Carpenter | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:32.94 | SB | Owen Thompson | 17th | Finals H1 | Complete Results |
5:35.48 | SB | Vincenzo Trinca | 19th | Finals H1 | Complete Results |
6:41.28 | Landon Thompson | 36th | Finals H2 | Complete Results | |
7:14.38 | Lucas Roberts | 38th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:54.35 | SB | Owen Thompson | 9th | Finals H1 | Complete Results |
12:14.64 | SB | Vincenzo Trinca | 12th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
19.84 | h SB | Adonis Martin | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
48.79 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.85 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
1.45m | Joel Lowe | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
4.9m | Joel Lowe | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
4.74m | SB | Daniel Carpenter | 19th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
3m | Benjamin Jokisch | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2.1m | Luke Scaldo | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
2.1m | Vincenzo Trinca | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
1.95m | William Russell | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
24.28m | Luke Scaldo | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
21.89m | Ethan Yazdiya | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
20.27m | Cooper Wright | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
9.39m | Luke Scaldo | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
7.57m | Ethan Yazdiya | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
6.14m | SB | Cooper Wright | 29th | Finals H1 | Complete Results |