Boys 100m Dash Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Da'Marri Loggins SO South Fort Myers 11.23
2 Jyden German 8 Evangelical Christian 11.23
3 Chase Enguita JR South Fort Myers 11.56
4 Anthony Lozada SR Oasis 11.58
5 Kaelan Davidson SO Mariner 11.64
6 Kameron Carroll JR Gateway (Fort Myers) 11.69
7 Emmanuel Laguerre SR Island Coast 11.72
8 Corey Jenkins SO Cypress Lake 11.75
9 Kameron Wilcox SO Mariner 11.87
10 Aiden Minter JR Donahue Academy 11.90
11 Tommy Patterson SR Donahue Academy 11.95
12 Denai'drick Cook SR Island Coast 11.98
13 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 12.03
14 Frandely Michel JR South Fort Myers 12.11
15 Judferry Francois SO Cypress Lake 12.13
16 Wendel St. Louis SO East Lee County 12.16
17 Seven Bullock SO Evangelical Christian 12.17
18 Steven Carter FR Mariner 12.20
19 Chizel Brown JR Bonita Springs 12.21
20 Victor Georges JR East Lee County 12.22
21 Rashawn Anderson SO Cypress Lake 12.23
22 John Holcy FR Fort Myers 12.44
23 Frederic Racius FR East Lee County 12.56
24 Nathan Leishman SR Bonita Springs 12.58
25 Terry Jackson SR Riverdale 12.59
26 Sebastian Franco JR Oasis 12.79
27 Brendon Devariste SO Estero 12.83
28 Calvin Altimeaux SR Bonita Springs 12.91
29 Rehu St. Louis SR Gateway Charter 13.05
30 Zaieed Magar-Singleton JR Gateway Charter 13.07
31 Jesiah Mcknight FR Ida Baker 13.08
32 Theodis Harris FR Riverdale 13.12
33 Christopher Hernandez FR Oasis 13.19
34 Brendan Sitar FR Estero 13.41
35 Keiliand Terrell FR Fort Myers 13.43
36 Armstrong Sylvestre JR Gateway Charter 13.51
37 Rolando Escandon JR Estero 16.32
Kendrick Moore SR Cypress Lake FS
Boys 100m Dash Varsity Section 2
Wind: -2.9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
16 Wendel St. Louis SO East Lee County 12.16
27 Brendon Devariste SO Estero 12.83
30 Zaieed Magar-Singleton JR Gateway Charter 13.07
32 Theodis Harris FR Riverdale 13.12
33 Christopher Hernandez FR Oasis 13.19
37 Rolando Escandon JR Estero 16.32
Boys 100m Dash Varsity Section 3
Wind: -4.2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
29 Rehu St. Louis SR Gateway Charter 13.05
34 Brendan Sitar FR Estero 13.41
35 Keiliand Terrell FR Fort Myers 13.43
36 Armstrong Sylvestre JR Gateway Charter 13.51
Boys 100m Dash Varsity Section 4
Wind: -3.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
17 Seven Bullock SO Evangelical Christian 12.17
18 Steven Carter FR Mariner 12.20
21 Rashawn Anderson SO Cypress Lake 12.23
23 Frederic Racius FR East Lee County 12.56
24 Nathan Leishman SR Bonita Springs 12.58
26 Sebastian Franco JR Oasis 12.79
28 Calvin Altimeaux SR Bonita Springs 12.91
Boys 100m Dash Varsity Section 5
Wind: -3.8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
13 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 12.03
14 Frandely Michel JR South Fort Myers 12.11
15 Judferry Francois SO Cypress Lake 12.13
19 Chizel Brown JR Bonita Springs 12.21
20 Victor Georges JR East Lee County 12.22
22 John Holcy FR Fort Myers 12.44
25 Terry Jackson SR Riverdale 12.59
31 Jesiah Mcknight FR Ida Baker 13.08
Boys 100m Dash Varsity Section 6
Wind: -3.2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Chase Enguita JR South Fort Myers 11.56
5 Kaelan Davidson SO Mariner 11.64
6 Kameron Carroll JR Gateway (Fort Myers) 11.69
7 Emmanuel Laguerre SR Island Coast 11.72
8 Corey Jenkins SO Cypress Lake 11.75
9 Kameron Wilcox SO Mariner 11.87
10 Aiden Minter JR Donahue Academy 11.90
Boys 100m Dash Varsity Section 7
Wind: -4.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Da'Marri Loggins SO South Fort Myers 11.23
2 Jyden German 8 Evangelical Christian 11.23
4 Anthony Lozada SR Oasis 11.58
11 Tommy Patterson SR Donahue Academy 11.95
12 Denai'drick Cook SR Island Coast 11.98
Kendrick Moore SR Cypress Lake FS
Boys 100m Dash Adaptive
Wind: -3.9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Herwin Joseph JR Riverdale 27.09
Boys 200m Dash Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Dandre Morrison JR Ida Baker 22.18
2 Da'Marri Loggins SO South Fort Myers 22.64
3 Kaelan Davidson SO Mariner 22.96
4 Corey Jenkins SO Cypress Lake 23.23
5 Kameron Carroll JR Gateway (Fort Myers) 23.33
6 Rashad Johnson JR Cypress Lake 23.88
7 Jacoby Major FR South Fort Myers 24.03
8 Gavin Williams SO Evangelical Christian 24.27
9 Ryan Leontes SO South Fort Myers 24.28
10 Nathaniel Clark JR Mariner 24.34
11 Jason Sanders SR Dunbar 24.43
12 Caleb Lamarre SR East Lee County 24.45
13 Jackson Olmstead JR Ida Baker 24.45
14 Daveson Pierre SO Gateway (Fort Myers) 24.55
15 Denai'drick Cook SR Island Coast 24.70
16 Judferry Francois SO Cypress Lake 24.78
17 Nathan Leishman SR Bonita Springs 24.90
18 Wendel St. Louis SO East Lee County 24.94
19 Charles Poole JR Island Coast 24.95
20 Steven Carter FR Mariner 25.11
21 Ashlee Bellvue SR Dunbar 25.18
22 Hunter Ragsdale SO Evangelical Christian 25.39
23 Pratham Chaudhary SO Bonita Springs 25.40
24 Paul Bruno SO Donahue Academy 25.60
25 Nicholas Vanderkooy SO Evangelical Christian 25.72
26 Jacob Meus SO Bonita Springs 25.77
27 Daven Gray FR Gateway (Fort Myers) 25.98
28 Bryson Glover FR Fort Myers 26.06
29 Rehu St. Louis SR Gateway Charter 26.16
30 Colin Taschner JR Fort Myers 26.29
31 Armstrong Sylvestre JR Gateway Charter 26.74
32 Kareem James JR Estero 26.77
33 Godson Charles FR East Lee County 26.80
34 Christopher Hernandez FR Oasis 26.80
35 Joseph Incardone SO Estero 29.50
36 Rolando Escandon JR Estero 35.85
Boys 200m Dash Varsity Section 1
Wind: -3.7
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Jacoby Major FR South Fort Myers 24.03
16 Judferry Francois SO Cypress Lake 24.78
28 Bryson Glover FR Fort Myers 26.06
32 Kareem James JR Estero 26.77
35 Joseph Incardone SO Estero 29.50
36 Rolando Escandon JR Estero 35.85
Boys 200m Dash Varsity Section 2
Wind: -1.8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
19 Charles Poole JR Island Coast 24.95
31 Armstrong Sylvestre JR Gateway Charter 26.74
Boys 200m Dash Varsity Section 3
Wind: -2.7
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
22 Hunter Ragsdale SO Evangelical Christian 25.39
29 Rehu St. Louis SR Gateway Charter 26.16
30 Colin Taschner JR Fort Myers 26.29
33 Godson Charles FR East Lee County 26.80
34 Christopher Hernandez FR Oasis 26.80
Boys 200m Dash Varsity Section 4
Wind: -3.9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
21 Ashlee Bellvue SR Dunbar 25.18
23 Pratham Chaudhary SO Bonita Springs 25.40
25 Nicholas Vanderkooy SO Evangelical Christian 25.72
26 Jacob Meus SO Bonita Springs 25.77
27 Daven Gray FR Gateway (Fort Myers) 25.98
Boys 200m Dash Varsity Section 5
Wind: -1.6
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
11 Jason Sanders SR Dunbar 24.43
12 Caleb Lamarre SR East Lee County 24.45
14 Daveson Pierre SO Gateway (Fort Myers) 24.55
17 Nathan Leishman SR Bonita Springs 24.90
20 Steven Carter FR Mariner 25.11
24 Paul Bruno SO Donahue Academy 25.60
Boys 200m Dash Varsity Section 6
Wind: -0.9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
6 Rashad Johnson JR Cypress Lake 23.88
8 Gavin Williams SO Evangelical Christian 24.27
9 Ryan Leontes SO South Fort Myers 24.28
10 Nathaniel Clark JR Mariner 24.34
13 Jackson Olmstead JR Ida Baker 24.45
18 Wendel St. Louis SO East Lee County 24.94
Boys 200m Dash Varsity Section 7
Wind: -1.8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Dandre Morrison JR Ida Baker 22.18
2 Da'Marri Loggins SO South Fort Myers 22.64
3 Kaelan Davidson SO Mariner 22.96
4 Corey Jenkins SO Cypress Lake 23.23
5 Kameron Carroll JR Gateway (Fort Myers) 23.33
15 Denai'drick Cook SR Island Coast 24.70
Boys 200m Dash Adaptive
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Herwin Joseph JR Riverdale 58.55
Boys 400m Dash Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Justin White JR South Fort Myers 51.88
2 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 51.96
3 Gavin Williams SO Evangelical Christian 52.22
4 Wilkens Samedi SO Cypress Lake 53.10
5 Jaiden Bayley SO Ida Baker 53.45
6 Evan Cairns SR Estero 53.69
7 Chase Enguita JR South Fort Myers 53.96
8 Jason Sanders SR Dunbar 54.36
9 Amare Archie JR Island Coast 54.69
10 Ivan Roman FR Ida Baker 54.78
11 Hunter Ragsdale SO Evangelical Christian 54.88
12 Denelson Estimable SR Dunbar 55.12
13 Nick Kadlec SR Donahue Academy 55.43
14 Esdres Louis SO Gateway (Fort Myers) 55.51
15 Dustin Black JR Mariner 55.62
16 Caleb Lamarre SR East Lee County 55.97
17 Brian Bastine SR Cypress Lake 56.41
18 Joshua Sykes SR Oasis 56.73
19 Charles Poole JR Island Coast 56.79
20 Nicholas Vanderkooy SO Evangelical Christian 57.67
21 Johnathan Herzfeld SO Ida Baker 57.73
22 Ryan Rosado SO Oasis 57.76
23 James Spencer JR Fort Myers 57.82
24 Anjay Montemoino SO Mariner 58.03
25 Jadiel Thompson SO East Lee County 58.32
26 Da'Marri Loggins SO South Fort Myers 59.12
27 Jaimie Kelly SR Donahue Academy 59.45
28 Franklin Garcia SO Estero 59.49
29 Christian Lopes JR Fort Myers 59.55
30 Todrick Lannigan FR East Lee County 59.79
31 Eddie Patterson FR Donahue Academy 59.89
32 Matthew Burgos FR Gateway (Fort Myers) 1:00.18
33 Matthew Lumene SR Dunbar 1:00.49
34 Omar Elwadi SO Cypress Lake 1:01.15
35 Zaieed Magar-Singleton JR Gateway Charter 1:01.29
36 Orville Jackson SO Riverdale 1:03.00
37 Richard Waddell FR Mariner 1:06.83
38 Juan Lobo FR Bonita Springs 1:07.84
Boys 400m Dash Varsity Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
23 James Spencer JR Fort Myers 57.82
28 Franklin Garcia SO Estero 59.49
29 Christian Lopes JR Fort Myers 59.55
Boys 400m Dash Varsity Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
32 Matthew Burgos FR Gateway (Fort Myers) 1:00.18
34 Omar Elwadi SO Cypress Lake 1:01.15
36 Orville Jackson SO Riverdale 1:03.00
37 Richard Waddell FR Mariner 1:06.83
38 Juan Lobo FR Bonita Springs 1:07.84
Boys 400m Dash Varsity Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
30 Todrick Lannigan FR East Lee County 59.79
33 Matthew Lumene SR Dunbar 1:00.49
35 Zaieed Magar-Singleton JR Gateway Charter 1:01.29
Boys 400m Dash Varsity Section 4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
16 Caleb Lamarre SR East Lee County 55.97
21 Johnathan Herzfeld SO Ida Baker 57.73
24 Anjay Montemoino SO Mariner 58.03
25 Jadiel Thompson SO East Lee County 58.32
27 Jaimie Kelly SR Donahue Academy 59.45
31 Eddie Patterson FR Donahue Academy 59.89
Boys 400m Dash Varsity Section 5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
17 Brian Bastine SR Cypress Lake 56.41
18 Joshua Sykes SR Oasis 56.73
19 Charles Poole JR Island Coast 56.79
20 Nicholas Vanderkooy SO Evangelical Christian 57.67
22 Ryan Rosado SO Oasis 57.76
Boys 400m Dash Varsity Section 6
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
5 Jaiden Bayley SO Ida Baker 53.45
6 Evan Cairns SR Estero 53.69
9 Amare Archie JR Island Coast 54.69
10 Ivan Roman FR Ida Baker 54.78
11 Hunter Ragsdale SO Evangelical Christian 54.88
13 Nick Kadlec SR Donahue Academy 55.43
14 Esdres Louis SO Gateway (Fort Myers) 55.51
15 Dustin Black JR Mariner 55.62
Boys 400m Dash Varsity Section 7
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Justin White JR South Fort Myers 51.88
2 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 51.96
3 Gavin Williams SO Evangelical Christian 52.22
4 Wilkens Samedi SO Cypress Lake 53.10
7 Chase Enguita JR South Fort Myers 53.96
8 Jason Sanders SR Dunbar 54.36
12 Denelson Estimable SR Dunbar 55.12
26 Da'Marri Loggins SO South Fort Myers 59.12
Boys 400m Dash Adaptive
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Herwin Joseph JR Riverdale 2:14.42
Boys' 800 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ben Freeze JR Donahue Academy 2:09.85
2 Ivan Sanchez JR Bonita Springs 2:10.74
3 Gino Jones SO Mariner 2:13.51
4 Antonio Rufener SO Ida Baker 2:17.40
5 Joseph Flecha SR Island Coast 2:17.74
6 Evan Barker SO Riverdale 2:18.24
7 Landon Gomez FR Fort Myers 2:19.29
8 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 2:19.32
9 Jordan Irizarry SO Oasis 2:19.41
10 Octavio Sandovel-Dean FR Riverdale 2:19.51
11 Isaac Fernander FR Gateway (Fort Myers) 2:19.77
12 Maxwell Burks JR Bonita Springs 2:20.07
13 Nathaniel James SO Cypress Lake 2:20.39
14 Adam Wiltberger JR Dunbar 2:20.62
15 marcelo proenza FR Island Coast 2:21.63
16 James Murtaugh JR Dunbar 2:21.98
17 Domenic Lynch SR Mariner 2:25.35
18 Daniel Batista SO Fort Myers 2:25.36
19 Ricco Borjon FR Donahue Academy 2:25.53
20 Caeleb Spriggs SO Island Coast 2:25.95
21 Ryland Chappell FR Fort Myers 2:26.41
22 Tarrell Wilson-Martinez FR Gateway (Fort Myers) 2:26.54
23 Miguel Lara SO Ida Baker 2:27.41
24 Kegan Kreuscher FR Estero 2:27.99
25 Andres Francisco-Marroqui JR East Lee County 2:30.96
26 Michael Pena SO Gateway Charter 2:31.22
27 Nicholas Carvalho JR Bonita Springs 2:31.33
28 Tyler McGee SR Gateway (Fort Myers) 2:35.16
29 Jacob Thomas FR Cypress Lake 2:36.69
30 Ibrahim Rosales FR East Lee County 2:44.12
Boys' 800 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
24 Kegan Kreuscher FR Estero 2:27.99
28 Tyler McGee SR Gateway (Fort Myers) 2:35.16
29 Jacob Thomas FR Cypress Lake 2:36.69
30 Ibrahim Rosales FR East Lee County 2:44.12
Boys' 800 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
4 Antonio Rufener SO Ida Baker 2:17.40
7 Landon Gomez FR Fort Myers 2:19.29
13 Nathaniel James SO Cypress Lake 2:20.39
14 Adam Wiltberger JR Dunbar 2:20.62
16 James Murtaugh JR Dunbar 2:21.98
17 Domenic Lynch SR Mariner 2:25.35
18 Daniel Batista SO Fort Myers 2:25.36
22 Tarrell Wilson-Martinez FR Gateway (Fort Myers) 2:26.54
23 Miguel Lara SO Ida Baker 2:27.41
25 Andres Francisco-Marroqui JR East Lee County 2:30.96
26 Michael Pena SO Gateway Charter 2:31.22
27 Nicholas Carvalho JR Bonita Springs 2:31.33
Boys' 800 Meters Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ben Freeze JR Donahue Academy 2:09.85
2 Ivan Sanchez JR Bonita Springs 2:10.74
3 Gino Jones SO Mariner 2:13.51
5 Joseph Flecha SR Island Coast 2:17.74
6 Evan Barker SO Riverdale 2:18.24
8 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 2:19.32
9 Jordan Irizarry SO Oasis 2:19.41
10 Octavio Sandovel-Dean FR Riverdale 2:19.51
11 Isaac Fernander FR Gateway (Fort Myers) 2:19.77
12 Maxwell Burks JR Bonita Springs 2:20.07
15 marcelo proenza FR Island Coast 2:21.63
19 Ricco Borjon FR Donahue Academy 2:25.53
20 Caeleb Spriggs SO Island Coast 2:25.95
21 Ryland Chappell FR Fort Myers 2:26.41
Boys 1600m Run JV
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Torben Snow JR Dunbar 5:32.18
2 Aaron Brotheim JR Ida Baker 5:41.73
3 Owen Kulp JR Riverdale 5:53.30
4 Christopher Ramirez SO Riverdale 5:54.60
5 Oscar Fajardo Riverdale 6:04.66
6 Gabriel Colon JR Fort Myers 6:08.00
7 Francisco Rodriguez FR Riverdale 6:14.81
8 Guillermo Espinoza SO Island Coast 6:19.18
9 Nate Payne SO Fort Myers 6:20.54
10 Marshal Zuchlewski FR Oasis 6:24.44
11 Shawn Williams JR Island Coast 6:28.36
12 Sean Harbison FR Ida Baker 6:34.54
13 Jace Jenkinson SO Cypress Lake 7:22.76
Boys 1600m Run Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Leo Borjorn JR Donahue Academy 4:49.90
2 Jonathan Condon SO Riverdale 4:58.85
3 Joseph Flecha SR Island Coast 4:58.86
4 Gino Jones SO Mariner 4:59.41
5 Ivan Sanchez JR Bonita Springs 5:00.88
6 Miguel Perez-Santiz JR Dunbar 5:03.08
7 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 5:04.54
8 Wyatt Shea SO Fort Myers 5:04.61
9 Antonio Synder SO Island Coast 5:24.70
10 Jordan Irizarry SO Oasis 5:26.53
11 marcelo proenza FR Island Coast 5:28.82
12 Jaxon Gustafson FR Fort Myers 5:35.25
13 Tarrell Wilson-Martinez FR Gateway (Fort Myers) 5:35.94
14 Yael Salazar-Maysonet FR Ida Baker 5:45.69
15 Christopher Kozlowski Fort Myers 5:46.36
16 Yadiel Torres JR South Fort Myers 5:49.16
17 Kaeden Musich FR Cypress Lake 5:53.84
18 Logan Rams SO Ida Baker 5:53.95
19 Jose Paz FR Fort Myers 5:59.22
20 Michael Pena SO Gateway Charter 6:04.04
21 Andres Plata SR Donahue Academy 6:09.61
22 Stephen Hart JR Donahue Academy 6:15.61
23 Jacob Thomas FR Cypress Lake 6:17.57
24 Alexander Nguyen JR Gateway (Fort Myers) 6:32.61
25 Jack Duffy JR Oasis 6:41.94
26 David Crome SO East Lee County 7:07.93
Boys 1600m Run Varsity Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
12 Jaxon Gustafson FR Fort Myers 5:35.25
13 Tarrell Wilson-Martinez FR Gateway (Fort Myers) 5:35.94
14 Yael Salazar-Maysonet FR Ida Baker 5:45.69
15 Christopher Kozlowski Fort Myers 5:46.36
16 Yadiel Torres JR South Fort Myers 5:49.16
17 Kaeden Musich FR Cypress Lake 5:53.84
18 Logan Rams SO Ida Baker 5:53.95
19 Jose Paz FR Fort Myers 5:59.22
20 Michael Pena SO Gateway Charter 6:04.04
21 Andres Plata SR Donahue Academy 6:09.61
22 Stephen Hart JR Donahue Academy 6:15.61
23 Jacob Thomas FR Cypress Lake 6:17.57
24 Alexander Nguyen JR Gateway (Fort Myers) 6:32.61
25 Jack Duffy JR Oasis 6:41.94
26 David Crome SO East Lee County 7:07.93
Boys 1600m Run Varsity Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Leo Borjorn JR Donahue Academy 4:49.90
2 Jonathan Condon SO Riverdale 4:58.85
3 Joseph Flecha SR Island Coast 4:58.86
4 Gino Jones SO Mariner 4:59.41
5 Ivan Sanchez JR Bonita Springs 5:00.88
6 Miguel Perez-Santiz JR Dunbar 5:03.08
7 Nicholas Del Pizzo SR Riverdale 5:04.54
8 Wyatt Shea SO Fort Myers 5:04.61
9 Antonio Synder SO Island Coast 5:24.70
10 Jordan Irizarry SO Oasis 5:26.53
11 marcelo proenza FR Island Coast 5:28.82
Boys' 3200 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jonathan Condon SO Riverdale 10:38.79
2 Leo Borjorn JR Donahue Academy 10:45.55
3 Angel Cruz FR Mariner 10:46.21
4 Truman Wiedner SO Oasis 10:56.75
5 Miguel Perez-Santiz JR Dunbar 11:08.09
6 Cooper Elliott SO Ida Baker 11:46.84
7 Josiah Ponce FR Riverdale 11:56.53
8 Bertin Vencens-Aguil JR Island Coast 12:08.34
9 Joseph Speruta SO Ida Baker 12:38.11
10 Christopher Kozlowski Fort Myers 12:39.55
11 Kody Johnson-Annerina FR Riverdale 12:58.53
12 Preston Mars JR Oasis 13:18.07
Boys' 110 Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Quinn Enguita FR South Fort Myers 16.45
2 Kobe Johnson FR Dunbar 16.56
3 Thorn Neely SO Ida Baker 16.77
4 Rashad Johnson JR Cypress Lake 17.85
5 Caleb Lamarre SR East Lee County 18.03
6 Chacour Thomas JR Gateway (Fort Myers) 18.10
7 Daniel Diaz JR Mariner 18.59
8 Ramon Martinez JR Dunbar 18.74
9 Tony Crump-Townsend JR Mariner 19.15
10 Christian Lopes JR Fort Myers 19.46
11 Dante Ellis SO Mariner 20.00
12 Matthew Scheck JR Donahue Academy 20.02
13 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 20.22
14 Miko Dacillo SO Gateway (Fort Myers) 20.32
15 Andrew Da Silva Paula SO Riverdale 20.41
16 Emmanuel Joseph SR Fort Myers 21.22
17 Brandon Gomez JR Fort Myers 21.57
18 Timmy Gawron FR Donahue Academy 26.36
Boys' 110 Hurdles Section 1
Wind: -3.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Ramon Martinez JR Dunbar 18.74
13 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 20.22
16 Emmanuel Joseph SR Fort Myers 21.22
17 Brandon Gomez JR Fort Myers 21.57
18 Timmy Gawron FR Donahue Academy 26.36
Boys' 110 Hurdles Section 2
Wind: -3.5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
5 Caleb Lamarre SR East Lee County 18.03
7 Daniel Diaz JR Mariner 18.59
9 Tony Crump-Townsend JR Mariner 19.15
11 Dante Ellis SO Mariner 20.00
12 Matthew Scheck JR Donahue Academy 20.02
14 Miko Dacillo SO Gateway (Fort Myers) 20.32
15 Andrew Da Silva Paula SO Riverdale 20.41
Boys' 110 Hurdles Section 3
Wind: -5.8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Quinn Enguita FR South Fort Myers 16.45
2 Kobe Johnson FR Dunbar 16.56
3 Thorn Neely SO Ida Baker 16.77
4 Rashad Johnson JR Cypress Lake 17.85
6 Chacour Thomas JR Gateway (Fort Myers) 18.10
10 Christian Lopes JR Fort Myers 19.46
Boys' 400 Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Quinn Enguita FR South Fort Myers 1:00.86
2 Ramon Martinez JR Dunbar 1:01.13
3 Thiago Lopes JR Fort Myers 1:01.62
4 Thorn Neely SO Ida Baker 1:02.88
5 Naian Freitas SO Riverdale 1:05.35
6 Rodger Paul SR Fort Myers 1:05.50
7 Brandon Gomez JR Fort Myers 1:06.08
8 Chacour Thomas JR Gateway (Fort Myers) 1:08.83
9 Matthew Scheck JR Donahue Academy 1:08.86
10 Andrew Da Silva Paula SO Riverdale 1:10.76
11 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 1:11.49
12 Caleb Ashley JR Gateway (Fort Myers) 1:12.50
13 Timmy Gawron FR Donahue Academy 1:22.13
Boys' 400 Hurdles Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Chacour Thomas JR Gateway (Fort Myers) 1:08.83
12 Caleb Ashley JR Gateway (Fort Myers) 1:12.50
13 Timmy Gawron FR Donahue Academy 1:22.13
Boys' 400 Hurdles Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Thiago Lopes JR Fort Myers 1:01.62
9 Matthew Scheck JR Donahue Academy 1:08.86
10 Andrew Da Silva Paula SO Riverdale 1:10.76
Boys' 400 Hurdles Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Quinn Enguita FR South Fort Myers 1:00.86
2 Ramon Martinez JR Dunbar 1:01.13
4 Thorn Neely SO Ida Baker 1:02.88
5 Naian Freitas SO Riverdale 1:05.35
6 Rodger Paul SR Fort Myers 1:05.50
7 Brandon Gomez JR Fort Myers 1:06.08
11 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 1:11.49
Boys' 4 x 100 Relay
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 South Fort Myers 43.37
Loggins, Enguita, White, Michel
2 Gateway (Fort Myers) 45.16
Pierre, Gray, Miller, Carroll
3 Mariner 45.20
Williams, Davidson, Wilcox, Sainvil
4 East Lee County 46.46
Georges, Lamarre, Ambroise, Rogers
5 Ida Baker 46.81
Bayley, Mcknight, Morrison, Olmstead
6 Cypress Lake 47.95
Walker, Bastine, Johnson, Anderson
7 Riverdale 48.32
Jackson, Grizzle, Underwood, Harris
8 Donahue Academy 48.34
Bruno, Patterson, DeBone, Minter
9 Estero 48.89
Pecoraro, Sitar, Hall, James
10 Fort Myers 49.28
holcy, Terrell, McFoley, Glover
11 Bonita Springs 52.42
Brown, Chaudhary, Leishman, Altimeaux
Boys' 4 x 100 Relay Section 1
=================================================================
Team Time
=================================================================
8 Donahue Academy 48.34
Bruno, Patterson, DeBone, Minter
9 Estero 48.89
Pecoraro, Sitar, Hall, James
11 Bonita Springs 52.42
Brown, Chaudhary, Leishman, Altimeaux
Boys' 4 x 100 Relay Section 3
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 South Fort Myers 43.37
Loggins, Enguita, White, Michel
2 Gateway (Fort Myers) 45.16
Pierre, Gray, Miller, Carroll
3 Mariner 45.20
Williams, Davidson, Wilcox, Sainvil
4 East Lee County 46.46
Georges, Lamarre, Ambroise, Rogers
5 Ida Baker 46.81
Bayley, Mcknight, Morrison, Olmstead
6 Cypress Lake 47.95
Walker, Bastine, Johnson, Anderson
7 Riverdale 48.32
Jackson, Grizzle, Underwood, Harris
10 Fort Myers 49.28
holcy, Terrell, McFoley, Glover
Boys' 4 x 400 Relay
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Riverdale 3:30.93
Jackson, Grizzle, Underwood, Harris
2 Cypress Lake 3:40.94
Bastine, Jenkins, Francois, Samedi
3 Ida Baker 3:41.35
Bayley, Morrow, Neely, Olmstead
4 Gateway (Fort Myers) 3:42.31
Carroll, Miller, Gray, Louis
5 Island Coast 3:49.77
Poole, Singleton, Archie, Stittiams
6 Donahue Academy 3:57.61
Kelly, DeBone, Patterson, Kadlec
7 Fort Myers 4:04.30
Paul, Spencer, Gomez, Joseph
Boys' 4 x 800 Relay
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Island Coast 9:02.06
Vencens-Aguil, Flecha, proenza, Synder
2 Donahue Academy 9:23.17
Kadlec, Hart, Borjon, Freeze
3 Riverdale 9:28.02
Del Pizzo, Sandovel-Dean, Barker, Byrne
4 Ida Baker 9:39.41
Lara, Rufener, Morrow, Salazar-Maysone
5 Fort Myers 10:00.40
Martinez, Gustafson, Kozlowski, Chappell
Boys' High Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Mike Luma SO Ida Baker 1.77m 5-9.75
2 David Monteilh SO Fort Myers 1.72m 5-7.75
3 Seven Bullock SO Evangelical Christian 1.67m 5-5.75
4 Jayden Remy FR Dunbar 1.67m 5-5.75
5 Jaimie Kelly SR Donahue Academy 1.67m 5-5.75
6 Adrian Scott SO Ida Baker 1.62m 5-3.75
7 Deric Black JR Mariner 1.57m 5-1.75
8 James Simpson SO Gateway (Fort Myers) 1.57m 5-1.75
9 Matthew Lumene SR Dunbar 1.57m 5-1.75
10 Jovahni Sanon SO Fort Myers 1.52m 4-11.75
Rodley Pierre-Louis FR Riverdale NH NH
Kaiden Crossdale SR Ida Baker NH NH
Gary Hagan JR East Lee County NH NH
Archy Charles SO Fort Myers NH NH
Boys' Pole Vault
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Nick Coppola JR Ida Baker 3.65m 11-11.75
2 Brent Hall SO Bonita Springs 3.50m 11-5.75
3 Yael Salazar-Maysonet FR Ida Baker 2.90m 9-6.25
4 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 2.30m 7-6.5
Boys' Long Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Justin White JR South Fort Myers 6.37m 20-10.75
2 Jadarius Buchanan SR Dunbar 6.20m 20-4.25
3 Ramon Martinez JR Dunbar 6.03m 19-9.5
4 Cleyon Grizzle FR Riverdale 5.82m 19-1.25
5 Victor Georges JR East Lee County 5.70m 18-8.5
6 James Simpson SO Gateway (Fort Myers) 5.60m 18-4.5
7 Daveson Pierre SO Gateway (Fort Myers) 5.58m 18-3.75
8 Bryson Glover FR Fort Myers 5.56m 18-3
9 Jayden Remy FR Dunbar 5.40m 17-8.75
10 Emmanuel Laguerre SR Island Coast 5.37m 17-7.5
11 Adrian Scott SO Ida Baker 5.35m 17-6.75
12 Dustin Black JR Mariner 5.31m 17-5.25
13 Rehu St. Louis SR Gateway Charter 5.30m 17-4.75
14 Jaimie Kelly SR Donahue Academy 5.13m 16-10
15 Jadiel Thompson SO East Lee County 5.12m 16-9.75
16 Nathaniel Clark JR Mariner 5.06m 16-7.25
17 Mike Luma SO Ida Baker 5.01m 16-5.25
18 Jack Patricca JR Bonita Springs 4.91m 16-1.5
19 Matthew Burgos FR Gateway (Fort Myers) 4.91m 16-1.5
20 Sebastian Franco JR Oasis 4.89m 16-0.5
21 Angel Rodriguez SO Fort Myers 4.82m 15-9.75
22 Juan Martinez FR Fort Myers 4.44m 14-7
Rick Bruno SO Island Coast FOUL NM
Boys' Long Jump Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
7 Daveson Pierre SO Gateway (Fort Myers) 5.58m 18-3.75
12 Dustin Black JR Mariner 5.31m 17-5.25
13 Rehu St. Louis SR Gateway Charter 5.30m 17-4.75
18 Jack Patricca JR Bonita Springs 4.91m 16-1.5
19 Matthew Burgos FR Gateway (Fort Myers) 4.91m 16-1.5
20 Sebastian Franco JR Oasis 4.89m 16-0.5
21 Angel Rodriguez SO Fort Myers 4.82m 15-9.75
22 Juan Martinez FR Fort Myers 4.44m 14-7
Boys' Long Jump Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
5 Victor Georges JR East Lee County 5.70m 18-8.5
6 James Simpson SO Gateway (Fort Myers) 5.60m 18-4.5
11 Adrian Scott SO Ida Baker 5.35m 17-6.75
14 Jaimie Kelly SR Donahue Academy 5.13m 16-10
16 Nathaniel Clark JR Mariner 5.06m 16-7.25
Rick Bruno SO Island Coast FOUL NM
Boys' Long Jump Flight 3
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Justin White JR South Fort Myers 6.37m 20-10.75
2 Jadarius Buchanan SR Dunbar 6.20m 20-4.25
3 Ramon Martinez JR Dunbar 6.03m 19-9.5
4 Cleyon Grizzle FR Riverdale 5.82m 19-1.25
8 Bryson Glover FR Fort Myers 5.56m 18-3
9 Jayden Remy FR Dunbar 5.40m 17-8.75
10 Emmanuel Laguerre SR Island Coast 5.37m 17-7.5
15 Jadiel Thompson SO East Lee County 5.12m 16-9.75
17 Mike Luma SO Ida Baker 5.01m 16-5.25
Boys' Triple Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Mike Luma SO Ida Baker 12.87m 42-2.75
2 Jadarius Buchanan SR Dunbar 12.17m 39-11.25
3 Shaun Hall SO Estero 11.86m 38-11
4 Jayden Remy FR Dunbar 11.77m 38-7.5
5 James Simpson SO Gateway (Fort Myers) 11.52m 37-9.5
6 David Monteilh SO Fort Myers 11.22m 36-9.75
7 Kaiden Crossdale SR Ida Baker 11.07m 36-4
8 Victor Mercado FR Mariner 10.91m 35-9.5
9 Cleyon Grizzle FR Riverdale 10.79m 35-5
10 Daniel Walters FR Ida Baker 10.57m 34-8.25
11 Anthony Santiago JR Mariner 10.51m 34-5.75
12 Adrian Scott SO Ida Baker 10.40m 34-1.5
Jadiel Thompson SO East Lee County FOUL NM
Boys' Shot Put
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Joshua Dixon SR South Fort Myers 14.08m 46-2.5
2 Daryl Williams FR Dunbar 13.04m 42-9.5
3 Ofil Ramos SR Island Coast 12.13m 39-9.75
4 Layton Breckenridge SR Ida Baker 11.52m 37-9.5
5 Shedrick Townsend FR Mariner 11.22m 36-9.75
6 Logan Keenum SR Bonita Springs 10.80m 35-5.25
7 ZaMarion Neal JR Gateway (Fort Myers) 10.78m 35-4.5
8 Quarice Vance JR South Fort Myers 10.70m 35-1.25
9 Noah Gordon SR Donahue Academy 10.31m 33-10
10 Dylan Wood SO Ida Baker 9.98m 32-9
11 Wyatt Wilkinson JR Oasis 9.79m 32-1.5
12 Eric Mann JR Gateway (Fort Myers) 9.42m 30-11
13 Michelot Pierre SO East Lee County 9.28m 30-5.5
14 Gus Lessinger FR Cypress Lake 9.15m 30-0.25
15 Matthew Scheck JR Donahue Academy 9.06m 29-8.75
16 Kyler Pudelski JR Oasis 8.88m 29-1.75
17 Dashawn Thomas SO East Lee County 8.62m 28-3.5
18 Keith Sherman SR Riverdale 8.52m 27-11.5
19 Gregory Davis FR Bonita Springs 8.40m 27-6.75
20 Jacob Gordon JR Donahue Academy 8.40m 27-6.75
21 Rylan Taylor FR Bonita Springs 8.34m 27-4.5
22 Logan Castellon FR Ida Baker 7.28m 23-10.75
23 Gregory Allen SO Riverdale 6.49m 21-3.5
Boys' Shot Put Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
12 Eric Mann JR Gateway (Fort Myers) 9.42m 30-11
17 Dashawn Thomas SO East Lee County 8.62m 28-3.5
18 Keith Sherman SR Riverdale 8.52m 27-11.5
19 Gregory Davis FR Bonita Springs 8.40m 27-6.75
20 Jacob Gordon JR Donahue Academy 8.40m 27-6.75
21 Rylan Taylor FR Bonita Springs 8.34m 27-4.5
22 Logan Castellon FR Ida Baker 7.28m 23-10.75
23 Gregory Allen SO Riverdale 6.49m 21-3.5
Boys' Shot Put Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
9 Noah Gordon SR Donahue Academy 10.31m 33-10
10 Dylan Wood SO Ida Baker 9.98m 32-9
13 Michelot Pierre SO East Lee County 9.28m 30-5.5
14 Gus Lessinger FR Cypress Lake 9.15m 30-0.25
15 Matthew Scheck JR Donahue Academy 9.06m 29-8.75
16 Kyler Pudelski JR Oasis 8.88m 29-1.75
Boys' Shot Put Flight 3
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Joshua Dixon SR South Fort Myers 14.08m 46-2.5
2 Daryl Williams FR Dunbar 13.04m 42-9.5
3 Ofil Ramos SR Island Coast 12.13m 39-9.75
4 Layton Breckenridge SR Ida Baker 11.52m 37-9.5
5 Shedrick Townsend FR Mariner 11.22m 36-9.75
6 Logan Keenum SR Bonita Springs 10.80m 35-5.25
7 ZaMarion Neal JR Gateway (Fort Myers) 10.78m 35-4.5
8 Quarice Vance JR South Fort Myers 10.70m 35-1.25
11 Wyatt Wilkinson JR Oasis 9.79m 32-1.5
Boys' Discus
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Ashlee Bellvue SR Dunbar 42.83m 140-6
2 Joshua Dixon SR South Fort Myers 38.82m 127-4
3 David Bellman JR Cypress Lake 38.63m 126-9
4 Denelson Estimable SR Dunbar 38.06m 124-10
5 Camron Shephard SR Riverdale 36.52m 119-10
6 Quarice Vance JR South Fort Myers 30.14m 98-11
7 Matthew Scheck JR Donahue Academy 29.41m 96-6
8 Wyatt Wilkinson JR Oasis 27.75m 91-0
9 Kyler Pudelski JR Oasis 27.18m 89-2
10 Jacob Gordon JR Donahue Academy 24.14m 79-2
11 Dashawn Thomas SO East Lee County 23.79m 78-1
12 Michelot Pierre SO East Lee County 23.72m 77-10
13 Noah Gordon SR Donahue Academy 23.12m 75-10
14 Shean Padgett FR Riverdale 22.12m 72-7
15 Keith Sherman SR Riverdale 21.56m 70-9
16 Bailey Yanes FR Gateway (Fort Myers) 21.32m 69-11
17 Layton Breckenridge SR Ida Baker 21.22m 69-7
18 Gregory Davis FR Bonita Springs 20.62m 67-8
19 Timothy Zabinski SO Ida Baker 20.44m 67-1
20 Rylan Taylor FR Bonita Springs 17.66m 57-11
21 Steven Thomas SO Ida Baker 16.27m 53-4
Boys' Discus Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
2 Joshua Dixon SR South Fort Myers 38.82m 127-4
6 Quarice Vance JR South Fort Myers 30.14m 98-11
13 Noah Gordon SR Donahue Academy 23.12m 75-10
14 Shean Padgett FR Riverdale 22.12m 72-7
20 Rylan Taylor FR Bonita Springs 17.66m 57-11
21 Steven Thomas SO Ida Baker 16.27m 53-4
Boys' Discus Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
9 Kyler Pudelski JR Oasis 27.18m 89-2
10 Jacob Gordon JR Donahue Academy 24.14m 79-2
11 Dashawn Thomas SO East Lee County 23.79m 78-1
12 Michelot Pierre SO East Lee County 23.72m 77-10
15 Keith Sherman SR Riverdale 21.56m 70-9
16 Bailey Yanes FR Gateway (Fort Myers) 21.32m 69-11
17 Layton Breckenridge SR Ida Baker 21.22m 69-7
18 Gregory Davis FR Bonita Springs 20.62m 67-8
19 Timothy Zabinski SO Ida Baker 20.44m 67-1
Boys' Discus Flight 3
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Ashlee Bellvue SR Dunbar 42.83m 140-6
3 David Bellman JR Cypress Lake 38.63m 126-9
4 Denelson Estimable SR Dunbar 38.06m 124-10
5 Camron Shephard SR Riverdale 36.52m 119-10
7 Matthew Scheck JR Donahue Academy 29.41m 96-6
8 Wyatt Wilkinson JR Oasis 27.75m 91-0
Boys Javelin Throw Adaptive
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Herwin Joseph JR Riverdale 3.14m 10-4
Boys Javelin Throw Varsity
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Alexander Camarca SR Canterbury (FM) 46.59m 152-10
2 Ofil Ramos SR Island Coast 44.33m 145-5
3 Gage Blanchard SO Ida Baker 38.89m 127-7
4 Kemorr Condappa JR Island Coast 37.46m 122-11
5 Ezekiel Dube-Garrett SO Cypress Lake 34.99m 114-9
6 Stavros Maillakakis SR Cypress Lake 33.02m 108-4
7 Joshua Dixon SR South Fort Myers 32.86m 107-10
8 Mason Keenum SR Bonita Springs 31.54m 103-6
9 Shean Padgett FR Riverdale 30.73m 100-10
10 Brent Hall SO Bonita Springs 30.27m 99-4
11 Kyler Pudelski JR Oasis 29.35m 96-3
12 Dylan Wood SO Ida Baker 29.35m 96-3
13 David Hernandez JR Estero 28.60m 93-10
14 Gus Lessinger FR Cypress Lake 28.23m 92-7
15 Owen Kulp JR Riverdale 26.50m 86-11
16 Jacob Meus SO Bonita Springs 26.17m 85-10
17 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 23.70m 77-9
18 Quarice Vance JR South Fort Myers 21.37m 70-1
19 Eric Mann JR Gateway (Fort Myers) 20.89m 68-6
20 Gregory Stalnaker FR Riverdale 16.88m 55-4
Boys Javelin Throw Varsity Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
5 Ezekiel Dube-Garrett SO Cypress Lake 34.99m 114-9
7 Joshua Dixon SR South Fort Myers 32.86m 107-10
8 Mason Keenum SR Bonita Springs 31.54m 103-6
10 Brent Hall SO Bonita Springs 30.27m 99-4
14 Gus Lessinger FR Cypress Lake 28.23m 92-7
15 Owen Kulp JR Riverdale 26.50m 86-11
16 Jacob Meus SO Bonita Springs 26.17m 85-10
17 Dylan Gourley FR Gateway (Fort Myers) 23.70m 77-9
18 Quarice Vance JR South Fort Myers 21.37m 70-1
19 Eric Mann JR Gateway (Fort Myers) 20.89m 68-6
20 Gregory Stalnaker FR Riverdale 16.88m 55-4
Boys Javelin Throw Varsity Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Alexander Camarca SR Canterbury (FM) 46.59m 152-10
2 Ofil Ramos SR Island Coast 44.33m 145-5
3 Gage Blanchard SO Ida Baker 38.89m 127-7
4 Kemorr Condappa JR Island Coast 37.46m 122-11
6 Stavros Maillakakis SR Cypress Lake 33.02m 108-4
9 Shean Padgett FR Riverdale 30.73m 100-10
11 Kyler Pudelski JR Oasis 29.35m 96-3
12 Dylan Wood SO Ida Baker 29.35m 96-3
13 David Hernandez JR Estero 28.60m 93-10
Girls 100m Dash Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alyssa Husain SR Oasis 12.87
2 Bianca Morey SR Mariner 13.45
3 Kasey Morisset JR Cypress Lake 13.51
4 Mya Burroughs SR Riverdale 13.55
5 Keelia Dudley JR Island Coast 13.77
6 Kharisma Watkins 7 Evangelical Christian 13.78
7 Karmen Rich FR North Fort Myers 13.95
8 Eyvette Osme JR Island Coast 14.03
9 Thatiyana Holiday SO Gateway (Fort Myers) 14.31
10 Janae Walker FR South Fort Myers 14.36
11 Skylare Seldon SR Ida Baker 14.38
12 Maria Da Silva FR South Fort Myers 14.38
13 Jennifer Cerritos FR Estero 14.58
14 Ivianna Ivy SO Island Coast 14.65
15 Veronica Halisky FR Donahue Academy 14.79
16 Keyanna Graves FR Mariner 14.85
17 Delana Osnac JR Riverdale 14.89
18 Shamara Taylor SR Riverdale 14.90
19 Jaden Jonassaint SO Gateway (Fort Myers) 14.93
20 Addison Findley SO Bonita Springs 15.07
21 Jill Maier JR Oasis 15.09
22 Jordyn Buckley FR East Lee County 15.12
23 Phoebe Louis SO Gateway Charter 15.26
24 Jilese Lewis FR Gateway (Fort Myers) 15.32
25 Emily Miller JR Oasis 15.36
26 Ariya King SO Cypress Lake 15.39
27 Mariah Howell SO East Lee County 15.39
28 Jasmin Buscemi FR South Fort Myers 15.41
29 Nashley Thielsma SR Donahue Academy 15.46
30 Laila Thomas FR Gateway Charter 15.48
31 Kellisia Grant FR Evangelical Christian 15.87
32 Jayda Roberts FR Ida Baker 16.09
33 Anny Sanchez FR Estero 16.14
34 Abby Cullen FR Bonita Springs 16.53
35 Ava Hines SR Estero 17.14
36 Jamie Melidor FR Gateway Charter 17.18
37 Asia Uptgrow SO Ida Baker 17.51
38 Jasmine Fleureus SO Gateway Charter 17.88
39 Katy Hernandez JR Donahue Academy 17.94
Girls 100m Dash Varsity Section 1
Wind: -3.9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
7 Karmen Rich FR North Fort Myers 13.95
13 Jennifer Cerritos FR Estero 14.58
16 Keyanna Graves FR Mariner 14.85
27 Mariah Howell SO East Lee County 15.39
Girls 100m Dash Varsity Section 2
Wind: -3.6
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
30 Laila Thomas FR Gateway Charter 15.48
32 Jayda Roberts FR Ida Baker 16.09
33 Anny Sanchez FR Estero 16.14
34 Abby Cullen FR Bonita Springs 16.53
35 Ava Hines SR Estero 17.14
36 Jamie Melidor FR Gateway Charter 17.18
37 Asia Uptgrow SO Ida Baker 17.51
38 Jasmine Fleureus SO Gateway Charter 17.88
Girls 100m Dash Varsity Section 3
Wind: -4.0
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
20 Addison Findley SO Bonita Springs 15.07
21 Jill Maier JR Oasis 15.09
22 Jordyn Buckley FR East Lee County 15.12
24 Jilese Lewis FR Gateway (Fort Myers) 15.32
26 Ariya King SO Cypress Lake 15.39
31 Kellisia Grant FR Evangelical Christian 15.87
Girls 100m Dash Varsity Section 4
Wind: -3.2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
10 Janae Walker FR South Fort Myers 14.36
17 Delana Osnac JR Riverdale 14.89
19 Jaden Jonassaint SO Gateway (Fort Myers) 14.93
23 Phoebe Louis SO Gateway Charter 15.26
25 Emily Miller JR Oasis 15.36
28 Jasmin Buscemi FR South Fort Myers 15.41
29 Nashley Thielsma SR Donahue Academy 15.46
39 Katy Hernandez JR Donahue Academy 17.94
Girls 100m Dash Varsity Section 5
Wind: -4.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Eyvette Osme JR Island Coast 14.03
9 Thatiyana Holiday SO Gateway (Fort Myers) 14.31
12 Maria Da Silva FR South Fort Myers 14.38
14 Ivianna Ivy SO Island Coast 14.65
15 Veronica Halisky FR Donahue Academy 14.79
18 Shamara Taylor SR Riverdale 14.90
Girls 100m Dash Varsity Section 6
Wind: -3.5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alyssa Husain SR Oasis 12.87
2 Bianca Morey SR Mariner 13.45
3 Kasey Morisset JR Cypress Lake 13.51
4 Mya Burroughs SR Riverdale 13.55
5 Keelia Dudley JR Island Coast 13.77
6 Kharisma Watkins 7 Evangelical Christian 13.78
11 Skylare Seldon SR Ida Baker 14.38
Girls 100m Dash Adaptive
Wind: -3.9
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Reagan Mayotte SR Riverdale 24.52
2 Keylh Castaneda JR Riverdale 24.55
Girls 200m Dash Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alyssa Husain SR Oasis 27.01
2 Kharisma Watkins 7 Evangelical Christian 27.62
3 Bianca Morey SR Mariner 28.38
4 Kasey Morisset JR Cypress Lake 28.70
5 Jade Williams SO Mariner 28.81
6 Eyvette Osme JR Island Coast 29.45
7 Shakayla Shepherd JR South Fort Myers 29.57
8 Shamari Hinds JR Estero 29.62
9 Karmen Rich FR North Fort Myers 29.67
10 Emily Miller JR Oasis 29.91
11 Kemari Lacomme SO Island Coast 30.17
12 Breanna Erskine JR Gateway (Fort Myers) 30.63
13 Veronica Halisky FR Donahue Academy 30.73
14 Camille Kelly FR Donahue Academy 30.82
15 Isis McGhee SO Fort Myers 30.86
16 Jill Maier JR Oasis 30.89
17 Phoebe Louis SO Gateway Charter 31.03
18 Aniela Harasimowicz FR Ida Baker 31.30
19 Addison Piotrowski JR Bonita Springs 31.73
20 Valerie Wilson SR South Fort Myers 31.75
21 Kayla Trotman SO Cypress Lake 31.89
22 Zoe Kurtz SO Cypress Lake 32.45
23 Micoya Clarke JR Riverdale 32.65
24 Nashley Thielsma SR Donahue Academy 33.11
25 Kesleine Mesidor FR Riverdale 33.22
26 Ava Nadekow FR Fort Myers 33.41
27 Laila Thomas FR Gateway Charter 33.69
28 Victoria Madhere FR Gateway Charter 34.01
29 Ashlyn Gentry FR South Fort Myers 34.30
30 Jayda Roberts FR Ida Baker 34.81
31 Jamie Melidor FR Gateway Charter 36.24
32 Neveah Walden SR Bonita Springs 36.80
33 Liliana Grosso Pedro FR Bonita Springs 38.10
Girls 200m Dash Varsity Section 1
Wind: -3.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
21 Kayla Trotman SO Cypress Lake 31.89
25 Kesleine Mesidor FR Riverdale 33.22
29 Ashlyn Gentry FR South Fort Myers 34.30
33 Liliana Grosso Pedro FR Bonita Springs 38.10
Girls 200m Dash Varsity Section 2
Wind: -1.5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Shamari Hinds JR Estero 29.62
26 Ava Nadekow FR Fort Myers 33.41
31 Jamie Melidor FR Gateway Charter 36.24
32 Neveah Walden SR Bonita Springs 36.80
Girls 200m Dash Varsity Section 3
Wind: -1.1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
17 Phoebe Louis SO Gateway Charter 31.03
23 Micoya Clarke JR Riverdale 32.65
24 Nashley Thielsma SR Donahue Academy 33.11
27 Laila Thomas FR Gateway Charter 33.69
28 Victoria Madhere FR Gateway Charter 34.01
30 Jayda Roberts FR Ida Baker 34.81
Girls 200m Dash Varsity Section 4
Wind: -3.4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
10 Emily Miller JR Oasis 29.91
12 Breanna Erskine JR Gateway (Fort Myers) 30.63
15 Isis McGhee SO Fort Myers 30.86
16 Jill Maier JR Oasis 30.89
18 Aniela Harasimowicz FR Ida Baker 31.30
19 Addison Piotrowski JR Bonita Springs 31.73
20 Valerie Wilson SR South Fort Myers 31.75
22 Zoe Kurtz SO Cypress Lake 32.45
Girls 200m Dash Varsity Section 5
Wind: -2.7
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
5 Jade Williams SO Mariner 28.81
7 Shakayla Shepherd JR South Fort Myers 29.57
9 Karmen Rich FR North Fort Myers 29.67
11 Kemari Lacomme SO Island Coast 30.17
13 Veronica Halisky FR Donahue Academy 30.73
14 Camille Kelly FR Donahue Academy 30.82
Girls 200m Dash Varsity Section 6
Wind: -4.8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alyssa Husain SR Oasis 27.01
2 Kharisma Watkins 7 Evangelical Christian 27.62
3 Bianca Morey SR Mariner 28.38
4 Kasey Morisset JR Cypress Lake 28.70
6 Eyvette Osme JR Island Coast 29.45
Girls 200m Dash Adaptive
Wind: -1.8
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Keylh Castaneda JR Riverdale 53.49
Girls 400m Dash Adaptive
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Keylh Castaneda JR Riverdale 2:13.78
Girls 400m Dash Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lili Schulz SR Mariner 1:04.83
2 Cedar Reilley SO Fort Myers 1:05.90
3 Kemari Lacomme SO Island Coast 1:06.60
4 Thatiyana Holiday SO Gateway (Fort Myers) 1:06.62
5 Jada Ogando SO South Fort Myers 1:07.39
6 Aubrey Tansey SO Ida Baker 1:07.42
7 Emily Miller JR Oasis 1:07.79
8 Elena Gawron JR Donahue Academy 1:08.02
9 Maria Da Silva FR South Fort Myers 1:08.45
10 Kiannah Meyer FR Ida Baker 1:08.48
11 Elise Steinbrecher JR Gateway (Fort Myers) 1:08.78
12 Charlotte Taddie JR Donahue Academy 1:09.90
13 Jarielle Jenkins SR South Fort Myers 1:10.49
14 Sophia Ode SR Bonita Springs 1:10.75
15 Jilese Lewis FR Gateway (Fort Myers) 1:11.95
16 Daliyah Desir SO Island Coast 1:12.14
17 Lucy Brodeur SR Estero 1:12.26
18 Kayla Trotman SO Cypress Lake 1:13.25
19 Emma Resendes JR Mariner 1:13.61
20 Bailey Benetatos FR Oasis 1:14.54
21 Juliana Amci SO Riverdale 1:14.57
22 Kesleine Mesidor FR Riverdale 1:14.75
23 Melody Roman SO Ida Baker 1:15.68
24 Ava Deangelo JR Island Coast 1:16.20
25 Lillian Crawford SO Fort Myers 1:17.45
26 Zoe Kurtz SO Cypress Lake 1:18.26
27 Micoya Clarke JR Riverdale 1:18.55
28 Isabella Tobar-Serrano SO East Lee County 1:21.26
29 Azaria Exceus SO East Lee County 1:22.68
30 Liliana Grosso Pedro FR Bonita Springs 1:29.61
31 Bryanna Alford JR East Lee County 1:33.90
Girls 400m Dash Varsity Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
4 Thatiyana Holiday SO Gateway (Fort Myers) 1:06.62
20 Bailey Benetatos FR Oasis 1:14.54
26 Zoe Kurtz SO Cypress Lake 1:18.26
28 Isabella Tobar-Serrano SO East Lee County 1:21.26
29 Azaria Exceus SO East Lee County 1:22.68
30 Liliana Grosso Pedro FR Bonita Springs 1:29.61
31 Bryanna Alford JR East Lee County 1:33.90
Girls 400m Dash Varsity Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
16 Daliyah Desir SO Island Coast 1:12.14
18 Kayla Trotman SO Cypress Lake 1:13.25
22 Kesleine Mesidor FR Riverdale 1:14.75
23 Melody Roman SO Ida Baker 1:15.68
24 Ava Deangelo JR Island Coast 1:16.20
25 Lillian Crawford SO Fort Myers 1:17.45
27 Micoya Clarke JR Riverdale 1:18.55
Girls 400m Dash Varsity Section 4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
10 Kiannah Meyer FR Ida Baker 1:08.48
15 Jilese Lewis FR Gateway (Fort Myers) 1:11.95
17 Lucy Brodeur SR Estero 1:12.26
19 Emma Resendes JR Mariner 1:13.61
21 Juliana Amci SO Riverdale 1:14.57
Girls 400m Dash Varsity Section 5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
2 Cedar Reilley SO Fort Myers 1:05.90
5 Jada Ogando SO South Fort Myers 1:07.39
6 Aubrey Tansey SO Ida Baker 1:07.42
7 Emily Miller JR Oasis 1:07.79
8 Elena Gawron JR Donahue Academy 1:08.02
11 Elise Steinbrecher JR Gateway (Fort Myers) 1:08.78
12 Charlotte Taddie JR Donahue Academy 1:09.90
14 Sophia Ode SR Bonita Springs 1:10.75
Girls 400m Dash Varsity Section 6
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lili Schulz SR Mariner 1:04.83
3 Kemari Lacomme SO Island Coast 1:06.60
9 Maria Da Silva FR South Fort Myers 1:08.45
13 Jarielle Jenkins SR South Fort Myers 1:10.49
Girls' 800 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kasey Johnson SO Evangelical Christian 2:32.99
2 Jada Kohlmeier JR Mariner 2:40.06
3 Sophia Ode SR Bonita Springs 2:45.96
4 Cedar Reilley SO Fort Myers 2:48.58
5 Laila Finn FR Riverdale 2:49.49
6 Sandra Moore FR Island Coast 2:49.57
7 Faith Romero SR Donahue Academy 2:50.21
8 Emily Wilson FR Ida Baker 2:53.27
9 Brooklynn Alvarez FR Riverdale 2:55.16
10 Rachel Kinnick SO Donahue Academy 2:57.74
11 Jennalyn Houghtalling JR Ida Baker 2:58.11
12 Bailey Benetatos FR Oasis 3:09.24
13 Lily Deady JR Bonita Springs 3:11.37
14 Jaidyn Flanagan SO North Fort Myers 3:11.39
15 Jacey Alicea SO Riverdale 3:19.99
16 Danna Dominguez FR Gateway Charter 3:28.38
17 Destinee Quinones SO East Lee County 3:44.00
18 Bryanna Alford JR East Lee County 4:04.95
19 Chloe Yoder SO Island Coast 4:13.67
Girls' 800 Meters Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
8 Emily Wilson FR Ida Baker 2:53.27
10 Rachel Kinnick SO Donahue Academy 2:57.74
11 Jennalyn Houghtalling JR Ida Baker 2:58.11
12 Bailey Benetatos FR Oasis 3:09.24
13 Lily Deady JR Bonita Springs 3:11.37
14 Jaidyn Flanagan SO North Fort Myers 3:11.39
15 Jacey Alicea SO Riverdale 3:19.99
16 Danna Dominguez FR Gateway Charter 3:28.38
17 Destinee Quinones SO East Lee County 3:44.00
18 Bryanna Alford JR East Lee County 4:04.95
19 Chloe Yoder SO Island Coast 4:13.67
Girls' 800 Meters Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kasey Johnson SO Evangelical Christian 2:32.99
2 Jada Kohlmeier JR Mariner 2:40.06
3 Sophia Ode SR Bonita Springs 2:45.96
4 Cedar Reilley SO Fort Myers 2:48.58
5 Laila Finn FR Riverdale 2:49.49
6 Sandra Moore FR Island Coast 2:49.57
7 Faith Romero SR Donahue Academy 2:50.21
9 Brooklynn Alvarez FR Riverdale 2:55.16
Girls 1600m Run Varsity
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jazlyn Forbes FR Oasis 5:28.37
2 Sofia Torres SR South Fort Myers 5:39.80
3 Izzy Meyer SO Donahue Academy 5:51.44
4 Sandra Moore FR Island Coast 6:41.72
5 Emily Wilson FR Ida Baker 6:47.49
6 Lucy Brodeur SR Estero 6:54.31
7 Caitlyn Kovacs SO South Fort Myers 7:00.95
8 Molly Deluca JR Ida Baker 7:04.99
9 Gemma Traficante FR Cypress Lake 7:16.75
10 Abigail Buckley SO Cypress Lake 8:09.03
Girls 1600m Run JV
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Elisabeth Joslin 8 Evangelical Christian 6:25.33
2 Rory Farrell FR Cypress Lake 6:59.34
3 Aniela Harasimowicz FR Ida Baker 7:13.27
4 Ariana Diaz FR Ida Baker 7:42.41
5 Lula Parman FR Ida Baker 8:04.82
6 Keylin Lavariega SO South Fort Myers 8:06.70
7 Falaune Paulin JR South Fort Myers 8:11.78
8 Zaniya Thomas SO South Fort Myers 8:13.08
9 Anila Mateo FR Ida Baker 8:19.96
Girls' 3200 Meters
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jazlyn Forbes FR Oasis 12:02.05
2 Izzy Meyer SO Donahue Academy 12:49.29
3 Madison Boyko FR Oasis 12:55.11
4 Samantha Connar SR North Fort Myers 13:45.84
5 Mya Jenkinson FR Cypress Lake 16:36.46
6 Catelyn Holcomb FR Cypress Lake 16:47.53
Girls' 100 Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Evelisse Martinez JR Riverdale 18.16
2 Abby Miller JR Fort Myers 18.76
3 Jaclynn Mars SR Oasis 19.29
4 Kayleen Rogers Island Coast 19.44
5 Hunter Sheldon JR Oasis 19.69
6 Sarah Theard FR Riverdale 20.60
7 Elaine Pennington SO Mariner 20.62
8 Bailey Morey SO Mariner 21.05
9 Audry Suarez SO Riverdale 21.20
10 Teresa Klucik JR Donahue Academy 21.25
11 Briana Prophete JR Fort Myers 22.00
12 Kiana Arango FR Ida Baker 22.06
13 Bailey Sinkus SR Mariner 22.27
14 Keyshia Michel SO Gateway (Fort Myers) 23.87
15 Dominique Aime SR Fort Myers 23.95
Girls' 100 Hurdles Section 1
Wind: -3.5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
11 Briana Prophete JR Fort Myers 22.00
15 Dominique Aime SR Fort Myers 23.95
Girls' 100 Hurdles Section 2
Wind: -3.2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
4 Kayleen Rogers Island Coast 19.44
6 Sarah Theard FR Riverdale 20.60
8 Bailey Morey SO Mariner 21.05
9 Audry Suarez SO Riverdale 21.20
10 Teresa Klucik JR Donahue Academy 21.25
12 Kiana Arango FR Ida Baker 22.06
13 Bailey Sinkus SR Mariner 22.27
Girls' 100 Hurdles Section 3
Wind: -3.2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Evelisse Martinez JR Riverdale 18.16
2 Abby Miller JR Fort Myers 18.76
3 Jaclynn Mars SR Oasis 19.29
5 Hunter Sheldon JR Oasis 19.69
7 Elaine Pennington SO Mariner 20.62
14 Keyshia Michel SO Gateway (Fort Myers) 23.87
Girls' 400 Hurdles
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rachel Wiltgen FR Evangelical Christian 1:12.42
2 Kiana Arango FR Ida Baker 1:16.83
3 Maya Drew SO Ida Baker 1:18.73
4 Samarrah Desir FR Island Coast 1:19.46
5 Emma Blackwell FR Evangelical Christian 1:19.55
6 Sarah Theard FR Riverdale 1:20.08
7 Jaclynn Mars SR Oasis 1:20.42
8 Kayleen Rogers Island Coast 1:20.52
9 Janieh Alcide SO Island Coast 1:20.73
10 Elaine Pennington SO Mariner 1:21.70
11 Keyshia Michel SO Gateway (Fort Myers) 1:23.58
12 Monroe Greco FR Fort Myers 1:23.65
13 Kiera Desmond FR Cypress Lake 1:23.98
14 Hunter Sheldon JR Oasis 1:24.07
15 Briana Prophete JR Fort Myers 1:24.12
16 Lyla Bredenkamp FR Riverdale 1:24.54
17 Dominique Aime SR Fort Myers 1:27.36
18 Teresa Klucik JR Donahue Academy 1:27.72
19 Bailey Sinkus SR Mariner 1:45.63
Girls' 400 Hurdles Section 1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rachel Wiltgen FR Evangelical Christian 1:12.42
2 Kiana Arango FR Ida Baker 1:16.83
5 Emma Blackwell FR Evangelical Christian 1:19.55
8 Kayleen Rogers Island Coast 1:20.52
12 Monroe Greco FR Fort Myers 1:23.65
19 Bailey Sinkus SR Mariner 1:45.63
Girls' 400 Hurdles Section 2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
3 Maya Drew SO Ida Baker 1:18.73
6 Sarah Theard FR Riverdale 1:20.08
9 Janieh Alcide SO Island Coast 1:20.73
10 Elaine Pennington SO Mariner 1:21.70
14 Hunter Sheldon JR Oasis 1:24.07
16 Lyla Bredenkamp FR Riverdale 1:24.54
17 Dominique Aime SR Fort Myers 1:27.36
Girls' 400 Hurdles Section 3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
4 Samarrah Desir FR Island Coast 1:19.46
7 Jaclynn Mars SR Oasis 1:20.42
11 Keyshia Michel SO Gateway (Fort Myers) 1:23.58
13 Kiera Desmond FR Cypress Lake 1:23.98
15 Briana Prophete JR Fort Myers 1:24.12
18 Teresa Klucik JR Donahue Academy 1:27.72
Girls' 4 x 100 Relay
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Mariner 52.38
Schulz, Mckinnon, Johnson, Morey
2 Island Coast 52.56
Dudley, Ivy, Osme, Lacomme
3 South Fort Myers 53.35
Da Silva, Jenkins, Shepherd, Walker
4 Riverdale 55.67
Osnac, Martinez, Burroughs, Taylor
5 Donahue Academy 55.82
Thielsma, Klucik, Kelly, Halisky
6 Ida Baker 55.94
Seldon, Vizi, Johnson, Reynolds
7 Gateway (Fort Myers) 58.58
Jonassaint, Holiday, Augustin, Erskine
8 Estero 1:00.80
Bristol-Hall, Hinds, Bleus, Sanchez
9 Gateway Charter 1:01.91
Rayner, Madhere, Thomas, Louis
10 Bonita Springs 1:08.40
Findley, Piotrowski, Kinley, Ode
Girls' 4 x 100 Relay Section 1
=================================================================
Team Time
=================================================================
5 Donahue Academy 55.82
Thielsma, Klucik, Kelly, Halisky
9 Gateway Charter 1:01.91
Rayner, Madhere, Thomas, Louis
10 Bonita Springs 1:08.40
Findley, Piotrowski, Kinley, Ode
Girls' 4 x 100 Relay Section 2
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Mariner 52.38
Schulz, Mckinnon, Johnson, Morey
2 Island Coast 52.56
Dudley, Ivy, Osme, Lacomme
3 South Fort Myers 53.35
Da Silva, Jenkins, Shepherd, Walker
4 Riverdale 55.67
Osnac, Martinez, Burroughs, Taylor
6 Ida Baker 55.94
Seldon, Vizi, Johnson, Reynolds
7 Gateway (Fort Myers) 58.58
Jonassaint, Holiday, Augustin, Erskine
8 Estero 1:00.80
Bristol-Hall, Hinds, Bleus, Sanchez
Girls' 4 x 400 Relay
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Ida Baker 4:32.57
Arango, Reynolds, Meyer, Tansey
2 Mariner 4:40.81
Graves, Kohlmeier, Resendes, Resendes
3 Donahue Academy 4:46.11
Romero, Kinnick, Taddie, Gawron
4 Riverdale 4:49.48
Alvarez, Finn, Osnac, Burroughs
5 Fort Myers 4:53.56
Aime, Crawford, Greco, Reilley
6 Island Coast 4:59.12
Moore, Dudley, Desir, Lacomme
7 Cypress Lake 5:11.46
King, Johnson, Gilgomez, Li
8 East Lee County 5:46.06
Tobar-Serrano, Thybeau, Ponce, Lindsay
Girls' 4 x 800 Relay
=================================================================
Team Time
=================================================================
1 Ida Baker 10:57.99
Drew, Meyer, Reynolds, Tansey
2 Donahue Academy 11:19.40
Romero, Kinnick, Taddie, Gawron
3 Island Coast 11:49.11
Desir, Moore, Deangelo, Desir
4 Riverdale 11:58.40
Mesidor, Alvarez, Finn, Jamhour
5 South Fort Myers 12:10.20
Bonilla-Mas, Che, Christly, Kovacs
6 Cypress Lake 12:10.23
Traficante, Jenkinson, Desmond, Johnson
7 East Lee County 15:23.65
Quinones, Alford, Ponce, Lindsay
Girls' High Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 V'davrielle johnson SO Fort Myers 1.52m 4-11.75
2 Destini Jordan SR Dunbar 1.42m 4-7.75
3 Chloe Johnson SR Mariner 1.37m 4-6
4 Emily Vizi JR Ida Baker 1.37m 4-6
5 Nashley Thielsma SR Donahue Academy 1.32m 4-4
6 Camille Kelly FR Donahue Academy 1.32m 4-4
7 Samarrah Desir FR Island Coast 1.32m 4-4
8 Faith Romero SR Donahue Academy 1.27m 4-2
9 Ava Hines SR Estero 1.22m 4-0
Mariana Mejicanos SO Bonita Springs NH NH
Amaya Petty SO Island Coast NH NH
Abbie Hines SO Estero NH NH
Breanna Erskine JR Gateway (Fort Myers) NH NH
Jilese Lewis FR Gateway (Fort Myers) NH NH
Girls' Pole Vault
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
Janelis Cintron FR South Fort Myers NH NH
Girls' Long Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Kasey Morisset JR Cypress Lake 5.03m 16-6
2 Emily Vizi JR Ida Baker 4.66m 15-3.5
3 Aubrey Tansey SO Ida Baker 4.59m 15-0.75
4 Breanna Erskine JR Gateway (Fort Myers) 4.56m 14-11.5
5 Bianca Morey SR Mariner 4.55m 14-11.25
6 Camille Kelly FR Donahue Academy 4.41m 14-5.75
7 Iasmyn Menezes JR Cypress Lake 4.36m 14-3.75
8 Thatiyana Holiday SO Gateway (Fort Myers) 4.31m 14-1.75
9 Jaden Jonassaint SO Gateway (Fort Myers) 4.29m 14-1
10 Maria Gilgomez JR Cypress Lake 4.24m 13-11
11 Sarah Theard FR Riverdale 4.13m 13-6.75
12 Addison Piotrowski JR Bonita Springs 3.88m 12-8.75
13 Ava Deangelo JR Island Coast 3.85m 12-7.75
14 Laila Thomas FR Gateway Charter 3.69m 12-1.25
15 Shamara Taylor SR Riverdale 3.66m 12-0.25
16 Jaidyn Flanagan SO North Fort Myers 3.66m 12-0.25
17 Julianne Stens FR Fort Myers 3.36m 11-0.25
18 Isis McGhee SO Fort Myers 3.27m 10-8.75
19 Veronica Halisky FR Donahue Academy 3.21m 10-6.5
janayah Duroseau FR Riverdale FOUL NM
Jasmine Fleureus SO Gateway Charter FOUL NM
Carla Herrera SO Bonita Springs FOUL NM
Neveah Walden SR Bonita Springs FOUL NM
Girls' Long Jump Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
3 Aubrey Tansey SO Ida Baker 4.59m 15-0.75
4 Breanna Erskine JR Gateway (Fort Myers) 4.56m 14-11.5
10 Maria Gilgomez JR Cypress Lake 4.24m 13-11
11 Sarah Theard FR Riverdale 4.13m 13-6.75
14 Laila Thomas FR Gateway Charter 3.69m 12-1.25
15 Shamara Taylor SR Riverdale 3.66m 12-0.25
17 Julianne Stens FR Fort Myers 3.36m 11-0.25
18 Isis McGhee SO Fort Myers 3.27m 10-8.75
Neveah Walden SR Bonita Springs FOUL NM
Carla Herrera SO Bonita Springs FOUL NM
Jasmine Fleureus SO Gateway Charter FOUL NM
janayah Duroseau FR Riverdale FOUL NM
Girls' Long Jump Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Kasey Morisset JR Cypress Lake 5.03m 16-6
2 Emily Vizi JR Ida Baker 4.66m 15-3.5
5 Bianca Morey SR Mariner 4.55m 14-11.25
6 Camille Kelly FR Donahue Academy 4.41m 14-5.75
7 Iasmyn Menezes JR Cypress Lake 4.36m 14-3.75
8 Thatiyana Holiday SO Gateway (Fort Myers) 4.31m 14-1.75
9 Jaden Jonassaint SO Gateway (Fort Myers) 4.29m 14-1
12 Addison Piotrowski JR Bonita Springs 3.88m 12-8.75
13 Ava Deangelo JR Island Coast 3.85m 12-7.75
16 Jaidyn Flanagan SO North Fort Myers 3.66m 12-0.25
19 Veronica Halisky FR Donahue Academy 3.21m 10-6.5
Girls' Triple Jump
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Mya Burroughs SR Riverdale 10.42m 34-2.25
2 Emily Vizi JR Ida Baker 9.77m 32-0.75
3 Bria Brocklington SO Fort Myers 9.50m 31-2
4 Aleeyah Graves FR Mariner 9.21m 30-2.75
5 Kathryn Wendland SO Fort Myers 8.97m 29-5.25
6 Ava Deangelo JR Island Coast 8.89m 29-2
7 Breanna Erskine JR Gateway (Fort Myers) 8.83m 28-11.75
8 Sarah Theard FR Riverdale 8.32m 27-3.75
9 Clam Ritza Saint-Feliz FR Ida Baker 8.04m 26-4.5
10 Caliphta Galety SO Gateway (Fort Myers) 7.55m 24-9.25
Olivia Resendes SR Mariner FOUL NM
Sunamy Fernandez SO Riverdale FOUL NM
Girls Shot Put Varsity
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Perla Lopez Ramirez JR Bonita Springs 8.87m 29-1.25
2 Amariyah Mullings FR Gateway (Fort Myers) 8.69m 28-6.25
3 Ilyana Sterrett JR Gateway (Fort Myers) 8.49m 27-10.25
4 Linecha Hippolyte SR South Fort Myers 8.32m 27-3.75
5 Miracle Taylor SR South Fort Myers 8.32m 27-3.75
6 Saige Thibodeaux JR Ida Baker 8.24m 27-0.5
7 Jasmine Isaac JR Ida Baker 8.19m 26-10.5
8 Jazmin Wicks FR South Fort Myers 8.15m 26-9
9 Emma Osinski SR Oasis 8.14m 26-8.5
10 Naomi Watkins SO Cypress Lake 7.89m 25-10.75
11 Peyton Harper SR Estero 7.65m 25-1.25
12 Sarah Hopkins SO Bonita Springs 7.48m 24-6.5
13 Sierra Sharp JR Evangelical Christian 7.28m 23-10.75
14 Katherine Casteneda FR Ida Baker 7.00m 22-11.75
15 Charlotte Taddie JR Donahue Academy 6.60m 21-8
16 Sagine Cyprien SO Estero 6.47m 21-2.75
17 Ava Laffey FR Evangelical Christian 6.32m 20-9
18 Kaweli Tolmie SO Cypress Lake 6.08m 19-11.5
19 Emily Garcia FR Gateway Charter 6.04m 19-9.75
20 Adriana Sanchez SO Bonita Springs 6.02m 19-9
21 Waverly Bragdon SO Donahue Academy 5.99m 19-8
22 Yolimar Perez JR Gateway (Fort Myers) 5.73m 18-9.75
23 Terrilynn Hall FR Fort Myers 5.47m 17-11.5
24 Ashley Pierre Louis 7 Gateway Charter 4.74m 15-6.75
25 alayna stanton FR Riverdale 4.65m 15-3.25
26 Josiane Pierre Louis 6 Gateway Charter 4.37m 14-4
Girls Shot Put Varsity Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
10 Naomi Watkins SO Cypress Lake 7.89m 25-10.75
15 Charlotte Taddie JR Donahue Academy 6.60m 21-8
16 Sagine Cyprien SO Estero 6.47m 21-2.75
17 Ava Laffey FR Evangelical Christian 6.32m 20-9
18 Kaweli Tolmie SO Cypress Lake 6.08m 19-11.5
19 Emily Garcia FR Gateway Charter 6.04m 19-9.75
20 Adriana Sanchez SO Bonita Springs 6.02m 19-9
21 Waverly Bragdon SO Donahue Academy 5.99m 19-8
22 Yolimar Perez JR Gateway (Fort Myers) 5.73m 18-9.75
23 Terrilynn Hall FR Fort Myers 5.47m 17-11.5
24 Ashley Pierre Louis 7 Gateway Charter 4.74m 15-6.75
25 alayna stanton FR Riverdale 4.65m 15-3.25
26 Josiane Pierre Louis 6 Gateway Charter 4.37m 14-4
Girls Shot Put Varsity Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Perla Lopez Ramirez JR Bonita Springs 8.87m 29-1.25
2 Amariyah Mullings FR Gateway (Fort Myers) 8.69m 28-6.25
3 Ilyana Sterrett JR Gateway (Fort Myers) 8.49m 27-10.25
4 Linecha Hippolyte SR South Fort Myers 8.32m 27-3.75
5 Miracle Taylor SR South Fort Myers 8.32m 27-3.75
6 Saige Thibodeaux JR Ida Baker 8.24m 27-0.5
7 Jasmine Isaac JR Ida Baker 8.19m 26-10.5
8 Jazmin Wicks FR South Fort Myers 8.15m 26-9
9 Emma Osinski SR Oasis 8.14m 26-8.5
11 Peyton Harper SR Estero 7.65m 25-1.25
12 Sarah Hopkins SO Bonita Springs 7.48m 24-6.5
13 Sierra Sharp JR Evangelical Christian 7.28m 23-10.75
14 Katherine Casteneda FR Ida Baker 7.00m 22-11.75
Girls Shot Put Adaptive
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Reagan Mayotte SR Riverdale 3.71m 12-2.25
Girls' Discus
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Sarah Hopkins SO Bonita Springs 32.32m 106-0
2 Naomi Watkins SO Cypress Lake 27.94m 91-8
3 Emma Osinski SR Oasis 25.79m 84-7
4 Delphine Roge SR Riverdale 24.95m 81-10
5 Katherine Casteneda FR Ida Baker 23.92m 78-6
6 Marsha Dorsaint JR Gateway (Fort Myers) 23.29m 76-5
7 Aliyah Aybar SO Estero 22.43m 73-7
8 Destiny Loparev SO Cypress Lake 22.19m 72-10
9 Sierra Sharp JR Evangelical Christian 21.90m 71-10
10 Linecha Hippolyte SR South Fort Myers 21.78m 71-5
11 Amariyah Mullings FR Gateway (Fort Myers) 20.55m 67-5
12 Waverly Bragdon SO Donahue Academy 20.49m 67-3
13 Saige Thibodeaux JR Ida Baker 20.00m 65-7
14 Evie Perea JR Estero 19.55m 64-2
15 Kendalyn Taylor SR Riverdale 19.15m 62-10
16 Teresa Klucik JR Donahue Academy 18.65m 61-2
17 Deana Wells JR Fort Myers 17.95m 58-11
18 Jamire'a Huffman FR South Fort Myers 17.84m 58-6
19 Chanel Dorta JR Fort Myers 16.78m 55-1
20 Ava Laffey FR Evangelical Christian 15.48m 50-9
21 Sharon Wright FR South Fort Myers 14.55m 47-9
22 Lyla Bredenkamp FR Riverdale 13.43m 44-1
23 Jia Li FR Cypress Lake 13.14m 43-1
24 Miracle Salters SO Gateway (Fort Myers) 12.66m 41-6
25 Hailey Cook JR Gateway Charter 12.48m 40-11
26 Sophia Schroeder FR Estero 11.44m 37-6
Girls' Discus Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
13 Saige Thibodeaux JR Ida Baker 20.00m 65-7
15 Kendalyn Taylor SR Riverdale 19.15m 62-10
17 Deana Wells JR Fort Myers 17.95m 58-11
18 Jamire'a Huffman FR South Fort Myers 17.84m 58-6
20 Ava Laffey FR Evangelical Christian 15.48m 50-9
21 Sharon Wright FR South Fort Myers 14.55m 47-9
22 Lyla Bredenkamp FR Riverdale 13.43m 44-1
23 Jia Li FR Cypress Lake 13.14m 43-1
24 Miracle Salters SO Gateway (Fort Myers) 12.66m 41-6
25 Hailey Cook JR Gateway Charter 12.48m 40-11
26 Sophia Schroeder FR Estero 11.44m 37-6
Girls' Discus Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Sarah Hopkins SO Bonita Springs 32.32m 106-0
2 Naomi Watkins SO Cypress Lake 27.94m 91-8
3 Emma Osinski SR Oasis 25.79m 84-7
4 Delphine Roge SR Riverdale 24.95m 81-10
5 Katherine Casteneda FR Ida Baker 23.92m 78-6
6 Marsha Dorsaint JR Gateway (Fort Myers) 23.29m 76-5
7 Aliyah Aybar SO Estero 22.43m 73-7
8 Destiny Loparev SO Cypress Lake 22.19m 72-10
9 Sierra Sharp JR Evangelical Christian 21.90m 71-10
10 Linecha Hippolyte SR South Fort Myers 21.78m 71-5
11 Amariyah Mullings FR Gateway (Fort Myers) 20.55m 67-5
12 Waverly Bragdon SO Donahue Academy 20.49m 67-3
14 Evie Perea JR Estero 19.55m 64-2
16 Teresa Klucik JR Donahue Academy 18.65m 61-2
19 Chanel Dorta JR Fort Myers 16.78m 55-1
Girls Javelin Throw Varsity
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Avery Brincat SR Island Coast 32.97m 108-2
2 Catherine Daly SO Fort Myers 29.36m 96-4
3 Sierra Sharp JR Evangelical Christian 27.90m 91-6
4 Saige Thibodeaux JR Ida Baker 27.37m 89-9
5 Evie Perea JR Estero 26.84m 88-1
6 Reese Dawson SO Ida Baker 24.57m 80-7
7 Jenna Cook SO Cypress Lake 23.80m 78-1
8 Delphine Roge SR Riverdale 22.99m 75-5
9 Sarah Hernandez SO Fort Myers 22.37m 73-5
10 Janelis Cintron FR South Fort Myers 21.68m 71-1
11 Aliyah Aybar SO Estero 20.87m 68-6
12 Perla Lopez Ramirez JR Bonita Springs 20.61m 67-7
13 Ashley Hall SR Bonita Springs 17.00m 55-9
14 Talyiah Reed JR Gateway (Fort Myers) 16.35m 53-8
15 Emma Osinski SR Oasis 16.13m 52-11
16 Lyla Bredenkamp FR Riverdale 15.77m 51-9
17 Kendalyn Taylor SR Riverdale 14.80m 48-7
18 Amaya Petty SO Island Coast 12.54m 41-2
19 Ava Laffey FR Evangelical Christian 11.71m 38-5
20 Miracle Salters SO Gateway (Fort Myers) 10.61m 34-10
21 Sophia Schroeder FR Estero 10.37m 34-0
22 Adriana Sanchez SO Bonita Springs 10.26m 33-8
Girls Javelin Throw Varsity Flight 1
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
10 Janelis Cintron FR South Fort Myers 21.68m 71-1
12 Perla Lopez Ramirez JR Bonita Springs 20.61m 67-7
13 Ashley Hall SR Bonita Springs 17.00m 55-9
14 Talyiah Reed JR Gateway (Fort Myers) 16.35m 53-8
16 Lyla Bredenkamp FR Riverdale 15.77m 51-9
17 Kendalyn Taylor SR Riverdale 14.80m 48-7
18 Amaya Petty SO Island Coast 12.54m 41-2
19 Ava Laffey FR Evangelical Christian 11.71m 38-5
20 Miracle Salters SO Gateway (Fort Myers) 10.61m 34-10
21 Sophia Schroeder FR Estero 10.37m 34-0
22 Adriana Sanchez SO Bonita Springs 10.26m 33-8
Girls Javelin Throw Varsity Flight 2
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Avery Brincat SR Island Coast 32.97m 108-2
2 Catherine Daly SO Fort Myers 29.36m 96-4
3 Sierra Sharp JR Evangelical Christian 27.90m 91-6
4 Saige Thibodeaux JR Ida Baker 27.37m 89-9
5 Evie Perea JR Estero 26.84m 88-1
6 Reese Dawson SO Ida Baker 24.57m 80-7
7 Jenna Cook SO Cypress Lake 23.80m 78-1
8 Delphine Roge SR Riverdale 22.99m 75-5
9 Sarah Hernandez SO Fort Myers 22.37m 73-5
11 Aliyah Aybar SO Estero 20.87m 68-6
15 Emma Osinski SR Oasis 16.13m 52-11
Girls Javelin Throw Adaptive
=============================================================================
Athlete Yr Team Mark
=============================================================================
1 Keylh Castaneda JR Riverdale 7.09m 23-3
2 Reagan Mayotte SR Riverdale 5.43m 17-10