Licensed to Steeple Timing & Event Management - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 2/23/2011 09:04 PM
Lake Brantley Developmental Meet #1
Orlando, FL
Results
Girls 100 Meter Dash
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
Finals
1 Matthews, Lloynecia 11 Evans 12.13 12.71 -0.2 1 6
2 Ward, Latisha 12 Lake Mary 12.43 12.88 -0.2 1 4
3 Ingram, Devona 12 Evans 13.00 12.90 -0.5 2 3
4 Woodard, Jazzmine 9 Evans 12.99 12.94 -0.2 1 2
5 Williams, Tanquayante 12 Lake Mary 12.65 12.97 -0.2 1 1
6 ainsley, elana 11 Lake Brantley 13.30 12.98 -0.5 2
7 Jackson, D`keisha 11 Seminole 12.90 13.15 -0.2 1
7 McCoy, Shanice 10 Wekiva 12.80 13.15 -0.2 1
Girls 400 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Perrin, Ashley 12 Lake Mary 57.12 57.89 1 6
2 mccan, samantha 12 Lake Brantley 59.00 1:01.08 1 4
3 long, taylor 11 Lake Brantley 1:02.00 1:02.63 2 3
4 lehnert, emily 10 Lake Brantley 1:10.00 1:02.65 4 2
5 sams, alexis 11 Lake Brantley 59.00 1:02.73 1 1
6 ainsley, elana 11 Lake Brantley 59.80 1:03.66 1
7 Laurens, Darisa 12 Winter Springs 1:03.10 1:04.01 2
7 Harris, Bria 11 Winter Springs 1:04.25 1:04.01 3
Girls 800 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Yocom, Kristen 12 Winter Springs 2:35.00 2:27.88 6
2 sams, alexis 11 Lake Brantley 2:23.00 2:28.82 4
3 Williams, Mercedes 12 Seminole 2:27.00 2:30.12 3
4 Crump, Shakarri 12 Evans 2:31.00 2:34.68 2
5 Lo, Samantha 12 Lake Mary 2:35.24 1
6 Carey, Caitlin 11 Winter Springs 2:40.00 2:35.34
7 Grant, Dewaina 11 Evans 2:31.00 2:37.30
8 hamas, emily 12 Lake Brantley 2:32.00 2:37.84
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Yocom, Kristen 12 Winter Springs 5:35.00 5:46.29 6
2 Carey, Caitlin 11 Winter Springs 5:44.00 5:50.47 4
3 McCuthcheon, Averiel Lyman 5:55.27 3
4 brock, shayna 11 Lake Brantley 5:21.00 5:59.09 2
5 Piperno, Elizabeth 11 Lake Mary 6:05.45 5:59.11 1
6 Carrion, Sarah 9 Lake Mary 6:02.76
7 Schultz, Sarah 11 Lyman 6:12.57 6:04.78
8 hamas, emily 12 Lake Brantley 5:50.00 6:06.64
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Stewart, Carmelia 12 Wekiva 15.90 15.20 -0.5 1 6
2 Wilkerson, Jazzmine 11 Evans 15.23 15.47 -0.5 1 4
3 Taylor, Alexis 12 Lake Mary 15.75 15.49 -0.5 1 3
4 Hurley, Camille 12 Lake Mary 14.58 15.75 -0.5 1 2
5 Sykes, Kiara 12 Wekiva 16.40 15.84 -0.5 1 1
6 mccan, samantha 12 Lake Brantley 15.00 16.05 -0.5 1
7 Atwell, Kamesha 11 Evans 16.89 16.97 -0.3 2
8 Coston, Zyviera 11 Wekiva 16.88 17.81 -0.5 1
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lake Mary High School 'A' 48.01 48.96 6
2 Evans High School 'A' 49.00 49.41 4
3 Seminole HS (Sanford) 'A' 51.00 51.27 2
4 Lake Brantley (Altamonte Sprin 'A' 48.10 52.58
5 Winter Springs High School 'A' 54.00 53.29
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Lake Mary High School 'A' 4:00.00 4:04.80 6
2 Evans High School 'A' 4:12.00 4:10.57 4
3 Wekiva HS (Apopka) 'A' 4:05.00 4:18.37 2
4 Winter Springs High School 'A' 4:23.00 4:29.14
Girls High Jump
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Hyppolite, Juliette 12 Evans 4-11.75 5-02.00 1.57m 6
2 Brown, Joy 11 Evans 4-11.75 5-02.00 1.57m 4
3 Scott, Erin 10 Winter Springs 3-11.50 4-08.00 1.42m 3
4 Day, Taylor 10 Evans 4-11.75 4-08.00 1.42m 2
5 Taylor, Alexis 12 Lake Mary 4-06.00 1.37m 1
6 Montgomery, Rauna 12 Wekiva 4-07.75 4-06.00 1.37m
7 alford, jordanne 11 Lake Brantley 4-06.00 4-04.00 1.32m
7 Edwards, Katie 12 Winter Springs 3-11.50 4-04.00 1.32m
Girls Pole Vault
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Sergeant, Erica 9 Lake Mary 10-06.00 3.20m 6
2 Woodruff, Alexandria 11 Lake Mary 10-00.00 3.04m 4
3 Murray, Amber Lyman 8-00.00 2.43m 3
4 Ramsey, Kayla Lyman 7-06.00 2.28m 2
5 martin, casey 11 Lake Brantley 7-11.50 7-06.00 2.28m 1
6 Lee, Morgan 12 Lyman 8-00.00 7-06.00 2.28m
7 smith, savannah 11 Lake Brantley 7-05.75 6-00.00 1.82m
8 palmer, brooke 11 Lake Brantley 6-06.00 5-06.00 1.67m
8 swisher, amy 9 Lake Brantley 6-11.75 5-06.00 1.67m
Girls Long Jump
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 Matthews, Lloynecia 11 Evans 17-00.00 17-07.00 NWI 5.35m 6
2 Day, Taylor 10 Evans 16-05.00 17-03.00 NWI 5.25m 4
3 Ingram, Devona 12 Evans 15-11.75 16-09.50 NWI 5.11m 3
4 poole, nicole 11 Lake Brantley 16-01.75 16-00.00 NWI 4.87m 2
5 Steininger, Kaitlyn 12 Lake Brantley 16-05.00 15-09.50 NWI 4.81m 1
6 Williams, Tanquayante 12 Lake Mary 15-09.00 NWI 4.80m
7 ainsley, elana 11 Lake Brantley 16-05.00 15-07.50 NWI 4.76m
8 Bent, Kadecia 9 Evans 15-09.75 15-07.00 NWI 4.74m
Girls Triple Jump
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 mccan, samantha 12 Lake Brantley 30-07.50 NWI 9.33m 6
2 Coston, Zyviera 11 Wekiva 30-11.75 30-07.00 NWI 9.32m 4
3 Steininger, Kaitlyn 12 Lake Brantley 31-06.75 30-05.00 NWI 9.27m 3
4 Glee, Jocindra 9 Evans 30-00.00 29-09.50 NWI 9.08m 2
5 Lo, Samantha 12 Lake Mary 29-04.00 NWI 8.94m 1
6 schneider, jackie 11 Lake Brantley 30-02.00 26-00.50 NWI 7.93m
Girls Shot Put
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Nestor, Regina 10 Wekiva 32-11.75 33-07.00 10.23m 6
2 burger, taylor 12 Lake Brantley 32-11.75 31-05.00 9.57m 4
3 Evans, Rebecca 10 Winter Springs 32-00.00 30-11.00 9.42m 3
4 Hayes, Kambria 12 Wekiva 30-00.00 30-06.00 9.29m 2
5 Saint Flur, Medjina 11 Evans 34-11.75 29-10.00 9.09m 1
6 Harvey, Markila 10 Wekiva 28-00.00 29-01.00 8.86m
7 Rivera, Christina 12 Lyman 30-03.50 28-00.50 8.54m
8 Forster, Jocelyn 11 Evans 26-11.75 26-05.00 8.05m
Girls Discus Throw
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Evans, Rebecca 10 Winter Springs 105-00 117-03 35.73m 6
2 Perrin, Ashley 12 Lake Mary 108-09 33.14m 4
3 Harvey, Markila 10 Wekiva 70-00 95-04 29.05m 3
4 Williams, Syntyche 12 Jones 89-00 91-09 27.96m 2
5 Freeman, Heather 10 Wekiva 70-00 75-03 22.93m 1
6 Hayes, Kambria 12 Wekiva 70-00 71-05 21.76m
7 Spence, Tishae 11 Seminole 70-03 21.41m
8 Dyers, Courtney 12 Lake Mary 69-04 21.13m