Event 45 Girls Long Jump High School
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Pooler, Mikeia 12 Orange City 17-04.50 17-07.25 NWI 10
2 Hornsby, Maya 12 Harvest Comm 16-06.00 16-09.00 NWI 8
3 Williams, Dacia 10 Olympia HS 16-01.50 16-04.75 NWI 6
4 Gibson, Sarah 11 Hagerty HS 16-02.00 16-04.50 NWI 5
5 Menna, Tia 11 Hagerty HS 16-11.00 16-04.00 NWI 4
6 Williams, Emari 10 Flagler Palm 16-01.25 16-02.50 NWI 3
7 Hart, Analysia 12 Hagerty HS 17-00.00 16-02.00 NWI 2
8 Mickelson, Jewel 9 Boone HS 16-05.00 16-01.00 NWI 1
9 Fow, Kathleen 10 Oviedo HS 15-04.00 15-03.50 NWI
10 Mack, Olivia 12 Timber Creek 13-09.50 15-01.00 NWI
11 Lewis, Jalaycia 9 George Jenki 15-11.25 15-00.25 NWI
12 Monn, Cape 11 Mount Dora B 15-07.00 15-00.00 NWI
13 Whipple, Earnisha 11 Flagler Palm 15-04.00 14-08.00 NWI
14 Carlo, Imani 9 Timber Creek 16-01.50 14-07.50 NWI
15 Sizemore, Anna 10 George Jenki 15-05.75 14-06.75 NWI
16 Gayles, Lauryn 7 Holy Trinity 15-02.00 14-06.50 NWI
17 Williams, Kelli 10 Cypress Cree 15-00.00 14-06.25 NWI
18 Carey, Joshea 11 Olympia HS 14-07.75 14-06.00 NWI
19 Jones, Anyela 9 Winter Sprin 15-06.25 14-05.25 NWI
20 Aitken, Victoria 12 Mount Dora B 15-02.75 14-04.50 NWI
21 Turley, Heather 10 Mainland HS 14-07.00 14-03.25 NWI
22 Rich, Abigail 9 Mainland HS 14-02.00 14-03.00 NWI
23 Davidson-Brooks, Jarkara 11 Sanford Semi 16-09.00 14-02.25 NWI
24 Sanctos, Marina 10 Olympia HS 14-07.75 14-00.25 NWI
25 Vaziri, Kiana 11 Orange City 16-00.00 13-11.25 NWI
26 Meyer, Lauren 12 George Jenki 15-09.25 13-11.00 NWI
27 Modesto-Rivera, Alondra 12 Florida Air 14-02.50 13-09.25 NWI
28 Watkins, Quadecia 10 Oviedo HS 14-05.00 13-07.50 NWI
29 Joseph, Manouche 12 Cypress Cree 14-10.00 13-07.00 NWI
30 Alexander, Tamia 12 Mainland HS 14-07.50 13-06.75 NWI
31 Thomas, Savitri 11 East River H 14-02.00 13-05.75 NWI
32 Hornsby, Mariah 12 Harvest Comm 16-09.00 13-05.25 NWI
33 Benjamin, Lauryn 9 East River H 14-08.00 13-03.50 NWI
34 Francois, Shanecia 11 East River H 13-00.00 13-01.50 NWI
35 Lydecker, Caroline 9 Father Lopez 13-04.00 13-00.25 NWI
36 Decaro, Destinee 9 Lake Brantle 14-07.00 12-10.00 NWI
37 Sims, Tyler-Marie 11 Orange City 12-06.50 12-01.00 NWI
38 Weathington, Ashley 9 Harvest Comm 11-07.50 NWI
39 Helman, Stacy 10 The Geneva S 13-02.25 11-05.75 NWI
40 Wunderlich, Anna 12 George Jenki 13-09.50 11-05.25 NWI
41 Diaz, Nicole 12 Florida Air 12-10.00 11-03.50 NWI
42 Still, Caroline 10 Episcopal Sc 15-04.50 10-10.50 NWI
43 Lewis, Lexi 10 Cypress Cree 9-00.00 NWI
-- Walker, Armani 12 Flagler Palm 16-04.00 ND NWI
-- West, Courtnie 9 Orange City 16-05.00 ND NWI
-- Brown, Stephanie 11 Winter Sprin ND NWI
-- James, Akira 9 Orange City 9-08.00 DNS NWI
-- Torres, Destiny 7 Cocoa HS 14-00.00 DNS NWI
-- Charles, Destiny 8 Cocoa HS 14-03.25 DNS NWI
-- Dobbs, Aysia 11 Cocoa HS 13-03.50 DNS NWI
-- Sims, Camille 9 Winter Sprin 14-06.00 DNS NWI
-- Whitmer, Jordan 12 Boone HS 14-10.00 DNS NWI
-- Knowles, Domanique 7 Cocoa HS 14-00.00 DNS NWI
-- Knowles, Kniyah 8 Cocoa HS 14-00.00 DNS NWI
-- Gilbert, Cashie 12 Cocoa HS 15-10.00 DNS NWI
-- Brooks, Sierra 11 Lake Mary Pr 14-02.00 DNS NWI
-- Brown, Crystal 12 Mainland HS 13-07.75 DNS NWI
-- Dimarko, Amanda 11 Lake Mary Pr 15-02.50 DNS NWI
-- Karlinsky, Nina 11 Lake Mary Pr 14-01.00 DNS NWI
-- Hayes, Kourtney 12 Lake Mary Pr 12-10.50 DNS NWI
-- Basford, Ashley 9 Holy Trinity 11-00.50 DNS NWI
-- Mattox, Katelyn 9 Freedom HS ( 14-02.50 DNS NWI
-- Veney, Erica 12 Flagler Palm 16-01.50 DNS NWI
-- Lydecker, Allie 12 Father Lopez 15-07.00 DNS NWI
-- Marklow, Maddie 11 Mainland HS 14-06.00 DNS NWI
-- Grey, Haley 11 Lake Mary Pr 10-09.25 DNS NWI
-- Bailey, Bethany 12 Hagerty HS 14-10.75 DNS NWI
Event 46 Boys Long Jump High School
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Becker, Carlos 11 Osceola HS ( 21-08.00 21-00.00 NWI 10
2 Charlton, Jared 10 Freedom HS ( 19-10.50 20-05.00 NWI 8
3 Alleyne, Jacob 11 Mount Dora B 20-05.00 20-02.00 NWI 6
4 Adams, Demarcus 9 Mainland HS 21-11.00 20-01.00 NWI 5
5 Coleman, Daquan 11 Lake Brantle 20-01.00 19-08.00 NWI 4
6 Petit-frere, Juwan 12 Freedom HS ( 20-07.75 19-06.00 NWI 3 18-07.00
7 Sherwood, Divelle 12 Olympia HS 20-07.00 J19-06.00 NWI 2 ND
8 Chin, Xavier 9 Hagerty HS 18-11.75 19-05.00 NWI 1
9 Montgomery, Devuntaye 10 Osceola HS ( 18-01.75 19-04.00 NWI
9 Negron, Christopher 12 Orange City 19-10.00 19-04.00 NWI
11 Perkins, Daravious 10 Sanford Semi 19-08.00 19-01.00 NWI
12 Joanis, Jonathan 10 Boone HS 18-10.50 19-00.00 NWI
13 Gutierrez, Eduardo 11 Osceola HS ( 19-06.00 18-11.00 NWI
14 Mowen, Ryan 12 Father Lopez 21-09.00 18-10.00 NWI
15 Fontilisse, Lhlerrisson 12 Olympia HS 21-04.50 18-08.00 NWI
16 James, Jeff 11 Olympia HS 20-10.00 18-06.00 NWI
16 Washington, Malik 11 Boone HS 19-00.00 18-06.00 NWI
18 Morgan-Rajkumar, Uriah 10 East River H 18-11.25 18-05.00 NWI
19 Murray, Marshauri 9 Apopka HS 16-03.50 18-04.00 NWI
20 Jones, Joseph 12 Cypress Cree 17-08.50 18-03.00 NWI
20 Sterno, Brent 10 Boone HS 19-03.00 18-03.00 NWI
20 Collins, William 12 Mainland HS 21-04.00 18-03.00 NWI
20 Pubien, Ojay 12 Freedom HS ( 19-02.00 18-03.00 NWI
24 Brown, Stephon 12 Osceola HS ( 21-09.50 18-01.00 NWI
25 Young, Nicholas 11 Oviedo HS 14-09.50 18-00.00 NWI
26 Muntz, Corbin 10 Lake Brantle 18-00.50 17-11.00 NWI
26 Strickle, Jacob 9 Hagerty HS 18-04.00 17-11.00 NWI
26 Mosby, Jacob 12 Timber Creek 18-11.00 17-11.00 NWI
26 Barbee, Lathyn 12 East River H 18-08.00 17-11.00 NWI
30 Jean-Baptiste, Ashleigh 12 Olympia HS 20-01.00 17-10.00 NWI
31 Mcgloin, John 11 St. Joseph C 18-04.00 17-09.00 NWI
32 Milo, Preston 8 Holy Trinity 18-06.50 17-08.00 NWI
32 Grimes, Hunter 11 East River H 18-11.00 17-08.00 NWI
32 Rosario, Yangel 12 Florida Air 18-09.00 17-08.00 NWI
35 McGhee, Devin 9 Orange City 18-01.50 17-04.00 NWI
36 Lebron, Ray 12 Hagerty HS 17-09.00 17-02.00 NWI
37 Wilson, Chad 10 Warner Chris 19-04.50 17-00.00 NWI
37 Conway, Chris 10 Mount Dora B 17-00.00 17-00.00 NWI
37 Banks, Christian 11 Oviedo HS 17-01.75 17-00.00 NWI
40 Chuisano, Micah 12 Florida Air 16-08.50 16-11.00 NWI
41 Valentin, Jamal 10 East River H 19-09.50 16-10.00 NWI
42 Michaud, Stephen 11 Cypress Cree 16-03.75 16-09.00 NWI
43 McKee, Justin 8 Episcopal Sc 18-09.00 16-08.00 NWI
44 Pena, Juan 9 Oviedo HS 17-07.00 16-04.00 NWI
45 Gunter, Titus 10 Harvest Comm 17-11.00 16-01.00 NWI
46 Mallory, Steffan 9 Mainland HS 18-01.00 15-01.00 NWI
47 Marrero, Anthony 11 Timber Creek 18-06.00 14-10.00 NWI
48 Fletcher, Jared 10 Orange City 14-07.00 NWI
49 Pistritto, Michael 9 Father Lopez 14-07.50 14-03.00 NWI
50 Maley, Ryan 9 Mount Dora B 15-06.75 13-10.00 NWI
51 Fletcher, Jordan 10 Orange City 13-01.00 NWI
-- Pagan, Javier 10 Hagerty HS 17-03.00 ND NWI
-- Cho, Jongyeon 10 Florida Air ND NWI
-- Rohe, Jonathan 12 Winter Sprin 19-10.00 DNS NWI
-- George, Spencer 11 Timber Creek 19-04.00 DNS NWI
-- Helligar, Armani 12 Osceola HS ( 20-04.25 DNS NWI
-- Moore, Linton 10 Sanford Semi 22-08.00 DNS NWI
-- Ruiz, Rolando 10 Orange City DNS NWI
-- Randolph, Michael 9 Winter Sprin 18-00.25 DNS NWI
-- Sava, Benjamin 12 Orange City 19-00.00 DNS NWI
-- Pogue, Kevin 10 Flagler Palm 19-06.00 DNS NWI
-- Davis, Branton 12 Freedom HS ( 19-04.00 DNS NWI
-- Still, Jake 10 Episcopal Sc 18-04.00 DNS NWI
-- Gregory, Steven 10 Harvest Comm 15-09.50 DNS NWI
-- Austin, Tyquan 12 Halifax Acad DNS NWI
-- Donald, Jordan 10 Boone HS 18-05.00 DNS NWI
-- Hospedales, Dennis 11 Apopka HS 21-04.75 DNS NWI
-- Morss, Kristyan 9 Cypress Cree DNS NWI
-- Lewis, Shelton 12 East River H DNS NWI
-- Eastman, Michael 12 Lake Mary Pr 17-07.00 DNS NWI
-- Burrell, Christian 9 Lake Brantle 17-05.00 DNS NWI
-- Harrison, Eric 12 Mount Dora B 17-02.50 DNS NWI
-- Davidson, Malcolm 9 Osceola HS ( 13-07.00 DNS NWI
-- Houston, Denzel 10 Mainland HS 21-09.50 DNS NWI
-- Fagan, Cyrus 10 Mainland HS 18-11.00 DNS NWI
-- Baio, Nicholas 12 Lake Brantle 17-08.75 DNS NWI
-- Sharma, Avi 8 Holy Trinity 18-03.00 DNS NWI
Event 47 Girls Triple Jump High School
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Ferkovich, Nachelle 12 Lake Brantle 36-08.00 36-04.75 NWI 10
2 Walker, Armani 12 Flagler Palm 37-05.00 36-04.00 NWI 8
3 Hornsby, Maya 12 Harvest Comm 35-08.00 36-02.00 NWI 6
4 Cunningham, Kimmie 11 Winter Sprin 37-05.50 35-09.25 NWI 5
5 Gibson, Sarah 11 Hagerty HS 35-07.00 35-02.00 NWI 4
6 Torres, Destiny 7 Cocoa HS 34-04.50 NWI 3
7 Lewis, Jalaycia 9 George Jenki 32-11.00 34-02.50 NWI 2
8 Vaziri, Kiana 11 Orange City 34-10.00 34-01.00 NWI 1
9 Sizemore, Anna 10 George Jenki 32-04.00 33-00.25 NWI
10 Williams, Ladeijah 12 Flagler Palm 33-07.00 33-00.00 NWI
11 Hornsby, Mariah 12 Harvest Comm 34-08.00 32-06.00 NWI
12 Exavier, Maherly 10 Olympia HS 33-07.50 32-05.00 NWI
13 Whipple, Earnisha 11 Flagler Palm 33-10.00 31-10.50 NWI
14 Mack, Olivia 12 Timber Creek 33-02.50 31-09.25 NWI
15 Stevens, Ashley 8 Holy Trinity 31-02.50 30-11.00 NWI
16 Meyer, Lauren 12 George Jenki 32-04.75 30-10.50 NWI
17 Polynice, Gerna 12 Olympia HS 30-11.50 30-06.25 NWI
18 Latsa, Audrey 12 Timber Creek 32-06.50 29-10.50 NWI
19 Sizemore, Abigail 12 George Jenki 32-08.50 29-02.50 NWI
20 Lapina, Haile 10 East River H 30-11.50 28-06.50 NWI
21 Wunderlich, Anna 12 George Jenki 29-08.50 28-05.00 NWI
-- Carlo, Imani 9 Timber Creek FOUL
-- Liu, Sunny 11 The Villages 30-02.00 FOUL
-- Williams, Cierra 11 Lake Brantle 31-07.50 FOUL
-- Brown, Stephanie 11 Winter Sprin 33-04.00 FOUL
-- Newton, Dezsariah 10 Cocoa HS 27-00.00 FOUL
-- Gilbert, Cashie 12 Cocoa HS 30-07.00 FOUL
-- Thomas, Savitri 11 East River H 30-06.50 FOUL
-- Washington, Jordan 12 Freedom HS ( 32-03.00 FOUL
-- Weathington, Ashley 9 Harvest Comm 27-06.50 FOUL
-- Francois, Shanecia 11 East River H 29-02.50 FOUL
-- Dobbs, Aysia 11 Cocoa HS 33-00.00 FOUL
-- Bailey, Bethany 12 Hagerty HS 30-01.00 FOUL
-- Thomas, Lauren 9 Orange City 31-06.50 DNS NWI
-- Williams, Kelli 10 Cypress Cree DNS NWI
-- Dimarko, Amanda 11 Lake Mary Pr 29-04.50 DNS NWI
-- Erikson, Danielle 8 Lake Mary Pr 27-01.25 DNS NWI
-- Britten, Taya 11 Holy Trinity 35-06.75 DNS NWI
-- Bloss, Brianna 12 Lake Mary Pr 29-07.00 DNS NWI
-- Johnston, Caroline 8 Episcopal Sc 32-04.00 DNS NWI
-- Sanctos, Marina 10 Olympia HS 31-02.00 DNS NWI
-- Modesto-Rivera, Alondra 12 Florida Air 21-06.25 DNS NWI
Event 48 Boys Triple Jump High School
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Alleyne, Jacob 11 Mount Dora B 43-00.00 43-08.50 NWI 10
2 Jones, Joseph 12 Cypress Cree 44-06.00 43-03.00 NWI 8
3 Fontilisse, Lhlerrisson 12 Olympia HS 44-07.50 41-11.00 NWI 6
4 Bryant, Warnell 10 Mainland HS 42-00.50 41-10.00 NWI 5
5 Strickle, Jacob 9 Hagerty HS 38-04.25 41-02.00 NWI 4
6 Green, Scott 12 East River H 42-02.50 39-11.00 NWI 3
7 Earnest, Devan 12 Orange City 40-06.00 38-10.00 NWI 2
8 James, Jeff 11 Olympia HS 42-06.00 38-03.00 NWI 1
9 Bell, Riley 11 Boone HS 40-02.00 38-01.50 NWI
10 Cozier, Tavoris 12 Osceola HS ( 39-11.00 38-01.00 NWI
10 Montgomery, Devuntaye 10 Osceola HS ( 40-01.00 38-01.00 NWI
12 Murray, Marshauri 9 Apopka HS 40-03.00 37-11.00 NWI
13 Mcgloin, John 11 St. Joseph C 39-09.00 37-04.00 NWI
14 Urrutia, Xavier 9 Boone HS 38-11.50 37-00.00 NWI
15 Ali, Diab 11 Oviedo HS 32-03.00 36-01.00 NWI
16 Baio, Nicholas 12 Lake Brantle 37-04.50 35-10.00 NWI
17 Young, Nicholas 11 Oviedo HS 36-07.00 35-07.00 NWI
18 Gunter, Titus 10 Harvest Comm 32-00.50 33-08.00 NWI
19 Ontiveros, Ricardo 12 Florida Air 29-06.00 32-11.00 NWI
20 McCoy, Jason 8 Warner Chris 32-07.00 NWI
21 Gomez, Casey 12 Florida Air 26-02.00 32-04.00 NWI
22 Fletcher, Jordan 10 Orange City 29-05.50 32-01.00 NWI
23 Maley, Ryan 9 Mount Dora B 30-10.50 30-00.00 NWI
24 Fletcher, Jared 10 Orange City 32-02.00 29-08.00 NWI
-- Lawerence, Shemar 9 East River H 36-01.00 FOUL
-- Gutierrez, Eduardo 11 Osceola HS ( 43-09.50 FOUL
-- Hewlett, Chiquille 12 Harvest Comm FOUL
-- Helligar, Armani 12 Osceola HS ( 40-10.25 DNS NWI
-- Gregory, Austin 11 Episcopal Sc 38-10.00 DNS NWI
-- Graham, Julian 9 Osceola HS ( DNS NWI
-- Mosby, Jacob 12 Timber Creek 41-02.75 DNS NWI
-- Hospedales, Dennis 11 Apopka HS 42-07.00 DNS NWI
-- Rohe, Jonathan 12 Winter Sprin 40-09.00 DNS NWI
-- Randolph, Michael 9 Winter Sprin DNS NWI
-- Simmons, Treyvon 12 Osceola HS ( 41-07.50 DNS NWI
-- Smeltzer, Cyrus 10 East River H 32-02.50 DNS NWI
-- Debose, Zachary 11 Sanford Semi 41-03.75 DNS NWI
-- Winfrey, Judah 9 Lake Mary Pr DNS NWI
-- Gregory, Steven 10 Harvest Comm DNS NWI
-- Charlton, Jared 10 Freedom HS ( 39-10.75 DNS NWI
-- Davis, Branton 12 Freedom HS ( 41-08.25 DNS NWI
-- Lebron, Ray 12 Hagerty HS DNS NWI
-- Chin, Xavier 9 Hagerty HS 33-00.50 DNS NWI
-- Petit-frere, Juwan 12 Freedom HS ( 40-09.00 DNS NWI
-- Pagan, Javier 10 Hagerty HS 37-00.00 DNS NWI
-- Dezius, Billy 10 Flagler Palm 36-05.00 DNS NWI
-- Harrison, Eric 12 Mount Dora B 36-01.00 DNS NWI
-- Sherwood, Divelle 12 Olympia HS 42-04.50 DNS NWI
-- Batson, LaDale 11 Flagler Palm 42-03.50 DNS NWI
-- Chatman, Jordan 11 Timber Creek 40-06.50 DNS NWI
-- Eastman, Michael 12 Lake Mary Pr DNS NWI
-- Conway, Chris 10 Mount Dora B DNS NWI
Event 49 Girls Shot Put High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mucherera, Ruvimbo 12 Hagerty HS 34-10.00 36-02.25 10
2 Monn, Cooper 9 Mount Dora B 43-06.50 35-07.25 8
3 Figueroa, Alelee 11 Cypress Cree 37-00.50 34-08.75 6
4 Crawford, Jae 9 Boone HS 32-08.50 33-08.00 5
5 Reed, Makaila 10 Boone HS 32-09.00 33-00.00 4
6 Antonenko, Kristina 12 Florida Air 34-00.00 32-05.50 3
7 Gayles, Giana 10 Holy Trinity 31-09.00 31-03.00 2
8 McFadden, Alantra 12 Flagler Palm 32-00.50 30-08.00 1
9 Kersey, Makenzie 11 George Jenki 31-01.50 30-04.25
10 Mccullough, Kynnydy 9 Cypress Cree 30-07.00 29-04.50
11 Pringle, Viktoria 10 Boone HS 32-04.50 28-08.00
12 Monn, Cape 11 Mount Dora B 29-10.00 28-06.00
13 Fuller, Brooke 11 Mount Dora B 29-03.00 28-05.25
14 Torress-Brown, Rachael 11 Lake Brantle 26-08.00 28-03.00
15 Brown, Becky 12 Orange City 29-11.00 28-01.00
16 Smith, Szodyra'a 10 Flagler Palm 29-01.50 27-09.50
17 Henry, Natalie 12 Olympia HS 31-03.00 27-04.00
18 Hyatt, Grace 10 Flagler Palm 29-05.00 27-03.00
19 Lanier, Milan 12 Holy Trinity 30-01.50 27-00.00
20 Davis, Jada 10 Hagerty HS 30-06.00 26-10.50
21 Prinzo, Savannah 9 Timber Creek 30-01.00 26-10.00
22 Hiteshew, Jessie 11 Mount Dora B 25-11.50 26-02.25
23 Ward, Reece 10 Father Lopez 26-05.50 26-01.25
24 Marini, Kellen 10 Hagerty HS 25-10.00 25-10.00
25 Walker, Asha 12 Holy Trinity 28-01.00 25-04.00
26 Perry, Shannon 12 Hagerty HS 27-05.00 25-03.00
27 Pickard, Tempist 9 Olympia HS 28-06.00 25-00.00
28 Welburn, Jordan 10 Timber Creek 26-00.00 24-11.00
29 Nieves Rosich, Patricia 12 Florida Air 26-04.00 24-08.00
29 Olavarria, Savannah 11 East River H 25-00.50 24-08.00
31 Guerra, Lohany 11 Hagerty HS 25-11.00 24-04.00
31 Jackson, Paulaisha 9 Orange City 24-08.00 24-04.00
33 Enrique, Rissa 11 Timber Creek 24-11.00 24-03.00
33 Shinault, Nina 11 Orange City 28-02.00 24-03.00
35 Wood, Bliss 10 Freedom HS ( 27-00.00 24-02.50
36 Rone, Sha'Quayla 10 Mainland HS 27-02.00 24-02.25
37 Vartanian, Calye 9 Freedom HS ( 24-05.00 23-08.00
38 Nichols, Shanteisha 9 Sanford Semi 25-08.50 23-06.50
39 Nwaubani, Chi Chi 9 The Villages 23-05.00 23-04.00
40 Decaul, Carrington 9 Lake Brantle 25-07.25 23-03.00
40 Ngo, Madison 11 Orange City 28-04.00 23-03.00
42 Ramon, Dannery 9 East River H 24-01.00 23-02.50
43 Beckton, Briana 12 Mainland HS 22-09.00
44 Harris, Cory 12 Father Lopez 25-02.00 22-08.00
45 Gonzalez, Alexa 11 George Jenki 22-02.00 22-05.25
46 Whipple, Tynisha 9 Flagler Palm 25-06.00 22-05.00
47 Alkoka, Jenna 10 George Jenki 23-04.00 22-03.50
48 Glaude, Taylor 11 Lake Brantle 22-10.50 21-07.00
49 Dixon, Qunisha 12 Olympia HS 23-03.00 21-00.00
50 Nwaubani, Ugwum 11 The Villages 24-07.00 20-11.00
51 Johnson, Ashia 10 Orange City 24-01.00 20-10.00
52 Clarke, Samantha 9 Orange City 19-11.50 20-08.00
53 Symonette, Simone 11 Mainland HS 21-10.50 20-06.00
54 Brown, Kiara 9 Lake Brantle 20-05.00 20-05.75
55 Lara-Rivillas, Juliana 9 Lake Brantle 28-02.00 20-03.00
56 Bloss, Brianna 12 Lake Mary Pr 23-11.00 20-02.50
57 Whittington, Victoria 10 Boone HS 22-06.00 20-02.00
58 Goldman, Alexandra 10 Lake Mary Pr 19-04.50 19-01.25
59 Oliverias, Nathalia 11 East River H 17-10.50 18-09.50
60 Hayes, Kourtney 12 Lake Mary Pr 19-08.00 18-07.00
61 Grey, Haley 11 Lake Mary Pr 17-05.00 16-08.25
62 Acosta Machado, Zoraine 11 Lake Brantle 17-02.00 16-06.25
63 Armenteros, Alexis 12 Timber Creek 16-05.75 15-07.00
-- McKelvey, Megan 11 Winter Sprin 24-08.00 DNS
-- Swalby, Annie 10 Winter Sprin 25-04.00 DNS
-- Adside, Timaya 11 Sanford Semi 34-03.00 DNS
-- Jacks, Shelby 12 Oviedo HS 22-07.00 DNS
-- Mitchell, Trinity 9 Winter Sprin 25-07.00 DNS
-- Smith, Trinity 9 Winter Sprin 25-04.50 DNS
-- Rivera, Judit 10 Freedom HS ( 21-03.00 DNS
-- Salvatierra, Elizabeth 12 Freedom HS ( 28-11.25 DNS
-- Stewart, Tynaja 9 Cocoa HS 23-07.50 DNS
-- Gray, Brooke 10 George Jenki 29-00.50 DNS
-- Anglero, Karla 11 George Jenki 31-09.00 DNS
-- Gore, Jacklynn 10 East River H 20-09.00 DNS
-- Grant, Tanique 11 Apopka HS 24-05.00 DNS
-- Osborne, Lakera 11 Cocoa HS DNS
-- Newton, Dezsariah 10 Cocoa HS DNS
-- Wagner, Morgan 10 Oviedo HS 24-08.00 DNS
-- Frauendorfer, Elyse 11 Lake Mary Pr 26-11.50 DNS
-- Alridge, Jade 11 Timber Creek 21-11.00 DNS
-- Ahmed, Teeba 11 Timber Creek 20-05.00 DNS
-- Fordham, Keirah 10 Mainland HS 25-02.50 DNS
-- Chapman, Antionette 12 Mainland HS 22-02.00 DNS
-- Burney, Maddy 9 Lake Mary Pr 24-09.00 DNS
-- Pound, Alsiha 11 Holy Trinity 30-05.25 DNS
Event 50 Boys Shot Put High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Christian, Randolph 10 Lake Brantle 49-11.00 49-00.00 10
2 Rivera, Luis 12 Boone HS 51-11.00 48-08.50 8
3 Enot, Caleb 12 Hagerty HS 48-07.00 47-04.00 6
4 Martin, Eric 12 Sanford Semi 50-00.00 45-07.00 5
5 Smallwood, Julian 11 St. Joseph C 50-01.00 45-05.00 4
6 Walker, Avery 12 Mainland HS 40-03.00 42-08.50 3
7 Barreiro, Jean 10 Osceola HS ( 45-04.50 42-06.00 2
8 LoMonaco, Joseph 12 Freedom HS ( 47-11.50 42-03.50 1
9 Peppin, Michael 10 Flagler Palm 43-00.50 40-08.00
10 Courtney, Tyler 12 Orange City 42-09.50 39-04.00
11 Little, Simon 12 Melbourne Ce 40-08.00 38-09.50
12 Montillus, Edward 9 Apopka HS 33-00.00 37-07.25
13 Jimenez, Nicholas 10 Osceola HS ( 37-09.00 37-06.50
14 Osorio, Andres 11 Osceola HS ( 38-07.00 37-03.00
15 Christian, Taymel 11 Olympia HS 37-07.00 37-02.00
16 Clark, Chris 12 St. Joseph C 41-02.00 36-11.00
17 Montilus, Schindler 11 Osceola HS ( 40-07.50 36-07.00
18 Brantley, Marcus 12 Olympia HS 26-11.00 36-01.00
19 Coleman, Anthony 9 Timber Creek 39-02.00 35-10.00
19 Fagan, Daquan 11 Olympia HS 38-04.00 35-10.00
21 Hamilton, Adam 12 Mainland HS 35-04.50 34-10.25
22 Earnest, Devan 12 Orange City 36-00.00 34-09.25
23 Alcius, Thanks 9 Apopka HS 35-09.50 34-09.00
23 Daniel, Demetrius 11 Osceola HS ( 36-10.00 34-09.00
25 Schindler, Justin 11 Freedom HS ( 36-07.00 34-02.50
26 Collier, Taylor 11 East River H 37-08.00 33-10.00
27 Valle, Antonio 10 Timber Creek 35-04.00 33-04.00
28 Council, Jay 9 Father Lopez 34-08.00 33-03.00
29 Rayner, Modarian 10 Mainland HS 30-07.50 33-01.00
30 Shinault, Nick 12 Orange City 36-11.50 31-11.00
31 Everett, William 10 Cypress Cree 36-00.25 31-05.00
32 Scott, Marvin 9 Winter Sprin 32-10.50 31-03.50
33 Brown, Kevin 11 Sanford Semi 33-11.50 31-01.00
34 Weinland, Collin 12 Boone HS 32-00.00 31-00.00
35 Negron, Daniel 9 Timber Creek 25-08.25 30-03.75
36 Johnson, Chris 11 Boone HS 38-09.00 28-06.00
37 Gollon, Christopher 10 Flagler Palm 29-10.00 28-03.00
38 Ingram, Josh 12 Orange City 30-10.50 28-02.00
38 Lormeus, Matthew 12 Osceola HS ( 28-09.00 28-02.00
40 Perkins, James 9 Orange City 32-01.00 27-05.25
41 Chiusano, Justice 12 Florida Air 29-04.00 27-00.00
42 Robinson, Breyuan 9 Lake Brantle 27-01.00 25-11.00
43 Lewis, Raymond 9 Winter Sprin 23-09.00 24-04.00
44 Reece, Tyler 12 The Geneva S 29-05.00 23-11.00
45 fulkrod, warren 11 Lake Mary Pr 23-00.25 20-04.00
46 Mcfarley, Jacques 12 Lake Brantle 19-10.50
-- Holston, Zachary 11 Olympia HS 41-03.50 DNS
-- James, Christopher 10 Winter Sprin 38-07.50 DNS
-- Cruz, Greg 9 Timber Creek DNS
-- Johnson, Jamari Seffner Christia 52-05.00 DNS
-- Dell, Collen 11 Oviedo HS 38-07.00 DNS
-- Estrada, Gabriel 12 Orange City 35-10.75 DNS
-- Adside, Timothy 9 Sanford Semi 33-00.00 DNS
-- Boselli, Adam 10 Episcopal Sc 35-02.00 DNS
-- Rickey, Christian 10 Episcopal Sc 30-08.00 DNS
-- Porche, Isaias 10 East River H 40-07.00 DNS
-- Brady, Stephen Connor 10 Flagler Palm 30-00.00 DNS
-- Alderawi, Abdakhammeed 12 Florida Air 26-11.50 DNS
-- Asencio-Tovar, Alejandro 10 Flagler Palm 34-03.00 DNS
-- Small, Jonas 11 Apopka HS 42-04.50 DNS
-- Toussaint, Jason 12 Apopka HS 49-07.00 DNS
-- Barnes, William 9 Apopka HS 47-09.00 DNS
-- Miley, Kyle 10 Creekside HS 31-09.00 DNS
-- Ranson, Tyler 10 Creekside HS 31-09.00 DNS
-- Ritten, Colby 11 Boone HS 43-01.00 DNS
-- Gao, Peter 11 Lake Mary Pr 23-06.75 DNS
-- Mccrary, Kevin 11 Mainland HS 42-11.00 DNS
-- Horton, Raymond 9 Mainland HS 33-09.00 DNS
-- Barron, Reid 9 Timber Creek 30-09.00 DNS
-- Tolbert, Marcus 10 Mainland HS 33-04.50 DNS
-- Sparrow, Chanler 10 Oviedo HS 41-08.50 DNS
-- Richtor, Josh 11 Freedom HS ( 35-00.00 DNS
-- Shaffer, Anthony 12 Freedom HS ( 42-08.00 DNS
-- Chen, Jianhoa 12 Florida Air 26-11.00 DNS
-- Hewlett, Chiquille 12 Harvest Comm 33-01.00 DNS
-- Gowins, Trenton 7 Holy Trinity DNS
-- Joyce, Jarius 11 Halifax Acad DNS
Event 51 Girls Discus Throw High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Hiteshew, Jessie 11 Mount Dora B 119-10 117-03 10
2 Monn, Cooper 9 Mount Dora B 126-11 115-09 8
3 Figueroa, Alelee 11 Cypress Cree 102-07 103-10 6
4 McFadden, Alantra 12 Flagler Palm 113-02 103-01 5
5 King, Alex 12 Boone HS 18-04.50 102-02 4
6 Crawford, Jae 9 Boone HS 101-00 98-06 3
7 Keating, Tarra 12 Hagerty HS 102-09 98-03 2
8 Hiteshew, Madison 7 Mount Dora B 97-11 97-03 1
9 Kersey, Makenzie 11 George Jenki 93-02 94-05
10 Brown, Becky 12 Orange City 94-03 89-07
11 Torress-Brown, Rachael 11 Lake Brantle 86-00 83-08
12 Wiechecki, Paris 10 Holy Trinity 102-00 78-07
13 Harris, Cory 12 Father Lopez 83-04.50 77-05
14 Hyatt, Grace 10 Flagler Palm 77-05 75-10
15 Lanier, Milan 12 Holy Trinity 93-01 75-07
16 Perry, Shannon 12 Hagerty HS 75-09 75-06
17 Hadd, Haley 9 Boone HS 75-00 75-05
18 Henry, Natalie 12 Olympia HS 83-01 75-04
18 Guerra, Lohany 11 Hagerty HS 61-02 75-04
20 Jackson, Paulaisha 9 Orange City 65-00.50 74-10
21 Pringle, Viktoria 10 Boone HS 107-01 73-06
22 Ngo, Madison 11 Orange City 77-10 73-05
23 Johnson, Ashia 10 Orange City 73-07 72-11
24 Davis, Jada 10 Hagerty HS 81-10.50 72-06
25 Nieves Rosich, Patricia 12 Florida Air 81-09 71-01
26 Ward, Reece 10 Father Lopez 78-03 70-03
27 Olavarria, Savannah 11 East River H 72-00 67-06
28 Whipple, Tynisha 9 Flagler Palm 79-05.50 66-00
29 Wills, Mackenzie 10 Holy Trinity 63-05 64-03
30 Nwaubani, Ugwum 11 The Villages 74-04 62-06
31 Welburn, Jordan 10 Timber Creek 74-01 62-05
32 Marini, Kellen 10 Hagerty HS 70-00 61-10
33 Smith, Szodyra'a 10 Flagler Palm 70-04 61-06
34 Nwaubani, Chi Chi 9 The Villages 81-07 61-00
35 Bloss, Brianna 12 Lake Mary Pr 78-05 60-10
36 Brown, Kiara 9 Lake Brantle 61-02 60-06
37 Antonenko, Kristina 12 Florida Air 75-00 60-02
38 Sellers, Sierra 10 Lake Brantle 65-06 58-07
39 Garriga, Amber 11 Orange City 57-04 57-06
40 Guzman, Hannah 9 The Geneva S 70-00 56-10
41 Prinzo, Savannah 9 Timber Creek 80-10 55-08
42 Walker, Asha 12 Holy Trinity 80-01 55-04
43 Mccullough, Kynnydy 9 Cypress Cree 61-11 55-01
43 Alkoka, Jenna 10 George Jenki 55-09.50 55-01
45 Clarke, Samantha 9 Orange City 62-03 54-10
46 Gonzalez, Alexa 11 George Jenki 64-09 53-03
47 Symonette, Simone 11 Mainland HS 55-11 52-05
48 Nichols, Shanteisha 9 Sanford Semi 56-09 49-02
49 Ramon, Dannery 9 East River H 59-08 48-05
50 Dixon, Qunisha 12 Olympia HS 49-07 45-09
51 Hayes, Kourtney 12 Lake Mary Pr 59-00 44-10
52 Vartanian, Calye 9 Freedom HS ( 50-01 41-09
53 Pickard, Tempist 9 Olympia HS 53-11 40-00
54 Goldman, Alexandra 10 Lake Mary Pr 60-07.50 39-05
55 Grey, Haley 11 Lake Mary Pr 50-08 38-03
56 Oliverias, Nathalia 11 East River H 37-04 37-08
57 Williams, Victoria 9 Lake Brantle 62-05 36-03
58 Glaude, Taylor 11 Lake Brantle 35-01
-- Lara-Rivillas, Juliana 9 Lake Brantle 54-00 ND
-- Salvatierra, Elizabeth 12 Freedom HS ( 91-01 DNS
-- Wood, Bliss 10 Freedom HS ( 87-09 DNS
-- Smith, Trinity 9 Winter Sprin 57-04 DNS
-- Mitchell, Trinity 9 Winter Sprin 42-08 DNS
-- Swalby, Annie 10 Winter Sprin 60-07 DNS
-- Rivera, Judit 10 Freedom HS ( 50-02 DNS
-- McKelvey, Megan 11 Winter Sprin 47-09 DNS
-- Gore, Jacklynn 10 East River H 61-05 DNS
-- Wagner, Morgan 10 Oviedo HS 67-01 DNS
-- Grant, Tanique 11 Apopka HS 36-00 DNS
-- Burney, Maddy 9 Lake Mary Pr 45-06 DNS
-- Frauendorfer, Elyse 11 Lake Mary Pr 83-00 DNS
-- Jacks, Shelby 12 Oviedo HS 51-06 DNS
-- Anglero, Karla 11 George Jenki 78-00.25 DNS
-- Adside, Timaya 11 Sanford Semi 99-11 DNS
-- Chapman, Antionette 12 Mainland HS 76-00 DNS
-- Gray, Brooke 10 George Jenki 89-05.50 DNS
Event 52 Boys Discus Throw High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Rivera, Luis 12 Boone HS 161-05 154-10 10
2 Martin, Eric 12 Sanford Semi 155-08 137-03 8
3 Barreiro, Jean 10 Osceola HS ( 55-00.50 135-10 6
4 Enot, Caleb 12 Hagerty HS 144-09 132-06 5
5 Montilus, Schindler 11 Osceola HS ( 124-00 131-05 4
6 Perry, Coleson 12 Unattached 136-06 126-06 3
7 Lewis, justin 12 Unattached 137-09 123-11 2
8 Christian, Taymel 11 Olympia HS 131-00 121-02 1
9 Daniel, Demetrius 11 Osceola HS ( 107-02 109-10
10 Green, Scott 12 East River H 114-05 106-04
11 Hendricks, Cameron 11 Unattached 98-02
12 Johnson, Chris 11 Boone HS 108-09 95-08
13 Atkins, Ryan 10 Father Lopez 102-00 94-10
14 Jackson, Troy 12 The Geneva S 95-00 93-11
15 Shinault, Nick 12 Orange City 107-02 91-10
16 Aguirre, Jakob 11 Apopka HS 100-00 91-08
17 Earnest, Devan 12 Orange City 105-11 91-04
18 Clark, Chris 12 St. Joseph C 100-05 90-09
19 Fagan, Daquan 11 Olympia HS 110-07 89-10
19 Weinland, Collin 12 Boone HS 105-05 89-10
21 Perkins, James 9 Orange City 95-04 88-11
22 Brantley, Marcus 12 Olympia HS 93-03 88-10
23 Montillus, Edward 9 Apopka HS 91-00 88-01
24 Council, Jay 9 Father Lopez 85-09 87-04
25 Ingram, Josh 12 Orange City 97-02 86-10
26 Winningham, Zachary 10 Hagerty HS 99-00.50 82-03
27 Alcius, Thanks 9 Apopka HS 93-09 81-08
28 Rayner, Modarian 10 Mainland HS 73-09 79-01
29 Valle, Antonio 10 Timber Creek 89-04 77-09
30 Williams, Erick 11 Osceola HS ( 76-08
31 Reece, Tyler 12 The Geneva S 67-06 62-03
-- Collier, Taylor 11 East River H 109-10 FOUL
-- Courtney, Tyler 12 Orange City 126-05 FOUL
-- Osorio, Andres 11 Osceola HS ( 05-00.50 FOUL
-- Sparrow, Chanler 10 Oviedo HS 108-03 SCR
-- Walker, Avery 12 Mainland HS SCR
-- Holston, Zachary 11 Olympia HS 61-11 SCR
-- Rader, Ben 10 The Geneva S 92-03 SCR
-- James, Christopher 10 Winter Sprin 102-02 SCR
-- Smallwood, Julian 11 St. Joseph C 110-02 SCR
-- Scott, Marvin 9 Winter Sprin 73-09 SCR
-- Johnson, Jamari Seffner Christia 160-00 SCR
-- Lewis, Raymond 9 Winter Sprin 63-08.50 SCR
-- Ramos, Jerome 11 Osceola HS ( SCR
-- Dell, Collen 11 Oviedo HS 117-11 SCR
-- Estrada, Gabriel 12 Orange City 85-10 SCR
-- Brown, Kevin 11 Sanford Semi 87-08 SCR
-- Adside, Timothy 9 Sanford Semi 98-09 SCR
-- Rickey, Christian 10 Episcopal Sc 86-08 SCR
-- Asencio-Tovar, Alejandro 10 Flagler Palm 105-02 SCR
-- Porche, Isaias 10 East River H 91-00 SCR
-- Boselli, Adam 10 Episcopal Sc 96-00 SCR
-- Gollon, Christopher 10 Flagler Palm 72-06 SCR
-- Hammond, Scot 11 Flagler Palm 102-06 SCR
-- Brady, Stephen Connor 10 Flagler Palm 65-03 SCR
-- LoMonaco, Joseph 12 Freedom HS ( 25-10.50 SCR
-- Toussaint, Jason 12 Apopka HS 136-00 SCR
-- Ritten, Colby 11 Boone HS 143-01 SCR
-- Barnes, William 9 Apopka HS 118-05 SCR
-- Small, Jonas 11 Apopka HS 112-00 SCR
-- De La Cruz, Daniel 12 Cypress Cree 95-02 SCR
-- Fowler, Andrew 12 Cypress Cree 115-00 SCR
-- Miley, Kyle 10 Creekside HS 80-09 SCR
-- Ranson, Tyler 10 Creekside HS 90-06 SCR
-- Gowins, Trenton 7 Holy Trinity SCR
-- Hamilton, Adam 12 Mainland HS 78-06 SCR
-- Hewlett, Chiquille 12 Harvest Comm 82-09 SCR
-- Lackie, Andrew 10 Harvest Comm 91-10 SCR
-- Gao, Peter 11 Lake Mary Pr 67-09 SCR
-- Mccrary, Kevin 11 Mainland HS 107-00 SCR
-- Thomaston, Jacob 9 Lake Brantle 67-03 SCR
-- fulkrod, warren 11 Lake Mary Pr 64-07 SCR
-- Chen, Jianhoa 12 Florida Air 44-07 SCR
-- Chiusano, Justice 12 Florida Air 72-07 SCR
-- Alderawi, Abdakhammeed 12 Florida Air 66-10 SCR
-- Richtor, Josh 11 Freedom HS ( 95-02 SCR
-- Shaffer, Anthony 12 Freedom HS ( 16-01.25 SCR
-- Daceus, Stanley 12 Freedom HS ( 121-10 SCR
-- Peppin, Michael 10 Flagler Palm 118-04 DNS
Event 53 Girls High Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sizemore, Abigail 12 George Jenki 5-04.00 5-02.00 9
4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00
O O O O XXX
1 Sizemore, Anna 10 George Jenki 5-04.00 5-02.00 9
4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00
O O O O XXX
3 Pooler, Mikeia 12 Orange City 5-05.00 J5-02.00 5.50
4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-02.00
O O O XXO
3 Evans, Laurice 11 East River H 5-03.00 J5-02.00 5.50
4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00
O O O O XXO XXX
5 Kilborne, mckenzie 12 Holy Trinity 5-04.00 J5-02.00 4
4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-02.00 5-04.00
O O O XXO XXO XXX
6 Mbionwu, Uzoamaka 12 Timber Creek 5-03.00 5-00.00 3
4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00 5-02.00
O O XO XO XXO XXX
7 Hornsby, Maya 12 Harvest Comm 5-00.00 4-10.00 2
4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00
O O O XXX
8 Meyer, Lauren 12 George Jenki 5-00.00 J4-10.00 1
4-08.00 4-10.00 5-00.00
XO O XXX
9 Henderson, Madison 11 Boone HS 4-10.00 J4-10.00
4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00
O O XXO XXO XXX
10 Hall, Nicole 9 The Villages 5-00.00 4-08.00
4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00
XO O O XXX
10 Mack, Olivia 12 Timber Creek 4-06.00 4-08.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 5-00.00
O XO O O XXX
12 Conyers, Chloe 9 Boone HS 4-10.00 J4-08.00
4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00
O XO XO XXX
13 Morarend, Morgan 9 Hagerty HS 4-06.00 J4-08.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 5-00.00
O O XXO XXO XXX
14 Courtney, Savanah 12 Hagerty HS 4-10.00 4-06.00
4-04.00 4-06.00 4-08.00
O O XXX
14 West, Courtnie 9 Orange City 5-00.00 4-06.00
4-04.00 4-06.00 4-08.00
O O XXX
16 Meade, Heaven 11 Sanford Semi 4-06.00 J4-06.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00
XO O O
17 Vanbennekom, Olivia 10 Episcopal Sc 4-08.00 J4-06.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00
O XO XO XXX
18 Polynice, Gerna 12 Olympia HS 4-08.00 J4-06.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00
XO XXO XO XXX
19 Exavier, Maherly 10 Olympia HS 4-08.00 J4-06.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00
O O XXO XXX
20 Alexander, Tamia 12 Mainland HS 4-04.00 4-04.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00
O O XXX
20 Aitken, Victoria 12 Mount Dora B 4-08.00 4-04.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00
O O XXX
20 Littlefield, Kayla 10 Mainland HS 4-08.00 4-04.00
4-02.00 4-04.00 4-06.00
O O XXX
23 Jones, Anyela 9 Winter Sprin 4-10.00 J4-04.00
4-04.00 4-06.00
XO XXX
24 Darian, Sheyda 11 Lake Brantle 4-02.00 4-02.00
4-02.00 4-04.00
O XXX
24 Valencia, Elaina 12 Holy Trinity 4-04.00 4-02.00
4-02.00 4-04.00
O XXX
24 Meredith, Danielle 10 Cypress Cree 4-02.00 4-02.00
4-02.00 4-04.00
O XXX
24 Gibson, Sarah 11 Hagerty HS 4-08.00 4-02.00
4-02.00 4-04.00
O XXX
24 Raspo, Dominique 11 Winter Sprin 4-02.00 4-02.00
4-02.00 4-04.00
O XXX
29 Vach, Sydney 10 Winter Sprin 4-06.00 J4-02.00
4-02.00 4-04.00
XO XXX
30 Carter, Gabi 8 Episcopal Sc 4-06.00 J4-02.00
4-02.00 4-04.00
XXO XXX
-- Reynolds, Susie 9 Winter Sprin 4-00.00 NH
4-02.00
XXX
-- Vidovic, Ema Klara 10 Lake Brantle 4-02.00 NH
4-02.00
XXX
-- Hall, Alexis 11 The Villages 4-06.00 NH
4-02.00
XXX
-- Jones, Kailey 11 East River H 4-08.00 NH
4-02.00
X
-- Rivera-Gomez, Adalmary 11 Florida Air 4-08.00 NH
4-02.00
XXX
-- Dogue, Jashay 9 Winter Sprin DNS
-- Williams, Kelli 10 Cypress Cree 4-10.00 DNS
-- Bloss, Brianna 12 Lake Mary Pr 4-04.00 DNS
-- Peterson, Paige 11 Hagerty HS 4-08.00 DNS
-- Dawson, Lauryn 8 Lake Mary Pr 4-02.00 DNS
-- Palenzuela, Lizzie 9 Lake Mary Pr 4-02.00 DNS
-- Hayes, Kourtney 12 Lake Mary Pr 4-02.00 DNS
-- Walker, Armani 12 Flagler Palm 5-02.00 DNS
-- Carey, Joshea 11 Olympia HS 4-02.00 DNS
-- Stafford, Iyanah 10 Orange City 4-04.00 DNS
-- McKendrick, Victoria 11 George Jenki 4-06.00 DNS
-- Walls, Anna 10 Flagler Palm 4-10.00 DNS
Event 54 Boys High Jump High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Nellom, Raymond 12 Sanford Semi 6-06.00 6-08.00 10
6-00.00 6-02.00 6-04.00 6-06.00 6-08.00 6-10.00
O O XO O O XXX
2 Tyson, Jalen 12 Osceola HS ( 6-04.00 6-02.00 8
5-10.00 6-00.00 6-02.00 6-04.00
O O XXO XXX
3 Elmore, Triaten 11 Oviedo HS 6-02.00 6-00.00 6
5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00 6-02.00
O O O XO XXX
4 Jackson, Troy 12 The Geneva S 6-00.00 5-10.00 5
5-08.00 5-10.00 6-00.00
O O XXX
5 Hollie, Johnny 9 Winter Sprin 5-10.00 J5-10.00 3
5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00
O XO O XXX
5 Montgomery, Devuntaye 10 Osceola HS ( 6-00.00 J5-10.00 3
5-08.00 5-10.00 6-00.00
XO O XXX
5 Hill, Dakari 10 Timber Creek 6-00.00 J5-10.00 3
5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00
O O XO O XXX
8 Martinez, Edgardo 12 East River H 6-00.00 5-08.00 1
5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00
XO XO O XXX
9 Brown, Quavon 9 Osceola HS ( 5-06.00 J5-08.00
5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00
O XXO XXO XXX
10 Staten, Sentwali 11 Oviedo HS 5-08.00 5-06.00
5-04.00 5-06.00 5-08.00
O O XXX
10 Pierre, Jethro 11 Freedom HS ( 5-04.00 5-06.00
5-04.00 5-06.00 5-08.00
O O XXX
10 Nieves, Rolando 12 Orange City 5-08.00 5-06.00
5-06.00 5-08.00
XO XXX
10 Mbionwu, William 10 Timber Creek 5-02.00 5-06.00
5-04.00 5-06.00 5-08.00
XXO XXO XXX
14 Marrero, Anthony 11 Timber Creek 5-04.00 5-04.00
5-04.00 5-06.00
XO XXX
14 Devito, Andrew 10 Orange City 5-04.00 5-04.00
5-04.00 5-06.00
XO XXX
14 Chuisano, Micah 12 Florida Air 5-08.00 5-04.00
5-04.00 5-06.00
O XXX
-- Johnson, Chris 9 Olympia HS 5-05.00 NH
5-04.00
XXX
-- Muntz, Corbin 10 Lake Brantle 5-02.00 NH
5-04.00
XXX
-- Pederson, Stephen 8 The Geneva S 5-00.00 NH
5-04.00
XXX
-- Silva, Josh 8 The Geneva S 5-00.00 NH
5-04.00
XXX
-- Persaud, Sean 11 Osceola HS ( NH
5-04.00
XXX
-- Brooks, Nick 7 Harvest Comm 5-02.00 NH
5-04.00
XXX
-- Lawerence, Shemar 9 East River H NH
5-04.00
XXX
-- Mcgloin, John 11 St. Joseph C 5-02.00 DNS
-- Washington, Malik 11 Boone HS 5-00.00 DNS
-- Gresosky, Michael 9 Boone HS 5-00.00 DNS
-- Atkins, Ryan 10 Father Lopez 5-00.00 DNS
-- Bowens, Darrel Dru 9 Flagler Palm 5-04.00 DNS
-- Hillman, Troy 12 Cypress Cree DNS
-- Murray, Marshauri 9 Apopka HS 5-04.00 DNS
-- Bergen, Alex 11 Boone HS 5-02.00 DNS
-- Jackson, Lonnie 11 Apopka HS 5-04.00 DNS
-- Hospedales, Dennis 11 Apopka HS 5-04.00 DNS
-- Hendricks, Alejandro 11 East River H 4-10.00 DNS
-- Augustin, David 11 Timber Creek 5-10.00 DNS
-- Winfrey, Judah 9 Lake Mary Pr 5-02.00 DNS
-- James, Jeff 11 Olympia HS 5-10.00 DNS
-- Fagan, Cyrus 10 Mainland HS 5-04.00 DNS
-- Brodsky, Joseph 12 Lake Brantle 5-02.00 DNS
-- Adams, Demarcus 9 Mainland HS 6-02.00 DNS
-- Helligar, Armani 12 Osceola HS ( 5-06.00 DNS
-- Ruiz, Rolando 10 Orange City DNS
-- Dillard, Aspen 11 Flagler Palm 5-06.00 DNS
-- Lingard, Lorenzo 9 Orange City 6-04.00 DNS
-- Pubien, Ojay 12 Freedom HS ( 5-10.00 DNS
-- Davis, Branton 12 Freedom HS ( 5-06.00 DNS
Event 55 Girls Pole Vault High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Turner, Haidyn 10 Winter Sprin 11-00.00 11-00.00 10
2 Bryan, Madison 12 Oviedo HS 10-00.00 10-06.00 8
3 Jesson, Kaleena 12 East River H 10-06.00 J10-06.00 6
4 Chamness, Anna 12 Lake Brantle 10-06.00 10-00.00 5
5 Keating, Tarra 12 Hagerty HS 9-06.00 9-00.00 4
6 Kroul, Chase 12 Flagler Palm 8-00.00 8-06.00 3
7 Sessions, Julia 9 Episcopal Sc 10-00.00 8-00.00 2
8 Sparks, Julie 11 Sanford Semi 8-06.00 J8-00.00 1
9 Provenzano, Amanda 10 Flagler Palm 8-00.00 J8-00.00
10 Hammond, Sydney 11 Sanford Semi 7-06.00 7-06.00
10 Hines, Megan 10 George Jenki 8-00.00 7-06.00
10 Thompson, Analyia 9 Timber Creek 8-00.00 7-06.00
10 Young, Jasmine 9 Timber Creek 7-06.00 7-06.00
14 West, Meri Claire 9 Episcopal Sc 7-09.00 7-00.00
14 Mitchell, Jill 9 East River H 7-00.00 7-00.00
14 Passino, Lauren 10 George Jenki 7-06.00 7-00.00
14 Mccoy, Meghan 11 Lake Brantle 7-06.00 7-00.00
14 Castor, Rachel 12 George Jenki 6-06.00 7-00.00
19 Perry, Shannon 12 Hagerty HS 8-00.00 6-06.00
19 Saghorchi, Zena 12 Timber Creek 6-06.00 6-06.00
21 Schmude, Octavia 9 Timber Creek 6-06.00 6-00.00
21 Erikson, Danielle 8 Lake Mary Pr 6-00.00 6-00.00
-- Gwynn, Talynn 12 East River H 7-06.00 NH
-- Keller, Morgan 11 Lake Brantle 8-09.00 NH
-- Demartino, Kailey 11 George Jenki 7-00.00 NH
-- Oliver, Lauryl 11 Boone HS DNS
-- Sherman, Tabitha 11 Mount Dora B 6-06.00 DNS
-- Barber, Delaney 9 Sanford Semi 6-06.00 DNS
-- Halliday, Peyton 9 Flagler Palm DNS
-- Gonzalez, Simone 9 Flagler Palm 6-00.00 DNS
-- Vargas, Elizabeth 11 Freedom HS ( 7-00.00 DNS
-- Johnston, Caroline 8 Episcopal Sc 8-09.00 DNS
-- Smithwick, Elizabeth 12 Episcopal Sc 9-09.00 DNS
-- Otto, Haven 10 Lake Mary Pr DNS
-- Jameson, Amy 10 Holy Trinity 10-00.00 DNS
-- Whitmer, Jordan 12 Boone HS 8-00.00 DNS
-- MacMillan, Khyra 10 Hagerty HS 6-06.00 DNS
-- York, Jayden 10 Hagerty HS 6-00.00 DNS
Event 56 Boys Pole Vault High School
================================================================================
Cancled Due to Poor Weather
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
-- Weld, Tristan 12 Mount Dora H 12-06.00 NH
-- Biro, Jack 11 Olympia HS 12-00.00 NH
-- Repollo, Jordan 12 Mount Dora H 11-00.00 NH
-- Khan, Imtiaz 12 Olympia HS 8-00.00 NH
-- Hernandez, Damien 10 Osceola HS ( 7-00.00 NH
-- Flament, Thomas 11 Olympia HS 13-00.00 NH
-- Diaz, Edwin 11 Osceola HS ( 7-06.00 NH
-- Maley, Ryan 9 Mount Dora B 8-00.00 NH
-- Boss, Blake 11 Lake Brantle 7-06.00 NH
-- Miller, Zach 9 Mount Dora H 9-06.00 NH
-- Krichbaum, Garrett 12 Mount Dora H 9-06.00 NH
-- Santiago, Carlos 12 Timber Creek 9-06.00 NH
-- Sonir, Sean 11 Timber Creek 9-00.00 NH
-- Padilla, Carlos 12 Timber Creek 8-06.00 NH
-- Reising, Andrew 12 Unattached 14-00.00 NH
-- Suarez, Jesus 10 Timber Creek NH
-- Pereira, Joseph 11 Osceola HS ( NH
-- Fields, Nicolas 10 Sanford Semi 9-06.00 NH
-- Hooker, Naamen 10 Osceola HS ( NH
-- Otero, Angel 10 Timber Creek 6-00.00 NH
-- Scofield, Ahmad 12 Sanford Semi 9-06.00 NH
-- Bernabel, Chistian 10 Cypress Cree 8-00.00 NH
-- Silva, Gustavo 9 Cypress Cree 8-06.00 NH
-- Williams, Jordan 12 Apopka HS 7-00.00 NH
-- Gregory, Austin 11 Episcopal Sc 11-09.00 NH
-- Ricketts, Seth 12 East River H NH
-- Dyson, Darius 10 Apopka HS 5-00.00 NH
-- Oliver, Gerald 11 Apopka HS 7-00.00 NH
-- Loomis, Logan 12 Boone HS 10-06.00 NH
-- Street, Nehemiah 10 Apopka HS 7-00.00 NH
-- Richmond, Jaron 11 Apopka HS 7-00.00 NH
-- Turner, Clay 9 Flagler Palm 8-06.00 NH
-- Perinchief, Lionel 11 Freedom HS ( 7-06.00 NH
-- Sheffield, Jc 11 Flagler Palm 9-06.00 NH
-- Workman, Matt 12 Hagerty HS 12-06.00 NH
-- Ruiz, Joey 11 Freedom HS ( 8-06.00 NH
-- Joseph, Machlon 12 Freedom HS ( 11-00.00 NH
-- Marotta, Julian 11 Freedom HS ( 10-00.00 NH
-- Bertrand, Mark 10 Flagler Palm 13-06.00 NH
-- Patrick, Timothy 12 Flagler Palm 14-00.00 NH
-- Hammond, Scot 11 Flagler Palm 11-06.00 NH
Event 57 Girls 4x800 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Holy Trinity Academy 'A' 9:49.64 9:43.38 10
2 Winter Springs HS 'A' 9:46.20 10:00.30 8
3 George Jenkins HS 'A' 9:56.07 10:04.90 6
4 Oviedo HS 'A' 10:33.14 10:22.82 5
5 Hagerty HS 'A' 10:45.00 10:51.14 4
6 The Geneva School 'A' 10:55.00 11:00.35 3
7 The Villages HS 'A' 11:02.00 11:20.70 2
8 Apopka HS 'A' 11:02.75 11:42.13 1
9 Cypress Creek HS 'A' 11:48.56 11:44.25
10 East River HS 'A' 11:27.28 12:21.15
11 Orange City University HS 'A' 10:47.39 12:46.15
-- Freedom HS (Orlando) 'A' 10:44.61 DNS
-- Flagler Palm Coast HS 'A' 10:42.54 DNS
Event 58 Boys 4x800 Meter Relay High School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Holy Trinity Academy 'A' 8:57.83 8:15.19 10
2 Oviedo HS 'A' 8:21.54 8:15.51 8
3 The Geneva School 'B' 9:00.00 8:16.08 6
4 Hagerty HS 'A' 8:20.94 8:19.51 5
5 The Villages HS 'A' 8:41.93 8:27.88 4
6 Boone HS 'A' 8:42.76 8:30.72 3
7 St. Joseph Collegiate Institut 'A' 9:02.50 8:44.67 2
8 Olympia HS 'A' 7:58.75 8:52.13 1
9 Father Lopez Catholic HS 'A' 8:45.98 8:52.33
10 Episcopal School of Jacksonvil 'A' 9:06.68 8:59.21
11 Lake Brantley HS 'A' 8:43.94 9:05.59
12 East River HS 'A' 9:07.56 9:39.81
13 Florida Air Academy 'A' 10:01.66 9:40.54
14 Orange City University HS 'A' 8:43.31 11:36.41
-- Cypress Creek HS 'A' 8:59.08 DNS
-- The Geneva School 'A' 8:20.00 DNS
-- Father Lopez Catholic HS 'B' 8:45.98 DNS
-- Lake Mary Prep 'A' 10:22.91 DNS
-- Osceola HS (Kissimmee) 'A' 8:24.91 DNS
-- Flagler Palm Coast HS 'A' 8:35.71 DNS
Event 59 Girls 100 Meter Hurdles High School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Pooler, Mikeia 12 Orange City 15.11 15.57 -0.9 1 10
2 Mbionwu, Uzoamaka 12 Timber Creek 15.19 15.59 -0.9 1 8
3 Peterson, Paige 11 Hagerty HS 16.36 16.11 -0.6 2 6
4 Whitehorn, Nickeya 12 Apopka HS 15.43 16.24 -0.9 1 5
5 Britten, Taya 11 Holy Trinity 16.08 16.27 -0.9 1 4
6 Akbar, Naomi 11 Sanford Semi 16.13 16.70 -0.6 2 3
7 Hornsby, Mariah 12 Harvest Comm 15.57 16.79 -0.9 1 2
8 Gillespy, Bailey 11 Father Lopez 15.95 16.87 -0.9 1 1
9 Albano, Olivia 11 Hagerty HS 16.57 16.89 -0.6 2
10 Kilborne, mckenzie 12 Holy Trinity 16.09 17.38 -0.6 2
11 Williams, Ebony 10 Sanford Semi 17.57 17.67 -0.6 2
12 Hammonds, Shantisha 12 George Jenki 17.65 18.02 -2.0 3
13 Brinkley, Jayla 9 Apopka HS 19.00 18.08 -2.0 4
14 Monn, Cape 11 Mount Dora B 15.93 18.14 -0.9 1
15 Smith, Dejah 9 Sanford Semi 17.65 18.27 -2.0 3
16 Williams, Leah 8 Episcopal Sc 17.74 18.30 -2.0 3
17 Shinault, Nina 11 Orange City 16.08 18.31 -0.6 2
18 Gayles, Lauryn 7 Holy Trinity 17.74 18.43 -2.0 3
19 Rivera-Gomez, Adalmary 11 Florida Air 18.40 18.67 -2.0 4
20 Corcino, Paola 9 Freedom HS ( 18.71 18.90 -2.0 4
21 Walker, Jakara 10 Cypress Cree 19.38 19.18 -2.1 5
22 Evans, Laurice 11 East River H 19.97 19.37 -2.1 5
23 Louis, Krishna 10 Flagler Palm 18.24 19.46 -2.0 4
24 Price, Tamara 9 Cypress Cree 18.90 19.47 -2.0 4
25 Farrell, Shelbi 11 Hagerty HS 18.15 19.76 -2.0 3
26 Fleurimond, Francis 11 Apopka HS 18.52 19.97 -2.0 4
27 Erikson, Danielle 8 Lake Mary Pr 21.06 20.08 -2.4 6
28 Pansler, Kari 9 George Jenki 19.22 20.16 -2.1 5
29 Oreus, Jusnie 9 Cypress Cree 20.49 -2.4 6
30 Lapina, Haile 10 East River H 20.34 20.67 -2.1 5
31 Peralta, Nathalie 9 Cypress Cree 20.43 20.92 -2.4 6
32 Akoon, Daniquez 9 Cypress Cree 21.19 21.27 -2.4 6
33 Peck, Moriah 9 Flagler Palm 19.45 21.61 -2.1 5
34 Shapiro, Katherine 11 George Jenki 20.68 21.83 -2.4 6
35 Thomas, Savitri 11 East River H 20.69 22.37 -2.4 6
36 Ross, Nykea 9 Father Lopez 21.67 23.19 -2.4 6
-- Correia, Stephanie 9 Father Lopez 19.09 DNF -2.1 5
-- Mcelroy, Courtney 12 George Jenki 17.33 DQ -0.6 2
-- Prestol, Natalie 9 Freedom HS ( 20.09 DNS -2.1 5
-- Deering, Keturah 12 Sanford Semi 17.76 DNS -2.0 3
-- Bryan, Madison 12 Oviedo HS 18.31 DNS -2.0 4
-- Knowles, Kniyah 8 Cocoa HS DNS NWI 7
-- Turner, Haidyn 10 Winter Sprin 18.54 DNS -2.0 4
-- Johnston, Caroline 8 Episcopal Sc 16.77 DNS -0.6 2
-- Gielincki, Lauren 10 Episcopal Sc 16.06 DNS -0.9 1
-- Ullah, Amina 12 Oviedo HS 19.63 DNS -2.1 5
-- Weathington, Ashley 9 Harvest Comm 22.21 DNS NWI 7
-- Dimarko, Amanda 11 Lake Mary Pr 20.43 DNS NWI 7
-- Goldman, Alexandra 10 Lake Mary Pr DNS NWI 7
-- Mossow, Alicia 12 George Jenki 17.94 DNS -2.0 3
-- Stafford, Iyanah 10 Orange City 17.99 DNS -2.0 3
-- Murzycki, Kayla 10 Orange City 21.07 DNS -2.4 6
Event 60 Boys 110 Meter Hurdles High School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Lingard, Lorenzo 9 Orange City 15.00 14.77 -1.9 1 10
2 Adams, Demarcus 9 Mainland HS 15.06 15.39 -1.9 1 8
3 Tyson, Jalen 12 Osceola HS ( 14.80 15.56 -1.9 1 6
4 Hancock, Zach West Orange 15.27 15.61 -1.9 1 5
5 Mack, Alex 11 Mainland HS 15.14 15.86 -1.9 1 4
6 Green, Scott 12 East River H 15.89 16.29 -2.3 2 3 16.2816
7 Jones, Joseph 12 Cypress Cree 15.79 J16.29 -2.3 2 2 16.2876
8 Salinger, Antonio 10 Hagerty HS 16.38 16.39 -2.3 2 1
9 Jean Baptiste, Dovaldy 11 Apopka HS 15.59 16.53 -2.3 2
10 Tinsley, Jarrell 11 Apopka HS 16.68 16.65 -1.8 3
11 English, Charles 12 Unattached 15.54 16.67 -1.9 1
11 Payne, Corinthians 10 Apopka HS 16.46 16.67 -1.8 3
13 Neusch, Tyler 12 Orange City 16.96 16.80 -1.8 3
14 Hillman, Troy 12 Cypress Cree 17.44 17.23 -2.1 4
15 Barkley, Johnny 11 Mainland HS 16.76 17.24 -1.8 3
16 August, Damaris 10 Apopka HS 17.79 17.48 -2.1 4
17 Wolber, Jared 10 Winter Sprin 16.53 17.70 -1.8 3
18 Marcelle, Tyler 11 Olympia HS 17.15 17.72 -1.8 3
19 Mosby, Jacob 12 Timber Creek 16.14 17.81 -2.3 2
20 Watson, Jamari 11 Osceola HS ( 17.94 -3.1 6
21 Gervacio, Elias 12 Cypress Cree 17.56 17.97 -2.1 4
22 Graham, Isaiah 9 Orange City 18.24 18.09 -2.1 4
23 Singley, Ryan 12 Freedom HS ( 18.36 18.12 -2.1 4
24 Brown, Quavon 9 Osceola HS ( 18.53 18.23 -1.1 5
25 Fuller, Tyrone 11 Osceola HS ( 17.70 18.63 -2.1 4
26 Atkins, Ryan 10 Father Lopez 18.46 18.68 -1.1 5
27 Minus, Caleb 11 Oviedo HS 18.39 18.72 -2.1 4
28 Khan, Imtiaz 12 Olympia HS 17.67 18.77 -2.1 4
29 Lopez, Hamilton 12 Timber Creek 16.18 18.95 -2.3 2
30 Jackson, Lonnie 11 Apopka HS 17.43 19.08 -1.8 3
31 Noel, Gaensley 11 Lake Brantle 19.28 19.49 -1.1 5
32 Morgan, Michael 10 Cypress Cree 18.48 19.80 -1.1 5
33 Banks, Christian 11 Oviedo HS 20.47 19.81 -3.1 6
34 Colon, Christian 11 Oviedo HS 20.37 20.10 -3.1 6
35 Kennedy, Jaquavius 12 Lake Brantle 18.59 20.21 -1.1 5
36 Graham, Kintrayveious 12 Olympia HS 19.41 20.65 -3.1 6
37 William, Jeremiah 9 Osceola HS ( 20.60 20.66 -3.1 6
38 Rosario, Yangel 12 Florida Air 19.16 21.04 -1.1 5
39 Bodre, Elliot 9 Osceola HS ( 22.37 22.77 -3.1 6
40 Lopez, Victor 12 Timber Creek 15.85 22.95 -2.3 2
41 Huiras, Zane 9 Florida Air 24.13 23.94 -3.1 6
-- Hernandez, Sebastian 12 Timber Creek 15.52 DNS -1.9 1
-- Francois, Sylvester 12 Apopka HS 15.54 DNS -2.3 2
-- Collns Swift, Jalen 9 Olympia HS 20.82 DNS -3.1 6
-- Mitchell, Jacob 10 Freedom HS ( 16.73 DNS -1.8 3
-- Williams, Annile 12 Olympia HS 14.53 DNS -1.9 1
-- Sava, Benjamin 12 Orange City 18.72 DNS -1.1 5
-- Williams, Nathaniel 10 Mainland HS 19.02 DNS -1.1 5
-- Feuerbacher, Andy 10 Father Lopez 22.17 SCR
-- Azad, Sabik 9 Hagerty HS 20.01 SCR
-- Stanberry, Mason 10 Father Lopez 23.57 SCR
Event 61 Girls 100 Meter Dash High School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Menna, Tia 11 Hagerty HS 12.46 12.78 -1.8 1 10
2 Brock, Kiley 12 Mount Dora B 12.42 12.85 -1.8 1 8
3 Butts, Breona 12 Mainland HS 12.14 12.93 -1.8 1 6
4 Mucherera, Ruvimbo 12 Hagerty HS 12.69 13.03 -1.8 1 5
5 Mickelson, Jewel 9 Boone HS 12.99 13.04 -3.0 2 4
6 Hill, Crystal 12 Winter Sprin 12.63 13.07 -1.8 1 3
7 Carey, Joshea 11 Olympia HS 12.99 13.12 -2.2 3 2
8 McClure, Jayla 9 Timber Creek 12.82 13.13 -3.0 2 1 13.1237
9 Hart, Analysia 12 Hagerty HS 12.88 J13.13 -3.0 2 13.1297
10 Crawford, Jordan 11 Boone HS 13.22 13.19 -2.2 3
11 Hyde, Tiana 12 Oviedo HS 12.79 13.23 -3.0 2
12 Benjamin, Lauryn 9 East River H 13.22 13.25 -2.2 3
13 Smith, Olivia 12 Sanford Semi 13.45 13.26 -1.5 5
13 Albano, Olivia 11 Hagerty HS 13.08 13.26 -2.2 3
15 Pound, Alsiha 11 Holy Trinity 12.66 13.28 -1.8 1
16 Sanctos, Marina 10 Olympia HS 13.19 13.41 -2.2 3
17 Hickmon, Makayla 12 Cypress Cree 12.87 13.42 -3.0 2
18 Khinit, Malika 11 Timber Creek 13.18 13.45 -2.2 3
19 Williams, Dacia 10 Olympia HS 13.72 13.48 -2.3 6
19 Corcino, Paola 9 Freedom HS ( 13.48 -2.9 12
21 Maxwell, Courtney 9 Sanford Semi 12.95 13.54 -3.0 2
22 West, Ebony 11 Boone HS 13.50 13.57 -1.5 5
23 Schmude, Tamara 11 Timber Creek 12.99 13.59 -2.2 3
24 Peraza, Trinidad 12 George Jenki 13.30 13.60 -1.6 4
25 Pace, Emani 12 George Jenki 13.30 13.64 -1.6 4
26 Valencia, Elaina 12 Holy Trinity 13.49 13.68 -1.5 5
27 Clayton, Breeyana 11 Lake Brantle 13.29 13.71 -1.6 4
28 Thompson, Sherri 11 Mainland HS 13.37 13.73 -1.6 4
29 Yaryan, Brianne 10 Father Lopez 13.40 13.75 -1.6 4
30 Gielincki, Lauren 10 Episcopal Sc 13.21 13.77 -2.2 3
30 Davidson-Brooks, Jarkara 11 Sanford Semi 13.85 13.77 -3.4 7
32 Peeples, Ally 11 Lake Mary Pr 13.34 13.79 -1.6 4
33 Beckton, Briana 12 Mainland HS 13.65 13.80 -2.3 6
34 Rene, Mariah 9 Sanford Semi 13.47 13.91 -1.5 5
35 Knowles, Domanique 7 Cocoa HS 13.60 13.92 -2.3 6
36 Moore, Angela 10 Sanford Semi 13.44 13.96 -1.5 5
37 Stewart, Tynaja 9 Cocoa HS 13.83 13.98 -3.4 7
37 Pascal, Laetitia 10 Olympia HS 13.62 13.98 -2.3 6
39 Collins, Akilah 11 Mainland HS 13.60 13.99 -2.3 6
40 Thompson, Analyia 9 Timber Creek 14.04 14.03 -3.6 8
41 Goncalves, Tatiana 10 Olympia HS 14.03 14.12 -3.6 8
42 Raiford, Ramone 10 Freedom HS ( 14.03 14.19 -3.6 8
43 Mccullough, Kynnydy 9 Cypress Cree 14.20 -2.9 12
44 Exavier, Maherly 10 Olympia HS 13.94 14.24 -3.4 7
45 Torres, Destiny 7 Cocoa HS 14.00 14.25 -3.6 8
46 King, Maya 11 Timber Creek 13.31 14.28 -1.6 4
47 Diaz, Nicole 12 Florida Air 14.14 14.29 -1.9 9
48 Still, Caroline 10 Episcopal Sc 13.73 14.31 -3.4 7
49 Agnus, Catrine 9 Lake Brantle 14.43 14.38 -1.9 9
50 Vargas, Elizabeth 11 Freedom HS ( 14.85 14.41 -1.4 10
51 Newton, Dezsariah 10 Cocoa HS 13.91 14.43 -3.4 7
52 Antonenko, Kristina 12 Florida Air 14.05 14.44 -3.6 8
53 Bruno, Tainali 10 Cypress Cree 14.02 14.46 -3.6 8
54 Duncan, Cassandra 10 Cypress Cree 14.47 -2.9 12
55 Fow, Kathleen 10 Oviedo HS 14.19 14.48 -1.9 9
56 Daniel, Destiny 9 Boone HS 15.74 14.59 NWI 11
56 Stewart, Antonyia 10 Mainland HS 15.11 14.59 -1.4 10
58 Decaro, Destinee 9 Lake Brantle 13.89 14.60 -3.4 7
59 Patel, Esha 7 Holy Trinity 14.49 14.62 -1.4 10
60 Correia, Stephanie 9 Father Lopez 14.13 14.63 -1.9 9
61 Smith, Sudan 12 Mainland HS 14.80 14.65 -1.4 10 14.6402
62 Dunne, Kailey 7 Holy Trinity 14.70 J14.65 -1.4 10 14.6492
63 Thomas, Shaniya 8 Cocoa HS 14.01 14.67 -3.6 8
64 Modesto-Rivera, Alondra 12 Florida Air 14.23 14.70 -1.9 9
65 Osborne, Lakera 11 Cocoa HS 14.00 14.73 -3.6 8
66 Stevens, Ashley 8 Holy Trinity 14.20 14.87 -1.9 9
67 Sprinkle, Genia 10 Lake Brantle 13.40 14.91 -1.6 4
68 Elder, Leah 8 Lake Mary Pr 14.71 14.96 -1.4 10
69 Helman, Stacy 10 The Geneva S 15.12 15.24 -1.4 10
70 Manigault, Ariel 9 Lake Brantle 14.50 15.26 -1.4 10
71 Lutz, Tatiana 10 Orange City 15.34 15.29 NWI 11
72 Class, Adrielys 11 Cypress Cree 15.32 15.39 NWI 11
73 Figueroa Colon, Karianny 11 Orange City 15.84 16.27 NWI 11
74 Nieves Rosich, Patricia 12 Florida Air 16.34 -2.9 12
75 Kutsumuka, Seika 11 Winter Sprin 16.56 16.39 NWI 11
76 Shinaberry, Emily 10 Orange City 18.49 17.46 -2.9 12
-- Williams, Ebony 10 Sanford Semi 13.50 DNS -1.5 5
-- Gordon, Lexi 10 The Geneva S 14.36 DNS -1.9 9
-- Robinson, Tiara 12 Unattached 11.89 DNS -1.8 1
-- Valmyr, Chedlyne 12 Cypress Cree 13.42 DNS -1.5 5
-- Sims, Camille 9 Winter Sprin 12.94 DNS -3.0 2
-- Narario, Summer 9 Winter Sprin DNS -2.9 12
-- Wynter, Taylor 11 Episcopal Sc 12.93 DNS -3.0 2
-- Grant, Ty 12 Freedom HS ( 14.07 DNS -1.9 9
-- Jones, Marah 8 Episcopal Sc 13.94 DNS -3.4 7
-- Click, Grace 10 Lake Brantle DNS -2.9 12
-- Brooks, Sierra 11 Lake Mary Pr 13.86 DNS -3.4 7
-- James, Akira 9 Orange City 15.54 DNS NWI 11
-- West, Courtnie 9 Orange City 13.63 DNS -2.3 6
-- Vernikos, Elena 10 Oviedo HS 13.44 DNS -1.5 5
-- Taylor, Maiya 10 Mount Dora B 12.53 DNS -1.8 1
-- Holt, Mary 8 Harvest Comm 15.95 DNS NWI 11
-- Karlinsky, Nina 11 Lake Mary Pr 13.55 DNS -2.3 6
-- Rose, Jannella 11 George Jenki 13.52 DNS -2.3 6
-- Miller, Sydney 8 Lake Mary Pr DNS -2.9 12
-- Lagos, Tyana 12 Orange City 15.74 DNS NWI 11
-- Arroyo, Edyc 9 Freedom HS ( SCR
-- Lathan, Cameron 9 Winter Sprin SCR
-- Agront, Amanda 9 Timber Creek SCR
-- Gaston, Nicole 6 Lake Mary Pr SCR
-- Toyo, Yamilex 12 East River H SCR
Event 62 Boys 100 Meter Dash High School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Eccleston, Jack 12 Timber Creek 10.99 11.14 -2.0 1 10
2 McNeal, Cj 10 Osceola HS ( 11.10 11.15 -1.5 2 8
3 Alexander, Michael 11 Timber Creek 11.10 11.19 -1.5 2 6
4 Becker, Carlos 11 Osceola HS ( 11.18 11.22 -1.5 2 5
5 Jackson, Marcus 10 Osceola HS ( 10.99 11.29 -2.0 1 4
6 Joanis, Jonathan 10 Boone HS 11.29 11.30 -1.3 3 3
7 Parramore, Joshua 12 Apopka HS 10.72 11.31 -2.0 1 2
8 Turner, James 12 Boone HS 11.00 11.32 -2.0 1 1
9 Hoewischer, Roy 11 Boone HS 11.03 11.33 -2.0 1
10 Johnson, Mykevius 12 Apopka HS 10.91 11.35 -2.0 1
11 Cabrera, Mel 11 Flagler Palm 10.98 11.38 -2.0 1
12 Thompson, Darren 11 St. Joseph C 11.35 11.40 -1.3 3
13 Massey, Deshawn 10 Apopka HS 11.32 11.47 -1.3 3
14 Chiari, Javier 11 Timber Creek 11.49 11.49 -1.3 4
15 Durham, Rajaieh 12 Olympia HS 11.73 11.58 -1.7 6
16 Toribio Jimenez, Dionis 12 Florida Air 11.21 11.60 -1.5 2
17 Allen, Malik 12 Oviedo HS 11.71 11.63 -1.7 6
18 Willis, Jujuan 11 Timber Creek 11.50 11.64 -1.3 4
18 Moodie, David 12 Winter Sprin 11.18 11.64 -1.5 2
20 May, Travari 10 Apopka HS 11.45 11.67 -1.3 4
21 Huggins, Josh 12 Flagler Palm 11.07 11.68 -2.0 1
21 Darius, Iverson 9 Olympia HS 11.42 11.68 -1.3 3
23 Diaz, Gabriel 11 Hagerty HS 11.20 11.73 -1.5 2
24 Owens, Cordell 12 St. Joseph C 11.35 11.76 -1.3 3
25 Prince, Jordan 12 The Geneva S 11.85 11.78 -4.2 7
25 Cadet, Ralph 9 Olympia HS 11.55 11.78 -3.1 5
27 Valentin, Jamal 10 East River H 11.57 11.80 -3.1 5
28 Black, SaDarius 11 Winter Sprin 11.50 11.83 -1.3 4
29 Jean-Baptiste, Ashleigh 12 Olympia HS 11.95 11.84 -1.9 8 11.8319
30 Coffin, Aaron 11 Lake Brantle 11.93 J11.84 -1.9 8 11.8399
31 Bien Aime, Nyazhian 12 Olympia HS 11.69 11.85 -1.7 6
32 McGhee, Keith 12 Freedom HS ( 11.27 11.86 -1.3 3
33 Wyatt, Adam 9 The Villages 11.72 11.90 -1.7 6
34 Pogue, Kevin 10 Flagler Palm 11.95 11.95 -1.9 8
35 Rose, Daniel 12 Freedom HS ( 12.03 11.96 -1.9 8
35 Brown, Stephon 12 Osceola HS ( 11.21 11.96 -1.5 2
37 Faustin, Jogimio 10 Boone HS 11.96 11.97 -1.9 8
37 Mowen, Ryan 12 Father Lopez 11.46 11.97 -1.3 4
39 Batson, LaDale 11 Flagler Palm 11.68 12.01 -3.1 5
40 Laugen, Michael 9 Lake Brantle 11.66 12.03 -3.1 5
41 Conshafter, Ryan 11 St. Joseph C 11.51 12.10 -1.3 4
41 Williams, Hezekiah 12 St. Joseph C 11.50 12.10 -1.3 4
43 Walton, William 11 Florida Air 11.54 12.11 -3.1 5
44 Thorne, Carl 10 Lake Brantle 11.73 12.13 -1.7 6
45 Austin, Tyquan 12 Halifax Acad 12.67 12.21 NWI 13
45 Charlton, Jared 10 Freedom HS ( 11.87 12.21 -4.2 7
47 Grimes, Hunter 11 East River H 11.84 12.23 -4.2 7
47 Michaud, Stephen 11 Cypress Cree 12.19 12.23 NWI 10
49 Green, Robin 9 Olympia HS 12.19 12.28 NWI 10
50 Rios, Nathaniel 9 Lake Brantle 12.29 -1.5 15
51 Sterno, Brent 10 Boone HS 12.07 12.31 -1.7 9
52 Swenson, Alex 11 Hagerty HS 12.07 12.32 -1.7 9
53 McKee, Justin 8 Episcopal Sc 11.84 12.33 -4.2 7
53 Donald, Jordan 10 Boone HS 11.96 12.33 -1.9 8
55 Chuisano, Micah 12 Florida Air 11.70 12.34 -1.7 6
56 Etienne, Nicholas 9 Cypress Cree 12.35 12.35 NWI 10
57 Manoogian, Varak 11 Lake Mary Pr 12.13 12.37 -1.7 9
58 Morgan-Rajkumar, Uriah 10 East River H 12.04 12.38 -1.9 8
58 Marinel, Daniel 10 Hagerty HS 11.91 12.38 -4.2 7
60 Werelman, Stefan 10 Timber Creek 12.68 12.41 NWI 13
61 Nieves, Rolando 12 Orange City 12.14 12.45 -1.7 9
62 Haynes, Anthony 11 Mainland HS 12.09 12.46 -1.7 9
63 Muntz, Corbin 10 Lake Brantle 12.47 -1.5 15
64 Goring, Emani 9 Warner Chris 12.27 12.50 NWI 10
65 Acosta, Chris 9 Timber Creek 12.44 12.51 -3.2 11
66 Amiri, Ramtin 10 Flagler Palm 12.63 12.54 -1.1 12
67 Frater, Devin 9 Lake Brantle 12.59 -1.5 15
68 Ferrer, Jose 10 Freedom HS ( 12.41 12.60 -3.2 11
69 Chin, Xavier 9 Hagerty HS 12.16 12.61 -1.7 9
70 Pierre-Louis, Victor 9 Cypress Cree 12.51 12.64 -1.1 12
71 McGhee, Devin 9 Orange City 12.38 12.69 -3.2 11
72 Moser, Lance 10 Mount Dora B 12.34 12.70 NWI 10
73 Rogers, Ricky 11 Winter Sprin 11.86 12.71 -4.2 7
74 Thomas, Infinite 9 Orange City 12.54 12.73 -1.1 12
75 Eldridge, Kymani 9 Orange City 12.57 12.74 -1.1 12
76 Pena, Juan 9 Oviedo HS 12.44 12.75 -3.2 11
77 McCalla, Daijon 10 Oviedo HS 12.52 12.83 -1.1 12
78 Gunter, Titus 10 Harvest Comm 12.39 12.85 -3.2 11
79 Milo, Preston 8 Holy Trinity 12.34 12.86 NWI 10
80 Cho, Jongyeon 10 Florida Air 11.58 12.89 -3.1 5
81 Gentle, Shmar 11 Halifax Acad 13.49 12.91 -1.5 15
82 Billings, Steven 9 Apopka HS 12.50 12.96 -1.1 12
83 Whttaker, Isaac 11 Orange City 12.84 13.08 NWI 13
84 Hewlett, Chiquille 12 Harvest Comm 12.78 13.11 NWI 13
85 Walker, Frederick 10 Cypress Cree 12.87 13.17 NWI 13
86 Valentine, Shamar 11 Oviedo HS 12.95 13.24 -3.4 14
86 Sok, Nicholas 9 Father Lopez 12.49 13.24 -3.2 11
88 Gomez, Casey 12 Florida Air 11.90 13.26 -4.2 7
89 Maley, Ryan 9 Mount Dora B 13.84 13.39 -1.5 15
90 Hairston, Garreth 11 Mainland HS 13.28 13.51 -3.4 14
91 Dinardo, Nick 10 St. Joseph C 12.50 13.55 -3.2 11
92 Krim, Jack 10 Lake Mary Pr 12.90 13.59 -3.4 14
93 Harwell, Chase 9 Mount Dora B 13.05 13.87 -3.4 14
94 Woods, Jackson 9 Harvest Comm 14.49 14.84 -1.5 15
95 Figueroa, Adam 10 Lake Mary Pr 13.32 14.98 -3.4 14
96 Martin, Rives 6 Harvest Comm 15.95 16.88 -1.5 15
-- Wilson, Chad 10 Warner Chris 12.05 DNS -1.9 8
-- Hernandez, Carlos 10 East River H 12.41 DNS -3.2 11
-- Still, Jake 10 Episcopal Sc 11.81 DNS -1.7 6
-- McCloud, James 11 Mainland HS 12.17 DNS -1.7 9
-- Bailey, Jordan 10 Mainland HS 11.84 DNS -4.2 7
-- Aznar, Christian 9 Cypress Cree 14.01 DNS -1.5 15
-- Morss, Kristyan 9 Cypress Cree 12.64 DNS -1.1 12
-- Caraballo, Jeremy 10 Oviedo HS 12.74 DNS NWI 13
-- Smeltzer, Cyrus 10 East River H 12.38 DNS NWI 10
-- Chen, Jianhoa 12 Florida Air 11.65 DNS -3.1 5
-- Washington, Akeem 10 Mainland HS 11.35 DNS -1.3 3
-- Beauzil, Marc 11 Freedom HS ( 12.08 DNS -1.7 9
-- Harrison, Eric 12 Mount Dora B 12.98 DNS -3.4 14
-- Alleyne, Jacob 11 Mount Dora B 11.62 DNS -3.1 5
-- Edwards, Marcus 11 Osceola HS ( 11.32 DNS -1.3 3
-- Davidson, Malcolm 9 Osceola HS ( 11.48 DNS -1.3 4
-- Bradley, Cameron 12 Lake Mary Pr 13.06 DNS -3.4 14
-- Eastman, Michael 12 Lake Mary Pr 12.88 DNS -3.4 14
-- Bush, Demetrius 10 Orange City 12.22 DNS NWI 10
-- Frazer, Riel 12 Freedom HS ( 11.08 DNS -1.5 2
-- Sharma, Avi 8 Holy Trinity 12.74 DNS NWI 13
-- Sykes, Anthony 10 Halifax Acad 12.56 DNS -1.1 12
-- Wilson, Kendan 12 Flagler Palm 11.81 DNS -1.7 6
-- Foster, Terrance 9 Hagerty HS 12.80 DNS NWI 13
-- Turner, Steven 7 Harvest Comm SCR
-- Murphy, Nial 7 Harvest Comm 15.09 SCR
-- Etorma, Nikko 10 East River H SCR
-- Campbell, Ryan 10 Lake Mary Pr 13.93 SCR
-- Carpio, Jb 9 Father Lopez 14.43 SCR
-- Hunter, Julian 11 Mainland HS SCR
Event 63 Girls 1600 Meter Run High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Johnson, Sinclaire 11 Lake Brantle 5:01.49 5:11.14 3 10
2 English, Emily 10 George Jenki 5:15.39 5:13.28 3 8
3 Folio, Samantha 10 Holy Trinity 5:13.40 5:27.10 3 6
4 Jung, Victoria 11 George Jenki 5:29.43 5:27.44 3 5
5 Cobb, Elizabeth 11 Winter Sprin 5:33.97 5:30.36 3 4
6 Butterfield, Brooke 11 Winter Sprin 5:37.27 5:31.44 3 3
7 Worrell, Nicolette 10 Hagerty HS 5:31.71 5:31.45 3 2
8 Sublette, Alexandra 11 Boone HS 5:33.98 5:34.16 3 1
9 Lewis, Ruby 12 George Jenki 5:38.41 5:45.00 3
10 Parpia, Gabriella 12 Sanford Semi 5:44.72 5:51.45 3
11 Galloway, Caitlin 9 Timber Creek 5:41.06 5:51.81 3
12 Klein, Haley 12 Hagerty HS 5:58.88 5:51.91 2
13 Dickinson, Anne Marie 12 Hagerty HS 5:56.58 5:52.21 2
14 Rodriguez, Alexandra 12 Sanford Semi 5:52.01 5:53.21 2
15 Serino, Alexa 12 Hagerty HS 5:53.51 5:53.96 2
16 Darling, Monique 11 Boone HS 5:55.10 5:58.46 2
17 Schmick, Kaley 12 Cypress Cree 5:12.83 5:59.11 3
18 Vergauwen, Jolene 12 Lake Brantle 5:51.19 5:59.62 3
19 Dolan, Jessica 10 Boone HS 5:45.00 6:03.33 3
20 Wildgen, Isabel 11 Oviedo HS 5:51.08 6:05.78 3
21 Dansereau, Olivia 12 Hagerty HS 5:59.35 6:06.04 2
22 Schultz, Samantha 9 Boone HS 6:07.74 6:06.68 2
23 Hernandez, Sabrina Hoover HS 6:08.04 1
24 Arterburn, Madison 10 Winter Sprin 5:52.56 6:09.91 2
25 Bartel, Kayla 11 Orange City 5:49.82 6:11.10 3
26 Shriner, Laura 11 The Geneva S 5:55.00 6:12.59 2
27 Adams, Grace 10 Harvest Comm 6:09.73 6:15.00 2
28 Downward, Shelley 11 The Geneva S 5:50.00 6:15.07 3
29 Gray, Josie Seabreeze HS 5:41.00 6:15.10 3
30 Vevera, Matilda 9 Flagler Palm 6:08.94 6:16.42 2
31 Buitrago, Daniela 12 Orange City 6:12.61 6:17.45 2
32 Kurtz, Sydney 11 George Jenki 5:55.33 6:18.16 2
33 Shah, Niyati 10 Oviedo HS 6:08.88 6:19.76 2
34 Patel, Sapha 9 Oviedo HS 6:38.12 6:22.23 2
35 Baker, Avory 12 George Jenki 5:54.19 6:24.14 2
36 Morales, Analiese 12 Cypress Cree 6:17.41 6:27.48 2
37 Maguire, Marina 12 Cypress Cree 5:29.75 6:34.12 3
38 Gunter, Grace 10 The Geneva S 6:10.00 6:38.60 2
39 Strickland, Kiley 9 George Jenki 6:42.21 6:39.43 1
40 Ryan, Erin 9 Boone HS 6:42.79 6:40.91 1
41 Allred, Amanda 11 Cypress Cree 6:30.55 6:42.95 2
42 Wildgen, Grace 10 Oviedo HS 6:46.52 1
43 Bruce, Katlynn 12 The Geneva S 6:45.00 6:48.22 1
44 Mccrea, Chassity 12 Orange City 6:54.10 6:51.44 1
45 Santiago, Krizia 12 Cypress Cree 6:56.70 1
46 Bourke, Jade 11 Flagler Palm 7:05.10 6:57.78 1
47 Chavez-Cruz, Noelia 11 Sanford Semi 6:58.17 6:59.81 1
48 Bateh, Angela 9 East River H 6:41.34 7:00.38 1
49 Kinsey, Kloe 9 Lake Brantle 7:05.58 7:00.65 1
50 Giovati, Gabrielle 10 Lake Brantle 6:54.21 7:00.85 1
51 Baio, Jensen 10 Lake Brantle 6:36.64 7:07.07 2
52 Arroyo, Savannah 9 East River H 7:22.01 7:09.44 1
53 Ramirez, Christal 12 Timber Creek 6:56.60 7:19.11 1
54 Jones, Elise 10 Apopka HS 7:24.76 7:24.75 1
55 Bell, Rachel 9 Apopka HS 7:16.56 7:31.86 1
56 DeAndrade, Patricia 12 Freedom HS ( 7:18.00 7:32.66 1
-- Pires, Britney 9 Flagler Palm 7:02.83 DNS 1
-- Pagan, Madeline 12 Orange City 7:58.00 DNS 1
-- Dowdy, Ashleigh 9 East River H 7:24.56 DNS 1
-- Walls, Anna 10 Flagler Palm 5:56.02 DNS 2
-- Juliano, Kaylee 9 The Villages 6:25.41 DNS 2
-- Helm, Camryn 9 Lake Brantle 6:14.95 DNS 2
-- Light, Mikala 11 Winter Sprin 7:00.01 DNS 1
-- Dalimida, Cassandra 9 Cypress Cree DNS 1
-- Stewart, Bryana 11 Apopka HS 7:22.24 DNS 1
-- Clark, Sophia 12 Flagler Palm 5:34.59 DNS 3
-- Zayas, Natalie 11 Apopka HS 7:11.12 DNS 1
-- Barber, Gabriella 11 Sanford Semi 7:55.91 DNS 1
-- Harvey, Brianna 11 Apopka HS 8:28.53 DNS 1
-- Zack, Jessica 11 Apopka HS 6:11.64 DNS 2
-- Stivers, Kelcey 11 Hagerty HS 6:04.19 DNS 2
-- DeAndrade, Estefania 10 Freedom HS ( DNS 1
-- Baba, Alexandria 10 Freedom HS ( 5:28.77 DNS 3
-- Reiff, Gabby 12 Boone HS 6:34.06 DNS 2
-- Torres, Alinah 10 Orange City 7:44.71 DNS 1
Event 64 Boys 1600 Meter Run High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Cacciatore, Andrew 12 Holy Trinity 4:24.22 4:29.30 5 10
2 Stivers, Andrew 11 Hagerty HS 4:31.62 4:29.31 5 8
3 Skotnicki, Tanner 10 Winter Sprin 4:39.36 4:31.50 5 6
4 Gonzalez, Nicholas 12 The Geneva S 4:23.78 4:33.41 5 5
5 Davis, Isak 12 The Geneva S 4:31.59 4:36.56 5 4
6 Harding, Ryan 12 Boone HS 4:36.04 4:37.57 5 3
7 Santiago, Joel 11 Winter Sprin 4:39.80 4:39.28 5 2
8 Ellis, Luke 11 Sanford Semi 4:44.78 4:40.57 5 1
9 Fox, Kyle 10 The Villages 4:44.05 4:40.85 5
10 Cabret, Chris 11 Cypress Cree 4:40.59 4:41.48 5
11 Czurak, Justin 9 Winter Sprin 4:39.97 4:42.35 5
12 Blake, Spenser 10 Boone HS 4:42.00 4:44.75 5
13 Oakley, Alex 11 Episcopal Sc 4:50.00 4:49.31 4
14 Estrella, Edwin 12 Osceola HS ( 4:38.94 4:49.38 5
15 Anderson, David 12 Oviedo HS 4:46.44 4:50.54 5
16 Mellow, Spencer 12 Flagler Palm 4:50.24 4:51.15 4
17 McGrew, Shad 11 Butler 4:37.44 4:51.72 5
18 Stadler, Daniel 11 Oviedo HS 4:49.84 4:52.26 5
19 Hilbert, Liam 11 St. Joseph C 4:52.58 4:52.28 4
20 Meyer, Samuel 10 Episcopal Sc 4:51.54 4:53.55 4
21 Diniro, Tyler 12 Flagler Palm 4:39.30 4:53.78 5
22 Stoffer, Jacob 12 The Villages 4:56.19 4:53.99 4
23 Roof, Matthew 11 Father Lopez 5:04.94 4:56.66 3
24 Cambria, Alex 12 St. Joseph C 4:48.25 4:59.04 5
25 Gordon, Isaac 11 Olympia HS 4:45.39 4:59.08 5
26 Fields, Eithan 10 Oviedo HS 4:54.50 4:59.10 4
27 Davis, Asher 12 The Geneva S 4:55.00 4:59.97 4
28 Teel, Aidan 11 Boone HS 5:21.43 5:00.02 2
29 Fuentes, Jose 11 Boone HS 4:55.02 5:00.95 4
30 Ore, Hayden 11 Flagler Palm 4:57.58 5:01.84 4
31 Norfleet, Jonah 9 Timber Creek 4:58.44 5:01.86 4
32 Vasquez, Jose 10 Boone HS 5:17.27 5:03.36 2
33 Ebert, Nicholas 9 Hagerty HS 5:14.34 5:04.89 3
34 Getty, Caleb 10 Hagerty HS 4:52.85 5:05.62 4
35 Parrish, Justin 12 Lake Brantle 4:59.36 5:06.54 4
36 Wilson, Michael 10 Holy Trinity 4:43.70 5:07.49 5
37 Hinkle, John 10 Olympia HS 5:04.36 5:08.15 3
38 Santiago, Yadiel 12 East River H 5:00.63 5:08.86 3
39 Lynch, John 12 Hagerty HS 5:14.56 5:09.02 3
40 Kicki, Charles 10 Oviedo HS 5:03.85 5:09.41 3
41 Ling, Jonathan 11 Flagler Palm 4:51.96 5:09.68 4
42 Martin, John 9 Harvest Comm 4:57.40 5:09.82 4
43 Greenawalt, Ethan 10 Lake Brantle 5:15.48 5:10.43 3
44 Perez, Daniel 12 Cypress Cree 5:10.94 5:10.80 3
45 Williams, Sean 9 Timber Creek 5:00.06 5:11.06 3
46 Cooper III, Charles 10 Apopka HS 5:17.84 5:11.14 2
47 Marberry, Will 9 Olympia HS 5:33.00 5:11.22 2
48 McCrimon, Paul 10 Osceola HS ( 5:08.95 5:12.17 3
49 Tibbetts, Sean 11 Oviedo HS 5:09.01 5:12.83 3
50 Berry, Zane 11 Oviedo HS 5:06.48 5:13.40 3
51 Rader, Austin 12 The Geneva S 4:50.00 5:13.42 4
52 Bausch, Justin 12 Cypress Cree 4:48.12 5:14.10 5
53 Klein, Tyler 10 Hagerty HS 5:09.26 5:15.40 3
54 Partlow, Clayton 11 Boone HS 4:55.56 5:16.16 4
55 Barringer, Justin 9 Harvest Comm 5:16.15 5:16.69 3
56 Griffin, Jonathan 11 Episcopal Sc 4:57.54 5:16.71 4
57 Ontiveros, Ricardo 12 Florida Air 4:59.69 5:16.73 4
58 Perret, Cameron 10 Episcopal Sc 5:07.11 5:17.68 3
59 Johnson, Brian 9 Lake Brantle 5:23.75 5:20.99 2
60 Pena, Jorge De La 12 Cypress Cree 4:52.76 5:21.81 4
61 Warner, Austin 10 Apopka HS 5:23.82 5:22.28 2
62 Loengomez, Mark 9 Olympia HS 5:32.15 5:25.58 2
63 Aynes, Ethan 10 Florida Air 5:09.42 5:25.68 3
64 Harris, Jordan 9 Timber Creek 5:27.24 5:26.52 2
65 Bautista, Marcus 9 Olympia HS 5:29.60 5:26.63 2
66 DiLeo, Ryan 9 St. Joseph C 5:50.70 5:30.05 1
67 Benjelloun, Ishamael 11 Timber Creek 5:22.84 5:30.25 2
68 Martinez, Luis 10 Osceola HS ( 5:25.90 5:30.41 2
69 Johnson, Chris 9 Olympia HS 5:44.33 5:31.31 1
70 Nields, Liam 8 Harvest Comm 5:24.46 5:31.61 2
71 Cruz, Emmanuel 9 Osceola HS ( 5:22.27 5:34.64 2
72 Jones, Justin 9 Sanford Semi 5:45.23 5:36.85 1
73 Fields, Nicolas 10 Sanford Semi 5:23.66 5:37.65 2
74 Wapshott, Corbin 11 Lake Brantle 5:15.84 5:38.14 3
75 Torres, John 10 East River H 6:01.08 5:38.83 1
76 Jubert, Dan 11 St. Joseph C 5:42.00 5:40.10 1
77 Castro, Jandrick 9 Sanford Semi 5:47.46 5:40.83 1
78 Obrochta, Jordan 10 St. Joseph C 5:30.25 5:40.99 2
79 Baio, Nicholas 12 Lake Brantle 5:12.67 5:42.15 3
80 Rivera, Abraham 11 Timber Creek 5:48.23 5:44.54 1
81 Delmois, Welby 11 Freedom HS ( 5:46.36 1
82 Boydstun, William 11 Holy Trinity 5:16.80 5:48.72 3
83 Barral, Jesse 9 Apopka HS 5:40.69 5:49.67 1
84 Hinton, Jason 11 Cypress Cree 6:04.38 5:51.20 1
85 Strickland, Dequan 9 Mainland HS 5:47.96 5:53.08 1
86 Roberts, Cody 11 Flagler Palm 5:34.06 5:53.85 2
87 Dotson, Kory 12 East River H 5:41.11 5:53.94 1
88 Ferraro, Dominic 12 East River H 5:47.15 5:54.79 1
89 Janek, Frank 12 East River H 5:33.76 5:56.10 2
90 Gillis, Ryan 10 Orange City 5:54.91 5:56.74 1
91 Verzaro, Ron 11 Winter Sprin 5:30.45 5:57.83 2
92 Bromley, Ryan 9 Freedom HS ( 6:20.64 1
93 Smith, Tyson 11 Freedom HS ( 6:21.01 1
94 Ward, Trenten 9 Orange City 6:53.90 6:27.13 1
95 Stewart, Garrett 10 Orange City 6:12.30 6:39.47 1
96 Ribaudo, Andrew 11 Orange City 6:00.10 6:48.94 1
97 Blunt, Graham Issac 9 Orange City 7:04.78 7:04.73 1
-- Blythe, Jack 9 The Geneva S 5:45.00 DNS 1
-- Digesare, Jack 11 St. Joseph C 4:54.15 DNS 4
-- Singer, Daniel 11 Winter Sprin 5:08.51 DNS 3
-- Slicer, Micah 10 Flagler Palm 5:19.93 DNS 2
-- Otero, Yonelle 11 Freedom HS ( 5:00.44 DNS 3
-- Foster, Sheridian 11 Freedom HS ( 4:48.58 DNS 5
-- Omdahl, Camden 7 Harvest Comm 5:48.38 DNS 1
-- Weishampel, Zach 10 Hagerty HS 5:16.52 DNS 3
-- Morrison, David 12 Apopka HS 5:18.14 DNS 2
-- Juste, Jean 11 Cypress Cree 4:48.10 DNS 5
-- Ferron, Fabian 10 Apopka HS 5:47.72 DNS 1
-- Theriault, Nick 11 Father Lopez 4:58.24 DNS 4
-- Thompson-Davoli, Dion 11 Episcopal Sc 5:24.07 DNS 2
-- Casas, Juan 10 Timber Creek 4:57.94 DNS 4
-- Devito, Andrew 10 Orange City 5:57.56 DNS 1
-- Smith, Conner 9 The Villages 5:24.23 DNS 2
-- Pajuelo, Joseph 12 Osceola HS ( 6:20.57 DNS 1
-- Medero, Daniel 10 Osceola HS ( 5:31.54 DNS 2
-- Gaskin, Hunter 9 Holy Trinity DNS 1
-- Cronin, Daniel 11 Holy Trinity 5:04.25 DNS 3
-- Adebanjo, Omomayowa 11 Lake Brantle 5:01.43 DNS 3
-- Sebber, Jens 11 Holy Trinity DNS 1
Event 65 Girls 4x100 Meter Relay High School
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Hagerty HS 'A' 49.08 48.97 1 10
2 Timber Creek HS 'A' 50.59 49.57 1 8
3 Mainland HS 'A' 50.32 50.28 1 6
4 Olympia HS 'A' 51.71 51.05 2 5
5 Lake Brantley HS 'A' 51.82 51.54 2 4
6 George Jenkins HS 'A' 52.19 51.66 2 3
7 Oviedo HS 'A' 50.78 52.24 2 2
8 Mainland HS 'B' 50.32 53.03 1 1
9 East River HS 'A' 52.08 53.13 2
10 Cypress Creek HS 'A' 51.73 53.52 2
11 Freedom HS (Orlando) 'A' 51.71 54.40 2
12 Cocoa HS 'B' 52.70 54.44 2
13 Orange City University HS 'A' 53.70 54.59 3
14 Lake Mary Prep 'A' 55.92 56.83 3
15 Lake Brantley HS 'B' 53.00 57.45 3
-- Cocoa HS 'A' 52.70 DNF 3
-- Orange City University HS 'B' DNS 3
-- Sanford Seminole HS 'A' 49.02 DNS 1
-- Winter Springs HS 'A' 47.88 DNS 1
-- Florida Air Academy 'A' 56.28 DNS 3
-- Holy Trinity Academy 'A' 49.18 DNS 1
-- Flagler Palm Coast HS 'A' 50.01 DNS 1
-- Father Lopez Catholic HS 'A' 56.82 DNS 3
-- Lake Mary Prep 'B' 58.50 DNS 3
Event 66 Boys 4x100 Meter Relay High School
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Apopka HS 'A' 42.11 42.25 1 10
2 Timber Creek HS 'A' 43.07 42.73 1 8
3 Osceola HS (Kissimmee) 'A' 42.37 42.84 1 6
4 Olympia HS 'A' 43.90 44.13 1 5
5 St. Joseph Collegiate Institut 'A' 44.80 45.09 2 4
6 Lake Brantley HS 'A' 44.54 45.15 2 3
7 Winter Springs HS 'A' 44.93 45.16 2 2
8 Hagerty HS 'B' 45.71 45.54 3 1
9 Orange City University HS 'B' 46.50 45.66 3
10 East River HS 'A' 43.08 45.90 1
11 Cypress Creek HS 'A' 45.24 45.96 2
12 Hagerty HS 'A' 45.71 46.07 3
13 Oviedo HS 'A' 45.59 46.15 2
14 Lake Brantley HS 'B' 46.00 46.51 3
15 Freedom HS (Orlando) 'A' 42.81 46.66 1
16 Mainland HS 'A' 41.94 47.22 1
17 Cypress Creek HS 'B' 45.24 48.32 2
18 Florida Air Academy 'B' 45.14 49.49 2
-- Flagler Palm Coast HS 'A' 43.03 DNS 1
-- Florida Air Academy 'A' 45.14 DNS 2
-- Orange City University HS 'A' 46.50 DNS 3
-- Lake Mary Prep 'A' 49.20 DNS 3
-- Lake Mary Prep 'B' 53.00 DNS 3
Event 67 Girls 400 Meter Dash High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Nyenkan, Martina 12 Winter Sprin 58.54 56.70 12 10
2 Tirone, Anjelie 10 Olympia HS 1:00.18 59.52 12 8
3 Williams, Ladeijah 12 Flagler Palm 1:00.99 59.84 12 6
4 Cousar, Nila 10 Lake Brantle 59.64 1:00.15 12 5
5 Smith, Shelby 11 Holy Trinity 1:03.00 1:01.10 10 4
6 Mickelson, Jewel 9 Boone HS 1:01.08 1:01.39 11 3
7 Perez, Amber 10 Winter Sprin 1:01.86 5 2
8 Gales, Courtney 9 Flagler Palm 1:04.23 1:02.11 9 1
9 Akinwotu, Augusta 11 Olympia HS 1:02.81 1:02.18 10
10 Nyenken, Gifty 9 Winter Sprin 1:02.95 1:02.25 10
11 Crawford, Jordan 11 Boone HS 59.42 1:02.31 12
12 Smith, Sydney 11 Holy Trinity 1:07.47 1:03.01 6
13 Brown, Stephanie 11 Winter Sprin 1:02.50 1:03.43 11
14 Siegel, Amara 10 East River H 59.57 1:03.87 12
15 Pace, Emani 12 George Jenki 1:04.00 1:04.00 9
16 Stafstrom, Christina 11 Lake Brantle 1:01.27 1:04.03 11
17 Carlo, Imani 9 Timber Creek 1:03.20 1:04.13 10
18 Fow, Kathleen 10 Oviedo HS 1:04.14 2
19 Price, Tamara 9 Cypress Cree 1:01.07 1:04.48 11
20 Ragosta, Claudia 12 Hagerty HS 1:01.65 1:04.70 11
21 Dogue, Jashay 9 Winter Sprin 1:01.85 1:04.71 11
22 Baker, Chloe 9 George Jenki 1:04.27 1:04.81 9
23 Clark, Carina 9 Winter Sprin 1:04.40 1:04.86 9
24 Perez, Dianna 10 Olympia HS 1:05.00 1:05.19 8
25 Courtney, Savanah 12 Hagerty HS 1:00.80 1:05.26 12
26 Morrison, Annaya 11 Apopka HS 1:04.72 1:05.33 9
27 Cabrera, Cassidy 10 Hagerty HS 1:02.80 1:05.42 11
28 Moothart, Emma 12 Oviedo HS 1:06.67 1:05.44 7
29 West, Ebony 11 Boone HS 1:06.68 1:05.57 7
30 Jackson, Kiarra 11 Apopka HS 1:07.16 1:05.77 6
31 Mack, Olivia 12 Timber Creek 1:03.23 1:05.89 10
32 Thomas, Shaniya 8 Cocoa HS 1:05.56 1:05.93 8
33 Bailey, Bethany 12 Hagerty HS 1:05.96 1:06.13 8
34 Castor, Rachel 12 George Jenki 1:03.53 1:06.19 9
35 Ferguson, Melissa 10 George Jenki 1:05.82 1:06.25 8
36 Simpson, Namiah 9 Flagler Palm 1:06.99 1:06.34 7
37 Johnson, Halle 12 Lake Brantle 1:06.72 1:06.53 7
37 Baumann, Robyn 11 Mainland HS 1:09.06 1:06.53 5
39 Stewart, Jaeda 7 Holy Trinity 1:02.96 1:06.55 10
40 Thomas, Lauren 9 Orange City 1:05.68 1:06.56 8
41 Baker, Makenzie 12 George Jenki 1:06.13 1:06.90 8
42 Wright, Sophia 10 Oviedo HS 1:07.83 1:07.28 6
43 Bagley, Aljah 9 Sanford Semi 1:06.58 1:07.47 7
44 Bruno, Tainali 10 Cypress Cree 1:07.52 1:07.68 6
45 Yaryan, Adrienne 11 Father Lopez 1:04.55 1:07.97 9
46 Gedeon, Abby 11 East River H 1:08.49 1:08.42 5
47 Graham, Charity 9 Apopka HS 1:10.46 1:08.54 4
48 Natale, Grace 10 The Geneva S 1:07.00 1:09.23 7
49 Duncan, Cassandra 10 Cypress Cree 1:07.10 1:09.36 6
50 Cason, Shanerea 12 Mainland HS 1:08.67 1:09.84 5
51 Sams, Morgan 12 Lake Brantle 1:08.63 1:09.88 5
52 Meredith, Danielle 10 Cypress Cree 1:09.98 1:10.10 4
53 Leake, Abigail 11 Orange City 1:06.98 1:10.20 7
54 Symonette, Skye 9 Mainland HS 1:11.10 1:10.87 4
55 Weathington, Lauren 11 Harvest Comm 1:09.25 1:10.94 5
56 Bohne, Erin 7 Holy Trinity 1:11.58 1:10.96 4
57 Guzman, Hannah 9 The Geneva S 1:07.00 1:11.08 7
58 Guinn, Tovah 9 Warner Chris 1:12.46 1:12.06 3
59 Oliver, Lauryl 11 Boone HS 1:08.12 1:12.15 6
60 Verzi, Victoria 11 Boone HS 1:04.63 1:12.25 9
61 Jones, Kailey 11 East River H 1:12.19 1:12.88 4
62 Harris, Mackenzie 9 Father Lopez 1:14.49 1:13.15 3
63 Sellers, Kiara 8 Cocoa HS 1:12.00 1:13.26 4
64 Arce, Anyia 9 Orange City 1:17.18 1:13.30 3
65 Elder, Leah 8 Lake Mary Pr 1:14.24 1:13.62 3
66 Knowles, Courtney 10 Boone HS 1:19.62 1:16.62 2
67 Sprinkle, Genia 10 Lake Brantle 1:03.50 1:17.11 10
68 Rivera, Alyson 9 Orange City 1:18.16 1:17.88 2
69 Medina, Julissa 10 Orange City 1:15.42 1:19.76 3
70 Cesar, Freden 10 Freedom HS ( 1:25.35 1:25.51 2
-- Jesson, Kaleena 12 East River H 1:07.53 DNS 6
-- Capps, Sterling 9 Warner Chris 1:14.24 DNS 3
-- Burress, Rachel 9 The Villages 1:08.55 DNS 5
-- Hall, Alexis 11 The Villages 1:11.23 DNS 4
-- Valmyr, Chedlyne 12 Cypress Cree 1:03.32 DNS 10
-- Rowley, Sada 11 Flagler Palm 1:08.21 DNS 1
-- Brooks, Sierra 11 Lake Mary Pr 1:12.20 DNS 4
-- Manigault, Ariel 9 Lake Brantle DNS 1
-- Miller, Sydney 8 Lake Mary Pr 1:20.00 DNS 2
-- Holt, Mary 8 Harvest Comm 1:18.40 DNS 2
-- Brown, Crystal 12 Mainland HS 1:05.31 DNS 8
-- Peeples, Ally 11 Lake Mary Pr 1:09.00 DNS 5
-- Busby, Mersaidees 10 Cocoa HS 1:15.00 DNS 3
-- Gilbert, Cashie 12 Cocoa HS 1:07.03 DNS 6
-- Kosmitis, Kellie 9 Oviedo HS 1:02.55 DNS 11
-- Brown, Jada 11 Cocoa HS DNS 1
-- Taher, Yathreb 12 Mainland HS 1:06.00 DNS 8
-- Gaston, Nicole 6 Lake Mary Pr 1:13.80 DNS 3
-- Taylor, Maiya 10 Mount Dora B 1:00.76 DNS 12
Event 68 Boys 400 Meter Dash High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Halliday, Zachary 11 Lake Brantle 49.12 48.72 13 10
2 Treasure, Juvon 11 Apopka HS 49.64 49.80 13 8
3 Turner, James 12 Boone HS 49.09 50.26 13 6
4 Jackson, Marcus 10 Osceola HS ( 50.00 51.14 13 5
5 Khinit, Malak 11 Timber Creek 52.14 51.37 12 4
6 Vinciguerra, Anthony 11 Orange City 51.34 51.68 13 3
7 Jackson, Darius 11 Boone HS 52.65 52.01 12 2
8 Fischer, Jake 12 The Villages 51.17 52.16 13 1
9 Kodzi, Papaa 11 Oviedo HS 52.49 52.28 12
10 Dillard, Aspen 11 Flagler Palm 53.31 52.54 11
11 Baker, Blake 11 Lake Brantle 52.90 2
12 Mihm, Mason 11 Oviedo HS 53.07 53.03 11
13 Soto, Josiah 9 Lake Brantle 54.63 53.17 10
14 Bien Aime, Nyazhian 12 Olympia HS 55.78 53.21 8
15 Arrieta, Samuel 10 Lake Brantle 51.72 53.35 13
16 Staten, Sentwali 11 Oviedo HS 53.58 3
17 Faustin, Jogimio 10 Boone HS 55.65 54.16 9
18 Ohlwein, Nick 11 Father Lopez 53.72 54.22 10
19 Green, Robin 9 Olympia HS 54.82 54.35 9
20 Huggins, Josh 12 Flagler Palm 52.06 54.37 12
21 Mack, Cameron 10 Timber Creek 53.79 54.45 10
22 Jarrell, Mj 10 Timber Creek 53.07 54.52 11
23 Austin, Tyquan 12 Halifax Acad 54.85 2
24 Azad, Sabik 9 Hagerty HS 53.86 54.97 10
25 Kazemba, Kasonga 11 Timber Creek 55.30 55.17 9
26 Cohea, Patrick 10 Lake Brantle 55.00 55.22 9
27 Austrie, Daje 12 East River H 53.57 55.57 10
28 Eyma, Elijah 11 Lake Mary Pr 52.00 55.62 12
29 Swegheimer, Bruen 9 Orange City 55.89 55.66 8
30 Murimwa, Simba 9 Winter Sprin 55.45 55.75 9
31 Michaud, Stephen 11 Cypress Cree 56.90 55.78 7
32 Sterno, Brent 10 Boone HS 57.38 55.95 7
33 Barbee, Lathyn 12 East River H 53.50 56.03 11
34 Abraham, Julian 9 Cypress Cree 56.18 56.24 8
35 Chico, Kameron 9 Sanford Semi 55.12 56.50 9
35 Bess, Darien 11 Cypress Cree 56.56 56.50 8
37 Fletcher, Jared 10 Orange City 59.48 57.06 6
38 Winningham, Zachary 10 Hagerty HS 57.07 57.07 7
39 Ware, Brad 9 Osceola HS ( 57.19 3
40 Cleveland, Brandon 10 Mainland HS 58.19 57.22 6
41 Duran, Charles 10 Cypress Cree 57.77 57.37 6
42 Fletcher, Jordan 10 Orange City 59.94 57.53 5
43 Shaw, Demetrius 12 Holy Trinity 52.57 57.71 12
44 Willis, Noah 9 Father Lopez 58.30 2
45 Bodre, Elliot 9 Osceola HS ( 58.48 2
46 Gonzalez, Jossiel 10 Osceola HS ( 56.93 58.74 7
47 Joseph, Peter 10 Freedom HS ( 59.05 58.77 6
48 Hollie, Johnny 9 Winter Sprin 1:00.00 59.50 5
49 Morgan, Michael 10 Cypress Cree 52.84 1:00.17 11
50 Yang, Joseph 11 Florida Air 1:02.00 1:00.40 4
51 Cilano, Charlie 11 St. Joseph C 55.13 1:01.11 9
52 Mallory, Steffan 9 Mainland HS 58.37 1:01.28 6
53 Joseph, James 9 Freedom HS ( 1:01.63 2
54 Hibbard, Chris 10 St. Joseph C 58.24 1:01.93 6
55 grey, marcus 12 Lake Mary Pr 1:00.00 1:02.11 5
56 Todtenhagen, Ben 10 Winter Sprin 1:01.84 1:02.26 4
57 Gentle, Jmar 10 Halifax Acad 1:02.72 2
58 Kim, Eric 9 Florida Air 1:01.60 1:02.81 5
59 O'Shea, Dylan 10 Florida Air 1:02.96 1:02.96 4
60 Gomez, Casey 12 Florida Air 1:02.70 1:03.00 4
61 Campbell, Ryan 10 Lake Mary Pr 59.86 1:03.17 5
62 Pederson, Stephen 8 The Geneva S 1:03.26 2
63 Minter, Adam 9 Freedom HS ( 1:05.28 1:06.09 4
64 Martin, Rives 6 Harvest Comm 1:14.71 3
65 Eskandari, Aria 11 Lake Mary Pr 1:22.43 1:21.20 3
-- Moore, Kameron 9 Osceola HS ( 56.78 DNS 7
-- Reilly, Jacob 10 Orange City 54.22 DNS 10
-- Adside, Timothy 9 Sanford Semi 57.97 DNS 6
-- Johnston, Alec 11 Timber Creek 50.78 DNS 13
-- Silva, Josh 8 The Geneva S 1:01.86 DNS 4
-- Edwards, Marcus 11 Osceola HS ( 52.49 DNS 12
-- Rodriguez, Angel 10 Orange City 1:01.38 DNS 5
-- Delaphena, Marquee 11 Flagler Palm 52.98 DNS 11
-- Hodge, Jamal 12 Flagler Palm 52.70 DNS 12
-- Boselli, Adam 10 Episcopal Sc DNS 3
-- Griffin, Jonathan 11 Episcopal Sc 56.97 DNS 7
-- Ontiveros, Ricardo 12 Florida Air 57.70 DNS 7
-- Beauzil, Marc 11 Freedom HS ( 53.34 DNS 11
-- Wilson, Kendan 12 Flagler Palm 53.72 DNS 10
-- Etorma, Nikko 10 East River H 57.43 DNS 7
-- Bergen, Alex 11 Boone HS 54.82 DNS 10
-- Musick, Jacob 9 Boone HS 1:01.64 DNS 4
-- Hernandez, Carlos 10 East River H 56.39 DNS 8
-- Cenescar, Jehu 9 Cypress Cree 56.53 DNS 8
-- Hendricks, Alejandro 11 East River H DNS 3
-- Moser, Lance 10 Mount Dora B 1:01.30 DNS 5
-- Ortega, Luis 10 The Villages 58.23 DNS 6
-- Bellingrath, Payson 7 Harvest Comm 1:13.50 DNS 3
-- Krim, Jack 10 Lake Mary Pr 1:00.00 DNS 5
-- Manoogian, Varak 11 Lake Mary Pr 55.92 DNS 8
-- Turner, Steven 7 Harvest Comm DNS 3
-- Rodriguez, Kevin 11 Freedom HS ( DNS 2
-- Swenson, Alex 11 Hagerty HS 53.34 DNS 11
-- Fernandez, Charles 11 Freedom HS ( 55.43 DNS 9
-- Henry, Derrick 10 Halifax Acad 1:07.28 DNS 4
-- Charlitte, Nikenson 11 Olympia HS 56.58 DNS 8
-- Murphy, Nial 7 Harvest Comm SCR
-- Gentle, Shmar 11 Halifax Acad SCR
-- Morgan-Rajkumar, Uriah 10 East River H SCR
Event 69 Girls 300 Meter Hurdles High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Davis, Josie 12 Flagler Palm 47.19 46.80 1 10
2 Peterson, Paige 11 Hagerty HS 47.16 46.95 1 8
3 Whitehorn, Nickeya 12 Apopka HS 47.12 47.01 1 6
4 Palelis, Hannah 11 Orange City 46.61 47.33 1 5
5 Brinkley, Jayla 9 Apopka HS 48.59 47.90 2 4
6 Bryan, Madison 12 Oviedo HS 48.32 49.34 2 3
7 Bacon, Elizabeth 10 Holy Trinity 48.92 49.43 2 2
8 Littlefield, Kayla 10 Mainland HS 52.30 49.98 3 1
9 Turner, Haidyn 10 Winter Sprin 48.15 50.51 2
10 Hornsby, Mariah 12 Harvest Comm 47.84 51.07 2
11 Jones, Anyela 9 Winter Sprin 50.73 51.08 3
12 Williams, Leah 8 Episcopal Sc 49.28 51.23 2
13 Rivera-Gomez, Adalmary 11 Florida Air 52.59 51.78 3
14 Smith, Dejah 9 Sanford Semi 52.69 51.84 4
15 Evans, Laurice 11 East River H 52.49 52.16 3
16 Gielincki, Lauren 10 Episcopal Sc 47.77 52.62 1
17 Fleurimond, Francis 11 Apopka HS 51.84 52.92 3
18 Shinault, Nina 11 Orange City 55.10 53.71 5
19 Farrell, Shelbi 11 Hagerty HS 54.04 54.20 4
20 Ferkovich, Nachelle 12 Lake Brantle 50.20 54.39 3
21 Walker, Jakara 10 Cypress Cree 55.01 55.20 5
22 Lapina, Haile 10 East River H 52.77 55.34 4
23 Benjamin, Lauryn 9 East River H 53.53 55.47 4
24 Pansler, Kari 9 George Jenki 56.11 55.80 5
25 Shapiro, Katherine 11 George Jenki 53.98 56.18 4
26 Hammonds, Shantisha 12 George Jenki 54.37 56.25 4
27 Alexander, Tamia 12 Mainland HS 55.86 56.55 5
28 Mcelroy, Courtney 12 George Jenki 54.55 57.80 4
29 Louis, Krishna 10 Flagler Palm 55.11 58.73 5
30 Oreus, Jusnie 9 Cypress Cree 1:04.02 59.24 6
31 Peralta, Nathalie 9 Cypress Cree 57.37 59.44 5
32 Weathington, Ashley 9 Harvest Comm 59.80 1:00.62 6
33 Akoon, Daniquez 9 Cypress Cree 1:00.67 7
34 Erikson, Danielle 8 Lake Mary Pr 1:01.40 1:02.55 6
35 Peck, Moriah 9 Flagler Palm 1:01.46 1:02.64 6
36 Obermaioer, Alex 10 Holy Trinity 1:03.07 1:06.22 6
37 Mbionwu, Uzoamaka 12 Timber Creek 47.01 1:06.59 1
38 Ross, Nykea 9 Father Lopez 1:11.45 1:10.46 7
-- Sullivan, Dominique 11 Orange City DNS 7
-- Hickmon, Makayla 12 Cypress Cree 48.82 DNS 2
-- Johnston, Caroline 8 Episcopal Sc 49.78 DNS 2
-- Schmick, Kaley 12 Cypress Cree 46.50 DNS 1
-- Brown, Stephanie 11 Winter Sprin DNS 7
-- Williams, Ebony 10 Sanford Semi 52.72 DNS 4
-- Deering, Keturah 12 Sanford Semi 51.74 DNS 3
-- Hayes, Kourtney 12 Lake Mary Pr DNS 7
-- Friday, Devonne 12 Flagler Palm 45.07 DNS 1
-- Castello, Fernadina 9 Father Lopez 1:23.34 DNS 7
-- Prestol, Natalie 9 Freedom HS ( 58.86 DNS 6
-- Mossow, Alicia 12 George Jenki 54.78 DNS 5
-- Ragosta, Claudia 12 Hagerty HS 51.01 DNS 3
-- Artime, Sara 11 Orange City 1:04.85 DNS 6
-- Ullah, Amina 12 Oviedo HS DNS 7
-- Murzycki, Kayla 10 Orange City 1:01.84 DNS 6
-- Dimarko, Amanda 11 Lake Mary Pr 58.65 DNS 5
-- Grey, Haley 11 Lake Mary Pr DNS 7
Event 70 Boys 300 Meter Hurdles High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lingard, Lorenzo 9 Orange City 39.93 39.52 1 10
2 Hancock, Zach West Orange 39.20 39.66 1 8
3 Lopez, Hamilton 12 Timber Creek 40.73 40.59 2 6
4 Payne, Corinthians 10 Apopka HS 40.66 40.66 2 5
5 Tyson, Jalen 12 Osceola HS ( 40.46 40.69 1 4
6 Mack, Alex 11 Mainland HS 41.30 41.06 2 3
7 Jean Baptiste, Dovaldy 11 Apopka HS 40.21 41.10 1 2
8 Coleman, Daquan 11 Lake Brantle 40.60 41.54 1 1
9 Khan, Imtiaz 12 Olympia HS 42.69 41.87 3
10 Becker, Carlos 11 Osceola HS ( 40.33 42.53 1
11 Tinsley, Jarrell 11 Apopka HS 44.64 42.56 4
12 Barkley, Johnny 11 Mainland HS 43.80 42.66 3
13 Murry-Opal, Jacob 11 Oviedo HS 43.20 42.81 3
14 Martinez, Edgardo 12 East River H 44.54 43.15 4
15 English, Charles 12 Unattached 40.70 43.53 2
16 Hillman, Troy 12 Cypress Cree 44.21 43.70 3
17 Singley, Ryan 12 Freedom HS ( 44.22 43.99 4
18 Kes, William 12 Flagler Palm 46.69 44.00 5
19 Salinger, Antonio 10 Hagerty HS 41.89 44.16 2
20 Wolber, Jared 10 Winter Sprin 43.36 44.24 3
21 Marcelle, Tyler 11 Olympia HS 45.59 44.35 5
22 Graham, Isaiah 9 Orange City 48.50 44.68 7
22 Lopez, Victor 12 Timber Creek 41.55 44.68 2
24 Fuller, Tyrone 11 Osceola HS ( 44.49 45.04 4
25 Stephens, Branden 12 Flagler Palm 43.27 45.17 3
26 Neusch, Tyler 12 Orange City 44.94 45.32 4
27 Noel, Gaensley 11 Lake Brantle 45.59 8
28 Minus, Caleb 11 Oviedo HS 45.82 45.76 5
29 Morgan, Michael 10 Cypress Cree 44.75 45.84 4
30 Jackson, Lonnie 11 Apopka HS 46.96 45.97 6
31 Scofield, Ahmad 12 Sanford Semi 45.36 46.02 5
32 August, Damaris 10 Apopka HS 46.09 46.26 5
33 Colon, Christian 11 Oviedo HS 48.36 47.61 6
34 Billings, Steven 9 Apopka HS 49.79 47.84 7
35 Watson, Jamari 11 Osceola HS ( 43.18 47.97 3
36 Graham, Kintrayveious 12 Olympia HS 47.70 48.70 6
37 Thomas, Infinite 9 Orange City 50.63 49.30 7
38 Kennedy, Jaquavius 12 Lake Brantle 46.54 49.61 5
39 Johnson, Brian 9 Lake Brantle 48.65 51.45 7
40 William, Jeremiah 9 Osceola HS ( 52.90 8
41 Gomez, Casey 12 Florida Air 50.10 55.35 7
42 Huiras, Zane 9 Florida Air 54.97 58.57 7
43 Woods, Jackson 9 Harvest Comm 59.10 1:06.95 7
-- Hernandez, Sebastian 12 Timber Creek 39.81 DNS 1
-- Seward, A.J. 12 East River H 41.30 DNS 2
-- Donato, Carlos 11 Sanford Semi 46.78 DNS 5
-- Mosby, Jacob 12 Timber Creek 47.21 DNS 6
-- Williams, Nathaniel 10 Mainland HS 48.15 DNS 6
-- Brown, Nazayah 11 Osceola HS ( 42.51 DNS 2
-- Azad, Sabik 9 Hagerty HS 44.42 DNS 4
-- Collns Swift, Jalen 9 Olympia HS 47.42 DNS 6
-- Burrell, Christian 9 Lake Brantle 46.03 DNS 5
-- Bryant, Warnell 10 Mainland HS 44.89 DNS 4
-- Spence, Joshua 10 Father Lopez 46.92 DNS 6
-- Sava, Benjamin 12 Orange City 47.11 DNS 6
-- Fox, Matthew 10 Father Lopez 51.50 DNS 7
-- Williams, Annile 12 Olympia HS 39.23 DNS 1
-- Mitchell, Jacob 10 Freedom HS ( 43.10 DNS 3
-- Stanberry, Mason 10 Father Lopez 1:02.33 DNS 8
Event 71 Girls 800 Meter Run High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Johnson, Sinclaire 11 Lake Brantle 2:10.08 2:14.04 4 10
2 Ervin, Asia 9 Timber Creek 2:15.48 2:16.22 4 8
3 Hunt, Latoya 12 Winter Sprin 2:18.96 2:16.61 4 6
4 Clark, Sharneicia 10 Olympia HS 2:20.78 2:24.14 4 5
5 Zeller, Kaliya 11 Oviedo HS 2:28.09 2:25.85 4 4
6 Jung, Victoria 11 George Jenki 2:25.34 2:26.21 4 3
7 Johnson, Casey 11 George Jenki 2:24.69 2:27.37 4 2
8 Cousar, Nila 10 Lake Brantle 2:26.85 2:27.47 4 1
9 Butterfield, Brooke 11 Winter Sprin 2:51.10 2:27.69 2
10 Beckwith, Ukeyvia 10 Olympia HS 2:20.00 2:27.72 4
11 Worrell, Nicolette 10 Hagerty HS 2:27.34 2:27.76 4
12 Stoneback, Sydney 10 Hagerty HS 2:28.88 2:27.82 4
13 Cobb, Elizabeth 11 Winter Sprin 2:39.69 2:28.49 2
14 English, Emily 10 George Jenki 2:27.81 2:29.27 4
15 Dolan, Jessica 10 Boone HS 2:27.35 2:29.95 4
16 Padilla, Bianca 11 Timber Creek 2:34.15 2:34.47 3
17 Kattenberg, Anique 7 Holy Trinity 2:32.56 2:35.77 3
18 Arterburn, Madison 10 Winter Sprin 2:31.89 2:36.84 3
19 Stafstrom, Christina 11 Lake Brantle 2:33.92 2:37.57 3
20 Ferguson, Melissa 10 George Jenki 2:45.15 2:38.09 2
21 Lewis, Ruby 12 George Jenki 2:36.87 2:38.72 3
22 Gopie, Cianna 11 Flagler Palm 2:30.96 2:39.13 3
23 Morejon, Annie 10 Father Lopez 2:38.10 2:39.20 3
24 Darling, Monique 11 Boone HS 2:40.54 2:41.45 2
25 Adams, Grace 10 Harvest Comm 2:43.15 2:41.69 2
26 Wildgen, Abigail 10 Oviedo HS 2:43.09 2:42.50 2
27 Roberts, Ashton 12 The Geneva S 2:42.00 2:42.81 2
28 Dansereau, Olivia 12 Hagerty HS 2:34.16 2:42.98 3
29 Morarend, Morgan 9 Hagerty HS 2:38.32 2:43.09 3
30 Cloke, Moira 12 The Geneva S 2:38.65 2:43.25 3
31 Sublette, Alexandra 11 Boone HS 2:38.95 2:43.31 3
32 Goble, Cassidy 10 The Geneva S 2:44.00 2:44.80 2
33 Miller, Patricia 11 Oviedo HS 2:39.07 2:46.16 2
34 Ward, Paige 12 Father Lopez 2:49.90 2:46.20 2
35 Buitrago, Daniela 12 Orange City 2:44.31 2:46.85 2
36 Light, Mikala 11 Winter Sprin 3:12.56 2:46.90 1
37 Klein, Haley 12 Hagerty HS 2:37.11 2:47.11 3
38 Schultz, Samantha 9 Boone HS 2:45.00 2:48.06 2
39 D'Angellilo, Ariel 11 Boone HS 2:45.02 2:48.47 2
40 Santalla, Mary 9 Timber Creek 2:42.23 2:48.84 2
41 Helm, Camryn 9 Lake Brantle 2:55.24 2:48.98 1
42 Clark, Carina 9 Winter Sprin 2:35.17 2:51.27 3
43 Rivera-Gomez, Adalmary 11 Florida Air 2:56.56 2:51.99 1
44 Smith, Zaire 10 Mainland HS 2:54.29 2:52.15 1
45 Evans, Rachel 10 Mainland HS 2:52.31 2:53.73 1
46 Hendrix, Lily 7 The Geneva S 2:48.00 2:53.86 2
47 Schulz, Sarah 12 East River H 2:41.59 2:54.46 2
48 Patel, Sapha 9 Oviedo HS 2:59.41 2:55.63 1
49 Vevera, Matilda 9 Flagler Palm 2:55.65 1
50 Sozio, Tiffany 11 Orange City 2:48.68 2:56.47 2
51 Sams, Morgan 12 Lake Brantle 2:54.54 2:58.00 1
52 Arias, Jaimar 11 East River H 3:16.09 3:02.01 1
53 Vargas, Emma 11 The Geneva S 2:52.00 3:02.90 1
54 Walls, Anna 10 Flagler Palm 2:31.56 3:04.81 3
55 Worden, Taylor 9 Boone HS 3:10.25 3:04.92 1
56 Kodzi, Shaika 9 Oviedo HS 2:39.61 3:05.76 2
57 Franco-Johnson, Maya 11 East River H 3:00.37 3:07.36 1
58 Rivas, Monica 9 Mainland HS 3:01.29 3:07.75 1
59 Bourke, Jade 11 Flagler Palm 3:05.86 3:10.20 1
60 Bugg, Sydney 7 Mount Dora B 2:55.12 3:12.22 1
61 Bell, Rachel 9 Apopka HS 2:53.97 3:13.39 1
62 Jones, Elise 10 Apopka HS 3:09.80 3:14.19 1
63 Goodman, Hailey 9 East River H 3:10.10 3:17.23 1
64 Skelton, Alexandria 12 Orange City 3:12.82 3:17.35 1
-- Zayas, Natalie 11 Apopka HS 3:12.00 DNS 1
-- Zack, Jessica 11 Apopka HS 2:36.18 DNS 3
-- Hall, Nicole 9 The Villages 2:37.85 DNS 3
-- DeAndrade, Patricia 12 Freedom HS ( 3:11.01 DNS 1
-- Sanders, Taylor 11 George Jenki 2:37.75 DNS 3
-- Stewart, Bryana 11 Apopka HS 2:49.28 DNS 2
-- Tavarez, Yelitza 11 Timber Creek 2:27.43 DNS 4
-- Harvey, Brianna 11 Apopka HS 3:24.82 DNS 1
-- Schmude, Octavia 9 Timber Creek 2:54.06 DNS 1
-- Stivers, Kelcey 11 Hagerty HS 2:41.22 DNS 2
-- Hernandez, Sabrina Hoover HS DNS 1
-- Halliday, Darien 12 Flagler Palm 2:34.16 DNS 3
-- Lehm, Alexis 12 Orange City 3:20.72 DNS 1
-- Baba, Alexandria 10 Freedom HS ( 2:32.00 DNS 3
-- Sherman, Tabitha 11 Mount Dora B 2:45.31 DNS 2
-- Clark, Sophia 12 Flagler Palm 2:25.47 DNS 4
-- Bartel, Kayla 11 Orange City 2:34.59 DNS 3
-- Fantauzzi, Jayda 10 Orange City 2:51.57 DNS 1
-- Koerth, Gwyneth 11 Lake Brantle 2:45.99 DNS 2
-- Santiago, Krizia 12 Cypress Cree 3:06.57 DNS 1
-- Sloan, Carrie 10 The Geneva S 2:48.45 DNS 2
-- Dalimida, Cassandra 9 Cypress Cree 2:56.73 DNS 1
-- Parpia, Gabriella 12 Sanford Semi 2:29.20 DNS 4
-- Engel, Karirose 11 Sanford Semi 2:40.18 DNS 2
-- DeAndrade, Estefania 10 Freedom HS ( 3:12.03 DNS 1
Event 72 Boys 800 Meter Run High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Fritz, Jeremy 12 Winter Sprin 1:57.33 2:00.15 5 10
2 Skotnicki, Tanner 10 Winter Sprin 2:01.43 2:01.24 5 8
3 Welch, Daniel 12 Holy Trinity 1:56.96 2:01.71 5 6
4 Hayes, Jared 9 West Shore H 2:03.80 2:01.89 5 5
5 Ellis, Luke 11 Sanford Semi 2:04.31 2:03.10 5 4
6 Brown, Marcus 11 St. Joseph C 1:59.12 2:03.17 5 3
7 Lynch, Charles 12 Hagerty HS 2:03.54 2:04.44 5 2
8 Attaway, Stephen 12 The Villages 2:01.75 2:05.19 5 1
9 Katynski, Kola 11 The Geneva S 2:01.87 2:06.22 5
10 Prince, Jordan 12 The Geneva S 2:08.00 2:06.67 5
11 Scheiber, Kevin 12 Father Lopez 2:08.94 2:08.59 5
12 Pederson, Luke 12 The Geneva S 2:05.00 2:08.61 5
13 Occenat, Tyson 11 Olympia HS 2:10.38 2:08.78 4
14 Kattenberg, Egan 10 Holy Trinity 2:10.16 2:09.11 4
15 Core, Jackson 12 Oviedo HS 2:00.87 2:09.17 5
16 Roof, Matthew 11 Father Lopez 2:11.05 2:10.07 4
17 Cacciatore, John 10 Holy Trinity 2:13.71 2:10.30 3
18 Czurak, Justin 9 Winter Sprin 2:11.02 1
19 Pena, Raymond 10 Olympia HS 2:12.85 2:12.19 4
20 Brodrecht, Ethan 11 The Geneva S 2:12.00 2:12.45 4
21 Parrish, Justin 12 Lake Brantle 2:19.31 2:12.78 3
22 Ling, Jonathan 11 Flagler Palm 2:19.41 2:12.83 3
23 Best, Andy 11 Timber Creek 2:15.92 2:13.62 3
24 Delgado, Kobe 10 Hagerty HS 2:10.39 2:13.67 4
25 Mellow, Spencer 12 Flagler Palm 2:12.13 2:14.18 4
26 Fields, Ethan 9 Oviedo HS 2:13.11 2:14.21 3
27 Khinit, Malak 11 Timber Creek 2:02.64 2:14.63 5
28 Belfatto, Anthony 11 St. Joseph C 2:10.50 2:15.32 4
29 Martin, John 9 Harvest Comm 2:13.00 2:15.48 4
30 Fernandez, Charles 11 Freedom HS ( 2:04.21 2:15.72 5
31 Ore, Hayden 11 Flagler Palm 2:11.89 2:16.08 4
32 DiBatista, Michael 11 Osceola HS ( 2:17.92 2:16.11 3
33 Greenawalt, Ethan 10 Lake Brantle 2:22.84 2:16.69 2
34 Castro, Johannes 11 Sanford Semi 2:14.74 2:16.99 3
35 Ebert, Nicholas 9 Hagerty HS 2:20.78 2:17.15 3
36 Brinker, Jeremy 10 Olympia HS 2:13.01 2:18.16 4
37 Perret, Cameron 10 Episcopal Sc 2:10.56 2:18.45 4
38 Chionha, Bruno 9 Olympia HS 2:18.69 1
39 Duncan, Kheaton 10 Timber Creek 2:21.91 2:18.75 3
40 Brill, Jacob 10 St. Joseph C 2:22.40 2:19.39 2
41 Rivera, Robert 10 Osceola HS ( 2:27.73 2:19.44 2
42 Diniro, Tyler 12 Flagler Palm 2:11.48 2:19.48 4
43 Aynes, Ethan 10 Florida Air 2:24.24 2:20.02 2
44 Cleveland, Brandon 10 Mainland HS 2:17.12 2:20.03 3
45 Lynch, John 12 Hagerty HS 2:10.84 2:20.18 4
46 Still, Robert 10 Episcopal Sc 2:21.86 2:20.26 3
47 Verzaro, Ron 11 Winter Sprin 2:12.86 2:20.35 4
48 Gulde, Aaron 11 Osceola HS ( 2:14.75 2:20.37 3
49 Jorgensen, Eli 11 Harvest Comm 2:17.08 2:20.56 3
50 Huggins, Jeremiah 9 Flagler Palm 2:20.91 1
51 Adebanjo, Omomayowa 11 Lake Brantle 2:09.12 2:21.31 5
52 Chou, Jonathan 12 Lake Brantle 2:23.88 2:21.32 2
53 Cooper III, Charles 10 Apopka HS 2:17.66 2:21.68 3
54 Dunnavan, Dane 10 The Geneva S 2:21.00 2:22.43 3
55 Klein, Tyler 10 Hagerty HS 2:18.11 2:23.96 3
56 Kazemba, Kasonga 11 Timber Creek 2:14.75 2:24.80 3
57 Santiago, Yadiel 12 East River H 2:13.52 2:24.97 3
58 Wapshott, Corbin 11 Lake Brantle 2:22.95 2:25.16 2
59 Barringer, Justin 9 Harvest Comm 2:24.92 2:25.19 2
60 Henry, Jordan 10 Timber Creek 2:20.22 2:26.01 3
61 Dirrigl, Turner 10 St. Joseph C 2:24.30 2:27.50 2
62 Zaman, Raafi 11 Osceola HS ( 2:14.95 2:27.51 3
63 Swinton, Darian 12 Timber Creek 2:23.77 2:27.92 2
64 Akerman, Will 10 The Villages 2:28.54 2:28.39 2
65 Strickland, Dequan 9 Mainland HS 2:32.65 2:28.85 2
66 Ferraro, Dominic 12 East River H 2:28.68 2:29.76 2
67 Nields, Liam 8 Harvest Comm 2:27.43 2:30.00 2
68 Mosley, Nick 8 Harvest Comm 2:35.11 2:31.57 1
69 McMillin, Austin 9 East River H 2:24.10 2:31.94 2
70 Yang, Joseph 11 Florida Air 2:32.09 2:32.55 2
71 Heeley, Conor 10 The Geneva S 2:35.00 2:34.82 1
72 McCoy, Jason 8 Warner Chris 2:36.34 2:38.45 1
73 Jubert, Dan 11 St. Joseph C 2:30.85 2:41.93 2
74 Ward, Trenten 9 Orange City 3:02.50 2:50.89 1
75 Kim, Eric 9 Florida Air 2:47.91 2:53.34 1
76 Guinn, Tyden 11 Warner Chris 2:49.84 2:55.28 1
77 O'Shea, Patrick 9 Florida Air 2:40.25 2:57.76 1
78 Rush, Zach 12 Orange City 3:09.30 3:02.23 1
79 Stewart, Garrett 10 Orange City 3:03.86 3:05.76 1
-- Otero, Yonelle 11 Freedom HS ( 2:16.61 DNS 3
-- Recinos Jr., Erik 10 Lake Brantle 2:18.47 DNS 3
-- grey, marcus 12 Lake Mary Pr 2:31.00 DNS 2
-- Taber, Jack 10 Father Lopez 2:33.71 DNS 1
-- Buoyon, Lee 11 Lake Mary Pr 2:33.00 DNS 1
-- Maddron, Nicholas 11 East River H DNS 1
-- Gao, Peter 11 Lake Mary Pr 2:35.31 DNS 1
-- Ferron, Fabian 10 Apopka HS 2:16.60 DNS 3
-- Morrison, David 12 Apopka HS 2:11.63 DNS 4
-- Foster, Sheridian 11 Freedom HS ( 2:13.60 DNS 3
-- Weishampel, Zach 10 Hagerty HS 2:19.77 DNS 3
-- Rodriguez, Kevin 11 Freedom HS ( 2:51.94 DNS 1
-- Wick, Tomas 12 Father Lopez 2:28.31 DNS 2
-- Gregory, Steven 10 Harvest Comm 2:13.00 DNS 4
-- Parry, Bryce 10 Orange City 2:11.69 DNS 4
-- Juste, Jean 11 Cypress Cree 2:08.38 DNS 5
-- Hinton, Jason 11 Cypress Cree 2:24.80 DNS 2
-- Gillis, Ryan 10 Orange City 2:41.14 DNS 1
-- Pinellas, Tayshon 11 Osceola HS ( 2:27.84 DNS 2
-- Estrella, Edwin 12 Osceola HS ( 2:02.13 DNS 5
-- Sierra, Michael 9 Cypress Cree 2:26.41 DNS 2
-- Moon, Kelix 11 Mainland HS 2:11.71 DNS 4
-- Minter, Adam 9 Freedom HS ( 2:35.76 DNS 1
-- Metellus, Chang 12 East River H 2:11.02 DNS 4
-- Aznar, Christian 9 Cypress Cree 2:37.95 DNS 1
-- Obrochta, Jordan 10 St. Joseph C 2:29.61 DNS 2
-- Torres, John 10 East River H 2:21.22 DNS 3
-- Eladlani, Jallal 10 Cypress Cree DNS 1
Event 73 Girls 200 Meter Dash High School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Cunningham, Kimmie 11 Winter Sprin 24.92 24.33 1.8 1 10
2 Hill, Crystal 12 Winter Sprin 25.93 25.38 1.8 1 8
3 Butts, Breona 12 Mainland HS 25.34 25.43 1.8 1 6
4 Brock, Kiley 12 Mount Dora B 25.74 25.58 1.8 1 5
5 Mickelson, Jewel 9 Boone HS 26.90 25.82 2.8 3 4
6 Menna, Tia 11 Hagerty HS 25.00 25.92 1.8 1 3
7 Williams, Emari 10 Flagler Palm 26.07 26.02 1.8 1 2
8 Hart, Analysia 12 Hagerty HS 26.20 26.11 2.2 2 1
9 Williams, Cierra 11 Lake Brantle 26.99 26.16 2.8 3
10 Evans, Laurice 11 East River H 26.62 26.52 2.2 2
11 Maxwell, Courtney 9 Sanford Semi 26.90 26.53 2.8 3
12 Tirone, Anjelie 10 Olympia HS 26.16 26.57 2.2 2
13 Khinit, Malika 11 Timber Creek 27.05 26.68 3.6 4
14 Carey, Joshea 11 Olympia HS 27.46 26.73 3.6 4
15 Pooler, Mikeia 12 Orange City 27.02 26.86 2.8 3
16 Mucherera, Ruvimbo 12 Hagerty HS 26.19 26.89 2.2 2
17 Pace, Emani 12 George Jenki 27.01 26.91 2.8 3
18 Hernandez, Danielle 10 Mainland HS 27.89 26.98 1.9 6
19 West, Ebony 11 Boone HS 27.89 27.06 4.0 5
20 McClure, Jayla 9 Timber Creek 26.95 27.17 2.8 3
21 Moore, Angela 10 Sanford Semi 28.50 27.20 3.1 7
22 Thomas, Shaniya 8 Cocoa HS 30.00 27.23 2.5 11
23 Schmude, Tamara 11 Timber Creek 27.52 27.40 4.0 5
24 Peeples, Ally 11 Lake Mary Pr 27.38 27.45 3.6 4
25 Yaryan, Brianne 10 Father Lopez 27.71 27.46 4.0 5
26 Gales, Courtney 9 Flagler Palm 29.14 27.54 2.6 9
27 Palelis, Hannah 11 Orange City 27.44 27.58 3.6 4
28 Pascal, Laetitia 10 Olympia HS 27.88 27.66 4.0 5
29 Clayton, Breeyana 11 Lake Brantle 27.98 27.69 1.9 6
29 Simpson, Namiah 9 Flagler Palm 28.96 27.69 1.8 8
31 Hogan, Shania 11 Holy Trinity 28.59 27.71 3.1 7
32 Rene, Mariah 9 Sanford Semi 28.00 27.73 1.9 6
33 Bailey, Bethany 12 Hagerty HS 27.12 27.83 3.6 4
33 Gillespy, Bailey 11 Father Lopez 27.50 27.83 4.0 5
35 Bagley, Aljah 9 Sanford Semi 29.72 27.84 2.5 11
36 Still, Caroline 10 Episcopal Sc 27.91 27.95 1.9 6
37 Crayton, Andrea 11 Olympia HS 29.31 28.13 NWI 10
38 Thomson, Emma 9 Orange City 29.14 28.17 2.6 9
39 Cabrera, Cassidy 10 Hagerty HS 29.13 28.40 2.6 9
40 Dogue, Jashay 9 Winter Sprin 27.85 28.43 4.0 5
41 Harris, Shania 9 Cocoa HS 29.36 28.44 NWI 10
42 Stewart, Tynaja 9 Cocoa HS 29.00 28.57 1.8 8
43 Folio, Samantha 10 Holy Trinity 29.00 28.66 2.6 9
44 Payne, Tanagna 10 Flagler Palm 27.39 28.68 3.6 4
45 King, Maya 11 Timber Creek 29.05 28.74 2.6 9
46 Bruno, Tainali 10 Cypress Cree 29.20 28.86 2.6 9
47 Jackson, Kiarra 11 Apopka HS 28.85 28.92 1.8 8
48 Castillo, Margie 10 Mainland HS 29.79 28.97 2.5 11
49 Dunne, Kailey 7 Holy Trinity 28.40 29.16 3.1 7
50 Duncan, Cassandra 10 Cypress Cree 29.69 29.17 NWI 10
51 Agnus, Catrine 9 Lake Brantle 29.36 29.22 NWI 10
52 Williams, Nyah 11 Cocoa HS 29.00 29.27 1.8 8
53 Knowles, Kniyah 8 Cocoa HS 29.00 29.63 2.6 9
54 Graham, Charity 9 Apopka HS 31.00 29.87 1.0 12
55 Arce, Anyia 9 Orange City 31.54 29.90 1.0 12
56 Lewis, Lexi 10 Cypress Cree 31.26 30.12 1.0 12
57 Patel, Esha 7 Holy Trinity 31.15 30.24 1.0 12
58 Carter, Gabi 8 Episcopal Sc 31.14 30.28 1.0 12
59 Collins, Christina 9 Mainland HS 32.31 30.49 0.2 13
60 Keister, Dani 10 Mainland HS 30.35 30.58 2.5 11
61 Afonso, Elsie 9 Boone HS 31.45 30.59 1.0 12
62 Weathington, Lauren 11 Harvest Comm 32.08 31.22 0.2 13
63 Class, Adrielys 11 Cypress Cree 32.33 31.63 0.2 13
64 Sprinkle, Genia 10 Lake Brantle 27.80 31.66 4.0 5
65 Varnes, Charlotte 7 Holy Trinity 33.00 31.92 0.2 13
66 Dobbs, Aysia 11 Cocoa HS 30.00 32.40 2.5 11
67 Click, Grace 10 Lake Brantle 33.28 33.66 0.2 13
68 Kutsumuka, Seika 11 Winter Sprin 35.12 34.09 0.2 13
69 Boddy, Brooke 7 Holy Trinity 35.00 35.56 0.2 13
-- Antonenko, Kristina 12 Florida Air 27.10 DNS 3.6 4
-- Williams, Ladeijah 12 Flagler Palm 26.05 DNS 1.8 1
-- Diaz, Nicole 12 Florida Air 28.83 DNS 1.8 8
-- Burress, Rachel 9 The Villages 28.88 DNS 1.8 8
-- Gordon, Lexi 10 The Geneva S 30.81 DNS 2.5 11
-- Lewis, Jalaycia 9 George Jenki 28.72 DNS 3.1 7
-- Hyde, Tiana 12 Oviedo HS 26.90 DNS 2.8 3
-- Wynter, Taylor 11 Episcopal Sc 26.08 DNS 2.2 2
-- Wright, Sophia 10 Oviedo HS 29.29 DNS NWI 10
-- Wildgen, Grace 10 Oviedo HS 32.56 DNS 0.2 13
-- Capps, Sterling 9 Warner Chris 31.45 DNS 1.0 12
-- Lydecker, Caroline 9 Father Lopez 29.65 DNS NWI 10
-- Robinson, Tiara 12 Unattached 24.72 DNS 1.8 1
-- Sims, Camille 9 Winter Sprin 26.81 DNS 2.2 2
-- Mattox, Katelyn 9 Freedom HS ( 29.48 DNS NWI 10
-- Correia, Stephanie 9 Father Lopez 30.51 DNS 2.5 11
-- Rowley, Sada 11 Flagler Palm 27.41 DNS 3.6 4
-- Jesson, Kaleena 12 East River H 29.11 DNS 2.6 9
-- Young, Jasmine 9 Timber Creek 28.97 DNS 1.8 8
-- Francois, Shanecia 11 East River H 30.97 DNS 2.5 11
-- Jones, Marah 8 Episcopal Sc 28.74 DNS 3.1 7
-- Watkins, Quadecia 10 Oviedo HS 28.73 DNS 3.1 7
-- Brooks, Sierra 11 Lake Mary Pr 28.20 DNS 1.9 6
-- Hornsby, Maya 12 Harvest Comm 28.65 DNS 3.1 7
-- Taylor, Maiya 10 Mount Dora B 26.39 DNS 2.2 2
-- Valmyr, Chedlyne 12 Cypress Cree 27.86 DNS 4.0 5
-- Chamness, Anna 12 Lake Brantle 28.40 DNS 1.9 6
-- Kent, LeeAnn 9 Mainland HS 29.36 DNS NWI 10
-- Hickmon, Makayla 12 Cypress Cree 26.54 DNS 2.2 2
-- Karlinsky, Nina 11 Lake Mary Pr 28.40 DNS 3.1 7
-- Peraza, Trinidad 12 George Jenki 26.83 DNS 2.8 3
-- Williams, Dacia 10 Olympia HS 28.30 DNS 1.9 6
-- Rose, Jannella 11 George Jenki 28.85 DNS 1.8 8
-- Vanbennekom, Olivia 10 Episcopal Sc 31.35 DNS 1.0 12
-- Sanctos, Marina 10 Olympia HS 28.36 DNS 1.9 6
-- Dang, Kim 12 Orange City 32.84 SCR
-- Oquendo, Genesis 10 East River H 31.93 SCR
-- Harris, Mackenzie 9 Father Lopez SCR
-- Lathan, Cameron 9 Winter Sprin SCR
-- Smith, Destiny 10 Orange City 34.44 SCR
-- Cesar, Freden 10 Freedom HS ( 37.48 SCR
-- Hosley, Khloe 8 Lake Mary Pr 32.14 SCR
-- Holt, Mary 8 Harvest Comm 34.10 SCR
-- Guinn, Tovah 9 Warner Chris 32.03 SCR
-- Otto, Haven 10 Lake Mary Pr 32.22 SCR
Event 74 Boys 200 Meter Dash High School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind H# Points
========================================================================================
1 Alexander, Michael 11 Timber Creek 22.05 21.86 1.1 1 10
2 Parramore, Joshua 12 Apopka HS 22.08 21.93 1.1 1 8
3 Halliday, Zachary 11 Lake Brantle 22.48 21.94 1.1 1 6
4 Treasure, Juvon 11 Apopka HS 22.30 21.96 1.1 1 5
5 Thompson, Darren 11 St. Joseph C 22.56 22.05 1.4 2 4
6 Eccleston, Jack 12 Timber Creek 22.32 22.14 1.1 1 3
7 Joanis, Jonathan 10 Boone HS 22.83 22.26 1.4 2 2
8 Turner, James 12 Boone HS 22.35 22.42 1.1 1 1
9 Hoewischer, Roy 11 Boone HS 22.81 22.45 1.4 2
10 Negron, Christopher 12 Orange City 23.14 22.62 2.3 3
11 Johnson, Mykevius 12 Apopka HS 22.60 22.63 1.4 2
12 Darius, Iverson 9 Olympia HS 22.69 22.64 1.4 2
13 Chiari, Javier 11 Timber Creek 22.87 22.76 1.4 2
14 Grimes, Hunter 11 East River H 23.43 22.79 2.3 3
15 Jackson, Marcus 10 Osceola HS ( 22.45 22.80 1.1 1
16 Cadet, Ralph 9 Olympia HS 25.24 22.82 2.0 9
16 Moodie, David 12 Winter Sprin 22.95 22.82 1.4 2
18 Massey, Deshawn 10 Apopka HS 23.19 22.89 2.3 3
19 Huggins, Josh 12 Flagler Palm 23.19 22.96 2.3 3
20 Bien Aime, Nyazhian 12 Olympia HS 23.52 22.98 2.8 4
21 Exaus, Evans 12 Olympia HS 23.99 23.04 1.7 6
22 Laugen, Michael 9 Lake Brantle 24.37 23.08 1.8 7
23 Toribio Jimenez, Dionis 12 Florida Air 23.62 23.09 1.8 5
24 Black, SaDarius 11 Winter Sprin 23.99 23.28 1.7 6
25 Diaz, Gabriel 11 Hagerty HS 22.95 23.34 2.3 3
26 May, Travari 10 Apopka HS 23.89 23.36 1.8 5
27 Valentin, Jamal 10 East River H 23.51 23.44 2.8 4
28 Austin, Tyquan 12 Halifax Acad 25.21 23.48 2.0 9
29 Santiago-Laboy, Xavier 10 Lake Brantle 24.43 23.50 1.8 7
30 Jean-Baptiste, Ashleigh 12 Olympia HS 23.87 23.60 1.8 5
30 Walton, William 11 Florida Air 25.99 23.60 1.5 11
32 Silva, Gustavo 9 Cypress Cree 23.72 23.63 1.8 5
33 Austrie, Daje 12 East River H 23.94 23.72 1.7 6
34 Washington, Malik 11 Boone HS 24.65 23.73 1.5 8
35 Green, Robin 9 Olympia HS 24.59 24.09 1.8 7
35 Thorne, Carl 10 Lake Brantle 23.94 24.09 1.7 6
37 Randolph, Michael 9 Winter Sprin 24.46 24.19 1.8 7
38 Coffin, Aaron 11 Lake Brantle 24.39 2.6 14
39 Milo, Preston 8 Holy Trinity 24.82 24.46 1.5 8
40 Calderon, Noah 9 Boone HS 24.85 24.57 1.5 8
41 Wyatt, Adam 9 The Villages 25.02 24.66 2.0 9
42 Werelman, Stefan 10 Timber Creek 25.22 24.67 2.0 9
43 Rogers, Ricky 11 Winter Sprin 24.66 24.68 1.5 8
44 McKee, Justin 8 Episcopal Sc 24.54 24.70 1.8 7
45 Migliore, Isaiah 9 Timber Creek 24.99 24.71 1.5 8
46 Pierre-Louis, Victor 9 Cypress Cree 25.73 24.72 2.6 10
47 Amiri, Ramtin 10 Flagler Palm 23.92 24.83 1.8 5
48 Cho, Jongyeon 10 Florida Air 26.00 24.87 1.5 11
49 Bess, Darien 11 Cypress Cree 24.88 2.6 14
50 Morgan, Michael 10 Cypress Cree 25.78 24.98 1.5 11
50 Gonzalez, David 9 Lake Brantle 24.98 2.6 14
52 Hollie, Johnny 9 Winter Sprin 26.73 25.01 1.9 12
53 McGhee, Devin 9 Orange City 25.44 25.03 2.6 10
54 Gunter, Titus 10 Harvest Comm 25.52 25.16 2.6 10
55 Whttaker, Isaac 11 Orange City 25.64 25.21 2.6 10
56 Gentle, Shmar 11 Halifax Acad 26.88 25.27 1.9 12
57 Ware, Brad 9 Osceola HS ( 25.43 NWI 13
58 Eldridge, Kymani 9 Orange City 26.00 25.50 1.5 11
59 Goring, Emani 9 Warner Chris 24.91 25.56 1.5 8
60 Velez, Bernie 9 Osceola HS ( 25.63 NWI 13
61 Bricker, Josh 11 Timber Creek 26.03 25.75 1.5 11
62 Hairston, Garreth 11 Mainland HS 27.68 26.28 1.9 12
63 Graham, Julian 9 Osceola HS ( 26.29 2.6 14
64 Dinardo, Nick 10 St. Joseph C 27.22 26.66 1.9 12
65 Palavino, Kenji 12 Cypress Cree 27.09 2.6 14
65 Silva, Josh 8 The Geneva S 28.00 27.09 1.9 12
67 Currin, Jalen 9 Florida Air 27.24 2.6 14
68 Pound, Honor'ee 7 Holy Trinity 28.49 27.88 1.9 12
69 whittaker, Nathan 9 Orange City 32.64 32.61 NWI 13
-- Allen, Malik 12 Oviedo HS 23.49 DNS 2.8 4
-- Caraballo, Jeremy 10 Oviedo HS 26.55 DNS 1.5 11
-- Bush, Demetrius 10 Orange City 25.14 DNS 2.0 9
-- McCloud, James 11 Mainland HS 25.11 DNS 2.0 9
-- Owens, Cordell 12 St. Joseph C 23.00 DNS 2.3 3
-- Conshafter, Ryan 11 St. Joseph C 23.79 DNS 1.8 5
-- Murry-Opal, Jacob 11 Oviedo HS 24.02 DNS 1.7 6
-- Pena, Juan 9 Oviedo HS 25.01 DNS 1.5 8
-- Becker, Carlos 11 Osceola HS ( 22.56 DNS 1.4 2
-- Williams, Hezekiah 12 St. Joseph C 23.39 DNS 2.3 3
-- Washington, Akeem 10 Mainland HS 23.88 DNS 1.8 5
-- McGhee, Keith 12 Freedom HS ( 23.01 DNS 2.3 3
-- Frazer, Riel 12 Freedom HS ( 22.21 DNS 1.1 1
-- Wilson, Kendan 12 Flagler Palm 23.58 DNS 2.8 4
-- Batson, LaDale 11 Flagler Palm 23.45 DNS 2.8 4
-- Cabrera, Mel 11 Flagler Palm 23.45 DNS 2.8 4
-- Beauzil, Marc 11 Freedom HS ( 24.58 DNS 1.8 7
-- Charlton, Jared 10 Freedom HS ( 25.58 DNS 2.6 10
-- Chiusano, Justice 12 Florida Air 26.09 DNS 1.5 11
-- O'Shea, Dylan 10 Florida Air DNS NWI 13
-- Lewis, Shelton 12 East River H DNS 2.6 14
-- Sinophat, Sylvens 9 Cypress Cree 27.39 DNS 1.9 12
-- Bergen, Alex 11 Boone HS 23.79 DNS 1.8 5
-- Hendricks, Alejandro 11 East River H 24.04 DNS 1.7 6
-- Rohe, Jonathan 12 Winter Sprin 23.93 DNS 1.7 6
-- Mowen, Ryan 12 Father Lopez 23.57 DNS 2.8 4
-- Smeltzer, Cyrus 10 East River H 25.16 DNS 2.0 9
-- Still, Jake 10 Episcopal Sc 24.33 DNS 1.8 7
-- Baker, Josh 9 Holy Trinity 25.81 DNS 1.5 11
-- Krim, Jack 10 Lake Mary Pr DNS NWI 13
-- Martin, Rives 6 Harvest Comm 33.86 DNS NWI 13
-- Murphy, Nial 7 Harvest Comm 34.39 DNS NWI 13
-- Sharma, Avi 8 Holy Trinity 25.72 DNS 2.6 10
-- Eyma, Elijah 11 Lake Mary Pr 27.03 DNS 1.9 12
-- Collins, William 12 Mainland HS 23.45 DNS 2.8 4
-- Fagan, Cyrus 10 Mainland HS DNS 2.6 14
-- Chin, Xavier 9 Hagerty HS 25.12 DNS 2.0 9
-- Marinel, Daniel 10 Hagerty HS 24.31 DNS 1.8 7
-- Ferrer, Jose 10 Freedom HS ( 25.29 DNS 2.6 10
-- Rose, Daniel 12 Freedom HS ( DNS NWI 13
-- Swenson, Alex 11 Hagerty HS 24.22 DNS 1.7 6
-- Sykes, Anthony 10 Halifax Acad 25.54 DNS 2.6 10
-- Strickle, Jacob 9 Hagerty HS 24.65 DNS 1.5 8
-- Pederson, Stephen 8 The Geneva S 27.50 SCR
-- Turner, Steven 7 Harvest Comm SCR
-- Foster, Terrance 9 Hagerty HS 27.00 SCR
-- Hunter, Julian 11 Mainland HS SCR
-- Winfrey, Judah 9 Lake Mary Pr 29.67 SCR
-- Silva, Sebastian 12 Father Lopez 28.70 SCR
-- Carpio, Jb 9 Father Lopez SCR
-- Spence, Joshua 10 Father Lopez SCR
-- Davidson, Malcolm 9 Osceola HS ( SCR
-- Figueroa, Adam 10 Lake Mary Pr 28.35 SCR
-- Harwell, Chase 9 Mount Dora B 27.83 SCR
-- Campbell, Ryan 10 Lake Mary Pr 26.73 SCR
-- Rowlings, Connor 8 Holy Trinity SCR
-- Eastman, Michael 12 Lake Mary Pr 27.80 SCR
Event 75 Girls 3200 Meter Run High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Karr, Eliana 12 Winter Sprin 12:05.90 11:57.78 10
2 Rodriguez, Alexandra 12 Sanford Semi 12:10.74 12:09.17 8
3 Basford, Brianna 9 Holy Trinity 12:30.42 12:26.84 6
4 Basford, Chelsea 9 Holy Trinity 12:21.21 12:30.88 5
5 Vergauwen, Jolene 12 Lake Brantle 12:29.87 12:35.24 4
6 Wildgen, Isabel 11 Oviedo HS 12:19.37 12:46.24 3
7 Gray, Josie Seabreeze HS 12:18.00 13:07.70 2
8 Schmick, Kaley 12 Cypress Cree 11:15.21 13:17.63 1
9 Cortes, Maria 12 Timber Creek 13:04.07 13:17.84
10 Baker, Avory 12 George Jenki 12:58.31 13:25.00
11 Gunter, Grace 10 The Geneva S 13:00.00 13:33.35
12 Kurtz, Sydney 11 George Jenki 13:09.01 13:35.66
13 Shah, Niyati 10 Oviedo HS 12:56.43 13:37.22
14 Wagner, Rylee 12 Orange City 12:36.93 13:38.31
15 Deandrade, Maria 11 George Jenki 13:41.69 13:55.24
16 Rodriquez, Gabriella 9 George Jenki 13:44.82 14:03.38
17 Tucker, Madison 12 The Villages 13:24.84 14:20.19
18 Basford, Ashley 9 Holy Trinity 13:37.08 14:32.03
19 Bruce, Katlynn 12 The Geneva S 14:00.00 14:32.51
20 Terlep, Sara 11 George Jenki 14:13.28 14:32.72
21 Possehl, Payton 9 The Villages 14:10.17 14:35.85
22 Bateh, Angela 9 East River H 15:00.33 14:39.40
23 Baio, Jensen 10 Lake Brantle 14:27.62 15:39.99
-- Phillips, Victoria 9 Boone HS 14:00.00 DNF
-- Harding, Cassidy 10 Boone HS 14:07.76 DNS
-- Adams, Grace 10 Harvest Comm DNS
-- Sanders, Taylor 11 George Jenki 12:41.85 DNS
-- Helm, Camryn 9 Lake Brantle 14:16.81 DNS
Event 76 Boys 3200 Meter Run High School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 McGrew, Shad 11 Butler 9:57.17 9:58.03 2 10
2 Belfatto, Anthony 11 St. Joseph C 9:42.52 10:00.94 2 8
3 Vazquez, Jared 10 Timber Creek 10:31.79 10:11.17 2 6
4 Hines, Jared 12 Boone HS 9:50.97 10:12.62 2 5
5 Hilbert, Liam 11 St. Joseph C 10:24.47 10:14.67 2 4
6 Occenat, Tyson 11 Olympia HS 10:19.43 10:18.63 2 3
7 Anderson, David 12 Oviedo HS 10:33.03 10:23.14 2 2
8 Stadler, Daniel 11 Oviedo HS 10:39.48 10:37.82 2 1
9 Brodrecht, Ethan 11 The Geneva S 10:44.00 10:45.15 2
10 Gordon, Isaac 11 Olympia HS 10:49.80 10:45.22 2
11 Medero, Daniel 10 Osceola HS ( 11:25.59 10:47.27 2
12 Casas, Juan 10 Timber Creek 10:57.03 10:48.18 2
13 Brill, Jacob 10 St. Joseph C 11:12.46 10:48.75 2
14 Tavarez, Juan Jared 10 Timber Creek 10:38.31 10:49.35 2
15 Dirrigl, Turner 10 St. Joseph C 11:08.95 10:51.96 2
16 Berry, Zane 11 Oviedo HS 10:15.05 10:52.93 2
17 Tibbetts, Sean 11 Oviedo HS 11:05.11 10:53.91 2
18 Cabret, Carlos 9 Cypress Cree 10:55.14 1
19 McCrimon, Paul 10 Osceola HS ( 10:44.70 11:05.02 2
20 Slicer, Micah 10 Flagler Palm 11:13.46 1
21 Hinkle, John 10 Olympia HS 10:54.52 11:16.03 2
22 Cruz, Emmanuel 10 Boone HS 13:02.00 11:16.84 1
23 Warner, Austin 10 Apopka HS 11:39.82 11:23.72 1
24 Filgueiras, Daniel 11 Osceola HS ( 12:05.86 11:36.87 1
25 Ryan, Brandon 12 Boone HS 11:01.67 11:42.51 2
26 Basford, Nathanial 7 Holy Trinity 11:25.00 11:43.36 2
27 Blythe, Jack 9 The Geneva S 11:53.20 1
28 Barral, Jesse 9 Apopka HS 11:46.41 11:56.06 1
29 Singer, Daniel 11 Winter Sprin 10:46.13 11:59.22 2
30 Baio, Nicholas 12 Lake Brantle 11:01.25 12:04.48 2
31 Jafri, Ahmed 9 Olympia HS 10:56.00 12:10.06 2
32 Hood, Ethan 10 Olympia HS 10:55.00 12:10.49 2
33 Ross, Cyris 11 Freedom HS ( 11:49.94 12:11.95 1
34 Rosario, Edrielle 9 Timber Creek 11:26.96 12:25.77 1
35 Kitchens, Payton 12 Hagerty HS 11:45.20 12:27.74 1
36 Roberts, Cody 11 Flagler Palm 13:45.83 12:30.38 1
37 Gutierrez, Marc 11 Olympia HS 11:05.20 12:39.03 2
38 Dotson, Kory 12 East River H 12:30.15 12:42.94 1
39 Dethlefs, Erik 10 Boone HS 12:45.56 12:43.33 1
40 Marlett, Reid 9 Boone HS 12:18.27 12:48.53 1
41 Vasquez, Manuel 12 Boone HS 13:23.00 12:53.51 1
42 Ferenz, Garrett 9 Flagler Palm 13:08.63 1
43 Wick, Tomas 12 Father Lopez 12:45.59 13:32.18 1
44 Janek, Frank 12 East River H 12:47.61 14:28.65 1
45 Ribaudo, Andrew 11 Orange City 13:35.98 15:54.76 1
46 Blunt, Graham Issac 9 Orange City 14:38.54 16:12.14 1
-- Davis, Isak 12 The Geneva S 9:51.40 DNS 2
-- Rader, Ben 10 The Geneva S 11:10.00 DNS 2
-- Thompson-Davoli, Dion 11 Episcopal Sc 11:39.98 DNS 1
-- Gonzalez, Nicholas 12 The Geneva S 9:40.00 DNS 2
-- Omdahl, Camden 7 Harvest Comm 12:25.20 DNS 1
-- Mosley, Nick 8 Harvest Comm DNS 1
-- Stoffer, Jacob 12 The Villages 11:00.80 DNS 2
-- Zipf, Emilio 11 Holy Trinity 11:26.41 DNS 1
-- Caceres, Kenny 11 Freedom HS ( 11:47.38 DNS 1
-- Huggins, Jeremiah 9 Flagler Palm 13:17.88 DNS 1
-- Martin, John 9 Harvest Comm 11:34.57 DNS 1
-- Medla, Matt 12 Hagerty HS 12:20.44 DNS 1
Event 77 Girls 4x400 Meter Relay High School
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Winter Springs HS 'A' 3:52.28 3:49.24 2 10
2 Lake Brantley HS 'A' 4:03.79 4:03.54 2 8
3 Olympia HS 'A' 4:05.45 4:03.64 2 6
4 Holy Trinity Academy 'A' 4:25.70 4:14.95 1 5
5 Apopka HS 'B' 4:39.27 4:17.74 2 4
6 George Jenkins HS 'A' 4:19.03 4:22.04 1 3
7 Orange City University HS 'A' 4:31.46 4:31.90 1 2
8 Cocoa HS 'A' 4:24.34 4:34.07 1 1
9 Lake Brantley HS 'B' 4:15.79 4:34.64 2
10 Apopka HS 'A' 4:11.27 4:36.94 2
11 East River HS 'A' 4:31.32 4:41.66 1
-- Mainland HS 'A' 4:20.49 DNS 1
-- Oviedo HS 'A' 4:24.03 DNS 1
-- Cypress Creek HS 'A' 4:09.79 DNS 2
-- Hagerty HS 'A' 4:10.34 DNS 2
-- Freedom HS (Orlando) 'A' 4:29.34 DNS 1
-- Mainland HS 'B' 4:20.49 SCR
-- The Geneva School 'A' 4:41.92 SCR
-- Father Lopez Catholic HS 'A' 4:31.61 SCR
-- Flagler Palm Coast HS 'A' 4:05.89 SCR
-- Episcopal School of Jacksonvil 'A' 4:23.38 SCR
-- Lake Mary Prep 'A' 5:09.93 SCR
-- Harvest Community School 'A' 4:50.00 SCR
Event 78 Boys 4x400 Meter Relay High School
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Apopka HS 'A' 3:24.83 3:25.32 2 10
2 Lake Brantley HS 'A' 3:23.72 3:28.62 2 8
3 Winter Springs HS 'A' 3:42.14 3:32.96 1 6
4 Lake Brantley HS 'B' 3:47.72 3:37.88 1 5
5 Flagler Palm Coast HS 'A' 3:27.66 3:41.63 2 4
6 Timber Creek HS 'A' 3:35.02 3:42.20 1 3
7 East River HS 'A' 3:33.73 3:45.56 1 2
8 Orange City University HS 'A' 3:38.88 3:47.38 1 1
9 Apopka HS 'B' 3:34.83 3:51.01 1
10 Cypress Creek HS 'B' 3:43.01 3:53.07 1
11 Cypress Creek HS 'A' 3:43.01 4:03.43 1
-- Hagerty HS 'A' 3:31.32 DNS 2
-- Olympia HS 'A' 3:19.15 DNS 2
-- Osceola HS (Kissimmee) 'A' 3:29.03 DNS 2
-- Oviedo HS 'A' 3:28.66 DNS 2
-- Mainland HS 'A' 3:29.56 DNS 2
-- The Villages HS 'A' 3:39.61 SCR
-- Florida Air Academy 'B' 4:22.08 SCR
-- Father Lopez Catholic HS 'A' 3:44.96 SCR
-- Florida Air Academy 'A' SCR
-- Orange City University HS 'B' 3:38.88 SCR
-- Lake Mary Prep 'A' SCR
Event 79 Girls 2000 Meter Steeplechase High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Padilla, Bianca 11 Timber Creek 8:49.51 10
2 Palelis, Sarah 9 Orange City 9:33.94 8:57.95 8
3 Maguire, Marina 12 Cypress Cree 8:55.16 9:04.91 6
4 Davis, Josie 12 Flagler Palm 9:13.55 9:24.96 5
5 Dalimida, Cassandra 9 Cypress Cree 9:53.73 4
6 Allred, Amanda 11 Cypress Cree 10:07.08 10:05.04 3
7 Morales, Analiese 12 Cypress Cree 10:00.86 10:13.16 2
8 Santiago, Krizia 12 Cypress Cree 10:38.58 1
-- Schmick, Kaley 12 Cypress Cree 7:27.75 DNS
-- Friday, Devonne 12 Flagler Palm DNS
Event 80 Boys 2000 Meter Steeplechase High School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Vazquez, Jared 10 Timber Creek 6:55.72 6:43.86 10
2 LeGrand, Charlie Lyman HS 6:47.11 8
3 LeGrand, Paul 10 Lyman HS 6:57.27 6
4 Tavarez, Juan Jared 10 Timber Creek 7:10.81 5
5 Cabret, Carlos 9 Cypress Cree 7:14.77 4
6 Bausch, Justin 12 Cypress Cree 7:35.98 7:16.31 3
7 Pena, Jorge De La 12 Cypress Cree 7:20.09 7:25.98 2
8 Funke, Kyle Leesburg 7:28.42 1
9 Stoffer, Jacob 12 The Villages 7:33.82
10 Perez, Daniel 12 Cypress Cree 7:36.48
11 Rodriguez, Julian 10 Timber Creek 8:07.32 7:37.49
12 Thompson, Ryan 12 Orange City 7:50.48 7:43.01
13 Williams, Sean 9 Timber Creek 7:45.13
14 Benjelloun, Ishamael 11 Timber Creek 8:02.26
15 Atkins, Ryan 10 Father Lopez 8:22.70
16 Hinton, Jason 11 Cypress Cree 8:27.98
17 Carnes, Ryan 11 Orange City 8:38.40 9:19.09
-- Le Grand, Charlie 12 Unattached 6:47.93 DNS
-- Mellow, Spencer 12 Flagler Palm DNS
-- Juste, Jean 11 Cypress Cree DNS
-- Le Grand, Paul 10 Unattached 7:23.68 DNS
-- Martinez, Luis 10 Osceola HS ( 8:42.68 DNS
-- Norfleet, Jonah 9 Timber Creek DNS
-- Garcia, Bryan 11 Osceola HS ( DNS
-- Lagrow, Thomas 11 Lake Mary Pr 10:21.15 DNS
-- Gao, Peter 11 Lake Mary Pr DNS
Women - University - Team Rankings - 22 Events Scored
===============================================================================
1) Embry-Riddle 107 2) Bethune-Cookman 94
3) Southern Maine 71 4) North Florida 68.50
5) Florida Tech 61 6) Webber 58.50
7) Edward Waters 40 8) Sherbrooke 36
9) USC-Beaufort 32 10) Florida Atlantic 22
11) COB Track Club 21 12) Northwood (Fla.) 20
13) Stetson 19 14) SCAD Savannah 16
15) Tampa 13 16) Saint Leo 11
17) Team Ireland 10 17) Jacksonville Athletic Clu 10
19) CTS Performance 6 20) Athletisme dynamique lava 4
21) ERAU-Alumni 3 21) Ga Southern Run 3
23) Roosevelt 2 24) Voorhees 1
24) Central Florida Gliders Tr 1
Women - High School - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Winter Springs HS 89 2) Hagerty HS 80
3) Lake Brantley HS 57 4) George Jenkins HS 51
5) Holy Trinity Academy 48 6) Flagler Palm Coast HS 44
7) Orange City University HS 41.50 8) Mount Dora Bible School 40
9) Timber Creek HS 38 10) Olympia HS 32
11) Boone HS 29 11) Cypress Creek HS 29
13) Oviedo HS 25 14) Mainland HS 20
14) Apopka HS 20 16) Harvest Community School 18
17) Sanford Seminole HS 12 18) East River HS 11.50
19) Cocoa HS 4 20) Florida Air Academy 3
20) The Geneva School 3 22) Episcopal School of Jacks 2
22) The Villages HS 2 22) Seabreeze HS 2
25) Father Lopez Catholic HS 1
Men - University - Team Rankings - 22 Events Scored
===============================================================================
1) Embry-Riddle 150.50 2) Bethune-Cookman 74
3) North Florida 59 4) Ga Southern Run 50
5) Florida Tech 47 6) COB Track Club 28
7) Edward Waters 26 8) Tampa 23
9) Warner 22 10) SCAD Savannah 20
11) Voorhees 19 12) Life Speed 16
12) Northwood (Fla.) 16 14) USC-Beaufort 15
14) lagunna SSS 15 16) Emmanuel (Ga.) 13
16) Jacksonville Athletic Club 13 18) Webber 10
18) Athletic Club Miami 10 20) ERAU-Alumni 9
21) Blue Lightning Sports Trac 8 21) The Bahamas 8
21) University of Toronto Trac 8 24) Saint Leo 4
24) Florida Southern 4 24) Sherbrooke 4
27) Florida College 3 28) Florida Athletic Club 2
28) Southeastern U. 2 28) Stetson 2
Men - High School - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Timber Creek HS 74 2) Osceola HS (Kissimmee) 71
3) Apopka HS 50 4) Lake Brantley HS 47
5) Boone HS 44 6) Winter Springs HS 37
7) Hagerty HS 33 8) St. Joseph Collegiate Ins 29
9) Mainland HS 28 9) Sanford Seminole HS 28
11) Orange City University HS 26 11) Holy Trinity Academy 26
13) The Geneva School 20 14) Olympia HS 19
14) Cypress Creek HS 19 16) Oviedo HS 17
17) Mount Dora Bible School 16 18) Lyman HS 14
19) West Orange 13 20) Freedom HS (Orlando) 12
21) Butler 10 22) East River HS 9
23) The Villages HS 6 24) West Shore HS 5
25) Flagler Palm Coast HS 4 26) Leesburg 1