G. W. Carver Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.07 | SB | Eva Duran | 9th | Finals H1 | Complete Results |
14.23 | SB | Angelle Garcia | 13th | Finals H1 | Complete Results |
14.47 | Emma Benoudiz | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
15.99 | SB | Maya Rego | 16th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.81 | Alejandra Orozco | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
30.72 | SB | Tatiana Campos | 14th | Finals H4 | Complete Results |
31.38 | SB | Emma Berenblum | 11th | Finals H3 | Complete Results |
32.75 | SB | Gabriella Grant | 15th | Finals H4 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:10.42 | Felicia Ruotolo | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
1:12.57 | SB | Sarah Murphy | 9th | Finals H5 | Complete Results |
1:14.41 | Marina Dovenberg | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:57.91 | SB | Danielle Raviv-garbi | 18th | Finals H1 | Complete Results |
2:59.83 | SB | Orianna Lacau | 19th | Finals H2 | Complete Results |
3:04.22 | Felicia Ruotolo | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:10.07 | SB | Alexandra Quintana | 6th | Finals H1 | Complete Results |
6:31.08 | Edith Steinhorst | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
6:37.34 | SB | Sarah Murphy | 8th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
55.38 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:43.37 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
11:17.00 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
1.22m | Alejandra Orozco | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1.22m | Maycie Malkin | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1.07m | Anamaria Aguilera | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1.07m | Gabriella Grant | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
4.13m | Eva Duran | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
3.78m | Maya Rego | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3.72m | Angelle Garcia | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
3.4m | Jessica Bustamante | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
7.9m | Emma Berenblum | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
7.82m | Danielle Raviv-garbi | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
7.56m | SB | Andresa Adesso | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
17.81m | SB | Tatiana Campos | 4th | Finals H1 | Complete Results |
15.16m | SB | Jessica Gomez | 11th | Finals H1 | Complete Results |
15.04m | Adriana Montoya | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
7.42m | SB | Maycie Malkin | 5th | Finals H1 | Complete Results |
6.27m | SB | Adriana Montoya | 4th | Finals H1 | Complete Results |
6.07m | Nikita Leus-oliva | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
5.41m | SB | Jessica Bustamante | 9th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
14.53 | SB | Andres Hurtado | 13th | Finals H5 | Complete Results |
15.46 | Rasmus Wright | 22nd | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.77 | Kevin Egemba | 25th | Finals H2 | Complete Results | |
32.50 | SB | Joel Bustamante | 17th | Finals H2 | Complete Results |
32.88 | SB | Peter Kellogg | 19th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.19 | SB | Bennett Williams | 17th | Finals H4 | Complete Results |
1:06.40 | Thomas Harley | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
1:11.26 | SB | Nakamura Pak | 18th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:45.95 | SB | Freddy Mendoza | 7th | Finals H1 | Complete Results |
2:47.98 | SB | Pablo Hanono | 17th | Finals H2 | Complete Results |
3:06.24 | SB | Nakamura Pak | 16th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:00.78 | SB | Dahven Gaynair | 9th | Finals H1 | Complete Results |
6:22.53 | SB | Pablo Hanono | 13th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.35 | SB | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:15.86 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:52.00 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
1.37m | Jaron Hamilton | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1.12m | Rasmus Wright | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
4.25m | Dahven Gaynair | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3.99m | Kevin Egemba | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
3.78m | David Luo | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
3.63m | Pablo Hanono | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
9.18m | Thomas Harley | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
8.68m | SB | Rasmus Wright | 8th | Finals H1 | Complete Results |
8.46m | SB | Andres Hurtado | 9th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
10.03m | SB | Peter Kellogg | 13th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
7.72m | Joel Bustamante | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
6.91m | Bennett Williams | 17th | Finals H1 | Complete Results |