Miles and Minutes, LLC - Contractor License HY-TEK's Meet Manager
St. Cloud XC Invitational - 9/11/2021
St Cloud High School
Last Completed Event
Event 5 Boys 5k Run CC
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Boys 5000 Run
1 Knoblock, Wesley M11 Melbourne HS 18:12.30 1
2 Pierce, Landon M11 Circle Chris 18:36.80 2
3 Raymundo, Andrew M10 Celebration HS 19:18.20 3
4 Neeld, Thomas M11 Circle Chris 19:19.10 4
5 DeWachter, Ty M Dr. Phillips HS 19:39.40
6 Amaya, Aiden M11 Celebration HS 19:39.40 5
7 Edwards, Matias M9 Celebration HS 19:44.00 6
8 Wassel, Skyler M10 Circle Chris 20:01.60 7
9 Vega, Darwin M10 Tohopekaliga 20:11.50 8
10 Parker, Aschalew M7 Circle Chris 20:16.00 9
11 Campbell, Aaron M Gateway HS ( 20:27.20
12 Abbott, Jaden M12 Circle Chris 21:00.90 10
13 Delgado-Mendez, Francisc M11 Windermere H 21:03.80 11
14 Harper, Adryan M9 Melbourne HS 21:05.70 12
15 Merino, Gabriel M12 Celebration HS 21:16.20 13
16 Lederer, Kevin M10 East Ridge HS 21:17.00
17 Davis, Camren M12 Tohopekaliga 21:18.70 14
18 De Rueda, Matthew M11 Tohopekaliga 21:19.40 15
19 Elam, Julian M12 Windermere H 21:22.90 16
20 Fernandez, Michael M10 The Master's 21:25.20 17
21 Haak, Matthew M11 Circle Chris 21:28.20 18
22 Burke, Carmine M9 McKeel Academy 21:32.40 19
23 Enjambre, Kuert M9 East Ridge HS 21:32.70
24 Rodriguez, Marc M10 Tohopekaliga 21:35.10 20
25 Sanchez, Bryce M11 Harmony HS 21:37.60 21
26 Bodden, Diego M11 East Ridge HS 21:38.60
27 Todd, Myles M12 Windermere H 21:48.00 22
28 Nunez, Aleksander M10 Tohopekaliga 21:48.80 23
29 Schipf, Kyle M11 Melbourne HS 22:02.70 24
30 Joseph, Amire M11 Windermere H 22:07.00 25
31 Hensel, Samuel M11 Harmony HS 22:14.70 26
32 Moury, Josiah M11 Circle Chris 22:31.90 27
33 Estrada, Abiel M11 Harmony HS 22:32.30 28
34 Moxley, Jackson M12 McKeel Academy 22:34.10 29
35 Medina, Jax M7 Lakeland Chr 22:38.30 30
36 Overton, Bowen M9 Windermere H 22:39.10 31
37 Tanner, Elijah M11 The Master's 22:39.70 32
38 King, Braydon M12 Melbourne HS 22:40.60 33
39 Ryan, Kyle M9 Melbourne HS 22:43.40 34
40 Mourad, Gabriel M12 Celebration HS 22:49.80 35
41 Napolitano, Liam M11 Timber Creek HS 22:51.30 36
42 Duran, Valentino M8 City of Life 22:55.10 37
43 Ekebergh, Niklas M9 Windermere H 23:07.30 38
44 Birge, Jackson M8 McKeel Academy 23:10.10 39
45 Cleveland, Isaac M8 Lakeland Chr 23:15.40 40
46 Gonzalez, Daniel M6 City of Life 23:16.10 41
47 Medina, Gabriel M10 The Master's 23:17.20 42
48 Colon, Jankarlos M11 Harmony HS 23:18.10 43
49 Leifried, Hunter M8 The Master's 23:19.50 44
50 Velez, Logan M9 The Master's 23:23.00 45
51 Grace, Carter M11 Lake Nona HS 23:35.90
52 Soto, Andres M12 St. Cloud HS 23:43.90
53 Cadogan, Nathaniel M7 Life Christi 23:46.30
54 Bullock, Ryan M11 Tohopekaliga 23:46.40 46
55 Fines, Boe M11 Lake Nona HS 23:50.40
56 Fountain, Rylee M8 Lakeland Chr 23:52.50 47
57 Fisk, Talyn M Gateway HS ( 24:12.80
58 Kokoulin, Yaroslav M10 Timber Creek HS 24:19.80 48
59 Ortiz, Yandiel M9 Harmony HS 24:27.10 49
60 St. Remy, Edward M12 New Dimensions HS 24:41.00
61 Porricelli, Jude M9 McKeel Academy 24:56.20 50
62 Velez, Anthony M12 Melbourne HS 25:00.50 51
63 Reese, Sawyer M7 Lakeland Chr 25:01.00 52
64 McKnight, Andrew M8 McKeel Academy 25:09.50 53
65 Assouli, Faris M9 Lake Buena V 25:09.60
66 Jordan, Austin M8 McKeel Academy 25:10.20 54
67 Isshak, Youssef M10 Celebration HS 25:22.80 55
68 Thomas, Nicholas M11 Tohopekaliga 25:37.80 56
69 Figueroa, Christian M12 Tohopekaliga 25:40.00
70 Berrong, Ethan M9 The Master's 25:42.80 57
71 Ruiz, Mattias M12 Timber Creek HS 25:42.80 58
72 Hawkins, Ellija M12 Windermere H 25:43.80 59
73 Nicolas, Marques M10 East Ridge HS 25:45.80
74 Almeida, Brady M8 City of Life 25:47.70 60
75 Ruiz, Thomas M9 Timber Creek HS 25:51.60 61
76 Plumley, Michael M6 Lakeland Chr 25:52.10 62
77 Soto, Enrique M9 St. Cloud HS 25:56.30
78 Cuarenta, Noe M9 Tohopekaliga 25:57.40
79 Hill, Levi M Gateway HS ( 26:00.00
80 Aviles, AJ M9 The Master's 26:05.40 63
81 Williams, Owen M7 Lakeland Chr 26:09.40 64
82 Campbell, Timothy M12 University HS 26:12.40
83 Hernandez, William M9 University HS 26:12.70
84 Hutchins, Dallin M9 Harmony HS 26:15.30 65
85 Rando, John-Paul M9 Dr. Phillips HS 26:16.30
86 Taylor, Cohen M9 The Master's 26:19.50
87 Ayers, Christian M9 The Master's 26:38.00
88 Porricelli, Christian M10 McKeel Academy 26:40.30 66
89 Hernandez, Renzo M10 Circle Chris 26:46.00
90 Rodriguez, Michael M10 New Dimensions HS 26:57.90
91 Dunn, Connor M9 Edgewater HS 26:58.50
92 Gutierrez, Kyle M9 Tohopekaliga 26:59.90
93 Briggs, Dominic M Gateway HS ( 27:27.00
94 Denton, Dallas M6 Lakeland Chr 27:30.50 67
95 Hosseinali, Saam M9 St. Cloud HS 27:30.60
96 Sanches, Lorenzyo M12 Celebration HS 27:36.10 68
97 Hube, Kody M11 Tohopekaliga 27:46.70
98 Drake, Noah M6 The Master's 27:50.50
99 Aponte Bas, Jose M11 New Dimensions HS 27:51.50
100 Harkema, Koda M6 City of Life 28:04.80 69
101 Miller, Blake M11 Timber Creek HS 28:06.90 70
102 Chabriel, Jonuel M7 Life Christi 28:13.60
103 Garrett, Giuseppe M6 City of Life 28:37.30 71
104 McKenna, Liam M9 Melbourne HS 28:56.40 72
105 Smith, Zachary M8 McKeel Academy 30:08.80
106 Clavier, Sebastian M9 Timber Creek HS 30:13.90 73
107 Outar, Vimal M12 New Dimensions HS 30:15.90
108 Knowles, Nicholas M11 Auburndale HS 30:23.30
109 Siedlecki, Andrew M12 Harmony HS 30:30.20 74
110 Fallin, William M10 McKeel Academy 30:37.40
111 Collier, Ethan M11 Lakeland Chr 30:43.80
112 McCarter, Mac M9 McKeel Academy 30:49.00
113 Tickle, Austin M11 Lake Nona HS 31:42.40
114 George, Steven M11 Tohopekaliga 31:54.30
115 Gregory, Jax M6 Lakeland Chr 32:49.90
116 Hernandez, Anthony M7 Life Christi 32:50.10
117 Sly, Jack M9 St. Cloud HS 33:57.70
118 Cahue, Camden M11 University HS 35:29.40
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Boys 5000 Run
1 Circle Christian School 32 2 4 7 9 10 18 27
Total Time: 1:39:14.40
Average: 19:50.88
2 Celebration HS 62 3 5 6 13 35 55 68
Total Time: 1:42:47.60
Average: 20:33.52
3 Tohopekaliga High School 80 8 14 15 20 23 46 56
Total Time: 1:46:13.50
Average: 21:14.70
4 Melbourne HS 104 1 12 24 33 34 51 72
Total Time: 1:46:44.70
Average: 21:20.94
5 Windermere High School 105 11 16 22 25 31 38 59
Total Time: 1:49:00.80
Average: 21:48.16
6 Harmony HS 167 21 26 28 43 49 65 74
Total Time: 1:54:09.80
Average: 22:49.96
7 The Master's Academy (Ovi 180 17 32 42 44 45 57 63
Total Time: 1:54:04.60
Average: 22:48.92
8 McKeel Academy 190 19 29 39 50 53 54 66
Total Time: 1:57:22.30
Average: 23:28.46
9 Lakeland Christian School 231 30 40 47 52 62 64 67
Total Time: 2:00:39.30
Average: 24:07.86
10 Timber Creek HS 273 36 48 58 61 70 73
Total Time: 2:06:52.40
Average: 25:22.48
11 City of Life Christian Ac 278 37 41 60 69 71
Total Time: 2:08:41.00
Average: 25:44.20