Loading
flrunners.com
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Foot Locker Nationals 2000
Dec 9, 2000
Disney World Shades of Green Golf Course
Kissimmee, FL
Meet History
Records
Meet
Venue
Meet Records
Back
High School Boys
High School Girls
Venue Records
Back
High School Boys
High School Girls
Past Meets
2020s
2010s
2000s
1990s
1980s
1970s
Back
2023-12-09
Compare
2022-12-10
Compare
2021-12-11
Compare
2019-12-14
Compare
2018-12-08
Compare
2017-12-09
Compare
2016-12-10
Compare
2015-12-11
Compare
2014-12-12
Compare
2013-12-14
Compare
2012-12-08
Compare
2011-12-09
Compare
2010-12-10
Compare
2009-12-11
Compare
2008-12-13
Compare
2007-12-08
Compare
2006-12-09
Compare
2005-12-10
Compare
2004-12-11
Compare
2003-12-13
Compare
2002-12-14
Compare
2001-12-08
Compare
1999-12-11
Compare
1998-12-12
Compare
1997-12-13
Compare
1996-12-14
Compare
1995-12-09
Compare
1994-12-11
Compare
1993-12-11
Compare
1992-12-12
Compare
1991-12-14
Compare
1990-12-08
Compare
1989-12-09
Compare
1988-12-10
Compare
1987-12-12
Compare
1986-12-13
Compare
1985-12-14
Compare
1984-12-08
Compare
1983-12-10
Compare
1982-12-16
Compare
1981-12-12
Compare
1980-12-12
Compare
1979-12-06
Compare
Home
Results
Photos
Articles
Teams
Elite Performances
Standard
Gold
Silver
Bronze
Meet Results
63
performances met the
MileSplit US Second Team standard
.
HS Girls
Mark
Athlete
Team
5000 Meter Run
18:28.00
Candice Kolb
Cedar Park
5000 Meter Run
18:06.00
Megan Kaltenbach
Smoky Hill High School
5000 Meter Run
18:09.00
Valerie Lauver
Allen
5000 Meter Run
18:12.00
Alicia Craig
Campbell County High School
5000 Meter Run
18:12.00
Clara Horowitz
Head Royce (NC)
5000 Meter Run
18:16.00
Michelle Sikes
Lakewood
5000 Meter Run
18:17.00
Kara Scanlin
Episcopal School of Jacksonville
5000 Meter Run
18:17.00
Laurel Burdick
Fayetteville-Manlius (FM)
5000 Meter Run
18:23.00
Natalie Stein
North Hollywood (LA)
5000 Meter Run
16:58.00
Anita Siraki
Hoover (SS)
5000 Meter Run
18:34.00
Nicole Boykin
White Plains
5000 Meter Run
18:38.00
Jessa Vacek
Carroll High School
5000 Meter Run
18:40.00
Brooke Stewart
College Station A&M Cons
5000 Meter Run
18:43.00
Meghan Owen
Killingly High School
5000 Meter Run
18:57.00
Angela Kudla
Starpoint
5000 Meter Run
19:24.00
Elizabeth Benson
Gallatin High School
5000 Meter Run
16:55.00
Sara Hall
Montgomery (NC)
5000 Meter Run
17:54.00
Linsey Blaisdell
Rockford
5000 Meter Run
17:57.00
Danielle Coon
Saratoga Springs
5000 Meter Run
17:21.00
Laura Zeigle
Bingham
5000 Meter Run
17:29.00
Natasha Roetter
Lexington High School
5000 Meter Run
17:32.00
Kalin Toedebusch
Rockford
5000 Meter Run
17:35.00
Elizabeth Pasciuto
Murrieta Valley (SS)
5000 Meter Run
17:36.00
Amber Trotter
Ukiah (NC)
5000 Meter Run
17:37.00
Julia Pudlin
Baldwin School
5000 Meter Run
17:37.00
Michelle Wale
Pine Bush
5000 Meter Run
17:39.00
Katie Boyles
Rochester Adams
5000 Meter Run
17:39.00
Laura Stanley
Carolina Day School
5000 Meter Run
17:42.00
Christa Benton
Keswick Christian
5000 Meter Run
17:42.00
Maria Cicero
Elmhurst (York)
5000 Meter Run
17:43.00
Chelsea Homan
Cin. Anderson
5000 Meter Run
17:46.00
Penny Splichal
Dickinson
HS Boys
Mark
Athlete
Team
5000 Meter Run
15:31.00
Brian McGovern
Fairfield Prep High School
5000 Meter Run
15:32.00
Aaron Fisher
Franklin Central High School
5000 Meter Run
15:32.00
Eric Grumstrup
Rapid City Stevens High School
5000 Meter Run
15:33.00
David Vidal
Flathead High School
5000 Meter Run
15:38.00
Peter Meindl
Orchard Park
5000 Meter Run
15:40.00
Brett Gotcher
Aptos (CC)
5000 Meter Run
15:41.00
Michael Kiter
Shadle Park High School
5000 Meter Run
15:43.00
Sean Moore
Saline
5000 Meter Run
15:45.00
Westly Keating
PSJA North
5000 Meter Run
15:47.00
Mint Henk
U-32 High School (Uhsd #32)
5000 Meter Run
15:48.00
Steve Maddox
The Colony
5000 Meter Run
15:56.00
Seton Mcandrews
Queensbury
5000 Meter Run
15:57.00
Justin Romaniuk
Suffern
5000 Meter Run
16:00.00
Jason Sandfort
West Plains High School
5000 Meter Run
16:02.00
Patrick Bensen
Deerfield Academy
5000 Meter Run
15:30.00
Mike Swope
Winter Park HS
5000 Meter Run
15:21.00
Matt Esche
Waukesha West
5000 Meter Run
15:19.00
Dan Glaz
Palos Heights (Stagg)
5000 Meter Run
15:17.00
Bobby Lockhart
John Handley
5000 Meter Run
15:17.00
Joe Thorne
Lakeside HS, DeKalb
5000 Meter Run
15:16.00
Rod Koborsi
Houston Jersey Village
5000 Meter Run
15:16.00
Bobby Curtis
St. Xavier
5000 Meter Run
15:16.00
Seth Watkins
Flathead High School
5000 Meter Run
15:13.00
Tim Moore
Novi
5000 Meter Run
15:13.00
Chandler Goodwin
Mountain View
5000 Meter Run
15:09.00
Seth Pilkington
Roy
5000 Meter Run
15:07.00
Erik Heinonen
South Eugene
5000 Meter Run
15:05.00
Charlie Millioen
Saint Anthony's
5000 Meter Run
14:59.00
Ryan Hall
Big Bear (SS)
5000 Meter Run
14:55.00
Alan Webb
South Lakes
5000 Meter Run
14:35.00
Dathan Ritzenhein
Rockford