Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
Hy-Tek\'s Meet Manager 3/6/2006 09:51 AM
LOUIE BING TRACK AND FIELD INVITATIONAL - 3/3/2006 to 3/4/2006
TRAZ POWELL STADIUM MIAMI,FL
Results
Girls 100 Meter Dash
========================================================================
Top 8 Advance by Time
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 299 Shaquela Williams 12 Boyd Anderson 12.15q 2.9 1
2 250 Tiffany Johnson 12 Miami Northweste 12.24q 3.2 4
3 743 Ronkia Tombs Miami Central 12.34q 3.2 4
4 741 Tiffany Williams Miami Central 12.39q 3.3 6
5 484 Dericka Love 12 Miami Southridge 12.47q 2.1 2
6 327 Sheila Paul 10 Boyd Anderson 12.51q 2.1 3
7 745 Sidnesia Sheffield Miami Central 12.66q 1.8 5
8 712 Tianna Sparks Raines 12.89q 3.3 6
9 713 Brianna Westbrook Raines 13.02 2.9 1
9 519 Leslie Smith 12 Miami Southridge 13.02 3.3 6
11 80 Sanesa Johnson 10 Homestead 13.16 2.1 3
12 620 Chassity Arnold 11 American HS 13.18 3.2 4
13 406 Deletrice Moore 10 Miami Killian 13.23 2.9 1
14 476 Shambrika Tomlin 09 Coral Reef 13.30 3.2 4
15 255 Britney Streeter 11 Miami Northweste 13.33 3.3 6
16 114 Constance Logan 09 Hia Miami Lakes 13.36 2.1 3
17 439 Sheuna Pinder 12 Miami Norland 13.37 2.1 3
17 243 Ashley Pierre 11 Miami Northweste 13.37 2.9 1
19 423 Davisha Bess 12 Miami Killian 13.38 3.2 4
20 618 Sheena Williams 11 American HS 13.48 2.9 1
21 512 Tawanya Norwood 11 Miami Southridge 13.61 1.8 5
22 690 Arlande Cherizol 12 No Miami Beach 13.64 2.1 3
23 185 Latrice Slater 09 Coral Gables 13.65 3.3 6
24 62 Tara Ousley 09 South Dade 13.70 3.2 4
25 389 Alexis Wildguare 10 Miami Killian 13.81 1.8 5
25 357 Carla Jamieson 10 North Miami 13.81 3.3 6
27 55 Iesha Payne 09 South Dade 14.12 1.8 5
28 65 Reanne St. Louis 10 South Dade 14.32 2.1 2
28 215 qwenyatta dixon 10 Miami Washington 14.32 1.8 5
30 452 Kenyatta Dunnom 12 Miami Norland 14.47 2.1 2
31 465 Alexis Smith 09 Coral Reef 14.57 2.1 3
32 37 Giselle Ogrodnik 11 Southwest Miami 14.60 3.3 6
33 644 Natarsha Wooden 11 American HS 14.66 2.1 3
34 226 latisha bass 11 Miami Washington 14.72 2.9 1
35 34 Jeni Morillo 10 Southwest Miami 15.13 3.2 4
36 72 Shameika Nelson 10 Homestead 15.18 2.1 2
37 359 Tulysse Marie 12 North Miami 15.21 1.8 5
38 230 Jodyann Robertson 10 Miami Washington 15.33 2.1 2
39 670 Melissa Germain 10 No Miami Beach 15.37 3.3 6
40 348 Joane Jean 10 North Miami 16.33 2.1 3
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 484 Dericka Love 12 Miami Southridge 12.05 0.7 10
2 299 Shaquela Williams 12 Boyd Anderson 12.12 0.7 8
3 250 Tiffany Johnson 12 Miami Northweste 12.32 0.7 6
4 327 Sheila Paul 10 Boyd Anderson 12.38 0.7 5
5 743 Ronkia Tombs Miami Central 12.39 0.7 4
6 741 Tiffany Williams Miami Central 12.45 0.7 3
7 745 Sidnesia Sheffield Miami Central 12.57 0.7 2
8 712 Tianna Sparks Raines 13.01 0.7 1
Girls 200 Meter Dash
========================================================================
Top 8 Advance by Time
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 14 Brittany Jones 11 Deerfield Beach 24.91q -2.5 7
2 327 Sheila Paul 10 Boyd Anderson 26.36q -2.5 7
3 484 Dericka Love 12 Miami Southridge 26.37q 0.1 4
4 663 Danielle McDuffie 09 Miami Edison 26.49q -0.6 5
5 743 Ronkia Tombs Miami Central 26.51q -0.6 5
6 741 Tiffany Williams Miami Central 26.52q 1.1 2
7 251 Brittney McCord 09 Miami Northweste 26.61q 0.2 1
8 233 Dominica Forbes 11 Miami Washington 26.87q -2.3 6
9 248 Briana Jones 09 Miami Northweste 27.23 -2.5 7
10 463 Grace Justinville 10 Coral Reef 27.72 -2.5 7
11 474 LaSonya Rodgers 10 Coral Reef 27.76 1.1 2
12 80 Sanesa Johnson 10 Homestead 27.77 -2.3 6
13 170 Ravyn Munson 09 Coral Gables 28.08 1.1 2
14 690 Arlande Cherizol 12 No Miami Beach 28.45 0.2 1
15 321 Renee Powell 11 Boyd Anderson 28.64 1.1 2
16 114 Constance Logan 09 Hia Miami Lakes 28.65 -0.6 5
17 357 Carla Jamieson 10 North Miami 28.67 0.1 4
18 324 Kinnesha Jones 09 Boyd Anderson 28.70 -0.6 5
19 439 Sheuna Pinder 12 Miami Norland 28.73 0.1 4
20 62 Tara Ousley 09 South Dade 28.77 2.0 3
21 695 Von Hoardes 12 No Miami Beach 28.98 0.1 4
22 342 Bianca Williams 11 North Miami 29.15 0.2 1
23 512 Tawanya Norwood 11 Miami Southridge 29.19 -2.3 6
24 408 Erika Moore 10 Miami Killian 29.22 0.1 4
25 394 Stefani Sanchez 11 Miami Killian 29.61 0.2 1
26 383 Courtnee Davis 10 Miami Killian 29.79 2.0 3
27 243 Ashley Pierre 11 Miami Northweste 30.14 2.0 3
28 98 Antiquilla Roberts 11 Homestead 30.39 0.2 1
29 215 qwenyatta dixon 10 Miami Washington 30.56 2.0 3
30 625 Alisa Wilson 11 American HS 30.58 1.1 2
31 56 Charkivia Lovett 10 South Dade 31.00 1.1 2
32 430 Arias Figgins 09 Miami Norland 31.07 2.0 3
33 55 Iesha Payne 09 South Dade 31.08 -0.6 5
34 742 Tabitha Adderly Miami Central 31.22 2.0 3
35 452 Kenyatta Dunnom 12 Miami Norland 31.36 1.1 2
36 465 Alexis Smith 09 Coral Reef 32.17 0.2 1
37 34 Jeni Morillo 10 Southwest Miami 33.27 1.1 2
38 359 Tulysse Marie 12 North Miami 33.31 -2.5 7
39 670 Melissa Germain 10 No Miami Beach 35.02 -2.3 6
-- 634 Alquandra slater 10 American HS FS -2.3 6
-- 241 Shameka Allen 12 Miami Washington DNF 0.2 1
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 14 Brittany Jones 11 Deerfield Beach 23.86 1.8 10
2 484 Dericka Love 12 Miami Southridge 24.86 1.8 8
3 741 Tiffany Williams Miami Central 25.38 1.8 6
4 251 Brittney McCord 09 Miami Northweste 25.47 1.8 5
5 327 Sheila Paul 10 Boyd Anderson 25.64 1.8 4
6 663 Danielle McDuffie 09 Miami Edison 25.68 1.8 3
7 233 Dominica Forbes 11 Miami Washington 25.97 1.8 2
8 743 Ronkia Tombs Miami Central 26.75 1.8 1
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 14 Brittany Jones 11 Deerfield Beach 54.33q 7
2 254 Brittney Pringley 09 Miami Northweste 59.83q 4
3 663 Danielle McDuffie 09 Miami Edison 1:00.10q 6
4 272 Chandale Williams 12 Miami Northweste 1:00.27q 5
5 487 Mercedes Ferguson 10 Miami Southridge 1:00.81q 3
6 60 Shantavia Williams 10 South Dade 1:01.42q 2
7 521 Brittney Barnes 12 Miami Southridge 1:02.39q 2
8 459 Yoshandra Bowe 11 Miami Norland 1:02.70q 5
9 233 Dominica Forbes 11 Miami Washington 1:03.42 1
10 253 Kim Delancy 12 Miami Northweste 1:04.11 3
11 319 Emerald Patterson 10 Boyd Anderson 1:04.61 5
12 170 Ravyn Munson 09 Coral Gables 1:04.79 2
13 737 Chiquita Pearson Miami Central 1:04.87 6
14 355 Eva Petit-Frere 09 North Miami 1:05.38 7
15 321 Renee Powell 11 Boyd Anderson 1:06.35 6
16 643 Kassandra Moreta 11 American HS 1:06.80 5
17 85 Tyler Hodges 09 Homestead 1:06.88 3
18 479 Danielle Juste 11 Coral Reef 1:07.17 1
19 241 Shameka Allen 12 Miami Washington 1:07.84 2
20 208 Alyssa Mazzoli 11 Coral Gables 1:08.06 1
21 736 Cynthia Jones Miami Central 1:08.32 7
22 360 Diana Lussaint 10 North Miami 1:08.66 1
23 55 Iesha Payne 09 South Dade 1:08.77 6
24 347 Keiana Richardson 10 North Miami 1:08.82 3
25 383 Courtnee Davis 10 Miami Killian 1:09.12 5
26 611 Aymara Diaz 11 Miami Beach 1:10.48 7
27 613 Laurie Leroy 12 American HS 1:10.65 2
28 389 Alexis Wildguare 10 Miami Killian 1:10.79 6
29 59 Melony Wright 11 South Dade 1:11.33 3
30 716 Chelsea Wilson Raines 1:11.98 1
31 98 Antiquilla Roberts 11 Homestead 1:13.47 7
32 688 Sophia McLean 09 No Miami Beach 1:13.60 6
33 738 Ketisa Joseph Miami Central 1:13.69 2
34 401 Dananai Samwazu 10 Miami Killian 1:14.04 4
35 462 Clydrena Dozier 09 Coral Reef 1:14.71 5
35 47 Sylvia Torres 11 Southwest Miami 1:14.71 3
37 473 Nija White 09 Coral Reef 1:17.92 6
38 200 Maria Rodas 11 Coral Gables 1:19.76 4
39 599 Stephanie Dangeleo 09 Miami Beach 1:27.40 4
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 14 Brittany Jones 11 Deerfield Beach 53.18 10
2 254 Brittney Pringley 09 Miami Northweste 57.93 8
3 663 Danielle McDuffie 09 Miami Edison 58.10 6
4 487 Mercedes Ferguson 10 Miami Southridge 58.13 5
5 60 Shantavia Williams 10 South Dade 59.94 4
6 272 Chandale Williams 12 Miami Northweste 1:00.09 3
7 521 Brittney Barnes 12 Miami Southridge 1:00.81 2
8 459 Yoshandra Bowe 11 Miami Norland 1:04.94 1
Girls 800 Meter Run
================================================================
Top 16 Advance by Time
Name Year School Prelims
================================================================
Preliminaries
1 212 Lanie Whittaker 09 Miami Washington 2:26.26q
2 699 Kimberly Hodges 11 No Miami Beach 2:31.19q
3 87 Jennie Desir 10 Homestead 2:33.05q
4 493 Kaneesha Knowles 09 Miami Southridge 2:34.04q
5 366 Boyd Jessica 10 North Miami 2:34.53q
6 78 Jennah Pascual 10 Homestead 2:35.67q
7 297 Panancy Ambroise 11 Boyd Anderson 2:37.41q
8 404 Darcie Arahill 11 Miami Killian 2:37.72q
9 169 Jeanne Canto 09 Coral Gables 2:38.00q
10 246 Jasmine Clarke-Eva 10 Miami Northweste 2:38.36q
11 24 Denise Viera 12 Southwest Miami 2:38.90q
12 532 Shawandie Bennett 09 Miami Southridge 2:39.54q
13 718 Kenjulia Anderson Raines 2:40.17q
14 480 Kirsten Scales 09 Coral Reef 2:40.63q
15 613 Laurie Leroy 12 American HS 2:41.64q
16 326 Kaishanta Gowie 12 Boyd Anderson 2:42.89q
17 390 Kiarre DuBerry 10 Miami Killian 2:43.36
18 719 Lateisha Hoover Raines 2:43.69
19 643 Kassandra Moreta 11 American HS 2:45.29
20 740 Bracey-Ann Douglas Miami Central 2:45.67
21 472 Erika Edmonson 09 Coral Reef 2:45.92
22 506 Selena Fudge 10 Miami Southridge 2:46.94
23 739 Ebony Gilbert Miami Central 2:47.61
24 731 Francina Davis Miami Central 2:47.91
25 16 Anaelys Concepcion 10 Southwest Miami 2:49.30
26 399 Lesly Hernandes-Pi 11 Miami Killian 2:51.79
27 698 Maria Jeune 12 No Miami Beach 2:51.80
28 446 Kerese Downer 11 Miami Norland 2:56.57
29 88 Cherry Permenter 10 Homestead 2:56.71
30 686 Veronica Cherizol 09 No Miami Beach 2:58.74
31 43 Jennifer Amaya 11 Southwest Miami 2:59.12
32 360 Diana Lussaint 10 North Miami 3:00.07
33 63 Carmelia Cox 12 South Dade 3:02.77
34 53 Woodlyn Love 09 South Dade 3:07.55
35 193 Daylien Casas 10 Coral Gables 3:20.44
36 52 Ester Jean 09 South Dade 3:26.59
-- 470 Erin Yaylali 09 Coral Reef DQ
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 212 Lanie Whittaker 09 Miami Washington 2:25.17 10
2 169 Jeanne Canto 09 Coral Gables 2:26.06 8
3 699 Kimberly Hodges 11 No Miami Beach 2:30.58 6
4 87 Jennie Desir 10 Homestead 2:31.81 5
5 493 Kaneesha Knowles 09 Miami Southridge 2:31.86 4
6 532 Shawandie Bennett 09 Miami Southridge 2:35.46 3
7 404 Darcie Arahill 11 Miami Killian 2:35.99 2
8 366 Boyd Jessica 10 North Miami 2:36.78 1
9 78 Jennah Pascual 10 Homestead 2:36.88
10 613 Laurie Leroy 12 American HS 2:37.31
11 718 Kenjulia Anderson Raines 2:38.84
12 246 Jasmine Clarke-Eva 10 Miami Northweste 2:39.25
13 297 Panancy Ambroise 11 Boyd Anderson 2:40.95
14 326 Kaishanta Gowie 12 Boyd Anderson 2:43.60
15 480 Kirsten Scales 09 Coral Reef 2:52.03
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 281 Skyler Wallen 09 Miami Northweste 5:21.55 10
2 504 Ishinika Blue 12 Miami Southridge 5:40.57 8
3 87 Jennie Desir 10 Homestead 5:46.67 6
4 57 Marisol Cantu 10 South Dade 5:47.02 5
5 212 Lanie Whittaker 09 Miami Washington 5:50.23 4
6 704 Sabrina Telemaque 11 No Miami Beach 5:51.35 3
7 493 Kaneesha Knowles 09 Miami Southridge 5:52.89 2
8 404 Darcie Arahill 11 Miami Killian 5:54.01 1
9 78 Jennah Pascual 10 Homestead 5:54.22
10 721 Sasha Thomas Raines 5:54.25
11 471 Catherine Edmonson 11 Coral Reef 5:54.95
12 17 Griselda Lara 12 Southwest Miami 5:55.34
-- 466 Madeliene Siegel 11 Coral Reef NT
-- 467 Samantha Montero 10 Coral Reef NT
-- 426 Rosandra Walker 10 Miami Norland NT
-- 391 Soraya Bascoy 10 Miami Killian NT
-- 441 Samantha Cleare 09 Miami Norland NT
-- 434 Lynarka Carrington 11 Miami Norland NT
-- 626 Monica Roca 11 American HS NT
-- 631 Leana Torrez 12 American HS NT
-- 577 Claudia Baez 12 Miami Beach NT
-- 734 Betty Hiraldo Miami Central NT
-- 733 Monique Young Miami Central NT
-- 522 Kanesha Connor 10 Miami Southridge NT
-- 778 estefania nasielsk Coral Gables NT
-- 566 Elizabeth Baez 12 Miami Beach NT
-- 735 Mendy Chalssaint Miami Central NT
-- 50 Leslie Bonilla 10 South Dade NT
-- 51 Daisy Monjarez 10 South Dade NT
-- 720 Malaysia Collins Raines NT
-- 111 Sarah Khan 12 Hia Miami Lakes NT
-- 99 Tranese Boston 12 Homestead NT
-- 639 Celeena Silva 10 American HS NT
-- 678 Yanique McLean 09 No Miami Beach NT
-- 30 Sandra Diaz 11 Southwest Miami NT
-- 705 Breana Kelly 10 Dr. Krop NT
-- 679 Shernone Moussigna 12 No Miami Beach NT
-- 260 Ashley Addison 11 Miami Northweste NT
-- 344 Sandy Joachim 12 North Miami NT
-- 247 Nashamy Cooney 09 Miami Northweste NT
-- 388 Sylvia Benavides 10 Miami Killian NT
-- 366 Boyd Jessica 10 North Miami NT
-- 168 Brittany Lara 10 Coral Gables NT
-- 113 Vanessa Penates 11 Hia Miami Lakes NT
-- 199 Marivi Maymi 10 Coral Gables NT
-- 184 Itziar Canelas 10 Coral Gables NT
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 504 Ishinika Blue 12 Miami Southridge 14:41.15 10
2 57 Marisol Cantu 10 South Dade 14:54.64 8
3 471 Catherine Edmonson 11 Coral Reef 15:09.27 6
4 199 Marivi Maymi 10 Coral Gables 15:20.92 5
5 99 Tranese Boston 12 Homestead 15:36.81 4
6 168 Brittany Lara 10 Coral Gables 15:52.78 3
7 522 Kanesha Connor 10 Miami Southridge 16:21.20 2
8 494 Kamesha Connor 10 Miami Southridge 16:31.09 1
-- 744 Gladys Moltammed Miami Central DNF
-- 391 Soraya Bascoy 10 Miami Killian DNF
-- 639 Celeena Silva 10 American HS DNF
-- 685 Tamara Phanor 10 No Miami Beach DNF
-- 86 Misha Morales 11 Homestead DNF
-- 111 Sarah Khan 12 Hia Miami Lakes DNF
-- 50 Leslie Bonilla 10 South Dade DNF
-- 51 Daisy Monjarez 10 South Dade DNF
-- 384 Christy Gardner 09 Miami Killian DNF
-- 388 Sylvia Benavides 10 Miami Killian DNF
-- 113 Vanessa Penates 11 Hia Miami Lakes DNF
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
Top 8 Advance by Time
Name Year School Prelims Wind H#
========================================================================
Preliminaries
1 273 Lizzie Harris 11 Miami Northweste 14.78q 1.4 2
2 501 Raquel Guerin 12 Miami Southridge 15.64q 1.4 2
3 486 Monique Gracia 10 Miami Southridge 16.13q 0.7 1
4 457 Florence Mc Kenzie 12 Miami Norland 16.39q 0.7 1
5 323 Shatangela Patton 11 Boyd Anderson 17.45q 0.7 1
6 732 Vanessa Sterling Miami Central 17.88q 0.7 1
7 505 Felicia Black 11 Miami Southridge 18.11q 1.4 3
8 684 Ashley Villard 09 No Miami Beach 19.69q 0.7 1 19.6815
9 180 Christina Hawkins 10 Coral Gables J19.69 1.4 3 19.6858
10 66 Michelange Charles 09 South Dade 20.69 1.4 3
11 695 Von Hoardes 12 No Miami Beach 20.78 1.4 2
12 379 Symone Wilson 11 Miami Killian 20.90 1.4 2
13 54 Ligia Sequeira 12 South Dade 21.74 1.4 2
14 385 Shakeshia Rowe 11 Miami Killian 22.91 0.7 1
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
Finals
1 273 Lizzie Harris 11 Miami Northweste 14.69 3.2 10
2 505 Felicia Black 11 Miami Southridge 15.35 3.2 8
3 486 Monique Gracia 10 Miami Southridge 15.68 3.2 6
4 501 Raquel Guerin 12 Miami Southridge 15.77 3.2 5
5 457 Florence Mc Kenzie 12 Miami Norland 16.42 3.2 4
6 323 Shatangela Patton 11 Boyd Anderson 17.49 3.2 3
7 732 Vanessa Sterling Miami Central 18.28 3.2 2
8 684 Ashley Villard 09 No Miami Beach 19.69 3.2 1
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
Top 8 Advance by Time
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 273 Lizzie Harris 11 Miami Northweste 44.59q 4
2 505 Felicia Black 11 Miami Southridge 47.30q 4
3 526 Brittney Sinclair 10 Miami Southridge 48.70q 1
4 464 Jaleesa Brumby 11 Coral Reef 49.51q 2
5 457 Florence Mc Kenzie 12 Miami Norland 50.41q 3
6 267 Naquia Williams 09 Miami Northweste 51.04q 2
7 732 Vanessa Sterling Miami Central 51.68q 3
8 501 Raquel Guerin 12 Miami Southridge 52.01q 3
9 288 Tramaine Brant 10 Miami Northweste 52.83 3
10 323 Shatangela Patton 11 Boyd Anderson 53.82 4
11 94 Tiffiny Morrow 11 Homestead 54.97 2
12 66 Michelange Charles 09 South Dade 55.49 3 55.4889
13 74 Alexis Johnson 09 Homestead J55.49 3 55.4829
14 342 Bianca Williams 11 North Miami 56.07 2
15 357 Carla Jamieson 10 North Miami 57.01 4
16 450 Bianca Parker 10 Miami Norland 57.42 4
17 41 Zinnette Hendrix 09 Southwest Miami 57.65 3
18 36 Yesenia Rivera 10 Southwest Miami 57.68 4
19 180 Christina Hawkins 10 Coral Gables 57.88 4
20 363 Regina Patterson 10 North Miami 58.58 1
21 54 Ligia Sequeira 12 South Dade 1:02.71 2
22 58 Olga Acosta 12 South Dade 1:02.92 1
23 385 Shakeshia Rowe 11 Miami Killian 1:06.49 2
24 379 Symone Wilson 11 Miami Killian 1:09.56 4
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 273 Lizzie Harris 11 Miami Northweste 44.49 10
2 505 Felicia Black 11 Miami Southridge 46.44 8
3 464 Jaleesa Brumby 11 Coral Reef 47.92 6
4 526 Brittney Sinclair 10 Miami Southridge 48.93 5
5 267 Naquia Williams 09 Miami Northweste 50.21 4
6 501 Raquel Guerin 12 Miami Southridge 50.78 3
7 457 Florence Mc Kenzie 12 Miami Norland 52.32 2
8 732 Vanessa Sterling Miami Central 53.96 1
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
Top 8 Advance by Time
School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Miami Central \'A\' 48.29q 1
2 Miami Northwestern High School \'A\' 48.84q 3
3 Boyd Anderson High School \'A\' 49.55q 2
1) 323 Shatangela Patton 11 2) 327 Sheila Paul 10
3) 297 Panancy Ambroise 11 4) 299 Shaquela Williams 12
4 Coral Reef High School \'A\' 50.81q 3
5 Raines High School \'A\' 50.84q 2
6 Miami Southridge High School \'A\' 51.04q 1
1) 512 Tawanya Norwood 11 2) 519 Leslie Smith 12
3) 483 Whitley Newton 11 4) 489 Tanesha Hearns 09
7 Miami Norland High School \'A\' 51.67q 1
1) 457 Florence Mc Kenzie 12 2) 450 Bianca Parker 10
3) 439 Sheuna Pinder 12 4) 429 Sharese McCormack 09
8 Miami Killian High School \'A\' 51.98q 2
1) 389 Alexis Wildguare 10 2) 376 Sydra Withers 10
3) 408 Erika Moore 10 4) 383 Courtnee Davis 10
9 Homestead High School \'A\' 52.82 2
1) 94 Tiffiny Morrow 11 2) 80 Sanesa Johnson 10
3) 74 Alexis Johnson 09 4) 85 Tyler Hodges 09
10 South Dade High School \'A\' 55.03 2
1) 65 Reanne St. Louis 10 2) 56 Charkivia Lovett 10
3) 61 Tyese Love 09 4) 62 Tara Ousley 09
11 North Miami High School \'A\' 55.74 3
1) 342 Bianca Williams 11 2) 341 Stephanie Nazaire 10
3) 357 Carla Jamieson 10 4) 359 Tulysse Marie 12
12 Miami Washington High School \'A\' 56.43 1
1) 230 Jodyann Robertson 10 2) 215 qwenyatta dixon 10
3) 213 dominique brown 10 4) 226 latisha bass 11
13 Coral Gables High School \'A\' 56.52 1 out of zone 3 out go
1) 196 Christina Mazzoli 12 2) 185 Latrice Slater 09
3) 209 Krystel Garcia 12 4) 164 Jasmine Mcneil 11
14 North Miami Beach High School \'A\' 57.44 3
-- American High School \'A\' DNF 1
1) 620 Chassity Arnold 11 2) 633 Tenay Jackson 10
3) 621 Adrianne Johnson 12 4) 643 Kassandra Moreta 11
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Miami Central \'A\' 48.26 10
2 Miami Northwestern High School \'A\' 48.73 8
3 Boyd Anderson High School \'A\' 49.34 6
4 Raines High School \'A\' 50.99 5
5 Coral Reef High School \'A\' 51.12 4
6 Miami Southridge High School \'A\' 51.38 3
7 Miami Norland High School \'A\' 51.43 2
8 Miami Killian High School \'A\' 52.03 1
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Miami Southridge High School \'A\' 3:55.46 3 10
1) 505 Felicia Black 11 2) 487 Mercedes Ferguson 10
3) 521 Brittney Barnes 12 4) 525 Natasha Adley 11
2 Miami Northwestern High School \'A\' 3:58.62 3 8
3 Miami Central \'A\' 4:15.28 1 6
4 Boyd Anderson High School \'A\' 4:15.29 3 5
1) 294 Rebecca James 09 2) 297 Panancy Ambroise 11
3) 324 Kinnesha Jones 09 4) 321 Renee Powell 11
5 Raines High School \'A\' 4:17.21 1 4
6 South Dade High School \'A\' 4:21.12 2 3
1) 59 Melony Wright 11 2) 60 Shantavia Williams 10
3) 66 Michelange Charles 09 4) 58 Olga Acosta 12
7 Coral Gables High School \'A\' 4:21.49 3 2
1) 208 Alyssa Mazzoli 11 2) 169 Jeanne Canto 09
3) 170 Ravyn Munson 09 4) 206 Brooke Sharpton 09
8 North Miami High School \'A\' 4:24.13 2 1
1) 363 Regina Patterson 10 2) 370 Vargas Ninoshka 09
3) 342 Bianca Williams 11 4) 355 Eva Petit-Frere 09
9 North Miami Beach High School \'A\' 4:27.08 2
10 American High School \'A\' 4:28.61 1
1) 630 Wilesha Graham 11 2) 633 Tenay Jackson 10
3) 621 Adrianne Johnson 12 4) 613 Laurie Leroy 12
11 Homestead High School \'A\' 4:35.49 1
1) 98 Antiquilla Roberts 11 2) 89 Dextevia Tisdale 11
3) 85 Tyler Hodges 09 4) 76 Rochaline Francois 09
12 Miami Killian High School \'A\' 4:44.81 2
1) 376 Sydra Withers 10 2) 419 Kimberly Smith 10
3) 394 Stefani Sanchez 11 4) 408 Erika Moore 10
13 Southwest Miami High School \'A\' 4:48.25 1
1) 16 Anaelys Concepcion 10 2) 47 Sylvia Torres 11
3) 41 Zinnette Hendrix 09 4) 17 Griselda Lara 12
14 Coral Reef High School \'A\' 5:11.38 3
-- Miami Washington High School \'A\' DQ 3 runner interference
1) 238 Preana Wilcox 09 2) 241 Shameka Allen 12
3) 224 Alicia Morris 12 4) 233 Dominica Forbes 11
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Miami Southridge High School \'A\' 10:19.41 10
1) 521 Brittney Barnes 12 2) 487 Mercedes Ferguson 10
3) 504 Ishinika Blue 12 4) 493 Kaneesha Knowles 09
2 Miami Northwestern High School \'A\' 10:32.68 8
3 Homestead High School \'A\' 10:49.71 6
1) 87 Jennie Desir 10 2) 99 Tranese Boston 12
3) 97 Edwinde JeanJacques 11 4) 78 Jennah Pascual 10
4 South Dade High School \'A\' 10:49.81 5
1) 58 Olga Acosta 12 2) 57 Marisol Cantu 10
3) 60 Shantavia Williams 10 4) 59 Melony Wright 11
5 Raines High School \'A\' 10:53.39 4
6 Coral Gables High School \'A\' 11:00.16 3
1) 208 Alyssa Mazzoli 11 2) 169 Jeanne Canto 09
3) 206 Brooke Sharpton 09 4) 170 Ravyn Munson 09
7 Miami Central \'A\' 11:13.23 2
8 Coral Reef High School \'A\' 11:13.93 1
9 Southwest Miami High School \'A\' 11:19.30
1) 43 Jennifer Amaya 11 2) 16 Anaelys Concepcion 10
3) 30 Sandra Diaz 11 4) 17 Griselda Lara 12
10 Miami Killian High School \'A\' 11:25.26
1) 399 Lesly Hernandes-Pine 11 2) 388 Sylvia Benavides 10
3) 391 Soraya Bascoy 10 4) 404 Darcie Arahill 11
11 North Miami Beach High School \'A\' 11:30.86
12 Miami Norland High School \'A\' 12:41.22
1) 437 Samantha Benjamin 11 2) 434 Lynarka Carrington 11
3) 436 Nathalie Theogene 10 4) 426 Rosandra Walker 10
-- North Miami High School \'A\' DQ
1) 360 Diana Lussaint 10 2) 366 Boyd Jessica 10
3) 344 Sandy Joachim 12 4) 355 Eva Petit-Frere 09
Girls 1000 Sprint Medley
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Miami Northwestern High School \'A\' 2:20.27 10
2 Coral Reef High School \'A\' 2:28.54 8
3 Miami Southridge High School \'A\' 2:29.43 6
4 Miami Norland High School \'A\' 2:37.34 5
5 Raines High School \'A\' 2:38.99 4
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 273 Lizzie Harris 11 Miami Northweste 5-02.00 10
2 475 Douglas Arnesha 11 Coral Reef 5-00.00 8
3 611 Aymara Diaz 11 Miami Beach J5-00.00 6
4 455 Suddanne Stewart 11 Miami Norland 4-10.00 5
5 730 Akila Robets Miami Central J4-10.00 4
6 510 Sabrina Fudge 10 Miami Southridge 4-06.00 2
6 506 Selena Fudge 10 Miami Southridge 4-06.00 2
6 71 Brittany Williams 11 Homestead 4-06.00 2
-- 599 Stephanie Dangeleo 09 Miami Beach NH
-- 729 Robington Powell Miami Central NH
-- 486 Monique Gracia 10 Miami Southridge NH
-- 186 Monica Alvarez-Fue 09 Coral Gables NH
-- 205 Kathy Julien 11 Coral Gables NH
-- 127 Veneda Alhassan 09 Hallandale NH
-- 174 Sarah Sindia 09 Coral Gables NH
-- 390 Kiarre DuBerry 10 Miami Killian NH
-- 401 Dananai Samwazu 10 Miami Killian NH
-- 363 Regina Patterson 10 North Miami NH
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 731 Francina Davis Miami Central 6-06.00 10
2 196 Christina Mazzoli 12 Coral Gables 6-00.00 8
-- 189 Alyssa Exposito 09 Coral Gables NH
Girls Long Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 484 Dericka Love 12 Miami Southridge 17-11.00 NWI 10
2 725 Latasha Brown Miami Central 17-05.00 NWI 8
3 519 Leslie Smith 12 Miami Southridge 16-11.00 NWI 6
4 94 Tiffiny Morrow 11 Homestead 16-09.00 NWI 5
5 464 Jaleesa Brumby 11 Coral Reef 16-08.00 NWI 4
6 267 Naquia Williams 09 Miami Northweste 16-00.00 NWI 3
7 699 Kimberly Hodges 11 No Miami Beach 15-10.00 NWI 2
8 212 Lanie Whittaker 09 Miami Washington 15-07.00 NWI 1
9 620 Chassity Arnold 11 American HS 15-06.00 NWI
9 457 Florence Mc Kenzie 12 Miami Norland 15-06.00 NWI
11 255 Britney Streeter 11 Miami Northweste 15-05.00 NWI
12 512 Tawanya Norwood 11 Miami Southridge 15-00.00 NWI
13 383 Courtnee Davis 10 Miami Killian 14-10.00 NWI
13 376 Sydra Withers 10 Miami Killian 14-10.00 NWI
13 455 Suddanne Stewart 11 Miami Norland 14-10.00 NWI
16 474 LaSonya Rodgers 10 Coral Reef 14-08.00 NWI
17 690 Arlande Cherizol 12 No Miami Beach 14-07.00 NWI
18 324 Kinnesha Jones 09 Boyd Anderson 14-04.00 NWI
19 727 Ann Brown Miami Central 14-00.00 NWI
-- 65 Reanne St. Louis 10 South Dade ND NWI
-- 74 Alexis Johnson 09 Homestead ND NWI
-- 59 Melony Wright 11 South Dade ND NWI
-- 62 Tara Ousley 09 South Dade ND NWI
-- 644 Natarsha Wooden 11 American HS ND NWI
-- 389 Alexis Wildguare 10 Miami Killian ND NWI
-- 342 Bianca Williams 11 North Miami ND NWI
-- 363 Regina Patterson 10 North Miami ND NWI
-- 348 Joane Jean 10 North Miami ND NWI
-- 180 Christina Hawkins 10 Coral Gables ND NWI
-- 80 Sanesa Johnson 10 Homestead ND NWI
-- 246 Jasmine Clarke-Eva 10 Miami Northweste ND NWI
Girls Triple Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 273 Lizzie Harris 11 Miami Northweste 36-06.00 NWI 10
2 484 Dericka Love 12 Miami Southridge 35-00.00 NWI 8
3 519 Leslie Smith 12 Miami Southridge 34-08.00 NWI 6
4 408 Erika Moore 10 Miami Killian 34-04.00 NWI 5
5 94 Tiffiny Morrow 11 Homestead 34-01.00 NWI 4
6 71 Brittany Williams 11 Homestead 33-05.50 NWI 3
7 506 Selena Fudge 10 Miami Southridge 33-02.00 NWI 2
8 725 Latasha Brown Miami Central 32-04.00 NWI 1
9 394 Stefani Sanchez 11 Miami Killian 30-05.00 NWI
10 180 Christina Hawkins 10 Coral Gables 27-11.00 NWI
11 686 Veronica Cherizol 09 No Miami Beach 27-01.00 NWI
11 419 Kimberly Smith 10 Miami Killian 27-01.00 NWI
13 169 Jeanne Canto 09 Coral Gables 25-08.00 NWI
14 60 Shantavia Williams 10 South Dade 25-03.00 NWI
-- 53 Woodlyn Love 09 South Dade ND NWI
-- 66 Michelange Charles 09 South Dade ND NWI
-- 611 Aymara Diaz 11 Miami Beach ND NWI
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 518 Zakeya Stinson 10 Miami Southridge 41-09.00 10
2 531 Jasmond Stringer 10 Miami Southridge 41-00.00 8
3 266 Christina Raphael 11 Miami Northweste 37-01.50 6
4 514 Keitrah Baxter 12 Miami Southridge 35-10.00 5
5 723 Brittany Howkin Miami Central 34-10.00 4
6 724 Crystal Hunter Miami Central 33-05.00 3
7 773 Jessica Hinton 12 Raines 33-00.00 2
8 669 Ashley Miller 09 No Miami Beach 30-00.25 1
-- 569 Ashley Natson 11 Miami Beach ND
-- 595 Jessica Georges 10 Miami Beach ND
-- 478 Vianca Lopez 11 Coral Reef ND
-- 700 Calina Miranda 10 No Miami Beach ND
-- 668 Shatekia Mosley 10 Miami Edison ND
-- 722 J Finkley Miami Central ND
-- 615 Alexandria Jackson 10 American HS ND
-- 644 Natarsha Wooden 11 American HS ND
-- 171 Andrea Arrechea 11 Coral Gables ND
-- 166 Claira McElroy 09 Coral Gables ND
-- 225 Fredline Dorvil 10 Miami Washington ND
-- 207 Jessica Cabrera 09 Coral Gables ND
-- 61 Tyese Love 09 South Dade ND
-- 49 Ana Gallardo 09 Southwest Miami ND
-- 64 Claudine Desvarieu 11 South Dade ND
-- 386 Tia Whitehead 10 Miami Killian ND
-- 356 Samantha St.Fleur 09 North Miami ND
-- 477 Christina Moss 11 Coral Reef ND
-- 469 Gabriel McIntyre 11 Coral Reef ND
-- 289 Brittney Gibson 10 Miami Northweste ND
-- 236 Natalie Sanon 12 Miami Washington ND
-- 320 Sheryl Henry 11 Boyd Anderson ND
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 518 Zakeya Stinson 10 Miami Southridge 128-08.50 10
2 266 Christina Raphael 11 Miami Northweste 126-00 8
3 531 Jasmond Stringer 10 Miami Southridge 105-06 6
4 514 Keitrah Baxter 12 Miami Southridge 92-04 5
5 477 Christina Moss 11 Coral Reef 89-06 4
6 469 Gabriel McIntyre 11 Coral Reef 88-10 3
7 236 Natalie Sanon 12 Miami Washington 88-01 2
8 723 Brittany Howkin Miami Central 85-09 1
-- 611 Aymara Diaz 11 Miami Beach ND
-- 569 Ashley Natson 11 Miami Beach ND
-- 668 Shatekia Mosley 10 Miami Edison ND
-- 64 Claudine Desvarieu 11 South Dade ND
-- 61 Tyese Love 09 South Dade ND
-- 722 J Finkley Miami Central ND
-- 724 Crystal Hunter Miami Central ND
-- 669 Ashley Miller 09 No Miami Beach ND
-- 700 Calina Miranda 10 No Miami Beach ND
-- 356 Samantha St.Fleur 09 North Miami ND
-- 320 Sheryl Henry 11 Boyd Anderson ND
-- 386 Tia Whitehead 10 Miami Killian ND
-- 225 Fredline Dorvil 10 Miami Washington ND
-- 289 Brittney Gibson 10 Miami Northweste ND
-- 478 Vianca Lopez 11 Coral Reef ND
-- 166 Claira McElroy 09 Coral Gables ND
-- 207 Jessica Cabrera 09 Coral Gables ND
-- 171 Andrea Arrechea 11 Coral Gables ND
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Miami Southridge High Scho 199 2) Miami Northwestern High S 127
3) Miami Central 68 4) Coral Reef High School 44
5) Homestead High School 35 6) Boyd Anderson High School 31
7) Coral Gables High School 29 8) South Dade High School 25
9) Raines High School 20 9) Deerfield Beach High Scho 20
11) Miami Norland High School 19 11) Miami Washington High Sch 19
13) North Miami Beach High Sch 13 14) Miami Killian High School 9
14) Miami Edison High School 9 16) Miami Beach High School 6
17) North Miami High School 2