Elite Performances
371 performances met the MileSplit US Second Team standard.
HS Girls | Mark | Athlete | Team |
---|---|---|---|
100 Meter Hurdles Finals | 14.03 | Tiffany Ross-Williams | Miami Northwestern HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.03 | Tiffany Ross-Williams | Miami Northwestern HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.46 | Caryle Decruise | Miami Northwestern HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.58 | Diana Chin | Oak Ridge HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.74 | Symone Whittaker | St. Thomas Aquinas HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.75 | Joi Thompson | Evans HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.81 | Chioma Ukpai | Boyd Anderson HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.83 | Austrea Wilkins | Palm Beach Lakes HS |
100 Meter Hurdles Finals | 14.97 | Ahsha Young | Winter Springs HS |
100 Meter Dash Finals | 11.51 | Ericka Whipple | Palm Beach Lakes HS |
100 Meter Dash Finals | 11.96 | Sanya Richards-Ross | St. Thomas Aquinas HS |
100 Meter Dash Finals | 12.07 | Margo Jester | Homestead HS |
100 Meter Dash Finals | 12.13 | Donesha Spivey | Palm Bay HS |
100 Meter Dash Finals | 12.13 | Donesha Spivey | Melbourne HS |
100 Meter Dash Finals | 12.22 | Camille Phillpotts | Boyd Anderson HS |
100 Meter Dash Finals | 12.24 | Talonda Ingram | St. Thomas Aquinas HS |
1600 Meter Run Finals | 4:58.41 | Andrea Austin | Boyd Anderson HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.36 | Raynell Hagberg | South Fork HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.67 | Jessica Zabel | Lake Mary HS |
1600 Meter Run Finals | 5:05.89 | Jill Gerber | Cypress Lake HS |
1600 Meter Run Finals | 5:07.82 | Angela Pichardo | Stranahan HS |
1600 Meter Run Finals | 5:08.99 | Lavera Morris | Oak Ridge HS |
1600 Meter Run Finals | 5:10.50 | Marilyn Ruiz | St. Thomas Aquinas HS |
1600 Meter Run Finals | 5:12.03 | Allison Rodriguez | Belleview High School |
1600 Meter Run Finals | 5:13.97 | Amber Littleton | Bloomingdale |
1600 Meter Run Finals | 5:14.48 | Trisha Develcourt | Escambia HS |
200 Meter Dash Finals | 23.36 | Ericka Whipple | Palm Beach Lakes HS |
200 Meter Dash Finals | 24.19 | Camille Phillpotts | Boyd Anderson HS |
200 Meter Dash Finals | 24.56 | Sanya Richards-Ross | St. Thomas Aquinas HS |
200 Meter Dash Finals | 24.69 | Donesha Spivey | Palm Bay HS |
200 Meter Dash Finals | 24.69 | Donesha Spivey | Melbourne HS |
200 Meter Dash Finals | 24.76 | Margo Jester | Homestead HS |
200 Meter Dash Finals | 24.99 | Alycia Williams | Flagler Palm Coast HS |
200 Meter Dash Finals | 25.00 | Kaleena Thompson | Lake Mary HS |
300 Meter Hurdles Finals | 41.70 | Tiffany Ross-Williams | Miami Northwestern HS |
300 Meter Hurdles Finals | 43.67 | Caryle Decruise | Miami Northwestern HS |
300 Meter Hurdles Finals | 44.51 | Austrea Wilkins | Palm Beach Lakes HS |
300 Meter Hurdles Finals | 44.52 | Joi Thompson | Evans HS |
300 Meter Hurdles Finals | 44.68 | Kaisha Weeks | Lake Brantley HS |
300 Meter Hurdles Finals | 44.73 | Symone Whittaker | St. Thomas Aquinas HS |
300 Meter Hurdles Finals | 45.26 | Victoria Chin | Oak Ridge HS |
300 Meter Hurdles Finals | 45.27 | Erica James | Miami Edison HS |
300 Meter Hurdles Finals | 45.29 | Elma Stevenson | Dillard HS |
300 Meter Hurdles Finals | 45.60 | Ockesha Christian | Sanford Seminole HS |
300 Meter Hurdles Finals | 45.65 | Keyondra Love | Miami Southridge HS |
300 Meter Hurdles Finals | 46.03 | Michelle robinson | Wolfson High School |
300 Meter Hurdles Finals | 46.32 | Anita Perkins | Glades Central HS |
300 Meter Hurdles Finals | 46.33 | Monique Maloney | Gateway HS (Kissimmee) |
300 Meter Hurdles Prelims | 46.33 | Monique Maloney | Gateway HS (Kissimmee) |
300 Meter Hurdles Finals | 46.42 | Katoya Johnson | Plantation HS |
3200 Meter Run Finals | 11:03.08 | Jessica Zabel | Lake Mary HS |
3200 Meter Run Finals | 11:04.67 | Carling Cookerly | Sarasota Riverview HS |
3200 Meter Run Finals | 11:07.81 | Amy Giles | Winter Springs HS |
3200 Meter Run Finals | 11:09.35 | Jill Gerber | Cypress Lake HS |
3200 Meter Run Finals | 11:13.19 | Jessica Hellender | Cooper City HS |
3200 Meter Run Finals | 11:16.07 | Mallory Dunn | Seabreeze HS |
400 Meter Dash Finals | 54.15 | Alycia Williams | Flagler Palm Coast HS |
400 Meter Dash Finals | 54.67 | Lauren Austin | Oviedo HS |
400 Meter Dash Finals | 54.67 | Lauren Austin | Oak Ridge HS |
400 Meter Dash Finals | 55.24 | Shanta Smith | Coral Reef HS |
400 Meter Dash Finals | 55.66 | Ginou Etienne | Miami Central HS |
400 Meter Dash Finals | 55.88 | Sanya Richards-Ross | St. Thomas Aquinas HS |
400 Meter Dash Finals | 55.91 | Zanquandria Joseph | Boynton Beach HS |
400 Meter Dash Finals | 57.07 | Shunte Thomas | Blanche Ely HS |
400 Meter Dash Finals | 57.29 | Sonnii McBride | Lake Gibson HS |
400 Meter Dash Finals | 57.59 | Tasha Norris | Vero Beach HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.26 | Relay Team | Boyd Anderson HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.37 | Relay Team | Coral Reef HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.38 | Relay Team | St. Thomas Aquinas HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.68 | Relay Team | Lake Mary HS |
4x100 Meter Relay Finals | 47.70 | Relay Team | Woodham HS (Closed) |
4x100 Meter Relay Finals | 47.98 | Relay Team | Sandalwood HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:48.90 | Relay Team | Miami Northwestern HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:51.22 | Relay Team | Palm Beach Lakes HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:54.95 | Relay Team | Miami Carol City HS |
4x800 Meter Relay Finals | 9:35.25 | Relay Team | Winter Springs HS |
4x800 Meter Relay Finals | 9:35.35 | Relay Team | Miami Southridge HS |
4x800 Meter Relay Finals | 9:35.73 | Relay Team | Our Lady of Lourdes Academy (Miami) |
4x800 Meter Relay Finals | 9:37.44 | Relay Team | Coral Reef HS |
4x800 Meter Relay Finals | 9:42.75 | Relay Team | Satellite High School |
4x800 Meter Relay Finals | 9:43.93 | Relay Team | Woodham HS (Closed) |
800 Meter Run Finals | 2:10.45 | Andrea Austin | Boyd Anderson HS |
800 Meter Run Finals | 2:13.27 | Kacey Countryman | Escambia HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.29 | Lavera Morris | Oak Ridge HS |
800 Meter Run Finals | 2:15.98 | Valery Martinez | University HS (Orlando) |
800 Meter Run Finals | 2:16.79 | Raynell Hagberg | South Fork HS |
800 Meter Run Finals | 2:16.95 | Shakyra Parrish | Miami Southridge HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.10 | Angela Pichardo | Stranahan HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.67 | Edda Santiago | Poinciana HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.75 | Amanda Schommer | Vero Beach HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.87 | Crystal McKinney | Winter Springs HS |
800 Meter Run Finals | 2:17.91 | Natasha Barrett | Barbara Goleman HS |
800 Meter Run Finals | 2:18.55 | Astrid Claessens | Lake Mary HS |
800 Meter Run Finals | 2:19.31 | Erikka Thomas | Raines HS |
Discus Finals | 36.58m | Shannon Bowie | Buchholz HS |
Discus Finals | 36.73m | Brandy Blackwood | Miami Northwestern HS |
Discus Finals | 36.98m | Alicia Warren | Sebastian River HS |
Discus Finals | 37.82m | Nina Panebianco | Jupiter HS |
Discus Finals | 37.9m | Ariel James | Charlotte HS |
Discus Finals | 44.45m | Keri Groover | Palm Beach Lakes HS |
High Jump Finals | 1.63m | Shanta Smith | Coral Reef HS |
High Jump Finals | 1.63m | Kendra Smith | Wharton |
High Jump Finals | 1.63m | Deidre Latty | Boyd Anderson HS |
High Jump Finals | 1.63m | Ashley Robbins | Tilden McMullen County |
High Jump Finals | 1.63m | Monique Johnson | Miramar HS |
High Jump Finals | 1.63m | Sanya Richards-Ross | St. Thomas Aquinas HS |
High Jump Finals | 1.63m | Courtney Barge | Woodham HS (Closed) |
High Jump Finals | 1.63m | Elmyra Gillyard | Ed White HS |
High Jump Finals | 1.63m | Ashley Robbins | George Jenkins HS |
High Jump Finals | 1.68m | Ann Larsen | Evans HS |
High Jump Finals | 1.68m | Carmen Crespo | Wharton |
High Jump Finals | 1.68m | Marquita Speller | Miami Killian HS |
High Jump Finals | 1.68m | Marla Jackson | Stanton Prep |
Long Jump Finals | 5.39m | Marcia Laws | Lincoln HS |
Long Jump Finals | 5.44m | Irene Ledbetter | Dr. Phillips HS |
Long Jump Finals | 5.44m | Janita Ocana | Ed White HS |
Long Jump Finals | 5.46m | Shakia R Freeman | DeLand HS |
Long Jump Finals | 5.46m | Chawntoya Brown | Crestview HS |
Long Jump Finals | 5.52m | Anita Perkins | Glades Central HS |
Long Jump Finals | 5.56m | Donesha Spivey | Melbourne HS |
Long Jump Finals | 5.58m | Krenishia Smith | Choctawhatchee HS |
Long Jump Finals | 5.59m | Charlene Walker | Edgewater HS |
Long Jump Finals | 5.59m | Nadia Covington | Lakewood HS |
Long Jump Finals | 5.61m | Daphne Pierre-Louis | Coconut Creek HS |
Long Jump Finals | 5.68m | Kierra Foster | Palm Beach Lakes HS |
Long Jump Finals | 5.72m | Kaede McGregor | Stranahan HS |
Long Jump Finals | 5.74m | Trevia Hutchinson | Miami Southridge HS |
Long Jump Finals | 5.74m | Treva Hutchinson | American HS |
Long Jump Finals | 5.77m | Diana Chin | Oak Ridge HS |
Long Jump Finals | 5.82m | Marquita Speller | Miami Killian HS |
Long Jump Finals | 5.84m | Tiffany Ross-Williams | Miami Northwestern HS |
Long Jump Finals | 5.97m | Shaniqua Hector | Lake Weir HS |
Long Jump Finals | 6.03m | Courtney Barge | Woodham HS (Closed) |
Long Jump Finals | 6.05m | Lynnsey Hicks | Ocala Vanguard HS |
Long Jump Finals | 6.08m | Sanya Richards-Ross | St. Thomas Aquinas HS |
Pole Vault Finals | 3.2m | Elizabeth Gray | George Jenkins HS |
Pole Vault Finals | 3.2m | Tequila Fisher | Woodham HS (Closed) |
Pole Vault Finals | 3.35m | Lauren Tinsley | Martin County HS |
Pole Vault Finals | 3.35m | Jessica Stern | Belleview High School |
Pole Vault Finals | 3.35m | Lauren Davis | St. Thomas Aquinas HS |
Pole Vault Finals | 3.51m | Dara Altman | Gaither |
Pole Vault Finals | 3.51m | Jennifer Laporte | Naples HS |
Shot Put Finals | 11.38m | Ashley Jones | Sebastian River HS |
Shot Put Finals | 11.42m | Alicia Warren | Sebastian River HS |
Shot Put Finals | 11.43m | Shabra Pinckney | Sanford Seminole HS |
Shot Put Finals | 11.46m | Keri Groover | Palm Beach Lakes HS |
Shot Put Finals | 11.46m | Jemeane Pinkney | Godby HS |
Shot Put Finals | 11.72m | Jaterrica Yancey | St. Thomas Aquinas HS |
Shot Put Finals | 11.98m | Kelly Hampshire | Clay High School |
Shot Put Finals | 12.14m | Ashley Kincaid | Lake Gibson HS |
Shot Put Finals | 12.17m | Misti Barber | Miami Carol City HS |
Shot Put Finals | 12.32m | Vivian Momah | Miami Carol City HS |
Shot Put Finals | 12.43m | Latoya McCRAY | Miami Jackson HS |
Shot Put Finals | 12.45m | Sarah Reed | Charlotte HS |
Shot Put Finals | 12.54m | Ariel Brooks | Miami Northwestern HS |
Shot Put Finals | 12.54m | April McGriff | Vero Beach HS |
Shot Put Finals | 13.74m | Chelsia James | Charlotte HS |
Triple Jump Finals | 11.01m | Nicole Moore | Miami Northwestern HS |
Triple Jump Finals | 11.13m | Monique Maloney | Gateway HS (Kissimmee) |
Triple Jump Finals | 11.15m | Krishayla Jenkins | Lehigh HS |
Triple Jump Finals | 11.16m | Barbara Gilchrist | Pensacola HS |
Triple Jump Finals | 11.19m | Jaquella Monroe | Charlotte HS |
Triple Jump Finals | 11.19m | Marquita Tyson | Ocala Forest HS |
Triple Jump Finals | 11.29m | Sharneka Brown | Lakewood HS |
Triple Jump Finals | 11.38m | Daphne Pierre-Louis | Coconut Creek HS |
Triple Jump Finals | 11.42m | Salina Allen | Douglas HS |
Triple Jump Finals | 11.42m | Nancy Edwards | Ridgewood HS |
Triple Jump Finals | 11.43m | Kendra Smith | Wharton |
Triple Jump Finals | 11.46m | Krenishia Smith | Choctawhatchee HS |
Triple Jump Finals | 11.48m | Lamaiya Jones | Palm Beach Lakes HS |
Triple Jump Finals | 11.58m | Marquita Speller | Miami Killian HS |
Triple Jump Finals | 11.63m | Aisha Goynes | Edgewater HS |
Triple Jump Finals | 11.71m | Lynnsey Hicks | Ocala Vanguard HS |
Triple Jump Finals | 11.82m | Kierra Foster | Palm Beach Lakes HS |
Triple Jump Finals | 11.85m | Diana Chin | Oak Ridge HS |
Triple Jump Finals | 11.86m | Irene Ledbetter | Dr. Phillips HS |
Triple Jump Finals | 11.98m | Courtney Barge | Woodham HS (Closed) |
Triple Jump Finals | 12.29m | Tiffany Ross-Williams | Miami Northwestern HS |
Triple Jump Finals | 12.68m | Shanta Smith | Coral Reef HS |
HS Boys | Mark | Athlete | Team |
100 Meter Dash Finals | 10.60 | Dwight Ellick | Wharton |
100 Meter Dash Finals | 10.68 | Craphonso Thorpe | Lincoln HS |
100 Meter Dash Finals | 10.75 | Erick Wilson | Hialeah-Miami Lakes HS |
100 Meter Dash Finals | 10.79 | Frederick Robinson | Glades Central HS |
110 Meter Hurdles Finals | 13.79 | Jason Stanley | South Plantation HS |
110 Meter Hurdles Finals | 13.99 | David Wheeler | Booker HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.31 | Bershawn Jackson | Miami Central HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.41 | Andre Rollins | Miami Carol City HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.49 | Antonio Cromartie | Lincoln HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.51 | Jamar Smith | Dr. Phillips HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.52 | Gabriel McClover | Coconut Creek HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.61 | Terah Dardy | Dwyer HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.63 | Jomo Fagan | St. Thomas Aquinas HS |
110 Meter Hurdles Finals | 14.68 | Dermillo Wise | Lakewood HS |
1600 Meter Run Finals | 4:12.42 | Matt Cianciulli | Flagler Palm Coast HS |
1600 Meter Run Finals | 4:13.15 | John Jefferson | Atlantic HS (Delray) |
1600 Meter Run Finals | 4:16.47 | Eric Beights | Lely HS |
1600 Meter Run Finals | 4:17.53 | Daniel Parker | Boone HS |
1600 Meter Run Finals | 4:18.61 | Andrew Bautel | Ocala Vanguard HS |
1600 Meter Run Finals | 4:22.24 | Kevin Hicks | Miami Central HS |
1600 Meter Run Finals | 4:22.36 | Ryan Albertson | Pine Forest HS |
1600 Meter Run Finals | 4:24.03 | Tyrone Bell | Ridgeview HS |
1600 Meter Run Finals | 4:24.40 | Kenny Schappert | Atlantic HS (Delray) |
1600 Meter Run Finals | 4:24.60 | Doug Brown | Lyman HS |
1600 Meter Run Finals | 4:24.94 | Angel Lindquist | Miami Jackson HS |
1600 Meter Run Finals | 4:24.95 | Willie Howard | South Plantation HS |
200 Meter Dash Finals | 21.35 | Dwight Ellick | Wharton |
200 Meter Dash Finals | 21.68 | Erick Wilson | Hialeah-Miami Lakes HS |
200 Meter Dash Finals | 21.77 | Levi Payne | Santaluces HS |
200 Meter Dash Finals | 21.77 | Chasio Thomas | Kathleen HS |
200 Meter Dash Finals | 21.78 | Tavarous Bain | Miami Northwestern HS |
200 Meter Dash Finals | 21.87 | Michael Lawrence | Sandalwood HS |
200 Meter Dash Finals | 21.94 | Jerry Hill | Stranahan HS |
200 Meter Dash Finals | 21.94 | Reynaldo Hill | Stranahan HS |
200 Meter Dash Finals | 21.99 | Kadarius Jones | Pensacola Booker T. Washington HS |
300 Meter Hurdles Finals | 36.12 | Bershawn Jackson | Miami Central HS |
300 Meter Hurdles Finals | 37.55 | Zedric Zeymor-Armenter | Miami Central HS |
300 Meter Hurdles Finals | 37.90 | Jamar Smith | Dr. Phillips HS |
300 Meter Hurdles Finals | 37.90 | David Wheeler | Booker HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.17 | Andre Rollins | Miami Carol City HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.41 | Terah Dardy | Dwyer HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.62 | Dermillo Wise | Lakewood HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.73 | Demetrius Westbrook | Dillard HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.73 | Roderick chance | St. Thomas Aquinas HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.74 | Nick Alvarez | Blanche Ely HS |
300 Meter Hurdles Finals | 38.77 | Ian Graham | Pine Ridge HS |
300 Meter Hurdles Finals | 39.07 | Michael Durham | Miami Southridge HS |
300 Meter Hurdles Finals | 39.15 | Lagrant Perry | Santaluces HS |
3200 Meter Run Finals | 8:59.03 | Sean Jefferson | Atlantic HS (Delray) |
3200 Meter Run Finals | 9:18.99 | Matt Cianciulli | Flagler Palm Coast HS |
3200 Meter Run Finals | 9:24.17 | Mike Swope | Winter Park HS |
3200 Meter Run Finals | 9:25.00 | Ryan Ripley | Belleview High School |
3200 Meter Run Finals | 9:25.72 | Patrick Scott | Wolfson High School |
3200 Meter Run Finals | 9:27.69 | Steven Hassen | Ocala Vanguard HS |
3200 Meter Run Finals | 9:30.63 | Daniel Parker | Boone HS |
3200 Meter Run Finals | 9:31.00 | Andrew Bautel | Ocala Vanguard HS |
3200 Meter Run Finals | 9:36.27 | Sam Ishee | Fort Walton Beach HS |
3200 Meter Run Finals | 9:36.43 | Daniel Martin | Miami Springs HS |
3200 Meter Run Finals | 9:37.52 | Aj Wilson | Pine Forest HS |
3200 Meter Run Finals | 9:37.52 | Aj Wilson | Pine Forest HS |
400 Meter Dash Finals | 46.95 | Xavier Carter | Palm Bay HS |
400 Meter Dash Finals | 47.11 | Derrick Baker | Miami Northwestern HS |
400 Meter Dash Finals | 47.26 | Glen Sharpe | Miami Carol City HS |
400 Meter Dash Finals | 48.18 | Jamaal Torrance | Evans HS |
400 Meter Dash Finals | 48.62 | Shawn roberts | Escambia HS |
400 Meter Dash Finals | 49.25 | Charls Brown | Spruce Creek HS |
400 Meter Dash Finals | 49.29 | Daniel Mccall | Pace HS |
400 Meter Dash Finals | 49.32 | Jermaine McCollum | Miami Southridge HS |
400 Meter Dash Finals | 49.48 | Rod Peterson | Boyd Anderson HS |
4x100 Meter Relay Finals | 40.97 | Relay Team | Stranahan HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.06 | Relay Team | Miami Southridge HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.13 | Relay Team | Boyd Anderson HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.34 | Relay Team | St. Thomas Aquinas HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.68 | Relay Team | Palm Beach Lakes HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.69 | Relay Team | Lincoln HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.74 | Relay Team | Haines City HS |
4x100 Meter Relay Finals | 41.93 | Relay Team | Sanford Seminole HS |
4x100 Meter Relay Finals | 42.05 | Relay Team | Columbia HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:13.96 | Relay Team | Boyd Anderson HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:15.11 | Relay Team | Miami Central HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:15.83 | Relay Team | Wharton |
4x400 Meter Relay Finals | 3:16.99 | Relay Team | Miami Carol City HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:17.06 | Relay Team | Miami Norland HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.64 | Relay Team | Glades Central HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:19.74 | Relay Team | Haines City HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:20.53 | Relay Team | Fort Lauderdale HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.28 | Relay Team | Palm Beach Lakes HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:21.62 | Relay Team | South Plantation HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.06 | Relay Team | Dillard HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.62 | Relay Team | Evans HS |
4x400 Meter Relay Finals | 3:22.73 | Relay Team | Vero Beach HS |
4x800 Meter Relay Finals | 7:37.76 | Relay Team | Atlantic HS (Delray) |
4x800 Meter Relay Finals | 7:40.69 | Relay Team | Boyd Anderson HS |
4x800 Meter Relay Finals | 7:54.58 | Relay Team | Miami Jackson HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:00.13 | Relay Team | Nease HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:01.57 | Relay Team | Pine Forest HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:02.71 | Relay Team | Evans HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:03.44 | Relay Team | Cypress Lake HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:03.87 | Relay Team | Homestead HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:04.26 | Relay Team | Miami Central HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.60 | Relay Team | Wharton |
4x800 Meter Relay Finals | 8:05.94 | Relay Team | Niceville HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.93 | Relay Team | Winter Haven HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:07.97 | Relay Team | Rickards HS |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.74 | Relay Team | Wolfson High School |
4x800 Meter Relay Finals | 8:08.94 | Relay Team | King |
4x800 Meter Relay Finals | 8:09.92 | Relay Team | Dr. Phillips HS |
800 Meter Run Finals | 1:54.65 | Ryan Albertson | Pine Forest HS |
800 Meter Run Finals | 1:54.78 | Paul Cross | Flanagan HS |
800 Meter Run Finals | 1:54.78 | Paul Cross | South Plantation HS |
800 Meter Run Finals | 1:54.88 | Curtis McBride | Boyd Anderson HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.01 | John Jefferson | Atlantic HS (Delray) |
800 Meter Run Finals | 1:55.32 | Jonathan Johnson | Merritt Island HS |
800 Meter Run Finals | 1:55.67 | Georgy Joseph | Boyd Anderson HS |
800 Meter Run Finals | 1:56.44 | Trent Fuchs | Oviedo HS |
800 Meter Run Finals | 1:56.75 | Darington Simmons | Miami Norland HS |
800 Meter Run Finals | 1:56.91 | Bruce Chapman | King |
800 Meter Run Finals | 1:56.98 | Jason Befort | Niceville HS |
800 Meter Run Finals | 1:57.40 | Stuart Carrico | Wharton |
800 Meter Run Finals | 1:57.82 | Nathan Roberson | University HS (Orlando) |
Discus Finals | 45.85m | Orlando Gordon | Boyd Anderson HS |
Discus Finals | 45.85m | Orlando Gordon | Boyd Anderson HS |
Discus Finals | 46.56m | Greg Bing | Bishop Kenny HS |
Discus Finals | 46.94m | William Daniels | McArthur HS |
Discus Finals | 47.14m | Wilbur Hunter | Boca Ciega HS |
Discus Finals | 47.9m | Steven Octavien | Lely HS |
Discus Finals | 48.44m | Doug Morris | Woodham HS (Closed) |
Discus Finals | 49.35m | Keith Watts | Armwood |
Discus Finals | 50.62m | Tim Jones | Kathleen HS |
Discus Finals | 50.85m | Benjamin Moore | Palm Beach Gardens HS |
Discus Finals | 50.85m | Benjamin Moore | Palm Beach Gardens HS |
Discus Finals | 52.15m | Antwan Brown | American HS |
Discus Finals | 52.98m | Westley Stockbarger | Charlotte HS |
Discus Finals | 53.42m | Robert Fennell | Miami Carol City HS |
Discus Finals | 53.62m | Tavares Gooden | St. Thomas Aquinas HS |
Discus Finals | 54.05m | David Walker | Boyd Anderson HS |
High Jump Finals | 1.98m | Tony Collins | John I. Leonard HS |
High Jump Finals | 1.98m | Antiono Hightower | Vero Beach HS |
High Jump Finals | 1.98m | Bryant Salter | Coral Reef HS |
High Jump Finals | 1.98m | Gary Mays | Woodham HS (Closed) |
High Jump Finals | 1.98m | Carl Bunche | Woodham HS (Closed) |
High Jump Finals | 1.98m | Roberto Rodriguez | Boca Ciega HS |
High Jump Finals | 2.03m | Michael Fudge | Evans HS |
High Jump Finals | 2.03m | Cedric McGowan | Miami Northwestern HS |
High Jump Finals | 2.03m | Akeem Francis | McArthur HS |
High Jump Finals | 2.08m | Wenbos Mukubu | Miami Beach HS |
High Jump Finals | 2.08m | Dyfierd Harris | Wharton |
Long Jump Finals | 6.92m | Antiono Hightower | Vero Beach HS |
Long Jump Finals | 6.92m | Michael Williams | Godby HS |
Long Jump Finals | 6.95m | Ronnell Sandy | Titusville HS |
Long Jump Finals | 6.98m | Eric Widman | St. Thomas Aquinas HS |
Long Jump Finals | 6.99m | Charles Sharon | Palatka HS |
Long Jump Finals | 6.99m | Justin Reams | Coral Reef HS |
Long Jump Finals | 7.09m | Corey Silas | Lake Gibson HS |
Long Jump Finals | 7.15m | Tijuan Massey | Boone HS |
Long Jump Finals | 7.17m | Fabian Hutchinson | Oak Ridge HS |
Long Jump Finals | 7.26m | Julien Williams | West Orange HS |
Long Jump Finals | 7.33m | Willie Hughley | Haines City HS |
Long Jump Finals | 7.51m | Dermillo Wise | Lakewood HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | John Finke | Lyman HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | Blaine Miller | George Jenkins HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | Michael Bentley | Naples HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | Mark McCarty | Godby HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | Derek Pakus | Seminole HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | Lynn Shepard | Boca Raton HS |
Pole Vault Finals | 4.27m | John Finke | Lyman HS |
Pole Vault Finals | 4.42m | Ryan Hoff | Naples HS |
Pole Vault Finals | 4.65m | Garrett Penton | South Lake HS |
Shot Put Finals | 15.77m | David Walker | Boyd Anderson HS |
Shot Put Finals | 15.82m | Daniel Parrish | Rickards HS |
Shot Put Finals | 15.94m | Eddy Wenger | St. Thomas Aquinas HS |
Shot Put Finals | 16.04m | Christopher Scott | Edgewater HS |
Shot Put Finals | 16.05m | Westley Stockbarger | Charlotte HS |
Shot Put Finals | 16.09m | James Head | Miami Southridge HS |
Shot Put Finals | 16.39m | Doug Morris | Woodham HS (Closed) |
Shot Put Finals | 16.49m | Russell Tyson | Northeast HS (St. Petersburg) |
Shot Put Finals | 17.59m | Steve Arflin | Fletcher HS |
Shot Put Finals | 17.96m | Robert Fennell | Miami Carol City HS |
Triple Jump Finals | 13.72m | Pat Thomas | Miami Killian HS |
Triple Jump Finals | 13.75m | Erick Harris | Crestview HS |
Triple Jump Finals | 13.83m | Charles Sharon | Palatka HS |
Triple Jump Finals | 14.01m | Willie Johnson | Edgewater HS |
Triple Jump Finals | 14.21m | Bershawn Jackson | Miami Central HS |
Triple Jump Finals | 14.29m | Dyfierd Harris | Wharton |
Triple Jump Finals | 14.3m | Antiono Hightower | Vero Beach HS |
Triple Jump Finals | 14.33m | Marlyn Bryant | Leesburg HS |
Triple Jump Finals | 14.34m | Michael Williams | Godby HS |
Triple Jump Finals | 14.48m | Richard Larwance | Miami Sunset HS |
Triple Jump Finals | 14.55m | Dermillo Wise | Lakewood HS |
Triple Jump Finals | 14.57m | Jason Murray | Sanford Seminole HS |
Triple Jump Finals | 14.76m | David Onwuneme | Cypress Creek (Orlando) High School |
Triple Jump Finals | 14.78m | Ricky Argro | Lyman HS |